r CBTB over zoet water in praktijk Donderdag 13 februari 1986 DE EENDRACHTBODE 11 voetbal programma zaalvoetbal SINT MAARTENSDIJK SCHERPENISSE POORTVLIET Zoeken naar een verschillende hef finsmogelijkheid De CBTB-kring Tholen, waarbij ook leden van Sint-Philipsland present waren, hoorde maandag in "de Wellevaete" op haar jaarlijkse ledenvergadering iemand uit de praktijk over beregening (zoet water). De spreker was positief over de uit komst. Niettemin erkende ook hij tijdens de discussie, dat de beslissing van de zoetwatertoepassing of beregening lang niet voor iedereen gemakkelijk zal vallen. Kosten Geïnteresseerd Uit de praktijk Voor Alvantho belangrijk Overproduktie Voordeliger Aardappelen SINT- PHILIPSLAND Winterpantoffels 20% korting 5 kilo Topwinner diner van 14. voor 11.95 5 kilo Pitah brokken 11.— J. WALPOT hairstyling shop {f*V\LEEN RIJSTENBIL In de aanbieding: Woensdag: JAVAANS GEHAKT 500 gram4.60 SLAGERIJ BOSMAN NIEUW- V0SSEMEER OVERZICHT: üi.Qirn uur 14.30 15.00 14.30 14.30 Zaterdag 15 november Kloetinge-WHS(Duyzer) Smerdiek-de Meeuwen(Prins) SNS-Thol. Boys (Hulspas) VCK-NOAD(Stoutjesdijk) WHS 2-Terneuzense B.2(Koenen)15.00 Thol. Boys 2-Kloetinge 2(de Boer)15.00 Vrederust-Stavenisse(Vandel) 16.00 Good Luck 2-Smerdiek 2(de Bot) 15.00 WHS 3-SSC 3(Bastiaanse) 15.00 SPS 2-DVO 2(Starink) 13.00 DVO 3-Thol. Boys 3(Vervaart) 12.15 Smerdiek 3-Alliance 2(vdTuin) 14.30 NOAD 2-Stavenisse 2(vHam) 16.00 DVO 5-WHS 4(Openneer) 12.15 WC 2-NOAD 3(Lisseveld) 13.15 Thol. BoyS4-VVC 5(Zuykerbuyk)16.00 WHS 5-Smerdiek 4(vWijk) 13.00 Stavenisse 3-SPS 3(Valkenburg)l'5.00 Alliancè 3-SPS 4(v.Wensen) 14.00 Thol. Boys 5-FSV 5(Landa) 14.00 Zondag 16 november uur Vosmeer-Noordhoek(Schepers) 14.30 Boeimeer 2-Vosmeer 2(Lens) 12.30 Dioz 2-Vosmeer 3(Dilorenzo) 14.30 Vosmeer 4-Welberg 4(de Keyzer)12.00 Vosmeer 5-Nw. Borgvliet 6 10.00 Kruisland-Vosmeer d.(Vervaart) 10.00 De Batavieren wint toernooi De zaalvoetbalvereniging De Batavie ren uit Scherpenisse heeft zaterdag in Vlissingen een tournooi gewonnen. Aan het evenement deden 7 ploegen mee. De eerste wedstrijd van de Thoolse ploeg verliep nog wat moeizaam, maar men wist op het nippertje de partij met 1-0 winnend af te sluiten. Ook de tweede partij liep het nog niet zo vlot, maar een 1-0 achterstand werd omgebogen in een 1-3 overwinning. De Batavieren won nen nog twee wedstrijden met 4-0 en 7-0. Voorts speelde men nog met 1-1 gelijk. De laatste wedstrijd moest de beslissing brengen. Na acht minuten kwam Wout Van As alleen voor de doelman en scoorde beheerst 1-0. Even later miste Wout van As een strafschop. Na het fluitsignaal van de scheidsrech ter stond nog steeds de krappe 1-0 voor sprong van De Batavieren op het scorebord. Beker en de wisselbeker gin gen mee naar Scherpenisse. Voor De Batavieren scoorden Wout van As (8x), Peter van As (4x), Rien Schipper (3x) en Lene v.d. Werf (2x). Flinke nederlaag 27 MC De 27 MC dames kwamen in de wed strijd tegen de dames van L"Esperan- ce al snel op een 1-0 voorsprong. Maar daarna was L'Esperaance niet meer te houden. Ruststand 1-3. Maja Leinse werd door de scheidsrech ter twee minuten uit het veld gestuurd omdat ze teveel praatjes had. Karin Priem scoorde nog voor de 17 MC, maar ook zij kon er niets aan doen dat de eindstand 2-7 in het voordeel van de Sint Annalandse dames was. Dalem Boys wint Vosmeer-toernooi Dalem Boys uit Tholen is zaterdag in Meulvliet ongeslagen winnaar gewor den van het jubileumtoernooi van v.v. Vosmeer. De sportiviteitsprijs was voor S.H.F. uit Scherpenisse. Eindstand: 1. Dalem Boys 9 pnt. (10-2), 2. Lokotiefke 7 pnt. (7-4), 3. S.H.F. 6 pnt. (6-3), 4. Bekaro 4 pnt. (10-9), 5. Vosmeer 3 pnt. (2-9) en 6. l'Esperance 1 pnt. (7-15). Uitslagen: Bekaro-Dalem Boys 1-2, Lokomotiefke-S.H.F. 1-1, Vosmeer- l'Esperance 2-1, Dalem Boys- Lokomotiefke 0-0, S.H.F.-Bekaro 3-0, Vosmeer-Lokomotiefke 0-2, l'Esperane-S.H.F. 1-2, Dalem Boys- Vosmeer 2-0, Bekaro-Lokomotiefke 1-2, l'Esperance-Dalem Boys 1-5, S.H.F.-Vosmeer 0-0, Bekaro-l'Espe- rance 4-2, Dalem Boys-S.H.F. 1-0, Lokomotiefke-l'Esperance 2-2, Vosmeer-Bekaro 0-4. Nieuwe bestuursleden Smerdiek De voetbalvereniging Smerdiek heeft twee nieuwe bestuursleden: P. Janse en C. Lindhout. Daarmee kwam het bestuur weer op negen mensen. Na het terugtreden van A. van Splunter en C. Stoutjesdijk. A. Kloet en J. Guiljam werden herko zen. De opkomst van de leden was zeer matig. Op 23 februari gaat de voetbalvereniging langlaufen in de Ardennen. Verlenging erfpachtwet Het bestuur van de Coöperatieve Weegbrugvereniging Landbouw belang G.A. heeft B en W verzocht het erfpachtsrecht voor het perceel aan de Haven met vijf jaar te ver lengen. B en W zijn voornemens de canon te bepalen op basis van de marktwaarde. Dat resulteert in dit geval op een canon van 750, per jaar. De oude erfpachtscanon bedroeg 50, Smalstads Mannenkoor in 't nieuw Het Smalstads Mannenkoor hoopt binnenkort op te kunnen treden in een nieuw centrum. Het stemmige zwart wordt nog alleen gebruikt bij gepaste gelegenheden. In 1985 gaf het Mannenkoor 30 uitvoeringen en er waren 94 repetities. Op het programma voor 1986 staan onder andere: het Zeeuws Zangersmani fest te Middelburg, het Nederlands Koorfestival te Rotterdam en op 20 december is de traditionele Volks kerstzang in Haestinge. Ook de voorbereidingen voor de produc tie van de derde grammofoonplaat zijn in volle gang. Dijkbrandje De brandweer is vrijdagavond om streeks 19.30 uur uitgerukt om een dijkbrandje aan de Groenedijk te blussen. De dijk die gepacht wordt door J. Koopman brandde op drie plaatsen, ongeveer 25 meter uit el kaar. De brandweer had ongeveer een halfuur nodig om met hooivor ken de dijk te blussen. Comman dant Weggemans vermoedt dat de brandjes zijn aangestoken. Zondag kwam de brandweer nog in actie voor een klein keukenbrandje bij de familie Lindhout in de Bloe- menlaan. Door oververhitting sloeg de vlam iri de pan. De scha de bleef beperkt. Evenementencomité Het bestuur van het evenementen comité Smalstad is maandagavond definitief vastgesteld. Voorzitter is T.C. Benou, secretaris R. v.d. Klugt (onderwijs) en penning meester J. Kalsbeek (Rabobank). Leden zijn P. Groffen (mid denstand), D. Vermaas (ZLM), mevr. T. Breure-de Wilde (Platte landsvrouwen), T. Steketee (Euter pe), L.A. Riedijk (de Zwaluw), W.C. Scherpenisse (NAKS) en mo gelijk C. Lindhout (s.v. Smerdiek). Het eerste evenement is de viering van Koninginnedag op 30 april. Van 16 t/m 19 juli zijn de zomer feesten gepland, waarschijnlijk 28/29 augustus een wandelevene ment met disco-avond, 29 novem ber de viering van Sint Nicolaas. Voor de uitwerking van de evene menten worden steeds kleine groe pen van enkele comitéleden gevormd i.v.m. hun directe betrok kenheid met een evenement. Sta tutair wordt het comité ondergebracht bij de Stichting Ge meenschap St. Maartensdijk. Het evenementencomité is voortge vloeid uit het opgeheven comité viering 500 jaar Smalstadsrechten. Plaatselijk nieuws St. Maar tensdijk A.s. woensdag 19 februari haalt Euterpe oud papier op. Advertentie I.M. Uitvoering Euterpe uitschieter De jaarlijkse uitvoering van mu ziekvereniging Euterpe was dit keer in Haestinge wel bijzonder geslaagd met 300 bezoekers, een prima collecte en een uitstekend to neelstuk van AIOS. Voorzitter M. van Damme blikte ook terug op een goed jaar, waarin men dank zij de Smalstadsfeesten veel in de belangstelling kwam. Hij deed een oproep voor nieuwe leden bij de drumband, waar Adrie Baaten als instructeur werd aangetrokken. Majorettes o.l.v. Lianne Vermeu len, drumband o.l.v. Adrie Baaten en de fanfare o.l.v. Ben van Os openden het muzikale optreden met twee marsen. Daarna speelde de fanfare nog acht nummers, die door Goozina Steketee van een toelichting werden voorzien. Het pleidooi van de voorzitter om volop loten te kopen, bleek niet te vergeefs. De kosten zijn bij Euter pe met vijftig procent toegenomen door de extra krachtsinspanningen voor de opleiding. Naast dhr. Baa ten leidt koperinstructeur Jacques Hopmans 12 leerlingen op en Pier re van Broekhoven heeft bij de Zeeuwse muziekschool nog eens 6 adspirant-muzikanten onder z'n hoede. Toneelvereniging AIOS kreeg nog nooit zulke enthousiaste reacties als voor '"t Is krimmineel", een blijspel in twee bedrijven van Hans van Wijngaarden, dat onder regie van Wil Vos bijzonder goed werd vertolkt. De bloemen waren dan ook meer dan verdiend. De zeer geslaagde muziekuitvoering werd besloten met een optreden van Ri- cardo en de Calypso's. Niet-Avondmaalgangers De Regionale Commissie voor het Opzicht in de N.H. Kerk te Den Bosch heeft van de heren A. Brink man en P. Kuiper een bezwaar schrift ontvangen tegen de gehele kerkeraad. "Deze blijft volharden in zijn onbijbelse standpunten en verstaat zijn roeping niet ten aan zien van het Heilig Avondmaal. De kerkeraad blijft bij de verkiezing van ambtsdragers doorgaan met het stellen van tweetallen van niet- Avondmaalgangers." Brinkman en Kuiper vragen maatregelen te gen de kerkeraad. De Regionale Commissie behandelt het bezwaar schrift binnenkort tegelijk met de drie bezwaren tegen de nog niet be vestigde leden van de kerkeraad. De lidmaten kunnen tot en met za terdag kandidaten indienen voor vervulling van de vacature van ou derling W.J. van Hemert. Jaarverg. 'Waakt en Bidt'. Op 5 februari hield de vrouwenve reniging van de Ger. Gem. in het verenigingsgebouw haar jaarverga dering. Ds. Beens opende met te laten zin gen ps. 138:2 en las Joh. 10 tot vers 27 en ging daarna voor in gebed. Als spreker was voor deze jaarver gadering uitgenodigd de heer Ag- teresch met als onderwerp 'Dovenzorg'. Een stichting uit gaande van de Ger. Gemeente. Uit gebreid werd toegelicht wat door 'Dovenzorg' voor de medemens wordt gedaan. Een daarvoor bestemde collecte bracht 613,75 op. De Presidente mevr. Giljam over handigde dat aan de heer Agte- resch plus nog een attentie voor hem en zijn vrouw. Aan ds. Beens werd een boekwerk aangeboden en een gift voor de kerk van 500,Daarnaast ook nog een tafelloper voor de kerke- raadstafel en een grote foto van het oude kerkgebouw. De heer Agte- resch eindigde de zeer goed be zochte avond met dankgebed. Aim Het Groene Kruis, afd. Scherpenisse Dinsdag 18 februari 1986, zal de heer J. de Ridder uit Zuid-Beyerland een voor lichtingsavond over na tuurgeneeswijzen verzorgen met diapre sentatie. Deze avond zal worden bijgewoond door de huis artsen, dhr. J.M. v.d. Bel - dhr. R.H. Padt en dhr. J.H.E. Jansen. Er is gelegenheid tot het stellen van vragen. Tijdens de pauze gratis koffie. Alle leden en niet-leden van het Groene Kruis zijn harte lijk welkom. Aanvang 19.30 uur in het "Hollands Huis" te Scher penisse. Toegang vrij, voor leden en niet-leden. Advertentie I.M. Hoekse en Kabeljauwse twisten De gezinsavond van de Z.L.M. en de Plattelandsvrouwen, vrijdag in het Holland Huis, gaf talent van eigen bodem te zien. Presidente mevrouw Bolier kon leden van de afdeling Poortvliet verwelkomen, die het stuk 'Hoekse en Kabel jauwse twisten' opvoerden. Het publiek genoot van de perikelen van de families Hoek en Kabel jauw. Deze werden op de planken gezet door de bazige en alles over heersende vrouw Kabeljauw (Saar Scherpenisse) en haar sullige man Govert (Ko Goense), die op alles ja en amen zei, tot hij durfjtillen slikte en alles uit de hand liep. Ver der was er ook de voetballende 80-jarige opa Hoek (Mees Burgers) en zoon Pieter Hoek (Kees de Rij ke), die op vrijersvoeten was met Stientje Kabeljauw (Adrie van Dij- ke). Dan ook nog Trees Hoek (Corrie van Kempen), de prakti sche en wijze café-bazin, die samen met het dienstmeisje Baukje (Win nie Abramse) het dorpscafé in de Luie Hoek runde. Als vrolijke noot wandelen daar tussendoor de sjieke mevrouw Van Iependaal (Lucy van Bale) met haar zoon Wolfgang (Leen Hoek), een echt moederskindje. Het was een echt ontspannend stuk. Na afloop be dankte ZLM-voorzitter E. Hage de spelers en onderstreepte dat met een bloemetje. Daarna was er een verloting, waarbij landbouwpro- dukten en een draai worst te win nen waren. Tenslotte dankte Hage ieder voor zijn hulp om deze avond te doen slagen. Gezinsavond De afdelingen van Z.L.M. en Plat telandsvrouwen hielden in Tolrust hun jaarlijkse gezinsavond. Na opening door vice-voorzitter M. Geuze voerden eigen leden het stuk 'Hoekse en Kabeljauwse twisten' op. De vete tussen de boerenfami lie Kabeljauw en de familie Hoek van het plaatselijke hotel vindt haar hoogtepunt in de liefde die opbloeit tussen Pieter Hoek en Stientje Kabeljauw, wat allerlei verwikkelingen oplevert. Corrie van Kempen, Kees de Rijke, Mees Burgers, Saar Scherpenisse, Ko Goense, Adri van Dijke, Lucie van Bale, Leen Hoek en Winni Abram- sie zetten dit stuk op de planken. Als regisseur en souffleur fungeer den Ton de Bruin en Lenie Visser en de grime werd verzorgd door Adri van Dijke. Na afloop kreeg deze groep bloemen aangeboden door presidente mevrouw van Da len. De hoofdprijs van de verlo ting, een koffiezetapparaat, was voor mevrouw van Kempen. Deestraat veiliger De afdeling Poortvliet/Scherpenis- se/Tholen van Veilig Verkeer Ne derland hield vrijdag haar jaarvergadering in Tolrust. naast regio-consulent F. Bal kon de voorzitter slechts weinig leden be groeten. Secretaris Murre noemde in zijn jaarverslag het verkeersbri- gadiersproject, in Tholen, waar door een veilige oversteek voor ca. 700 kinderen ontstond, verder de samenwerking met de scholen in de drié kernen bij de jaarlijkse ver- keersproef en de fietsenkeuringen. Verder werd het treffen van veilig heidsmaatregelen na het gereedko men van de kinderspeelplaats in de Deestraat ter sprake gebracht. Pen ningmeester Uijl zag het kassaldo in 1985 met 500 gulden verminde ren, wat vooral werd toegeschreven aan de slechte braderieresultaten. Daarnaast gaven vele activiteiten een kostenstijging te zien. De aftredende bestuursleden H. Afhankelijk van de teelten of nieu we vruchten, afhankelijk ook van afzetmogelijkheden, dus gevaar van overproduktie, maar ondanks die problemen concludeerde inlei der P. Varekamp uit Tinte dat ze ker ook voor de landbouw stilstand, achteruitgang zou bete kenen. Die landbouw kan zich ze ker geen structurele achteruitgang veroorloven. Daarom moet men toch wel tweemaal bedanken, eer men een zoetwatermogelijkheid door de vingers laat glippen. Die buurman doet het immers mis schien wel en die ligt dan onherroe pelijk voor op de zoetwater-arme boer. Nu was blijkens de gesprekken op deze vergadering niet zozeer de zoetwatervoorziening de grote vraag (wel of niet), maar de koste- nafweging en de uniformiteit van de heffing. Daarbij speelde immers het door het waterschap voorlopig genoemde bedrag van 100,— per hectare. Ook de inleider was van oordeel, dat het de teler met alleen de late aardappelen, bieten, graan meer gaat kosten dan renderen. Daartegenover zal bijvoorbeeld een teler van spruiten ver boven dat 100,— kosten) rendement uitko men. De conclusie was, een gron dige studie van het Thoolse waterschap af te wachten om tevo ren (met toch een positieve bena dering voor die zoetwatervoorziening) te bekijken of een gedifferentieerde heffing tot de mogelijkheden behoort. Ook al was er daaromtrent grote twijfel bij een op de vergadering aanwe- zige waterschapsman. De eindon- clusie was niettemin, om liefst in samenwerking met de ZLM-kring bij het Waterschap de studie te be pleiten. Het was ditmaal met het groter aantal leden bezochte vergaderingg dan gewoonlijk bij de CBTB-kring het geval is. Zelfc met daaronder een tweetal dames als duidelijk geïnteresseerden. Het blijkt dat "zoet water" bij de agrarische be volking leeft, vooral omdat straks toch-ook weer een keuze zal wor den gevraagd van de hoofdingelan den en boeren. Voorzitter J. Overbeeke had de CBTB- bijeenkomst met gebed en een wel komstwoord geopend. Daarin wierp hij enerzijds een terugblik op het afgelopen jaar met z'n in het algemeen goede kilo-opbrengsten, maar ook met de lage tot zelfs zeer lage prijzen voor sommige produk- ten. Dat kan echter vervolgens niet weerhouden om de blik op de toe komst te richten, de nabije voor zover het al begonnen 1986 betreft, maar ook het wat verdere perspec tief en dat met name in het kader van een zoetwater-mogelijkheid, zei de voorzitter. Het was de heer P. Varekamp uit Tinte (Voorne-Putten) die als ge bruiker van zoetwater met een be- regeningsinstallatie van zo'n 35 mille, vanuit de praktijk sprak. Hij was het met de voorzitter eens, dat de landbouw al de jaren door al met soms sterk wisselende uit komsten van doen heeft. Ander zijds mag men in dit land nog dankbaar zijn gezien de leven somstandigheden in andere, verre landen. Voorne en Putten is zo'n 13.000 hectare groot en is nu nog bezig met ruilverkaveling, al is die al voor een groot deel voltooid en daarmee tegelijkertijd een zoetwa tervoorziening. Een wat trapsge wijze structuur beperkt de kosten van leidingen(sloten)aanleg. Het afvalwater komt via de zuiveringen in het Haringvliet en daarnaast is er nu een afzonderlijke inlaat van zoetwater. Daarvan slokt overigens ook Europoort een groot deel op en betaalt daar dus ook aan mee. Het wordt gevoed door de Maas. Het waterschap, de dijkring, regelt die uit- en inlaat. Niettemin is het al tot 2 keer toe voorgekomen, zo onthield Varekamp zijn toehoor ders geen enkele realiteit, dat er tij dens erg droge perioden geen voldoende zoet water voorhanden was. Dan wordt er vanuit de "zoe te hoek" in de Waterweg opge- mengd met het zoetere water dat op Voorne nog resteert. Het moet niet boven de 300 mm zout uitko men, want het is riskant ver boven dat zoutgehalte uit te gaan. Met zijn installatie draait de Tintenaar zo'n 9 uur om op een hectare 25 mm water te brengen, waarbij uiteraard het in de nacht beregenen groter rendement voor het gewas oplevert, dan als de zon al hoog aan de hemel staat. Het stilvallen door te lage waterstand is funest. Er dient minstens 50 cm water in de sloot te staan. Spreker wees er op, hoe ook in Voorne-Putte volop de roem (smaak) van de Thoolse vroege aardappel bekend is. De Doré. Dat reikt trouwens tot en met Leeuwar den. Voor die vroege aardappel kan de beregening heel belangrijk zijn. Een (nog)tien dagen vroeger de Thoolse Doré op de markt bren gen, kan een flinke slok schelen. Echter, daarvoor een beregening- sinstallatie te moeten aanschaffen van 35.000 gulden, zou maar bij hoge uitzondering (grote opper vlakte vroege aardappelen) rende ment opleveren. Spreker verwees daarvoor veel eerder naar een zgn. buizen-regeninstallatie, die veel goedkoper is. Op zijn bedrijf wor den een 15 hectare spruiten geteeld en dan komt het (rendement) er voor aanschaf regeninstallatie heel anders uit te zien. Het gaf na de pauze tijdens de discussie aanlei ding om vanuit de vergadering de vraag te stellen of er dus andere teelten moesten komen, zodra er een zoetwatervoorziening (berege ning mogelijk) is. Vanuit de vergadering bleek het duidelijk te zijn, dat een goede be regening meer produktie zou ople veren, maar is dan een lagere prijs ook geen keiharde realiteit? De in leider wees er op, dat ook dat weer van jaar tot jaar anders kan zijn. De financiële uitkomst van de spruiten was goed, omdat men 3 ton per hectare minder oogstte dan voorgaande jaren. Daardoor een goede prijszetting. De vraag wat nu precies de kosten zijn van een zoet watervoorziening was voor Vare kamp niet zo gemakkelijk te beantwoorden, omdat er op Voor ne tegelijkertijd een ruilverkaveling aan vastzit, wat op Tholen niet no dig zal zijn. In Voorne komt het op 124,per hectare. De ook ter vergadering aanwezige sociaal- economisch voorlichter van de CBTB Van Strien vulde aan, hoe na studie voor het Zeeuwse gebied bleek, dat 40% van het areaal in aanmerking zou komen voor voch- taanbrengen. Hoe dat voor Tholen en Sint Philipsland precies ligt, kon hij zo niet zeggen, maar het valt ook wel uit die studie te halen. Die studie leerde ook, dat met aftrek van kosten, er toch per hectare ak kerbouwgewassen bij vochtaan- brengen een 500,meer kan resteren. Vraag was voorts of de door het Waterschap genoemde 100, jaarlijkse vaste kosten per hectare natte vingerwerk was of een reeêle berekening. Als het 20,meer of minder zou zijn, scheelt dat uiteraard al een heleboel. Daartoe zal dan toch zeker die grondige stu die nodig zijn. Volgens de inleider zal de beregening weliswaar geld kosten, maar het moet toch voor delen opleveren. Een ook aanwe zige CBTB-er herinnerde er aan, hoe voorlichters en instanties al eerder produktie-opvoer hebbenge- predikt, o.a. van de melkplas of het perspectief van varkensmeste- rij, maar nu zijn er zowat meer varkens in Nederland dan mensen en het onderdeel moest betrokke ne dan ook opgeven wegens de on rendabele uitkomst. Moeten we dan toch via een zoetwatervoorzie ning weer produktie opvoeren met overschotten-mogelijkheden. De inleider bleef er toch aan vasthou den, dat hij zou kiezen voor zoet water, want als men het niet pakt, dan loopt men achter. Kers, P. Heijboer en J. van Oude naarde werden hg"kozen. ha de pauze volgde de bedrijvenquiz, waarbij opnieuw Meijer b.v. uit Scherpenisse als winnaar uit de bus kwam. Bij de individuele deelne mers ging de eerste prijs naar A. Scherpenisse. Voorzitter Jansen reikte de prijzen uit en hoopte op een verkeersveilig 1986 voor het eiland Tholen. Elke derde maandag van de maand, dus nu 17 februari a.s., haalt de voetbalvereniging S.P.S. oud papier op. Zet u het gereed a.u.b. Advertentie I.M. Vanachter de bestuurstafel werd er op geattendeerd, dat de teelt van vroege aardappelen in dit gebied nog belangrijk uitgebreid zou kun nen worden. Het gehele land (de handel) schreeuwt er om, zodra de eerste op de veiling komen. Dan zijn er de kopers tot uit leeuwar- den toe, meestal voor een hun in ziens te klein kwantum. Het is immers de kwaliteit van die Thool se vroege Dore die het hem doet. Wie die aardappel eens proefde, wil geen andere vroege meer, ter wijl die bestuurder ook een ople ving van de Eigenheimer voor mogelijk hield. Omstreeks kwart voor elf verzocht de voorzitter dg de heer Van Kempen met dankzeg ging te willen eindigen. Oliebollenactie Gymnastiekvereniging Excelsior houdt woensdag een oliebollenac tie. Vanaf tien uur kan men terecht bij vishandel Hage in de Deestraat, maar de gymnasten komen ook huis-aan-huis. G. Prosman ouderling De leden van de Hervormde Ge meente hebben in de vacature van ouderling Heijboer de heer G. Prosman gekozen. Prosman heeft zijn benoeming aanvaard. In de vacature van notabel J.J. Polder man heeft D. Quist bedankt. Biljarten Nu de helft van de competitie er op zit, is de tussenstand van biljartve reniging 'Tolrust': 1. C. Bolier 134,26; 2. G. de Jonge 131,17; 3. A. Hage 130,36; 4. K. Lisseveld 130,5; 5vP. Abrams 129,65; 6. R. Mullié 128,52; 7. H. Broekema 128,36; 8. W. van Eveling 121,87; 9. J. Elenbaas 121,75; 10. F. Spyk 118,75; 11. A. Burgers 116,36; 12. P. v.d. Sterren 113,20; 13. M. Ha ge 112,82; 14. L. Bijl 108,23 en 15. A. Schot 106,55. De hoogste serie met 16 caramboles staat op naam van C. Bolier, terwijl drie spelers met 14 beurten de kortste partij speelden, A. Hage, R. Mullié en C. Bolier. Muziekuitvoering Concordia groot succes De jaarlijkse muziekuitvoering van Concordia is een groot succes ge worden. Voorzitter W. Quak opende vrijdag om 19.30 uur de avond, waarna de leden van de muziek en de drumband 13 num mers ten gehore brachten. Vooral het nummer van de Elvis Selecti on no 1viel erg goed in de smaak bij het publiek. Na de pauze was er een optreden van de toneelclub A.I.O.S. (applaus is ons streven) uit Sint-Maartensdijk. A.I.O.S. voerde het blijspel 't ls krimmi neel" op, een stuk in twee bedrij ven, geschreven door Hans van Wijngaarden. Rolverdeling: Sam Suikerbuik. Doris Suikerbuik een inbreker in ruste (Henny Bungener),zijn vrouw (Marleen Uijtdewilligen), zijn zoon (Rudi Nijssen), zijn schoondochter (Goozina Steketee), zijn dochter (Lia van Akkeren), zijn kleindochter (Aletta Muller), jongeman (Guus de Kaper), poli tieagent (Piet Groffen), regisseuse- souffleuse (Wil Vos), dekor (Theo Steketee en Rien van Akkeren) gri- meuse (Maja Meijnderts). Het to neelstuk (het ging over een bankroof) leverde veel komische si tuaties op. na afloop bood de heer Quak de spelers van A.I.O.S. een bloemetje aan. In de pauze werd nog een verloting gehouden met prachtige prijzen, daarna was er een gezellig samenzijn met dansmuziek van Ricardo de Ca lypso's. Ledenwerfactie Natuurvrienden Onder het motto: "Draagt u de vereniging Natuurvrienden ook een warm hart toe" organiseert deze vereniging deze week een ledenwer factie. Zaterdag worden de door de jeugdleden eerder deze week ver spreide folders opgehaald. Dit vindt zowel in de woonkernen als in het buitengebied plaats. De actie is bedoeld voor mensen die de vereniging een warm hart toedragen, maar die om één of an dere reden nog geen lid of dona teur zijn. Zij worden, als zij lid of donateur zijn, regelmatig op de hoogte gehouden van het doen en laten van de vereniging. Tevens helpen zij de vereniging aan de be nodigde financiële middelen voor het organiseren van activiteiten. Vrijdag 21 februari wordt de jaar lijkse ledenvergadering gehouden. Op deze bijeenkomst wordt onder andere de honderdste begunstiger van de vereniging begroet. Na het officiële gedeelte wordt er een mooie natuurfilm vertoond. Het huisvuil wordt i.v.m. Biddag uiet woensdag 26 februari opge haald, maar donderdag 27 fe bruari. Advertentie I.M. Vanaf heden groente en tuinzaden. Voorstraat 39 tel. 01677-3143 Advertentie I.M. P.H.V. de Schaerepe Bliek bestaat 10 jaar Zaterdag vierde de politiehonden vereniging "De Schaerepe Bliek" haar tien-jarig bestaan. Deze dag werd de nieuwe clubvlag door de penningmeester en de voorzitter in de top gehesen. De vereniging heeft op dit moment tien leden, dit is voor een politiehonden-vereniging een mooi aantal. Dit jaar wordt er naar gestreefd om twee honden op te leiden voor de keuring voor het fel begeerde politiecertificaat. Het bestuur bedankt vooral de dona teurs die het mogelijk hebben ge maakt da' de vereniging tien jaar op eigen kosten heeft gedraaid. Van de zomer zal voor donateurs en andere belangstellenden een prachtige demonstratie worden gegeven. molenstraat 31 oud vossemeer telefoon 01 667 2563 Advertentie LM Dia's voor ouderen Woensdag is er een dia voorstelling voor de ouderen in dorpshuis de Wimpel. De heer Hoek laat dia's zien van zijn rondreis door Noor wegen. Ook toont hij de aanwezi gen beelden van prachtige papegaaien. Aanvang 14.30 uur. Voor vervoer kunt u contact opne men met mevr. P. ten Hove- Vaders, Gladiolenstraat 24, tel: 2740. VARKENSFILET 500 gram7.85 HONGAARSE MIX 150 gram1.73 CHAMPIGNON SALADE 150 gram2.95 Advertentie I.M. Nieuwe veegmachine De Tramput Op de algemene ledenvergadering van ijsvereniging De Tramput merkt? voorzitter J. Reijngoudt op dat de financiële positie van de ver eniging zeer goed is, ondanks de aanschaf van een nieuwe veegma chine. Ook stond hij stil bij het tra gische verlies van baancommissaris Mark Reijngoudt. Verder merkte de voorzitter op dat 1984-1985 een goed seizoen was met veel ijs. De kascontrolecommissie, bestaan de uit P. Kreeft en K. Dekker had geen aanmerkingen op de financië le stukken van penningmeester C. Reijngoudt. Voor de aftredende bestuursleden J. Reijngoudt, C. Reijngoudt, R. Reijngoudt, K. Dekker en J. van Oudenaarde wer den geen tegenkandidaten inge diend, zodat het bestuur bij acclamatie werd herkozen. De heer P. Kreeft is als extra bestuurslid toegetreden om tot een betere taak verdeling te komen. Tijdens de rondvraag kwam het verleggen van de ijsbaan naar de "Kadedam" nog aan de orde. Daar dit grond is van de Dienst der Domeinen zal uitsluitsel hierover, nog wel enige tijd duren. Ook werd er nog gesproken over het organiseren van reizen naar de schaatsbanen Leys- dream en Uithof. Zaterdag werd in de Druiventros een schaatsenruilbeurs georgani seerd door "De Tramput". De ruilbeurs werd druk bezocht. Za terdag ging ook de ijsbaan open. Burgerlijke stand Geboorten: 13-1 Pieter Adrianus van der Gouwe zv. C.G. van der Gouwe en M.C.J. van Hulsel; 21-1 Pieter Adriaan Verwijs zv. A. Ver wijs en P.C. Noorthoekk; 25-1 Maria Cornelia Noorthoek dv. M.C.J. Noorthoek en M.J. Ligten- dag; 31-1 Jacob Dirk van der Reest zv. J.J. van der Reest en M.E. Starkenburg; 31-1 Marina Adria- na Reijngoudt dv. M.J. Reijn goudt en L.C. den Hartog. Overlijden: 25-1 Marinus den En gelsman 86 jaar; 31-1 Wichert de Vries 59 jaar. Woensdag gemeenteraad De gemeenteraad komt woensda gavond om half acht bijeen om zich te buigen over het rapport over de voorzieningen voor oude re inwoners. B. en w. willen de ideeen nader laten uitwerken met medewerking van de stichting Wel zijn voor Ouderen Tholen. Aange zien St. Philipsland op dit gebied een witte vlek is, worden de kosten van 17113 gu Iden volledig door de provincie gesubsidieerd. De al eerder aangekondigde ophef fing van de schoolartsendienst kan nu een feit worden. Tegelijkertijd wordt voor drie jaar een overeen komst met de Districts Gezond heids Dienst (DGD) aangegaan voor de Jeugdgezondheidszorg. Op voorstel van raadslid L. den Engelsman willen b. en w. mee doen met het vergelijkend budge tonderzoek van de vereniging van Nederlandse Gemeenten (VNG). Onderdelen van de begroting wor den dan vergeleken met 182 ande re gemeenten met een gemiddeld inwonertal van 2481. De VNG geeft de belangrijkste verschillen aan, waaruit de gemeenteraad con clusies kan trekken voor het finan cieel beleid. Het onderzoek kost 714 gulden en men moet minstens drie jaar meedoen. Op voorstel van raadslid J. de Ja ger komt er een commissie Finan ciën, die adviezen zal geven over het gehele financiële beleid. De drie leden en de voorzitter zullen pas na de verkiezingen van 19 maart wor den benoemd. De vergaderingen zijn niet openbaar volgens de ontwerp-verordening, in tegenstel ling tot de gemeente Tholen. De raad behandelt verder de ver huur van de woning Een- drachtstraat 23, gemeentegaranties voor de aankoop van woningen, een wijziging van de legesverorde ning en vaststelling van het bedrag voor verbetering van huizen: 47.500 gulden. Bevestiging ambtsdragers De heer W.L. de Haan is bevestigd tot diaken van de Hervormde Ge meente. De ouderlingen S.J.J. Everaers en P. Voorwinden zijn herbevestigd. Tevens nam diaken J.A. Rijstenbil afscheid als ambts drager. Gemeenteraadsverkiezingen De politieke partijen die deelnemen aan de gemeenteraadsverkiezingen hebben hun kandidaten bekend ge maakt. Het Algemeen Belang komt uit met H.F.P.M. Buijs, als eerste kandidaat. Dorpsbelang met A.C.M. Rommers, Leefbaar Vosmeer met mevrouw G.J.M. Bosters, De Algemene Werkne mers Partij met A.F. Hommel, Lijst Dekkers met L.C. Dekkers, de Partij van de Arbeid met W.A. Broekhuizen en Behoud van Nieuw-Vossemeer met als eerste kandidaat J.C. de Graaf. Weer een hoefsmid De heer C. de Ron is aan het Hip pisch Centrum in Deurne geslaagd voor het Rijksdiploma hoefsmid. 'Op de wip' De huis-aan-huis collectie van ak- tiegroep 'op de wip' bracht 3.191,10 op voor de speeltuin in Anna Jacobapolder. de aktiegroep is hierover zeer tevreden en dankt alle gevers. Voor mensen die niet thuis waren bestaat de mogelijk heid om alsnog een gift te storten op een speciaalrekeningnummer bij de Rabobank. Naast de collecte komt er ook nog een gemeentelijke bijdrage en 5000 gulden subsidie van het ministerie van W.V.C. 'Op de Wip' hoopt de speeltuin medio april in gebruik te kunnen nemen. Vrijdag 14 febr. 18.00-19.30 Weekend voor de deur. Pres.: Marjo Donders, Leo Troost, Harry v.d. Ree. Met sport en cul turele agenda. 19.30-20.30 Bloemendaalse radio met gospelmuziek Zaterdag 15 febr. 11.00-11.30 11.30-12.30 12.30-13.45 13.45-14.45 14.45-15.45 15.45-16.45 16.45-17.30 17.30-18.30 Marja's kinderprogramma. Ned.talige top 3, top 15 en ditjes datjes. Pres.: Jacco Vinjé, Gert Sinke en Liane Burgers. S.L.O.Th. Aktua. Informatief aktueel pro gramma. Eindredactie: Els Frigge. Verzoekhoek. Verzoekjes: 01667-2791. Pres.: Jan Voormeulen. Jazz in de polder. Ond.: "Waar de flamingo's vliegen" op muziek van Miles Davis Gill Evans Viva la Musica. Met de platenkeus van Jaap Walhout uit Poortvliet. Productie en presenta tie: Sarien Bout. S.L.O.Th, non-stop. S.L.O.Th, sport. Uitslagen en interviews. Pres.: Leen Ottevanger. Zondag 16 febr. 11.30-14.30 14.30-15.30 Woensdag 17.45-19.00 De Zevensprong. Populair familie programma met diverse telefoonspelletjes. Pres.: Kees Burgers. Bloemendaalse radio. Met Kerkdienst door ds. Van Gent. Streeknieuws. Pres.: Marjo Donders.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1986 | | pagina 11