Directeur en voorzitter voor Montessorischool Nieuwe regeling tuchtrechtspraak advocatuur Enkeltje terug Trekkershut voldoet in Zeeland Nieuwe Thoolse school 31 aanmeldingen KI.QVH Rondvaartboot attractie bij Delta Expo Filmpremières Bruto omzet Betho vijf miljoen Expositie voor Nepal Belangengroep reumapatienten Ook computer provincie vol Donderdag 3 april 1986 Tijdelijke sluiting weg Goes-Vierwegen IN BEHOEF Zaterdag 12 april wordt een themadag over kinderop vang in Zeeland gehouden in de Concert- en Gehoorzaal, Singelstraat 13, Middelburg. De nadruk komt te liggen op gastouderprojecten, maar ook andere vormen van kin deropvang komen ter sprake. Beleid en praktijk Discussie Brochure Gastouderproject OM M I SS I ES Er is een nieuwe regeling in werking getreden betref fende de tuchtrechtspraak voor advocaten. Beslissin gen in tuchtzaken worden door de raad van discipline onder achtneming en voorzitterschap van de (plv.)- voorzitter, die lid is van de rechterlijke macht en die wordt bijgestaan door 4 leden-advocaten, genomen. De provincie Zeeland valt onder de raad van discipli ne te 's-Gravenhage. OVERZICHT: Leerlingen 73 opnames Blijf van m'n Lijf Overblijfouder In der minne Openbaar IJ I EUWS Gebruikers en verhuurders van trekkershutten zijn tevreden in Zee land. Op twintig campings in Zeeland staan 32 van die hutten, die elk plaats bieden aan vier personen en die per hut veertig gulden per nacht kosten. Maximaal kan drie nachten achter elkaar van de zelfde hut gebruik worden gemaakt. De verdeling van de hutten over per hut redelijk, al zeggen enke de provincie is veertien in het kustgebied, zes aan de Delta wateren en vijf in het achter land. In het kustgebied staan de hutten op acht campings, bij de Deltawateren op drie en in het achterland ook op drie cam pings. Vorig jaar werd met de ze, voor Zeeland nieuwe vorm van verblijfsrecreatie be gonnen. Na het toeristenseizoen heeft de Provinciale planologische dienst (PPD) voor Zeeland on der de twintig campinghou ders een enquête gehouden met als resultaat, dat zowel de uit baters als de gebruikers tevre den zijn over de hutten. De me ning van de gebruikers is in log boeken, die in de hutten lagen, geregistreerd. Weliswaar bleek een deel van die logboeken na het vakantieseizoen uit de hut ten verdwenen, maar in een derde van de gevallen konden de bevindingen worden ge boekstaafd. Vooral de trekkershutten in het kustgebied hadden een goede bezetting in de maanden juli en augustus, respectievelijk 64 en 65 procent. Die in het achter land en langs de Deltawateren waren minder vaak bezet. In het achterland ging het om 34 en 28 procent en langs de Delta wateren om 54 en 36 procent. In ogenschouw moet worden genomen, dat niet alle hutten al gelijk bij het begin van het sei zoen beschikbaar waren. Ruim de helft van de camping houders vindt, dat er verschil bestaat tussen de gebruikers van de hutten en de andere gasten op de camping. De cam pinghouders vinden het tarief van veertig gulden per nacht len dat voor het voor- en nasei zoen een lager tarief aantrekke lijker zou zijn. Voor ruim twee derde van de campinghouders waren de hutten niet kosten dekkend te exploiteren, maar dat vormt geen aanleiding de prijs aan te passen, waaruit de PPD concludeert, dat men op termijn een rendabele exploita tie verwacht. Een derde van de campinghou ders heeft plannen om zelf meer hutten te gaan plaatsen. De helft van de ondernemers vindt, dat er meer hutten op meer be drijven moeten komen om een goede spreiding te krijgen. De gebruikers van de trekkers hutten zijn voor het merendeel mensen die een korte vakantie in Zeeland willen houden: 57 procent maakte een tocht van een tot vier dagen en 23 pro cent van zeven tot veertien da gen. De keuze voor de hut wordt veelal gemaakt, doordat dan de tent niet meegenomen hoeft te worden, wat vooral voor trekkers op de fiets een positief element is. Overigens trok 71 procent met de auto en 23 procent met de fiets. Zodra de automobilisten bij de hut zijn, wordt de auto geparkeerd en wordt verder gebruik ge maakt van de fiets om het va- kantiegebied te bekijken. Ruim de helft van de gebruikers verbleef de maximaal toegesta ne tijd -drie nachten- in de hut. Als het mogelijk zou zijn het verblijf te verlengen, dan zou 56 procent hiervan gebruik maken. Negentig procent van de gebrui kers heeft verklaard in de toe komst weer gebruik van trek kershutten te zullen maken en De weg Goes-Vierwegen zal in het weekeinde van 5 en 6 april voor alle verkeer gesloten zijn. In de weg wordt een viaduct ge bouwd. Via het viaduct wordt een ongelijkvloerse kruising ge maakt met de weg Goes- Kapelle. Het werk aan het via duct is in twee fasen uitgevoerd om het verkeer zo weinig moge lijk te hinderen. Nu moet -ter af ronding van de tweede fase- snelhardende mortel ingespo ten worden in de voorspan kokers. Zaterdag 5 april in alle vroegte moet het werk gebeuren en om de mortel gelegenheid te geven goed te drogen, is de weg Goes-Vierwegen vanaf die za terdagochtend voor alle verkeer gesloten tot diep in de nacht van zondag op maandag, de nacht dus van 6 op 7 april. Het verkeer zal in dat weekein de worden omgeleid via 's- Gravenpolder over de wegen Vierwegen- 's-Gravenpolder en 's-Gravenpolder-Goes. De tweede kamer uit Gedepu teerde Staten houdt op dinsdag 8 april vijf maal zitting om be roepschriften tegen gemeente lijke uitspraken over bijstands zaken te behandelen. De be zwaren richten zich tegen beslissingen van de gemeenten Middelburg, Axel, Tholen, Vlis- singen en Terneuzen. De zittin gen beginnen om 10.20 uur, 10.40, 11.00, 11.20 en 11.40 uur. Ze zijn openbaar en worden gehouden in het provinciehuis, Sint Pieterstraat 42 in Mid delburg. Hl 79 procent heeft het plan Zee land daarbij weer als reisdoel te nemen. Het aantal hutten blijft het ko mende seizoen gelijk, maar ver wacht wordt, dat er meer ge bruik van zal worden gemaakt. Alle hutten zijn nu direkt aan het begin van het seizoen be schikbaar en door een andere vorm van reservering en door promotie wordt een grotere toe loop verwacht. Voor de trek kershutten op Schouwen- Duiveland en Walcheren wordt zelfs verwacht, dat er in het hoogseizoen meer vraag dan aanbod zal zijn. Kinderopvang Zeeland Centrale stelling van de dag is: Wat moet er in Zeeland gebeu ren om uitbreiding van kinder opvang verder te stimuleren en waar moeten prioriteiten wor den gelegd? De themadag begint om tien uur 's morgens. Het ochtendpro gramma bestaat uit vier inleidin gen van elk tien minuten. Gede puteerde E. Maris-Koster van emancipatiezaken praat over het provinciale beleid voor kin deropvang. Kinderopvang en emancipatie wordt toegelicht door mevrouw M. de Wit- Mulder van de landelijke eman- cipatieraad en het actuele be leid in de kinderopvang door be leidsmedewerkster L. Meijer van de Werkgemeenschap kin dercentra Nederland. Vrijwillig coördinator J. Mikx-van Woer- kom van het gastouderproject Alblasserdam zal een inleiding verzorgen over de praktijk in gastouderprojecten. Het ochtendprogramma wordt afgesloten met een forumdis cussie, waarbij de inleidsters en themavoorzitter mevrouw G. van Leeuwen het forum vormen. Na de lunch worden discussie groepen gevormd. De groepen praten aan de hand van stellin gen die betrekking hebben op allerlei vormen van kinderop vang. Aan het eind van de mid dag wordt vanuit de discussie groepen gerapporteerd en volgt nog gezamenlijk overleg, waar na de gesprekken worden sa mengevat. De themadag wordt om half vier besloten. Ter gelegenheid van de thema dag is een brochure gemaakt. Daarin staat vermeld, dat er in Zeeland 110 peuterspeelzalen zijn en drie kinderdagverblijven. De kinderdagverblijven zijn in Middelburg, Terneuzen en Goes. Van de twee- en driejari gen in Zeeland gaan er zo'n klei ne veertig procent naar de peu terspeelzaal. In de brochure wordt verder een beschrijving gegeven van de verschillende vormen van kin deropvang. Belangrijk element bij al die vormen is de betrok kenheid van de ouders. Er wordt onderscheid gemaakt tussen opvang in kinderdagver blijven, halve-dagopvang, bui tenschoolse opvang, tussen- de-middag-opvang, 24-uur- opvang, peuterspeelzalen, be- drijfscrèches, peuterspeelgroe- pen aan huis en gastouderpro jecten. Tijdens de themadag ligt de na druk op het gastouderproject. Ouders en gastouders vinden elkaar via zo'n project. Op een centraal adres komen dus vraag en aanbod van kinderopvang samen. Via het project heeft men de beschikking over richt lijnen of een modelcontract, waaraan zowel de ouders als de gastouders zich binden. Nadat het kind of de kinderen een tijd je in het gastgezin zijn opgevan gen -dat is doorgaans een be paald aantal uren per dag- wordt bekeken of de gastou ders, de ouders en de kinderen het allemaal naar wens vinden gaan. Zijn er problemen, dan worden die met behulp van het gastouderproject opgelost. Wat verder op afstand van de directe hulp ligt de activiteit van De commissie ambulancever voer uit de provinciale Raad Volksgezondheid in Zeeland (Ravoz), praat in een vergade ring op donderdag 3 april, 19.30 uur over het sprei dingsplan ambulancevervoer. De vergadering wordt gehou den in Hotel Terminus in Goes. Op maandag 7 april, 13.30 uur, vergadert de statencommissie voor waterstaat en verkeer. De volgende statenvoorstellen ko men aan de orde: meerkosten extra personeel PSD; re constructie aansluiting 's-Heer- het gastouderproject om gespreksbijeenkomsten te orga niseren, waaruit dan weer gastouders kunnen voortko men. In sommige gevallen fun geert het project als uitleenpost var! speelgoed, boxen, bedjes en soortgelijk materiaal. Uitgangspunt is, dat als ouders en gastouders elkaar eenmaal hebben gevonden zij steeds met dezelfde contactpersoon van het gastouderproject zaken doen. Veelal zijn de mensen die bij het gastouderproject werken vrijwilligers. In maar enkele ge vallen zijn betaalde coördinatri ces in dienst. Tijdens de themadag wordt voor kinderopvang van kinde ren van zes weken tot zes jaar gezorgd in het kinderdagverblijf aan de Zuidsingel 126a in Mid delburg. De organisatie van de dag is in handen van de werkgroep kin deropvang, waarin zijn verte genwoordigd de provinciale emancipatiecommissie Zee land, de stichting Kinderdagver blijf Kinderdijk, de stichting Vrouwenemancipatie, project Vrouw en Werk, de Zeeuwse Vrouwenraad, de Vrouwen bond FNV, de oppascentrale voor gehandicapte kinderen in Zeeuwsch-Vlaanderen en me vrouw Tiggelman. De brochure kinderopvang is verkrijgbaar bij de stichting Overleg Kindercentra Zeeland, Roozenburglaan 89, 4337 JB Middelburg, 01180-23475. Aanmeldingen voor deelneming aan de themadag worden op hetzelfde adres ingewacht. Hendrikskinderen aan de weg Goes-'s-Heer Arendskerke, ver zoek om sluiting voor het ver keer van de weg Verkorting in de gemeente Terneuzen af te wijzen. Ook op 7 april, maar om 10.00 uur, komt de statencommissie voor economische zaken in ver gadering bijeen. Als belangrijk ste agendapunt staat genoteerd een bijdrage uit het fonds bij zondere voorzieningen voor de verplaatsing van de Machinefa briek in Lewedorp. De provinciale planologische commissie (PPC) spreekt op woensdag 9 april, 10.00 uur, over het inrichtings- en be heersplan voor het Zoommeer. De vergadering zal gehouden worden in het gebouw van de Provinciale Planologische Dienst, Groenmarkt 13 in Mid delburg. Vrijdag 11 april, 9.30 uur, ver gadert de statencommissie voor bestuurszaken. Agenda punten zijn o.a.: meerkosten extra personeel PSD; re constructie aansluiting 's Heer- Hendrikskinderen aan de weg Goes-'s Heer-Arendskerke; Pro vinciaal programma regionaal welzijnsbeleid kleine kernen 1986; een bijdrage uit het fonds bijzondere voorzieningen voor de verplaatsing van de Machi nefabriek in Lewedorp. Verder komen de volgende sub sidieverzoeken aan de orde: aankoop van schor en slik Zuid gors bij Ellewoutsdijk; aankoop weiland in het reservaat Yerse- ke Moer en de restauratie voor malige vestingwerken in Veere. Alle vergaderingen zijn open baar, de statencommissies ko- -men bijeen in het provinciehuis. Sint Pieterstraat 42 in Mid delburg. De commissie uit de Ravoz en de statencommissies bieden spreekrecht voor het publiek. Abdijnieuws is de informatierubriek van de provincie Zeeland. Redactie: bureau voorlichting. Sint Pieterstraat 42, 4331 EW Middelburg, telefoon 01180-31392 of 31402 Vrijdag 4 april 18.00-19.30 19.30-20.30 20.30-21.30 21.30-22.30 Zaterdag 5 april 10.30-11.00 11.00-12.30 12.30-14.00 14.00-16.00 16.00-17.30 17.30-18.30 Zondag 6 april 11.30-14.30 Weekend voor de deur. Pres.: Marjo Donders, Harry v.d. Ree en Leo Troost. Er is hoop. Gospelmuziek. Jazz in de polder. "Jazz oude stijl". Pres.: Jean Quist. Cyborg's tijdingen van elders. Marja's kinderprogramma. Jeugdprogramma met Ned. top 3, top 15 en Ditjes en Datjes. Pres.: Gert Smits, Jacco Vin- jé, Liane Burgers. S.L.O.Th. Aktua. Met o.a. sociale wetgeving. Eindred.: Els Frigge. Verzoekhoek. Pres.: Jan Voormeulen. Ver zoekjes 01660-2646 of tijdens uitzending 01660-4004. Rawhide. Countryprogramma. Pres.: Gert Smits en Erik Bestman. S.L.O.Th. Sport. Pres.: Albert Nagels, Mari anne van Leeuwen, Leen Ottevanger. De Zevensprong. Familieprogramma met di verse spelletjes. Pres.: Cees Burgers. 14.30-15.30 Bloemendaalse Radio kerkdienst Ds. Van Gent. 20.30-21.30 Viva la Musica. Pres.: Sarien Bout. Met Ar nold van Bavel, Boudie Hoogedeure en Peter Steenwijk. Maandag 7 april 18.00-19.30 S.L.O.Th. Computer/Hobby hoek. Pres.: Jan Slabbekoorn en André Bout. Deze week MSX. Dinsdag 8 april 18.00-19.30 Jeroen met de hits van toen. Woensdag 9 april 18.00-19.00 Streeknieuws. Pres.: Marjo Donders. 19.00-20.00 Vliegende schijven. Pres.: Jan van Hie. Donderdag 10 april 18.00-19.30 Een praatje en een plaatje. Pres.: Mevr. v. Driel-Vaders, Greet Mayer, Wim Ojevaar. Dhr. F. Rodenburg(33) uit Biltho- ven wordt de eerste directeur van de nieuwe Thoolse Montessori school, die in augustus aan de Burg. van Berchemstraat begint. Verder is dhr. P. Delahaye uit Scherpenisse voorzitter geworden. Hij volgt dhr. P. Mulders uit Tho len op, die interim-voorzitter was en nu gewoon bestuurslid blijft. Tijdens de ledenvergadering in Meulvliet werd zaterdagmorgen kennis gemaakt met directeur Ro denburg, die al tien jaar leraar bo venbouw is in Bilthoven. Ook mej. K. Cordewener(21) uit Bergen op De reizigers van het stads- en streekvervoer kunnen vanaf he den gebruik maken van nieuwe kaartjes en tarieven. De streekver- voerbedrijven hopen hiermee hun reizigers meer mogelijkheden te bieden voor een passend kaartje. Er komen drie nieuwe strippen kaarten. De 2- en 3-strippenkaart zullen alleen in de bus en tram te koop zijn en zijn bedoeld voor die mensen, die maar zo af en toe met de bus reizen. Met deze kaartjes kan namelijk het juiste aantal strippen voor een enkele reis wor den gekocht. Men spreekt dan ook van de terugkeer van het 'en keltje'. De 10-strippenkaart blijft gewoon te koop bij de chauffeur. Ook nieuw is de 45-strippenkaart. Deze is goedkoper dan drie 15-strippenkaarten en vervangt een aantal weekkaarten, maar is alleen verkrijgbaar in de voorver koop. In tegenstelling tot de week kaart heeft hij het voordeel dat hij onbeperkt geldig is. Ook kunnen er meer mensen tegelijk op reizen en kan in heel het land worden ge bruikt. De veelgebruikte maand- kaart is niet meer geldig vanaf de eerste dag van iedere maand, maar kan op iedere dag ingaan. De jaarkaarthouders profiteren naast het bestaande voordeel van 12 maanden reizen, maar tien maanden betalen ook van de mo gelijkheden om zonder kostenver hoging in termijnen te kunnen betalen. Zoom stelde zich voor. Zij is daar parttime medewerkster van de Montessorischool en in Tholen wordt ze groepsleerkracht geduren de een deel van de week. Er wordt nog gezocht naar een leerkracht met kleuterakte voor de onder bouw. Met instemming van alle le den werd dhr. Delahaye tot voor zitter gekozen. Het bestuur bestaat verder uit secretaresse mevr. W. Janmaat, penningmeesteresse mevr. H. Verbiest en de leden mevr. M. Kiepe, mevr. H. Stout- jesdijk, dhr. P. Mulders en dhr. P. Mutsers, allen uit Tholen. Er zijn 31 aanmeldingen van leer lingen. Daarvan komt eenderde van Thoolse kinderen die nu de Montessorischool in Bergen op Zoom bezoeken, eenderde van Ter Tolne en eenderde van de rest van het eiland Tholen. Voor de onder bouw zijn er '15, voor de boven bouw 16 kinderen. Tijdens de voorlichtingsdag op 12 april hoopt men nog meer inschrijvin- Uit het jaarverslag van de stich ting Blijf van m'n Lijf blijkt dat er in 1984 in totaal 73 vrouwen werden opgenomen in het tehuis van de stichting te Middelburg. Er werden 72 kinderen in de leef tijd van 1 t/m 11 jaar en 21 kinde ren van 12 jaar en ouder opgeno men. Er waren.46 vrouwen af komstig uit Zeeland, terwijl 27 vrouwen afkomstig waren uit overige provincies. Het totaal aantal verblijfsdagen van de vrouwen was 2479 en voor de kin deren 3530. De vrouwen bleven gemiddeld 34 dagen in het tehuis en de kinderen 38 dagen. Veertien mensen kwamen op ei gen initiatief naar het tehuis, 11 door bemiddeling van familie, 10 kwamen van een ander opvang huis, 12 door maatschappelijk- werk, 5 op aanraden van de poli tie, 5 op aanraden van een arts, 5 door het telefoonboek, 4 onbe kend, 4 door de media, 1 door een advocaat, 1 op aanraden van de sociale dienst en nog een door toedoen van de reclassering. gen te krijgen. In de huidige kleu terschool de Bijenkorf aan de Burg. van Berchemstraat zullen 2 a 3 lokalen ter beschikking ko men. In de zomer zullen de toilet ten aangepast worden voor de oudere kinderen. In 1987/88 hoopt de gemeente met de rest van de verbouwing te beginnen. Er zal een schoolwerkplan commissie in het leven worden ge roepen om de resultaten van de werkgroep 'Gezicht van de school' verder in te vullen. Met een enkele wijziging werd het huishoudelijk reglement goedge keurd. Voor de opening van de school op 25 augustus moet nog veel werk gedaan worden. Er is al een materiaalavond geweest en de voorzitter riep de leden op om zich in te zetten bij de voorberei ding van de openingsdag, het ma ken van een informatieboekje, als lees- of overblijfouder, enz. Sinds Pasen wordt een rondvaart boot ingezet bij het informatie centrum Delta Expo op het wer- keiland Neeltje Jans. Met de drie kwartier durende tocht over het water krijgen de talloze dag jesmensen die deze toeristische at tractie ieder jaar weer bezoeken (in 1985 zo'n 280.000) een nog be ter beeld van de werkzaamheden aan de Oosterscheldekering en van de natuurlijke omgeving. De bouw van de kering aan de negen kilometer brede monding van de Oosterschelde bevindt zich nu in de laatste fase. Op 4 oktober zal H.M. Koningin Beatrix de officië le ingebruikstelling verrichten van de oosterscheldekering, waarna de in het Deltaplan beloofde veilig heid een feit is. Op die dag zal ook de opening plaatsvinden van de nieuwe behuizing van de Delta Expo in het ir. Topshuis op Neelt je Jans. Vrijdag 18 april gaan in de concert- en gehoorzaal aan de Singelstraat te Middelburg een drietal films in première te weten: Zeeland Voortvarend (productie van Gedeputeerde Staten Zee land), Terneuzen The Specialists (productie van het Havenschap Terneuzen) en Flushing- Holland Open Port (productie van het Ha venschap Vlissingen). Om 16.00 uur zal de Commissaris der Ko ningin, dr. C. Boertien de aanwe zigen toespreken. Tijdens de vergadering van het al gemeen bestuur van "de Betho" te Goes, bleek dat 1985 afgesloten werd met een bruto omzet van vijf miljoen, wat 5% hoger is dan in 1984. Daartegenover staan meer kosten aan materiaal in dezelfde verhouding. Raadslid Th. Aar- noutse (Oud Vossemeer) infor meerde of "de Betho" Tholen de afgelopen zomer de werkzaamhe den niet heeft aangekund. De heer Leenhouts antwoordde, dat door problemen in verband met ziekte van de werkleiding en onvoldoen de WSW-medewerkers er iets min der werk is aangetrokken, maar voor 1986 is dit probleem opgelost. Wethouder A. Kosten (Sint Phi- lipsland) vroeg nog naar de wacht tijd voor kandidaat-medewerkers. De heer Bakker antwoordde dat dit varieert van directe plaatsing tot een wachttijd van 1 jaar. Van 11 april tot 2 mei wordt in de Grote- of Maria Magdalenakerk te Goes de expositie 'Nepal, waar de goden onder de mensen leven' worden gehouden. Deze ten toonstelling is door UNICEF- Nederland speciaal ingericht ten behoeve van de actie 'Zeeland helpt Nepal' De expositie is vooral bedoeld voor scholen, bedrijven, verenigingen, instellingen en geïn teresseerden, teneinde de bewust making rond de genoemde Nepal- actie vergroten. Burgemeester mr. W. Blanken van Goes opent op 11 april om 17.00 uur de ten toonstelling. Geklaagd kan worden over enig handelen of nalaten van een advo caat, in strijd met de zorg die deze behoort te betrachten ten opzichte van degenen wier belangen hij of zij behartigt. Dit geldt ten aanzien van inbreuken op de verordenin gen van de Nederlandse Orde van Advocaten en voor enig handelen of nalaten dat een behoorlijk ad vocaat niet betaamt. Elke klacht moet worden ingediend bij de de ken van de Orde van Advocaten in het Arrondissement Middelburg is Mr. C.H. Brinkman, Rouaanse- kaai 35 te Middelburg, tel. 01180-35365, die op afspraak spreekuur houdt voor klachtza ken. De deken is bij het opstellen van de klacht eventueel behulp zaam, en onderzoekt de klacht. Indien de klager dit wenst, brengt de deken de ingediende klacht on middellijk ter kennis van de raad van discipline. De deken tracht steeds klachten in der minne te schikken. Wanneer dat mogelijk blijkt, wordt de schikking op schrift gesteld en door de klager, de advocaat tegen wie de klacht gericht is en de de ken ondertekend. Is binnen drie maanden na indiening van de klacht geen minnelijke schikking bereikt, dan kan de klager de de ken verzoeken de klacht voor te leggen aan de raad van discipline. De deken legt de klacht meteen aan de raad van discipline voor als een minnelijke schikking niet aan nemelijk is. De voorzitter van de raad van discipline kan de klacht met redenen omkleed schriftelijk afwijzen wanneer deze naar zijn oordeel kennelijk-niet- ontvankelijk, kennelijk- ongegrond, of van onvoldoende gewicht is. Tegen een dergelijke beslissing kan de klager binnen veertien dagen verzet doen bij de raad van discipline, die dat ingeval de klager, de advocaat en de de ken in de gelegenheid stelt te wor den gehoord en vervolgens beslist. Van deze beslissing is geen hoger beroep meer mogelijk. In andere gevallen staat wel be roep open bij het Hof van disci pline. Dit beroep komt toe aan de klager, de advocaat tegen wie de beslissing in eerste instantie is ge geven, de plaatselijke deken, als mede de deken van de Nederland se Orde van Advocaten. De raad van discipline kan de volgende maatregelen opleggen, onvoor waardelijk of (gedeeltelijk) voor waardelijk: waarschuwing; be risping; schorsing in de uitoefe ning van de praktijk voor ten hoogste een jaar; schrapping van het tableau. De raad kan gelasten dat elk van de laatstgenoemde drie maatregelen openbaar wordt gemaakt, wanneer enig door de tuchtrechtspraak beschermd be lang hiermee wordt geacht te zijn gediend, tot openbaarmaking wordt overgegaan als de maatregel van gewijsde is gegaan. Themadag Kinderopvang Zee land: 12 april organiseert de werk groep Kinderopvang Zeeland van 10.00 tot 16.00 uur een themadag in de concert- en gehoorzaal aan de Singelstraat 13 te Middelburg. Er zal worden gesproken over het gastouderschap, peuterspeelzalen, kinderdagverblijven, tussen-de- middagopvang en buitenschoolse- opvang. Gedeputeerde voor emancipatiezaken Mevr. E. Maris zal spreken over het provinciale beleid over de kinderopvang. Een groep van vijf patiënten die lij den aan fybromyalgie heeft een be langenvereniging opgericht. Het gaat om een tamelijk onbekende vorm van reuma. Fybromyalgie is een spierpijn in het bindweefsel. Het wordt ook wel 'weke delen reuma' genoemd. Alle aanhech- tingspunten in het lichaam (rug, schouders, benen) vertonen steken de pijnen, terwijl de gewrichten overgevoelig zijn en overal druk- pijn hebben. Volgens de belangen groep besteedt de Nederlandse Bond van Reumapatienten er wei nig aandacht aan. Men kan,verde re inlichtingen krijgen bij 05978-13082 of 15019. Het computersysteem van de pro vincie is door de uitbreiding van bestaande en het invoeren nieuwe administraties en projecten vol ge lopen. Gedeputeerde Staten willen een nieuwe computer aanschaffen van 215.000,en de bestaande computer inruilen voor 41.000,Deze investering wordt gefinancierd via een 4-jarig huurcontract met een aanbetaling van 60.000,Door de komst van de nieuwe computer kan de 48.000,die nodig was voor vervanging van materiaal verval len. De jaarlijkse post voor tech nisch onderhoud wordt verhoogd met 8 mille tot 50.000, ABD

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1986 | | pagina 7