Oesterdam: VVD staat pal voor compensatie landbouw Voor een verantwoorde lening naar de Rabobank! Rabobank Gemeente op het rechte pad Doré's achter de gordijnen Beveiliging computer J.L. van Gorsel: Streekplan Zeeland goede zaak Seizoenwerk zwembaden Paasactie Steenbergen Privatisering Geld nodig voor uw verbouwing? B en W contra Venekamp en Natuurvereniging over de Pluimpot Beter Wonen actiever Wasmachine geen grofvuil Donderdag 20 maart 1986 DE EENDRACHTBODE 11 De uitgestelde verkiezingsbijeenkomst van de VVD werd donderdag door ruim 30 mensen bezocht, een stukken betere opkomst dan men de laatste jaren gewend was. Voorzitter Ph. v.d. Hoek was dan ook samen met gedeputeerde mevrouw E. Maris-Koster uit Zaamslag optimistisch gestemd over de uitslag van de gemeente raadsverkiezingen. Elders in deze krant valt te lezen of hun verwachtingen zijn uitgekomen. 5000 Woningen Waterschappen Dorpsvernieuwing 1.2 miljoen Wethouder versterking Brabantse gevoelens Kleine kernen Bedrijfsverzamel gebouw Zoet water Wanneer u geld wilt lenen voor een nieuwe auto, het inrichten of verbouwen van uw woning, kom dan in ieder geval eens praten met de Rabobank. U krijgt een gedegen advies en de rente is aantrekkelijk - laag zodat u niet teveel betaalt. Maak daarom nu een afspraak met de adviseur van de Rabobank. geld en goede raad Volgens b en w van Tholen hebben het Thoolse PvdA- statenlid H.Venekamp en de Natuurvereniging Tholen ^een "volstrekt vertekend beeld" gegeven van de aan leg van een wandelpad in het natuurreservaat de Pluimpot bij St.Maartensdijk. Met vergunning van Staatsbosbeheer, provinciaal bestuur en waterschap is er "volkomen correct en zorgvuldig" gehandeld. De gemeente kan "geen enkel juridisch of moreel verwijt worden gemaakt". Plaats onjuist f 100.000 Verwijten Spijt venekamp Mevrouw Maris-Koster gaf de aanwezigen een toelichting op het voorontwerp streekplan Zeeland, zoals dat onlangs door g.s. is ge presenteerd. Dit plan bestrijkt de hele provincie en is dan ook heel globaal van opzet, met zo weinig mogelijk details. Het is zo flexibel mogelijk gehouden, waardoor jaarlijkse bijstelling mogelijk blijft. Wel zijn enkele essentiële punten vastgelegd, zoals de aan wijzing van Borssele als vesti gingsplaats voor kerncentrales en ook het beleid ten aanzien van de recreatie. In het plan zijn twee modellen opgenomen voor de be volkingsspreiding, maar een keuze voor een van de twee wordt in het plan niet gemaakt. Model I gaat uit van woonvoorkeuren, d.w.z. dat gemeenten daar bouwen waar mensen willen wonen. Het pro bleem daarbij is, dat dit ten koste kan gaan van grotere, maar ook van ongunstig gelegen kernen. Bovendien kan moeilijker van te voren worden vastgesteld waar er gebouwd moet worden. Model II richt de aandacht op de kernen die dat nodig hebben. Dit kunnen zowel groeikernen als kleine ker nen zijn. Onderzoek heeft uitgewezen, dat vestiging en vertrek in Zeeland praktisch gelijk blijven en ook de jaarlijkse groei is vrij constant. Op grond daarvan wordt tot het jaar 2000 een groei verwacht van 20.000 inwoners, zodat er onge veer 5000 woningen gebouwd kunnen worden. Mevrouw Maris zei ook, dat niet alle kleine kernen in de provincie (ongeveer 55) de gelijke aandacht van het provinci aal bestuur kunnen krijgen. Voor de recreatie gaat het streekplan uit van concentratiegebieden, om de kwaliteit van de voorzieningen goed te kunnen houden. Mevrouw Maris kon meedelen, dat juist door minister Braks het vooront werp wet openlucht-recreatie was aangekondigd. Dit komt als een verrassing, maar brengt voor het kamperen bij de boer meer perspectief, doordat het aantal kampeereenheden van vijf wordt uitgebreid naar tien. Over de ves tiging van een tweede kerncentrale in Borssele was mevrouw Maris optimistisch. 'Ook Zeeland kent de weg naar Den Haag. Ze is min der luidruchtig als Brabant, maar wel zo effectief', aldus de gedepu teerde, die het betreurde dat ver scheidene Zeeuwse politici in het openbaar tegen kernenergie zijn, doch in hun hart voorstander. De afschaffing van het welstandstoezicht is volgens me vrouw Koster een goede zaak, maar de nieuwe wet die opname ervan in het _bestemmingsplan voorstaat, keurt ze af. De provin cie zou zich dan met welstand moeten gaan bezig houden en Voor stads- en dorpsvernieuwing heeft de Thoolse gemeenteraad 1.230.960 gulden beschikbaar gesteld, maar tegelijk vastgesteld, dat het te weinig is. "Het is een gedrang om prioriteiten", zei Van Belzen. "Alle bedragen zijn te weinig, dus is het wringen." Voor particuliere woningverbetering is 450.000 gulden beschikbaar, voor renovatie van woningwetwonin gen door de woningstichting 55 mille, voor restauratie van woon huismonumenten 95 mille, voor verwerving van gronden en pan den en verplaatsing van milieu- hinderlijke bedrijven 530.960 gul den en voor rioleringswerken een ton. Bijl wilde een toezegging van b en w om de verordenig te wijzi gen omdat de huidige gang van zaken niet voldoet. Ook mevr. Boissevain pleitte voor een ruime re interpretatie van het begrip woonhuismonumenten omdat be drijfspanden er nu buiten vallen. Omdat er te weinig in de pot zit, wil ze de situatie ook na een half jaar bekijken. Van Gorsel sprak van een redelijke verdeling, maar hij wilde meer flexibiliteit bij de post verwervingen en had verder zorgen over de riolering die in de knel komt. "We kunnen inderdaad niet alles betalen", zei wethouder Koop man, dus "moet de provincie voor de riolering wat uit de knel- puntenpot doen." Het gemeente bestuur heeft voor bijna 1.4 mil joen gulden rioleringswerken ge raamd in 1986: tweede fase Anna van Bourgondiëstraat St.Anna- land 750.000 gulden, polderriool Stavenisse 360.000 en Smidsstraat/Zuidplantsoen Poortvliet 280.000 gulden. daaraan heeft ze geen behoefte, dat is een gemeentelijke zaak. Over de waterschapsconcentratie was mevrouw Maris heel duide lijk. Toen in het verleden de wa- terzuiveringstaak door de provin cie aan de waterschappen werd ge delegeerd, waarschuwde de minis ter al dat het draagvlak te klein was. De druk uit Den Haag bleef aanhouden en daarnaast lag er ook een in opdracht van de water schappen gemaakt rapport, dat veel bezwaren aan de huidige constellatie signaleert. Bovendien is er nu de wet gemeenschappelij ke regelingen, die de huidige si tuatie verbiedt. Het zit er volgens mevrouw Maris dan ook niet in, dat die gehandhaafd kan blijven. Wat de definitieve oplossing be treft hoopt ze, dat de Staten een goed besluit zullen nemen. Lijsttrekker J.L. van Gorsel uit Oud Vossemeer lichtte vervolgens het programma van de Thoolse VVD-fractie toe. Hij noemde de verkiezingen een goede graadme ter van hoe het gevoerde beleid bij de inwoners overkomt. Zowel voor- als tegenstanders zeggen, volgens Van Gorsel, dat de VVD in de raad sterk vertegenwoordigd is en daarom hoeft de VVD niet bang te zijn voor een goede ver kiezingsuitslag. Van Gorsel be treurde het vertrek van fractie voorzitter M. van Damme, die koos voor het eigen bedrijf. Hij zei twaalf jaar goed met hem te hebben samengewerkt en noemde het vertrek voor hem ook een im puls om actief door te gaan. Volgens Van Gorsel zou een VVD- wethouder een versterking zijn ge weest (en nog zijn) van het colle ge. Het feit dat men geen wethou der heeft betekent echter niet, dat de VVD geen invloed heeft gehad op het beleid. Wel vergt het wat meer voorwerk en inspanning. Van Gorsel noemde in dit verband ook het RPF/GPV-raadslid P. Van Belzen. Waar andere fracties te veel aan b. en w. overlaten, houdt het de niet in dit college vertegen woordigde fracties actief en dat vond Van Gorsel een goede zaak. Hij zei verder dat bij de beleidsin- breng het wegvallen van burge meester Baerends als een bijzon der gemis wordt ervaren door de VVD. Die vroeg veelvuldig op in formatieve wijze naar de mening van de liberalen. Overigens vindt de VVD dat het college de open gevallen plaats naar haar beste vermogen tracht op te vullen. Van Gorsel sprak de wens uit voor een snelle vervulling van de vacature. In de komende raadsperiode wil de VVD veel aandacht schenken aan de werkgelegenheid. Men is voorstander van een actief beleid met goede, betaalbare voorzienin gen voor het bedrijfsleven. Het aantrekken van nieuwe bedrijven is een goede zaak, maar de be staande bedrijven verdienen toch ook meer aandacht volgens de VVD. De liberalen zijn verder van mening dat de concurrentiever houdingen zuiver gehouden moe ten worden en er daarom niet al te snel gemeentelijke leningen en subsidies moeten worden ver strekt. Bedrijfsverzamelgebouwen blijven een goede zaak, maar dan wel als particulier initiatief. De realisatie van een bedrijventerrein bij elke kern is iets, waarvoor de VVD al jaren heeft gepleit. Pas toen de burgemeester dit een aan tal jaren geleden oppakte ging ook het CDA er zich voor inzet ten, aldus Van Gorsel. Hij was blij met het door de bewoners aange dragen alternatief voor de Oester- damweg. De VVD zal zich inzet ten voor een goede compensatie van landbouwgrond voor de be trokken landbouwers, beloofde de lijsttrekker. Hoewel de verbinding met Goes beter wordt voelen de li beralen niets voor het verbreken van de banden met het Brabantse. 'We zijn Zeeuwen, maar behept met Brabants gevoelens' aldus Van Gorsel, die vond dat Tholen ook een bestuurlijke inbreng moet hebben in de gemeenschappelijke regelingen. Zaken als gezond heidszorg, rampenplan en brand weer moeten niet over de Thoolse hoofden heen tussen Middelburg en Den Bosch worden geregeld. Volgens Van Gorsel is het nood zaak dat Tholen deelneemt aan het Streekgewest West-Brabant, desnoods met een financiële in breng. Ook op cultureel gebied en voor bepaalde onderwijsvoorzie ningen is Tholen op Bergen op Zoom aangewezen. Het streekplan Zeeland noemde Van Gorsel een goede zaak, maar er moet ruimte blijven voor een eigen gemeentelijk beleid. De aan dacht voor kleine kernen, met na me Stavenisse, is van belang. Op Tholen moet een rustige vorm van recreatie ontwikkeld worden. De elkweervoorziening bij Gorishoek moet voor elke burger toeganke lijk zijn. Van Gorsel waarschuwde om tijdig plannen te maken in ver band met de zeker niet uitblijven de recreatieve ontwikkelingen bij de Oesterdam. Financieel is Tho len volgens de VVD een gezonde gemeente met voldoende reserve. Andere overheden moeten hun bezuinigingen niet op de gemeen te afschuiven vinden de liberalen, die voor de burgers geen lasten verzwaring willen. De VVD vindt het belangrijk om de gemeentelij ke stortplaats te handhaven en wil de vervuiler laten betalen. Op haar initiatief wordt een studie verricht naar een weegbrug voor bedrijfsafval. 'Het gymlokaal in Oud Vossemeer staat er al jaren schandalig bij' aldus Van Gorsel. De verschillende overheden zijn aan het touwtrekken over de kosten, maar de VVD vindt dat een verbetering dit jaar moet plaatsvinden, desnoods uit eigen middelen. De VVD-lijsttrekker vindt het bestuurlijk voor Tholen geen goede zaak als het water schap verdwijnt, terwijl het ook financieel nadelig uitpakt. Hij pleitte voor een centraal laborato rium waarvan de verschillende waterschappen gebruik kunnen maken. M. van Damme opende de discus sie met de vraag naar de invloed van de VVD bij de totstandko ming van het nieuwe streekplan Zeeland. Hij zei dat de gemeente Tholen de nota bewoningspa- troon altijd heeft verworpen. Nu heeft de VVD dan het roer om kunnen gooien, maar door gehal veerde bestemmingsplannen zit Tholen met de gebakken peren. Mevrouw Maris zei voorstander te zijn van verdeling van het woning contingent door de gemeenten, echter wel volgens een bepaald be leid. Het streekplan is mede door een liberale inbreng tot stand ge komen, maar ook door de ont wikkelingen om ons heen, aldus de gedeputeerde. Op een vraag van Th.W. Moerland over het klei ne kernenbeleid antwoordde ze, dat Schouwen Duiveland, Sint Philipsland en Zeeuws Vlaande ren extra aandacht kregen van het provinciaal bestuur. Goede initia tieven kunnen echter ook op steun rekenen. Van Gorsel pleitte voor samenstelling van een dorpsplan, wat met een eigen gemeentelijke visie in Middelburg kan worden neergelegd. Moerland ging verder in op het bedrijfsverzamelgebouw, wat hij een grootschalige activiteit noem de en een ondergraving van lokale activiteiten. Van Gorsel ontkende dit, want bedrijven mogen er slechts vijf jaar in blijven en moe ten dan naar een eigen behuizing omzien. Daarbij kan best naar een andere kern worden uitgewe ken, want met name Van Gorsel is het er niet mee eens dat alles in Sint Maartensdijk wordt gecon- centeerd. Statenlid H. Venekamp vulde nog aan dat het bedrijfsver zamelgebouw niet grootschalig is, maar juist een aantal kleine be drijfjes onder een dak herbergt. Deze opzet was noodzakelijk om van provinciale steun verzekerd te zijn. De heer Vermaas pleitte nogmaals voor zelfstandige waterschappen, maar mevrouw Maris kon slechts herhalen dat de waterschappen door het willen behouden van de zuiveringstaak in feite de concen tratie in de hand hebben gewerkt. Th.W. Moerland zei voor afschaf fing van welstandstoezicht te zijn, maar zag als architect graag, dat gekwalificeerde mensen in het ver volg bij het ontwerpen van de om geving worden betrokken. Op een vraag van H. Venekamp ant woordde mevrouw Maris geen voorstander te zijn van een apart fonds voor rioleringen, maar dit onder te brengen bij de stads- en dorpsvernieuwing, waardoor een planmatige aanpak over meer ja ren mogelijk wordt. Grondeige naar L. Geluk roerde tenslotte het onderwerp zoet water aan en wil de weten of hij kon worden ver plicht zijn eigendommen te laten bevloeien. Mevrouw Maris ont kende dat, maar zei zelf wel te ho pen dat deze voorziening er voor Tholen en Sint Philipsland komt. Tenslotte ontstond er een discus sie over hoe de besluitvorming Bij herziening van het sociaal stel sel voorziet raadslid Moerland een moeilijkere situatie voor de 6 a 7 mensen die tijdens het seizoen in de Thoolse zwembaden werken. Hij vroeg daar maandag aan dacht voor, maar wethouder Van Schetsen had het probleem al een paar keer onderzocht. "Op 1 na is het niet zo simpel om die mensen na sluiting van de zwembaden op afdelingen van de gemeentesecre tarie of in de buitendienst te werk te stellen." Moerland wilde een kostenoverzicht waarom dat niet kan. "Ze moeten ook kunnen functioneren", antwoordde de we thouder, die toezegde de moge lijkheden nog eens met de fractie voorzitters te zullen bespreken. De KNOV-afdeling Steenbergen houdt tot en met zaterdag 29 maart een Paasactie onder het motto "Doe mee en win een t.v.". Consumenten krijgen een wedstrijdformulier met twintig vakjes, die bij iedere bestede vijf gulden van een stempel worden voorzien. Met een volle kaart maakt men kans op een van de tien draagbare t.v.'s of een van de vijftig paasattracties. De actie vormt het begin van een reeks ac tiviteiten om het winkelen in Steenbergen extra aantrekkelijk te maken. Raadslid Van Gorsel had met ge noegen een notitie van b en w ge lezen over privatisering van ge meentelijke taken. Hij trok con clusies, die b en w volgens we thouder Versluijs niet voor hun re kening wilden nemen. Daarover ontstond een welles/nietes- discussie. De Bres waarschuwde, erg voorzichtig te zijn met privati sering. Van Belzen noemde het stuk van b en w tamelijk vaag met zinnen als: "Wij zijn alert op de mogelijkheden voor privatisering en trachten de voor- en nadelen steeds zorgvuldig af te wegen." Hij zag liever een concreet voor beeld. Van Gorsel deed een po ging: privatisering van de reini gingsdienst en de sport. hierover tot stand dient te komen. De uiteindelijke beslissing moet worden genomen door het water schap, omdat anders geen recht bestaat op de 50% subsidie. Voor zitter Ph. v.d. Hoek sloot de bij eenkomst met een dankwoord aan de inleiders en sprak zijn vertrou wen uit in een gunstige verkie zingsuitslag. De gegevens in de computer van de gemeente Tholen zijn onvol doende beveiligd. Raadslid Van Belzen wees daar maandagmid dag op naar aanleiding van een accountantscontrole door de Ver eniging van Nederlandse Gemeen- ten(VNG). "De raad is destijds verzekerd dat de gegevens bevei ligd zijn, maar de VNG heeft er al eerder opmerkingen over ge maakt. Al ruim een jaar is een oplossing mogelijk, maar b en w hebben dat afgedaan met "zo spoedig mogelijk" zal dat gebeu ren. Dat wordt nu april", zei Van Belzen. Wethouder Van Schetsen kwam er niet helemaal uit. "Er is wel een aantal beveiligingen, maar de procedure moet nog gestalte krijgen", zei wethouder Versluijs. Improvisorisch had 't al eerder ge regeld moeten zijn, aldus Van Bel zen en ook Van Damme consta teerde, dat de zaak nog niet water dicht was. Dijke miste de aansluiting tussen grootboek en crediteuren en even als in het derde kwartaal had de VNG opnieuw opmerkingen ge maakt over 340.000 gulden openstaande crediteuren en beta lingen tot een bedrag van 7800 gulden waarmee nog voorschotten verrekend moeten worden. Die drie ton is van executieverkoop van huizen, waarvan de innings kansen eigenlijk nihil zijn, liet we thouder Van Schetsen weten. Hij wilde de zaak verder in de com missie financiën bespreken. Dat vond Dijke prima, want "nu pra ten we langs elkaar heen", zei hij. Het SGP-raadslid wees voorts op de legescontrole die volgens het advies van de VNG per maand in plaats van per kwartaal moet ge beuren. Advertentie I.M. Loco-burgemeester J.Versluijs zei dat maandagmiddag tijdens de raadsvergadering in een verkla ring, die tijdens de politieke foru mavond in de Wellevaete door we thouder L.J.Koopman al was toe gezegd. "s Morgens was het stuk in de b en w-vergadering behan deld, zodat de raad de tekst na het VcrZOBIld uitspreken pas zwart op wit kreeg, waarop De Bres en Van Damme kritiek hadden. in Tholen en nu is men verheugd, dat er hier zo'n wandelmogelijk heid komt. Alleen moet dan de rommel(met name schuimplastic) wel weggehaald worden", aldus Van Damme. Overigens gaf de liberale fractie voorzitter de Natuurvereniging de schuld van de verwikkelingen om dat ze de zaak "uit hun propor ties" getrokken hadden. "Bij de burgerij ligt de aanleg van het wandelpad gewoon goed. Jaren is men jaloers geweest op het Bosje Het wandelpad van anderhalve meter breed wordt 2.5 km lang. Over het smalste deel van de geul komt een brug. Voorwaarde van Staatsbosbeheer, die 7 november 1985 vergunning gaf voor de aan leg van het wandelpad, was de toepassing van schelpen als op pervlakteverharding. Dit om het karakter van het gebied niet te verstoren. Staatsbosbeheer is zo Beter Wonen wil aan de Vosse- meersepoort in Tholen een bouw plan van de stichting Gerefor meerde Bouwcorporatie voor Be jaarden uit Hoofddorp overne men. Raadslid Bijl had geruchten gehoord, dat de SGBB van het plan af wil en wethouder Van Schetsen bevestigde, dat de nieu we directeur van Beter Wonen, ir. Stuifmeel belangstelling voor de Vossemeersepoort heeft getoond. De SGBB heeft aan de Doelweg momenteel 20 huizen in aanbouw. Daarvoor kreeg men alleen toe stemming als ook het gat aan de Vossemeersepoort gevuld zou worden. "Die combinatie is destijds onder druk tot stand ge komen", liet wethouder Van Schetsen weten. Hij deelde mee, dat vanuit Middelburg duidelijk prioriteit gegeven wordt aan Beter Wonen en als die 't niet doet, komt in tweede instantie de ge meente aan bod. In derde instan tie is pas een woningbouwcorpo ratie buiten Tholen mogelijk, zei de wethouder. Van Damme signa leerde toch een addertje onder het gras gezien de destijds afgespro ken koppeling. Hij pleitte voor een goed waterdicht geheel bij de overname van het bouwplan van de SGBB door Beter Wonen. Werd zaterdagmiddag in de Weihoek een nog geheim landbouwwerktuig be proefd? Met dichte gordijnen bewoog zich langzaam een onbekende machine voort, vertrouwde aardappelbedden achter latend. Het bleek een vierrijige plan ter te zijn van de gebr. Den Engelsman aan de Pelleweg in Poortvliet, bekend om hun teelt van vroege aardappelen. Ze legden de laatste hand aan het poten van zeven 'gemetDoré's, die onder plastic gaan. Het weiland was een dag eerder ge scheurd en dankzij de flinke vorstperiode was er geen grassprietje meer te zien. Deze winter was een speciale constructie om de planter gebouwd, zodat de plan ters beschut tegen kou en neerslag hun werk kunnen doen. Ze bleken er reuze te vreden over, fijn uit de wind. wel eigenaar als beheerder van het natuurgebied. De Natuurvereni ging vroeg 19 oktober aandacht voor dit werk bij b en w. B en W concluderen uit een zin in die brief, dat de vereniging zich "ken nelijk toen al met de wandelvoor- ziening verzoend had": "De Na tuurvereniging stelde voor om tij dens het broedseizoen het toe komstig pad en wandelbrug tus sen de twee begrenzende dijken af te sluiten." Nadat b en w de zekerheid hadden gekregen, dat de vergunningen van het provinciaal bestuur en het waterschap(op grond van de ver ordening waterkering en waterbe heersing) zouden binnenkomen, is het werk 19 november opgedragen aan aannemingsbedrijf Jan Moerland. Vorige week werd de gemeente be naderd door een medewerker van Staatsbosbeheer omdat het werk stilgelegd moest worden: over cir ca 100 m was het pad in afwijking van de goedgekeurde tekeningen op een onjuiste plaats aangelegd. Die opmerking was juist en de ge meente bood zijn verontschuldi gingen aan. De fout werd hersteld en in tegenstelling tot beweringen van de Natuurvereniging door kruiste het pad "beslist geen or- chideëenveld". Volgens b en w had Venekamp in zijn brief aan g.s. "allerlei verwij ten" aan het adres van de gemeen te gericht. De gemeente ging over de schreef, er was gehandeld in strijd met het Koninklijk Besluit, belangrijke natuurwaarden zou den zijn aangetast, enz. Volgens bestemmingsplan Buiten gebied was de Pluimpot recreatie gebied met de subbestemming park. De consulent Natuurbe houd ging daartegen in beroep en de Kroon gaf hem gelijk, dat de Pluimpot natuurgebied moest worden, zij het dat recreatief ge bruik met aanleg van wandelpa den, mits geen onevenredige scha de aan het gebied wordt toege bracht, was toegestaan. Een afgedankte wasmachine mag in verband met de afmetingen vol gens de regeling grofvuil op Tho len niet meegegeven worden met de vuilniswagen. Wethouder Koopman zei dat in de gemeente raad op vragen van P. van Belzen. Een bankstel is ook te groot. De wethouder adviseerde de oude voorwerpen in te ruilen bij de le verancier van de nieuwe of anders zelf bij een handelaar in oude me talen e.d. te brengen. Met aanpassing van het bestem mingsplan werd gewacht omdat zo'n herziening honderdduizend gulden kost. Het zou pure geld verspilling zijn als de procedure was begonnen omdat met de nieu we Kampeerwet weer een wijzi ging nodig zou zijn. B en W con cludeerden, dat het wandelpad op zorgvuldige wijze was getoetst, waarbij duidelijk is gekeken naar de toekomstige herziening van het bestemmingsplan en overigens is expliciet rekening gehouden met de overwegingen van het Konink lijk Besluit. Van een te laken han delwijze kan daarom geen sprake zijn, zo besloot Versluijs zijn ver klaring. De Bres noemde het kwa lijk, dat b en w als verzachtende omstandigheid naar voren brach ten, dat geen enkele gemeenten zich houdt aan de verplichting om bestemmingsplannen tijdig aan te passen aan onthoudingen van goedkeuringen. "Zo kun je in een rechtstaat niet werken", zei de ELvdA.-fractievoorzitter. De overige fracties steunden het beleid van b en w en wethouder Koopman liet weten, dat het pad er "zonder beschadiging van het natuurgebied" inmiddels al lag. Hij erkende over 100 m in de fout gegaan te zijn. Het niet-aanpassen van het bestemmingsplan was vol gens hem geen moedwil en in een gesprek met Venekamp was hem duidelijk geworden, dat het sta tenlid ervan overtuigd is, dat hij verschillende punten in de brief achteraf niet goed heeft verwoord. Raadslid Moerland informeerde nog naar de sluiting tijdens het broedseizoen, zoals de Natuurve reniging had gevraagd. Versluijs zegde toe, dat b en w zich daar over nog beraden. Hij liet het PvdA-raadslid desgevraagd ook nog weten, dat g.s. niet tot actie waren overgegaan toen het ge meentebestuur met de plannen doorging, terwijl het bestem mingsplan niet was goedgekeurd. Er komt in elk geval een afraste ring langs het pad, zodat men niet zomaar in het natuurgebied kan komen, liet wethouder Koopman nog weten. Voor de laatste Thoolse raadsver gadering voor de verkiezingen van gisteren was veel belangstel ling op de publieke tribune, al hield maar een enkeling "t van twee uur tot kwart over vijf vol. Naar aanleiding van opmerkingen over de notulen was er al zenu wachtige hilariteit en meermalen werden er ook opmerkingen ge maakt over de fout in een verkie zingsadvertentie in de E.B. van 13 maart, waarbij een foto van SGP- kandidaat Van der Jagt bij vergis sing in de RPF/GPV-oproep was geplaatst. De CDA-fractie, die meestal de kat uit de boom kijkt, was opvallend actief. Alle zestien raadsleden kwamen aan het woord, de zeventiende(K.A.Heij- boerj was wegens ziekte ver hinderd. i

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1986 | | pagina 11