Nieuw orgel Immanuël Tholen si.enrH Synthes izermuziek Rondweg Biggekerke Informatiebijeenkomsten voorontwerp streekplan Zeeland IN BEHOEI» ptt telecommunicatie district breda Meidengroep Tholen Donderdag 6 maart 1986 s 1984 Gedeputeerde staten van Zeeland hebben het plan bejaar denoorden gepubliceerd. Dit plan - het moet nog worden vastgesteld door provinciale staten- gaat het beleid bepa len tot 1992. Wat is de stand van zaken Beleid 'T Verpleeghuizen Inspraak bijeenkomsten Schouwen- Duiveland Tholen Binnenkort zullen alle abonnees in de regio Bergen op Zoom/Roosendaal van het telefoondistrict Breda de nieuwe -in de oranje kleur uitgevoerde- telefoongids ontvangen. Op de achterzijde van de omslag van alléén gids nummer 22 is een storende fout geslopen. Bij de alarmnummers Brandweer, Politie en Ambulance is abusievelijk vermeld dat de inwoners van Tholen en St. Philipsland in het voorkomende geval het nummer (01100) 14444 moeten gebruiken. Dat is onjuist! Ook voor de inwoners van deze plaatsen geldt het algemene alarmnummer 0011 PTT telecommunicatie verspreidt momenteel een sticker in het betreffende gebied die over het onderste deel van de achterzijde van de omslag kan worden geplakt. \i Kerk en Israël PAK EVEN UW ZAKBOEKJE Vrouw, doe wat met je stem! r OVERZICHT: ABDIJ De provinciale waterstaat heeft een onderzoek gehouden om de in vloed van de rondweg Biggekerke op het verkeer te kunnen bepa len. De rondweg is begin 1985 opengesteld voor het verkeer. Voor en na de openstelling zijn verkeersonderzoeken gehouden. Het aantal voertuigen dat gemiddeld per etmaal door de kern van Biggekerke ging is door de rondweg afgenomen met zesduizend (zie kaartjes). Verder blijkt uit het onderzoek dat er een toename is van het verkeer op de Kaasboerweg en de weg Biggekerke-Zoutelande (de rondweg). Dit laatste zou verklaard kunnen worden door de da ling van het aantal voertuigen dat gebruik maakt van de sluiproute langs de Klassesweg. Ook op de Hoogelandseweg is er een afna me van het verkeer. Dit jaar zal een aanvullend onderzoek gehouden worden. augustus 1984 Bigg«k*rk« 7400^L I EU augustus 1985 De AROB-commissie uit gedepu teerde Staten houdt op dinsdag 11 maart om 10.00 uur een hoorzitting over een bez.waar- schrift, ingediend door de heer mr. H.M. den Hollander uit Oost burg namens de heer J.C. Verlinde. B. en w. van Oostburg hebben verklaringen van geen bezwaar gevraagd voor de herbouw van bar-dancing "Casino" aan het Oranjeplein in Breskens. GS heb ben die verklaringen verleend. De derde kamer uit GS behandelt op 11 maart, 10.30 uur, een be roepschrift van de heer mr. A.Y.E. Dunlop uit Arnhem. B. en w. van Zierikzee hebben geweigerd ontheffing te verlenen op grond van de Drank- en Ho- recawet voor de herinrichting van een pand aan de Schuitha ven in Zierikzee!. De tweede kamer uit GS houdt ook op 11 maart tweemaal zit ting om beroepschriften tegen gemeentelijke beslissingen over bijstandszaken te behandelen. De bezwaren richten zich in bei de gevallen tegen uitspraken van de gemeente Terneuzen en be ginnen om 11.20 en 11.40 uur. Op vrijdag 14 maart, 10.00 uur, houdt de hoorcommissie bestemmingsplannen zitting om vijf bezwaarschriften tegen het bestemmingsplan "Axelse Vlak te" van de gemeente Sas van Gent te behandelen. Het Havenschap Terneuzen wil dat in het plan de haven schapsterreinen de bestemming industrie en waterstaatswerken krijgen. Ook wil het schap, dat er ruimte wordt gereserveerd voor slibberging. De heren C. Dekker en E. Pluijm Zeeuws plan bejaardenoorden Het uitgangspunt van het plan bejaardenoorden is: de mogelijk heden te scheppen ouderen zo lang mogelijk zelfstandig te laten wonen. Een ander belangrijk uitgangs punt is: stel de ouderen in de ge legenheid hun mening te geven over het beleid dat de provincie wil voeren. Elders op deze pagi na wordt aangegeven waar en wanneer bij u in de buurt bijeen komsten worden gehouden. uit Westdorpe en J.K. van Cad- sand uit Axel zijn tegen de uit breiding van de vuilstortplaats in de Dekkerspolder. Bovendien zijn zij het niet eens met de eisen die b. en w. van die gemeente heb ben gesteld aan het vergunnin genstelsel en aan de afmetingen van bedrijfssilo's. De Geweste lijke Raad voor Zeeland van het Landbouwschap in Goes is even als de agrariërs tegen de uitbrei ding van de vuilstortplaats. Alle zittingen zijn openbaar en worden gehouden in het provin ciehuis, Sint Pieterstraat 42 in Middelburg. Het provinciaal bestuur heeft een plan gepresenteerd dat ant woord geeft op de vraag hoe de ruimte in de provincie het best kan worden gebruikt, het voor ontwerp streekplan Zeeland. In het voorontwerp wordt bijvoor beeld aangegeven vyelke steden en dorpen uit mogen breiden, waar de recreatie zich mag ont wikkelen en waar niet, hoe knel punten in het Zeeuwse wegennet opgelost moeten worden. Op verschillende plaatsen in Zee land worden deze en komende week informatiebijeenkomsten georganiseerd. Wie meer wil we ten over het voorontwerp streek plan Zeeland is er van harte welkom. Enkele medewerkers van de Provinciale Planologische Dienst zullen aanwezig zijn om vragen te beantwoorden en toe lichting te geven over het streek plan. Verder ligt het volledige voorontwerp ter inzage, met een aantal nota's die van belang zijn voor de ruimtelijke ordening in Zeeland. De informatiebijeenkomsten worden gehouden op de volgen de plaatsen en tijden: Zierikzee openbare bibliotheek donderdag 6 maart van 18.30 tot 20.00 uur Goes, openbare bibliotheek, vrij dag 7 maart van 15.00 tot 17.00 uur en van 18.30 tot 20.30 uur Hulst, openbare bibliotheek maandag 10 maart van 19.00 tot 21.00 uur Middelburg, Zeeuwse biblio theek dinsdag 11 maart van 15.00 tot 17.00 uur en van 19.00 tot 21.00 uur. Terneuzen, openbare bibliotheek vrijdag 14 maart van 18.30 tot 20.1 5 uur. ledereen kan deze bijeen komsten bezoeken en vragen stellen. Er zijn op dit moment in Zeeland 25.000 ouderen, dat wil zeggen mensen boven de 65 jaar. Ver reweg de meeste van hen wonen zelfstandig. In de bejaardenoor den zijn ongeveer 4200 mensen opgenomen. Er zijn in totaal 54 bejaardenoorden, verdeeld over 22 (van de 30) Zeeuwse ge meenten. Het zijn - en dat ligt natuurlijk voor de hand - vooral de "hoog bejaarden", die in bejaardente huizen verblijven. Onder "hoogbejaarden" wordt ver staan mensen die ouder zijn dan 80 jaar. Zoals gezegd wonen de meeste ouderen zelfstandig. Maar het komt vaak voor dat de oudere mensen hierbij ondersteuning krijgen, of dat ze een speciale verschillende mogelijkheden aan om vanuit de verpleeghuizen - veelal in samenwerking met de bejaardenoorden - te komen tot een vorm van zorg waarbij de be jaarde niet hele dagen in een ver pleeghuis hoeft te worden opgenomen. Dit kan veel voorde len bieden, niet alleen voor de bejaarde zelf. Scheiding van de echtgenoot kan erdoor worden voorkomen. '-V -yv" Vi. r ornr woning hebben. Ondersteuning wordt bijvoor beeld gegeven door bejaarden hulp, kruiswerk,, gezinsverzor ging enz. Laten we vooral niet vergeten, dat er ook veel hulp wordt geboden door de partner, kinderen, familieleden, buren en vrienden. Ook maken veel bejaarden ge bruik van maaltijdverstrekking ("Tafeltje Dekje") en om fit te blijven, van georganiseerde li chaamsbeweging (bijvoorbeeld gymnastiek en volksdansen). Speciale huisvesting is er in al lerlei vormen: bejaardenwonin gen (al of niet met alarmsysteem); "aanleunwonin gen", dat wil zeggen woningen in de buurt van een bejaardente huis; serviceflats en woongroe pen enzovoorts. Een andere vorm van verzorging van bejaarden biedt het ver pleeghuis. De verzorging/verple ging is hier veel intensiever dan in het bejaardentehuis. Het plan bejaardenoorden stipt echter Het beleidsplan is er heel duide lijk over: als we de ouderen zo lang mogelijk zelfstandig willen laten wonen, zullen allerlei vor men van hulp moeten worden uitgebreid. Ook zal de hulpverle ning dagelijks of wekelijks vaker moeten plaatsvinden. Het is belangrijk voor de overheid te weten te komen hoe de oude ren van nu hier zelf over denken. Aan ouderen wordt bijvoorbeeld gevraagd van wie zij het liefst hulp krijgen: beroepskrachten of vrijwilligers. Ook wordt gevraagd hoe men denkt over een zekere zelfstandigheid in bejaardente huizen (zelf bed opmaken, eten koken). Een punt kan ook zijn de voorkeur voor een tehuis dat een bepaalde levensovertuiging aan hangt. Maar hoe zit het dan als men voor de keus komt te staan en ook de afstand een rol kan spelen? Zeer belangrijk zijn antwoorden op de vraag welke vormen van hulp, service enz. nodig zijn om zolang mogelijk zelfstandig te blijven. Er is een handig boekje gemaakt over het beleidsplan, dat voor ieder gratis verrkijgbaar is bij: bu reau voorlichting provincie Zee land, Sint Pieterstraat 42, 4331 EW Middelburg, telefoon (01180) 31394. Bij dit boekje hoort ook een lijst met allerlei aandachtspunten die belangrijk kunnen zijn voor de toekomst van ouderen. Hierna volgt een overzicht van de bijeenkomsten die bij u in de buurt worden georganiseerd. Dit gebeurt door functionarissen van het gecoördineerd bejaardenbe leid. Met nadruk wordt erop ge wezen dat deze bijeenkomsten niet alleen zijn bedoeld voor ouderen die in bejaardentehuizen zijn opgenomen, maar voor alle ouderen in Zeeland. Dat de bij eenkomsten plaatsvinden in be jaardentehuizen Is' alleen een organisatorische kwestie. Brouwershaven, NH Vereni gingsgebouw, 11 maart 14.30 uur, Zierikzee, Borren- damme 1 7 maart 14.30 uur en De Wieken, 18 maart 14.30 uur; Haamstede, Dui noord, 25 maart 14.30 uur; Bruinisse, In 't Opper, 26 maart 14.30 uur. Sint Maartensdijk, Sint Maar- tenshof, 20 maart, 14.00 uur; Tholen, Ten Anker 24 maart, 19.30 uur; Sint Anna- land, De Schutse, 27 maart 14.00 uur. Aanmeldingen voor de bij eenkomsten: bureau voor lichting provincie Zeeland, telefoon 01180-31394 door middel van antwoordkaart in het boekje, of bij de Stichting Welzijn voor Ouderen Schouwen-Duiveland, Ha venplein 24, Zierikzee (tel. 01110-3351) en de Stich ting Welzijn voor Ouderen Tholen, Markt 1, Sint Maar tensdijk (tel. 01666-2955). Boekjes zijn ook op deze adressen af te halen en op de gemeentehuizen te Brou wershaven, Scharendijke en Nieuwerkerk en alle postkan toren op Tholen (behalve Sint Maartensdijk). Abdijnieuws is de informatierubriek van de provincie Zeeland. Redactie: bureau voorlichting, - Sint Pieterstraat 42, 4331 EW Middelburg, telefoon 01180-31392 of 31402 Tijdens de kerkdienst van zondag is in de Gasthuiskapel het uitge breide orgel van de Hervormde Ge meente Immanuël in gebruik genomen. Voorganger was drs. J. de Bie uit Waarde. De dienst werd verder opgeluisterd met zang van de Chr. Zangvereniging "Marana- tha" uit St. Philipsland, onder lei ding van dhr. C. van Dis. Het orgel werd bespeeld door dhr. Gerbert Boor. Tijdens deze dienst bestond de orgelbespeling, naast het nor male begeleiden van de samen zang, uiteraard ook uit een aantal orgelsolisten, onder meer werken van Bach, Reger, Stanley, Blanco en Walther die de verdere moge lijkheden van het Orgel na de uit breiding met de volgende stemmen Manuaal I Mixtuur 2-3 sterk en op het pedaal de Sordun 16 'duidelijk lieten horen. Kerkeraad en ge meente van "Immanuël" zijn blij met deze afbouw van hun orgel. Na zich eerst een aantal jaren te hebben geholpen met een electro- nisch "orgel" is de gemeente in 1979 na financiële inzet van de ge meenteleden in staat een pijp-orgel aan te schaffen. De Gebr. van Vul pen plaatsten een degelijk en kwa litatief goed orgel. Bij de plaatsing is het instrument niet compleet. Het heeft slechts vier stemmen (re gisters) en daardoor heeft het te weinig draagkracht. In 1982 is er voldoende geld bij elkaar om het f i I orgel uit te breiden met één regis ter op het tweede klavier (manuaal) nl. de Prestant 2.' De ongeveer 250 pijpen die er nu staan zijn hand werk en vervaardigd uit gegoten orgelmetaal met een hoog loodge- halte en een klein percentage tin. De eikenhouten orgelkast is voor zien van twee houtsnijwerkpane len, waardoor de orgelklank naar buiten komt. Deze panelen kunnen afzonderlijk meer of minder wor den opengezet, zodat de klanksterkte regelbaar is. In de on derkast van het orgel is een be weegbare klep aangebracht waardoor de sterkte van de pe- daalstem geregeld kan worden. De klavieren bezitten elk 56 toetsen, welke gemaakt zijn van ebben, pal- lissander en ivoor. Het pedaalkla vier heeft 30 toetsen. Nu, in februari '86 is het orgel ge heel afgebouwd. Op het eerste kla vier kwam er de eerder vermelde Mixtuur 2-3 stérk bij en op het pe daal de Sordun 16'. Het orgel be zit nu ongeveer 400 pijpen. Zodoende heeft het momenteel de volgende registers (dispositie): Ma nuaal I: gedekt 8', Prestant 4', Mixtuur 2-3 st. (1986). Pedaal: Sordun 16' (1986). Manuaal II: gedekt 8', Fluit 4', Prestant 2' (1982). Koppelingen: Manuaal I-1I, Pedaal - Man I, Pe daal - Man II. Het orgel heeft drie koppelingen. Het pedaal kan gekoppeld worden aan het le en/of 2e klavier, zodat de registers van de klavieren ook door middel van het pedaal kun nen meeklinken. Bij gebruik van de manuaal kop peling kan onder andere het zg. "volle werk" bereikt worden. De dienst die druk werd bezocht, doch waarvoor men gezien de plaatsruimte in de Gasthuiskapel niet teveel ruchtbaarheid aan had gegeven, had als thema "Houdt dan de Lofzang gaande". Na af loop van de dienst was er gelegen heid om gezamenlijk een kopje koffie te drinken en het orgel te be zichtigen. Zaterdag zal ds. G. Cohen Stuart, hervormd predikant te Jeruzalem, in het verenigingsgebouw van de Hervormde Gemeente aan de Ring in Oud Vossemeer spreken over de principiële en praktische kant van de verhouding Kerk- Israël. Deze door de bijbelkringen georganiseerde bijeenkomst be gint om 20.00 uur en iedere be- langstellende is welkom. THOLEN 7 mrt.: Wereldgebedsdag 19.00 u. Ten Anker 8 mrt. Vrouwendag "Vergeet mij niet" 8 mrt. Muziekuitv. Concordia, 19.30 u. Hof van Holland (tevens bal) 9 mrt. Meulvlietzaalvoetbaltoer- nooi, 10.00 u. 11, 18 en 25 mrt. ANIB- soosmiddagen 11 mrt. Mevr. Rikin spreekt over Indonesië, Ten Anker(M.S.- stichting) 15 mrt. Excursie Natuurver. Tho len naar Molenplaat, 13.30 u. ver trek vanaf de Markt. 15 mrt. Oriëntatierit MAC 17 mrt. Lezing over Paludarium, Aquariumver. Labeo, Meulvliet 19 mrt. NCVB, lezing ds. De Bie over de dood. OUD VOSSEMEER 13 en 14 mrt. ANBO bezoekt ope retteavond in B.O.Z. (Keine zeit für Liebe) 22 mrt. Viswedstrijd H.S.V. 't Scharretje, Van Haaftenpolder, 13 tot 16 u. 28 mrt. Viswedstrijd H.S.V. 't Scharretje, Van Haaftenpolder, 14.30 tot 17.20 u. 29 mrt. Bingo V.V. Vosmeer, 20.00 u. cafe Schetters. SINT ANNALAND 8 mrt. De Bobo-Kindershow, 14.00 u. Wellevaete. 15 mrt. Optreden Gerard Maasak kers, 20.00 u. Wellevaete 17 mrt. Gehandicapten-sport avond, 19.00 u. Wellevaete. SINT MAARTENSDIJK 6 mrt. Contactavond alleenstaan de, 20.15 u. Groene Kruis geb. 12 mrt. De Ton Laros Lachen is okee show, 14.30 u. Haestinge. STAVENISSE 14 mrt. Bijeenkomst Ver. ter be scherming van het ongeboren kind, 19.45 u. de Schuilplaats, Poststraat. do 20 mrt. 20 u. De Stove jaarverg. streekmuseum SCHERPENISSE 12 mrt. Verkeersavond Plattel. Vrouwen, o.l.v. dhr. Bal, 20.00 u. H.Huis. POORTVLIET 6 mrt. Voorlichtingsavond ABN, spreker dhr. Markusse, Tolrust 19.30 u. 7 mrt. Jaarverg. Eendrachtruiters, 19.30 u. Tolrust. 10 mrt. Bijeenkomst Graszaadstu dieclub, 19.30 u. Tolrust. 11 mrt. Vergadering landarbeiders- ver. 19.30 u. Tolrust. 27 mrt. Openbare les gymver. Ex celsior. SINT PHILIPSLAND 7 mrt. Jaarverg. Rode Kruis, de Wimpel, 19.30 u. 17 mrt. Belastingzitting CNV, 19.30 u. de Druiventros. 18 mrt. Bijeenkomst NCVB, 19.30 u. Ons Dorpshuis (kleibewerking). BERGEN OP ZOOM 6 mrt. Postzegel-ruilavond Delta- De stichting Vergeet-Mij-Niet die voor de derde keer de Vrouwendag op Tholen organiseert, koos deze keer het tweeledig uitlegbare the ma 'Vrouw, doe wat met je stem". De internationale Vrouwendag 8 maart is een dag waarop in de he le wereld de vrouwen eens extra hun stem laten horen, of althans trachten dit te doen. de vrouwen van het eiland Tholen worden za terdagmiddag vanaf 14.00 uur bij het R.E.C. gebouw aan de Molen- vlietsedijk verwacht om daar óf hun eigen stem te laten horen, dan wel te luisteren naar stemmen van andere vrouwen. Dat zijn onder andere de stemmen van de Thoolse "politieke" vrou wen: de dames Deurloo (C.D.A.) Snoep (PvdA) en Dingemanse (VVD). Verder Jos Oude Munnik (Vrouwenbond FNV). Verder zal Alie Stolk van Vergeet-Mij-Niet uitleg geven over de verkiezingen en zal Bep Verberne (eveneens van de stichting) uitleggen hoe vrouwen hun stemmen op de letterlijke ma nier kunnen gebruiken: asserticiteits-cursus, cursus ethiek, Vrouwenleerjaar e.d. Er ligt volop documentatie en informatie. De middag die om 14.00 uur op ver rassende wijze geopend zal worden en waarbij ook de S.L.O.Th, aan wezig zal zijn, wordt om 14.30 uur vervolgd met een film over "Kie zen, hoe zo?". Een gezellige film die vrouwen aan zal spreken en waarover men samen na afloop graag wil spreken. De middag, waarop kinderoppas tot ongeveer 10 jaar aanwezig is, duurt tot 17.00 uur. 's Avonds is er vanaf 19.00 uur een ontspannend programma met een videofilm van het Vrou wensmartlappenfestival dat on langs in Middelburg werd gehouden. Er zijn leuke teksten in voorraad, zodat deze Vrouwendag kan worden afgesloten met teksten gezongen door de stemmen van de Thoolse en Fliplandse Vrouwen. Deelname is kosteloos. Oost, in wijkcentrum 't Fort, Lour- desplein 19.30 u. 9 mrt. Koffieconcert door het Amsterdams harpkwintet, Markie zenhof. 11 mrt. Thema-avond werkgroep Begeleiding Borstkankerpatiënten, ABG van 20 tot 22 u. t/m 21 mrt. Expositie menselijke figuren in tekeningen, gouaches en aquarellen. Markiezenhof, zo 9 mrt. 12 u. Markiezenhof Amsterdams harpkwintet. film film film ROXY 1: Commando - 16 jr. dag. 20 u., vr. en za. 19 en 21.30 u. zo. 14, 16.30, 19 en 21.30 u. ROXY 2: Hot Bubblegum op her haling - 16 jr. dag., 20 u. vr. en za. 19en 21.30 u., zo. 14, 16.30, 19en 21.30 u. CINEMACTUEEL 1: Brewster's millions - a.l. dag 20 u. vr en za 19 en 21.30 u., zo. 14, 16.30, 19 en 21.30 u. CINEMACTUEEL 2: Weird science - a.l. dag. 20 u., vr. en za 19 en 21 *0 u. zo 14, 16.30, 19 en 21.30 u. CINEMACTUEEL 3: St. Elmo's fire a.l. - do 20 u. vr en za 19 en 21.30u. zo. 14, 16.30, 19en21.30 u. Birdy - 12 jr. ma, di en wo 20 u. Cora van Splunter, Leanne Gaa- keer en Connie Bazen, de initiatief neemster van de nieuwe "Meidengroep", die vanaf don derdag officieel is begonnen, zien het wel zitten. Zij en ook andere meisjes tussen de 17 en 21 jaar, misten op Tholen een soos voor hun leeftijdsgroep. Alle drie zijn zij leerlingen van de MHNO-school St. Gertrudis te Bergen op Zoom. Ze hebben een heleboel ideeën en willen na eerst wat "professionele hulp vanuit het Centrum voor Vor ming "Spuit 12'.' te Bergen op Zoom op Tholen zelf verder gaan. Bij de eerste kennismaking donder dagavond in Meulvliet, bleek dat een aantal meisjes uit diverse ker nen wel voelen voor zo'n soos. Door middel van een soort ganze- bordspel dat als kennismakings ronde werd gebruikt, kwam men tot een aantal voorstellen voor de bijeenkomsten. Naast thema avonden, films, discussieavonden, of zomaar gezellige avonden, kwam men ook tot doe-dingen als kleren verven e.d. Om te beginnen zal men op donderdag 6 maart in Meulvliet beginnen met het thema "mode en uiterlijk" van 19.00 uur tot ongeveer 21.30 uur. vrijdag 7 maart 18.00-19.30 19.30-20.30 20.30-21.30 21.30-22.30 Weekend voor de deur. Pres.: Marjo Donders, Leo Troost, Harry v.d. Ree. Bloemendaalse radio met gospelmuziek Jazz in de polder: "De volwassen piano van Don Friedman. Pres.: Jean Quist. Cyborg's tijdingen van elders. Berichten uit een andere wereld zaterdag 8 maart 10.30-11.00 11.00-12.30 12.30-14.00 14.00-16.00 16.00-17.30 17.30-18.30 Marja's kinderprogramma Jeugdprogramma met Ned. top 3 en top 15 en Ditjes Datjes. Pres.: Gert Smits, Jacco Vin- je, Liane Burgers. S.L.O.Th, aktua. Eindredactie: Els Frigge. Verzoekhoek. Verzoekjes 01667-2791. Pres. Jan Voormeulen. Countryprogramma. Pres.: Gert Smits. S.L.O.Th.Sport. Pres.: Albert Nagels en Leen Ottevanger. Zondag 9 maart 11.30-14.30 14.30-15.30 20.30-21.30 De Zevensprong. Populair familieprogramma met diverse spelletjes. Pres.: Cees Burgers. Bloemendaalse radio kerkdienst Ds. Van Gent. Viva la Musica. Met Peter Steendijk, piano, Sta- venisse en Heieen de Graaf, blokfluit, Oud- Vossemeer. Pres.: Sarien Bout. Maandag 10 maart 18.00-19.30 De S.L.O.Th. Computer/Hobby Hoek. Pres.: André Bout en Jan Slabbekoorn met deze week de 2x80. Dinsdag 11 maart 18.00-19.30 Jeroen met de hits van toen. Woensdag 12 maart 18.00-19.00 Streeknieuws. Pres.: Marjo Donders. 19.00-20.00 Vliegende schijven. Pres.: Jan Suykerbuyk. Donderdag 13 maart 18.00-19.00 Bejaardenprogramma. Morgenavond zendt de SLOTH tussen half tien en half elf de eer ste aflevering van het programma Cyborg Tijdingen van Elders uit. Daarin komt voornamelijk synthe- sizermuziek aan bod. Klaus Schuit- ze bijvoorbeeld, Tangerine Dream, Synergy en Jasper van 't Hof. In de loop van de tijd maken platen steeds meer plaats voor concert op namen. De SLOTH voert daarover momenteel onderhandelingen met enkele buitenlandse muziekorgani saties en muzikanten. Uit deze gesprekken rolden nu al toezeggin gen voor het verlenen van mede werking. Ondermeer van de Öritish Electro-Acoustic Music Associati on (EMAS), de elektronische mu- ziekstudio's van de universiteiten van Leeds en York, de Melbourn Society for Electronic Music Re search uit Australië en de Perth Media Space uit hetzelfde wereld deel. Naast synthesizermuziek komt in Cyborgs Tijdingen van El ders ook de zogenaamde nieuwe rock aan bod. Voor bijdragen aan dat laatste onderhandelt de SLOTH op dit- moment met de Amerikanen Laurie Anderson en Jacky Apple. Cyborgs Tijdingen van Elders is een productie van Jean Quist. i mm

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1986 | | pagina 7