Zilveren jubileum Jaap Moerland Chr. volksdeel wordt beperkingen opgedrongen De Schelde Gemeentepolitiek leeft De sleetjes kunnen weer naar de zolder Evacuées weten het? Donderdag 6 maart 1986 DE EENDRACHTBODE 9 25 Jaar machinist bij gebr. Moerland. Met een oorkonde en een speld van de Nederlandse Vereniging van wegenbou wers is machinist J. Moerland uit St. Annaland gehuldigd ter gelegenheid van zijn 25-jarig dienstverband bij aannemingsbedrijf Gebr. J. en M. Moerland BV. OPENINGSAANBIEDING f 2,50 contant Fliplandse orgelmaker in bedrijfs verzamelgebouw Gouden horloge Gemotiveerd SGP Tholen bekritiseerd RPF/GPV Een steeds verder afglijden in de zonde, mede nu weer door de wetgeving rond de euthanasie en door de beperkingen die ons chr. volksdeel krijgt opgedrongen als gevolg van de wet gelijke behandeling. Dat zei donderdag de voorzitter van de gemeentelijke kiesvereniging van de Staatkundig Gereformeerde Partij, de heer L.J. Koopman, in de Gasthuiskapel te Tholen. Daar waren een 40 tal aanwezi gen, maar ook nogal wat verhinderingen door ziekte. Heiliging zondag of het verspeelde recht Zomerspelen weg Z2e tyuitCeti'K&fi van MIL-HEIJNS Uitslag met vertrouwen Je moet 't gezien hebben, bij.. Eerste forumavond St. Philipsland met 60 mensen "Wie er kwaad wordt, heeft geen gelijk". Met deze uitspraak gaf burgemeester T.A. Vogel van Sint Philipsland het woord aan de vier Fliplandse politieke par tijen tijdens een openbare forumdiscussie die donderdagavond op initiatief van de Partij voor Algemene Belangen (PVAB) in het dorpshuis "De Wimpel" werd gehouden. Woningbouw Handophouder Schone bedrijven Kindertelefoon Homofielen Negatieve berichten Johannes Passion Directeur Han Moerland (links) met de onderscheiding en machinist Jaap Moerland (rechts) met de oorkon de, die hij ontving ter gelegenheid van zijn zilveren jubileum bij aannemingsbedrijf gebr. Moerland. Ter gelegenheid van de ingebruikneming van het nieuwe kantoor van de Eendraohtbode in deze schoonmaak- en opruimmaand een spierinkje voor slechts Ook bij onze bezorgers in alle l^ernen op Tholen en SI. Philipsland. Orgelmaker Piet Huijser uit Sint- Philipsland wil zich in het onder nemerscentrum te Sint- Maartensdijk vestigen. Hij richt zich op de restauratie en nieuw bouw van kerk- en huispijporgels, inclusief onderhoud van deze or gels. De heer Huijser heeft respec tabele restauraties uitgevoerd: bijvoorbeeld de restauratie van het orgel in de Johannes de Doperkerk te Nieuw-Vossemeer, het herstel van de Maartenskerk te Sint- Maartensdijk en de renovatie van het mechanisch kerkorgel in de Re- hobothkerk te Tholen. Nu is de bouw van een groot nieuw kerkor gel, in de randstad in uitvoering, waarmee een investering is ge moeid van ruim 2,5 ton. Daarnaast levert betrokkene aan diverse par ticulieren huispijporgels. De heer Huijser is thans in Sint-Philipsland gevestigd, maar moest in verband met de groei van zijn bedrijfsacti viteiten uitkijken naar een grotere bedrijfsruimte. In de nacht van 31 mei op 1 juni 1944 stortte tussen Lepelstraat en Halsteren een geallieerd vliegtuig neer. Het was een Halifax van de Royal Air Force. Een van de over levenden, die met zijn parachute in het water neerkwam en zwemmend de vaste wal wist te bereiken, werd gevangen genomen, toen hij een "lang bijgebouw" bereikte, dat werd bewoond door Armeniërs in Duitse dienst. De volgende dag werd hij naar een "vissersdorp" gevoerd over een ijzeren brug. On derweg kwamen ze enkele mannen op een brug tegen en een jongetje dat enige tijd volgde. De vraag is nu of iemand met bovenstaande gegevens iets van die vliegers af weet en de plaats waar het toestel is neergestort. De luchthistoricus en auteur van een zevental boeken over de luch toorlog boven ons land (zeer be kend is zijn boek "Gevleugd verleden", Ab Jansen, Populieren- weg 34, 1829 EB Oudorp (N.H.) zou graag weten, wat er zich toen precies heeft voorgedaan. Zijn tel. 's avonds is 072 - 124620. Met na me de evacuees van Tholen die toen in de omgeving van Le pelstraat en Halsteren waren on dergebracht, zouden hier mogelijk iets van kunnen weten, hoe lang dat dan ook al is geleden. Wie het te omslachtig vindt te schrijven of naar Oudorp te bellen, mag dat ook naar ons doen (01665-2752). Op 15-jarige leeftijd begon Jaap Moerland aan de reconstructie van de Oud-Vossemeersedijk, die op nieuw werd uitgekist en van zand en klinkers werd voorzien. Op de haven in Tholen stond hij aan de trechter van de zandschuif. Moer land groeide in de praktijk: hij werd smeerjongen, kwam op de wals terecht, werd dragline machinist en kreeg tenslotte de hy draulische graafmachine tot zijn beschikking. De helft van de werk tijd zit hij daarmee in Rotterdam, het andere deel in Bergen op Zoom en op Tholen. Bij de stichting be vordering wegenbouw volgde Moerland de vierjarige machiniste nopleiding. Dat was pittig, maar hij heeft er nooit spijt van gehad. Van leerling werd hij aspirant en tenslotte volledig gediplomeerd machinist. Op het examen was Moerland wel even van de kaart. Hij wist alles van brandstofpom- pen en grote motoren, maar ze vroegen naar de werking van een bromfietsmotor. Zijn vader probeerde hem in het sportvissersbedrijf te krijgen, maar Jaap voelde zich het meest tot de weg- en waterbouw aangetrokken. "De dragline, dat deed ik het liefst. Daarmee kon je zand en grond 15 m ver weg pakken. Met de hydrau lische graafmachine kom je maar 6 m en daar erger ik me wel eens aan, want je bent aan alle kanten gebonden". Toch ziet Moerland de zaken altijd van de optimistische kant. Hij is de grootste moppentapper van de col lega's en zijn opgeruimd karakter staat mede borg voor een goede werksfeer. Directeur J.P. Moerland prees hem voor zijn inzet en hoopte dat er nog 25 jaar zouden bijkomen. "Misschien moet je dan wel tot je 70ste werken omdat de AOW- premie bij pensionering op je 65ste onbetaalbaar wordt". Als blijk van waardering bood de directeur de jubilerende machinist een gou den horloge met inscriptie aan. Jaap Moerland dankte voor het ca deau en het vertrouwen. "Je voelt je meer bij een bedrijf betrokken als je er 25 jaar bent dan iemand die eens hier en daar werkt. Het is je eigen boterham en niet alleen die van je baas. Daarom hoop ik, dat 't aannemingsbedrijf Moerland goed gaat", aldus de jubilaris. Uitvoerder Joh. den Haan noem de Moerland een goede machinist en een prettige collega. "Het be drijf vaart er wel bij, want je kunt meer als er voor de kraan geen werk is. Je bent een van de kurken waarop de onderneming drijft: een man op wie je aan kunt en die niet op een uurtje kijkt wanneer het werk klaar moet". De uitvoerder bood de jubilaris symbolisch een enveloppe aan, want wegens de vorstverlet had men nog niet met de pet rond kunnen gaan. Voor mevr. Moerland waren er bloe men. Na de vorstverlet denkt ma chinist Moerland in Barendrecht of Rotterdam (ommoord) te kunnen beginnen, waar reconstructie en onderhoud nodig is van werk dat tien jaar geleden op de veengrond werd gevoerd. Toch is het slapjes, zegt directeur Moerland, die vorig jaar na de vorstperiode met 31 man doorging en nu met 21. "We hadden vorig jaar gemiddeld 40 mensen aan het werk. De 18 die we hebben moe ten ontslaan, willen ook weer aan de slag. We hebben genoeg men sen en materieel om werk op Tho len te doen", aldus aannemer Moerland. Na het zingen van ps. 98:4 en Schriftlezing uit Mattheus 251 -13 en gebed, las hij de namen die met kennisgeving waren verhinderd. Daaronder de raadsleden M. Dij- ke en K.A. Heijboer. Na de notu len werd meegedeeld dat weer een verkiezingsfolder huis-aan-huis zal worden verspreid. Er is 7 maart in Poortvliet een S.G.P.- verkiezingsavond en 11 maart een avond van alle partijen op Tholen in "De Wellevaete". Een landelijke handtekeningenac tie tegen het wetsontwerp euthana sie werd door het bestuur aanbevolen. Er wordt een jongerendag georga niseerd door het landelijk verband van studieverenigingen in Rotter dam, zo deelde de voorzitter van "Calvijn" mee. Ter sprake kwam eveneens de uit gave van een eigen voorlichtings blad voor de leden. De voorbereidingen vorderen, maar zekerheid kon nog niet worden gegeven. Al is de vereniging, zo bleek uit het verslag van de penningmeester, in financieel opzicht gezond, zo'n ge meenteraadsverkiezing tikt er toch weer behoorlijk in. Het jaarverslag van secretaris A. Aarnoudse vermelde een kleine te ruggang van het ledental en ver hoogde vergader-activiteit wegens komende verkiezingen. De secreta ris wees verder in zijn verslag op de principiële verschillen die er zijn tussen SGP en RPF/GPV, ook in de gemeenteraad van Tholen. Zie de standpuntbepaling bij de besprekingen over de elkweer- accommodatie bij Gorishoek. Een partij die niet waakt over de heili ging van de dag des Heeren, ver speelt zijn recht om zich te tooien met de naam van chr. of reforma torisch, aldus de secretaris in zijn jaarverslag. Er kwam vanuit de vergadering geen verder commentaar op. In het bestuur werd de heer A. Aarnoud se herkozen. De heer C.A. Rijn berg stelde zich niet meer beschikbaar en in zijn plaats kwam de heer M. Geluk uit Tholen in het bestuur. Dank was er voor Rijnberg, die straks ook als raadslid terugtreedt. Er waren door de plaatselijke kies verenigingen geen voorstellen inge diend. Wel kwamen er nog wat vragen los. Zo werd er op aange drongen de zomerspelen te Sint Maartensdijk te verplaatsen naar een ander gedeelte van de kern, evenals de jaarlijkse wielerronde'. Voorzitter Koopman antwoordde, dat hij nog liever beide activiteiten zag verdwijnen, maar verplaatsing zou weer elders klachten veroorza ken. Het college vindt het ook niet geheel ideaal. Aandacht werd ook gevraagd voor de openbare verlichting bij ver schillende T-splitsingen, zoals bij de Eeweg onder Tholen, maar de voorzitter wist dat ook dit de aan dacht van b. en w. al heeft. Vra gen waren er eveneens over het opvullen van gaten in de bebou wing Scherpenisse, de plaatsing van een hondenhok op het ge meenteterrein aldaar en het storten van vuil door niet Thoolse bedrij ven op 't Tuttelhoekje. Uit de ant woorden bleek, dat er in Scherpenisse thans veel animo is voor premie woningbouw aan de Westkerkseweg. Het genoemd hondenhok kwam er op advies van de politie om voor de weekenden een tijdelijk asiel voor honden te hebben. De voorzitter had er geen klachten over gehoord. Anders zou het nog naar een ander deel van het terrein kunnen. De kiesvereniging Stavenisse bracht het benoemingsbeleid van de gemeente ter sprake en het aan bestedingsbeleid. Deze zaken zul len in het bestuur worden behandeld. Daarna gaf de voorzitter nog een overzicht van hetgeen in de nu bij na afgelopen raadsperiode gebeur de, hetzij al of niet met instemming van de SGP fractie. Dat rijtje is nog wel zo omvangrijk, dat Koop man niet kon begrijpen, dat een scheidende Van Damme zich daar- MIJNHEER VAN DER D0EZUM ZET VRAAGTEKENS BIJ "GLASHELDER!" Sinds zijn eega, Angelique, er weer eens ingetuind is met al lerlei vaagheden van extra service en extra korting zegt hij: '"t Is voor mij zo helder als glas, vrouwtje, 't Moet uit de lengte of uit de breedte komen en goedkoop gaat meestal ten koste van kwaliteit of levens duur of mode of Zo kan ik nog wel meer noemen. Blijf toch liever bij OPTICIEN VAN MIL. Dan zit jij goed en je bril voortreffelijk..." BERGEN OP ZOOM Wouwsestraat 8 Advertentie I.M. over onlangs nog zo negatief kon uitlaten. Lijsttrekker Koopman waagde zich niet direct aan een prognose over de uitslag van komende raadsver kiezingen. "Niet zoals sommige partijen doen, de huid al verkopen voor de beer is gevangen". Hij had wel hoop op een goede uitslag. De burgers van Tholen kunnen de principiële benadering van de SGP fractie waarderen en zijn vooral ge baat bij een eerlijke behandeling. De kiezers weten wat ze aan ons hebben. Als wij in onze program ma's stellen, dat wij Gods dag wensen te eerbiedigen, dan komt dat ook in onze besluitvorming openbaar. Dit in tegenstelling met andere chr. partijen, aldus Koop man. Hij riep tenslotte op tot ge trouwe opkomst naar de stembus en wil ook voor deze verkiezingen het landelijk SGP advies overne men: Wij hopen in trouw recht te doen. "Hieraan voegde Koopman nog toe: "Wij hopen te bouwen aan en het chr. volkskarakter te be waren, evenals de rust op ons ge- liede eiland". De temperatuur was in de Gast huiskapel niet van dien aard, dat het de aanwezigen tot lange discus sie uitnodigde. De heer Duvekot eindigde na ps. a 119:7 met dankgebed. Een keuken moet allereerst funktioneel zijn. Praktisch om in te werken en doordacht ingericht en inge deeld. Jan Buermans bij de Schelde weet dat als geen ander. Praat eens met hem en zie wat hij met Poggenpohl of Alno van üw keuken kan nikken. Ontdek dat een beter idee niet altijd duurder is eri dat kwaliteit niets méér kost... Bouwmaterialenhandel De Schelde bv Theodorushaven/Vermuidenweg 3 (naast Gamma) Bergen op Zoom - Tel. 01640-36910 Advertentie IM De eerste burger, die als gespreksleider optrad, waarschuw de de sprekers achter de tafels en het publiek om niet persoonlijk te worden, maar de spelregels van de discussie na te volgen. In de zaal waren meer dan zestig belangstel lenden, die na de presentatie van de verschillende politieke partijen schriftelijk vragen in konden dienen. De woningbouw bleek een van de belangrijkste onderwerpen voor de partijen om zich te profileren voor de komende gemeenteraadsverkie zingen. A.P. Kornaat van de PVAB reserveerde de volle vijf mi nuten van zijn spreektijd voor dit vraagstuk. "Met de andere fracties hebben we één ding gemeen en dat is dat we meer woningen willen, maar de PVAB wil bouwen naar behoefte die door de provincie is vastgesteld en niet alleen voor die mensen die men graag, om de een of andere reden, ziet komen". We moeten snel doorgaan met bou wen; als er structureel minder wordt gebouwd zal de provincie het quotum in de toekomst gaan verlagen". Bovendien is er sprake van renteverliezen op bestem mingsplannen wanneer er niet ge bouwd wordt, zo stelde Kornaat. Bouwen voor huurders die er niet zijn vond S.G.P.-wethouder L. Walpot te simpel. Hij bestreed de opvatting dat onbebouwde grond belast zou zijn. "Er wordt binnei. de gemeente adequaat gebouwd, wat dat betreft liggen we bij de provincie midden in bed", zo liet Walpot de zaal weten. Woordvoer der namens het C.D.A., de heer J. de Jager, zei voorstander te zijn om regelmatig woningbouw te ple gen, zeker om het voorzieningen- peil in de kern Anna Jacobapolder in stand te houden. Hij pleitte voor betaalbare woningen voor de minst draagkrachtigen, gehandicapten en ouderen, inspraak voor de bewo ners en meer voorlichting over huursubsidie. Tegenover het standpunt van het CDA en de PVAB stelde A. Kot van het Gemeentbelang (GB) dat de gemeente niet elk jaar hoeft te Het bestuur van de ijsvereniging de Tramput te St. Philipsland had zich enorm ingespannen om zaterdag wedstrijden te kunnen houden. Er waren met medewerking van het plaatselijk bedrijfsleven aantrekkelijke prijzen, maar de deelname stelde de organisatoren flink teleur. Als er geen wedstrijden zijn, heeft men kritiek, maar men laat het afweten als de mogelijkheden er zijn, aldus een van de bestuursleden. Het programma werd door de beperkte deelname vervroegd afgewerkt, maar voor de priksleewedstrijden bleek men enthousiast. Het ging hier ook veelal om jeugdige deelnemers. Inmiddels is de dooi ingetreden, maandag vroor het nog, maar dinsdag kwamen de temperaturen boven m:.' en 's middags ging het regenen. Overigens zal het nog even duren voordat het ijs weg is. Daarop wijst ook de bijzondere maatregel, dat het Tholense gat wegens de zware ijsgang voor alle scheepvaart is afgesloten. Het ijs heeft op sommige plekken een dikte van meer dan een halve meter. Door de vloed komen ijsschotsen met een dikte van ongeveer 30 cm los, waarna ze op elkaar schuiven. bouwen. "We zijn voor een na tuurlijke groei maar voor Anna Ja cobapolder is een ruimer beleid gewenst gezien de minimale bezet ting van de school", aldus Kot. In 1986 mag St. Philipsland vol gens programma van de Volkshuis vesting in Zeeland 13 gesubsidieerde woningen bouwen. De heer Walpot wil die woningen het liefst toegewezen zien aan eigen inwoners of oud-Fliplanders. "We zijn niet gebaat met mensen uit de Randstad met een uitkering die besluiten lekker op het platteland te gaan wonen en hier hun hand komen ophouden", zei hij. Iemand uit de zaal riep dat dit een discriminerende opmerking was, hetgeen de S.G.P.-wethouder te gensprak. "Dit is echt de prak tijk", voegde Walpot eraan toe. Volgens de S.G.P. dient de wo ningbouw gekoppeld te zijn aan de werkgelegenheid. Zowel de PVAB als het CDA zijn voor versoepeling van de verhuurcriteria. Een ander belangrijk onderwerp betrof de werkgelegenheid in St. Philipsland en de plannen die de partijen hebben om daarin verbe tering te brengen. Walpot zei daar alles voor over te hebben, maar hij wilde vooral arbeidsintensieve be drijven die het milieu niet vervui len. Zijn fractie heeft sterk aangedrongen om onderzoek te doen naar mogelijke zoetwater voorziening, zo zei hij: "als het maar werk met zich mee brengt". Ook de Jager toonde zich een voorstander van een selectief beleid als het gaat om het aantrekken van nieuwe bedrijven. Ook zijn fractie wil schone industrie. Kornaat stel de vast, dat het erg moeilijk was om bedrijven aan te trekken. Hij deed de suggestie om via de Ka mers van Koophandel en de daar toe geeigende tijdschriften informatie te verstrekken over de mogelijkheden van bedrijfsvesti gingen in de gemeente. "Maar tot nu toe heeft de burgemeester deze taak gehad. Hij kan dat niet alleen, daarom stellen we voor die taak te delen," zei Kornaat. Over het ge reedkomen van de Philipsdam zei A. Kot: "Als er goede aansluiten de wegen aangelegd worden, kan het voor bedrijven aantrekkelijker worden hier naar toe te komen." CDA-er De Jager zag brood in een bedrijfsverzamelgebouw voor star tende ondernemers. Op deze avond kwamen enige kwesties aan de orde die een rol hebben gespeeld in de gemeentepo litiek van het vorige jaar. Sommi ge vragenstellers wilden door het gemeentebestuur genomen beslis singen opnieuw onder de aandacht van de politici brengen. Zo werd de vraag gesteld waarom destijds het subsidieverzoek van 897,97 voor 1986 voor de Telefonische Hulpdienst van de Stichting S.O.S. Zeeland is afgewezen. Walpot wil de de intentie van met name de kin dertelefoon nog eens memoreren. "Er wordt gesuggereerd dat het al leen om mensen in nood zou gaan maar in meerderheid gaat het om adviezen op sexueel gebied, hoe een jongen met een meisje naar bed kan gaan zonder kinderen te krij gen", zo lichtte de wethouder de afwijzing van het verzoek toe. "U bent niet goed geinformeerd", reageerde een leraar in de zaal, "er zijn een heleboel mensen die van die telefoon gebruik maken: Ook al is het maar één kind hier in het dorp die er met zijn problemen te recht kan. "Het CDA vond de voorziening met de voor-en nade len toch belangrijk, zo liet De Ja ger weten. "De telefoondienst had gesubsidieerd moeten worden. Zelfs kinderen kunnen met sexue- le problemen zitten die serieus ge nomen moeten worden. Daar gaat Walpot aan voorbij". Ook de PVAB was voor subsidieverstrek king geweest. "Er bestaan nog steeds grijze vlekken op de kaart van Nederland waar zo'n hulp dienst nodig is", zei Kornaat. Het forum kreeg ook de vraag voorgelegd hoe ze dachten over al ternatieve samenlevingsvormen. Er werd met name gevraagd naar de houding van de politici ten opzich- Juist op het moment dat een kranteverslaggever wilde ver trekken tijdens de forumdi scussie van de politieke partijen in St. Philipsland stap te burgemeester T.A. Vogel uit zijn rol als gespreksleider. Hij vroeg de verslaggever om nog even te blijven omdat hij net over het functioneren van de pers wilde beginnen. De ver slaggever nam weer plaats en de burgemeester begon: "Sint Philipsland is een prachtig eiland, het leven en wonen is er goed, maar in de zomer - wanneer de komkommertijd voor de pers is aangebroken - zoeken verslaggevers naar on derwerpen. Ze gaan dan vaak naar plaatsen als Staphorst op de Veluwe of korr?'' .taar St. Philipsland om negatief over ons te cc!.rijven. Dat is afgelo pen zomer gebeurd in een ar tikel in NRC Handelsblad. De vraag die iemand uit de zaal heeft ingediend luidt dan ook; "Welke fracties stellen zich be schikbaar om negatieve berich ten aan de krant door te geven?". Lijsttrekker A.P. Kornaat van de Partij Voor Algemene Belangen antwoord de: "Geen enkele fractie". Hierna nam de burgemeester zijn rol van gespreksleider weer op. te van de homofiele medemens. Hoewel de lijsttrekker van het CDA niet staat te dringen om de homofiele praktijk te propageren, meende hij dat aan homofielen ook woningen verhuurd moeten kunnen worden. Kornaat zei het een moeilijke vraag te vinden. "Andere samenlevingsvormen zijn niet meer uit onze samenleving weg te denken"?, betoogde hij, "we zullen ermee moeten leren leven en samenwerken". Walpot vond de opvatting van Kornaat levensge vaarlijk. "Waar ligt de grens?", vroeg de Staatkundig- Gereformeerde politicus zich af. Hoewel de gemeenteraadsvergade ringen zich vaak kenmerken door felle discussies, verliep de foruma vond vrij rustig. De heren achter de tafel hielden zich ver van harde confrontaties. Algehele hilariteit ontstond toen burgemeester Vogel de vraag voorlas hoe de forumle den aankeken tegen naaktrecreatie. Tijdens de slotronde lieten alle woordvoerders van de vier Flip landse politieke partijen weten, dat ze aanvankelijk huiverig tegenover het initiatief voor deze forumdi scussie hadden gestaan. Desalniet temin werd de PVAB bedankt voor de organisatie. Burgemeester Vogel was verheugd over de grote opkomst en de actieve deelname van het publiek: "Deze avond heeft bewezen dat de gemeentepo litiek leeft en dat maakt de komen de verkiezingen interessanter". Dinsdag 18 maart zal de Christe lijke Oratoriumvereniging (C.O.V.) Bergen op Zoom de Johannes Passion van Joh. Seb. Bach ten gehore brengen. De uitvoering vindt plaats in de O.L.Vr. van Lourdeskerk aan de prins Bern- hardlaan te Bergen op Zoom. De C.O.V. is er in geslaagd naast enke le jonge veelbelovende vocalisten ook de bekende bas Henk Smit te contracteren. Men hoopt hiermee het mfcziek minnende publiek een bijzondere avond te kunnen bie den. De Johannes Passion is een waarlijk meesterwerk. Het staat mede aan de spits van de enorme rij muziekwerken die van de Mid deleeuwen af tot nu toe het lijden en sterven van Jezus Christus heb ben behandeld. De Johannes Pas sion is soberder, doorzichtiger en bevat veel meer dramatiek, deze komt tot uiting in de grote volks koren, dan de veel bekendere Mat theus Passion. Medewerkenden zijn: Hilary Reynolds (sopraan), Myra Kroese (alt), Ad van Baas- bank (tenor), Alex Vermeulen (te nor) en Henk Smit (bas). De uitvoering valt onder auspiciën van de Stichting Johannes Passi on Bergen op Zoom.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1986 | | pagina 9