Vervoer gehandi capte sporters si-enrn y.V.V. Tholen op vakantiebeurs Onderwijsinformatie Fusie Thoolse scholen v.o. Programma muziekver. vastgesteld Chemisch bedrijfsafval: wat doen we ermee? Onderwijs Het kruis in de jungle Donderdag 23 januari 1986 Folder Sinds kort is er in Zeeland een organisatie die ervoor zorgt dat gehandicapte sporters worden vervoerd naar de plek waar de sport wordt bedreven. Het is een kwestie van één telefoontje of briefje en de (aangepaste) bus of auto rijdt voor. ÏN BEHOEP (OM MISSIES Nieuwe stichting Hoe werkt het vervoer? Wat kost het? Folder beschikbaar Informatie IMeeltje Jans PAK EVEN UW ZAKBOEKJE Nooit één lijn Individueel L.E.A.O. Wraak! STEMMEN VAN LEZERS Hervormde gemeente St. Maartensdijk Bezwaren Hervormde Gemeente St. Maartensdijk PROGRAMMA OVERZICHT: ABDIJ IEUWS De Kamers van Koophandel in Zeeland zijn begonnen met een campagne onder de bedrijven wat men kan doen met che misch afval. De verwijdering van dit afval en van afgewerkte olie staat de laatste jaren sterk in de be langstelling. Niet zo vreemd, als men beseft dat een naar ver houding kleine hoeveelheid van deze stoffen al een behoorlijke bodemverontreiniging kan ver oorzaken, met alle vervelende gevolgen vandien. Nu is het nog niet zo lang gele den dat er nauwelijks goede mogelijkheden waren om het afval op een verantwoorde ma nier te laten afvoeren of ver werken. Uit een onderzoek dat een paar jaar geleden is gehouden onder 300 a 400 bedrijven in Zeeland die met chemische stoffen en olie werken, bleek dat 35% het afval zelf verwerkte, vooral als het ging om afgewerkte olie. 30% stortte het afval op een of andere manier; 15% verbrand-1 de de zaak en 10% spoelde het afval door het riool. De provincie Zeeland heeft een folder gemaakt, waarin de be drijven voorlichting wordt gege ven wat men met het chemische afval kan doen. Ook wordt op gesomd aan welke stoffen men moet denken. Die zijn ingedeeld per bedrijfscategorie. In totaal zijn er in Zeeland 1600 bedrijven waar dagelijks met chemische produkten wordt ge werkt, zo meldt de folder. Het gaat bv. om garages, verfbedrij ven spuiterijen, agrarische be drijven, drukkerijen, laboratoria, wasserijen, metaalverwerkende bedrijven en houtverwerkende bedrijven. De beide Kamers van Koophan del in Zeeland hebben de folder onder het bedrijfsleven ver spreid. Wie er verder belangstelling voor heeft kan gratis een exem plaar verkrijgen bij: bureau voorlichting provincie Zeeland, Sint Pieterstraat 42, 4331 EW Middelburg, telefoon 01180- 31394. De Kamers van Koophandel or ganiseren deze maand twee-bij eenkomsten waar het be drijfsleven wordt voorgelicht over de mogelijkheden tot af valverwijdering. Enkele tiental len in deze problematiek gespe cialiseerde bedrijven zijn daar aanwezig voor het geven van informatie. De editie '86 van de onderwijsbrochure 'Van school, wat nu?' is uit. Zij heeft als doel jongeren te helpen bij de keus welke richting ze moeten inslaan na het verlaten van een school voor voortgezet onderwijs. Er wordt o.a. uitvoerig aandacht besteed aan de gedeel telijke leerplicht en de verschillende mogelijkheden om daaraan te voldoen. Verder geeft de brochure informatie over vormingsinstituten voor werkende jongeren, beroepsopleidingen, regionaal consulenten en avondscholen. Ook staan er tips in over zaken als reiskostenver goeding, kinderbijslag, arbeidsbureaus en arbeidsovereenkomsten. Alle belangrijke adfessen en telefoonnummers en de kosten van de opleidingen zijn eveneens in de folder te vinden. 'Van school, wat nu?' is een uitgave van de Provinciale Onderwijs raad. De brochure is gratis verkrijgbaar bij het SKOA (Samenwer- kingsverbahci vöör ^êuzeVegéléiamg en Onderwijs-Arbeids- Contacten). Voorheen het Regionaal orgaan voor het leer- ling#fezen. Het SKOA zit in Goes, Postbus 2034, 4460 MA, tel: 01100-30548. Ook kan de brochure via de schooldecaan worden aangevraagd. Woensdag 29 januari, 14.00 uur, vergadert de afdeling basis onderwijs en speciaal onder wijs van de Provinciale Onder wijsraad. Aan de orde komen o.a.: ge zondheidsvoorlichting en op voeding; schoolkeuzeonder- zoek SKOA (Samenwerkings verband voor Keuzebegeleiding en Onderwijs-Arbeidscon- tacten). Voorgesteld wordt om over een jaar te beschrijven wat er in Zee land al gedaan wordt aan zorg verbreding in het basisonderwijs, dat gericht is op extra maatrege len voor kinderen met leer- en ge dragsproblemen. De vergadering is openbaar en wordt gehouden in het provin ciehuis, Sint Pieterstraat 42, Middelburg. 'Elk mens moet het recht en de kans hebben deel te nemen aan sport. Niemand mag worden uitgesloten van deelneming aan de activiteit die past bij zijn be langstelling en bekwaamhe den'. Zo luidt een gedeelte uit het handvest 'Sport voor allen', dat is vastgesteld door de Raad van Europese sportministers. Dit betekent dat ook gehandi capte mensen de gelegenheid moeten krijgen - het récht heb ben - een sport te beoefenen. Nu is dat gemakkelijkei gezegd dan gedaan. De cijfers bewijzen het. Ongeveer de helft van de Nederlanders doet wel op een of andere manier aan sport. Van de gehandicapte Nederlanders is naar schatting slechts 2% sportief bezig... Een van de grootste belemme ringen voor de gehandicapten is het vervoer naar de sportac commodatie. 40% van de ge handicapten die geen sport be drijven, maar dit wel zouden willen, vindt dat het ver voersprobleem het grootste knelpunt is. Daar moet dus iets aan worden gedaan. Zeker in een provincie als Zeeland, waar het ver voersprobleem misschien nog groter is dan in andere delen van ons land. Er wonen niet zo veel mensen, waardoor spor tactiviteiten 'ergens' dienen te worden geconcentreerd en lan ge 'aanvoerlijnen' ontstaan. Bo vendien zijn de verbindingen tussen de verschillende regio's niet ideaal. Op initiatief van de Zee.ywse Sportraad is opgericht de "Stichting vervoer gehandicap tensport Zeeland". Letterlijk luidt de doelstelling: "Het doen vervoeren van gehandicapten die deelnemen aan sport- en spelactiviteiten en die geen of onvoldoende gebruik kunnen maken van het openbaar ver voer, omdat dit vervoer niet of onvoldoende is aangepast en/of de afstand naar de activiteit een bezwaar is". De stichting wordt "gerund" door vrijwilligers en gesubsi dieerd door de provincie en 29 van de 30 Zeeuwse ge meenten. 0m het vervoer te kunnen ré'ge Jen, is Zeeland verdeeld in vier gèbiëdep (Z.-Vlaanderen, Wal cheren/De Bevelanden, Schou wen/Duiveland en Tholeo/Sint Philipsland. Per gebied is een coördinator aangesteld, die be schikt over alle gegevens van (aangepaste) busjes of personen auto's die voor het gehandi- captenvervoer kunnen worden ingezet. Na een brief of telefoontje zorgt de coördinator ervoor dat op het gewenste tijdstip het voer tuig voorrijdt èn de gehandicap te weer thuis brengt. Het uitgangspunt is dat het ver voer ongeveer hétzelfde gaat kosten als het openbaar ver voer. Net als in de gewone bus, moet er worden afgerekend met de chauffeur. Om een voor beeld te geven: een retourtje Kruiningen - Middelburg gaat f 8.75 kosten. Er is een folder beschikbaar waarin alle belangrijke gege De AROB commissie uit Gede puteerde Staten houdt op dins dag 28 januari 10.00 uur, eer hoorzitting ter behandeling var de bezwaarschriften van de he ren W. de Vrieze uit Voorscho ten en P.W. Michielsen uit Ter neuzen. Burgemeester en wet houders van Terneuzen heb ben verklaringen van geen be zwaar gevraagd voor het veran deren van het voormalige secretarie-gebouw in een woon-winkelpand op het per ceel Markt 4 te Terneuzen. GS hebben die verklaringen verleend. De derde kamer uit Gedeputeer de Staten behandelt op 28 janu ari, 10.30 uur, twee beroep schriften van de heer C.W.J. Koensen en van de heer mr. E.J. Mouwen, namens me vrouw M. de Penning. De heer Koensen had bij b. en w. van Terneuzen een vergunning aan gevraagd op grond van de drank- en horecawet. Deze ver gunning is hem geweigerd. Me vrouw M. de Penning heeft be roep aangetekend wegens het intrekken van haar vergunning door deze gemeente. De tweede kamer uit GS houdt ook op 28 januari, 11.00 uur, zitting om een beroepschrift te gen beslissingen van de ge meente Terneuzen over een al gemene bijstandszaak te be handelen. Donderdag 30 januari om 14.30 uur, houdt de voorzitter van het college van Gedepu teerde Staten zitting in een AROB-zaak. Het-Jlgaat om het weigeren van bijstand op grond van art. 45 van de algemene bijstandswet (spoedshalve bijstand). vens over het vervoer van sportminnende gehandicapten zijn terug te vinden: wie moet u bellen om vervoerd te worden, waar kunt u aanvullende infor matie krijgen en ook welke sporten op welke plaatsen in Zeeland door gehandicapten worden bedreven. De folder kan worden aange vraagd bij: Stichting vervoer ge handicaptensport Zeeland, Sint Janstraat 41, Middelburg, tele foon 01180 16323. De hoorcommissie bestem mingsplannen houdt een zitting op vrijdag 31 januari om 14.00 uur. Het gaat om zes bezwaar schriften tegen de eerste her ziening van het bestem mingsplan Serooskerke van de gemeente Veere. De heer P. Nijpjes en mevrouw A. Nijpjes van de Sande en de heren T. de Jong, J, Verkeste en A. Francke, allen uit Seroos kerke, maken bezwaar tegen de mogelijkheid dat er autoboxen gebouwd kunnen worden aan de Van Vollenhovenweg in Se rooskerke. De heren P. Stroo en Chr. Kole, ook uit Serooskerke, maken be zwaar tegen het geprojecteerde bedrijventerrein tussen de Noordweg en de Wilgenhoe- kweg in deze gemeente. Alle zittingen zijn openbaar. Ze worden gehouden in het provin ciehuis, Sint Pieterstraat 42, Middelburg. Wie gefteresseerd is in de plannen die zijn gemaakt voor de inrichting van het ei land Neeltje Jans in de mon ding van de Oosterschelde kan hierover informtie krijgen. Er is een uittreksel gemaakt van de ideeën die gelan ceerd zijn door Louis van Gasteren en Harrison Price. Aanvragen kunnen schrifte lijk of telefonisch gebeuren: bureau voorlichting provin cie Zeeland, Sint Pie terstraat 42, 4331 EW Mid delburg, telefoon 01180 31394. Het materiaal wordt gratis toegestuurd. Abdijnieuws is de informatierubriek van de provincie Zeeland. Redactie: bureau voorlichting. Sint Pieterstraat 42, 4331 EW Middelburg, telefoon 01180-31392 of 31402 THOLEN 23, 24 en 25 jan. Open nieuw jaarswedstrijd 1986 schietver. Eendracht. 28 jan. ANIB-soosdag Meulvliet 30 jan. Koffie-ochtend E.O., de Wingerd. 3 febr. Start cursus voetbal scheidsrechter III, kantine Tho- lense Boys. 4,11, 18 en 25 febr. AN1B- soosmiddag. 19 febr. Jaarfeest NCVB, Visnet. 19 febr. Bijeenkomst Plattelands vrouwen. 22 febr. Orientatierit MAC. POORTVLIET 31 jan. Bijeenkomst Plattel, vrouwen. SCHERPENISSE 24 jan. Discoavond jeugdver. Scarpenesse, 20.00 uur. 30 jan. Alg. ledenverg. ZLM, 19.30 u. De Gouden Leeuw. 1 feb. Uitvoering opera ensemble Belcantorium, 20.00 u.H. Huis 7 feb. 20 U. Gezinsavond en to neelavond ZLM 20.00 uur. H. Huis SINT MAARTENSDIJK 23 jan. Contactavond al leenstaanden, Groene Kruis- gebouw. 28 jan. Jaarverg. Plattel.vrou wen, 19.30 u. Haestinge. 31 jan. Muziekuitvoering Euter pe, Haestinge 19.30 u. SINT ANNALAND 31 jan. Donateursavond Acce lerando 3 feb. Alg. Ledenverg. Z.L.M., 19.30 u. de Wellevaete OUD VOSSEMEER 24 jan. Bingo Jong Vosmeer SINT PHILIPSLAND 24 jan. Alg. ledenverg. Hout- en Bouwbond CNV, 19.30 u. de Wimpel Zaterdag vertoont de Evangeli sche Gemeente "De Schuil plaats" om 19.30 u. in 't Swaent- je, Blauwehandstraat 34 te Ber gen op Zoom de evangelische film "Het kruis in de jungle" naar het gelijknamige boek van David Wilkerson. Het boek is in 32 talen vertaald met een totaaloplage van meer dan 15 miljoen exemplaren. De film vertelt over de roeping van ds. David Wilkerson naar New York en de start van zijn moeilijke wérk onder drugs verslaafden, jeugdige gangsters, prostituees en andere aan de zelf kant van de maatschappij geraak te jongeren. vr. 24 jan. 19.30 u. De Wimpel jaarverg. bouwbond CNV wo. 29 jan. 19.30 u. De Druiven tros jaarverg. Z.L.M. wo. 29 jan. 20.00 u. De Wimpel Vrouwen en Gezondheid BERGEN OP ZOOM 25 jan. 19.30 u. film: "Het Kruis in de jungle", 19.30 u. 't Swaent- je, Blauwehandstraat 34. 28 jan en 4 feb. Cursus Pech On derweg, Streekschool, Ringers- weg 14, 19.30 u. t/m 2 feb. Tentoonstelling over wetenschapswinkels, Bibliotheek, t/m 15 feb. Tentoonstelling schil derijen van Marjolein van Eijnd- hoven, De Botte Hommel, Blokstallen 4. t/m 16 feb. Tekeningen en schil derijen van Charles Jansen, Et cetera t/m 3 maart "De Mokumcollec- tie", schilderijen, tekeningen en grafiek, Markiezenhof. 16 feb. Open Huis Markiezenhof, 12-17 u. 23 feb. Koffieconcert duo Crom- melynck, Hofzaal 21 feb. t/m 9 maart.Expositie menselijke figuren in grafiek, te keningen en aquarellen, film ROXY I: Miami supercops - a.l. dag. 20 u. vr en za 19 en 21.20 u. zo 14, 16.30, 19 en 21.30 u. ROXY 2: Traffic School - a.l. dag. 20 u. vr en za 19 en 21.30 u. zo. 14, 16.30, 19 en 21.30 u. CINEMACTUEEL 1: Back to the future - a.l. dag 20 u. vr. en za. 19 en 21.30 u. zo. 14, 16.30, 19 en 21.30 u. CINEMACTUEEL 2: The Break fast club a.l. dag 20 u. vr en za 19 en 21.30 u zo. 14, 16.30, 19 en 21.30 u. CINEMACTUEEL 3: The Goo- nies - a.l. do 20 u. vr en za 19 en 21.30 u. zo 14, 16.30, 19 en 21.30 u. Terms of endarment - a.l. ma. 19.30 u. di. en wo 20 u. VERVOLG VAN PAG. 1 Over de afvloeiingsregeling voor het personeel was er 16 januari De Bond van muziekgezelschap pen Tholen en St. Philipsland heeft zaterdag 11 januari haar jaarvergadering gehouden in de Sakofahal te Sint Annaland. Voorzitter Van Damme (Euterpe) richtte zich in zijn openingswoord in het bijzonder tot de vier aanwe zige dirigenten en blikte terug op de activiteiten van vorig seizoen. Tijdens de bestuursverkiezing werd de heer Nelisse (Concordia Tholen) herkozen en van de Oud- Vossemeerse muziekvereniging nam de heer Van Meel de plaats over van de heer Vos. Daarna werd het gezamenlijke zomerpro- gramma vastgesteld: 21 juni Mu ziekdag in Sint Philipsland, 6 sep tember Taptoe in Sint Annaland en 15 november Play Inn in Tho len. Als ensemblemars is de Sain- triphon van A. Ney gekozen. Dit jaar is Euterpe uit Sint Maar tensdijk aan de beurt om de muzi kale klanken te verzorgen tijdens de Thoolse Dagen. De uitwisse lingsconcerten worden in onder ling overleg verzorgd, alleen hoopt men tijdens deze concerten op wat meer publiek. Na een oproep van de voorzitter om bij een gezamenlijk optreden meer naar eikaars optredens te luiste ren werd de vergadering gesloten. een bespreking met vertegen woordigers van de personeelsva korganisaties en scholen besturenbond. Volgens de we thouder bleek er zodanig verschil van meninq te zijn, dat men nooit op een lijn kan komen. "De een wil een insteekregeling, de ander een systeem op basis van dienstja ren. Er moet een zo goed moge lijk compromis te vinden zijn, maar het mag geen beletsel voor de fusie vormen. Eventueel komt er een uitspraak van een geschil lencommissie". Versluijs liet nog weten, dat voor 22 januari de me dezeggenschapsraden op de voor gestelde afvloeiingsregeling moe ten reageren. Over de nieuwe be heersvorm zei de wethouder, dat er eerst een zogenaamde artikel 61 constructie komt om zo vlug mo gelijk aan het werk te kunnen. Een gemeenschappelijke regeling van gemeente en ZLM is nu wet telijk nog niet mogelijk. sluijs vond, dat Den Haag wel oog had voor de situatie. "De staatsssecretaris spreekt al over een Zeeland-variant. Bovendien zijn we in de onderwijscommissie vah de Vereniging van nederland- se Gemeenten vertegenwoordigd om onze belangen te bepleiten". Ten aanzien van de nieuwe moge lijkheden deelde Versluijs mee, dat alle vakken aanwezig zijn om lager economisch en administra tief onderwijs te geven. "De mo gelijkheid is dan ook niet uit gesloten om op de Thoolse scho lengemeenschap l.e.a.o. te krijgen". Dijke merkte op, dat door de fu sie de enige openbare mavo in stand kan blijven, maar wordt in de nieuwe scholengemeenschap het mavo-karakter wel behou den? De wethouder verzekerde van wel. Concluderend stelde De Bres, dat het ministerie van on derwijs meer met het lineaal werkt, dan met argumenten uit de streek waar de scholen met pro blemen zitten. Wethouder Ver- Unaniem besloot de Thoolse ge meenteraad verder, een verzoek in te dienen voor individueel lager beroepsonderwijs (1BO). het wa ren er eigenlijk twee: per 1 au gustus 1987 en als dat niet zou lukken per 1 augustus 1988. Die constructie was gekozen gezien de ervaring met een eerder verzoek van de l.t.s. voor ITO, dat al in februari 1984 ingediend was, maar in november 1985 negatief was beoordeeld. Van Belzen vroeg zich af, waarom b en w niet tegen ie beslissing in beroep wa ren gegaan. Hij vond het niette min een goed voorstel gezien de aandacht voor de individuele leer ling. Ook De Bres zei 't bijzonder goed te vinden om alles in het werk te stellen, dat zo weinig mo gelijk scholieren naar buiten Tho len gaan. Dijke was er mee inge nomen, dat b en w hun ei niet on der 1 kip legden gezien de lange duur van het eerste verzoek. "Ambtelijke molens malen lang zaam en daarom lopen we met twee verzoeken tegelijk een keer vooruit", merkte Van Damme op. Wethouder Versluijs meende door de fusie dit keer ook sterker te staan, want voorheen ging het alleen om de l.t.s. en nu is ook de lhno-school de Oesterschelp erbij. Dat betekent een groter aantal leerlingen. Zolang de IBO- afdeling er nog niet is, blijfd e A- groep voor moeilijk lerende kin deren op de l.t.s. gehandhaafd, zei de wethouder nog op vragen van raadslid I.C. Moerland. overdenking Vervaarlijk stond die woesteling uit lang vervlogen tijden tegeno ver zijn beide vrouwen, terwijl hij haar zijn krijgszang opdroeg: "Ada en Zilla, hoort naar mijn stem, vrouwen van Lamech, neig uw oor tot mijn rede. Ik sloeg een man dood om mijn wonde, een knaap om mijn striem, want Kain wordt zevenvoudig gewroken, maar Lamech zevenenzeventig maal! (Genesis 4:23,24). Als de familieleden van de gedode man enn knaap hun geliefden ook riiét ongewroken hebben gelaten, zal daarmee wel een eindeloze ke ten van steeds gruwelijker geweld daden in het aanzijn zijn ge roepen! Mozes' stelregel "oog om 'oog tand om tand" mag gewaardeerd worden als een inperking van de volslagen willekeur van de wraa kacties die van oudsher in zijn omgeving gebruikelijk waren, maar tegelijkertijd wettigde hij daarmee het principe van de we dervergelding (zie o.a. Exodus 21:23-25), en de heilloze keten van geweld bleef bestaan. Er is er alleen maar Een die bij machte is gebleken om de door mensen als Lamech in werking gestelde kettingreactie te stoppen, en dat is Jezus Christus. Hij kwam inde wereld, niet om deze te veroordelen, maar te behou den. Hoewel de mensheid het ver diend zou hebben, wreekt God zich niet op de mensen maar ver geeft hun wat zij misdaan heb ben, als zij maar willen geloven in Jezus Christus (zie o.a. Johannes 3:16-18). Maar dit reddende geloof heeft wel zijn consequenties. Wie ver lost is uit de keten van vergelding, kan niet meer een nieuwe keten van wraak en geweld in het leven roepen. Wie Jezus na wil volgen moet de gedachte aan wraak, zo als die door Lamech en zelfs door Mozes geleerd is, geheel opgeven. Hij zal moeten leren leven uit het totaal nieuwe, dat Jezus de Zijnen schenkt, maar ook van hen eist: de vergeving. "Heer, hoeveel maal zal mijn broeder tegen mij zondigen en moet ik hem vergeven! Tot zeven maal toe?" vroeg Petrus aan Je zus. Deze antwoordde: "Ik zeg U niet tot zevenmaal, maar tot ze ventig maal zevenmaal' ('Mat- theus 18:21-22). Lamech werd zevenzeventig maal gewroken en Petrus moest zeven tig maal zevenmaal vergeven! Een hemelsbreed verschil! Maar als wij voor en met Jezus willen le ven, moet het mogelijk zijn te doen wat Hij vraagt. Zou er dan ook een keten van liefde en vrede in het aanzijn geroepen kunnen worden? En dat zou iets te maken kunnen hebben met het Konink rijk Gods dat hij heeft ingeluid? Ds. Rikin St. Maartensdijk In de Eendrachtbode van 16-1-'86 staat onder het plaatselijk nieuws van Sint-Maartensdijk een stukje onder het kopje 'L.J. Koopman bedankt, weer bezwaren'. Gelet op het woordje 'weer' valt het ook uw redacteur öp, dat nu al ja ren telkens opnieuw bezwaar schriften worden ingediend tegen gekozen ambtsdragers van de Hervormde Gemeente door de he ren A. Brinkman en P. Kuiper. Op dezelfde pagina wordt onder het plaatselijk nieuws van andere kernen (Tholen, Stavenisse) mel ding gemaakt van bevestiging van kerkeraadsleden. Ofschoon vele Hervormde Gemeenten in ons land, ook op Tholen, in dezelfde omstandigheden verkeren als die van Sint-Maartensdijk, blijven die gelukkig verschoond van dit soort narigheid. Gelukkig maar dat het lidmaatschap van de Her vormde Kerk wat dat betreft aan de plaatselijke gemeente gebon den is, anders was het leed op ons eiland niet te overzien! Met dank voor de. plaatsing. C.P. op den Brouw, Westvest 23, Sint-Maartensdijk. Met verbazing lezen wij de laatste weken de rubriek "Stemmen van Lezers". Nadrukkelijk wil het bestuur van de RPF-Tholen ver klaren, dat op haar vergaderingen nimmer is gesproken of gehan deld over kerkelijke zaken. Ker kelijke geschillen behoren haars inziens door de daartoe bevoegde kerkelijke instanties behandeld te worden en niet via de lezersru briek van de "Eendrachtbode". Door te suggereren, te insinueren en verdachtmaking jegens de RPF als politieke partij maakt u zich helaas schuldig aan die fouten, waarvan u meent anderen te moe ten betichten. Met dank voor de plaatsruimte. Bestuur RPF-Tholen p/a Visstraat 30 4691 ED Tholen VRIJDAG 24 JAN. 18.00-19.30 WEEKEND VOOR DE DEUR. Pres.: Marjo Donders, Leo Troost, Harry van de Reé. Met sport en de culturele agenda. 30 Bloemendalse radio met gospelmuziek 25 jan. 30 Marja's kinderprogramma Ned. talige top 3 en top 15 en ditjes dat jes.Pres.: Jacco Vinje,Gert Smits, Liane Burgers. S.L.O.Th.Aktua. Eindredaktie: Els Frigge De verzoekhoek. Verzoekjes 01667-2791. Jan Voormeulen Jazz in de Polder. Ond.: "De Paul Bley Syn thesizer show". Pres.: Jean Quist. Viva la Musica. Pres.: Sarien Bout. Met de Platenkeus van mevr. Damen-Bal. 16.45-17.30 S.L.O.Th, non-stop 17.30-18.30 S.L.O.Th, sport. Uitdagen en interviews. Pres.: Leen Ottevanger. 19.30-20. zaterdag 11.00-11. 11.30-12. 12.30-13. 13.45-14. 14.45-15 15.45-16 30 Zondag 26 jan. 11.30-14.30 14.30-15.30 De Zevensprong. Populair familieprogramma met diverse telefoonspelletjes. Pres.: Kees Burgers. Bloemendal radio. Met een kerkdienst door Ds. van Gent. Woensdag 29 jan. 17.45-19.00 Streeknieuws. Pres.: Marjo Donders. Van 15 t/m 19 januari was er in Utrecht een vakantiebeurs, waar voor het eerst de VVV eiland Tholen zich met volop resultaat presenteerde. De deelname was mogelijk door subsidie van de provincie Zeeland en van Thoolse bedrijven. Daarnaast kwam er vrijwilligers werk bij, waarvoor de Thoolse campingexploitanten zorgden. In Utrecht werden er meer dan 90.000 bezoekers genoteerd zodat er ook heel wat mensen de stand van de VVV eiland Tholen pas seerden. Er bleek zowel vraag te zijn naar kantoorruimte op Tho len als naar vakantie-bungalows. Er werden contacten gelegd voor dagtochten. Aandacht was er eve neens van organisaties die belan gen van gehandicapten behartig den. Vooral het in aanleg zijnde vissisigci vuui gi.naiiuii.a|3len bij Stavenisse kreeg bijzondere aan dacht. Een organisatie zal in het verenigingsorgaan, oplage 1.2 miljoen, attenderen op dit visstei- ger. De suggestie werd gedaan, klemijzers of gleuven aan te bren gen, zodat ook 1-armige gehandi capten daar kunnen vissen. Er werd veel gevraagd naar fol ders met informatie over Tholen. Opvallend voor de standhouders was wel, dat onder de achttienja rigen bijna niemand ooit iets van Tholen had gehoord. De leeftijds groep 18-25 jaar deelde Tholen veelal in bij Ameland, maar daar onder waren er toch ook, wier voorvaderen op Tholen woonden. De Thoolse standhouders hadden het alles bij elkaar erg druk op de ze driedaagse. Voor sportvissers was er een aparte folder over de Thoolse vismogelijkheden.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1986 | | pagina 7