Meeste werklozen onder grondwerkers PLAATSELIJK NIEUWS Halve finale nationaal schooldam kampioenschap ==PLAATSELIJK NIEUWS Donderdag 27 maart 1986 DE EENDRACHTBODE 17 Tien Plattelandsvrouwen erbij STAVENISSE Burgerlijke stand BETAALBARE HAARMODE de Jonge Honden achter ganzen Simavi-collecte J.V.S. actief Beroepenmanifestatie Rehobothschool SINT- MAARTENSDIJK Burgerlijke stand Klaverjasvereniging "De Pendelaars" Oud papier Tandje Bij neemt tandje terug Auto reed huis binnen Twee keer loos bankalarm Haestinge even Japan De Bolleboos Chr. school goed voor f 6000,- oud papier SCHERPENISSE Burgerlijke stand Fout parkeren De Gouden Leeuw dicht POORTVLIET Burgerlijke stand Wijkgebouw vernieuwd Botsing in de mist Ouderavond de Eevliet 'Ook engelen kunnen huilen' SINT- PHILIPSLAND Speeltoestellen Tramput Collecte Koninginnedag KALKOENFILET KALKOENROLLADE BIEFSTUK SCHOUDERHAM CRÊMEPATÉ ZALMSALADE SLAGERSLAATJES per stuk0.98 SLAGERIJ BOSMAN NCVB maakt kennis met klei Noad 4 ontfutselt koploper punt Eerste uitoverwin- ing Thol. Boys 5 Smerdiek 3 zegeviert Tien Smerdiekse dames verliezen THOlFN STAVf NISSF SCHfHPINISSf SINT PHI1IPS1 ANP OUD VOSSf Ml ER POORTVLIFT SINT ANNAIANO SIN T M AAR T f NSDI IK ANNA IAC08APOI Of R JACOBAPOIDER Nlf UW VOSSI Mf f R T HOI f N STAVINISSI SfMfHPfN1'' STAVFNISSF SCHFRPfNlSSI SIN I PMIMPSl AND OllO VOSSf Mf f R POORTVLIET pi A ATCC| 11/ MIPIIIAIC NA A.URAP O M NifuwvossfMl LHH I vLLIUlX 111 L. U f f Om sint phiiipsiano OUD VOSSf Mf F R POORTVIIFT SINT'ANNAI AND SINT MAART! NSDI ik ANNA JACOBA POLDER Nlf UW VOSSf Mf I R TMOlfN STAVf NISSf SCMfRPfNISS» Presidente mevr.C.Weijler- Dourlein las dinsdagavond in café Van Dijke met plezier de namen op van tien nieuwe leden, waar door de basis van de vereniging werd verbreed. De Plattelandsvrouwen behandel den verder een moeilijk onder werp: homofilie. Enkele mensen van het C.O.C.(cultureel ontspan- nings centrum) te Bergen op Zoom vertelden over de oor sprong, de structuur en het functi oneren van het C.O.C.. Ze brach ten verder in herinnering, hoe tij dens de Tweede Wereldoorlog vele homosexuelen werden omge bracht. Hoe ervaar je homosexua- liteit en hoe combineer je dat in de maatschappij? Er werden vele vragen gesteld en men was het lang niet altijd eens op deze goed bezochte bijeenkomst. Op 14 april staat de natuurbescherming cen traal. Overlijden: 14-2 Jannetje Jacoba Gaakeer- Hage 88 jaar. 14-3 Cor nells den Braber 67 jaar. 15-3 Ja cob Hage 86 jaar. Huwelijken: 28-2 Hubertus Klippei 22 jaar en Frederika Willempje Vos 22 jaar. Kapsalon Ring 14, St. Annaland tel.: 01665-2102 Advertentie I.M. Een gans bleef dood achter en twee a drie waren er gewond, toen drie honden bij camping Quaak aan de Keetenweg op ganzenjacht gingen. Door de dichte mist waren de honden en hun eigenaars niet meer te achterhalen. De Simavi-collecte die van 17 tot en met 23 maart werd gehouden heeft f 568,50 opgebracht. Alle gevers en collectanten hartelijk dank. De disco-avond die jeugdvereni ging Stavenisse vrijdag in De Sto ve organiseerde is bij de aanwezi gen bijzonder in de smaak geval len. De muziek werd verzorgd door jeugdvereniging Scarpenes- se. De J.V.S. is van plan om - samen met andere open jeugdclubs een schmink- en gri mecursus te organiseren. De cur sus bestaat uit acht lessen, waar van de eerste woensdag in De Sto ve wordt gehouden. De lessen worden gegeven door Coby Krieg, visagiste van schoonheidssalon Adriana uit Tholen en Liesje Wit te, lerares grimeren. Gerda van Leeuwen, consulente van de Zeeuwse organisatie ter on dersteuning van het sociaal cultu reel werk zal eveneens bij de avon den aanwezig zijn. Grote belangstelling was er dins dag voor de kijkavond in de Re hobothschool, waar het project 'beroepen' centraal stond. Ruim een week was er in alle groepen een beroep met de kindere uitge werkt. De volgende beroepen kwamen in de groepen aan de or de: boer, agent, marktkoopman, postbode, verzorgende beroepen (verpleegster) en cosmumptieve beroepen (kok). Hoogtepunten tijdens deze week waren: groep 1. een bezoek aan boer Dorst met behulp van schoolbuschauffeurs; groep 2. bezoek van agent Slot in vol ornaat; groep 3. bezoek aan mini-markt te Stavenisse waarbij de standhouders erg gul waren. De groepen 4 en 5 bezochten het postkantoor waar men veel kreeg. De groepen 5 en 6 mochten baby Harm wassen en kondende nieu we ambulance bezichtigen m.m.v. mevr. Brinkman en dhr. Van Houdt. De twee hoogste groepen maakten een warme maaltijd met vier gangen (huzarensalade, groentesoep, wortelstamp en vier soorten vla). Hierbij verleenden mevr. De Rijke en mevr. Overbee- ke hun medewerking. Dinsdag was er gelegenheid om alles te be zichtigen, waarbij diverse stand houders aanwezig waren om hun beroepen te vertegenwoordigen. Ook kon men de bloeddruk voor een dubbeltje laten meten en voor een kwartje werd de koper een re cept rijker. In de klassen kon men een boerderij, een verkeersweg, vele soorten geld, een ziekenhuis en maaltijden van papiermache bezichtigen. Na afloop schonken de standhouders vrijwillig een ge deelte van hun opbrengst in de vervoerskas. De avond was een leerzaam trefpunt voor ouders, kinderen en bekenden. Geboorten: 3-2 Jessica Herwegh. 17-2 Mohamed Allali. 6-3 Joyce Huve. Overlijden: 4-2 Elizabeth Nelisse- Van Daalen 64 jaar. 11-2 Adriaan Knuist 86 jaar. 14-2 Cor nells Jacobus Bart Zeedijk 80 jaar. 4-3 Catharina Jacomina van den Hoek- de Fouw 91 jaar. 5-3 Martinus Hoek 60 jaar. 6-3 Mari- nus Maria Kot Aarnoudse 85 jaar. 9-3 Marinus van den Hoek 87 jaar. Huwelijken: 14-2 Gerard Steenpoorte 24 jaar en Tania Ma rina Cornelia Goudezeune 27 jaar. 14-2 Dingenia Jannetje den Engelsman 22 jaar en Jacob Hen drik Verhoef 21 jaar. 21-2 Ronald Johannes Pleune 27 jaar en Gina Antonia Verhoeven 23 jaar. 25-2 Leendert Marcelis Andriesse 71 jaar en Hilligje Molenaar 72 jaar. 28-2 Eduard Victor Kolman 23 jaar en Mirjam Karina Florence Groenhout 20 jaar. 7-3 Johannes Mattheus Josephus van Kaam 26 jaar Petronella Christina Maria Noestheden 24 jaar. Zaterdagavond werd door het bestuur het jaarlijkse feestavond- je georganiseerd. Er was een goe de opkomst met 30 aanwezigen, daarnaast nog twee afmeldingen wegens ziekte. Na eerst koffie met gebak gedronken en gegeten te hebben werden er enkele ronden bingo gespeeld, waarmee leuke pijzen te winnen waren. Hierna de hoofdmoot van de avond, een quiz die in groepen gespeeld werd, met op het einde een individuele opdracht. De or ganisatie en leiding was in handen van bestuurslid Piet Bazen. De eerste twee dames en de eerste twee heren ontvingen vanuit de handen van Piet Bazen een leuke prijs, de winnaars waren: de da mes van Splunter en van Gorsel en de heren Kampman en Arts. Hierna werden er door voorzitter Arts nog enkele rondjes bingo ge draaid die goed aansloegen met verschillende gratis rondjes. Na deze bingo werd er nog gezellig nagepraat onder het genot van een drankje en een hapje. Men kon terug zien op een geslaagde avond, volgend jaar zal men de feestavond in iets grotere zin op zetten door de vereniging dan haar 25 jaar bestaan zal vieren. Vrijdag werd er een inhaal wedstrijd gespeeld met de volgen de uitslag: 1. J.v. Zetten 4967 p.; 2. P. v. Bloppoel 4913 p.; 3. H. Zwage- maker 4819 p.; 4. R.v. Bloppoel 4809 p.; 5. J.v. Gorsel 4773 p.; 6. R. Kwaak 4753; 7. J.v.d. Werf 4531 p.; 8. L. Kampman 4233 p.; 9. J. v. Splunter 4031; 10. R. Ver maas 3863 p.; 11. P. Bazen 3857 p.; 12. H. Oostdijk 3807; Destand: 1. R. Kwaak 78772 p.; 2. J. v. Gorsel 76463 p.; 3. P. v. Bloppoel 73928 p.; 4. J. v.d. Werf 73539; 5. L. Kampman 73287 p.; 6. H. Zwagemaker 72983 p.; 7. J. v. Splunter 72529 p.; 8. J. v. Zetten 72116 p.; 9. J. Knuist 70504 p.; 10. R.v. Blop poel 70320 p. 11. W. Dane 69468 p.; 12. Mevr. Franke 69279 p.; 13. A. Arts 68138 p.; 14. H. Oost dijk 67550 p.; 15. P.v. Splunter 57008 p.; 16. P. Bazen 43732 p.; 17. B. v/h Hof 40978 p.; 18. H. Poot 28139 p.; 19. R. Vermaas 17261 p.; 20. J. Guiljam 13873 p.; 21. M. v. Harlingen 8736 p.; Vrij dagavond zal er geen competitie wedstrijd gespeeld worden daar er deze avond een groot Paasklaver- jastoernooi plaatsvindt voor zo wel leden als niet-leden in café Smerdiek. Aanvang 20.00 uur. Muziekvereniging Euterpe heeft 4644 kilo oud papier opgehaald. Vrijdagavond 14 maart hield toerclub 'Tandje Bij' haar jaar vergadering in zijn clublokaal ca fé 'Smerdiek'. In zijn openings woord kon voorzitter Leen v.d. Berge negen van de vijftien leden begroeten. Een kleine groep, maar het is ook maar een kleine vereniging, zo sprak de voorzitter. Verder hoop te hij dat men zou zeggen waar men mee zat. Na de opening kwam het verslag van sekretaris Mas Andriesse. Hij nam in vogel vlucht door hetgeen in en met de vereniging gebeurde in het jaar 1985. Daarbij viel op de terugloop van het ledenbestand van 26 naar 15 leden, dat als verontrustend werd aangemerkt. Oorzaak daarvan kan zijn het hoge tempo en na dis cussie werd besloten daar voor 1986 de nodige aandacht aan te schenken. Tandje Bij zal dus dui delijk proberen een tandje terug te nemen. Uit het verslag van pen ningmeester Henk Kwaak bleek dat de geldelijke positie uitste kend is. Controbutie kan daarom op het zelfde bedrag blijven. Kascontrole-leden Bram den Bra- bander/Ron v,d. Gfaaf hadden de stukken in orde bevonden en voor 1986 neemt Johan Potappel de plaats in van Bram den Bra bander. De bestuursleden Kees v.d. Berge en Christ Veraart waren beiden aftredend en herkiesbaar. Tegen kandidaten waren niet ingediend, dus zitten zij weer voor een perio de van 3 jaar in het bestuur. Na de pauze, met consumptie van vereniging kwam het programma van de Thoolse toerclubs aan de beurt. Voor het eerst wordt er dit jaar een onderscheid gemaakt tus sen wedstrijdrijders en trimmers. Dat leverde in eerste instantie dis cussie op, maar na de nodige uit leg was er begrip voor het stand punt van de toerclubs. Op 30 april is er te Scherpenisse een criterium voor trimmers. Daarna op 7 juni te Tholen een ploegen-tijdrit voor wedstrijdrijders en voor trim mers. Op 30 augustus is het de beurt aan 'Tandje Bij' met een snelheidstijdrit, waarbij de defini tieve vorm pas wordt vastgesteld na het verloop van de twee voor gaande evenementen. Zaterdag 19 april is er een kennismakingstocht voor de Thoolse toerclubs, waar bij de organisatie dit jaar voor 'Tandje Bij' is. Daarna was de seizoen-indeling van de vereni ging aan de beurt. Om de op komst op te krikken wordt beslo ten zaterdag te rijden in plaats van zondag, waardoor er mis schien nieuwe leden bij komen. Tevens komen er op zaterdag ook meer eigen leden fietsen. Seizoen- begin is het weekeind van 5 en 7 april aanstaande. In mei staat er een precisie-tijdrit en in juni een snelheidstijdrit op het pro gramma. Het seizoen sluit als gebruikelijk met een precisie-tijdrit. Vanuit de vergadering blijkt er belangstel ling te bestaan voor dagtochten, waarbij vertrek vanuit Smerdiek of Tholen. Hieraan zal het bestuur de nodige aandacht schenken. In de rondvraag vraagt Bram den Brabander of er nieuwe shirts komen nu de vereniging van clublokaal is veranderd. Die ver huizing is nog maar zeer kort, en daarom bestuursbesluit in overleg met exploitant, dat nog even aan te zien. Vervolgens stelt sekretaris Mas Andriesse aansluiting bij de K.N.W.U. aan de orde. Hoofdzaak is dat de leden verze kerd zijn, verder kan men toer tochten rijden en zelf organise ren. De contributie zal dan wat worden verhoogd, om de extra kosten op te vangen, doch daar entegen hebben de leden geen be zwaar. Oprichtings-akte bij nota ris en inschrijving Kamer van Koophandel zijn daarbij ook nodig. Aan het slot van de vergadering dankt voorzitter Leen v.d. Berge iedereen voor zijn inbreng. Het was een lange vergadering, maar er waren ook veel belangrijke besluiten te nemen. Hij hoopt op toename van het aantal leden, en meld tevens dat er tussen de twee plaatselijke toerclubs zeer voor zichtige stappen tot samenwer king zijn genomen. Iedereen een prettig seizoen 1986 wensend, sluit de voorzitter de vergadering. Dhr.L.C.van Poortvliet zit meestal bij het raam in zijn woning aan de Haven, maar gelukkig was hij net even naar de achterkamer, toen W.S. met zijn auto binnenreed. S. kwam vanaf Keethil richting Westvest, toen het op de Haven misging. De politie nam een blaas- en bloedproef af bij de au tomobilist wegens gebruik van al cohol. Verder werd de auto voor technisch onderzoek uit het ver keer genomen. De bestuurder kwam er goed af. Maandag was er nog lichte autoschade bij een bot sing op het kruispunt Hoge- weg/Pres.Rooseveltstraat, toen J.de V. geen voorrang gaf aan J.A.J.van B. Bij de Rabobank was er tot twee keer toe loos alarm. Door een ventilator bleek een deur open te waaien, zodat er voorzieningen werden getroffen om dit euvel te voorkomen. De brievenbus van E.de R. werd met ?-b5-???voor- werp vernield. Er werd geen post vermist, zodat het vermoedelijk om baldadigheid ging. Een poli tieman in burger zag in de Ds.de Bresstraat de 16-jarige M.P. bezig met het vernielen van een ver keersbord. Toen P. moeilijk deed, moest hij naar het politiebureau, waar hij een waarschuwing kreeg. Het bord verboden toegang bij de Juliana van Stolbergschool werd genegeerd door spelende kinde ren. Ze dachten dat ze als leerlin gen wel na schooltijd op het plein mochten komen, maar dat is voor niemand toegestaan. K.v.d.B. had even een bromfiets geleend, maar toen hij zonder helm op de Sport- laan reed, maakte de politie wel proces-verbaal op. Mevr. de Rooy- Jansen uit Wemel- dinge gaf de aanwezige Platte landsvrouwen in Haestinge een boeiende uiteenzetting over Ja pan. Zij woonde enige tijd gele den in Japan een congres bij over de vrede. Alle godsdiensten waren hierbij aanwezig. Het centrale the ma op dit congres was: 'Vrede voor alle mensen'. Mevr. de Rooy vertelde aan de hand van een schitterende dia's verhalen over de Japanse leefwijze en gewoontes. Zo viert een Japanse vrouw pas op haar 33e jaar haar verjaardag en een man doet dit op 43-jarige leeftijd. Ook was het haar tijdens de reis opgevallen dat de oudere Japanners beter Engels spreken dan de jongeren. Dit komt waar schijnlijk door de tweede wereld oorlog.- Verder liet toonde zij prachtige spulletjes die zij uit het Boeddhistische land had mee ge bracht. De Japanners werken van 's morgens vroeg tot 's avonds laat en komen alleen thuis om te eten en te drinken. En als ze ge pensioneerd zijn kent men geen huiselijk leven, vandaar dat echt scheidingen schering en inslag zijn. Ook vertelde zij dat oma de baas is in het Japanse gezin. Aan het einde van de leerzame avond bedankte mevr. Groenewege alle collectanten voor de prima op brengst (f1860,--) van de Reuma collecte. Mevr. A. Heijboer heeft op de voorjaarsvergadering van de Plattelandsvrouwen in Goes de eerste prijs behaald met het voor lezen van het gedicht: 'Mijn band met de bond'. Zij kreeg hetmaxi- maal te behalen aantal punten van 20. Op de haven is er sinds zaterdag een winkel bijgekomen. Thea Janssen en Anneke v.d. Heide openden er 'de Bolleboos', waar men terecht kan voor kinderkle ding, maatkleding, stoffen, four nituren en reparaties. De beide dames vonden de kinderkleding veel te duur en besloten daarom zelf met het maken er van te be ginnen. In de voormalige metse laarswerkplaats werd in het ach terste gedeelte een atelier inge richt, waaruit momenteel ook nog de verkoop plaatsvindt. Maar la ter dit jaar hopen beide dames, die ervaring hebben in het maken van maatkleding, het voorste deel van het pand als winkelruimte in gebruik te kunnen nemen. 'De Bolleboos' zorgt in elk geval voor weer een stukje activiteit in de Smalstad. Op de drempel van de lente, 20 maart, hield de vereniging een 'School met de Bijbel' haar jaar lijkse ledenvergadering in gebouw 'Calvijn'. Om 19.30 uur opende voorzitter C.J. Knuist deze bij eenkomst met het laten zingen van ps. 25:2 en 9, gebed en Schriftlezing uit Joh. 18:1-12. Hij heette alle aanwezigen, waaron der het voltallig bestuur en perso neel, hartelijk welkom en in het bijzonder de oud-bestuursleden Kauffmann, Koopman en Nelis se. Vervolgens sprak hij kort over de gelezen Schriftwoorden, waar in tot uitdrukking kwam dat Je zus is gekomen om de schuld van Zijn volk te betalen. Hij alleen was het die in de bitterste nood toch aan anderen dacht. Gods Zoon is éénmaal onder ons ver schenen om mensenzielen te be houden. Is dat ook onze troost en die van onze kinderen, welke wij nog in vrijheid mogen onderwij zen uit Gods Woord? Met het stellen van deze vraag eindigde de spreker en gaf hij het woord aan dhr. M. van de Berg voor het le zen der notulen. Het uitgebreide jaarverslag van secr. W.E. van Vossen vermeldde veel en velerlei. Uit één en ander bleek, welk een grote belangstelling en inzet het bestuur heeft voor de school, zo wel in- als extern. De heren J. van Iwaarden en J.J. Snoep werden door circa 90% van de aanwezige tot stemmen bevoegde leden her kozen voor een nieuwe periode. Ze namen allebei hun herbenoe ming aan. Het stembureau duo Brinkman-Van Houdt deed nauwkeurig haar werk. In de ou derraad werd dhr. M.L. Koop man gekozen. Zijn voorganger, dhr. J. Goedegebuure, wqs helaas ziek. Hem zal met dank voor de verrichte arbeid een attentie gege ven worden. Na de pauze, waarin de ijverige dames van de ouder raad voor koffie hadden gezorgd, kwam het knappe financiële jaar verslag van penningmeester Snoep aan de orde. Na toelichting en beantwoording werd dit punt van de agenda, in meer dan één opzicht positief afgesloten. Dat bleek eveneens uit het verslag van het kascontrolelid, dhr. J. Stout- jesdijk. Er bleek o.a. voor circa 6000,oud papier ingezameld. Tijdens de rondvraag kwam men nog even op het oud papier terug. Dringend vroegen de leden van deze 'ploeg' om geen plastic, half volle kartonnen dozen melk, ge broken glas etc. bij het papier te laten zitten. Verder kwamen bij de rondvraag aan de orde: af rastering, schooltuin, waardering en verantwoordelijkheid voor het chr. onderwijs, gebruik van techn. hulpmiddelen etc. Na dankwoorden van de voorzit ter, die gericht waren aan diverse personen en instanties, verzocht hij teamleider Goedhart deze avond te willen besluiten. Deze voldeed aan dit verzoek door het laten zingen van psalm 69:14 en te eindigen met dankgebed. Geboorten: 5-2 Martina Jacoba van Dijke. Overlijden: 22-2 Neelt- je Mathea Suurland- Goudzwaard 53 jaar. 24-2 Cornelia Andrina Bevelander- Quaak 92 jaar. 8-3 Marinus Noordijke 86 jaar. De politie tolereert niet meer, dat op trottoirs en in de bermen wordt geparkeerd. Tijdens een controle werden negen auto's van een proces-verbaal voorzien. Ze ston den op een voetpad, trottoir of bij een parkeerverbod in de Scaldis-, Kerk-, Laban Deurloo- en Noordstraat. Verder werd gecon troleerd na klachten, dat er 's avonds na etenstijd op de West zeedijk met bromfietsen werd ge- crossed. r—hairstyling shop VV\LEEN RIJSTENBIL 1 op w RafspraahW molenstraat 3 1 oud vossemeer telefoon 01667 2563 Advertentie I.M De plotselinge sluiting van hotel- café-restaurant de Gouden Leeuw aan de Hoge Markt heeft vereni gingen en stamgasten voor proble men gesteld. Eén van de gedu peerden is hengelsportvereniging de Zeebaars, die er altijd de in schrijving en prijsuitreiking hield. Dat gebeurt nu zaterdag bij de eerste bekerwedstrijd in het Hol land Huis. Geboorten: 6-3 Willem Jan Lisse- veld. Overlijden: 4-3 Hermanus Marinus Bolier 86 jaar. Het Groene Kruisgebouw zit in een nieuw jasje. De fa.J.K.Krijger voerde het timmerwerk uit, de fa.J.Oudesluijs het schilderwerk en de fa.W.Pleune zorgde voor nieuwe gordijnen. 'Het resultaat is als een zonnetje', zegt wijkver pleegkundige T. van Vliet. Een vernieuwing is ook het instellen van een apart kleuterbureau met ingang van woensdag 23 april voor een nog betere zorgverle ning. Een keer per twee maanden kan men op de vierde of vijfde woensdag van de maand terecht. De zuigelingenbureaus blijven zo als gewoonlijk op de eerste en der de woensdagmiddag van de maand. De gewone spreekuren van maan dag tot en met vrijdag tussen 12.00 en 12.30 uur veranderen evenmin. Dan kan men bel- len(2404) of langskomen voor ar tikelen uit het uitleenmagazijn of inlichtingen krijgen over het Kruiswerk. In zeer dichte mist ontstond er een botsing op het kruispunt La- geweg/Paasdijkweg. P. kwam met zijn vrachtauto en aanhangwagen zwaar geladen de voorrangsweg op, toen C.M.M. uit Stavenisse naderde. M. reed tegen de zijkant van de aanhangwagen, waardoor de personenauto aan de voorkant zwaar werd beschadigd. P. had niets van de aanrijding gemerkt, maar werd later verhoord. M.N.H. kreeg een boete omdat hij zonder achterlicht in de Deestraat fietste. J.F.M.B. uit Tholen ont ving een bekeuring toen hij met scherp uitstekende delen met z?- d3-?? de Withoekseweg reed. De voorjaarsouderavond van ba sisschool "de Eevliet" is druk be zocht. De groepen 3, 4 en 5 speel den de musical "Van heksen, lie- gebeesten en wat daarmee gebeur de" Na de pauze brachten de leer lingen van de groepen 6, 7 en 8 de musical "De tijdmachine van prof. Knap" op de planken. De ouders, leerlingen en ander be langstellenden genoten met volle teugen van het vertoonde spel. Op de avond werd nog besloten dat er op een zaterdag in juni weer een rommelmarkt zal worden ge houden. Op de NCVB-bijeenkomst hield mevr. Witkamp- Schalkwijk een bespreking over het boek 'Ook engelen kunnen huilen'. Aanslui tend hierop werden gedichten voorgedragen waarin speciale aandacht werd gevraagd voor de. positie van het geestelijk gehandi capte kind. De bijeenkomst werd door presidente mevr. Verheuvel- Brand met gebed gesloten. De vol gende NCVB-avond is 15 april en ds. Butter zal dan spreken over het leven van Luther. Tijdens de raadsvergadering'van gisteren kwamen de speeltoestel len van de Tramput aan de orde. De totale kosten van de benodigde speelattributen en de plaatsing hiervan zullen naar schatting ƒ7000,— bedragen. Waarschijn lijk is er een aanvullend krediet van ƒ1000,— tot ƒ1500,— nodig. In het kader van de werkgelegen- heidsbevordering willen B. en W. een folder laten drukken (met ad vertenties) om de industrie warm te maken voor Sint Philipsland. Men is voornemens om voor dit doel ƒ15.000,— te onttrekken aan de reserve 'huisvesting gemeente werken'. Het verzoek van de heer C.I. van Dijke uit Sint Annaland om een groente- en fruithal te mo gen starten in Wilhelminastraat 2. is afgewezen, evenals het verzoek om een ventvergunning. Alleen wethouder Walpot heeft zijn standpunt nog voorbehouden. De familie Reijngoudt heeft gevraagd om de woning Gladiolenstr 23 te mogen kopen voor ƒ68.000,— k.k. Om de herinrichting van het bin nenterrein in de Stationsstraat te kunnen realiseren moet de ge meente grond ruilen met dhr. Hiemstra. Door de veranderingen op het binnenterrein komt er 24 m2 grond vrij en dit wil dhr. A. Kunst (Emmastraat 18) kopen. De Federatie Maatschappelijke Dienstverlening Zeeland heeft B. en W. verzocht om de ƒ1154,die gestort is in het fonds voor het alarmeringssysteem voor ouderen ook dit jaar weer beschikbaar te stellen, zodat de abonne mentsprijs kan worden terugge bracht naar ƒ2,— per week. In ka der van het beleid van de minister van onderwijs en wetenschappen om het basisonderwijs te huis vesten in een gebouw en in de toe komst de dislokaties op te heffen wil het bestuur van de Kon. Julia- naschool het hoofdgebouw aan de Achterstraat met twee lokalen uit breiden. De lokalen in de Wilhel minastraat zouden hierdoor kun nen vervallen. De Simavi-collecte heeft f 1090,02 opgebracht. Dank aan alle gulle gevers en collectanten. De Oranjevereniging organiseert op Koninginnedag een zeepkisten en een freewielerrace voor zowel jongeren als ouderen. Ook wordt de traditionele MAC-rit verreden, 's Avonds is er een optreden van Soli Deo Gloria en ook geeft de brandweer een demonstratie. De dag wordt afgesloten met het Ko- ninginnebal in De Wimpel. Beslo ten werd om de zo succesvolle zes kamp in 1987 bij de viering van 500 jaar Sint Philipsland te orga niseren. B. en W. zijn voornemens om ƒ1350,uit te trekken om de 300 Fliplandse schoolkinderen op Ko ninginnedag een tractatie aan te bieden. Na overleg met het bestuur van de chr. basisschool en de Oranjevereniging is besloten om de kinderspelen in de Voor straat te houden. In de aanbieding: 500 gram8.25 500 gram8.80 250 gram6.25 150 gram1.95 150 gram1.49 150 gram3.50 Advertentie I.M. Mevr. Dijkman gaf tijdens de ver gadering van de NCVB een uit eenzetting over haar hobby: wer ken met limo-klei. Deze klei kan in elke oven gebakken worden. El ke aanwezige mocht na de de monstratie van mevr. Dijkman met de klei proberen te werken. De bijeenkomst werd geopend door schriftlezing en gebed door presidente mevr. Quist- van der Male. daarna las zij het verhaal 'Het ezeltje voor'. Na de pauze konden de aanwezigen de door mevr. Dijkman meegenomen spulletjes kopen. Na enkele huis houdelijke mededelingen werd de avond besloten met dankgebed en het zingen van Gez. 228. 1-3. Damkampioenschap van Nederland- Halve finale basison derwijs. Op 12 april gaan drie eilandelijke scholen zich met de andere ge plaatste scholen van de provincia le schooldam kampioenschappen meten in de halve finales voor het nationale schooldamkampioen- schap. Er zullen op deze dag op diverse plaatsen ontmoetingen plaatsvinden. Het team van de School met de Bijbel uit St. An naland gaat met dhr. Kasse naar Rotterdam. In de halve finale spe len zij tegen scholen uit Waterin gen, Stolwijk, Den Haag en Rot terdam. De O.L.S. Ter Tolne uit Tholen gaat met dhr. Huiskamp naar Berkel-Enschot in Noord- Brabant. Daar zullen zij in De Vlierakkerschool spelen tegen een school uit Berkel-Enschot, Vel den, Heerlen, Boven-Hardinxveld en Breda. Ook de C.N.S. De Re genboog gaat naar Berkel- Enschot. Het team dat begeleid wordt door dhr. Fondse ontrpoet scholen uit Tilburg, Geleen, Rot terdam, Geleen en Lent. De num mer 1 van elke groep zal geplaatst worden voor de finale, die op 24 mei in de provincie Utrecht wordt gehouden. Hopelijk heeft de Thoolse jeugd tijdens de halve fi nales veel succes. De vierde keus van Noad heeft ko ploper WC 5 door een 0-0 ge lijkspel een punt afhandig ge maakt. Noad ging goed van start en de combinaties liepen goed. De Brabanders waren meer in de aan val, maar de Fliplandse defensie gaf geen krimp. Noad kreeg naar mate de partij vorderde meer kan sen. Zo kwam Marco van Herk al leen voor de keeper, maar hij faal de. Na de liep het beter bij Noad. De Brabanders zakten wat af en Piet Geluk zag een prima inzet met moeite gekeerd. Eindstand: 0-0 Tholense Boys 5 heeft de eerste uitoverwinning van dit seizoen ge boekt, door de zesde keus van WC met 1-4 aan de zegekar te binden. De eerste helft liep het nog niet zo best, de Thoolse ploeg ging zelfs met een 1-0 achterstand om de thee. De woorden die leider Slabbekoorn tijdens de rust uit sprak misten hun uitwerking niet. De geel zwarten kozen onder lei ding van de snel en aggressief spe lende uitblinker Cor Gunter de aanval. Met als resultaat dat de gelijkmaker al vrij snel op het sco rebord kwam: Edo Takarindingan trok de bal goed voor en Cees Schot tekende 1-1 aan. Even later zorgde Andy van der Velde uit een corner van Cor Gunter voor 1-2. En Cor Gunter bepaalde de stand met een loepzuiver schot in de kruising. De eindstand werd zelfs 1-4 door een goed doorgaande Tom Deurloo. Zou de goede trai ningsopkomst van de laatste we ken debet aan dit resultaat zijn? De derde keus van Smerdiek heeft de partij tegen de reserves van ZPR met 2-3 gewonnen. In de openingsfase kregen de blauw zwarten verschillende mooie kan sen die echter niet werden benut. Naarmate de eerste helft vorderde ging Smerdiek steeds rommeliger spelen. In deze periode waren de Brabanders erg dicht bij een tref fer, maar het afstandschot be landde op de paal. Vijf minuten voor rust deponeerde Hans de Jonge het leer in het 16 meter ge bied, Remie Lindhoudt verrichtte daar goed storingswerk en Hans de Korte tekende 0-1 aan. Na de thee kwam Pieter de Viet binnen de lijnen voor Marien van Zetten. Smerdiek probeerde de score uit te bouwen, maar ZPR schoot snel de gelijkmaker in de touwen. Daarna bracht Hans de Korte met twee doelpunten uit rommelige si tuaties voor het de stand op 1-3. Zelfs met deze voorsprong kon Smerdiek de partij niet rustig uit spelen. ZPR kwam op 2-3 door een fraaie kopbal. Smerdiek kon nog blij zijn dat het daarbij bleef. Halverwege de tweede helft kwam Ronald Post nog in het veld voor Remie Lindhout De dames van Smerdiek hebben met 2-0 verloren van SVD uit Driewegen. Smerdiek begon erg gehandicapt aan deze uitwedstrijd omdat men maar met tien dames binnen de lijnen kwam. Ook werd de afwezigheid van de leider als een groot gemis ervaren. De blauw zwarten gingen goed van start, maar ook zij konden er niets aan doen dat de SVD- scheidsrechter z'n eigen team wil de laten winnen. De ruststand was 1-0. De tweede helft irriteerde de scheidsrechter de dames mateloos door elke aanval van Smerdiek wegens buitenspel terug te fluiten. De thuisploeg scoorde nog 2-0. Met een beetje geluk en een spor tievere scheidsrechter had er voor Smerdiek meer ingezeten. Beroepsgroepen 1985 1985 1986 1986 jan. febr. jan. febr. MANNEN Bouwnijverheid 158 148 103 93 Grondwerken 102 86 117 110 Metaalnijverheid 81 69 61 51 Landbouw 53 52 53 50 Handel 22 22 21 21 Varend personeel 13 15 11 11 Niet varend verk.pers. 55 53 44 50 Kantoor/onderwpers 40 40 26 26 Los arbeiders etc. 140 129 116 113 Overige beroepsgroepen 62 58 71 49 Totaal mannen 726 672 603 574 VROUWEN Kleding 5 5 6 6 Verkoopsters 57 52 39 37 Serveersters 16 17 13 13 Kantoor/onderw.pers. 45 42 46 40 Soc./geneesk. zorg 22 22 17 16 Huish. pers. 34 34 38 36 Los arb. 62 53 49 47 Overige beroepsgroepen 10 11 14 14 Totaal vrouwen 251 236 222 209 1985 1985 1986 1986 jan. febr. jan. febr. Totaal aanvragen 10 9 29 29 Het werkloosheidspercentage betreft: Mannen Vrouwen Provincie Zeeland 10,1% 13,4% Tholen 14,2% 12,4% Nederland 15,8% 14,5% Plaats van inwoning: Mannen Vrouwen St. Philipsland Tholen 65 509 Ingeschreven werkloze jeugdigen: 31 178 Mannen Vrouwen school verlaters overigen school- verl. overigen Jonger dan 17 jaar 4 1 3 - 17 jaar 5 2 8 3 18 jaar 3 11 7 6 19 t/m 22 jaar 7 73 21 47 Totaal 19 87 39 56 Bouwnijverheid Tijdens de verslagmaand konden diverse bouwvakkers hun werkzaam heden hervatten. Het aanbod blijft echter nog van te grote omvang. Er is een vrij groot aanbod van timmerlieden, metselaars, opperlieden en huisschilders. Hieronder bevinden zich veel seizoenwerklozen. Het aanbod van jeugdigen is hier zeer gering. Het ligt in de verwachting dat het aanbod de komende maand verder zal dalen. Grondwerken Bij deze sector viel eveneens een daling te bespeuren. De meeste werklozen bevinden zich onder deze beroepsgroep, die hoofdzakelijk bestaat uit grondwerkers, opperlieden, straatmakers. Velen kunnen als seizoenwerklozen worden beschouwd. Ook hier is het aantal jeugdigen zeer gering. Metaalnijverheid Ook bij de metaal was een duidelijke vermindering van het aanbod te constateren. Diverse vaklieden konden worden geplaatst. Er is nog vraag naar C.V.-en installatie- en onderhoudsmonteurs. Aanbod van jeugdigen bevindt zich bij de bankwerkers en auto monteurs. Landbouw- en aanverwante bedrijven. Het seizoen heeft nog geen aanvang genomen. De daling van het aan bod was dus nog gering. Ten opzicht van februari 1985 ligt het aantal ingeschrevenen op hetzelfde niveau. Kleding, zeilmakerijen en looninpakbedrijven. Tijdens de afgelopen maanden konden diverse jeugdige werkzoeken den als stikster en inpakster aan de slag. Handels-, kantoor- en onderwijzend personeel. Hiertoe behoren 47 mannen en 77 vrouwen. De plaatsingsmogelijkhe den zijn gering. Huishoudelijk personeel. Er is een vrij groot aanbod van vrouwen beschikbaar. Los arbeiders enz. Er was een lichte daling van dit aanbod waar te nemen.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1986 | | pagina 17