PLAATSELIJK NIEUWS Eerste paal postdistrict Gezond en werkloos Olympia organiseert tournooi .rPLAATSELIJK NIEUWS .PLAATSELIJK NIEUWS v. Vakantieweken Garantiesubsidie kunstpromotie Geen HBO'er maar MBO'ers 14 DE EENDRACHTBODE Donderdag 20 maart 1986 SINT MAARTENSDIJK hairstyling shop V\LEEN RIJSTENBIL GEZOUTEN BOEREN- HAMLAPPEN BRAADWORSTJES GEKOOKTE GELDERSE WORST JAVAANS GEHAKT SLAGERIJ BOSMAN KJ? OPENINGSAANBIEDING f 2,50 contant Smerdiek 3 onnodig in problemen Vechtpartij ontsiert Thol.B. 4 - WHS 5 Thol. Boys 5 in laat ste minuut ten onder Ko Stoutjesdijk zegevierde over WHS 4 Belangrijke zege Vosmeer dames Groot verlies dames Smerdiek tennis Nieuw meubilair Zeeuws Steunpunt SINT PHILIPSLAND SINT ANNALAND SINT MAARTENSDIJK OLDER NIEUW VOSSEMEER THOLEN STAVENISSE SCHE >SE SCHERPENISSE SINT PHILIPSLAND OUD VO SINT ANNALAND SINT-MAARTENSDIJK ANNA OUD VOSSEMEER SINT PHILIPSLAND SCHERPENISSE NALAND THOLEN OUD VOSSEMEER OUDVOSSEMEER POORTVLIET JACOBA POLDER NIEUW VOSSEMEER dienstjubileum van Joost en Tonia af. Dat dit alles tot komische si tuaties leidt laat zich wel raden. De klucht is geschreven door B. Uestra en F. Dorst en werd gespeeld door Peter Uytewilligen, Rinus van Tiggele, Helma van Westrenen, Dien Polderman, Hans Poot en maar de Hooge. De regie was in handen van Geert Uy tewilligen. De avond werd afgeslo ten met dansmuziek en de organi satie was in handen van de be heerscommissie. Tweede lustrum Jongensvereniging Het was een volle "Schuilplaats" 11 maart toen de jongensvereni ging Samuel zijn tiende verjaar dag vierde. Vele ouders waren aanwezig, ook was van de basis school dhr. C.G. v.d. Hoek pre sent. De avond werd geopend door ds. den Butter. Hij heette ieder hartelijk welkom. Na gebed en schriftlezing was er zang van de jongensvereniging met solo van Boudewijn Nieuwenhuize. Direct daarna volgde het vakan tieverslag met dia's van het kamp in Kaatsheuvel van vorig jaar juli. Gert Lindhout en Jaap de Vos verzorgden het jaarverslag. In de pauze werden de handenarbeidar- tikelen van de hand gedaan en werd er getracteerd op koffie met koek. Voor de jongeren was er li monade. Na de pauze werd er een klankbeeld vertoond over het be kende boek van John Bunyan, "Christenreis naar de Eeuwig heid", wat de aanwezigen boeide. Er kwamen 7 nieuwe leden bij, zodat het ledental klom tot 31 jongens. Nadat voorzitter J. Potappel de jongens had verwelkomd, werd de avond afgesloten met gebed en samenzang "Lof zij de Heer". De collecte bracht 210,50 op: een derde gaat naar de kerkvoogdij, een derde is bestemd voor kinder werk in Egypte, en het andere deel is voor de jongensvereniging, die terugkeek op een fijne en vooral gezegende avond. De macht van het kleine De collecte voor de epilepsie- bestrijding "De macht van het kleine" heeft 265,65 opge bracht. Het oude gemeentehuis Half april is de restauratie van het oude gemeentehuis klaar. Daarin komt de bibliotheek, de bejaar- densoos en de jeugdvereniging. Inrichtingskosten worden op 28.800,— geraamd. Het rijk be taalt voor deze restauratie 146.063,en de provincie 10.433,—. Raadslid Rijnberg informeerde of er door dit drievoudig gebruik de zelfde problemen kunnen ont staan als bij de bibliotheek in Sint Maartensdijk, d.w.z. overlast, terwijl Moerland wilde weten hoe de huurtarieven liggen. Raadsvoorzitter Versluijs zei, dat er ten aanzien van geluidsoverlast hier een ander gebouw in het ge ding is als bij de Sint- Maartensdijkse bibliotheek. Het gebruik kan gemakkelijker wor den aangepast. De verhuurtarie- ven zullen gebaseerd zijn op de oppervlakte van gebruik. De raad kon instemmen met het gevraagde bedrag beschikbaar te stellen. Auto gestolen De auto van G.van G. ter waarde van 12.000 gulden is in de nacht van zaterdag op zondag aan de Noordsingel te Bergen op Zoom gestolen. De wagen van T.V. werd zondagochtend eveneens in Ber gen op Zoom zwaar beschadigd, toen hij op het kruispunt Roose- veltlaan/Kastanjelaan geen voor rang kreeg van een Bergse auto mobilist. molenstraat 31 oud vossemeer telefoon 01667 2563 Advertentie I.M Stank in Bloemenlaan Tien gezinnen in de Bloemenlaan hebben regelmatig stankoverlast van de waterput tussen Sint Maar- tenshof en de begraafplaats. Wat moet dat van de zomer wel niet worden?, vroeg raadslid I.C.Moer land maandagmiddag. Bij we thouder L.J.Koopman was er in driekwart jaar nog geen enkele klacht binnengekomen. De blade ren kunnen verwijderd worden om de stank te voorkomen, maar als dat niet voldoende is, zal er flink wat geld op tafel moeten komen. Moerland vroeg verder aandacht voor de bocht in de Westvest, waar veel auto's van garage Han Schot op de openbare weg staan. De Algemene Politieverordening staat dat niet toe, antwoordde we thouder Versluijs, die toezegde daar nogmaals op te zullen at tenderen. Een pijnlijke vraag noemde Koop man opmerkingen van raadslid J.L.van Gorsel over de weegbrug op de Haven. In de vorige raads vergadering was daarover een voorstel van b en w opgeschort, maar maandag stond het evenmin op de agenda. De wethouder liet doorschemeren, dat er een éénstemmig voorstel van b en w komt om de erfpacht voor de weegbrug te verlengen. Klaverjassen Uitslagen onderlinge competitie klaverjasvereniging De Pende laars: I. R. Kwaak 5391 pnt. 2. H. Zwagemaker 4965 pnt. 3. P. Ba zen 4571 pnt. 4. R. van Bloppoel 4419 pnt. 5. H. Poot 4417 pnt. 6. Mevr. Franke 4365 pnt. 7. J. Knuist 4291 pnt. 8. P. van Splun- ter 4205. Vrijdag wordt er een in haalwedstrijd gespeeld. Biljarters succesvol De twee teams die biljartvereni ging Smerdiek hebben vertegen woordigd bij de districtskampi oenschappen van het rayon Ber gen op Zoom hebben uitstekende resultaten behaald. Zo valt er een kampioenschap en een eervolle 5e plaats te vermelden van respectie velijk het C2 en C4 team. Het C2 team dat op de helft van de competitie nog met een 5e plaats genoegen moest nemen heeft zich in de tweede helft vaan de eindronde om de algemene titel van het gewest Zeeland-Brabant. Dat hierbij eerst de twee winnaars van de andere groepen n.l. C2-groep A-C2 groep C in een onderlinge strijd moeten worden verslaan is onoverkomelijk. Wel staat onomstotelijk vast dat het C2 team van de Smerdiekse vere niging met die naam zich kampi oen mag noemen over een groep teamss die al jaren meespelen in deze klasse en als gerenommeerd mogen worden beschouwd. En dit is zeker een felicitatie waard. Wil Groenewegen absoluut uitblinker met maar 2 verliespartijen. Cor Boom wisselvallig begonnen later onverslaanbaar in de laatste 8 partijen. Henk van Tilburg we gens ongeval pas speelbaar in de 2e helft van de competitie doch van grote waarde. Rinus Diele- man en de Dooy die ook hun steentje hebben bijgedragen aan dit behaalde kampioenschap. Doch aan deze overwinningsme daille zit ook een keerzijde en wel het gegeven dat 4 spelers van dit team door verschillende oorzaken hun biljarttalenten het volgende seizoen in Bergen op Zoom op het groene laken verder uit proberen te bouwen. Jammer. Het C4 team dat op de helft van de competitie nog genoegen moest nemen met een plaats in de achterhoede heeft zich in de tweede helft geheel ge revancheerd met klinkende over winningen van 9-0 en 7-2. Zo doende hebben zij zich tenslotte van de twaalf deelnemende teams als 5e geplaatst wat inhoud daat het team bestaande uit C. Nagel- kerke die met één enkele ver- liespartij hoge ogen gooit op het clubkampioenschap. Piet Boe- gem, Dirk Vroegop, Remi Lind hout, Jos Guiljam, Jaap v. Zet ten, dit team zal aangevuld met Dieleman het volgende seizoen de behaalde prestaties van dit jaar proberen te evenareen. Jeugdvereniging zonder overlast Sinds vorig jaar oktober maakt de jeugdvereniging Smerdiek ge bruik van 2 kamers op de eerste verdieping boven de bibliotheek aan de Markt. Dat bracht nu en dan wat geluidsoverlast mee voor de Bibliotheek. Door het isoleren van de vloer kon dat belangrijk verbeteren. Daarnaast moest er tussen de twee kamers een open verbinding komen. De gemeente raad gaf maandagmiddag het daartoe benodigde krediet. Raadslid I.C. Moerland herinner de eraan, hoe zijn fractie tijdens de begrotingsbehandeling al op merkte, dat er voor jeugdwerk wel enig financieel risico mocht worden genomen. Hij hoopte dat de plaatselijke jeugdvereniging nog jaren van die ruimte gebruik zou mogen maken. P. van Belzen informeerde of in middels deze jeugdvereniging haar bestaansrecht al bewees? M. van Damme zei, hoe al een paar keer was geprobeerd een jeugdvereniging in leven te hou den, wat mislukte. Nu is er toch wat meer diepgang. Hij hoopte dat het geld nuttig besteed zou zijn. Th. Aarnoudse zei dat zijn fractie begrip had voor het voor komen van overlast. Hopelijk is dat nu opgelost. Men zal er als college alert op moeten blijven. W.C. van Kempen begreep uit de opmerking van zijn college Van Damme, dat er voor de jeugdige Smerdiekse jeugdclub een breder basis is en ook de raadsvoorzitter Versluijs verzekerde dat de proef periode nu wel is gepasseerd. Uitbreidingsmogelijkheid gemeentehuis Nadat vorig jaar de percelen Ds. de Bresstraat 7 en 9 zijn aange kocht door de gemeente, was er ditmaal de mogelijkheid om het gebouw Ds. de Bresstraat 5 van de heer G. van 't Slot over te ne men. De bedongen koopsom achtte het college van b en w aan vaardbaar. Achterliggende ge dachte van deze aankopen is het veili stellen van een uitbrei dingsmogelijkheid van het ge meentehuis. J. de Bres zei dat zijn fractie tegen deze aankoop geen bezwaar heeft, maar hij verzocht wel met het oog op een eventuele uitbrei ding van het gemeentehuis de commissie ruimtelijke ordening tijdig in het overleg te betrekken als het college plannen maakt. Die toezeggingg was er van raads voorzitter J. Versluijs. De raad ging unaniem met de aankoop accoord. Plannen veranderd De heer Vroegop verzocht het ge meentebestuur bij zijn woning Oudestraat 20 een garage te mo gen bouwen. Het bouwplan is evenwel in strijd met het bestem mingsplan "Kom", want op de grond waar de garage moet ko men is als bestemming "verkeers- doeleinden" geprojecteerd. Er zou daar aanvankelijk een weg aangelegd moeten worden.Die plannen zijn veranderd en de weg is niet meer nodig. Daarom mag er nu wel een garage worden ge- bouwdd, maar de raad moest eerst het besluit nemen dat een herziening van het plan wordt voorbereid. Dat was eveneens het geval bij de aanvraag van het bouwbedrijf Van der Werf, die twee woningen Achter 't Bos wil bouwen. De gevraagde grond staat in het bestemmingsplan aan gegeven als "tuin". Ook hiervoor moet het bestemmingsplan wor den herzien en dan kan er ge bouwd worden door Van der Werf. De raad had er geen be zwaar tegen. Ruiling grond Nadat in 1984 een krot met bijbe horende grond aan de Westpoort werd aangekocht van de heer J. Nelisse besloot de raad maandag middag weer een gedeelte van die grond aan Nelisse terug te verko pen voor uitbaning van zijn gara ge. Aangezien de gemeente echter nog weer 4 m2 grond van Nelisse nodig had voor aanleg vaneen trottoir langs de Westpoort werd het meer ruil dan aan- en verkoop. Plattelandsvrouwen en verkeer Dhr.Pieterman uit Haamstede gaf voor de Plattelandsvrouwen een uiteenzetting over verkeersgedrag. Daarna was er een quiz met twin tig vragen over het verkeer. De vijf besten kregen een prijs van de VVV. Uit de discussie bleek, dat er veel misverstanden bestaan over bepaalde situaties, zoals bij voorbeeld woonerven. Er waren een dertigtal aanwezigen in het Holland Huis. Woningbouw plan West Binnen twee a drie maanden wordt begonnen met de bouw van zes koopwoningen in plan West, zo deelde wethouder Van Schetsen maandagmiddag mee op vragen van raadslid Dijke. Een paar be scheiden ontbraken nog voor het aanvragen van de premie en daar over zijn zowel de aannemer als de adspirant-kopers ingelicht. Collecte De collecte voor de epilepsie- bestrijding heeft 425,95 opge bracht. Schuur geen monument meer De ingestorte schuur aan de Noordstraat 9 is afgevoerd van de lijst van beschermde monumen ten. Spoedshalve hadden b en w met instemming van de raadscom missie onroerend zaken daar al uitvoering aan gegeven en maan dagmiddag bekrachtigde de ge meenteraad dat formeel. J. de Bres maakte daar nog opmerkin gen over, maar wethouder J.Ver- sluijs vond, dat er bij deze calami teit snel gehandeld moest worden. Op voorstel van W.C.van Kempen gaat wethouder L.J.Koopman bij provinciale waterstaat vragen om verbetering van de Stoofstraat. Het wegdek is na de vorst behoor lijk verslechterd. Dat geldt ook voor de Noorderkreekweg net over de Thöolse brug. Kandidaat beroepen De kerkeraad van de Hervormde Gemeente heeft een beroep uitge bracht op kandidaat A. Egas uit Vriezenveen. Reuma-collecte De reuma-collecte heeft 1361,75 opgebracht. Alle gevers en collec tanten hartelijk dank. In de aanbieding: 500 gram 7.25 4 stuks4.80 150 gram1.49 Woensdag: 500 gram 4.60 Advertentie I.M. Julianaschool en voeding Het project "Voeding" van de Kon. Julianaschool werd uitste kend bezocht. Voetje voor voetje konden ouders, oud-leerlingen, leerlingen en ander belangstellen den door de klassen lopen om te genieten van de werkstukken die de kinderen hadden gemaakt. De groepen 1 en 2 hadden van klei fruit gemaakt en zelfs groente ge kookt. De kleinsten mochten ter afsluiting van het project op school pannekoeken eten, wat na tuurlijk goed aansloeg. De groe pen 3 en 4 hadden kijkdozen ge maakt, ze hadden geplakt en teke ningen gemaakt. De groepen 5 en 6 hadden winkeltjes ingericht en waren actief met figuurzagen. Ter wijl de 2 hoogste groepen een boek over het project hadden sa mengesteld. Tevens was er in het midden van de klas een boerderij gebouwd, met alles wat daarbij hoort. Verder was er in de ge meenschapsruimte een ten toonstelling over gebruiksvoor werpen. Ook was er een fruit- kraam ingericht waar de leerlin gen koffie met cake, limonade en fruit verkochten. Van de op brengst worden warme maaltijden voor kinderen in de ontwikke lingslanden gekocht, via de stich ting Woord en Daad. Ook was er een supermarkt waar de kinderen met verschillende opdrachten voor een tientje hun inkopen kon den doen met namaak geld. Tij dens het project gaf een journalist een diavertoning over de verschil len tussen arm en rijk in Kenia. Ook was er een expositie van voedselbonnen uit de tweede we reldoorlog. De bonnen waren be schikbaar gesteld door burge meester Vogel. Voor zowel de leer krachten als de leerlingen was het een inspannende en leerzame week, die zeker voor herhaling vatbaar is. Reuma-collecte De inzameling te Sint Philipsland en Anna Jacobapolder voor het Nationaal Reumafonds bracht 1643,op, wat een ƒ45, minder is dan vorig jaar. Deson danks iedereen die hierin bijdroeg dank. Nieuwe Natuurvrienden De ledenwerfactie van de Natuur vrienden heeft 22 nieuwe leden en 27 donateurs opgeleverd, waar mee de basis van deze jonge vere niging is verstevigd. Zaterdag Paaszang in de Wimpel Zaterdagavond om half acht is er Paaszang in dorpshuis de Wimpel met medewerking van alle koren uit St.Philipsland en Anna Jaco bapolder. ledereen kent iedereen In weekblad De Tijd van 14 maart is in het kader van de gemeente raadsverkiezingen een kort artikel opgenomen over St.Philipsland. In een 160 pagina's tellend dik boek van het Centraal Bureau voor de Statistiek had de redactie gezien, dat St.Philipsland vier jaar geleden de grootste opkomst van geheel Nederland had: 95.2 procent was het record toen 1554 van de 1633 stemgerechtigden kwamen opdagen. De kleinste ge meente van Nederland, Katwoude bij Monnickendam, had met zijn 199 kiezers een opkomstpercenta ge van 95 procent. Voor C.Bernard, hoofd algemene zaken van de gemeentesecretarie, was het record nieuws. Hij vond het een leuk bericht, maar voor een verklaring verwees Bernard naar 'Freud en andere -ogen en - logen of hoe die apen mogen he ten'. SGP-fractievoorzitter L. den Engelsman noemde als belang rijkste factor voor die grote be trokkenheid het feit, dat iedereen iedereen kent. Belangrijk noemde hij ook, dat er in de kerk nogal eens op wordt aangedrongen te gaan stemmen. Met de tegenstel lingen in de raad valt het volgens Den Engelsman wel mee. 'Een be langrijk punt als de zondagsrust staat nauwelijks ter discussie. Als in de raad de laatste hamerklap is gevallen,zijn de tegenstellingen voorbij.' In het artikel wordt St.Philipsland overigens 'op het Zeeuwse eiland Tholen' geplaatst. Kreukeltjesavond goed bezocht De door de openbare lagere school in de Wimpel georgani seerde kreukeltjesavond is een groot succes geworden. Het dorpshuis was tot op de laatste plaats bezet. Om 1.30 uur beet groep 3 de spits af met een to neelstuk over de voorbereiding van de 100e verjaardag van de ka bouterkoning. Het was een leuke voordracht, waarin kabouter Ki- keroe veel succes bij het publiek oogstte. Groep 4 speelde het to neelstuk "Brand", een stuk zon der tekst, waarin een kind een ver haal voorleesde en de anderen het speelden. Mijnheer Koko rookte op de bank een sigaar en valt in slaap. De heer Rap die naast hem komt zitten is erg onvoorzichtig en er ontstaat brand. Het huisje van Miebeltje van Muffelen brand af, maar Miebeltje word gered en zij trouwt met de brandweercom mandant. Groep 5 bracht een playbackshow, waarin BZN, Lee Towers, Danny de Munck, Andre van Duin, de Dolly Dots en Ge rard Joling te zien waren. Groep 6 speelde het stuk "Napoleon", een stuk wat zizch afspeelde in Sint Philipsland. Met onder andere de burgemeester en de wethouders, Thijs de havenmeester, de beeld houwer en verschillende andere dorpelingen. De beeldhouwer moest voor de burgemeester een beeld maken en dit viel op het laatste moment aan diggelen. Na deze activiteiten hield men een half uurtje pauze met een verlo ting. Adrie Verkerke kreeg van de heer Vrolijk, voorzitter van de medenzeggenschapsraad, een ca- deaux voor het vele werk dat hij als penningmeester voor de raad heeft gedaan. Na de pauze ver tolkte de hoogste groep een prach tige musical. Die bij het talrijke publiek bijzonder in de smaak viel. Het provinciaal samenwerkings verband van de drie Ouderenbon den in Zeeland organiseert van 7 -14 juni en van 14-21 juni de z.g. Zeeuwse vakantieweken in het va kantieoord Bos en Duin te Oost- kapelle. Deze vakantieweken zijn bestemd voor ouderen en voor jongeren met een zodanige handi cap dat begeleiding tijdens vakan ties gewenst is. Ouderenbonden hebben het organiseren van deze vakantieweken overgenomen van de Zeeuwse Vrouwenraad. Een aantal begeleidsters en verpleeg kundigen heeft zich beschikbaar gesteld om tijdens de.vakantiewe ken te assisteren. Er is een aan trekkelijk programma opgesteld, terwijl ook met alle mogelijke dieëten rekening wordt gehouden. Per vakantieweek zijn 60 plaatsen beschikbaar, zodat in totaal 120 ouderen en licht-gehandicapten van deze mogelijkheid gebruik kunnen maken. Gelet op de be langstelling in voorgaande jaren zal dit aantal dit jaar weer ruim schoots gehaald worden. Morgen wordt om 15. 30 uur door de heer P.A. Wijn, directeur van het postdistrict Middelburg en de heer P.N.G. de Jong, wethouder van de gemeente Roosendaal en Nispen de eerste paal geslagen van het administratiegebouw post district Middelburg aan de Vee markt in Roosendaal. Gedeputeerde Staten willen de Provinciale Raad voor Volksge zondheid 24.222,50 beschikbaar stellen ten behoeve van het uitvoe ren van een onderzoek naar de re latie tussen werkloosheid en ge zondheid. Bij hulpvragen van werklozen wordt vaak gemerkt, dat problemen naar aanleiding van het werkoos zijn ook proble men op het gebied van de gezond heid met zich meebrengen. Het onderzoek wordt uitgevoerd door het Instituut voor Sociale Genees kunde te Leiden. Gedeputeerde Staten willen de stichting Kunstpromotie Zeeland een garantiesubsidie van 25 mille verstrekken voor de aanloopkosten van een kunstmagazine. Het ligt in de bedoeling dat het maandelijkse kunstmagazine, waarin naast een agenda van de culturele evenemen ten ook achtergrondinformatie zal worden opgenomen, na een perio de van twee jaar zonder subsidie kan draaien. Het Anjerfonds heeft inmiddels een bedrag van 5000,beschikbaar gesteld. Gedeputeerde Staten hebben pro vinciale staten voorgesteld geen HBO'er aan te nemen voor de uit breiding van het bureau Planning, Informatievoorziening en Auto matisering maar 2 MBO'ers. De snelle ontwikkelingen op het ge bied van de automatisering en de uitbreiding van de automatise- ringssapparatuur binnen de pro vincie maken het noodzakelijk dat naast de behartiging van de be leidsmatige kant ook aandacht wordt besteed aan de technische ondersteuning. Ter gelegenheid van de ingebruikneming van het nieuwe kantoor van de Eendrachtbode in deze schoonmaak- en opruimmaand een spierinkje voor slechts Ook bij onze bezorgers in alle kernen op Tholen en St. Philipsland. kreeg nog enkele fraaie kansen, maar de benodigde scherpte ont brak. Toch kwam Noad nog voor rust op 2-0 door een afstandtref fer van Marco den Braber. In de rust werd Wilco van Herk vervan gen door Jan van Dijke. De twee de drie kwartier overklaste Noad de Brabanders volkomen. Eerst scoorde Marco den Braber 3-0, na een combinatie met uitblinker Jarco Verwijs en even later be paalde een koppende Andre van Westen de stand op 4-0. Chrislan- dia kreeg vanaf de elfmeter nog een kans om tegen te scoren, maar tekenend voor de malaise van Chrislandia was het missen van deze strafschop. Daarna scoorden den Braber, Kot en Wallet nog drie keer uit een strafschop. Tien minuten voor het einde werd Huysmans nog vervangen door Marco Verkerk. De 7-0 overwin ning was een prima resultaat voor de Noad reserves. Een slecht opererende Smerdiekse derde keus heeft met 3-2 gewon nen van Kogelvangers 4. De blauw zwarten begonnen gehandicapt door het ontbreken van vijf ba sisspelers. Een lelijke streep door de rekening was ook het in de eer ste minuut geblesseerd uitvallen van Hans de Jonge. Zijn vervan ger was J. Priem. Na vijf minuten plaatste R. Lindhout het leer op maat op het hoofd van Cees van den Hoek en de 1-0 was een feit. Even later tekende R. Lindhout 2-0 aan en nog voor rust scoorde Kogelvangers tegen: 2-1. Na de thee kwam Marien Koop man binnen de lijnen voor Piet de Jonge. Kogelvangers kwam opzet ten en in de openingsfase van de tweede helft scoorden de Braban ders de gelijkmaker, na een fout van M. van Zetten. Deze stand was geen lang leven beschoren, want R. Lindhout tekende 3-2 aan, na een schitterende combina tie tussen M. Koopman, J. van Dijke en A. van der Ree. Daarna werd er niet meer gescoord, zodat de punten in Smerdiek bleven. Tien minuten voor het einde van de derbie Tholense Boys 4 - WHS 5 brak er een vechtpartijtje uit tussen enkele spelers van beide teams. WHS'er Henk Keur kon zich niet meer beheersen toen hij door C; Schot op harde wijze werd neergelegd. Keur ging in de fout door Schot tegen de grond te slaan. Daarna kwam de vader van Schot z'n zoon te hulp en ver kocht Keur een klap, waarna Schot senior en Keur vroegtijdig mochten gaan douchen. De Thoolse vierde keus keek al in de tweede minuut tegen een 0-1 ach terstand aan toen A. van Ast pro fiteerde van een foutieve te rugspeelbal van Thoolse zijde. Deze stand bleef tot de rust onge wijzigd. Na de thee rondde Cees Schot een prima pass af van good old Bob Gerritse: 1-1. Daarna kwamen de Sint Annalanders door een strafschop van D. de Witte op een 1-2 voorsprong. Even later tekende Jan van Zetten na een zeldzame schijnbeweging de gelijkmaker aan. Vlak voor het einde bepaalde H. van Vossen met een afstandschot de eindstand van deze te harde partij op 2-3. Een gelijkspel had de verhouding be ter weergegeven. Tholense Boys 5 heeft de uit wedstrijd tegen FSV 4 met 3-2 ver loren, Terwijl de stand in de voor laatste minuut nog gelijk was. De geel zwarten begonnen de partij met maar tien man en dit was de eerste helft duidelijk te merken, want de Brabanders wisten twee keer te scoren en Tholense Boys kon daar niets tegenover stellen. Ruststand 2-0. De tweede 45 mi nuten speelden de Tholenaren veel energieker, met als resultaat dat Cees Nieuwenhuizen de stand uit een strafschop op 2-1 bracht. Vlak daarna leek Emiel Streng te gaan scoren, maar hij werd door de FSV doelman gevloerd, ieder een dacht aan een strafschop, maar de man in het zwart was een andere mening toegedaan. Vijf minuten voor tijd kwam Tholense Boys door een doelpunt van Edo Takarindingan op de verdiende gelijke hoogte: 2-2. De wedstrijd leek gespeeld, maar in de laatste minuut pakte FSV met een af standschot de volle winst: 3-2. De partij tussen WHS 4 en Noad 3 was er één van behoorlijk gehal te en met bovendien nog 7 doel punten ook. Door het merendeels over en weer scoren bleef ook de spanning er in. Tenslotte was het de trainer van Noad en eens bij WHS tweede klas voetballende Ko Stoutjesdijk, die na een hat- trict zijn formatie op winst zette. Stoutjesdijk had voor de middag de selectie van Noad getraind en kreeg daardoor na de middag de kans de voetbalvleugels wijd uit te slaan. Het eerste kwartier ging zo goed als gelijk op. Maar wat ge klungel in de defensie van de gasten bracht de thuisclub via Jo- han Ketting op 1-0. Dat geklungel werd even later ook aan de andere kant zichtbaar en toen Wim Ver flage van Noad alleen op het groen witte domein afstoof zag Ab Westdorp geen andere moge lijkheid dan het eer in eigen doel te deponeren: 1-1. Het groenwitte kruid bleek niet te zijn verscho ten, want bij een WHS aanval kon Frank Ketting in vrije positie de schoen achter het leer plaatsen en het was 2-1. Toen evenwel kwam Ko Stoutjesdijk aan bod, die nog in de eerste helft de gelijk maker aantekende (2-2), ook al dacht menig groen witte speler aan buitenspel, maar er ging geen vlag omhoog. Na de thee schoot Arno Dieleman op de lat en weer was Ko Stoutjesdijk van de partij voor' de afronding 2-3. Na een blessure van een jaar kon Iman Fase weer voor een tijd binnen de lijnen komen en hij smaakte spoe dig het zoet van een treffer, zodat de zaken opnieuw waren rechtge trokken: 3-3. Tenslotte verspeelde een overigens goed opererende Johan Gunst het leer aan Ko Stoutjesdijk en de "oude rot" liet voor de derde keer het groenwitte net trillen, waarmee de stand 3-4 werd. Er volgden nog een paar WHS mogelijkheden, maar die werden niet in rente omgezet. Toch een leuke partij voetbal. De koude winter blijkt de kampi oensaspiraties van de Vosmeer da mes niet te hebben aangetast. De zegereeks werd ook nu onvermin derd voortgezet met een belangrij ke 0-3 overwinning op Rood Wit, de kampioen van vorig jaar. Vosmeer startte zeer aanvallend en zette de thuisclub onder grote druk. Al na enkele minuten was er een prima kans, maar Anita Goe- degebuure schoot de voorzet van Marion Capelle net naast. In de zevende minuut was het wel raak. Helma Verhees-Goedegebuure gaf een pass op Marian Verhoef, die de keepster geen kans gaf. Rood Wit moest blijven verdedigen, zo dat de keepster van de gasten pas na een kwartier haar eerste bal kreeg. Kort voor rust wist de thuisclub pas onder deze druk vandaan te komen. Toch leek een tweede Vosmeer-treffer op komst, toen de doorgebroken Helma Ver hees op de rand van de zestienme ter werd neergelegd. Haar vrije trap werd door Marion Capelle over de lat geschoten. Na rust een zelfde spelbeeld met een massaal verdedigende thuisclub. Na zes minuten kwam Vosmeer op 0-2. Helma Verhees bediende zus Ani ta op, maat en die omspeelde de laatste vrouw van Rood Wit. De thuisclub werd daarna wat feller. Met nog een kwartier te gaan brak de linksbuiten door en doelvrou- we Conny v.d. Laak wist de aanval in een refleks af te slaan. Toen ze daarna de bal uitschoot, belandde die bij Anita Goedegebuure. Zij passeerde enkele verdedigers en bepaalde de eindstand op 0-3. Ook concurrent DSE 2 liet geen steek vallen en won thuis van RSV met 1-0, zodat het verschil een punt blijft. De dames van Smerdiek hebben een zware 13-2 nederlaag geleden tegen de dames van Kloetinge 2. De thuiswedstrijd hadden de Smerdiekse dames met 2-1 gewon nen, dus men dacht dat men de Bevelandse ploeg nu ook wel zou verslaan. Niets was echter minder waar. De eerste tien minuten ging het nog goed, maar na het eerste doelpunt van Kloetinge toonden de Smerdiekse dames totaal geen vechtlust meer en alles ging fout. De ruststand was 5-0. In de rust werd er hard gemopperd, maar ook dit had geen resultaat. Smer diek bleef afwachtten en Jolanda Dorst redde met twee treffers de Smerdiekse eer. Na afloop van de wedstrijd toonde leider Lindhout zich zeer teleurgesteld over de ver richtingen van z'n team. Yerseke 9 8 1 0 17 66- 5 Kruiningen 1 10 8 1 1 17 67- 9 Wemeldinge 9 5 2 2 12 32-14 Kloetinge 2 9 4 1 4 9 44-26 Smerdiek 9' 4 1 4 9 33-32 Kapelle 8 2 2 4 8 20-17 Krabbendijke 8 2 1 5 5 23-27 SVD 9 2 1 6 5 18-31 Kruiningen 2 9 0 0 9 0 1-143 Uitwisselingstournooi Zaterdag vond er in sporthal 'Kray- estein' in Burgh-Haamstede een uit wisselingstournooi plaats tussen spe lers van het eiland Tholen en van Schouwen Duiveland. In totaal namen per team 12 kinderen deel, in de leef tijdscategorie van 10 t/m 12 jaar. Er werden 24 partijen gespeeld van elk drie kwartier, waarbij de games wer den doorgeteld. Aan het einde van een sportieve wedstrijddag bleek dat de spelers van Schouwen Duiveland het sterkst waren. Zij hadden 26 punten en de Thoolse spelers scoorden er 22. Van Tholen waren vooral Aron Joo- sen, Robin, Schoonen, Gerard Poldr- man en Mireile Drenth goed in vorm, zij wonnen namelijk alle v celde wedstrijden. V.V.R. - Amigos 0-3 (4-15, 5-15, 9-15) Naast Veronica en Amigos is V.V.R. uit Krabbendijke de derde Zeeuwse ploeg in de West-Brabantse distrikts- klasse A. Hoewel pas gepromoveerd, is het de ploeg toch nog gelukt zich ge makkelijk bij de top-vijf van de afde ling te spelen. Het team moet het ech ter met een te kleine selectie stellen en dit bleek tijdens de wedstrijd tegen Amigos overduidelijk; want geduren de de eerste set moesten maar liefst twee junioren opgesteld worden. Amigos ondervond dan ook weinig te genstand, met name het volk van V.V.R. had totaal geen verweer tegen de Thoolse aanval, voeg daarbij dat de Thoolse opslag veel verwarring, zaaide waardoor de aanval van de Reimerswaalse ploeg slecht bediend werd en het laat zich raden, dat het talrijke publiek een eenzijdige wed strijd werd voorgeschoteld. Amigos daarentegen was helemaal compleet met een goed uitgeruste coach en twee volwaardige wisselspelers op de bank. Het werd, zoals reeds gemeld, een spel van kat en muis, een oppermachtig gevarieerd aanvallende Thoolse ploeg, die ook verdedigend steeds vaster gaat spelen. Pas in de derde set bij 12-4 werd V.V.R. punten gegund, zodat er voor de ploeg van Zuid- Beveland alsnog een dragelijke setstand op het scorebord verscheen (15-9). De laatst overgebleven concurrent van Amigos, Switch uit Terheyden, liet weer een punt liggen (3-1 winst) zodat de Thoolse club nu elf punten voor staat, met weliswaar een wedstrijd meer gespeeld maar hef is begrijpelijk dat er in de Thoolse volleybalkringen toch voorzichtig aan een mogelijk kampioenschap en de daaraan ver bonden promotie naar de hoogste klasse van West-Brabant wordt gedacht. Saillant detail is daarbij, dat er een grote kans is, dat Amigos de sterkste club uit de regio Bergen op Zoom wordt, want het aloude Sic Pugno de gradeert waarschijnlijk uit de 3e divi sie en vrijwel zeker volgt er een leeg loop van het eerste team. De Bergse ploeg heeft totaal geen jeugd die voor eventuele vervanging zorg zou kunnen dragen. Wil Amigos in een hogere klasse een goed figuur slaan, dan is versterking zeker nodig, momenteel is er maar één volwaardige spelverdeler (Willem Val kier) en dat is zeker te weinig. Wel moet er niet lichtvaardig andere spe lers worden aangetrokken, belangrijk is, dat de teamgeest niet verandert en het spelconcept van de Thoolse ploeg moet door een nieuwe speler niet al te veel veranderd worden. Amigos-Zebra's 111 2-2 (15-5, 12-15, 8-15, 15-5) Twee sets winnen met 15-5, de twee andere daarentegen verliezen, wil zeg gen, dat de Amigosdames niet even wichtig gespeeld hebben. De sets die gewonnen werden, liet een aggressief en verstandig spelend Thools team zien, dat overtuigt was van een eigen kracht, de verloren sets echter gaf een heel ander beeld van de Zeeuwse dames; lijdzaam spelend en met het verstand op nul. Verklaringen voor zulke totaal verschillende gezich ten tijdens eenzelfde wedstrijd zijn moeilijk te geven, de coach die dat kan beredeneren en veranderen zou van grote klasse zijn. De Amigosco- ach kan dat in ieder geval niet. De Zebra's is een team van wat oude re dam.es, die flink vechtlustig zijn, niet spectaculair, wel gedegen spe lend, vooral taktische ballen in het middenveld plaatsend. De tweede en derde set hadden de Thoolse dames daar totaal geen verweer tegen, er werd vrijwel niet bewogen en de da mes keken elkaar alleen maar verwij tend aan, niet voldoende om punten te maken dus. De eerste en vierde set werd er door Amigosdames wel attent verdedigt, ook werd de aanval niet geschuwd en dat leverde, zie de setstanden, wel de nodige punten op. Een verdiend ge lijkspel, wel in feite twee verliespun- ten voor een team, dat diep in de da mesharten toch nog aspiraties heeft om te promoveren. De dames: Lucy van Luinen, Janet Pollie, Trudy Hage, Nelly Breker, Ina de Kunder, Marleen van Treyen en Anja van Veen. Gymnastiekvereniging Olympia organiseert zaterdag in samenwer king met de Zeeuwse en Brabantse turnkring in sporthal Meulvliet een groot springtournooi. Er heb ben in totaal 14 verenigingen uit Zeeland en West Brabant inge schreven. De ongeveer 200 deelne mers springen in verschillende leeftijdscategorieën op de mini- tramp, de kast, het paard en de lange mat. Olympia doet met ze ven groepen mee aan de onderde len lange mat en minitramp. Er wordt in 4 banen gestreden. Het grootste gedeelte van de verenigin gen springt op niveau 2. En een vereniging springt op niveau 1 (moeilijke oefenstof). De wedstrijden beginnen om 13.00 en zullen om ongeveer 16.45 uur af gelopen zijn. De wedstrijdleiding is in handen van de heer Schout uit Goes. Gedeputeerde Staten zijn van plan om ƒ65.000,aan het welzijn- fonds te onttrekken om liet Zeeuws Steunpunt voor de kunst zinnige vorming en volwassenen educatie in staat te stellen nieuw meubilair aan te kunnen schaffen ten behoeve van de nieuwe huis vesting. Het Zeeuws steunpunt is verhuisd naar het voormalig ge bouw van de Provinciale Bilblio- theekcentale en in deze nieuwe be huizing is er onvoldoende kas- ruimte en meubilair.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1986 | | pagina 14