Etherradio en t.v. Sloth te kostbaar si-enrn Solistenconcours orgel/accordeon Raad keurt subsidie voor kabelradio goed Blunders Aansluiting Oesterdam op Tholen: provincie kiest voor "inspraaktracé" IN BEHOEP Tentoonstelling pottenbakkerij Jazz in de polder live Promotie VVV een succes Informatie middag muziekschool Donderdag 20 maart 1986 I I I O LJ I Cl Cl l\ OU GC/l\Uldl I om 19.30 uur, en iedereen kan (OM MISS! i:s De Provinciale Planologische Dienst heeft een onderzoek gedaan naar het gebruik van het Surfcentrum De Schots man aan het Veerse Meer. Het is de bedoeling dat met de resultaten van dit onder zoek iets kan worden gedaan met het surfbeleid in het al gemeen. Beleid Toekomstige surfcentra De 5500 gulden subsidie voor de kabelradio van Sloth bleek voor de meerderheid van de Thoolse gemeente raad geen probleem, maar bij de kosten van etherra dio en televisie werden de nodige vraagtekens ge plaatst. OVERZICHT: Experiment Duidelijkheid PAK EVEN UW ZAKBOEKJE Lof van de jury voor Jeannet de Vos/Corine Oudesluys ABDIJ plan Zeeland. Gedeputeerde Sta ten hebben onlangs een vooront werp voor dit streekplan uit gebracht. De bijeenkomsten worden ge houden: maandag 24 maart Goes, Prins van Oranje, Nieuwstraat 14 dinsdag 25 maart Oostburg, Den Hoekzak, Langestraat 1 woensdag 26 maart Terneuzen, Opstandingskerk, Bellamy- straat 74 maandag 7 april Hulst, Den Dul- laert, Sportlaan 14 dinsdag 8 april Ovezande, Dorpshuis, Hoofdstraat 54 maandag 14 april Middelburg, Provinciehuis, (ingang Ab- dijplein) I K"* Q r\ KQ Q 1/ o+K Q Q ly r\ I Q Alle bijeenkomsten beginnen er aan deelnemen. Aanmelding vooraf wordt op prijs gesteld. In de komende weken zullen zes inspraakbijeenkomsten wor- Dit kunt u doen door de on verspreid over de provincie nog den gehouden over het streek- derstaande bon in te vullen, of door bureau Voorlichting te bel- len. Op de bijeenkomsten kan j met deskundigen worden gedis- o Ik geef me op voor de inspraak bijeenkomst over het i cussieerd over bijvoorbeeld de streekplan Zeeland tevraag voor welk model voor de spreiding van de bevolking over o Stuur mij het gratis informatieblad i de verschillende kernen moet worden gekozen; de uitwerking Naam:i van het provinciaal beleidsplan Adres:recreatie en toerisme; de oplos- Postcode:j sing van knelpunten in het we- Woonplaats:i gennet en het beleid voor land- bouw en natuur en landschap. Opsturen in een open envelop (zonder postzegel) naar: bu- De op de bijeenkomsten getrok- reau Voorlichting provincie Zeeland, Antwoordnummer 75, i ken conclusies worden ter ken- i 4330 WB Middelburg. U kunt ook bellen: J nis gebracht van Gedeputeerde 01180-31394/31396. i Staten van Zeeland. Mt Inspraak over groeimogelijkheden dorpen en steden. Maandag 24 maart, 14.00 uur, vergadert de statencommissie voor welzijn. Aan de orde komen o.a.: pro vinciaal programma regionaal welzijnsbeleid kleine kernen 1986; brief van GS over beel dend kunstbeleid 1985 en het voorontwerpplan voor de be jaardenoorden. Ook staan er twee staten- voorstellen op de agenda: sub sidie restauratie van de voorma lige vestingswerken in Veere en het onderzoek naar de relatie tussen werkloosheid en ge zondheid. De commissie ziekenhuiszorg uit de provinciale raad voor de volksgezondheid in Zeeland (RAVOZ) komt in vergadering bijeen op woensdag 26 maart. 14.45 uur in Hotel Terminus in Goes. Er zal worden gesproken over: het concept-besluit radio therapie van WVC en over de verlenging van de vergunning van het Zeeuws Radiotherapeu tisch Instituut in Vlissingen (ZRTI). De commissie geestelijke ge zondheidszorg uit de RAVOZ vergadert op donderdag 27 maart, 9.45 uur, ook in Hotel Terminus in Goes. Agendapunten zijn o.a.: aan vraag beschermende woonvor men van de Stichting Pension tehuizen der Gereformeerde Ge meenten; samenwerking in de geestelijke gezondheidszorg. Verder komen de volgende noti ties aan de orde: de onzekere toekomst van de ziekenhuis- psychiatrie in Zeeland; wachtka merfunctie crisisopvang rijks politie; regionale instellingen voor beschermende woonvor- IEUWS Onderzoek naar surfplezier men en de planning van de zwakzinnigenzorg in Zeeland. Ook op donderdag 27 maart, maar om 9.30 uur, vergadert de statencommissie voor ruimtelij ke ordening. Aan de orde komen o.a.: notitie heggen langs wegen; subsidie aankoop natuurgrond in de Yer- seke Moer en het kleine kernen programma 1986. De statencommissies voor ruimtelijke ordening en milieu hygiëne vergaderen gezamenlijk en wel op 27 maart, 10 uur. Zij spreken over de notitie van GS over de Vestigingsplaatsen voor Kerncentrales, deel D, regerings beslissing. Behalve de commissies uit de Ravoz, vergaderen alle commis sies in het provinciehuis, Sint Pieterstraat 42, Middelburg. Al le vergaderingen zijn openbaar en bieden een half uur spreek recht voor het publiek. Het onderzoek is gehouden in de zomer van 1985, een jaar nadat het surfcentrum in ge bruik werd gesteld. Het surfcentrum bestaat uit en kele grote eenheden: de voor oever, een gebouw- en een surfcamping. Voorzieningen ondergebracht in het gebouw zijn: een kantine, douches, clubruimte, een surf- school, plankenkluizen etc. Het aandeel van de Schotsman in het totale surfgebeuren op het Veerse Meer is groot: ongeveer 30%. Zeer veel mensen prijzen de goede surfoever, de parkeermo- gelijkheden, de gezellige drukte en de goede accommodaties. Er waren ook wat minder goede ervaringen. Een flink aantal re creanten ondervond last van stenen aan de vooroever. Een andere "steen des aanstoots" is de nabijgelegen baan voor snelle motorboten. De surfcamping blijkt zeer goed te draaien. Een dergelijke over nachtingsmogelijkheid (in prin cipe voor kort verblijf tot drie dagen) voldoet aan een duidelij ke behoefte. Tekenend voor de goede sfeer is dat er geen spra ke is van vernielingen of andere problemen. '-■in-i*. Een van de oogmerken voor het stichten van het windsurfcen- trum was, dat de surfsport zou worden geconcentreerd en dat er zodoende elders op het Veer se Meer "meer ruimte" zou komen. Het onderzoek'heeft niet duide lijk uitgewezen dat er meteen een magneetwerking van het centrum is uitgegaan. O.a. de rijkspolitie te water is er echter van overtuigd dat van het cen trum een concentrerende wer king uitgaat. Volgens het onderzoek verdient het aanbeveling in de toekomst meer surfcentra te realiseren. Deze activiteit van watersport wordt dan meer geconcen- Gedeputeerde Staten van Zee land hebben gekozen voor het "inspraaktracé" voor de aan sluiting van de Oesterdam op het wegennet van Tholen. In de inspraak werden drie mo gelijke routes aan de orde gesteld. Uiteindelijk kwam een vierde oplossing uit de bus, waar nu voor gekozen is. Op het bij gaande kaartje kunt u zien hoe deze weg zal komen te lopen. Tijdens de inspraakprocedure bleek dat het zg. plan 4 de minste weerstanden opleverde bij particulieren en instanties. In het plan moeten in het zuidelijk deel van het tracé meer gron den worden doorkruist dan in de andere voorstellen. Daar staat weer tegenover dat de doorsnijdingen in het noordelijk deel - dat toch al versnipperd is - aanmerkelijk minder zijn. Gedeputeerde Staten houden de mogelijkheid over om iets te doen ter compensatie van het verlies aan karrevelden. Dit zijn "moerassige" terreinen vlak achter de dijk die vooral in trek zijn bij de vogels. Het is de be doeling iets te doen in de zg. overhoeken in de wegaanslui- tingen. Een voorbeeld van een dergelijk initiatief kunt u zien bij de aansluiting van de weg door de Poel (ten zuiden van Goes) op de rijksweg 58. Aanstaande vrijdag behandelen Provinciale Staten het krediet- voorstel voor de grondverwer ving en de voorbereiding van de aanleg van deze weg. Hiervoor is f 3,2 miljoen nodig. treerd en er ontstaat een duide lijker scheiding tussen de ver schillende vormen van ontspan ning in de recreatiegebieden. Er moet wel goed worden opge let dat er in de directe omgeving geen conflicten ontstaan met andere belangen, zoals bv. mo- torbootbanen of vaarroutes voor de scheepvaart. Uit bedrijfseconomisch opzicht is het verstandig een surfcen trum te koppelen aan andere re creatieve voorzieningen. Van het rapport is een aantal exemplaren beschikbaar. Wie belangstelling heeft kan con tact opnemen met bureau voor lichting provincie Zeeland, tele foon (01180) 31394. De hoorcommissie bestem mingsplannen houdt dinsdag 25 maart, 9.30 uur zitting om een bezwaarschrift van de Zeeuwse Milieu Federatie te be handelen. Het gaat om het bestemmingsplan Colijnsplaat, gedeelte kampeerterrein Ori- sant, van de gemeente Kortge- ne. De milieufederatie is van mening dat de geprojecteerde camping, in het "Paardenkuup- je", een ernstige aantasting be tekent van de natuur- en land schapswaarden in de inlaag. De tweede kamer uit GS houdt, ook op 25 maart, tweemaal zit ting om beroepschriften tegen gemeentelijke uitspraken over bijstandszaken te behandelen. De bezwaren richten zich tegen beslissingen van de gemeenten Axel en Terneuzen en beginnen om 10.00 en 10.20 uur. De AROB-commissie uit GS houdt die dag (25-3), 10.40 uur, een hoorzitting. Het gaat om een bezwaarschrift van de heer mr. S.C.M. Asselbergs uit Hulst. B. en w. van Sas van Gerjt heb ben verklaringen van geen be zwaar aangevraagd voor de ver bouw van het pand Havenstraat 1 2 tot café/petit restaurant te Philippine. GS hebben die ver klaringen verleend. Alle zittingen zijn openbaar en worden gehouden in het Provin ciehuis, Sint Pieterstraat 42 in Middelburg. Abdijnieuws is de informatierubriek van de provincie Zeeland. Redactie: bureau voorlichting. Sint Pieterstraat 42, 4331 EW Middelburg, telefoon 01180-31392 of 31402 Vrijdag 21 maart IS.00-19.30 Weekend voor de deur. pres.: Marjo Donders, Leo Troost en Harry v.d. Ree 19.30-20.30 Er is Hoop, gospelmuziek 20.30-21.30 Jazz in de polder. Pres.: Jean Quist LIVE!!! 21.30-22.30 Cyborg's tijdingen van elders. Zaterdag 22 maart 10.30-11.00 Marja's kinderprogramma 11.00-12.30 Ned. talige top 3, top 15 en Ditjes Datjes. Pres.: Gert Smits, Jacco Vinjé, Liane Burgers 12.30-14.00 S.L.O.T.H. Aktua. Eindred.: Els Frigge 14.00-16.00 De verzoekhoek. Pres.: Jan Voormeulen. Ver zoekjes: 01660-2646 of tijdens de uitzending 01660-4004. 16.00-17.30 Countryprogramma. Pres.: Gert Smits en Erik Bestman. 17.30-18.30 S.L.O.Th. Sport. Pres.: Albert Nagels en Leen Ottevanger Zondag 23 maart 11.30-14.30 De Zevensprong. Familieprogramma met di verse spelletjes. Pres.: Cees Burgers 14.30-15.30 Bloemendaal radio met kerkdienst Ds. Van Gent 20.30-21.30 Viva la Musica. Kon. Harm. Concordia, pla- tenkeuze: Piet Steyns. Pres.: Sarien Bout. Maandag 24 maart 18.00-19.30 Computer/Hobby Hoek. Pres.: Jan Slabbe- koorn en André Bout over de C-64. Dinsdag 25 maart 18.00-19.30 Jeroen met de hits van toen. Woensdag 26 maart 18.00-19.00 Streeknieuws. Pres.: Marjo Donders. 19.00-20.00 Vliegende Schijven. Pres.: Jan van Hie Donderdag 27 maart 18.00-19.30 Bejaardenprogramma. Het subsidieverzoek van Sloth is in een besloten vergadering van de commissie sociaal-cultureel werk op 19 februari behandeld, terwijl die commissie normaal in het openbaar vergadert. B en W had den ook de fractievoorzitters ge- polsd, zo bleek uit een opmerking van wethouder Versluijs. Hij merkte maandag aan het begin Zaterdag zijn 11 muzikanten van het eiland Tholennaar het natio naal muziek, zang en solistencon cours in Hillegom geweest.Dit concours wordt ieder jaar gehou den om de muziekvaardigheid op een hoger niveau te brengen. Om deze resultaten goed te beoorde len waren er 3 jury-leden: Wim Schroder, Jan Vermulst en R. v.d. Broek. Ze gaven ieder 7 cijfers. Voor een le prijs moet men 150 behalen. Petrina den Engelsman uit St. Annaland speelde in de 4e afdeling op electr. orgel Whispe ring Hope (een Schots volkslied) en haalde met 165 punten een mooie eerste prijs. Margriet Koopman (10) uit St. Maartens dijk, eveneens orgel, speelde in de tweede afdeling Eine kleine Nachtmusik van W.A. Mozart en behaalde 171 punten. Anjolien- Koopman (12) uit St. Maartens dijk speelde in de le afdeling op electr. orgel American Patrol van W.F. Meacham en behaalde met 171 punten een mooie eerste prijs. Erik Manneke uit St. Maartens dijk, eveneens op het orgel, speel de in de tweede afdeling Ouvertu re Romantiek van H. Langerak en behaalde hiermee 165 punten. Zij krijgen les van Mevr. Vroegop uit St. Annaland. Pia Janssens uit Scherpenisse speelde in de 4de afdeling de ac cordeon Voila! ma chérie van P. van de raadsdiscussie op, dat 't om een meerderheidsvoorstel van b en w ging omdat wethouder Koopman tegen was. Dijke ver woordde de bezwaren van de SGP: "Uit principiële overwegin gen hebben we al tegen de start subsidie gestemd en daar komen nu nog financiële argumenten bij. Het tekort van de Sloth is behoor- Black en behaalde met 159 punten een le prijs. Zij krijgt les van Jeannet de Vos uit St. Maar tensdijk. Monique Stouten uit St. Maar tensdijk speelde op electr. orgel Abschied von der Alm van Schrierbl-Hufjpert. Zij speelde in de 3e afdeling en behaalde met 165 punten een mooie eerste prijs. Marion van Houdt, eveneens uit St. Maartensdijk speelde op •electr. orgel in de 3e afdeling Les Patineurs van E. Waldteufel. Zij behaalde hiermee 168 punten en dus een mooie eerste prijs. Zij krijgen les van Corine Oudesluijs uit St. Maartensdijk. Lian Gebraad uit St. Maartens dijk speelde op electr. orgel Sortie van L.J.A. Lefébure-Wély. Zij speelde in de afdeling superieure en behaalde hiermee 169 punten. Zij speelde ook nog op accordeon in de tweede afdeling Bourrasque en M. Pégurie behaalde hiermee 147 punten. Duo Jeannet de Vos op accordeon en Corine Ou desluijs op orgel, beiden uit St. Maartensdijk, speelden Rhapso- dische Ouverture van C. Mahr. Zij speelden in de afdeling supe rieure en behaalden 180 punten met lof van de jury. Er was voor hen tevens een beker. Dit als ere prijs voor het hoogst behaalde aantal punten bij duo's, trrio's en kwartet. Zij krijgen les van dhr. H. Janssens uit Scherpenisse. lijk opgelopen en er zijn enorme kostenstijgingen te verwachten." De Bres karakteriseerde dat als "schoten voor de boeg" en Van Damme sprak van een "torpedo". Versluijs vond de opmerkingen van Dijke voorbarig omdat de kosten voor televisie-uitzendingen juist uit de begroting geschrapt waren. Van Belzen noemde radio en t.v., mits goed gebruikt, verantwoorde media. "Ondanks positieve zaken bij de Sloth ben ik bang, dat we na de startsubsidie van vorig jaar nu niet alleen B moeten zeggen, maar het gehele financiële alfabet dienen op te dreunen." Van Kem pen ging met de 5500 gulden ac- coord, maar onderstreepte, dat er voor verdere investeringen wel duidelijke begrotingen moeten ko men. Van den Heuvel wilde een stap verder gaan door 1 of 2 keer per jaar experimenten met t.v.- uitzendingen toe te staan. De Bres ging daarmee niet accoord. "Pro vinciaal en landelijk heb ik met omroepzaken te maken en t.v. en etherradio zijn buitengewoon in grijpende zaken, ook financieel. Via de NOS zijn er wel mogelijk heden om apparatuur te huren", aldus De Bres, die geen proble men had met subsidiëring van ka belradio. Versluijs verwachtte een gewijzigd voorstel van de VVD, want b en w hadden de t.v. ten aanzien van ap paratuur en huisvesting juist uit de begroting gelaten. Van Damme informeerde of er geëxperimen teerd mag worden, zonder dat de gemeente direct financieel gaat bijdragen. De wethouder had daar geen volledig inzicht in, al vermoedde hij, dat kabelexploi tant Casema er een groot woord in had. "Vergunningstechnisch en qua zeggenschap moeten we dat nog bekijken." Mevr. Deurloo vond het idee van een t.v.experi- ment goed, maar ze wilde eerst een kostenoverzicht. De Bres wil de bij verdere investeringen ook de commissie financiën inschake len. Bovendien vroeg hij bij het toestaan van reclame, aandacht voor de rol van de pers. Versluijs erkende, dat t.v. en ether radio nogal wat met zich mee brengt. "Sloth heeft echter recht op een stuk duidelijkheid of we doorgaan met subsidiëring als vrijwilligerswerk of als voorwaar- descheppend beleid." Met elf te gen vijf(l RPF/GPV en 4 SGP, K.A.Heijboer was wegens ziekte verhinderd) stemmen werd de 5500 gulden subsidie voor de ka belradio goedgekeurd. In het Markiezenhof wordt tot 11 mei een tentoonstelling gehouden over 'kunstaardewerkfabriek De Kat 1902-1918'. Deze potmakerij is sinds de 18e eeuw het eigendom van de familie Augustein, waar van de naam al in de 16e eeuw ge noemd wordt als pottenbakkersfa milie. In april zal er tevens een boekje verschijnen over deze eeuwenoude pottenbakkerij. In de serie 'Jazz in de Polder LI VE!!!' stelt de SLOTH vrijdaga vond tussen half negen en half tien opnamen voor van de Cana dese pianist, vibrafonist en syn thesizerspeler Paul Plimley. Met zijn octet brengt Plimley drie lan gere stukken. De opnamen von den begin dit jaar plaats in Van couver. De SLOTH gaf hiervoor opdracht aan de Amerikaanse manager Lori Levesque. Het Paul Plimley Octet bestaat nu negen jaar. Meer dan eens vergeleken critici de muziek uit die afgelopen periode met de orkesten zoals trompettist Miles Davis, bandlei der en arrangeur Gil Evans, pia nist John Lewis en baritonsaxofo nist Gerry Mulligan tegen het eind van de jaren veertig oprichtten. In grote lijnen komt de muziek van Plimley overeen met de zoge naamde cool-jazz. Naast de leider bestaat het octet uit de saxofo nisten Graham Ord, Coat Cooke en Gordon Bertram, trompettist Kevin Lee, trombonist Ralph Ep- pel, bassist Paul Blaney en slag werker Buff Allen. De acht muzi kanten noemen zichzelf een 'mini orkest' en baseren hun muziek op de jazz, de Europese klassieke tradities en Afrikaanse- en Ame rikaanse volksmuziek. Jazz in de polder is een productie van Jean Quist. THOLEN 22 mrt. Ophaaldag voor spullen rommelmarkt 25 mrt. ANIB-soosmiddag, Meulvliet 1 apr. ANIB-soosmiddag, (postzegel en muntenbeurs) 8, 15, 22 -apr. ANIB- soosmiddagen 7 en 21 apr. Bijeenkomsten aqua riumver. Labeo Meulvliet 12 apr. Excursie Natuurvrienden naar Bosje Tholen, 10 u. bezichti ging molen 16 apr. mevr. Wallenburg spreekt voor NCVB 19 apr. The Margriet Eshuijs Band, 20.30 u. Meulvliet 19 en 30 apr. Oriëntatierit MAC 30 apr. Rommelmarkt Tholen OUD VOSSEMEER 22 mrt. Viswedstrijd H.S.V. 't Scharretje, van haaftenpolder van 13 tot 16 u. 28 mrt. Viswedstrijd H.S.V. 't Scharretje, Van haaftenpolder van 14.30 tot 17.20 u. 29 mrt. Bingo v.v. Vosmeer, 20.00 u. café Schetters 3 apr. Toneeluitvoering v.v. Vosmeer voor de bejaarden, Vos- senkuil 4 apr. Toneeluitvoering v,v. Vosmeer. Vossenkuil 5 apr. Cabaret Boemerang met 'niet allemaal tegelijk', 20 u. De Vossenkuil 8 apr. Alg. ledenverg. Rode Kruis afd. Tholen, 19.30 u., Vos senkuil 15 apr. Lezing dhr. Franke bij Plattel. Vrouwen over alcohol en drugverslaving. 19 apr. Viswedstrijd H.S.V. 't Scharretje, Oud Vossemeersebrug vn 11.30 tot 14.30 u. SINT ANNALAND 9 apr. Bijeenkomst Stichting V.M.N. 'Vrouw kom uit je huis', De Wellevaete 9.15 u. STAVENISSE 20 mrt. Jaarverg. streekmuseum, 20 u. De Stov POORTVLIET 27 mrt. Openbare les gymver. Ex celsior SINT MAARTENSDIJK 25 mrt. Excursie Plattel, vrouwen naar museum Boymans te Rot terdam 28 mrt. Paasklaverjastournooi, De Pendelaars voor leden en niet-leden 30 mrt. Smalstadsmannenkoor bij paasviering in Rehobothkerk. SCHERPENISSE 9 apr. Natuurlezin door P. v.d. Reest voor plattel, vrouwen, 20 u. H. Guis. SINT PHILIPSLAND 26 mrt. Paasmiddag Zeeuwse Vrouwenraam m.m.. jeugdkoor Van Knop tot Bloem, 14.30 u. De Wimpel. BERGEN OP ZOOM 22 mrt. Concert Flairckm 20.15 u. De Stoelemat 27 mrt. John Lanting's theater van de lach met de klucht "Een trouwring mag niet knellen", 20.15 u. De Stoelemat. 23 mrt t/m 20 apr. Expositie van olieverfschilderijen van Piet Vloe mans, dag. van 14-17 u. Markie zenhof ROXY 1: Rocky IV - a.l. do en vr 19 en 21.30 u., za. 14, 19 en 21.30 u., zo. 14, 16.30, 19 en 21.30 u., ma en di 19 en 21.30, wo 14, 19 en 21.30 u. ROXY 2: Taran en de toverketel - a.l. do, vr, ma en di 19 u. za 14 u. zo 14 en 16.30 u. wo 14 en 19 u. Commando - 12 jr. dag. 21.30 u za en zo 19 en 21.30 u. CINEMACTUEEL 1: Schatjes 2 - a.l. dag. 19.45 u. zo. 15, 17 en 19.45 u. Plenty - a.l. dag 21.45 u. CINEMACTUEEL 2: Schatjes 2 - al.l. do en vr 18.45 en 21.30u. za. 14, 18.45 en 21.30 u. zo 14, 16, 18.45 en 21.30 u. ma en di 18.45 en 21.30, wo. 14, 18.45 en 21.30 u. CINEMACTUEEL 3: Weird science - a.l. dag 19 en 21.30 u., za. en wo 14, 19 en 21.30 u. zo. 14, 16.30, 19 en 21.30 u. Na het zelfstandig bezoeken van de beurzen te Maastricht en Utrecht was de V.V.V. Tholen nu te gast in stand van de gemeente Tholen op de Hiswa in Amster dam. De V.V.V. gaf voorlichting over de wateren in en om Tholen en natuurlijk kwamen ook de jachthavens aan bod. Deze promotie-activiteiten van de V.V.V. konden worden gerealiseerd door een subsidie van 2500,- uit de promotiepot Zeeland, de mid denstandsfederatie schonk 500,- en verder verleenden ho tels, campings, sportvissers enzo voorts hun kosteloze medewer king. VVV medewerkster mevr. Saris noemde de deelname aan bovengenoemde evenementen een groot succes en roemde de gast vrijheid van de gemeente. Mo menteel is men nog druk aan het verbouwen in het eilandelij k VVV kantoor aan de Haven te Sint Maartensijk en men hoopt begin mei het kantoor officieël te kun nen openen. Zaterdagmiddag wordt van 14.15 tot 16.15 uur in Meulvliet te Tho len een informatiedag voor leer lingen algemene muzikale vor ming - muziekschool (amv-m) gegeven. De instrumenten die op dit mo ment in de regio Tholen onderwe zen worden, zullen op deze mid dag van de amv-m leerlingen uit de diverse woonkernen worden gepresenteerd: accordeon, orgel, piano, gitaar, blokfluit, dwars fluit, klarinet en trompet (koper). Deze middag is voor iedereen toe gankelijk. In elke krant en elke week speelt het zetduiveltje wel een woordje mee, hoezeer ook gepoogd wordt de fouten te beperken. Helaas is dat vorige week niet alleen in woord, maar ook in beeld gebeurd toen in de RPF/GPV- verkiezingsadvertentie ten onrech te een foto van SGP-kandidaat J. van der Jagt was opgenomen. Bo vendien waren in de verkie- zingsstaat van de gemeente Tho len de cijfers van SGP en PvdA omgewisseld. Vier jaar geleden was de PvdA lijst 1 en nu is dat de SGP. Ondanks een duidelijke opgave is het met de foto en de cijfers op de drukkerij misgegaan, waarvoor onze verontschuldigingen.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1986 | | pagina 7