Bevolkingsspreiding Natuurgeneeskunde met de arts bespreekbaar maken SI.QVH Saskia en Serge bij S.L.O.T.H. Donderdag 20 februari 1986 Woonwensen Groei naar functie Regionale kernen Donderdag 20 februari 1986 Te ondersteunen kernen Overige kernen Buitengebied De ruimtelijke indeling van de provincie wordt voortaan in één plan geregeld: het streekplan Zeeland. Tot nu toe zijn er aparte streekplannen voor Schouwen-Duiveland, Midden-Zeeland, west Zeeuwsch-Vlaanderen en voor oost Zeeuwsch-Vlaanderen. Landbouw (OM MISSIES Visserij Industrie Wonen Informatie Recreatie Streekplan krant IN BEROUP Groene Kruis Scherpenisse trekt 133 belangstellenden Geen slaappil, maar een wisselbad bij slapeloosheid. Geen aspirientje tegen de koorts, maar de huid masseren met een washandje met lauw water. Zoeken naar het natuurlijk evenwicht. Dat hield dhr. J. de Ridder uit Zuid Beijerland, prakti- zijn in de natuurgeneeskunde, dinsdagavond in het Holland Huis te Scherpenisse 133 belangstellenden voor. Geloof Spanningsveld Geen wonderdokter Kwakzalverij PAK EVEN UW ZAKBOEKJE OVERZICHT: Grondaankoop voor Oesterdam ABDIJ De spreiding van de bevolking kan volgens twee modellen ver lopen. Het ene model gaat uit van de woonwensen van de be volking, het andere naar het be houd van de dorpen en steden en de voorzieningen die zij bieden. Beide modellen zijn in het voorontwerp-streekplan Zeeland uitgewerkt. Mede afhankelijk van de inspraakreacties zal het provinciaal bestuur bij de vaststelling van het plan zijn voorkeur moeten uitspreken. De voorkeur van mensen om in een stad of in een dorp te wonen verandert nogal eens en is onder meer afhankelijk van de gezins samenstelling. Ook leven er nog al wat'verschillende wensen en die zijn niet altijd bekend. De laatste jaren gaat de voorkeur uit naar de groeiende kernen rond de steden. Het wonen op een dorp kan op die manier blijkbaar het best worden gecombineerd met de geneugten van de stad. Overigens blijkt er ook voor de andere woonkernen wel belang stelling.te bestaan, mits die ker nen aan enige werving doen. Als uitgegaan wordt van de woonvoorkeur van de mensen valt er vooraf niet zoveel aan plannenmakerij te doen. De groei van dorpen of steden wordt dan namelijk vooral door de markt bepaald. De gemeenten kunnen hierop inspelen met hun woning bouwplannen, zij het dat zij zijn gebonden aan de voorwaarden die de provincie stelt, bijvoor beeld om het karakter van de woonkernen te handhaven en zo mogelijk te verstevigen. Het zal dan steeds om plannen van be perkte omvang moeten gaan die snel zijn te realiseren. De vraag kan zich immers vrij snel wijzigen. Het tweede spreidingsplan gaat uif van de functie die aan steden en dorpen wordt toegekend. De steden in Zeeland hebben alle een functie voor de streek waar in zij liggen. De kleine kernen zijn daarop aangewezen, maar tege lijk moet worden nagestreefd die dorpen leefbaar te houden, bij voorbeeld door er in ieder geval een basisschool te hebben. Het beleid voor de kleine kernen is geregeld in de nota "Een dorp verder, op weg naar een provin ciaal kleine kernenbeleid van no vember 1984. Regionale kernen zijn Zierikzee, Goes, Middelburg, Vlissingen, Terneuzen, Hulst en Uostburg. Oostburg is in dit rijtje de kleinste, maar de plaats heeft een functie voor de andere dor- I EUWS pen in West Zeeuwsch- Vlaanderen. De regionale kernen zijn van betekenis voor de sociaal-culturele en economi sche ontwikkeling van de streek. De woningbouw moet er behal ve voor de eigen behoefte ook worden afgestemd op groei van uit de omliggende kernen. Voor Zeeuwsch-Vlaanderen moeten de uitbreidingsmogelijkheden vooral op het westen - op Oost burg dus - worden gericht, want daar dreigt verschraling van de voorzieningen. Te ondersteunen kernen zijn dor pen die door hun omgeving en ligging het kwetsbaarst zijn voor stilstand of achteruitgang in de groei. Het beleid moet erop ge richt zijn de leefbaarheid te be houden en te vergroten. Wat kan gebeuren door woningbouw en stads- en dorpsvernieuwing. Die woningbouw gaat dan ten koste van de "overige kernen". De ge meentebesturen moeten bij de woningbouwplannen voorrang geven aan de te ondersteunen kernen boven de overige kernen. Het zal overigens steeds om wo ningbouwplannen van beschei den omvang gaan, passend bij de kern. Tot de categorrie overige kernen horen alle dorpen en gehuchten die niet zijn ingedeeld bij de re gionale en bij de te ondersteunen kernen. Hoewel ook hier behoud van de leefbaarheid een belang rijk uitgangspunt is, is woning bouw toch minder prominent in het beleid opgenomen dan bij de te ondersteunen kernen. Wel moet worden geprobeerd in ieder geval een deel van de eigen groei via woningbouw op te vangen. Zowel in het spreidingsmodel naar de woonvoorkeur als dat naar functie van de woonkern geldt, dat wonen in het buiten gebied wordt afgewezen. Uit zondering is gemaakt voor aan het buitengebied verbonden be drijvigheid, zoals boerderijen.b Zeeland in één streekplan Tholen en Sint Philipsland heb ben het tot op heden zonder streekplan moeten doen. De ver deling van de ruimte is daar al leen in de gemeentelijke bestemmingsplannen op genomen. In een streekplan bepaalt het provinciaal bestuur welk gebruik aan de grond en het water moet worden gegeven. Als in een ge bied meerdere gebruiksmogelijk heden zijn, moet de provincie bepalen aan welke van die mo gelijkheden voorrang moet wor den gegeven. Zo is, al in een eerder stadium, bepaald dat in de Oosterschelde de natuurlijke waarden bij voor rang in stand moeten worden ge houden. Daaraan ondergeschikt zijn de visserijbelangen en daar op volgen dan weer recreatieve belangen. Deze volgorde wordt in het voorontwerp-streekplan Zeeland voor de Oosterschelde overgenomen. De landbouw neemt een belang rijke plaats in in het Zeeuwse land. Voor het grootste deel van Vrijdag 21 februari, 9.30 uur, vergadert de statencommissie voor ruimtelijke ordening. Besproken worden de voorberei dingsschema landinrichtingspro jecten 1986; subsidie aankoop gedeelte dijk Kwistenburg en een notitie over het tracé aanleg noordelijke wegaansluiting Oesterdam. De statencommissie voor wa terstaat en verkeer vergadert op maandag 24 februari, 13.30 uur. Aan de orde komen de volgende statenvoorstellen: aanleg noor delijke wegaansluiting naar de Oesterdam; aanbrengen van top laag op de weg Mrddelburg- West-Souburg; verbreding weg gedeelte Zeelandbrug-Zierikzee; en het voorbereidingsschema landinrichting 1986. Verder zal gesproken worden over de meer kosten extra personeel PSD 1986. Ook op 24 februari, maar om 16.00 uur, komt de statencom missie voor economische zaken bijeen. Agendapunten zijn: de herstructurering van het ETI; no ta vrijwilligerswerk; provinciale bijdrage voor het logiesinforma- tiesysteem; samenstelling en vergaderopenbaarheid van de sociaal-economische consulta- tiegroep; bijdragen uit het fonds bijzondere voorzieningen voor een startsubsidie voor de Zeeuwse Lasschool en voor restauratie van de voormalige vestingswerken in Veere. De statencommissie voor bestuurszaken vergadert op vrij dag 28 februari, 15.00 uur. Aan de orde komt een aantal voor stellen over wegen in de provin cie. Verder wordt onder meer gepraat over een poster over bo- tulisme, het vrijwilligerswerk en extra personeel voor de PSD. Alle vergaderingen zijn openbaar en beginnen met een half uur spreekrecht voor het publiek. Ze worden gehouden in het provin ciehuis, Sint Pieterstraat 42, Middelburg. de provincie is het de belangrijk ste functie. Soms moet de land bouw samengaan met zaken als natuur- en landschapsbehoud en recreatie. Agrarische gebieden met bijzon dere natuurwetenschappelijke en landschappelijke waarden zijn het centrale deel van Zuid Beveland en kleinere gebieden, verspreid liggend in Zeeuwsch- Vlaanderen. Ook de open poel- gebieden op Walcheren, de Goe- se Poel, de Yerseke en Kapelse Moer hebben een dubbelfunctie: landbouw enerzijds en een be langrijke ornithologische en land schappelijke waarde anderzijds. De zeehaventerreinen in Vlissingen-Oost en in de Kanaal zone in Z-Vlaanderen zijn in de eerste plaats bedoeld voor in dustriële activiteiten die aan diep vaarwater zijn gebonden of daar aan nauw verwant zijn. De be drijfsterreinen bij de gemeenten houden de bestemming voor in dustrievestiging. Voor de bedrijvigheid bij kleine re kernen geldt vooral, dat de ac den liggen langs de Noordzee kust, in en rond het Veerse Meer en de Grevelingen en in mindere mate rond de Oosterschelde. Dagrecreatie moet, behalve langs de kust, zoveel mogelijk worden bedreven langs de toe gangsroutes vanuit Zuid- Holland, Noord-Brabant en de streek rond Antwerpen. De ver- blijfsrecreatie concentreert zich achter de duinen van Schouwen- Duiveland, Walcheren en Zeeuwsch-Vlaanderen. Veel groei zit daarin niet meer. In de Grevelingen is nog uitbrei ding van jachthavens mogelijk. Op de Ooster- en de Wester- schelde kan recreatie, vooral met grotere boten, worden toege staan. Wel is op beide wateren de recreatie ondergeschikt. Over het wonen en de mogelijk heden daartoe in het streekplan is een apart artikel in deze Abdij- nieuws gemaakt. tiviteiten moeten passen bij het karakter van het dorp. Voor de Zeeuwse wateren moet veelal rekening worden gehou den met deelbelangen, waarvan de visserij er een is. In een van de buitenhavens van het damvak Geul in de Oosterschelde is viso- verslag mogelijk. Via die overslag kan de Noord zeevis vlug gemijnd worden in Colijnsplaat. Compensatie voor de visgronden in de Krammer en het Volkerak en een deel van de Oosterschelde moet worden ge vonden in het resterende deel van de Oosterschelde. De belangrijkste functies van Krammer en Volkerak worden scheepvaart en natuurbehoud, hetgeen ook voor de Wester- schelde geldt. Hoofdfunctie van het Veerse Meer is recreatie en in de Grevelingen vormen natuur en recreatie gelijkwaardige be langen. Zoals gezegd neemt de visserij in de Oosterschelde een ondergeschikte positie in ten op zichte van het milieu. De belangrijkste recreatiegebie In maart worden door de hele provincie informatiebijeen komsten belegd met het streek plan Zeeland als onderwerp. Sint-Maartensdijk, 3 maart, 18.30-20.00 uur, openbare bi bliotheek; Renesse, 4 maart, 1 9.00-21.00 uur, dorpshuis; Oostburg, 5 maart, 19.00-21.00 uur, Den Hoekzak; Zierikzee, 6 maart, 18.30-20.00 uur, openbare bibliotheek; Goes, 7 maart, 1 5.00-1 7.00 en 18.30-20.30 uur, openbare bi bliotheek; Hulst, 10 maart, 19.00-21.00 uur, openbare bibliotheek; Middelburg, 1 1 maart, 15.00-17.00 en 19.00-21.00 uur, Zeeuwse bibliotheek; Terneuzen, 14 maart, 18.30-20.15 uur, openbare bi bliotheek. Medewerkers van de Provincia le planologische dienst zijn voor de gaande en komende man aan wezig om vragen te beantwoor den en nadere toelichting te geven. Bij alle openbare bibliotheken in Zeeland, de gemeentehuizen, een aantal dorpshuizen en bij het bureau voorlichting van de pro vincie is de Streekplankrant gra tis verkrijgbaar. De belangrijkste onderwerpen uit het streekplan zijn in de krant opgenomen. Het voorontwerp is vanaf f 25, -r te koop bij het bureau voorlichting. Inspraak Bij voldoende belangstelling zal De hoorcommissie bestem mingsplannen behandelt dinsdag 25 februari, 9.30 uur, twee be zwaarschriften tegen het bestemmingsplan Scheldestraat van de gemeente Vlissingen. Het wijkkomitee Scheldebuurt maakt bezwaar tegen de vrijstel lingsmogelijkheid om erven die kleiner zijn dan vijftig vierkante meter helemaal vol te bouwen. De ondernemers Hobeinstraat e.o. in Vlissingen maken be zwaar tegen het aanbrengen van obstakels in de Glacisstraat als de binnenstad wordt ontsloten via de Spuikom. Dinsdag 25 februari, 10.00 uur, houdt de voorzitter van het col lege van Gedeputeerde Staten zitting in een AROB-zaak. Het gaat om een kwestie waarbij bijstand is geweigerd op grond van artikel 45 van de Algemene .Bijstandswet (spoedshalve bijstand). De Arob-commissie uit GS heeft die dag (25-2) om 11.00 uur een hoorzitting. Aan de orde is een bezwaarschrift van de heer A.H.E. Braeckman .uit Waar schoot (België) de heer Braeck man maakt bezwaar tegen het weigeren van verklaringen van geen bezwaar door GS (ge vraagd) door b. en w. van Goes) voor de bouw van een woning aan de Oude Zeedijk te Kat- tendijke. Alle zittingen zijn openbaar en worden gehouden in het provin ciehuis, Sint Pieterstraat 42, Middelburg. het provinciaal bestuur inspraak bijeenkomsten organiseren. Aan melding voor deelneming wordt ingewacht bij het bureau Voor lichting van de provincie, Sint Pieterstraat 42, 4331 EW Mid delburg, telefoon 01180-31394 of 31396. Schriftelijke reacties Schriftelijke reacties op het streekplan Zeeland kunnen tot en met 2 mei worden ingediend bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, postbus 6001, 4330 LA Middelburg. Abdijnieuws is de informatierubriek van de provincie Zeeland. Redactie: bureau voorlichting. Sint Pieterstraat 42. 4331 EW Middelburg, telefoon 01180-31392 of 31402 De voorzitter van de plaatselijke contactcommissie van het Groene Kruis, dhr. W.J. Potappel, meld de vol trots het grote aantal aan wezigen. Er was maar op 40 tot 60 mensen gerekend, maar dit over trof de stoutste verwachtingen. "Het is geweldig dat Scherpenisse zo vertegenwoordigd is. "Potappel hield het Groene Kruisbestuur voor, ook in andere kernen derge lijke bijeenkomsten te organiseren, eventueel over andere onderwer pen. "Het is een goede zaak dat het Groene Kruisbestuur dichter bij de bevolking komt." Huisarts dokter Padt, die samen met zijn collega's van der Bel en Janssen (de laatste wordt al snel weggeroepen) present is, merkt in de pauze tegenover voorzitter Pot appel gekscherend op, dat de men sen misschien voor hen gekomen zijn. Het feit dat hun namen in de advertentie van het Groene Kruis stonden, betekent niet, dat ze warm lopen voor natuurgenees kunde. De huisartsen vinden 't on wetenschappelijk. "Het is.net als met een geloof, er valt niet over te discussiëren. Je moet erin gelo ven." De Ridder bevestigt dat. "Geloof in de geneeskracht van uw eigen li chaam, want de kracht tot gene zing moet uit uzelf voortkomen. De therapeut is niet meer dan een werktuig en een adviseur. Uw li chaam heeft een enorm vermogen zichzelf te herstellen. Een verstan dige levenswijze, met name ook de voeding is van wezenlijk belang, en de vaste wil gezond te willen wor den en blijven, zijn een absolute noodzaak." Bij de vragen wordt het spannings veld tussen huisarts en praktizijn in de natuurgeneeskunde ook aan gestipt. De Ridder erkent, dat na tuurgeneeskunde in Nederland als vrijwel enig Europees land illegaal is. In Duitsland, waar hij zijn acht jarige opleiding kreeg, wordt sa mengewerkt met de reguliere gezondheidszorg. "We hebben al lebei onze waarde en allebei onze beperkingen. In het belang van de patiënt zouden we moeten samen werken. Een goede relatie met de huisarts is voor de patiënt belang rijk, maar jammer genoeg zijn er n.ogal eens spanningsvelden. De patiënt is zelf verantwoordelijk en dan moet het met de huisarts bespreekbaar zijn, dat men naar een homeopaat gaat." Er zijn cijfers, dat er nogal wat mensen hun heil bij de alternatie ve geneeskunde zoeken, maar daar heerst wel een taboe rond. De huis artsen vinden, dat de zaak open en eerlijk met de patiënt te bespreken moet zijn en ze verhelen ook niet, dat mensen geen baat bij natuur geneeskunde zouden kunnen hebben. "Maar ik ben geen wonderdok ter", zei de Ridder, al vertelde hij dan een verhaal van iemand, die na het trekken van een tand van z'n reuma af was, en bij een ander vond er met chiropraxie een won derbare genezing van hernia plaats. "Echte hernia moet je opereren, maar aan pseudo-hernia valt met natuurgeneeskunde veel te doen. Alle therapieën hebben echter hun beperkingen en een heleboel dingen zijn geen oplossingen." De Ridder prees het harmoniemo del aan: luisteren naar je lichaam, afweermechanismen stimuleren en zorgen dat het evenwicht te rugkomt. Gezien het onbehagen over de niet- gewenste bijwerking van ge neesmiddelen wordt er naar na tuurgeneeskunde overgestapt. De praktizijn liet met behulp van dia's verschillende behandelmetho den zien en beantwoordde vragen over opvliegers in de overgang en een droge huid, die met een betere stofwisseling en een andere wer king van de lever - 'de grote stuur man' - verbeterd zou kunnen worden. De Ridder wees op de Nederland se werkgroep van praktizijns (NWP), die er alleen maar baat bij heeft, dat de kwakzalverij aan de kant wordt gezët. "Het gaat niet om gelijk te hebben, maar om de patiënt van z'n kwaal af te hel pen", aldus de praktizijn in de na tuurgeneeskunde. Hij kreeg applaus van de belangstellenden en een geschenkbon van voorzitter Potappel. THOLEN 22 feb. Zangavond Chr.Gem. zangver. Crescendo, Rehoboth- kerk, 19.30 u. 22 feb. Bingoavond H.S.V. de Pie terman, De Tol, 20.00 u. 22 feb. Sloth-avond met optredens van Jilles de Puut en Saskia en Ser ge 20 u. Tevens is er een verloting 24 feb. Contactavond alleenstaan den Stadhuis 20.00 u. 3 mrt. Lezing over Cichliden, Aquariumvereniging Labeo, Meulvliet 4 mrt. Voorjaarsverg. ANBO Ten Anker 7 mrt. Wereldgebedsdag 19.00 u. Ten Anker 8 mrt. Vrouwendag "Vergeet mij niet" 11 mrt. Mevr. Rikin spreekt over Indonesië, Ten Anker (M.S.- sticht.) 15 mrt. Oriëntatierit MAC 17 mrt. Lezing over Paludarium, Aquariumver. Labeo, Meulvliet 19 mrt. NCVB, lezing ds. De Bie over de dood. OUD VOSSEMEER 22 febr. Rik- en wipconcours, Hof van Holland, Ring 39, 19.30 u. 27 feb. Jaarverg. ANBO, 14.00 u., De Vossenkuil SINT ANNALAND 20 feb. Jaarverg. Studieclub Groente en bloemzaadteelt eiland Tholen 19.30 u. dë Wellevaete 21 feb. Filmavond Casembroot- school, 19.30 u. de Wellevaete 25 feb. Contactavond alleenstaan den 20.00 u. in Groene Kruisgeb. 8 mrt. De Bobo kindershow, 14.00 u. de Wellevaete 15 mrt. Gerard van Maasakkers en groep, 20.00 u. de Wellevaete. SINT MAARTENSDIJK 21 feb. Gezinsavond Plattel.vrou wen, 9.30 u. Haestinge 21 feb. Klaverjastournooi in Cafe Smerdiek, 20.00 u. 25 feb. Jaarvergadering Mid denstandsver. Smalstad, Café Van Houdt 27 feb. Schaaksimultaan, schaak ver. Denk en Zet met C. Jansen, 19.15 u. Heastinge 27 feb. Z.L.M. verg. 19.30 u. Ca fe Van Houdt. 6 mrt. Contactavond alleenstaan den, 20.15 u. Groene Kruis geb. 12 mrt. De Ton Laros lachen is okee show, 14.30 u. Haestinge. SCHERPENISSE 20 feb. Openbare districtsverg. Waterschap, 19.30 u. H. Huis 22 feb. Dansen voor paren, 20 u. H. Huis 12 mrt. Verkeersavond Plat tel.vrouwen, o.l.v. dhr. Bal, 20.00 u. H. Huis POORTVLIET 20 feb. Verg. mestopslag, 10.00 u. Tolrust 27 feb. Ver. van Bedrijfsvoorl. Ge wasbestrijdingsmiddelen, Tolrust. 5 mrt. Voorlichting CNV over in vullen inkomstenbelasting, Tol rust. 19.30 u. 7 mrt. Jaarverg. Eendrachtruiters, Tolrust 27 mrt. Openbare les Gymver. Ex celsior SINT PHILIPSLAND 21 feb. ledenverg. De natuurvrien den, De Wimpel, 20.00 u. 22 feb. Excursie Natuurvrienden naar Hoeven 28 feb. Openbare districtsverg. Waterschap, 14.00 u. Dorpshuis A.J.P. 17 mrt. Voorlichting CNV over in vullen inkomstenbelasting, De Wimpel, 19.30 u. BERGEN OP ZOOM 22 feb. Solo-toneelvoorstelling van de Martelgang van de dikzak door Jules Croiset, 20.15 u. De Stoelemat 23 feb. Uitvoering Don Giovanni door het Nederlands Marionetten theater Bert Brugman, 12 u. hof zaal Markiezenhof. 23 feb. t/m 21 mrt. Expositie men selijke figuren in grafiek, tekenin gen, gouaches en aquarellen. 4 mrt. Cursus motorfietstechniek, inl. 070-264426. 9 mrt. Koffieconcert door het Amsterdams harpkwintet, Markie zenhof 11 mrt. Thema-avond werkgroep Begeleiding Borstkankerpatiënten, ABG van 20 tot 22 u. Film Film film ROXV 1: In de schaduw van de overwinning - 12 jr. dag. 20 u. vr. en za. 19 en 21.30 u. zo. 14, 16.30, 19 en 21.30 u. ROXY 2: King Solomon's Mines - a.l. dag. 20 u. vr. en za. 19 en 21.30 u., zo. 14, 16.30, 19 en 21.30 u. CINEMACTUEEL 1: Hot Bub- blegum de boot in - 16 jr. dag. 20 u. vr. en za. 19 en 21.30 u. zo. 14, 16.30, 19 en 21.30 u. CINEMACTUEEL 2: Brewster's millions - a.l. dag 10 u. vr en za 19 en 21.30 u. zo. 14, 16.30, 19 en 21.30 u. CINEMACTUEEL 3: The Break fast club - a.l. do. 20. vr en za. 19 en 21.30 u. zo. 14, 16.30, 19 en 21.30 u., ma. di. en wo. 20 u. Kiss of the Spider woman. Zaterdag organiseren de vrienden van S.L.O.T.H. een bingo-dansant in Meulvliet. Op deze avond zijn er tevens optredens van Saskia en Serge en Jilles de Puut, bekend van Zeeland Plat. Ook wordt dan de trekking gehouden van de grote lo terij. De aanvang is 19.45 uur. Vrijdag 21 febr. 18.00-19.30 Weekend voor de deur. Pres.: Marjo Donders, Leo Troost en Harry v.d. Ree. Met sport en cul turele agenda. 19.30-20.30 Bloemendaal radio met gospelmuziek Zaterdag 22 feb. Marja's kinderprogramma. Ned. talige top 3 en de top 15 en Ditjes dat jes. Pres.: Jacco Vinjé, Gert Smits en Liane Burgers. S.L.O.Th, aktua. Informatief programma. Ein dredactie: Els Frigge. De verzoekhoek. Verzoekjes 01667-2791. Pres.: Jan Voormeulen. Jazz in de polder. Ond.: "De volwassen piano van Don Friedman". Pres.: Jean Quist. Viva la musica. Met platenkeus van L. v.d. Lugt O.-Vossemeer. Pres.: Sarien Bout. S.L.O.Th, non-stop. S.L.O.Th, sport. Uitslagen en interviews. Pres.: Leen Ottevanger. 11.00-11.30 11.30-12.30 12.30-13.45 13.45-14.45 14.45-15.45 15.45-16.45 16.45-17.30 17.30-18.30 Zondag 23 feb. 11.30-14.30 De Zevensprong. Populair familieprogramma met diverse telefoonspelletjes. Pres.: Cees Burgers. 14.30-15.30 Bloemendaal radio met kerkdienst door Ds. Van Gent. Woensdag 26 feb. 17.45-19.00 Streeknieuws. Pres.: Marjo Donders. Provinciale staten beslissen 21 maart over een krediet van 3.2 mil joen gulden voor de voorbereiding en grondverwerving voor de Thoolse wegaansluiting naar de Oesterdam. Hoewel het tracé nog niet vast staat, willen g.s. vertra ging voorkomen. De nog beschik bare tijd tot de openstelling van de Oesterdam is zeer beperkt: grote haast is geboden, schrijven g.s. Verder is de grondsituatie in het betrokken gebied nogal beweeg lijk. Om daarop te kunnen inspe len, is een krediet gewenst. Bij de aanleg van de weg op de Philips- dam komt binnenkort een hoeveel heid zand vrij. Als dat direct in de oprit naar de Oesterdam kan wor den gebracht, levert dit een aan zienlijke besparing op. Als de provincie tegemoet kan en wil ko men aan de wens van de Zeeuwse Milieu Federatie om een deel van de onrendabel wordende land bouwgrond bij de karrevelden te voegen, is het financieel erg aan trekkelijk als de daarop aanwezi ge klei kan worden verkocht. De kans hiertoe is nu wellicht nog aan wezig, maar over een halfjaar zeer onwaarschijnlijk omdat met het gereed komen van de Deltawerken de behoefte aan klei sterk terug loopt, aldus g.s. De provincie heeft tijdens een openbare verkoping 11.51.90 ha. grond voor 524.114,50 gekocht ten behoeve van grondverwer ving/compensatie voor de Thool se aansluiting naar de Oesterdam. De statencommissie waterstaat en verkeer bespreekt maandagmiddag VERVOLG VAN PAG. 1 want in zijn dankwoord schreef hij de prettige sfeer in de vereni ging met name toe aan dirigent Van Os. De Viet dankte H.M. de Koningin, de loco-burgemeester en Euterpe voor de onderschei ding, lovende woorden en ge schenken. De muzikanten brachten hem een serenade met Jubilissimo en Cross van Hausen, waarna men nog gezellig bijeen bleef onder het genot van een drankje en een hapje. Er werden nog video-beelden bekeken van een gedeelte van de Smalstads- feesten en dan met name de in breng van Euterpe. om half twee de voorstellen, waar bij belanghebbenden spreekrecht hebben.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1986 | | pagina 7