Tracé 4 vraagt betere grond Palet van kleuren Middenstandsfderatie praat over Expo 1986 Uit op Tholen voor jeugd en ouderen Vredesplatform slaat zijn vleugels uit f 2,50 24 uurs zorg belangrijk V.D.H. examens Aardappelteelt in tuinen P.P.M. heeft 25 aanvragen Medic Alert vakantietrip OPENINGS AANBIEDING contant Eerste prijzen voor solisten Donderdag 20 maart 1986 DE EENDRACHTBODE 15 Protest landbouwers tegen plan Oesterdam Namens de groep betrokken landbouwers bij tracé 4 van de Thoolse aansluiting naar de Oesterdam heeft dhr. De Wilde protest aangetekend tegen de plannen. "De belanghebbenden zijn in een zeer laat stadium geïnformeerd", zei De Wilde in de statencommissie ruimtelijke ordening. Hij voorspelde, dat herindeling van gronden op vrijwillige basis moeilijk van de grond zal komen. Minder versnippering V.V.V. promotie Afscheid Hage Unaniem Karrevelden Voorbeeld een spierinkje voor slechts Luistermuziek Smalstadsfeesten Tropische kleuren Aktiviteiten in alle Thoolse kernen Programma De Wilde wees de statenleden er op, dat tracé vier niet alleen meer, maar ook betere grond vraagt dan bij tracé 1. Hij is daarom voor stander van tracé 1. CDA-statenlid mr.J.A.de Boe uit Poortvliet constateerde, dat er voor een nieuwe wegaanleg altijd landbouwgrond opgeofferd moet worden. "Wie dat ook betreft, het is voor niemand leuk. Bovenal staat vast, dat de weg er moet ko men." Hij wees op de noodzaak van een viaduct, het niet aanleg gen van een afslag voor snelver keer richting Tholen en de aanleg van een fietstunnel. De Boe toon de zich voorstander van tracé 4. De doorsnijding van de karrevel- den is daarbij niet groter dan in tracé 1. Volgens het Poortvlietse De rijksoverheid wil nagaan of een 24 uurs bereikbaarheid in het maatschappelijk werk gewenst is. Tot 1 januari 1989 kan ook de fe deratie maatschappelijke dienst verlening (Schouwen-Duiveland - Sint-Philipsland - Tholen) daar mee als het ware proefstomen. Vooral ook nagaan wat de hoog ste prioriteit moet zijn. Na afloop van de experimenteerperiode wordt bezien waar rijksmiddelen nodig zijn. Als gemeenten ge noemde instelling verplichten tot het instellen van de bereikbaar heidsdienst moet daarvoor een bedrag per inwoner worden be taald. B. en w. van Tholen willen voor 1986 per inwoner 0,27 be schikbaar stellen, want dat krijgt men later terug van de rijksover heid. Aan voorbereidingskosten beurt de gemeente nog eens 7 cent per inwoner van het rijk. De federatie maatschappelijke dienstverlening verzocht ook een financiële bijdrage wegens de ar beidsduurverkorting, in totaal ƒ0,19 per inwoner. B. en w. de den maandagmiddag het voorstel om de federatie 2400,— extra te geven of 0,13 .per inwoner. SGP-er M. Dijke concludeerde, dat de federatie voor een uitbrei ding van taken dit bedrag heeft gevraagd. Het ministerie van WVC zal daartoe 27 cent per in woner uitkeren als een doelgerich te bijdrage. In 1989 zal zowel ge meente als rijk het allemaal op nieuw bekijken. Alle raadsleden vonden het een goede zaak. Me vrouw Deurloo (CDA) zei dat er al veel langer behoefte aan was. De raadsvoorzitter wees er op, hoe het rijk het in 1989 opnieuw zal bekijken, waarbij het-goed mogelijk is, dat het voor bepaalde gebieden overbodig is en voor an dere streken moet worden ver volgd. Zo kan het best zijn, dat het elders harder nodig is dan op Tholen. statenlid zal compensatie van de grond geregeld moeten worden. Gelet op het voorhanden zijn van voldoende compensatiegrond sprak ook het Thoolse PvdA- statenlid H.Venekamp zich uit voor tracé 4. "De toelichting bij tracé 1 gaf onvoldoende weer wel ke problemen er in de praktijk wa ren. Er is inmiddels een woning gebouwd(P.Kooistra aan de Veer- weg) en de aanleg van een weg daar zou grote financiële gevolgen hebben. Bij tracé 4 vindt minder versnippering plaats dan in tracé 1", aldus Venekamp, die meende, dat het mogelijk is om de karre- velden te compenseren. Gedepu teerde mevr.E.Maris-Koster legde uit, dat het nieuwe plan pas na de voorlichtingsdag is ontwikkeld. Zo spoedig mogelijk daarna zijn de belanghebbenden ingelicht en volgens de gedeputeerde hadden ze voldoende tijd om adquaat te reageren. "Een zwaarwegend on derdeel van de besluitvorming bij g.s. is geweest, dat het Landbouw schap onomwonden kiest voor tracé 4. Elk tracé zal de nodige pijn veroorzaken, maar plan 4 is De kringgroep VDH organiseerde zaterdag examens voor het VH- diploma. 's Morgens om 9 uur be gonnen tien honden en hun bege leiders aan het examen. Slechts twee honden behaalden niet de benodigde 70 punten. Na het speuren kwam het appel aan de beurt. Bij het appel scoorde 1 hond niet de 70 punten. Bij het pakwerk werden alle honden met uitmuntend beoordeeld voor moed en vechtlust. De examens (gehouden op de speurvelden bij de heer Visser) werden afgenomen door dhr. Jansen. De wedstrijdlei ding was in handen van T. Vroeg- rijk. De spoorlegger voor de cate gorie VH III was L. van den Burch en voor het pakwerk zorg den R. van der Jagt en L, van den Burch. Van de 10 deelnemers lie pen er 4 het VH I programma en 6 het VH III programma. Beoor delingslijst: Mevr. Vijverberg met Pol. scoorde een totaal van 287 VH I, D. Uyl met Verdi 284 VH I, G. Jeroense met Qinto 248 VH I, J. van Beveren met Ursa 200 VH I, J. Verwey met Anouschka 263 VH I, dhr. Dekker met Kazan 252 VH I, R. van der Jagt met Olaf 275 VH III, dhr. van Es met Axel 260 VH III, dhr. Verschoor met Joeri 229 VH III, dhr. De Jong met Greif 262 VH III. 1 VH III hond en 2 VH I honden zijn niet geslaagd voor het diploma. Des ondanks was het mede door de goede organisatie een geslaagde dag. In april gaat de Middenstandsfe deratie en van daaruit de Thoolse Expo-vereniging praten over het organiseren van het tweejaarlijks hoogtepunt van het Thoolse be drijfsleven. Dat werd meegedeeld door voorzitter J.K. Elenbaas uit Poortvliet tijdens de federatiebij eenkomst in café "De Hoop" te Sint Annaland. Daar waren alle plaatselijke on dernemersverenigingen via één of meer bestuurders vertegenwoor digd met uitzondering van Stave- nisse, waar nog steeds een winke liersvereniging ontbreekt. De voorzitter kon zich met een bij zonder welkomstwoord richten tot vertegenwoordigers van de Kamer van Koophandel, mr de Blij en de heer Ausems. Het fi nancieel bezit van de federatie staat op 1874,20. Data vooi de braderieën in elke kern warer al eerder vastgesteld en bleven ge handhaafd. Daarbij was er van Oud-Vossemeers bestuurslid De Wilde de suggestie voor een over koepelende aktiviteit in alle ker nen via een roller-wedstrijd, even tueel te verdelen in 3 groepen, t.w. amateurs, liefhebbers, da mes. Dat zou kunnen in overleg met de plaatselijke toer- of wieler clubs met een bokaal voor de kampioen en eventueel plaatselij ke prijzen. Aandacht was er voorts voor het VVV Tholen, die juist in deze tijd positief bezig is met promotie voor het eiland. Afgelopen 2 maanden was de VVV op twee beurzen het eiland positief te "verkopen". Voorts is men bezig een eigen kantoor te bemannen te Sint maartensdijk. Bij elkaar een goede zaak voor campings en de tailhandel op Tholen. Overigens kostte de twee promotiedagen het VVV wel 6000,Besloten werd daaraan van federatiezijde 500,bij te dragen. Besproken werden ook de vent en standdplaatsvergunningen. Dat lijkt in ongebreidelde vorm toe te nemen, maar het is niet in strijd met de wet. Dat de consu ment daarbij in sommige kernen, de plaatselijke voorzieningen op het spel zet, kan hoogstens als waarschuwing worden gesigna leerd, maar de vrijheid daartoe kan niet aan banden worden ge legd. Wel gaan federatievoorzit ter en secretaris nog eens naar het gemeentebestuur om na te gaan of bijvoorbeeld de kosten van ge vestigde en ambulante handel in juiste proporties staan en wat ge daan kan worden om een voor de consument toch ook belangrijke plaatselijke voorziening te be houden. Afscheid was er van bestuurder M.C. Hage uit Scherpenisse, die eertijds met P.C. de Wilde uit Oud-Vossemeer en L.C.Heijboer uit Sint Annaland de federatie oprichtte. Voorzitter Elenbaas dankte Hage voor de steeds posi tieve opstelling zowel binnen als buiten de federatie. Zoon Laban Hage gaat de plaats van vader in nemen in het federatieverband. Mededeling was er voorts dat M.C.Hage en M.K. de Wilde geen zitting meer nemen in de commissie bedrijfsleven. Het voorstel was daarvoor L. Hage voor te dragen en dhr. C.G. Vis ser uit Poortvliet en N. jansen uit Tholen en Van As uit Scherpenis se als reserves. De voorzitter dankte ook de scheidende leden van de commissie bedrijfsleven voor hun inzet ten behoeve van de middenstand. Na afwerking van de agenda presenteerden de heren van de Kamer van Koophandel een film, waarop ook het eiland Tholen voorkwam. Daarin was ook het functioneren van de Ka mer van Koophandel vervat, een goede promotiefilm. een goede keuze", aldus mevr. Maris. De Boe verzocht g.s. bij de com pensatie zeer zorgvuldig om te gaan met de belangen van de di verse mensen. Venekamp vond het niet vreemd dat de gevolgen van plan 4 zo laat aan de orde kwa men, want bij de inspraak is uitge gaan van tracé 1. Hij vond het een goede zaak, dat er een nieuw al ternatief kwam. Unaniem koos de statencommissie voor tracé 4. Mevr. Maris benadrukte, dat het traditie is van de provincie dat de mensen die eigendommen moeten missen, "behoorlijk" behandeld worden. Er is 13 ha compensatie- grond beschikbaar en er zitten nog enige hectaren in de pijplijn. In principe wordt de schade die zal ontstaan aan de karrevelden, gecompenseerd, mits dat tegen aanvaardbare kosten mogelijk is. Een deel van de commissie meen de, dat de grondep uit de karrevel den die overblijven, eerst moeten worden aangeboden aan de land bouw en daarna bestemd mogen worden als natuurgebied. Nog geen beslissing nam de commissie over de detaillering van de aan sluiting S26-S6. De tracèkeuze beïnvloedt dat niet. Provinciale waterstaat zal bij het maken van het ontwerp hierover nader advies geven, wat in de commissie verkeer en waterstaat besproken zal worden. Dhr. Van Gilst, bewoner van de Postweg/Stenen Kruis, vroeg bij de statenleden meer aandacht voor toekomstige uitbreiding van de woongebieden op Tholen. Hij verwachtte, dat het verkeer een hogere verkeersintensiteit zal heb ben dan de prognoses aangeven. "De nu betrachte zuinigheid kan in de toekomst wel eens zeer duur blijken te zijn", zei Van Gilst. Hij sprak zijn grote waardering uit voor de openheid en het democra tisch gehalte van de procedure. "In deze zin kan Zeeland als voorbeeld worden gesteld." DE WINTER IS VOORBIJ De strenge winter is voorbij Vol ongemak en veel ellende Een winter zo ik zelden kende Ik voel me opgelucht en blij. De strenge winter is voorbij De lente zal wel spoedig komen De knoppen zwellen aan de bomen, 't Is uit met winterheerschappij De strenge winter is voorbij De winterslapers worden wakker De boer bekijkt en ploegt zijn akker En al wat leeft voelt zich weer vrij De strenge winter is voorbij De crocus en de sneeuw klok bloeien De tuinman is al aan het snoeien Er zijn weer lammeren in de wei De strenge winter is voorbij Bij vogels gaat de man weer zingen En doet als alle soortelingen Hij zoekt al zingende een zij De strenge winter is voorbij Ik zou een zomer willen wensen Vol zonneschijn voor alle mensen En vriendschap tussen u en mij. P.M. van Eekelen Aardappelen worden zowel in het groot door de boeren, als in het klein door veel particulieren in eigen tuin en in volkstuinen geteeld. In beide gevallen probeert men daarbij tot een zo hoog mogelijke opbrengst van goede kwaliteit te komen. Dat lukt het ene jaar be ter dan het andere. Zo komt er de laatste jaren een ziekte in de plan ten en de knollen voor die zowel de kg.-opbrengst als de kwaliteit nadelig kan beïnvloeden. Men spreekt wel van: de aardappelziek te. Dat wil natuurlijk niet zeggen dat dit de enige ziekte zou zijn in aardappelen maar wel dat ze alge meen voorkomt. De oorzaak is een schimmel waarvan de Latijnse naam voluit luidt: "Phytophtho- ra infestans". Men spreekt dan ook wel van de phytophthora. De symptomen zijn: op de bladeren bruine vlekken met aan de onder kant rondom die plek een randje schimmelpluis. Aangetaste knollen vertonen aanvankelijk lichtbruine, grauwe vlekjes, waarna ze spoedig wegrotten. Om ziekte te voorko men moeten geen knollen van vo rig jaar op afvalhopen kunnen uitlopen. Een tweede punt waar door men schade kan voorkómen is een ras kiezen dat minder gevoe lig is voor de phytophthora- schimmel. In Zeeland wordt meestal Eersteling of Doré ver bouwd. Er zou al veel gewonnen zijn als men in (eigen- en volkstui nen geen Eersteling meer zou ver bouwen maar algemeen Doré ging telen. Doré is namelijk in de knol veel minder gevoelig. Wat de consumptiekwaliteit be treft, doet Doré niet onder voor Eersteling. Verder zijn er nog de rassen Gloria en Lekkerlander die beide ook minder gevoelig zijn voor de aardappelziekte; en in smaak doen ze weinig onder voor Eersteling. Lekkerlander is voor een "vroege" aardappel wat aan de late kant met zijn knolzetting. De boeren proberen in een gevoe lig ras als Bintje - en dat wordt veel verbouwd in Zeeland- de ziekte te voorkómen door te spuiten met een middel dat de ziekte afweert, eigenlijk verhindert in de plant te dringen. Dat middel (maneb-tin) is weinig giftig en dringt ook niet de plant binnen, breekt zelfs vrij snel af zodat men na 7 a 10 dagen weer moet spuiten. Bij rassen als Eerste ling en Doré gaat het dan om 2 of 3 keer spuiten als men in juli rooit. De Particuliere Participatie Maat schappij West-Brabant en Zee land b.v. heeft haar eerste aan deelhoudersvergadering in het "Markiezenhof" te Bergen op Zoom gehouden. De PPM heeft 82 aandeelhouders die allen af komstig zijn uit de regio West- Brabant en Zeeland en zelf ook ondernemer of ex-ondernemer zijn. Doel van deze eerste vergadering was voornamelijk om commissa rissen, directie en aandeelhouders met elkaar te laten kennismaken. Dit is een onderdeel van het beleid van deze PPM, dat o.a. gericht is op het formeren van een soort fa milie die zich actief wil inzetten voor het bevorderen van de be drijvigheid in de regio. Het is de bedoeling dat alle betrokkenen in hun omgeving de mogelijkheden voor het aanbieden van risicoka pitaal aandragen bij de PPM om zo daadwerkelijk steun te kunnen zijn voor andere ondernemers die starten of verder willen uitbrei den. Dit staat los van alle andere instanties in de regio die aanvra gers de weg naar deze PPM wij zen. De belangstelling voor de P.P.M. is nog steeds groeiend. Tot nu toe hebben zich meer dan 25 aanvragers voor participatie aangemeld. Het is de verwachting dat binnenkort de eerste partici paties kunnen worden uitgezet. Minstens een miljoen Nederlan ders heeft een verborgen medisch probleem. Dat varieert van con tactlenzen tot een pacemaker voor hartpatiënten. Van suikerziekte tot hemofilie. Van epilepsie tot in wendige prothesen. Van het ge bruik van antistollingsmiddelen tot overgevoeligheid voor bepaal de medicijnen. Raakt zo iemand buiten bewustzijn of is op adere wijze niet staat te zeggen wat er scheelt, dan spreekt Medic Alert voor hem of haar. Op het Medic Alert embleem (pols- of halsem bleem) staan namelijk de belang rijkste medische gegevens gegra veerd. In het Engels, zodat het embleem ook internationaal zijn waarde heeft. Voor meer informa tie bel: 01869-2043 of schrijf naar bovengenoemde Stichting, Ou dendijk 40, 3267 LS Goudzwaard. Ter gelegenheid van de ingebruikneming van het nieuwe kantoor van de Eendrachtbode in deze schoonmaak- en opruimmaand Ook bij onze bezorgers in alle kernen op Tholen en St. Philipsland. De werkgroep Uit op Tholen had twee optredens op het program ma staan: voor de jeugd de Ton Laros "Lachen is Okee" show en voor de liefhebbers van muziek een avond met Gerard van Maas akkers en zijn groep. Haestinge te St. Maartensdijk was met 180 bezoekertjes goed bezet en al stond er op het pro gramma van 4 tot en met 12 jaar, ook de meegekomen ouders geno ten met volle teugen van de vrolij ke Ton Laros en zijn assistente. Deze goochelende, buikspreken de, muzikale artiest had vanaf het begin de volle aandacht van de kinderen. Hij betrok zijn publiek op allerlei manieren bij het optre den en maakte zijn goede naam die hij al eerder tijdens optredens op Tholen had verworven voor de volle 100% waar. Zaterdagavond was er weer eens een onderdeel van Uit op Tholen in St. Annaland. Het is immers de bedoeling van de werkgroep dat alle kernen bij het culturele win- terprogramma een beurt krijgen. Nu heeft men daarvoor "De Wel- levaete" en ondanks het feit dat er niet zoveel bezoekers waren (ongeveer 40), bleek het toch een gezellige ambiance. De luistermu ziek van de Zuid-Oost-Brabantse artiest, die het best vergeleken wordt met de bekende Belgische troubadours, sprak het publiek aan. Ondanks het dialect is de tekst, zoals in de aankondiging vermeld, universeel. Gerard van Maasakkers praat op onderhou dende zijn liedjes aan elkaar. De teksten zijn ontspannend, niet maatschappij-kritisch, maar ver tonen op sommige momenten toch wel een bepaalde vorm van geëngageerd -zijn ten opzichte van situaties in het dagelijks le ven. De muzikale begeleiding kende veel varianten- van rustig ingetogen tot eigentijds ritme op acoustische gitaar of synthesizer. Het publiek had genoten van het concert, terwijl ook het persoon lijk contact met de artiesten tij dens de pauze en na afloop als bijzonder prettig werd ervaren. Er werden van het concert ook platen verkocht, in totaal hebben zij drie L.P.'s op hun naam staan. Mevr. Hage bood de ver diende boeketten bloemen aan. Twee van de modellen tijdens de modeshow van Inema in Meulvliet te Tholen. De samenstelling van het publiek (ongeveer 350 mensen), dinsdaga vond 17 maart in Meulvliet liet zien dat Boetiek Inema een vaste klantenkring onder de jeugd heeft opgebouwd. Maar ook dat de wat oudere dames benieuwd waren naar de modellen die Magda en Ineke voor hen hadden inge kocht. Ook waren er nogal wat mannen onder de bezoekers, al dan niet nieuwsgierig naar de spe ciaal voor hen te showen mode. Ladyspeaker Floortje is inmiddels een vertrouwd gezicht bij de show. Zij kondigde met veel ple zier de vele geshowde modellen aan, en wist op verschillende mo menten over de mannequins en dressman een persoonlijke noot te vertellen. Jacqueline, Wil, Francoise, Hel len en Janny en niet te vergeten Steven toonden de bezoekers, die afkomstig waren van het hele eiland Tholen, de mode voor het komende voorjaar en de zomer- mode. Maar de show begon, mu zikaal uitstekend begeleid door Cor van Putte en zoon Guido, met een modeshow uit 1485. Da mes uit St. Maartensdijk brachten tot ieders verrassing nog eens de costuums ten tonele die in '85 ge dragen werden bij de Smalstads feesten. Een oude pathéfoon, be schikbaar gesteld door de Fam. Derwig, uit Oud-Vossemeer, speelde "Mademoiselle" van Marcel Thielemans met de Ramblers- en de dames in de oude historische jurken waarbij dress man Steven het herenpak droeg, schreden over het podium. Maar aan de hand liep de modernste mode, eerst nog "verpakt" maar daarna uitbundig van kleur en model. Een charmant idee om een show op een dergelijke wijze te beginnen. De 'Thoolse Dolly Dots, was de eer gegund om daar na op het podium te komen en zij playbackten, gekleed in de nieuwste denim-mode van Inema, het bekende "Do You wanna dance". Joyce van Oost kwam daarbij wat ongelukkig neer, de play-back ging een beetje de mist in, niettemin kregen zij een uitge breid applaus. De zomermode blijkt deze keeer vele dessins en kleuren te hebben. Voor de jongere vrouw staat een heel palet met bijna tropische kleuren ter beschikking: turquoi se, fel-oranje, geel, appelgroen, abrikooskleur. Dat wat chiquere mode kan men kopen in eenpr- achtig grijs waarbij bv. jasjes in een madrasruit gedragen worden. De jasjes in een lang blazermodel, met dikwijls aan de achterkant leuke extra's als knopen, laaghan gende ceintuurs, of niet- symmetrische splitten kunnen meestal los worden gekocht. Alle .11 fff irij Minister Brinkman, vergezeld door een ambtenaar(links), commissaris Boerden, burgemeester Vogel, gedeputeerde mevr. Maris-Koster en wethouder Kosten beke ken de resultaten van de dorpsvernieuwing in Anna Jacobapolder. Op de achter grond de huizen in het nieuwbouwwijkje Steintjeskreek. Minister Brinkman heeft nog banden met Tholen, want zijn grootvader en naam- genot Leendert Cornelis Brinkman was burgemeester van Oud-Vossemeer van 6 februari 1912 tot 5 december 1917. door de mannequins gedragen bijpassende en zeer moderne ac-v cessoires als kettingen, oorbellen, ceintuurs maar ook hoeden, wor den bij Inema verkocht. De verschillende dessins en diver se glans-en jacquardstoffen, maar ook linnen en polyvoile zijn zeer zomers. In enkele modellen zien we een hang naar de jaren '20. Charlestonmodel, brede schou derlijn, met naaldplooitjes en soe pel vallende rokken. De Inema- mode deed wat deze show betreft nog niet mee aan de komende mi ni. Steven die het niet kon laten om de aanwezige dames te laten blozen, liet vele keren de bijzon der smaakvolle mannenmode zien: sportieve zomerpantalons, overhemden met korte mouw in meerdere dessins als strepen e.d. Maar ook nu weer waren de trui en een belangrijk onderdeel van de show. De wat grotere maten en ook de japons voor de oudere dames ble ken alle zeer draagbaar te zijn. Met knoopsluiting voor, dikwijls met Diorplooi in de rok en een af- knoopbaar kraagje, zodat men variëren kan. Tussen de rustige momenten door waarbij men eveneens kon genieten van de goe de achtergrond, "schrok" men op van de moderne tinten. Veel lange blouses, oversized, die als jas gedragen kunnen worden. Broeken met toelopende pijpen en onderin een splitje. Dit alles zeer redelijk geprijsd. De sweatshirts die Inema ook in diverse modellen en zeer aantrek kelijke kleuren voorradig heeft, zullen de heren van het eiland Tholen prima staan. Immers het zachtgeel of wit maken van iedere man een "dressman". Ook de in geweven structuur-effecten in de shirts, en de hoogzomerjacks die in plaats van een colbert gedragen kunnen worden, stalen de show. De uitdrukking "rechtstreeks uit Parijs" die door de lady-speaker menigmaal gebruikt werd, was eigenlijk logisch. Er waren zeer vrouwelijke, elegante modellen bij die, aangevuld met de prach tigste accessoires. Regelrecht uit de Lichtstad konden komen. Een roomwit compleet met tuniek jurk, donkerblauw mantel- costuums met rechte rokken en losse lange jassen, fraai gedessi neerde zomerjurken van klokken de stof- het was een genoegen om naar te kijken. De bloemversie- ring door "Liatris" paste uitste kend bij de getoonde kleuren. De ensembles van Linda Lu, met top jes, jeanspakken die deze zomer immers ook weer mode zijn, en vooral de witte glansgaren trui met V-hals, allemaal redenen om zo snel mogelijk een kijkje te ne men bij Inema. De Thoolse Dolly Dots traden nogmaals op, nu ge kleed in de nieuwste zomermode- geel, groen, tomaat, oranje, zij werden voorgesteld door Liane Burgers. Patricia Burgers, Joyce van Oost, Mary Schot, Conja Schot en Miranda Schot brachten ondermeer hun meest suksesvolle nummer. En Steven en Jacqueline gaven direct na de pauze een staaltje ouderwetse Rock-'n Roll weg. Deze professionele show die bijna tot 11 uur uitliep was zeer goed verzorgd, en iedereen had genoten van alles wat te zien was. Floortje dankte vader en zoon van Putte, licht-man Bert van Wijk, maar vooral Ineke en Mag da voor hun show. De finale be stond uit het neerlaten van 300 ballonnen, waarbij 5 aanwezige dames de gelukkige winnaar werd van een kadobon van vijftig gul den. De eerste modeshow voor het nieuwe seizoen werd een groots sukses. Het Vredesplatform Tholen heeft zich in 1985 duidelijk gemani festeerd. Met een groot aantal vrijwilligers werden in Tholen de kaarten met de handtekeningen voor het volkspetitionnement op gehaald. Aansluitend werd in het kader van de Vredesweek de le Thoolse Vredesmars georgani seerd. Door deze aktiviteiten kreeg het Vredesplatform meer bekendheid dan in voorgaande ja ren, toen de aandacht wat meer gericht was op de landelijke ge beurtenissen zoals de twee grote demonstraties tegen de komst van de kruisraketten naar Nederland in Amsterdam en Den Haag. Hiervoor heeft 't Vredesplatfom het vervoer georganiseerd vanuit Tholen. Uit het aantal mensen dat aan al de aktiviteiten deelnam, is geble ken dat er onder de Thoolse be volking belangstelling bestaat voor 't werk van het Vredesplat form. Uit diverse reacties is naar voren gekomen dat er behoefte is aan informatie, voorlichting en discussie op het gebied van vrede en veiligheid. in kontakt komen met mensen die zich willen inzetten voor het Vre desplatform. Het Vredesplatform is niet politiek of kerkelijk gebon den. Vanuit de ontwapeningsge dachte wil zij op Tholen de dis cussie over vrede en veiligheid le vendig houden. Degenen die zich hierdoor aangesproken voelen, kunnen contact opnemen met Clara Schuman tel. 01660-2357 of Rietje Piasmans tel. 01660-4288. Ook vpor 1986 heeft 't Vre desplatform weer wat activiteiten op haar programma staan. An ders dan in 1985 zullen deze niet beperkt blijven tot de stad Tholen maar verspreid over't hele eiland plaatsvinden. Een voorlopig programma ziet er als volgt uit: voorlichtingsfilm 12-18 jarigen, exposities, voor lichtingsstands op braderiën, voorlichtingsspel (poppenkast) voor kinderen tot 12 jr. Gesprek ken met diverse groeperingen, in ternationale vredesweek: diverse manifestaties in alle kernen op 20 sept. a.s. Inmiddels is er door het Vre desplatform subsidie aange vraagd. Het realiseren van ge noemde activiteiten zal mede af hankelijk zijn van de grootte van het toegekende bedrag. Mede om bovenstaande aktivitei ten te realiseren en omdat er tot nu toe geen medewerkers zijn uit de andere kernen zou men graag Thoolse muzikanten hebben uit stekende resultaten geboekt tij dens het federatief solistencon cours van de KNF te Middelburg. In de Concert- en Gehoorzaal be haalden tien leden van de konink lijke fanfare Accelerando uit St.Annaland zaterdag een 1ste prijs en één een 2de prijs. De drie deelnemers van de koninklijke muziekvereniging Concordia uit Tholen kwamen met een 1ste prijs thuis. De jury bestond uit H. van Lijnschoten en P. Laro, die een groot aantal slagwerkers en bla zers aan zich voorbij zagen trekken. Accelerando: derde divisie duo slagwerk Johan van Vossen en Rien Westdorp Hzn. 1ste pr 48 punten, introductiedivisie Bram Goedegebuure altsaxofoon 1ste pr 50 p met advies eerste divisie, Cor Ridderhof tenorsaxofoon 1ste pr 48 1/2 p met advies tweede divisie. Derde divisie: Imanda Goedege buure op bugel 1ste pr 48 p, Hans Goedegebuure op bugel 1ste pr 50 p, Colinda Goedegebuure op bu gel 1ste pr 48 p, Mare Goedege buure op bariton 1ste pr 48 p, Marjolein Giljam op bugel 2de pr 46 1/2 p, Wil Leune op bugel 1ste pr 49 1/2 p en Timothy Martin op bugel 1ste pr 48 p. Concordia:eer- ste divisie Corrie Bijl op dwars fluit 1ste pr 48 p, Arnold van Ba- vel op trompet 1ste pr 48 1/2 p en Jacco Gunter op klarinet 1ste pr 49 1/2 p. De Thoolse musici wer den op piano begeleid door de uit Bergen op Zoom afkomstige Hen- nie Besling.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1986 | | pagina 15