Raad wil viskweek op de voet volgen Aanleg vissteiger Stavenisse Donkere wolken voor brandweer Overdekt zwembad dankzij bungalowpark Gorishoek Stille armoe komt niet gauw boven water Monumentale schuur Poortvliet ingestort Afzetkansen Meerval onzeker Bestuursleden CDA herkozen P.V.D.A. koos toch voor woningbouw Donderdag 23 januari 1986 DE EENDRACHTBODE 9 Rapport lag jaar om gegadigden te zoeken De commerciële viskweek stond maandagmiddag nogal in de belangstelling van de Thoolse gemeente raad. Daarbij was er toch ook enige kritiek, waarom de raad zo lang van het rapport, de studie van de Grontmij, verstoken bleef, want het kwam een jaar geleden al uit. De raadsvoorzitter vond dat er met een studie ook iets gedaan moest worden en pas sinds en kele weken konden aan de studie ook perspectieven voor Tholen worden gekoppeld, waardoor er nu meer kan worden gedaan, dan alleen maar een rap port aangeboden. Elke activiteit stimuleren Energieproblemen zijn er Laat Thoolse ondernemer inspelen Vijftiental gegadigden Mini-regio Tholen/Flipland nodig Burgemeester T.A. Vogel ziet donkere wolken voor de regionale indeling van de brandweerkorpsen St. Philipsland en Tholen. "Iedereen is het erover eens dat we bij Brabant moeten, maar we komen er niet uit hoe dat moet. Je kunt niet half hier een half daar zitten". Beschikbaarheid Hulpverlening SGP: project ongunstig voor Thoolse samenleving Met de stemmen van de vijf SGP'ers tegen heeft de Thoolse gemeenteraad maan dagmiddag besloten planologische medewerking te geven aan de bouw van 225 zomerwoningen met overdekt zwembad, bowlingbaan, supermarkt en restaurant bij Gorishoek. Het plan van de Grontmij en architekt Rob E. van de Bergh uit Bergen op Zoom wordt gefinancierd door een West-Duitse projectontwikkelaar. Seizoenverlenging RENÉ VRAAGT EEN OGENBLIK VAN FRITS *De van MIL-HEIJNS Diploma's probleem Spanningsvelden Uitstraling Bouwbelasting Raadsvergadering Geestelijk leefmilieu Durf ontbreekt PZEM-winst Nieuwbouw Betho De woordvoerder van de P.v.d.A., J. de Bres, wilde toch het b en w voorstel niet volgen om die studie nu maar voor kennisge ving aan te nemen, maar aan de hand hiervan de ontwikkeling via het college te weten komen. Over igens waren alle fracties er voor de mogelijkheid tot werkgelegen heid via commerciële viskweek aan te moedigen, terwijl er ander zijds toch ook nog wel enige re serves waren omtrent de haal baarheid. Een uitlating bijvoor beeld van het VVD raadslid J.L. van Gorsel: 'De ontwikkeling is op gang gekomen, maar we zijn er nog niet. We willen het wel graag op de voet volgen'. Van Gorsel was van oordeel, dat er inderdaad wel zaken gedaan kunnen worden op dit gebied en hij wees er ook op, hoe verschil lende instanties belangstelling voor dezè studie hebben. Hij ver zekerde het college, dat wanneer die nota een jaar geleden al me teen aan de raad was overhandigd deze heus niet stoffig zou zijn ge worden. 'Met zijn allen zijn we bij de werkgelegenheid betrokken en daarom had die nota ook best een jaar geleden aan de raad ge presenteerd kunnen worden. Die is bij machte de stoffigheid te voorkomen'. Dit laatste deed P.v.d.A-er Moerland goed, want uit de opmerking van VVD zijde bleek, dat de raad toch nog wel enige macht bezat in tegenstelling tot hetgeen Van Damme tegeno ver de Eendrachtbode vrij recent verwoordde. Het RPF/GPV raadslid Van Bel- zen zei over de viskwekerijr-'-Afo- er van hogerhand visquötertngen worden opgelegd, weten de buri"1 gers blijkbaar op een andere ma nier aan de kost te komen. Hij maakte een compliment over het rapport en de initiatieven daar omheen door het college. PvdA woordvoerder J. de Bres stelde, dat vissen* op Tholen voor al ook recreatief wordt bedreven, maar daarnaast is er toch ook al tijd de beroepsvisserij geweest. Alles rond deze viskwekerij noemde De Bres een heel serieuze zaak en wie op de hoogte wil blij ven, zal zo'n rapport maar niet voor kennisgeving moeten aanne men, maar elke aktiviteit ont plooien om deze zaak te sti muleren. Sgp woordvoerder Th. Aarnoud- se vond het rapport van 30 pagi na's volop het lezen waard. Mo gelijkheden voor de viskweek zijn er, althans voor aal en meervaal, maar niet voor andere vissoorten. Een systeem lijkt hem reeël, hoe wel het met de watercirculatie nog niet zo eenvoudig zal zijn en het energieprobleem daarom wel aan wezig is. Een goede zaak als restwarmte kan worden hergebruikt vond Aarnoudse. In het rapport staat echter ook en dat zelfs bij herha ling, dat gedegen kennis bij die viskweek nodig is, dus zal het nu ook weer niet zo eenvoudig zijn om er aan te beginnen. Overigens wilde zijn fractie ook met be langstelling het vervolg van deze aanpak tegemoet zien. De gedachte aan viskwekerij als toekomstige aanvulling op de agrarische produktie leeft mo menteel sterk vooral bij Neder landse landbouwbedrijven waar grenzen aan de groei merkbaar worden. De belangrijkste nieuwe ontwikkeling van de laatste jaren is dat enkele pioniers inmiddels marktwaardige bedrijfsmatig ge kweekte Afrikaanse meerval kun nen afleveren. Of op grotere schaal een markt zal kunnen wor den ontwikkeld voor dit nieuwe produkt tegen een kostendekken de prijs door de consument zal worden geaccepteerd. De huidige produktie is nog erg laag en nog niet alle denkbare marktinstru- menten zijn ingezet. Evenmin bestaat er zekerheid over de con currentie die van vergelijkbare buitenlandse vissoorten moet worden verwacht. Dit blijkt uit een marktverkenning van het Landbouw-Economisch Instituut (LEI). De C.D.A. woordvoerder W.C. van Kempen erkende, dat het on derwerp nu volop in de be langstelling staat. Vorig jaar was er hierover al een studiedag in Wageningen. Toch zijn er ook wel de voorwaarden wat wel en niet haalbaar is. Het rapport vond hij overigens een waardevol stuk. Hij hoopte dat de Thoolse ondernemer er op zou inspelen. Visdeskundige mevrouw J.M. Deurloo-van Broekhoven (C.D.A.) wees er nog op, dat de genoemde vissoorten niet geschikt zijn voor de frituur en ze vroeg zich toch ook met haar collega's af, waarom dit rapport een jaar in de kast bleef liggen. De raadsvoorzitter trok zich de opmerkingen over het stoffig in de kast laten liggen toch wat aan. Hij wees er op, hoe er over het rapport wel wat is gezegd bij een begrotingsbehandeling. De in houd is vrij technisch en als er verder niets zou gebeuren, dan is er een kans dat het rapport stoffig wordt. We zitten rondom in het water en daardoor ook in de vis. Toen er tenslotte mogelijkheden inzaten voor de kweek van meer val en aal zijn we met het rapport verder gegaan. Rondom rest warmte en energiebronnen is een enorme ontwikkeling gaande. Wij hebben (na ontvangst van het rap port) steeds gezocht naar mensen, die ons meer konden voorlichten of iets wilden aanpakken. Dat was de drijfveer om nu die'nota onder uw aandacht te brengen en daardoor niet alleen maar voor kennisgeving aannemen maar ook met daarin een stukje perspectief. Er zijn inmiddels zo'n 15-tal ge gadigden, die er meer over willen weten. We gaan daarmee dan ook een bijeenkomst beleggen, waar bij verder ook deskundigen wor den uitgenodigd om voorlichting te geven aan hen die interesse to nen. Misschien komt er ook nog wel uit dat we met restwarmte meer kan worden gedaan, dan we thans voor mogelijk houden. De Bres beklemtoonde nog eens in de tweede ronde, dat de raad als het hoogste bestuursorgaan van de gemeente graag op de hoogte wil blijven en aanspoort verder te gaan, waarbij volledig met het pre-advies van het college wordt ingestemd. De periodiek aftredende bestuursleden van het C.D.A. Tholen, mr. J.A. de Boe uit Poortvliet en K. Jansen uit Tho len, zijn tijdens de algemene le denvergadering in 'de Wellevaete' te St. Annaland herkozen. Ook voorzitter E.Ph. Nieuwkerk uit Poortvliet werd weer een jaar in deze functie herkozen. Besloten werd de commissaris der Konin gin in Zeeland schriftelijk beter schap toe te wensen. De vergadering werd met schrift lezing en gebed door voorzitter Nieuwkerk geopend. Met enkele minuten stilte werden staande de overleden leden herdacht. Secretaris J. Leun'e bracht de no tulen van de twee Iedenvergade-_ ringen in 1985 en het jaarverslag. Hieruit bleek, dat de fractie en de adviesgroep druk bezig waren ge weest. De penningmeester deed eveneens verslag van de stand van zaken. Na de pauze kwam het ontwerp- gemeenteprogramma 1986-1991 aan de orde, opgesteld door bestuur, fractie en de advies groep. Na het aanbrengen van en kele kleine wijzigingen werd hier mee ingestemd. Enkele aanwezi gen maakten nog gebruik van de rorfdvraag, waarna de voorzitter de vergadering sloot. De aanleg van de zeevissteiger voor gehandicapten bij het voormalige veer te Stavenisse is begonnen. Het initiatief van de Lionsclub Tholen kreeg financiële steun van het Rijk, de Rabobank en ook de Lionsciub zelf zorgde met verkoop van stickers, tekeningen en schilderijen van wijlen kunstschilder Ben van Rooij dat het geld er kwam. Aannemingsbedrijf v.d. Herik uit Sliedrecht voert het karwei uit voor 61.000 gulden, zo dat er komend voorjaar door gehandicapten bij Stavenisse gevist kan worden. De al geruime tijd leegstaande schuur van dhr. A. Vijl aan de Noordstraat in Poortvliet is zondagavond rond zes uur tijdens de flin ke storm ingestort. De vrijwillige brandweer van St. Maartensdijk kwam er nog aan te pas voor stut- en opruimingswerkzaamheden, maar het dak was al verdwenen. Aan de zijkant van de naastgelegen woning moest nog wat timmerwerk verricht worden omdat de muur beschadigd was. De zwart geteerde schuur valt onder monumentenzorg, anders was die al lang gesloopt geweest. Nu een flinke bries het bouwval voor een deel heeft geruïneerd, overlegt wethouder Koopman met monumentenzorg of de schuur in zijn geheel afgebroken mag worden. wordt ingewikkelder en de taak veelzijdiger". De burgemeester wees erop, dat de taak veel breder wordt: van brandbestrijding naar hulpverlening. "Men blijft maar praten over opheffing van de B.B., maar die 'Bescherming Be volking' verdwijnt vanzelf. De B.B. bloedt dood. De taken gaan over naar de brandweer, het Rode Kruis en het korps Mobiele Co lonnes. Het is erg goed om via cursussen daarop in te spelen, want met materiaal en kennis moet je bijblijven. Investeringen voor de brandweer zijn dan ook een van de laatste dingen die je mag schrappen in de gemeentebe groting". De provincie Zeeland heeft de brandweer van Tholen/St. Phi lipsland ingedeeld bij de derde Zeeuwse regio Noord, samen met de Bevelanden en Schouwen- Duiveland. "Dat gevaar hangt ons nog steeds boven het hoofd, maar we moeten er niet aan den ken, dat onze brandweerlieden voor de cursussen naar Vlissingen moeten. Sinds mensenheugenis hebben we natuurlijke banden met Brabant en de brandweerre gio Roosendaal draait voortref felijk". Zeeland zou voor Tholen/Flip land een dienstverlenings overeenkomst met Brabant kun nen afsluiten, maar bestuurlijk heeft men dan niets te vertellen. "Het provinciaal bestuur van Zeeland heeft best begrip voor onze grensoverschrijdende con tacten. We hebben daarom nu de vorming van een mini- brandweerregio Tholen/St. Phi lipsland bepleit", aldus de Fli- plandse burgemeester. Hij sprak maandagavond in het gemeentehuis tijdens de uitreiking van diploma's aan het brandweer korps St. Philipsland. "Het is fijn, dat u het enthousiasme voor cursussen en oefeningen kunt op brengen, want het materiaal Volgens wethouder J. Versluijs levert de bouw eenmalig 94 man jaren op en ontstaan er acht vaste arbeidsplaatsen waarnaast er 1 parttimer en vijf seizoenkracch- ten werk kunnen vinden "Wil je een voorziening als een overdekt wembad krijgen, dan moet je 't op deze manier doen, anders lukt het niet. De stichting Welzijn voor Ouderen heeft,al laten weten in het overdekte bad te willen gaan zwemmen in plaats van in Gageldonk te Bergen op Zoom. De opzet en wens is namelijk om de elk-weer-acommodatie Goris hoek voor de Thoolse bevolking te gaan gebruiken", aldus de we thouder. J.L. van Gorsel (VVD) en J. de Bres (PvdA) noemde dat een essentiele voorwaarde voor medewerking aan het bunga lowpark. W.C. van Kempen (CDA) herin nerde eraan, dat de gemeente al tien jaar over het bungalowpark bezig is, maar economisch is het nu meer haalbaar. "Het is een af ronding van het bestemminsplan en een kwalitatieve verbetering van de dag- en verblijrecreatie. Seizoenverlenging kan een posi tieve invloed hebben op de beste dingen in St. Maartensdijk en Scherpenisse. Bij minder goed "Ik heb er wel twee of drie ook, René." "Oke, Frits. Ik wou je even zeggen dat ik vanmiddag bij OPTICIEN VAN MIL ge weest ben. Hij heeft mij ogenblikkelijk, met het oog op mijn nieuwe bril, uitge legd hoe gevaarlijk het is om in, op het oog goedkoop lijkende, lage prijzen te geloven. Wat op het oog hetzelfde lijkt is, nauwkeurig vakkundig bekeken, héél anders." "Gelukkig dan maar, René, dat ik dat uit ervaring allang wist." BERGEN OP ZOOM Wouwsestraat 8 Advertentie I.M. ken: in april een 'Vlam in de pan' bij M. den Braber in de Em- mastraat, in november het dode lijk verkeersongeval van M. Reijngoudt op de Slaakweg. Burgemeester Vogel noemde de beschikbaarheid van het vijftien leden tellende Fliplandse korps overdag een probleem. "Velen werken buiten de gemeente, zodat het een reden temeer is om all round brandweerman te zijn". Slechts een vijftal zouden er over dag beschikbaar zijn, zodat bij de vervanging van J. van Duuren en C. van Moort volgend jaar wel gekeken wordt naar mensen die in St. Philipsland werken. Vorig jaar hoefde de Fliplandse brand weer maar twee keer uit te ruk- De burgemeester dankte de vrij willigers namens de gemeenschap voor het paraat zijn en de inzet bij de cursussen. Een groot deel van het korps studeerde en Kr. Reijn goudt en C.P. Kosten kregen hun diploma hulpverlener, evenals J. Wolse. Brandwacht tweede klas werd P. Verwijs en A. van Duu ren en R.J. v.d. Have deden het aantal persluchtmaskerdragers tot acht stijgen. Er zijn zes toestellen beschikbaar. Voor het praktisch gedeelte van brandwacht eerste klas slaagden A. van Duuren, C. van Duuren en R.J. v.d. Have, maar zij studeren verder voor de theorie. Dinsdaga vond' deden G.C. Noorthoek en W. Kempeneers examen, zodat er volgend jaar beslist weer diplo ma's uitgereikt zullen worden bij de brandweer St. Philiopsland. Naast het gezellig samenzijn werd nog gekeken naar enkele video films over activiteiten van de brandweer. weer kunnen de recreanten in de elk-weer-accommodatie terecht en dat betekent minder druk op de kernen. De eigen inwoners kunnen van het overdekte zem- bad profiteren en het gehele plan is positief voor de werkgele genheid". Ook Van Gorsel beaamde dat. r£en overdekt zwembad en een bowlingbaan zijn in tegenwoor- rd+g'»T-Het VVD-raadslid wees ver- 'der op de verbreding van de Go- rishoeksedijk en de wegen in de Scherpenissepolder (Hok-, Gat en Schoondorpweg). De toene mende drukte - 225 zomerwonin gen vond hij het maximum - kan in de zomer problemen voor de landbouwers veroorzaken. Ver der moet volgens Van Gorsel de fietsrecreant aandacht krijgen. Mevr. N.M.J. Boissevain-Van Riet (PvdA) onderstreepte de kleinschaligheid. "Daaraan moe ten we vasthouden, want groot schalige voorzieningen passen hier niet. De 225 huizen moeten tegelijk met de elk-weer- accommodatie verwezenlijkt wor den. Aangezien er vooral families met jonge kinderen en ouderen echtparen zullen komen, moeten de voorzieningen daarop af gestemd worden. "Mevr. Boisse- vain was ingenomen met de goed keuring van de stuurgroep Oosterschelde en het provinciaal bestuur, want dat zijn 'vrij moei lijke dames en heren'. Verbete ring van de wegen zag ze niet zo zitten omdat het volgens haar hard rijden in de hand werkt. P. van Belzen (RPF/GPV) noem de recreatie en rust spanningsveld den.. "Het een kan niet zonder het ander en we moeten ook aan onze medemens denken. Verder moeten de campings goed rende ren, maar dit miljoenenproject is toch een vij forse investering. En wat gaan we inleveren als het ka rakter van de gemeente Tholen in grijpend wijzigt? Worden alle voorzieningen toegankelijk voor de Thoolse burgers en is er een ga rantie voor Thoolse werkgelegen heid bij de voorbereiding. Het uitstralingseffect naar de bevol king zal niet erg groot zijn, want buitenmensen komen er niet aan te pas", aldus Van Belzen. Wethouder Versluijs legde uit, dat twee campings bij Gorishoek nu al zelf een supermarkt hebben, maar voor speciaalzaken ver wachtte hij toch een uitstraling seffect naar St. Maartensdijk. Hij was helemaal niet bang, dat de rust van Tholen aangetast zou worden. "Een stuk verveling heeft o'ngewenste effecten. Naar rust, water-, vis- en duiksport moet het voorzieningenpakket uitgebreid worden om het gehele recreatie-gezin aan z'n trekken te laten komen.Er zijn ook al con tacten met scholen voor tennis- weekends in elk-weer- accommodatie". De wethouder erkende, dat de op zet groter is dan tien jaar geleden, maar er is meer draagvlak nodig om het plan haalbaar te maken. "De kleinscchaligheid is toch aangepast aan de aard van Tho len". Hij vond de elk-weer- accommodatie ook nodig voor de campings, waaraan steeds meer eisen gesteld worden. "Dat is geen zaak meer die goud op brengt". SGP-fractievoorzitter Th. Aarnoudse was bang, dat de recreant die voor rust naar Goris hoek komt, zich terug zal trek ken. "Dit project is ongunstig voor de Thoolse samenleving. Welke garantie hebben we', dat" de kleinschaligheid niet uitgroeit tot een grote zaak? Als de elk-weer- accommodatie economisch niet goed draait, moet het bungalow park groter worden", voorzag Aarnoudse. "Dan komt het terug bij de ge meenteraad om een democrati sche beslissing te nemen", ant woordde wethouder Versluijs. De zelfvoorziening van Gorishoek achtte hij een grote garantie voor behoud van de rust. Van Gorsel wees nog op de uit spraak van de Raad van State in zake het opleggen van lasten aan de campings voor het fonds dorp suitleg, Volgens de wethouder moeten de exploitanten van het bungalowpark rekening houden met bouwbelasting. "Daar kun nen we ze niet later mee confron teren, anders voelen ze zich be drogen". Versluijs achtte de combinatie huizen/elk-weer-acommodatie een voorwaarde voor de bouw, die alleen via bedrijven uit de streek (ruim gezien dan, ook bui ten de gemeente) verwezenlijkt wordt. Hij hoopte, dat verbreding van de Gorishoeksedijk in 1986 gereali seerd wordt. Het krediet voor het fietspad koml binnenkort in de gemeenteraad. Met de vijf stemmen van de SGP gaf de gemeenteraad b en w gele genheid om het bestemmingsplan te wijzigen om de 225 zomerwo ningen met overdekt zwembad, bowlingbaan, restaurant, super markt en vissportwinkel bij Go rishoek mogelijk te maken. De SGP-fractie verklaarde bij monde van K.A. Heijboer om principiële redenen tegen te zijn. "Het geestelijk leefmilieu van de bevolking is nummer 1z'n pro ject kan de toets van Gods woord en met name de Tien Geboden niet doorstaan". Heijboer vroeg zich verder af of de recreanten die rust willen en de bevolking wel met zo'n elk weer-accommodatie gebaat zijn. Hij verwachtte juist meer overlast. Voor de plaatselij ke middenstand en de horeca achtte het SGP-raadslid deze ont wikkeling evenmin positief, want met een supermarkt en winkel in vissportartikelen bij het bunga lowpark wordt het uitstralingsef fect naar de omliggende dorpen minder. "Haestinge heeftal grote tekorten, nee, we zien 't nog niet zo zitten met dit project", zei Heijboer. Tijdens de korte raadsvergade ring kwam vorige week het ant woord van b. en w. aan raadslid J. de Jager over inwoners met een minimum inkomen ter sprake. De Jager had tijdens de begro tingsbehandeling gevraagd of er mogelijkheden waren te voorko men dat de financiële positie van mensen met een minimum inko men verder wórdt aangetast. Het antwoord van b. en w. was er al en daaruit bleek dat de gemeente o.m. de haar burgers opgelegde belastingen kan kwijtschelden en daarnaast een steunfonds kan op zetten, waaruit op verzoek kan worden uitgekeerd. Dat alleen na inviduele beoordeling van de situ atie. De financiële situatie van de gemeente is echter van dien aard dat thans voor zo'n steunfonds moeilijk gelden genoteerd kunnen worden. Daarnaast is ook moei lijk aantoonbaar of er in de ge meente zijn, die in aanmerking zouden komen. De Jager infor meerde tijdens de raadsvergade ring of er ooit is nagegaan of die gevallen er zijn. Hij zou het wel nuttig vinden om dat te weten. Raadsvoorzitter burgemeester T.A. Vogel antwoordde dit met de sociale dienst te zullen bespre ken, maar was van oordeel dat het zeer moeilijk zal zijn. Juist stille armoe komt niet snel boven water. Wethouder A. Kosten wees er op, dat dit onderwerp al met de socia le dienst is besproken en daarbij bleek dat het uiterst moeilijk is het echte minimum vast te stellen. Ook het PvAB lid C. den Braber meende, dat de durf ontbreekt bij de mensen die op de bodem zit ten. Wethouder Kosten wees er overigens nog op dat er in het ver leden al wel mensen zijn ge holpen. het SGP lid P. van Hekken herin nerde er meteen maar aan, dat er ook door de S.G.P.-fractie vra gen over andere onderwerpen zijn gesteld tijdens de begrotingsbe handeling. Wanneer kunnen die worden beantwoord? De voorzit ter zei dat er al wat aan gedaan is. In dat opzicht behoeft Van Hek ken zich geen zorg te maken, dat er onderscheid wordt gemaakt. Er kan met sommige vragen alleen wat meer tijd gemoeid zijn en de vraag van dhr. de Jager kon ge makkelijker worden beantwoord. Voor deze vergadering bleek SGP-er L. den Engelsman wegens ziekte te zijn verhinderd. Met het bestuur van de PZEM bleek ook de gemeenteraad van oordeel, dat PZEM winst de Zeeuwse verbruikers ten goede dient te komen. Gaat onze verte genwoordiger dat het PZEM bestuur meedelen, zo informeerde Den Braber. De voorzitter be vestigde dat, maar b. en w. zullen de zienswijze van de raad ook schriftelijk aan de PZEM meedelen. Dat er nu weer ƒ25.000,door de deelnemende gemeenten, die zijn aangesloten bij de Interge meentelijke Sociale Dienst (Schouwen en Sint Philipsland) moet worden bijgedragen voor onderhoud plafond van het eigen gebouw in Zierikzee, vond raadslid J. de Jager nogal gortig. Hij vroeg zich af of destijds bij aankoop de staat van dat geboüw wel goed was opgenomen. Zijn college Van Hekken was van me ning, dat men dit in Sint Philips land maar moeilijk kan beoorde len. De raad handhaafde het al eerder ingenomen standpunt om de stichting Reinwater te Amster dam niet te subsidiëren, ook al had raadslid A.P. Kornaat gelijk, dat deze stichting geen subsidie krijgt van de waterleidingmaat schappij, zoals wel door het colle ge was gesteld. Maar het tegen gaan van de vervulling van rivie ren, zag b. en w. meer als een taak De Betho, die ook een vestiging heeft in Tholen, gaat het hoofd gebouw in Goes voor 2.951.000 gulden uitbreiden. Op het terrein van 4550 m2 wordt 2350 m2 be bouwd door de Vlissingse aanne mer Stegink. De nieuwbouw op Klein Frankrijk moet in oktober klaar zijn. van de rijksoverheid. Aan de heer M.C. Meijer van Achterstraat 40 werd de woning Plataanstraat 18 verhuurd en de heer A.G. Vroegop krijgt ge meentelijke garantie voor de aan koop van 't Slaak 7. Zo was deze raadsvergadering binnen het half uur bekeken in tegenstelling met de marathonzitting van de december-begrotingsraad In Sint Maartensdijk lag het moeilijk om een uitbreidingsplan van de grond te krijgen, nadat plan 'Noord' door hogere instan ties niet was goedgekeurd. Terwijl er toch ook in de Smalstad huizen gebouwd moeten worden. Daar om zal ook de PVDA fractie bestemmingsplan 'Muije' goed keuren, zei mevrouw Boissevain maandagmiddag in de gemeente raad. Hoewel zij en haar fractie de heer Westerweel toch wel ge lijk moesten geven dat deze bouw dicht bij het bestaande natuurge bied komt te liggen. Dit alles af wegende ging de fractie toch ak koord met het plan. Van Belzen was het wel eens met de ongegrondverklaring van het bezwaarschrift Westerweel. Wat echter de geluidshinder betreft dacht hij dat het in het pre-advies niet helemaal goed was verwoord. Hij informeerde of er in de huidi ge situatie al metingen zijn ver richt voor wat geluidshinder be treft. Dan zou men straks beter kunnen vergelijken. S.G. P.er Heijboer maakte als antwoord op de kritiek van Van Belzen voor wat de verstrekte cijfers betreft, wat ondeugend op, dat een onder wijzer weliswaar beter is in het re kenen dan een boerenknecht, maar er is toch al eens gerekend door Van Belzen wat ook ver keerd uitpakte. V.V.D.-er Van Gorsel vond vaststelling van dit plan gewenst, want dit is voor Sint Maartensdijk nodig. Wethouder Koopman antwoord de dat de schoolmeeester wel goed gerekend had, want hij kon er zelf ook niet goed uitkomen. Die cij fers worden opnieuw bekeken. Tot dusver zijn er geen metingen verricht, dat wordt pas na de nieuwe situatie gedaan. Staats bosbeheer is gevraagd bijzondere voorzieningen te treffen. Daarna kreeg het uitbrei dingsplan de goedkeuring van de raad.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1986 | | pagina 9