Aandacht voor Neelt,e Jans De E.O. voor het gezin en tegen de ik-cultuur Scheepvaartexpositie Zeeuwse bibliotheek Cursus Beter vergaderen PROEF PRIVACY IN THOLEN CNV en woonlasten Foto's nabestellen Donderdag 6 februari 1986 Wijziging Streekplan Midden-Zeeland ter inzage IN KHHOHI' Het rijk, de provincie Zeeland en de aan de Westerschelde O a grenzende waterschappen en gemeenten hebben af- ^^T|Jf||0 QWQK gesproken dat er dit jaar een ontwerp-beleidsplan zal millw w V V worden gemaakt voor de Westerschelde. B - Verdieping Schorren Vrouwenbijeenkomst in de Wingerd te Tholen Het gezin vroeger en nu Gehandicapten Tegen ik-cultuur PAK EVEN UW ZAKBOEKJE Meer panden onder Monumentenwacht r OVERZICHT: SI.QVH ABDIJ Het Zeeuws Documentatiecen trum, onderdeel van de Zeeuw se Bibliotheek, besteedt mo menteel aandacht aan de scheepvaart in de provincie Zeeland/ Het spreekt vanzelf dat in een provincie, die voor een aanzienlijk deel uit water bestaat de maritieme activitei ten van groot belang zijn en waren. In de collecties van het Zeeuw se Documentatiecentrum zijn documenten over maritieme on derwerpen dan ook in ruime mate voorhanden. Uit deze col lecties is een tentoonstelling sa mengesteld die o.a. de veer diensten, scheepswerven, de visserij en het loodswezen be licht. De expositie bestaat uit een tiental panelen met foto's, oude ansichten en andere docu menten. Deze expositie werd ingeleid door een lezing met filmverto ning over bergingen op de Westerschelde, door Paul Go- ris, diensthoofd van de Unie van Reddings- en Sleepdienst (URS) te Antwerpen. De.URS of Union heeft onder meer sleep boten in Terneuzen, Gent, Vlis- singen, Zeebrugge en Antwer pen gestationneerd. De lezing was georganiseerd door de Zeeuwse Bibliotheek in nauwe samenwerking met de Vereniging van belangstellen den voor de sleepvaart (Lekko). De heer Goris vertelde over de vaak spectaculaire bergingen op de Schelde en daarbuiten: het bekende "No Cure, No Pay" (Lloyd's open form), de ri sico's bij schepen zoals de Atti- can Unity en Mont Louis kwa men uitvoerig aan de orde. Het was typerend om te horen dat tijdens de ramp met de Mont Louis de Franse regering ber gers van wereldfaam aanvanke lijk buiten de deur zette en later ze weer ging zoeken toen bleek om welke lading het ging bij de Mont Louis, een berging die uit eindelijk tot een goed einde werd gebracht, maar waarbij de bergers die aan alle risico's bloot stonden, tot op heden geen cent ontvingen. Paul Goris stelde duidelijk dat "het bergen" in het bloed moet zitten. Een opleiding is er niet, wel is het meegenomen als men een nautische of technische achtergrond heeft. Hij wees ook op bekende "Westerscheldebergers" die na de oorlog naam hebben ge maakt, zoals Leen Polderman en Wout Mange. Zij - en hijzelf - worden weieens "haaien" ge noemd, een naam waarop ze trots zijn, aldus Paul Goris. De expositie is te zien tot en met 15 maart, tijdens de ope ningsuren van de bibliotheek (tweede verdieping). Van 7 februari tot en met 6 april 1986 ligt ter inzage het ontwerp van de gedeeltelij ke herziening van het Streekplan Midden-Zeeland. Deze herziening houdt ver band met het openen van de mogelijkheid tot vestiging van kerncentrales bij Borsele. Het ontwerp kan worden in gezien op het provinciehuis in Middelburg (bureau voor lichting), op alle gemeente huizen op Walcheren, Noord- en Zuid-Beveland en bij de openbare bibliotheken in dit gebied. Schriftelijke bezwaren kun nen worden ingediend tot en met 6 april a.s. bij: Pro vinciale Staten van Zeeland postbus 6001, 4330 LA Middelburg. De AROB-commissie uit Gede puteerde Staten behandelt op dinsdag 11 februari, 10.40 uur, in een hoorzitting een bezwaar schrift van de heer S. Wirjosoe- karto cs. B en W van Valkenisse hebben verklaringen van geen bezwaar gevraagd voor de bouw van een woning met ga rage aan de Blinkertlaan in Kou- dekerke. GS hebben die verklaringen ver leend en de heer Wirjosoekarto is het hier niet mee eens. Op dinsdag 11 februari houdt de tweede kamer uit Gedepu teerde Staten vijfmaal zitting om beroepschriften over bijstandszaken te behandelen. De bezwaren richten zich tegen de besluiten van de gemeente besturen van Terneuzen, Mid delburg en Vlissingen en begin nen om 10.00, 10.20, 11.00, 11.20 en 11.40 uur. Alle zittingen zijn openbaar en worden gehouden in het provin ciehuis, Sint Pieterstraat 42, Middelburg. IEUWS I I I I W I Gedeputeerde Staten van Zee- zal degelijk promotioneel mat Westerschelde Het is de bedoeling dat er uitein delijk een "totaalvisie" tot stand komt, zoals dat ook is ge beurd voor de Oosterschelde. Nadat de laatste jaren alle wa terstaatkundige en milieukundi ge aandacht was gericht op het Oosterscheldegebied, wordt dus nu de schijnwerper gezet op de andere grote Zeeuwse zeearm. "Zeearm", is trouwens niet de goede aanduiding voor de Westerschelde, officieel is het een "estuarium", een wijde ri viermond, waarin de invloed van de zee duidelijk aanwezig is. Het "totaalplan" voor de Westerschelde is nodig, omdat er op dit moment onvoldoende samenhang is tussen allerlei beslissingen, omdat er volgens het Structuurschema Natuur- en Landschapsbehoud een Westerscheldeplan moet ko men en omdat de provincie be zig is met een streekplan voor geheel Zeeland. Het beeld van de Westerschel de wordt voornamelijk bepaald door de scheepvaart: zeesche pen en binnenvaarders zoeken hun weg door de vaargeulen, op weg naar Antwerpen, Terneu zen, Gent, Vlissingen etc. Om de vaargeulen op diepte te houden, wordt al sinds de eeuw wisseling gebaggerd. Door het steeds groter worden van de schepen is er vooral vanuit Ant werpen sterke drang de Schel de dieper en dieper te maken. Het verdiepen van de Wester schelde heeft echter allerlei bij komende gevolgen voor de bo demgesteldheid, stroomsnelhe- den, oeverbescherming en die ren en planten. Ook doet zich de beklemmende vraag voor waar we al dat bag gerslib moeten laten. Een andere zaak die alle aan dacht verdient is de waterkwali teit. Vooral in het oostelijk deel is het hiermee niet best gesteld. Het verbeteren van de water kwaliteit is -vooral afhankelijk van de sanering van verschillen de Franse en Belgische lo zingen. Hoewel de "druk" op de Westerschelde groot is (scheepvaart, lozingen veron treinigd water, baggerwerken, industrialisatie etc.) is de natuur er nog steeds aanwezig. De schorren (met Saaftinge als ver reweg het grootste gebied) be slaan een oppervlakte van 2800 ha. Er is een intergetijdegebied (met eb droogvallende oeverge- bieden, platen en slikken) van ongeveer 8200 ha. Nog steeds heeft de Westerschelde een functie als "kinderkamer" voor tong, schol en garnalen. Andere zaken waaraan bij het Westerscheldebeleid aandacht zal worden besteed zijn o.a. de risico's van het scheepvaartver keer, gevolgen van zandwin ning, verhouding tussen be roepsvaart en recreatievaart, de gevolgen van de lozing van het water door het spuikanaal bij Bath, tegengaan van afslag van schorren en het beheer van bui tendijkse gebieden. De Belgen worden als toehoor der betrokken bij het Wester scheldeplan. Gedeputeerde Staten van Zee land hebben Provinciale Staten voorgesteld een bedrag van f 250.000,— uit te trekken voor een studie over de econo mische mogelijkheden van een aantal grote attracties op het ei land Neeltje Jans in de monding van de Oosterschelde. In totaal gaat deze studie zeven ton kosten. De anderen die de kosten voor hun rekening ne men zijn: het ministerie van Economische Zaken f 150.000, het pensioen fonds PGGM, dat geïnteres seerd is in het project f 100.000, en de gemeente Veere (f 200.000,-). In hun voorstel aan de staten wijzen GS op de unieke ligging van het eiland Neeltje Jans en het feit dat de stormvloedkering Oosterschelde het indrukwek kende symbool is van de eeuwi ge strijd van Nederland tegen het water. Dit biedt de mogelijkheid om iets groots tot stand te brengen op het gebied van recreatie, cul tuur, toerisme en economie. Vorig jaar zijn twee studies ver richt naar een mogelijke inrich ting van het werkeiland. Eén door Louis van Gasteren en een aantal medewerkers en de an dere door Harrison Price. Zoals reeds eerder is gemeld gaat de voorkeur uit naar het verder on derzoeken van de ideeën van Van Gasteren. Er moet nu concrete uitwerking worden gegeven aan expositie- onderwerpen, bijvoorbeeld wa terbouw, off-shore, visserij, na tuur etc. Gekeken moet worden hoe de interesse van mogelijke bezoekers ligt, waar de bezoe kers vandaan komen en op hoe veel mensen moet worden ge rekend. Belangrijk is ook te weten wel ke gegadigden er zijn om dit grote project te financieren. Daarvoor meoten allerlei con crete cijfers op tafel komen en zal degelijk promotioneel mate riaal moeten worden ver vaardigd. GS wijzen er op dat een succes volle ontwikkeling van Neeltje Jans de provincie economisch geen windeieren zal leggen en dat het streven iets moois te maken op het eiland past in het provinciale beleid. Wel stipt het college aan dat het uiteindelijke project moet passen in de pla nologische doelstellingen die ten aanzien van de Oosterschel de zijn ontwikkeld. Provinciale staten behandelen het voorstel in hun vergadering van aanstaande vrijdag, die be gint om 10.00 in de Statenzaal, Abdij 11, Middelburg. Abdijnieuws is de informatierubriek van de provincie Zeeland. Redactie: bureau voorlichting. Sint Pieterstraat 42, 4331 EW Middelburg, telefoon 01180-31392 of 31402 Het principe dat het gezin de hoeksteen is van de maatschappij en dat de vrouw als moeder en echtgenote een zeer belangrijke spil is in dit verband, werd door mevr. drs. A. Hoek-van Kooten tijdens de E.O.-bijeenkomst van donderdag in duidelijke bewoor ding naar voren gebracht. Mevr. Bep de Rij, bekend als pre- sentatric van de muzikale fruit mand, kon ruim 125 vrouwen in de Wingerd te Tholen welkom he ten, die van het hele eiland en zelfs uit West-Brabant afkomstig waren. Er werd geopend met Psalm 75 1-4, met orgelbegelei ding van mevr. Sarien Bout- Sakko. daarna vertelde Bep de Rij over het tot stand komen van de E.O. vrouwenbijeenkomsten onder het motto "Bij U op kof fie". Het was voor het eerst dat men op Tholen kwam. Al sinds najaar '83, toen enkele proefbij- eenkomsten gehouden werden en daarna definitief met in totaal 13 bijeenkomsten, komen elke don derdagochtend overal in het land vrouwen bij elkaar om te spreken over en te luisteren naar zaken die vooral vrouwen bezighouden. Ook deze ochtend was de op komst weer boven verwachting, aldus mevr. Bertie Richardson, bekend als producer van het vrou wenprogramma "Vrouw-zijn". Tijdens het beloofde kopje koffie vertelde mevr. Richardson enkele dingen omtrent de Vrouwencon ferenties die in "De Burght", het evangelisch ontmoetingscentrum in Burgh-Haamstede, worden ge houden. Ook op 28/29 mei zal er weer een bijeenkomst zijn met als thema "Ontvangen en Doorge ven". "We komen naar u toe", aldus de spreekster, "om u te be moedigen en aan te moedigen. We willen dat U de normen van Gods Woord in deze tijd vast houdt. De E.O. heeft thans zo'n 308.000 leden, genoeg dus voor de B. status, maar we moeten er hard aan werken om deze status te houden". Bij navraag in de zaalbleek dat een groot aantal van de aanwezige dames E.O. lid was, doch diegenen die dat niet waren werden opgeroepen zich aan te melden. "Gods Majesteit is het- gene waarin wij kunnen geloven. Dat zagen wij tijdens de reis van- de astronauten, waarbij Wubbo Ockels meeging, maar dat zagen wij ook", aldus mevr. Richard son tijdens de tragedie die dinsdag plaatsvond toen 7 men sen de dood vonden". Aanslui tend las zij Psalm 19, en ging zij voor in gebed. Mevr. Hoek-van Kooten, zelf arts en predikantsvrouwe in Veenen- daal en moeder van drie kinderen, was de spreekster van deze och tend. Het thema "Het gezin vroe ger en nu" werd door haar op uit gebreide wijze besproken. Zij ver telde de aanwezigen over het vroegere gezin, toen 3 of 4 gene raties bij elkaar woonden, de va der werkte rondom het huis, moe der in huis, grootouders hadden eveneens een belahgrijke taak, er was een grote gezinsvorm waarbij kinderen welkom waren en er geen bejaardenprobleem bestond. Na de industriële revolutie rond 1870 toen men van het platteland naar de stad vertrok, ontstond er een los familie-verband. De socia le controle was weg, de gezinseen heid werd kleiner en er kwam gro te beïnvloeding van buitenaf. Het moderne gezin kenmerkt zich door individualisering: vader werkt aan zijn carrière, moeder heeft soms een baan, kinderen waren steeds minder welkom en het gevolg is een tekort aan nest- warmte waaronder de kinderen te lijden hadden, de gevolgen die hieruit ontstonden zijn, dat elk gezinslid voor zich optreedt, daaruit komt de ontkerstening voort. Een ontwortelde mens die houvast zoekt en nergens terecht kan. Er ontstaat een dubbelgevoel- het juk van de kerk is weg en tegelijk voelt men dat men deze situatie eigenlijk niet aankan. Alle remmingen zijn doorbroken en iedereen wil dat men ook zijn eigen emoties ten toonstelt. Mevr. Hoek ging daarna in op de enkele aspecten van deze ontwik keling. De bejaarden bijvoor beeld -zij zijn niet meer nodig al dus de huidige maatschappij, maar er komen steeds meer oude ren, er is immers een verwachting dat rond het jaar 2000 zo'n 23% van de bevolking uit ouderen bestaat. En de jongeren die toen kozen voor een kiein gezin, heb ben zelf de situatie gecreeérd dat men met een ouderen-"over- schot" te maken krijgt. De pro blematiek rondom de euthanasie is een gruwelijk gevolg van al deze tendensen aldus mevr. Hoek. Door steeds het onderwerp eutha nasie ter sprake te brengen kan men ouderen ook een gevoel op dringen van "teveel zijn", en het begrip "vrijwillige euthanasie" is dan ook niet waar. De gehandicapte mens, een be langrijk deel van onze samenle ving. Er was vroeger in de gezin nen, altijd plaats voor nog een kind. Ook als dat gehandicapt bleek te zijn, maar in deze samenleving- waarin de gezins grootte afneemt maar men wel kwalitatief hogere eisen stelt, is een gehandicapt kind een grote belasting. Al is het niet vanuit het gezin zelf, dan nog zal de buiten wereld daar aanmerkingen op hebben. Door de gezinsplanning zijn immers de normen omge draaid. De belangrijkheid van de moeder in het gezin werd door mevr. Hoek met nadruk naar voren ge bracht. "Is huisvrouw geen be roep" was haar vraag. Alle moe ders hebben immers invloed op de maatschappij, zij kunnen door hun kinderen goed en met veel liefde op te voeden, zorgen dat deze een positieve taak in de maatschappij vervullen, waarom moet er zoveel aandacht aan emancipatie-commissies worden gegeven, "Vrouwen laat u niet in een hoek drukken"-was haar op roep. De functie van de vader in het gezin heeft veel veranderingen ondergaan doordat deze "bui tenshuis" de kost moet verdie nen. Immers, een kind dat zijn vader bezig zag of ziet heeft im mers een andere band met hem. Toch ligt, aldus mevr. Hoek, mijns inziens bij de vader nog steeds de taak om zich in te zetten voor de verzelfstandiging van het kind. Bijna emotioneel stelde mevr. Hoek zich op tegen de "lk"- cultuur. Als ik het maar goed heb, als het mij maar uitkomt. In alle vormen van sexuele verhou dingen komt deze "ik"-cultuur ter sprake. Maar het gevolg is dat thans 1 op de 3 huwelijken in echtscheidingen eindigt. Er ont staan allerlei vreemde gezinsverbanden- naast de huwe lijken zonder kinderen, zijn er de bewust ongehuwde moeders, be wust ongehuwde vaders, er is openheid in lesbische relaties, in homofiele relaties. En we kennen het draagmoederschap en de rea geerbuismethode. Daardoor ont staat er partnerverwarring en kroostverwarring. Misschien moeilijke termen maar door enke le voorbeelden werd door de spreekster duidelijk gemaakt waarom een dergelijke begrips verwarring voor de Christenmens niet aanvaardbaar kan zijn. Na dit boeiende onderwerp was er gelegenheid om tijdens een korte pauze vragen aan mevr. Hoek te stellen. In de pauze kon men ook een kijkje nemen bij de uitgebrei de boekentafel, waar ook platen konden worden gekocht. Mevr. Hoek ging daarna in op enkele problemen en tot slot zong men staande lied 33. Er werd nog melding gemaakt van een Bijbelkring welke onlangs werd gestart en waarover mevr. Ter Beek inlichtingen kan ver strekken. Het Regionaal Educatief centrum in Tholen start donderdag 20 fe bruari met de cursus "Beter Ver gaderen". In zes avonden wordt vooral door practische oefenin gen duidelijk gemaakt hoe er in het verenigingsleven beter verga derd kan worden. Agendering, het voorzitterschap, besluitvor ming, betrokkenheid van deelne mers en verslagleggingn zijn on derwerpen die aan de orde wor den gesteld. De bijeenkomsten worden gehouden in het R.E.C.- gebouw aan de Molenvleitsedijk 5a in Tholen, Voor meer informa tie: tel. 01660-3194. In de cliëntenruimte van de AM- RO bank in Tholen wordt een lan delijke proef genomen ten behoeve van de privacy bij de afwikkeling van geldzaken. Een op de vloer aangegeven wachtlijn en achter grondmuziek moeten letterlijk en figuurlijk de nodige afstand schep pen tussen de cliënt aan de balie en de cliënten die nog niet aan de beurt zijn. Een enquête zal over en kele maanden uitsluitsel geven of deze 'proef voor privacy' in een de finitieve vorm op grotere schaal in het AMRO kantorennet kan wor den doorgevoerd. 19 feb. Bijeenkomst NCVB 21 feb. Bijeenkomst Natuurvrien den De Wimpel, 20 u. 22 feb. Excursie Natuurvrienden naar Hoeven De Distriktsraad Zeeland van het CNV heeft een onderzoek in gesteld naar de woonlasten op 1 januari 1986. Donderdag presen teerde voorzitter L.Q. Phernam- bucq deel I van het onderzoek, dat gaat over de onroerend goed- belasting. Hieruit blijkt, dat in al le 30 Zeeuwse gemeenten de hoogte van de o.g.b.-aanslag wordt bepaald aan de hand van de waarde van het onroerend goed in het economisch verkeer. Het duurste is dan een inwoner Wilt u een in de Kcndrachtbo- de gepubliceerde foto graag /elf hebben? Dat kan. als het om foto's van onze eigen re- daktie gaat. Bel of schrijf naar Kcndrachtbodc. Postbus 5. 4697 Z(i Sint-Annaland. tel. 01665-2752 en u krijgt uw fo to-herinnering thuis. van Zierikzee uil, die als eige naar/gebruiker ƒ13,45 (per 3000 gulden) betaalt. Een eigenaar/ge bruiker in Oostburg daarentegen betaalt slechts ƒ6,42 en is het goedkoopst uit. In St. Philipsland is het tarief ƒ9,54 en in Tholen ƒ8,85. Wie een huurwoning bewoont, betaalt in Tholen ƒ3,93 en in St. Philipsland ƒ3,81. In Hontenisse is men dan 5,75 kwijt tegenover ƒ2,25 in Terneuzen. Iemand die zijn woning aan derden verhuurt, is in Axel ƒ8,58 kwijt en in Sluis ƒ3,90. In Tholen kost dat ƒ4,92 en in St. Philipsland ƒ5,73. Het verschil tussen het tarief voor de eigenaar en dat voor de gebruiker van onroerend goed bedraagt in Tholen ƒ0,99 en in St. Philipsland ƒ1,92. Het grootst is dit verschil in Axel (ƒ5,15) en het kleinst in Sluis (ƒ0,25). In 21 Zeeuwse ge meenten betaalt de eigenaar/ge bruiker van onroerend goed meer dan een inwoner van Tholen, ter wijl slechts in 17 gemeenten meer wordt betaald dan in St. Phi lipsland. Deel II van het CNV-onderzoek, dat binnenkort wordt gepresen teerd, handelt over water schapslasten, reinigingsrechten, rioolafvoerrechten en erfpacht. Daarna komt er nog een deel III dat handelt over het kwijtschel- dingsbeleid van alle Zeeuwse ge meenten. Woensdag 26 februari Biddag THOLEN 11, 18- en 25 feb. ANIB- soosmiddagen 15 feb. Oriéntatierit MAC 28 feb. EHBO-oefenavond, Meulvliet 19 feb. Bijeenkomst Plattel, vrouwen 19 feb. Jaarfeest NCVB, Visnet 22 feb. Zangavond Chr. Gem. Zangver. Crescendo, Rehoboth- kerk, 19.30 u. 22 feb. Optreden Saskia en Serge en Jilles de Puut op de SLOTH- avond, Meulvliet 20 u. Tevens is er een verloting. OUD Vossemeer 19 feb. Ontspanningsmiddag AN- BO, georganiseerd door de Zon nebloem, 14.00 uur De Vossenkuil 27 febr. Jaarverg. ANBO, 14.00 uur De Vossenkuil. POORTVLIET 11 feb. Alg. ledenverg. V.V.B. Tholen en St. Philipsland, Tolrust 13 feb. Jaarfeest Interkerkelijk Jeugdwerk, 19.30 u. School met de Bijbel 12 feb. Alg. ledenverg. Bedrijfs- verzorgingsdienst, 19.30 u. Tolrust. 13 feb. Alg. ledenverg. Ver. v. Bedrijfsvoorlichting, 19.15 u. Tolrust 13 feb. Regio verg. Zeeuwse ver. van schapenhouders, 19.30 u. Tolrust 17 feb. Alg. ledenvergadering Ver. v. Bedrijfsvoorlichting, 19.15 u. Tolrust 18 feb. Alg. ledenvergadering fokkersclub Tholen, Tolrust 20 feb. Vergadering mestopslag, 10 u. Tolrust 27 feb. Ver. v. Bedrijfsvoorlich ting, gewasbestrijdingsmiddelen, Tolrust. SCHERPENISSE 7 feb. Gezins- en toneelavond ZLM, 20 u. H. Huis 18 febr 19.30 u Holland Huis Gr. Kruis voorlichting natuurge neeskunde Sint Maartensdijk di 11 febr 19.30 u. café Smerdiek ledenverg. Vara. SINT ANNALAND 21 feb. Filmavond Casembroot- school, 19.30 u. Wellevaete STAVENISSE 15 feb. Optreden van het Markie- zaats Kamerkoor, 20 u. De Stove SINT PHILIPSLAND 7 feb.Jaarverg. visver. De Ma kreel, 19.30 u. De Druiventros 8 feb. Kleiduiven schieten Lions- club Tholen, Lageweg A.J.P. BERGEN OP ZOOM 6 feb. 19.30 u. postzegels ruilen, wijkcentrum 't Fort, Lour- desplein t/m 15 feb. Tentoonstel ling schilderijen van Marjolein van Eijndhoven, De Botte Hom mel, Blokstallen 4 t/m 16 feb. Tekeningen en schil derijen van Charles Jansen, Etetera 16 feb. Open Huis Markiezenhof 12-17u. 18 feb. Concert strijkersensemble The Academy of St. Martin in the Fields, 20.15 u. De Stoelemat. 21 feb. t/m 19 maart Expositie menselijke figuren in grafiek, te keningen, gouaches en aquarellen film film film ROXY 1: King Solomons mines - a.l. do en wo 20 u. vr en za 19 en 21.30u.zo. 14, 16.30, 19en21.30 u. ROXY 2: Schoolmeisjes met in tieme wensen - 18 jr. do. en wo. 20 u. vr en za 19 en 21.30 u. zo. 14, 16.30, 19 en 21.30 u. CINEMACTUEL 1: Miami su- percops - a.l. do en wo 20 u. vr. en za. 19 en 21.30, zo. 14, 16.30, 19 en 21.30 u. CINEMACTUEEL 2: The Break- fastclub - a.l. do en wo 20 u. vr en za 19 en 21.30 u. zo. 14, 16.30, 19 en 21.30 u. CINEMACTUEEL 3: Traffic School - a.l. do en wo 20 u. vr. en za. 19 en 21.30 u. zo. 14, 16.30, 19 en 21.30 u. Het abonnementenbestand van de monumentenwacht Zeeland is in 1985 met 5% gegroeid. Op 1 ja nuari 1985 vielen er 481 gebou wen onder toezicht van de monu mentenwacht en op 31 december 1985 was dit aantal gestegen'met 22 panden. Onder de aangesloten objecten bevinden zich nu 125 kerken, 54 torens, 5 kastelen, 21 molens en 298 woonhuizen, win kels en kantoorpanden. Met na me door de slechte weersomstan digheden in januari 1985 heeft de monumentenwacht Zeeland min der inspecties uitgevoerd dan in 1984. Er konden 180 objecten niet worden geïnspecteerd. Nu een derde ploeg monumentenwach ters kan worden ingezet hoopt men in de loop van 1987 deze op gelopen achterstand te hebben in gelopen. Het werven van nieuwe panden is stopgezet totdat de inspectie-achterstand is weg gewerkt. Vrijdag 7 febr.: 18.00-19.30 u. weekend voor de deur m.m.v. Marjo Donders, Leo troost en Harry v.d. Ree met sport en cul turele agenda 19.30-20.30 u. gospelmuziek Bloemendaalse radio Zaterdag 11.00-11. 11.30-12. 8 febr, 30 u. 30 u. 12.30-13, 13.45-14 45 u. 45 u. 14.45-15.45 u. 15.45-16.45 u. 16.45-17 17.30-18 .30 u. .30 u. Marja's kinderprogramma Ned. talige Top 3, top 15, ditjes en datjes m.m.v. Jacco Vinje, Gert Smits, Liane Burgers Sloth Actua eindredactie Els Frigge De verzoekhoek, verzoekjes Jan Voormeulen 01667-2791 Jazz in de poldér live! Moderne City-blues met zanger/gitarist Franz de Bijl. Productie en presentatie: Jean Quist Viva la Musica, Euterpe uit St. Maartensdijk en Accelerando uit St. Annaland. Sloth Non Stop Sloth Sport, pres.Leen Ottevanger Zondag 9 febr.: 11.30-14.30 u. De Zevensprong, populair familieprogramma met telefoonspelletjes pres. Kees Burgers 14.30-15.30 u. Bloemendaalse radio kerkdienst ds. van Gent Woensdag 12feb.: 17.45-19.00 u. Streeknieuws, pres. Marjo Donders V

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1986 | | pagina 7