Amigos groeit naar 76 leden m Voor een verantwoorde lening naar de Rabobank! Rabobank S Jeugd Crocus toernooi Beslissingswedstrijd om Nationaal kampioenschap Speerpunten arbeidsbureau Tholen scholing jeugd en wensen van werkgevers Simultaan schaken Geld nodig voor uw woninginrichting? Donderdag 20 februari 1986 DE EENDRACHTBODE 11 voetbal {rw programma zaalvoetbal Jeugdleider voetbalsport «V oefenvoetbal 1985 Was voor volleybalvereniging Amigos een uitste kend jaar. na vijf jaren van terugloop werd er weer een ledenwinst geboekt. Dit in tegenstelling met het landelijk beeld. Van 69 leden op 1 januari is Amigos opgeklommen naar 76 leden op 31 december. De le denwinst is vooral te danken aan de grote inzet van de jeugdcommissie. Zes teams volleybal Weinig boetes Tijdens de Crocus-vakanti is in sporthal "De Karmel" te Bergen op Zoom door Tennis en Squash promoti on organisatoren (de heren Waasdorp en Appels) een jeugd team toernooi georganiseerd. Alle eilandelijke verenigingen én verenigingen uit de regio Bergen op Zoom werden aangeschreven en 98 deelnemers kon den worden genoteerd. Goed niveau tennis Wanneer u geld wilt lenen voor een nieuwe auto, het inrichten of verbouwen van uw woning, kom dan in ieder geval eens praten met de Rabobank. U krijgt een gedegen advies en de rente is aantrekkelijk laag zodat u niet teveel betaalt. Maak daarom nu een afspraak met de adviseur van de Rabobank. geld en goede raad Gedeelde le plaats Thoolse dammers Zaterdag heeft het 4-tal van de Thoolse damclub "De Eendracht" na een zwaar bevochten overwinning te gen D.C. Huizum uit Leeuwarden een gedeelde le plaats behaald samen met D.E.S. Lunteren in het Ne derlands kampioenschap dammen voor junioren club viertallen. Marathon André Kousemaker forceert winst Scholing van werkzoekenden, bestrijding van de jeugdwerkloosheid en inspelen op de wensen van de werkgevers, dat zijn de speerpunten van het gewestelijk ar beidsbureau in Tholen, zo blijkt uit de woorden van directeur J.P.M. van der Male. In het beleidsplan voor 1986 wordt hieraan dan ook ruime aandacht besteed. Om dit beleid uit te kunnen voeren, krijgt het gewest Zeeland een bedrag van twee miljoen gulden, waarvan een kwart naar het Thoolse arbeidsbureau gaat. Juiste man op juiste plaats De langdurig werkloze Scholing Vacaturebank Surfzeilen VVV-evenementen Wijziging O.G.B. Open-Deur Dagen Petrus Canisius korfbal handbal Zaterdag 22 februari uur WHS-Tern. B. (Gabriels) 14.30 Thol.B.-Nieuwland (Meesters) 15.00 NOAD-Wolph.dijk (v. Hemert) 16.00 SNS-Smerdiek (Stoutjesdijk) 14.30 AZVV2-WHS 2 (Kleemans) 14.30 Meeuwen 3-Thol.B. 2 (v. Belzen) 14.30 SPS-Wit Zwart (Roodenburg) 15.00 Stavenisse-Waspik (Merrienboer) 16.00 Smerdiek 2-FSV 2 (Mouwen) 15.00 WHS 3-HNC 2 (Dessens) 15.00 DVO 3-SPS 2 (v.d. Tuijn) 12.15 Thol.B. 3-K'vangers 3 (Gyzen) 16.00 K'vangers 4-NOAD 2 (Starink) 14.00 Stavenisse 2-Smerdiek 3 (v. Wijk) 14.00 NOAD 3-DVO 5 (Suikerbuik) 14.00 Chrislandia 3-WHS 4 (Arts) 14.00 WHS 5-NOAD 4 (Oppenneer) 13.00 SPS 4-Stavenisse 3 (Bogers) 13.00 Smerdiek 4-SPS 3 12.30 Thol. B. 5-Chrislandia 4 (Schetters) 14.00 Zondag 23 Kruisland-Vosmeer (Rooze) 14.30 Steenbergen 2-Vosmeer 2 (v.d. Boom) 11.30 Vosmeer 3-RBC 3 (v. Ham) 14.30 Vosmeer 4-Dosko 6 (Fase) 12.00 Meto 6-Vosmeer 5 11.00 Vosmeer D-Marjola Girls 10.00 Puntendeling 27 MC Dinsdag speelden de 27 MC dames te gen de Blue Birds. De ploegen hielden elkaar uitstekend in evenwicht. In de eerste helft scoorde Linda Marien 0-1 voor de 27 MC. De Blue Birds slaag den er uitstekend in om de aanvallen van de 27 MC dames af te stoppen. Vooral hun keepster was op dreef, na de thee kwamen de Blue Birds op 1-1 door een dubieuze treffer. Niemand had de bal achter de doellijn zien gaan behalve de scheidsrechter. Eindstand 1-1. Na de cursus voor scheidsrechter in Tholen organiseert de KNVB een opleiding voor jeugdvoetballei der in St. Annaland. Er zijn al zestien gegadigden van het gehele eiland Tholen en uit Bergen op Zoom. Cursusleider Jos Huysmans uit Huybergen geeft woensdagavond om zeven uur zijn eerste les in de WHS-kantine, waar nog meer be langstellenden welkom zijn. Bel dan eerst 01665-2181 Jan Burgers. In de cursus zit de algemene basis opleiding verwerkt. Tholense Boys slecht Tholense Boys slecht Zaterdag speelde Tholense «Boys een oefenwedstrijd tegen afdelings tweede klasser Chrislandia uit Heijningen. Op een keihard, maar toch redelijk bespeelbaar, veld wonnen de geel zwarten met 0-2. Deze stand stond al met de rust op het scorebord. Het was een slech te partij van Thoolse zijde. Er werd slecht gecombineerd en de passes kwamen veelal niet aan. Een goed doorgaande John Nieuwkoop zorgde een kwartier voor de thee voor 1-0 en even later bepaalde Jan v.d. Vlies met een keihard schot de stand op 2-0. De tweede 45 minu ten konden de geel zwarten het velddoverwicht niet meer in doel punten omzetten zodat men met een schamele 0-2 overwinning naar Tholen ging. Noad op kunstgras De Fliplandse eerste keus speelde zaterdag een oefenpartij in Goes tegen derde klasser Kloetinge. On danks het gemis van 4 basisspelers wist NOAD deze wedstrijd op kunstgras vrij gemakkelijk te win nen. Met name A-junior Edwin Hage en invaller doelman Marco Verkerke presteerden goed. Al na vijf minuten bracht Jan Zuidweg de stand op 0-1. Na een half uur spelen scoorde Ad Beurkens 0-2. Vlak na rust tekende Joop Quist 0-3. Daarna redde Kloetinge de eer door tegen te scoren: 1-3. Ard Beurkens bepaalde eindstand op 1-4. Een dikverdiende overwinning van Noad. Smerdiek goed in de combinatie Smerdiek heeft met 1-3 gewonnen van derde klasser Kogelvangers. De blauw zwarten waren prima op dreef. Het publiek kreeg uitsteken de combinaties te zien. Al na tien minuten leek Wim Vroegop met een afstandschot z'n team op voor sprong te zetten, maar zijn inzet belandde op de lat. Vijf minuten later tekende Wim Vroegop uit een combinatie met Rien Vroegop 0-1 aan. Kogelvangers had niets in te brengen en na een haalf uur plaatste een goed doorgaande Wim Vroegop (jr) het leer op het hoofd van Wim Vroegop (sr) en de 0-2 was een feit. De blauw zwarten speelden ook de tweede helft goed voetbal, al kreeg doelman Jan Guiljam meer werk te doen dan de eerste drie kwartier. Na 15 minu ten scoorde de thuisploeg 1-2. 1 Minuut later besliste Wim Vroegop met een schitterende bewegingg de partij: 1-3. Bij Smerdiek ontbrak doelman Kees Lindhout wegens ziekte. Veronica jeugd op dreef De B-jeugd van Veronica draait goed mee in de competitie. Zaterdag won men met 2-1 van SDC uit Klundert. In de eerste set werd er wat gespannen gespeeld, maar vooral door goed ser veren van Ilse Groffen kwamen de Thoolse meisjes al snel op voorsprong. De tweede set gaf hetzelfde beeld. Goe de serveerballen en combinaties van Veronica zijde. Ook de tweede set werd winnend afgesloten. In de derde set dachten de Smerdiekse dames er veel te licht over en de Brabantse dames kwamen sterk terug. Eindstand 2-1 Zaterdag spelen de dames om 10.00 uur in Haestinge tegen HVV. Een nadeel voor Amigos was dat de thuis wedstrijden in sporthal Tuinwijk te Bergen op Zoom gespeeld moesten worden. Maar na vele protesten heeft het regio bestuur de toezegging gedaan dat Amigos volgend seizoen zijn thuis wedstrijden in Meulvliet mag gaan spelen. Dit seizoen komt de Thoolse vere niging met zes teams in de NeVo- Bo competitie uit, te weten: 1 dames en 1 heren team die uitko men in de districtsklasse een dames en een heren team die uitkomen in de tweede klasse en een jongens en een meisjesteam die deel uitmaken van de jeugdcompetitie. Om deze zes teams te laten spelen zijn 25 da mes 16 senioren en 9 junioren) en 30 heren (21 senioren, 8 junioren en 1 verenigingslid) opgegeven bij de Nederlandse Volleybal Bond. De trainingsopkomst van Amigos is, op heren II na, vrij goed. De slechte trainingsopkomst van heren II is zeker niet aan trainer Piet Be velander te wijten, maar aan de slechte mentaliteit van een aantal spelers van dit team. 1985 Was vooral in sportief op zicht een goed seizoen. Er moest maar 78,50 boetes aan de bond worden afgedragen. Ook volgend seizoen kan Amigos rekenen op de steun van sponsor Intraco Alumi nium uit Bergen op Zoom. Momenteel heeft de vereniging ne gen scheidsrechters in hun midden, maar of deze fluitisten voldoende wedstrijden kunnen leiden valt te betwijfelen en dit is jammer, want voor elke te weinig gefloten wed strijd moet een boete van 50, betaald worden. In 1985 inde Ami gos 7093,35 aan contributies en er werd 1451,binnen gehaald door de lotto. Terwijl de gemeen telijke subsidie 2247,45 bedroeg. De grootste uitgaven in 1985 wa ren: 4764,42 voor trainingspak ken voor heren I, de contributie voor de NeVoBo 4591,40 en ƒ3100,trainingskosten. De te ontvangen subsidie over 1985 is ongeveer net zo hoog als het ver lies over 1985: 2268,28. Zo bleek uit het jaarverslag. Er namen 16 jongens deel aan de categorie t.e.m. 10 jaar, 32 aan de categorie t.e.m. 13 jaar en 32 t.e.m. 17 jaar. Bij de meisjes wa ren er te weinig inschrijvingen om drie categorieën te spelen, die tot en met 10 jaar werden bij de groep tot en met 13 onderverdeeld. In to taal waren dat 6 meisjes, terwijl er 12 meespeelden t.e.m. 17 jaar. Dit toernooi werd voor de eerste keer gehouden, en kan deels worden ge zien als de vervanging van het ei- landelijke dubbeltoernooi. Het lukte om een groot deel van de Thoolse kinderen mee te laten doen, een ander groot deel kwam van tennisvereniging De Zoom. Men moest als koppel opgeven, en per wedstrijd moest elk team twee dubbels en twee singles spelen te gen een ander team. Ieder team moest minimaal twee keer zo een wedstrijd afwerken, en de win naars hiervan moesten doorspelen om tot de uiteindelijke kampioen te komen. Tijdens de wedstrijden bleek wel dat het niveau van de Thoolse deel nemers goed is. Men behoeft beslist niet meer onder te doen voor de kinderen van andere plaat sen. Wel moest worden opgemerkt dat de eilandelijke jeugd ervaring miste en ook te bescheiden was. Maar als ze zo goed door blijft gaan, kunnen de verenigingen de toekomst positief tegemoet zien. Bij de jongens t.e.m. 10 jaar gin gen Patrick de Wit en Arie Draay- er naar de halve finale van het hoofdtoernooi. Helaas moesten zij toen tegen het sterke koppel Heynen-Kroonenburg en verloren daarvan met 2x 6-0 en 6-1. Dit koppel won trouwens de categorie tot en met 10 jaar. In het troost- toernooi, de verliezersronde, kwa men drie Thoolse spelers in de finale, Marnix IJzermans-Robert Padt tegen Martijn Meerman en Marcel Doornen. Deze finale par tij werd gewonnen door Marijn en Marcel die daarmee de le prijs in de verliezersronde verdienden. Bij de jongens t.e.m. 13 jaar maak ten Boudewijn Zuurdeeg en Pieter Potter hun plaatsing als derde vol ledig waar. Zij verloren in de hal ve finale van het hoofdtoernooi van Hachmer T-Dietvorst met 6-0, 3-6, 2-6. Martijn van Nijnatten en Jeroen Huiskamp kwamen tot de halve finale van het troosttoernooi. Zij verloren toen van Hopmans- Berserik. Stefan Mees-Peter van Poortvliet (de categorie tot en met 17 jaar) verloren de kwartfinale van het hoofdtoernooi van Witjes- Doornen. Ook Gerard Polderman en Mare Almekinders verloren. De verliezersronde leverde een halve finaleplaatss op voor Marcel Ver- spuy en Dimitri Gardeslen. Zij ver loren deze van de uiteindelijke winnaars van het toernooi: Aarts en v.d. Watering. Zij versloegen ook het Thoolse duo Aron Josen en Robin Schoonen. De deelne mende meisjes deden uitstekend hun best, doch de tegenstanders, waarvan sommigen de kringtrai ningen in Roosendaal volgen, ble ken tè sterk voor de Thoolse dames. Het toernooi nam drie da gen in beslag, vrijdagmiddag rond 6 uur werden door de heer D. Waasdorp, de prijzen uitgedeeld aan de gelukkige winnaars. Amigos ook succesvol in bekerwedstrijd De derde bekerronde koppelde Amigos aan een interessante tegenstander, het in de parallelklasse aan kop staande, Set-Up 11 uit Prinsenbeek. Vorig jaar speelde dit team in dezelfde klasse en versloeg de Tholenaren tweemaal gede cideerd met 3-0; zaak dus voor Ami gos om een klinkende revanche te nemen. En inderdaad, die revanche is er gekomen, in deze wedstrijd was Ami gos duidelijk de betere ploeg en zon der een set af te staan werd de vojgende In Haestinge te St. Maartensdijk wordt donderdag 27 februari om half acht een simultaan- schaakwedstrijd georganiseerd. Cor Jansen uit Wemeldinge, elf keer Zeeuws schaakkampioen, neemt het dan op tegen leden van de Thoolse schaakvereniging Denk en Zet, dam- en schaakvereniging Flipland DVSF en alle andere schaakliefhebbers. Iedereen is welkom. Cor Jansen is niet de eerste de bes te. Hij won in 1963 het Nederlands kampioenschap correspondentie schaken en zegevierde in 1968 bij het open Nederlands kam pioenschap. Denk en Zet hoopt met dit evene ment het schaken op Tholen te sti muleren. "We hebben nog maar elf leden, terwijl er een heleboel schaakliefhebbers zijn", zegt bestuurslid G. Dijke. Hij hoopt dat er met de simultaan over de drem pel komen om lid te worden. Elke woensdagavond wordt er in Haestinge gespeeld, maar dat wordt eventueel gewijzigd als de meerderheid van de leden daar voor is. "Denk en Zet" Stand schaakvereniging Denk en Zet: 1D. de Graaf 4 4 100 2. G. Meeuwsen 12 10 83,33% 3. J. Geuze 5 4 80% 4. G. Dijke 13 8.5 65,38% 5. R. Ladan 18 11.5 63,88% 6. Th. Moerland 2 2 50% 7. R.v.d. Klein 10 4.5 45% 8. G.v.d. Werf 15 5 33,33% 9. P. Alkema 8 1.5 33,33% 10. W. Donken 3 0 11. G. Manneke 5 0 bekerronde bereikt,. Ook de setstanden waren van een goed gehalte. (15-9. 15-8, 15-13). In de laatste set werd Set- Up tot een 14-7 stand volkomen weg gespeeld, echter Amigos verloor te vroeg de concentratie en de ploeg uit Prinsenbeek kwam terug tot 14-13, maar juist op tijd werd dan toch nog die ene benodigde wedstrijdpunt ge scoord. De uitslag geeft tevens aan, dat Amigos sinds vorig jaar duidelijk aan kracht gewonnen heeft, de spelers we ten dit en stralen zoveel zelfvertrouwen uit, dat menig tegenstander eigenlijk al met een achterstand aan de wedstrijd begint. De keerzijde van de medaille is dat onderschatting van de tegenstander vaak tot onnodig puntenverlies leidt. De eerste set bracht al snel aan het licht, dat de aanval van Amigos beduidend sterker was dan die van de tegenstan der, die in het achterveld bergen werk verzettetmaar aan het net duidelijk te kort schoot. Amigos nam een voor sprong, die niet meer werd afgestaan. Willem Valkier speelde keer op keer het Brabantse blok uit elkaar, zodat de lan ge Zeeuwse aanvallers rustig konden uitkiezen waarheen ze hun smashes konden richten. Het werd een specta culair duel en het Thoolse publiek, dat in ruime getale aanwezig was om hun favorieten aan te moedigen, was niet voor niets de brug over gegaan. In de tweede set kon Amigos de tegenstan der onder druk blijven houden, opval lend was in deze fase de slechte passing van Set-Up, verder was ook opmerke lijk dat het Thoolse blok erg veel moeite had met de toch niet zo harde aanval van de ploeg uit Prinsenbeek. Het blok sloot niet goed, was menigmaal iets te vroeg waardoor de bal nogal eens tus sen de armen en het net terecht kwam en moeilijk te verdedigen was. De ach terveldverdediging funktioneerde wel en nu bleek, dat de laatste weken niet voor niets het accent op de verdediging gelegd was. Zoals al eerder vermeld, werd er in de derde set aanvankelijk erg goed gespeeld en met name Ron Ste- ketee had met zijn blok succes, terwijl Frank Liefting éénmaal zo hard uit haalde, dat er bijna eerste hulp aan te pas moest komen, om de arme getrof fene weer op de been te helpen. Jam mer was, dat de ploeg te vroeg gas terug nam en pas na een time-out en twee wissels het laatste puntje wist binnen te halen. De coach was dus niet helemaal voldaan, maar terugblikkend op de ge hele wedstrijd was er, behoudend het matige blok, toch alle reden tot tevre denheid, want een mogelijke mede- promotiekandidaat zo wegspelen, ge tuigt toch van een grote klasse. Spelers: Ron Steketee, Willem Valkier, Frank Liefting, Piet Bevelander, Piet de Kun- der, Nico Klippel, Danny Polderman, Bert van Luinen. Trainer/coach Henk Nieuwenhuis. Alle 8 teams waren naar Lunteren (Gld) gereisd om aldaar de 7e en tevens laatste ronde te spelen. Na een toespraak van de arbiter en de voorzitter van de organiserende vereniging werden de wedstrijd- klokken om 12.00 uur in werking gesteld. Als u de Thoolse trots op sportgebied de afgelopen maanden via de krant heeft gevolgd, weet u dat de dammers voordat zij aan de laatste ronde begonnen gelijk ston den met D.E.S. Lunteren, ieder 10 punten uit 6 wedstrijden gevolgd door D.I.D. Zoetermeer op 2 pun ten achterstand. Het wgrd een marathon voor de spelers. Heel wat denkwerk zal er verricht zijn want tijdens de terug reis waren de spelers in diepe slaap gezonken na een zenuwslopende middag. Het zag er na 1 uur dam men niet al te best uit voor het 4-tal. Op bord 2 was Ronnie Gun- ter te gehaast in de aanval gegaan. Dit kostte hem dan ook schijfver- lies. Ook Jan Moerland stond er niet zo florisant voor. Toch was het eerst Henk Gunter die het 4-tal op een 2-0 voorsprong zette. Via een keurig gespeelde partij forceer de hij in het middenspel schijf winst. Dit kon zijn tegenstander B. Stienstra niet verhinderen. Mede door de in tijdnood verkerende Stienstra maakte Henk zijn partij beheerst af. Niet lang daarna stond het 2-2. Ondanks enkele verwoede pogingen van Ronnie om nog een gelijkspel uit het vuur te slepen moest hij zich gewonnen geven. Jan Moerland op bord 1 tegen J. Postma en André Kousemaker op bord 4 waren nog in volle strijd ge wikkeld met hun tegenstanders. Zij moesten alsnog proberen de winst te behalen om tot een totale over winning te komen. Van de andere kant van de zaal kregen zij te ho ren dat hun grootste concurrent D.E.S. Lunteren al op een royale 5-1 voorsprong stond waardoor hun de overwinning niet meer kon ontgaan. Jan Moerland was de eerstvolgen de die na 4 1/2 uur dammen niet verder kon komen dan een ge lijkspel. Nadat hij zich in het mid denspel goed hersteld had begon hij het eindspel via een combina tie met een iets voordeligere posi tie, maar toen zowel Jqn als zijn tegenstander doorbraken naar dam werden de punten daarna snel gedeeld. Het was nu geheel de taak aan An dré Kousemaker om door een winstpartij het 4-tal naast D.E.S. Lunteren op een gedeelde le plaats te nestelen want de stand was 3-3. Inmiddels waren alle andere par tijen van die dag al beëindigd. Al- De tijd dat het arbeidbureau bleef zitten wachten tot er een werkge ver om arbeidskrachten kwam vra gen is voorbij. 'De vraag moet gezocht worden', zegt v.d. Male en daarmee wordt er op dit moment heel marktgericht naar de werkge ver toe gewerkt. Samen met de heer Speek uit Bergen op Zoom en mevrouw R. den Engelsman- Rijnberg uit Sint Philipsland zal de directeur in 1986 100 bedrijven be zoeken. Op die manier krijgt het arbeidsbureau kennis van een be drijf, wat gebruikt kan worden bij het doorverwijzen van werkzoe kenden. Ook is het arbeidsbureau de werkgevers behulpzaam bij het beantwoorden van allerlei vragen. 'We kunnen niet alle vragen beant woorden, maar in zo'n geval is het belangrijk dat we de werkgever kunnen doorverwijzen naar de juiste instantie', aldus v.d. Male, die op de Thoolse en Fliplandse si tuatie wijst van kleine bedrijven waarin de werkgever vaak zelf meewerkt en daardoor weinig tijd heeft om zich te verdiepen in aller hande personeelszaken. Het arbeidsbureau wil graag voor zoveel mogelijk bedrijven bemid delen en zo goed mogelijk aan de wensen voldoen. Daarom wordt bij een vacature ook een zo precie ze mogelijke omschrijving ge vraagd van wat de functie inhoudt. Op die manier kan gemakkelijker de geschikte persoon voor de be treffende baan worden gevonden. Ook voor de werkzoekende levert dit dus een voordeel op. Die werk zoekende moet op zijn stamkaart nu dan ook wel zoveel mogelijk ge gevens verstrekken over opleiding, diploma's, vorige werkkringen. Een tweede punt uit het beleidsplan is het oproepen van 200 werklozen, die langer als 12 maanden bij het arbeidsbureau staan ingeschreven. Dit gebeurt tussen 1 januari en 30 april a.s. De bedoeling is, om via een persoonlijk gesprek uit te vin den, waarom de betrokkenen al zo lang als werkzoekenden staan in geschreven. Er zal worden bekeken of door om-, bij- of herscholing iets voor deze mensen kan worden gedaan. Wie als werkzoekende staat ingeschreven moet zijn kaart elke twee maanden verlengen. Op die manier houdt het arbeidsbu reau haar bestand voor werkzoe kenden up-to-date, wat van belang kan zijn voor een goede en snelle bemiddeling. Ook houdt het ar beidsbureau de personeelsadver tenties in de gaten en informeert bij bedrijven of zij prijs stellen op sol licitanten die door haar worden doorverwezen. Het ligt in de bedoeling om in 1986 in totaal ongeveer 90 werkzoeken den te herscholen, bijscholen of omscholen. Hierbij zijn verschil lende mogelijkheden denkbaar. Wanneer een bedrijf bepaalde ge schoolde krachten zoekt, kan er ook worden gekeken of onder het huidige personeel mensen zijn, die de capaciteiten hebben voor de be treffende functie. Op kosten van het arbeidsbureau kan er vervol gens bijscholing plaatsvinden en de op lager niveau hierdoor ontstane vacature vervolgens worden ver vuld. Momenteel worden al onge veer 20 personen omgeschoold. Bij het Centrum Vakopleiding in Bre da kan met behoud van uitkering een opleiding worden gevolgd. De ze opleidingen zijn gericht op de metaal- en bouwnijverheid. Voor de basisopleidingen in de metaal is er een dependance in Bergen op Zoom. Daarnaast is er sinds 1 1/2 jaar ook een Administratief Cen trum Vakopleiding. In Goes en Roosendaal werden cursussen in solliciteren en tekstverwerkengege- ven en alle deelnemers zijn inmid dels aan de slag. Verder worden in samenwerking met diverse bedrij ven in Bergen op Zoom opleidin gen georganiseerd, voornamelijk voor de chemische industrie. Ver schillende mensen uit onze streek zijn op die manier bijvoorbeeld bij General Electric aan de slag geraakt. Ook bestaat er een studiekostenre geling, waarbij de werkzoekende, veelal in de avonduren, een be roepsopleiding volgt. Het moet dan wel duidelijk aantoonbaar zijn, dat er perspectief geboden wordt op een baan. In zo'n geval betaalt het arbeidsbureau boeken geld, examengeld en reiskosten. Tenslotte is er ook de S.O.B.- regeling (Samenwerking Overheid en Bedrijfsleven). De werkgever betaalt een deel van de bijscholing van zijn personeel, maar ontvangt een bijdrage van het rijk in de loonkosten. Van der Male noemt als voorbeeld de omscholing naar machinale houtbewerkers van het volledige personeel van een bedrijf, of het geven van een cursus onder houd en reparatie van machines aan werknemers van een loonbe drijf, zodat die in de wintermaan den niet werkloos hoeven te zijn. Het arbeidsbureau kan daarbij te rugvallen op een provinciale scho- lingsdeskundige, die het aantal scholingsdagen voor een dergelij ke cursus vaststelt. Dit alles vergt natuurlijk een strak kere planning van de werkwijze van het arbeidsbureau. De taken moeten goed verdeeld worden, zo dat er niet langs elkaar heen wordt gewerkt. In Tholen werkt voor een jaar een extra kracht, om de diver se bestanden in het kader van dit beleidsplan bij te werken. Direc teur v.d. Male beaamt, dat het ac cent van de werkzoekende enigszins wordt verlegd naar de werkgever. Van de werkzoekende wordt meer zelfwerkzaamheid ver wacht bij het zoeken naar een baan dan dit voorheen het geval was. Hij kan daartoe zelf de vacature bank raadplegen. Op die manier komt er voor het personeel meer tijd vrij voor andere zaken. Voor de werkzoekende is het natuurlijk ook van belang, dat er een zo ruim mogelijk aanbod van banen is, wat meteen het belang van de aquisitie door het arbeidsbureau on derstreept. Natuurlijk behoudt het arbeidsbureau de controlerende taak, om na te gaan of iemand op verwijzing van het arbeidsbureau ook werkelijk bij en bedrijf solli citeert. In navolging vaan de landelijke tendens gaat het ook hier wat be ter met de werkgelegenheid, aldus v.d. Male. Met name de kleding- sector (surfzeilen en onderkleding) geeft perspectief volgens de direc teur van het Thoolse arbeidsbu reau, die een tekort aan werkgelegenheid voor vrouwen sig naleert. Eind januari stonden er 825 werkzoekenden op Tholen en Sint Philipsland geregistreerd. Dat het arbeidsbureau met zijn tijd mee gaat, bewijst het feit dat over en kele weken een video-apparaat zal worden geïnstalleerd, waarop ver schillende voorlichtingsbanden over arbeidsovereenkomsten en scholing vertoond zullen worden. Verenigingen van het eiland Tho len die hun evenementen aanstaan de zomer in de VVV-evenementenfolder willen la ten openemen, dienen dat voor 22 februari kenbaar te maken bij de streek VVV Eiland Tholen in St. Maartensdijk of Stavenisse. De ministerraad heeft onlangs in gestemd met een voorstel tot wij ziging van het besluit gemeentelijke onroerend-goedbelastingen. Dit houdt in dat het bedrag waarover geen belastingaanslagen worden opgelegd wordt verhoogd van 10,naar 20,Door deze wijziging zal de rijksbelastingdienst met ingang van het belastingjaar 1986 geen belastingaanslagen opleggen waarvan het totale be drag op een aanslagbiljet minder dan 20,bedraagt. Ook B en W zijn voornemens geen belastin gaanslagen meer op te leggen van minder dan 20, Vrijdag 28 februari en zaterdag middag 1 maart houdt de Petrus Canisiusschool te Bergen op Zoom traditiegetrouw haar Open-Deur- Dagen. Leerlingen van het basison derwijs, hun ouders en andere be langstellenden zijn van harte welkom. Men kan kennis maken met de vakken die men in het Lager Huishoud- en Nijverheids Onder wijs tegen komt. Tevens is er een modeshow met zelfmaakmode van en door leerlingen. Er wordt ook gewerkt aan verkoop- en winkelop drachten met kassa's. Er zijn ten toonstellingen van leerboeken en werkstukken. De schoolleiding heeft een speciaal informatielokaal ingericht waar de leerlingen van gedachten kunnen wisselen met directieleden, coördi natorenten schooldekaan. Omdat de school dit jaar tien jaar bestaat zullen de Open-Deur Da gen een extra feestelijk karakter hebben. Voor iedere Petrus Cani sius bezoeker is er een jubi leumsticker en een consumptie. Openingstijden vrijdag 28 februa ri: van 9.30 tot 12.00 uur, van 13.30 tot 16.30 uur en 's avonds van 19.00 tot 21.00 uur. Zaterdag 1 maart is de school van 13.00 tof 16.00 uur geopend. le ogen richtten zich nu op het bord van André Kousemaker. Voor Jan Moerland en Ronnie Gunter was de spanning teveel en ze begaven zich naar buiten. Gelukkig hield de Tholenaar het hoofd koel en wist na heel wat gepeins te winnen door via allerlei valletjes te verhinderen dat zijn tegenstander om dam kon gaan. Toen zijn tegenstander dan eindelijk door twee schijven te of feren dam haalde, was de over macht te groot geworden en kwam de Tholenaar als lachende winnaar achter zijn bord vandaan. Een ap plaus was zijn deel. Door de 5-3 overwinning luidt de "voorlopige eindstand" als volgt: 1. D.E.S. Lunteren 7-12 40-16; 2. De EENDRACHT 7-12 38-18; 3. D.I.D. Zoetermeer 7-9; 4. D.C. HUIZEN 7-7; 5. D.C. RIJSOORD 7-6; 6. D.C. HUIZUM 7-4; 7. T.D. Tilburg 7-3; 8. D.C. Wierden 7-3. Om de kampioen dammen voor ju nioren clubviertallen 1985 aan te kunnen wijzen zal eerst nog een beslissingswedstrijd gespeeld moe ten worden op 8 maart in Utrecht met dien verstande dat bij een ge lijkspel, 4-4, D.E.S. Lunteren kampioen is omdat zij 2 bordpun- ten meer gescoord hebben dan de Eendrachtspelers die dus persé moeten winnen om zich Neder lands kampioen te kunnen noemen. Emergo niet goed, toch winst Emergo 1 speelde tegen Juliana 3 uit Oud-Gastel, waarvan uit met 11-2 werd gewonnen. Nu speelde Emergo niet zo goed maar toch werd gewonnen: 7-4. In de eerste helft werd er door Emer go 6 maal gescoord en wel door Kees Klomps tweemal van afstand, Toon Klomps en Grieta v. Bloppoel van ach ter de korf, Ingrid Klomps na een vrije bal en Maddy Muis van afstand. Juli ana scoorde in de eerste helft 3 maal. Na rust scoorde alleen Marco v.d. Hoek uit een zelfverdiende strafworp. Emergo 3 speelde in Dordrecht tegen P.K.C. 20 en verloor onnodig met 10-5. na een ruststand van 4-3 door doelpun ten van Wilma Reyngoudt van halve af stand, Aart Reedijk van afstand en Wilma Reyngoudt van achter de korf. n de eerste helft onnodige tegendoel punten door te weinig concentratie. In de tweede helft direct 4 doelpunten van P.K.C. van afstand voordat Junior Daaf de Rijk van afstand scoorde, Er- win Stapel scoorde als laatste met een halve afstandschot. Je meisjes verloren met maar liefst 9-0 an Kinderdijk na een ruststand van 1-0. In de eerste helft liepen de meisjes eveel achter de bal aan. Na de thee ging iet stukken beter. H.V.T. verliest van luchtmacht De heren van H.V.T. hebben met 8-18 verloren van de eerste keus van Sodor. De Thoolse ploeg speelde in de zelfde samenstelling als in de vriendschappe lijke wedstrijd tegen Delta Sport. Met de tactiek die men in die wedstrijd speelde dacht men Sodor te kunnen ver slaan, maar dit pakte helaas anders uit. De boomlange aanvaller van Sodor had al vier maal de bal achter de Thoolse doelman geplaatst toen de heren wak ker werden. Door een gebrek aan be weging in de aanval kon men de tegenstander niet goed verrassen. Me de door het goede optreden van de HVT doelman kon men de schade met de rust beperken tot 3-8. Na een speech van de coach werd na de rust de draad goed opgepakt en kon men terugkomen tot 6-10. Daarna schakelde Sodor de luchtmacht weer in en men zegevierde verdiend met 8-18. Zondag speelt HVT tegen Heerle.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1986 | | pagina 11