Consument en veiligheid si.Gnrn E c a> co 3 s O 3 vergunningen hoechst Hartaanval commissaris Donderdag 9 januari 1986 /eilig leven met de dingen om ons heen. Folders Het werkeiland Neeltje Jans in de monding van de Ooster- schelde kan - na voltooiing van de werken aan de pijlerdam -uitgroeien tot een nationaal en internationaal attractiepunt. Met die gedachte als uitgangspunt hebben twee bureaus een ontwerp ingediend voor Neeltje Jans. IN BEHOEP Voorlichting Paraplu Zee-tech-center COMMISSIES STEMMEN VAN LEZERS REFORMATORISCH: THEORIE OF PRAKTIJK? Piratenleed I Piratenleed II Zilveren jubileum bij A.B.G. PAK EVEN UW ZAKBOEKJE PROGRAMMA OVERZICHT: O JSZ JZ D <u provinciale griffie ABDIJ IEUWS De stichting Consument en Veiligheid in Amsterdam richt zich op het voorkomen van ongevallen in de privésfeer. Dat zijn alle onge vallen die niet zijn te rangschikken onder de bedrijfs- of verkeer songelukken. De stichting Consument en Veiligheid heeft in Zee land een consulente. De officiële doelstelling van Consument en Veiligheid luidt: "Het verminderen van de kans op en de ernst van ongevallen op alle plaatsen, die zich onttrekken aan de bemoeienissen van de orga nisaties op het terrein van de bedrijfsveiligheid en de verkeersvei ligheid". Om dat doel te bereiken wordt aan onderzoek gedaan en worden maatregelen getroffen om onge lukken te voorkomen. Aan het onderzoek werken veertien zie kenhuizen in Nederland mee. In de ziekenhuizen worden ongeval lenformulieren bijgehouden. Ge noteerd wordt om welk ongeval het gaat, welk letsel daarmee is gemoeid, welke produkten of ap paraten op het tijdstip van het ongeluk werden gebruikt enz. was de slogan die werd gebruikt in de Veiligheid en Vuurwerk campagne. Belangrijk voorlich- tingswerk wordt verricht door de consulenten. Zij bezoeken scho len, houden inleidingen voor or ganisaties, zoals vrouwenclubs, vereniging voor EHBO en bejaar denbonden en zij werken mee aan exposities in de regio. De stichting was met haar consulente verte genwoordigd op de tentoonstel ling Veiligheid in en om het huis, die de commissie Veiligheid van de Zeeuwse Vrouwenraad vorig jaar in Middelburg heeft gehou den. In de loop der tijden heeft Consu ment en Veiligheid een veelheid aan folders gemaakt met tips over allerlei zaken. Een aantal folders heeft betrekking op kinderen en veiligheid, maar ook voor volwas senen worden er wenken gegeven in bijvoorbeeld de folders Wel thuis en Risico's in het huishou den, of Doe-het-zelver, doe het veilig. De serie Kijk op veilig geeft informatie over produkten, onder andere de veiligheidseisen die aan die produkten moeten wor den gesteld. Er zijn 32 brochures in deze serie uitgebracht, varië rend van huishoudtrappen en kinderbedjes tot reddings- en drijfsmiddelen en giftige planten in huis, tuin en de vrije natuur. Al het materiaal is verkrijgbaar bij het centrale kantoor van de stichting Consument en Veilig heid, postbus 5169, 1007 AD Amsterdam. Nadere informatie over de consulente en het voor lichtingsmateriaal is gratis op vraagbaar via het telefoonnum mer 06-0220220. Niet alle ma teriaal is gratis. Toerisme op Neeltje Jans Dok onderzoeksrapporten van jndere organisaties worden be studeerd en zonodig worden daarna maatregelen bepleit Ver der heeft de stichting een advies- en klachtenlijn (020-764546), waar particulieren klachten kun nen indienen over onveilige pro dukten of onveilige situaties. Zo kan worden bekeken of over de zelfde zaken vaak een klacht wordt ingediend, waarna weer actie kan worden ondernomen. 'De stichting Consument en Vei ligheid is het breedst bekend door de voorlichting die zij door het hele land geeft. Die voorlichting krijgt op verschillende manieren gestalte. Grote campagnes wor den gevoerd via radio en televisie, de dagbladen en weekbladen. "Wat dan nog als je twee vingers kwijtraakt door een kanonslag, je kon toch al niet tot tien tellen Dinsdag 14 januari zijn er vijf zit tingen voor beroepszaken. De AROB-commissie uit Gedepu teerde Staten houdt om 10.00 uur een hoorzitting over een be zwaarschrift van de heer L.M. Uijl uit Bruinisse. GS hebben, op ver zoek van b. en w. van Bruinisse, verklaringen van geen bezwaar afgegeven voor de bouw van zes woningen en een garage aan de Schoolstraat in Bruinisse. De heer Uijl is het hier niet mee eens. De tweede hoorzitting van de AROB-commissie is om 10.20 uur. Mevrouw P.M. Verhage- Koppejan uit Zoutelande maakt bezwaar tegen de bouw van zes tien woningen in het bestem mingsplan Majoorwerf en het bouwrijp maken van dat bestem- ningsplan. GS hebben hiervoor verklaringen van geen bezwaar verleend aan b. en w. van Valke- nisse. De tweede kamer uit GS behan delt om 10.40 uur een beroep van een inwoner uit Axel die het niet eens is met een beslissing van b. en w. van die gemeente op grond van de Algemene Bij standswet. De derde hoorzitting van de AROB-commissie begint om 11.00 uur. De heren C.J. van Donk, D. Dool, J Ligthart en L.M. van der Zwan, allen uit Zierikzee, maken bezwaar tegen het verle nen van verklaringen van geen bezwaar door GS voor het splitsen van de woningen Keetenstraat 5, 92, 96 en 104 en Mastgatstraat 19 en 21. B. en w. van Zierikzee, hadden deze verklaringen aange vraagd De eerste kamer uit GS behandelt om 1 1.30 uur een beroep van de heer A.L.M. van de Walle uit Ter hole. De heer van de Walle had een verzoek ingediend bij het da gelijks bestuur varr het water schap Hulster Ambacht voor het aanbrengen van een beschoeiing in de achter zijn woning gelegen waterloop. Het waterschap heeft hier afwijzend op beslist. Alle zittingen zijn openbaar en worden gehouden in het provin ciehuis, Sint Pieterstraat 42, Middelburg. De bureaus zijn Louis van Gaste ren in Amsterdam en uit Amerika Harrison Price. Beide ontwerpen zijn in oktober gepresenteerd aan vertegenwoordigers van het pro vinciaal bestuur, de adviescom missie Westerterp en de project groep Neeltje Jans. De advies groep-Westerterp werkt op het ogenblik aan het eindadvies over de twee ontwerpen. Gs schrijven de staten, dat al een voorlopige voorkeur, is uitgesproken voor het ontwerp-Van Gasteren. Louis van Gasteren gebruikte als uitgangspunt de paraplu en wel met de gedachte, dat als een stormvloedkering en een kunstmatig eiland kunnen wor den gebouwd, het ook mogelijk moet zijn boven het eiland een reuzenparaplu te spannen, op dat niet alleen de voeten, maar ook het hoofd droog blijven. Om zijn ontwerp nader gestalte te' geven zocht hij nader contact met o.a. architect Wilhelm Holzbauer uit Oostenrijk, Otto Frei (ontwer pers van het olympische stadion in München en het bureau Ove Arup in Londen (Centre Pompidou in Parijs en de Opera in Sydney). Behalve het idee van de paraplu hadden zij als leidraad: hoogwaardige, innoverende architectuur: ontwikkeling van natuurlijke processen op Neeltje Jans; ruimte voor Zeeuwse bedrijfs- aktiviteiten, zoals oester- en mosselcultuur; een Nederlands waterhuis houdkundig museum; uitstalling van Nederlandse kennis op het gebied van wa terbouw en offshore; een museum over de natuur in de Oosterschelde; slechtweervoorzieningen en een gunstig klimaat voor be zoekers De activiteiten moeten zoveel mogelijk worden geconcentreerd, opdat het resterende deel van het eiland kan worden benut als na tuurgebied, waar rust heerst. Indachtig de paraplu zijn drie koepels ontworpen, te maken ten westen van de bouwput Schaar, niet ver van het Tops- huis en een oppervlak be slaand van 15 hectare. De koe pels komen niet boven het Tops- huis uit. Neeltje Jans is een kunstmatig eiland en om dat te duiden wor den grote moeren gebruikt om het eiland te verankeren. De moeren krijgen een steek van vijftien meter en ergens in de duinen moet een grote steek- sleutel worden opgesteld. Eén bout wordt ingericht als uitkijk toren en draait in een roterende beweging de hoogte in (tot vijf tig meter), waardoor een pano ramisch beeld wordt verkregen van het eiland en het Ooster- scheldegebied. De uitkijktoren moet in de buurt van de koepels komen. Het gebied buiten de koepels moet, zoals gezegd, natuurgebied worden. Voordat de natuur zijn gang kan gaan, wil Van Gasteren wat maatregelen treffen. Aan de Oosterscheldekant van het eiland moet verschil in hoogte worden gemaakt, om spectacu laire begroeiing te bevorderen. Er moet een verbinding komen met de zandplaat Neeltje Jans en tus sen de Betonhavens en de bouw- punt Schaar moet een inlaag worden gemaakt. In de Betonha- ven moet schorvorming worden bevorderd, wat kan worden be reikt door opslibbing. Verder wordt gedacht aan een vogel broedplaats. Het publiek moet uit het natuurgebied worden ge weerd. De Amerikaanse Harrison Price Company heeft bij zijn opzet re kening gehouden met drie pun ten: de natuur van het eiland, het feit, dat van de huidige voorzie ningen op Neeltje Jans na de op levering van de pijlerdam niets resteert en het feit, dat het Tops- huis geen grote stromen van be zoekers kan verwerken. In de plannen zijn nog geen bouwwer ken opgenomen. Eerst is gekeken welke functies en activiteiten er op het werkeiland gewenst en mogelijk zijn. Volgens Harrison Price moet rekening worden ge houden met drie basiselementen: het Deltaplan en de storm vloedkering; de opzet van een attractie die niet uit de toon valt bij de om ringende Deltawerken, maar educatief en onderhoudend is met aantrekkingskracht voor een grote diversiteit van be zoekers Neeltje Jans zelf en de daarop voorkomende elementen. Aandacht moet er zijn voor de strijd van Nederland tegen het water, maar ook voor het nut dat Nederland heeft van dat zelfde water. Ingericht moet worden een oceanarium met vogels, vissen, zoogdieren en vegetatie. Onderdeel daarvan vormt -uiteraard een aantal grote aquaria. De techniek moet uit de doeken worden ge daan in een volgend attractie- punt. Het gaat dan om de tech nieken die bij de uitvoering van de Deltawerken zijn toegepast. In het recreatieve deel van het ontwerp wordt gedacht aan een top-restaurant met panora misch uitzicht, een water- en windsurfcentrum, jachthaven faciliteiten en een verbinding met het strand aan de Noord zeekant van Neeltje Jans. Ten slotte wordt een tourprogram ma opgezet, waarin onder meer zijn opgenomen helicopter- en vliegtuigvluchten over de Del tawerken. Harrison Price heeft berekend, dat meer dan vier miljoen mensen op minder dan anderhalf uur rij den met de auto van Neerfje Jans wonen. Eigenlijk kun je de hele Nederlandse bevolking als bezoe kers van het eiland aanmerken. Voor Neeltje Jans is in de plannen uitgegaan van een jaarlijks be zoekersaantal van rond de een; miljoen. Vrijdag 1 0 januari, 9.30 uur, ver gadert de statencommissie voor ruimtelijke ordening. Besproken worden o.a. het verlenen van een aanvullende subsidie voor de Stichting Recreatiewerk Zeeland en het beheer van de stormvloed kering Oosterschelde, Verder worden mededelingen gedaan over de themastudies Neeltje Jans en de ruilverkaveling Nijs- en Hooglandpolder. Ook op 10 januari, maar om 14.00 uur vergadert de staten commissie voor milieuhygiëne. Zij bespreekt het beheer van de stormvloedkering Oosterschelde en een statenvoorstel over de wij ziging Verordening Bedrijfsafval- stoffen Zeeland. De statencommissie voor welzijn komt bijeen op maandag 13 ja nuari, 14.00 uur. Op de agenda staan o.a. adviesstructuur vol wasseneneducatie; begroting 1 986 van de Stichting Federatie ve Provinciale Bibliotheekcentrale Zeeland; provinciaal beeldend kunstbeleid; onderzoeksverslag vrijwilligersorganisaties in Mid delburg; de toekomst van de zie- kenhuispsychiatrie in Zeeland en advies van scholen voor voortge zet onderwijs voor 1987-1989. Verder komen aan de orde subsi- dievoorstellen voor het vormings werk in internatiaats verband 1 986 en voor de derde Zeeuwse beroepen manifestatie. Op vrijdag 17 januari, 9.30 uur, vergadert de statencommissie voor bestuurszaken. Agendapun ten zijn. bijdrage samenwerkings verband waterbeheer (SAM- WAT); mededelingen themastu dies Neeltje Jans en het geven van een extra krediet onderzoek waterbeheer. Verder komen aan de orde de volgende subsidie- voorstellen: het vormingswerk in internaatsverband 1986, Stich ting Recreatiewerk Zeeland 1 986 en aankoop binnendijk inlaag Keihoogte op Noord-Beveland Alle vergaderingen zijn openbaar en beginnen met een half uur spreekrecht voor het publiek. Ze worden gehouden in het provin ciehuis, Sint Pieterstraat 42, Middelburg. Abdijnieuws is de informatierubriek van de provincie Zeeland. Redactie: bureau voorlichting. Sint Pieterstraat 42, 4331 EW Middelburg, telefoon 01180-31392 of 31402 Mijn aandacht werd getrokken door het volgende citaat in uw blad van 30-12-'85, opgetekend op de ledenvergadering van de R.P.F. Tholen, uit de mond van haar voorzitter, de heer P. Kuiper uit Sint-Maartensdijk. "Op zeer prettige wijze, een reformatori sche partij waardig, niet toeges pitst op personen, is de kandida tenlijst samengesteld". Einde ci taat. Ik maak hieruit op, dat dhr. Kuiper zijn politieke partij en daarmee zichzelf rekent tot het reformatorische volksdeel of zo u wilt tot de reformatorische chris tenen. Dat blijkt ook uit de oproep in zijn openingswoord, dat wij ons niet boven wie dan ook behoeven te stellen, maar dat wij op God moeten vertrouwen. Wat zou het fijn zijn en R.P.F.-ers waardig, wanneer dhr. Kuiper en met hem dhr. Brinkman, die kandidaat staat voor de komende gemeente raadsverkiezingen voor de R.P.F.- aan zijn eigen oproep gevolg zou geven. Wat een inhoud zou er ge geven worden aan deze oproep van de voorzitter van de Thoolse R.P.F., wanneer hij samen met dhr. Brinkman zou besluiten de 3 bezwaarschriften, gericht tegen de gekozen ambtsdragers van de Hervormde Gemeente van Sint- Maartensdijk, in te trekken (die ze nog kort geleden hebben gevoegd bij de 30 andere van de afgelopen paar jaren). Dat zou tegenover het Thoolse kiezerskorps pas een re formatorische daad zijn!! Flip Quist, W. Boothstraat 7, St. Maartensdijk Zondag 5 januari was het toch ge beurd met radio Romantica. Aangegeven door een anoniem telefoontje. Ik wil alle luisteraars bedanken voor alles wat ze voor radio Romantica over hadden. Natuurlijk dank ik ook mijn tech nici en medewerkers (sters). En ook de anonieme tipgever (ster) wil ik niet verqeten. We hebben het met plezier voor jullie gedaan. We werden zondag aangegeven zonder een rede op te geven. Ra dio Romantica had een absolute storingsvrije zender, dus dat was de reden niet. Maar wat dan wel? Als U het weet, bel mij dan even op, dan komen we misschien nog te weten wie die anonieme tipge ver (ster) was. Jankees Schot (radio Romantica) Huygensstraat 4 St. Annaland 01665-2171 We konden het verwachten, maar toch kwam de klap weer hard aan: zondag 5 januari werd radio Ro mantica in Sint Annaland gepakt. Ruim 4 jaar draaide hij zijn plaatjes met plezier. Ook hij was gewaarschuwd en een gewaar schuwd mens telt voor twee, niet waar? Hoe komt het dan dat je zo'n waarschuwing in de wind slaat? Kort samengevat komt het hier op neer: je kunt het gewoon niet laten, vooral omdat je al je apporatuur plus je zender nog in je bezit hebt. Misschien kun je zelfs van een verslaving spreken. Ik spreek uit ervaring. Wij "De kleine piraat" waren ruim 3 jaar "in de band" en op oudejaarsdag 1984 werden we uit de lucht ge haald. Het heeft een half jaar ge duurd voor we het een beetje ver werkt hadden. Het is immers je lust en je leven, maar het is een hobby die niet is toegestaan. Ook een hele dure hobby, maar dat heb je er graag voor over. Hoe komt het dat radio Romanti ca zo lang ongestoord zijn gang kon gaan, terwijl hij toch op 23 september van de plaatselijke po litie opdracht kreeg te stoppen? Vragen genoeg waar je geen ant woord op krijgt. Zo ook de vraag wie belde er naar de politie? Niet voor een storing, maar gewoon omdat ze hem uit de band wilden hebben. Dat is een vraag waar wij graag antwoord op zouden krij gen. Was het misschien jaloezie omdat het zo goed ging? Of omdat ook "Lady Chickenway" sinds kort weer een programma bracht bij radio Romantica? Die onze kerheid doet zo'n pijn, want je gaat op deze manier iedereen verdenken. Mocht degene die ra dio Romantica heeft aangegeven dit stukje lezen, zou hij dan a.u.b. zo sportief willen zijn contact op te nemen om eens van gedachten te wisselen. Ik wil radio Romantica onze dank overbrengen, ook namens de vele luisteraars. We zullen je enorm missen. Misschien dat er ooit nog een mogelijkheid is om terug te komen. Mensen die van piraten houden, zou ik willen zeggen: help radio Romantica terug te komen. Hanna Fase-Schot (Lady Chickenway) Hoenderweg 79 Sint Annaland 01665-2174 De heer G.H. Brok is 20 jaar werkzaam als hoofd van de eco nomische en administratieve dienst van het verpleeghuis ABG in Bergen op Zoom. Ter gelegen heid van dit zilveren jubileum is er morgen van 15.30 tot 17.30 uur een receptie in de evenementen hal van het ABG. THOLEN 14, 21 en 28 ANIB-soosdagen in Meulvliet 16 jan. Alg. ledenverg. Natuur vrienden 16 jan. Bijeenkomst Plattel.vrou wen 15 jan. NCVB, boekbespreking, mevr. Witkamp, Hoogerheide 20 jan. Contactavond alleen staanden stadhuis 30 jan. Koffie-ochtend F.O., de Wingerd POORTVLIET 9 jan. Brigitte Kaandorp, teksten, liedjes en conferences, 20.00 u. 't Ouwe Raed'uus 10 jan. Jaarverg. Shuttlemeppers, 19.30 u. Tolrust SINT ANNALAND 21 jan. Contactavond alleen staanden in Groene Kruisgebouw VRIJDAG 18.00-19.30:WERKEND VOOR DE DEUR Pres.: Marjo Don ders, Leo Troost en Harry van de Ree. Sport en de culturele agenda. 19.30-20.30:DE BLOEMENDAALSE radio met Gospelmu ziek. ZATERDAG 11 jan. 11.00-11.30:MARJA'S Kinderprogramma 11.30-12.30:TOP-15 en ditjes en datjes Pres.: J. Vinjé, Ger Smits en L. Burgers. 12.30-13.45:SLOTH-AKTUA eindredaktie: ElsTrigge. 13.45-14.45:oOVERZOEKHOEK Verzoekjes via 01667-2791 Pres.: J. Voormeulen 14.45-12.45:JAZZ IN DE POLDER Ond: Filmjazz o.a. Miles Davis res: Jean Quist. 15.45-16.45:VIVA LA MUSICA Pres: Sarien Bout met de klas sieke agenda. 16.45-17.30:SLOTH-NON-STOP 17.30-18.30:SLOTH-SPORT Uitslagen en interviews. Pres: L. Ottevanger. Zondag 12 jan. 11.30-14.30:DE ZEVENSPRONG Populair familieprogramma Pres: C. Burgers. 14.30-15.30:DE BLOEMENDAALSE RADIO Een kerkdienst van ds. Van Gent. Woensdag 15 jan. 17.45-19.00 u:Streeknieuws, pres. Marjo Donders STAVENISSE 10 jan. Disco-avond (jeugdver, in samenwerking met Scarpenesse) 20 u. de Stove SINT MAARTENSDIJK 9 jan. Reanimatiecursus 20-22 u. RKK-gebouw 23 jan. Contactavond alleen staanden, Groene Kruisgebouw OUD VOSSEMEER 18 jan. Receptie v.v. Vosmeer, 15.00 u., Vossenkuil 21 jan. Themadag ANBO "Oude ren doen ook mee", 13.30 u. Vos senkuil SCHERPENISSE 22 jan. Jaarverg. Plattel.vrouwen 20 u. H.Huis.(tevens bingo). BERGEN OP ZOOM t/m 19 jan. Expositie Marie Ver dijk en Lia vd. Boom, keramiek en email, Markiezenhof 14, 21 en 28 jan. Cursus pech on derweg, Streekschool West Bra bant, Ringersweg 14, 19.30 u. 11 jan. t/m 3 maart "de Mokum- collectie", schilderijen, tekenin gen en grafiek, Markiezenhof 26 jan t/m 17 feb. tekeningen, et sen en schilderijen van Charles Jansen, Etcetera t/m 2 feb. Tentoonstelling over wetenschapswinkels, Bibliotheek t/m 15 feb. Tentoonstelling schil derijen van Marjolein van Eijnd- hoven. De Botte Hommel. Blok stallen 4. film irilm film ROXY 1: Back to the future - a.l. dag. 20 u. vr. 19 en 21.30 u. za. 14, 19, 21.30 u. zo 14, 16.30, 19 en 21.30 u. wo. 14 en 20 u. ROXY 2: Santa claus - a.l. za, zo en wo 14 u. Aphrodite - 18 jr. dag. 20 u. vr en za 19 en 21.30 u. zo 16.30, 19 en 21.30 u. CINEMACTUEEL 1: Traffic school - a.l. dag. 20 u. vr 19 en 21.30 u. za 14, 19 en 21.30 u. zo 14, 16.30, 19 en 21.30 u. wo 14 en 20 u. CINEMACTUEEL 2: Gotcha - a.l. dag. 20 u. vr 19 en 21.30 u. za 14, 19 en 21.30 u. zo 14, 16.30, 19 en 21.30 u. wo 14 en 20 u. CINEMACTUEEL 3: The Goon- ies - a.l. dag. 20 u. vr 19 en 21.30 u. za 14, 19 en 21.30, zo 14, 16.30, 19 en 21.30 u. wo 14 en 20 u. (U cc r- mÊm o> "O IM C _o> JU o> ÖX> co 0> Ou d> a> E gJJ _a> a> Gedeputeerde Staten van Zeeland maken op grond van artikel 31 van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne het volgende bekend. Hoechst Holland N.V. te Vlissingen heeft bij hen op 5 juli 1985 een aanvraag om vergun ning ingevolge de Hinderwet ingediend voor het uitbreiden en wijzigen van een chemi sche fabriek op een perceel aan de Europaweg te Vlissingen-Oost, kadastraal bekend gemeente Vlissingen, sectie M, nos. 526, 559, 576 en 609. Het betreft de tussenopslag van calcinaat afkomstig uit de ontzinkingsinstallatie. Na het volgen van de vereiste pro cedure hebben Gedeputeerde Staten van Zeeland besloten de vergunning te verlenen onder voorschriften ter voorkoming of beperking van gevaar, schade of hinder buiten de inrichting. De vergunning, de aanvraag met bijlagen en overige stukken liggen voor een ieder ter in zage van 9 januari 1986 tot en met 10 februari 1986 op de volgende plaatsen en tijden. - in het gemeentehuis van Vlissingen op werkdagen van 8.30 -12.30 uur en van 13.30 - 15.00 uur en iedere woensdagavond van 17.15 - 20.15 uur (voor inzage op woens dagavond telefonisch afspreken: 01184 - 87204); - op het bureau Milieuzaken van de provinciale griffie, St. Pieterstraat 42 te Middel burg, op werkdagen van 9 -12 en van 14 -16 uur. Vanaf 9 januari 1986 tot en met 10 februari 1986 kan tegen de vergunning beroep wor den ingesteld bij de Kroon door de aanvrager, de betrokken adviseurs, degenen die overeenkomstig artikel 20, 2122, 2e lid of 28,1 e lid onder c van de Wet algemene bepa lingen milieuhygiëne bezwaren hebben ingebracht of door enige andere belangheb bende die aantoont dat hij redelijkerwijs niet in staat is geweest overeenkomstig de hier boven genoemde artikelen bezwaren in te brengen. j vergunning wordt op 11 februari 1986 van kracht, tenzij overeenkomstig artikel 60a van de Wet op de Raad van State een verzoek tot schorsing dan wel tot het treffen van een voorlopige voorziening is gedaan. Eventuele beroepschriften moeten worden gericht aan Hare Majesteit de Koningin en moeten worden gezonden aan de Raad van State, afdeling voor de geschillen van be stuur, Kneuterdijk 22, 2514 EN 's Gravenhage. Een eventueel verzoek tot schorsing of een voorlopige voorziening moet worden gericht aan de Voorzitter van de afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State. Tevens is door de Ministers van Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieubeheer en van Sociale Zaken en Werkgelegenheid op 17 december 1985 vergunning verleend op grond van de Kernenergiewet voor het voorhanden hebben, toepassen en zich ont doen van radioactieve stoffen. Aan de vergunning zijn voorschriften verbonden. De vergunning en de daarbij behorende stukken liggen, behalve op bovengenoemde plaatsen, ter inzage op het Ministerie van Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Mi lieubeheer, directie Stralenbescherming, dr. Van der Stamstraat 2 te Leidschendam (ge bouw A, kamer 613) op werkdagen van 9 -12 en van 14-17 uur. Desgewenst kan een mondelinge toelichting op deze stukken worden verkregen bij de directie Stralenbe scherming van bovengenoemd ministerie (tel.: 070 - 209367, tst. 2623). Tegen deze vergunning kan op dezelfde wijze als hierboven omschreven beroep worden ingesteld c.q. een verzoek tot schorsing of een voorlopige voorziening worden gedaan. Middelburg, 8 januari 1986. sint pieterstraat 42, postbus 6001,4330 la middelburg, tel. 01180-31011 De commissaris van de koningin, dr. C. Boertien, heeft Tweede kerstdag 's avonds een lichte har taanval gehad. In verband hiermee is hij opge nomen in het Gasthuis te Mid delburg. Het electrocardiogram was goed. Als de toestand van de wvzujLiitiddai to Ulijil 111ÜCI fllj na een week ziekenhuis de gehele maand januari verder rust hou den. Op de nieuwjaarsreceptie, zater dag 4 januari is de commissaris vervangen door de waarnemend commissaris van de koningin, mr. J.P. Boersma.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1986 | | pagina 7