THOLEIM DERWIJS Bel bij brand 0011 6 informatierubriek van de gemeente tholen NIEUWJAARSRECEPTIE 0UDEJAARSC0NCERT OP GEMEENTELIJKE BEIAARDS WIJZIGINGEN OPHALEN HUISVUIL I.V.M. FEESTDAGEN ..En Jankzij dat veel te korte lontje, heb ik nu eindelijk een hondje." T/M 3 JANUARI EXPOSITIE MAQUETTE EN MODELBOUW SPREEKUUR B EN W SPREEKUUR WONINGSTICHTING KURSUSSEN KUNSTZINNIGE VORMING IN THOLEN EN SINT-ANNALAND WINTER VOOR DE DEUR, RATTEN OOK!! OPHOKPERIODE VOOR DUIVEN WAT LIGT TER INZAGE? RAADSVERGADERINGEN IN 1986 BRIGITTE KAANDORP WIJZIGING OPENINGSTIJDEN BIBLIOTHEEK THOLEN IN EEN LAGERE fflfiliM'Bi VERSNELLING W Maandag 30 december 1985 DE EENDRACHTBODE 5 Donderdag 9 januari 1986 om 20.00 uur Dorpshuis '"t Oude Raed'uus" te Poortvliet Redactie: Voorlichtingsambtenaar Gemeentehuis Tholen Markt 15 Sint Maartensdijk Tel 01666-2955 Donderdag 2 januari 1 986 van 1 7.00 tot 1 8.00 uur. Ter gele genheid van het nieuwe jaar 1 986 houdt het gemeentebestuur een receptie voor de inwoners van Tholen, besturen van vere nigingen, instellingen en bedrijven, alsook andere relaties. Met nadruk wordt gesteld dat de nieuwjaarsreceptie voor iedereen toegankelijk is, dus ook voor u! De receptie wordt gehouden in het gemeentehuis te Sint Maartensdijk. Op dinsdag 31 december ver zorgt gemeentelijk beiaardier Ge rard de Waardt van 11.00 tot 12.00 uur te Tholen en van 13.00 tot 14.00 uur te Sint- Maartensdijk een oudejaarscon- cert op de beiaards in respectie velijk de stadhuistoren en de to ren bij de N H. kerk. Uitgevoerd worden de volgende werken: 1. Trumpet Voluntary 2. Alle Jahren wieder Auld lang syne Wat de toekomst brenge moge 3. Menuet Menuet "Eine kleine Nachtmusik" Alle Menschen werden Brüder uit "9e Symphonie" 4. Enigma variaties Gavotte Humoresque 5. Trumpet Tune Fanfare en Rondeau Fanfare en Rondeau 6. Die Liebe uit "Carmen" Ich bin ein armer Wandergesell Cent mille chansons 7. Dans van de Suikerfee kowsky Gavotte King William s march 8. Uren, dagen, maanden, jaren... L. Boccherini W A. Mozart L. van Beethoven E. Elgar A. Thomas A. Dvorak H. Purcell M A. Charpentier J.J. Mouret G. Bizet E. Künneke E. Magne P. Tschai Fr.J. Gossec J. Clarke In de periode van 23 december tot en met 3 januari 1986 wordt in verband met de feestdagen slechts 1 keer huis- en grofvuil (incl. con tainers) opgehaald. Zo is het maandag 23 en dinsdag 24 december de beurt geweest aan de kernen Tholen en Poortvliet ged. en vandaag, maandag 30 decem ber aan Oud-Vossemeer en het gedeelte Poortvliet ten oosten van de Smidsstraat en Noordstraat. Voor deze week geldt het navolgende schema: Donderdag 2 januari: kern Sint-Annaland; kern Sint-Maartensdijk: kern Scherpenisse, ten westen van de Kerkstraat Vrijdag 3 januari: kern Stavenisse kern Scherpenisse, ten oosten van de Kerkstraat. De gemeentelijke stortplaats "Tuttelhoek" is uiteraard op 1 januari de gehele dag gesloten, maar ook op 31 december en 3 januari vanaf II.30 uur. Houdt u daar rekening mee! Voor een goede alarmering moet U daarbij het volgende melden UW NAAM HET TELEFOONNUMMER VANWAAR U OPBELT WAT ER AAN DE HAND IS WAAR (HET JUISTE ADRES) DE HULP NOODZAKELIJK IS. Spreek duidelijk en niet te snel. In de rubriek "Tholenderwijs" van 19 december j.l. zijn wij uitgebreid ingegaan op de ge varen die verbonden zijn aan het afsteken van vuurwerk. Daarom beperken we ons deze week tot het opsommen van een aantal punten, waardoor de risico's van vuurwerk redelijk binnen de perken blijven: Koop alleen vuurwerk van een goede kwaliteit waar een Nederlandse gebruiks aanwijzing bijzit. De winkelier met een vergunning kunt u herkennen aan een biljet met de tekst: 'Verkoop Vuurwerk, Roken en Open Vuur Verboden'. Steek vuurwerk alleen aan met iets dat gloeit, zoals een brandende sigaar of sigaret. Een vlam van een aansteker of lucifer kan de lont ergens in het midden aansteken en dat verkort de tijd tot de explosie. Vuurwerk mag alleen verkocht worden aan personen die ouder zijn dan 16 jaar. Vuurwerk. Hou 't leuk Steek weigeraars nooit opnieuw aan. De kans dat er geen tijd is om op een veilige afstand te komen, is veel te groot. Steek vuurwerk nooit in de hand af. Zet vuurpijlen voor het afsteken in een fles. Die fles moet stevig staan, in de grond of gevuld met zand. Koop geen pakket Kindervuurwerk voor de kleintjes. Koud vuur bestaat niet, vuurwerk voor kinderen evenmin. Lees de gebruiksaanwijzing van tevoren. Op het moment dat u het vuurwerk mag afsteken is het donker en dan is de instructie niet te lezen. Steek geen vuurwerk aan dat een beschadigde of gebroken lont heeft. Vaak zijn dat aanstaande weigeraars, of leveren ze andere ontstekingsproblemen. Steek elk vuurwerk apart aan. Vuurwerk bundelen is levensgevaarlijk. Steek vuurwerk alleen af op het moment dat het officieel toegestaan is. Tijdens de jaarwisseling en in de eerste uren van het Nieuwe Jaar. Denk aan de huisdieren. Hun oren zijn veel gevoeliger voor knallen dan de onze. Houd ze binnen en zelfs daar hebben ze het al moeilijk genoeg. 1 ,V/ t'H li /iV/hV,/' Ruim na het afsteken zo veel mogelijk op straat de rommel op. Daarmee voorkomt u dat kinderen de volgende dag allerlei 'weigeraars' gaan verzamelen en opnieuw afsteken. Vrijdag 20 december j.l. opende wethouder P. van Schetsen de expo sitie model- en maquettebouw die tot en met 3 januari 1 986 in het gemeentehuis te Sint-Maartensdijk wordt gehouden. Er worden voorwerpen geëxposeerd die in het kader van het Thoolse baanlozenplan tijdens het handvaardigheidsprojekt zijn vervaardigd. Doel van de expositie is tweeërlei: enerzijds het daadwerkelijk expose ren van de vervaardigde voorwerpen, anderzijds het meer bekendheid geven aan het handvaardigheidsprojekt, zodat een groter aantal men sen dan tot nu toe het geval is zal gaan deelnemen. De tentoonstelling is voor iedereen gratis toegankelijk en wel dagelijks van 9I00 tot 16.00 uur. Aan het handvaardigheidsprojekt kan met behoud van uitkering worden deelgenomen door hen die een uitkering genieten in het kader van de W.W., W.W.V., R.W.W. en W A.O. Het projekt staat onder leiding van de heer P. van Meel te Oud-Vossemeer. Aanmeldingsfor mulieren zijn verkrijgbaar tijdens de expositie, op het arbeidsbureau, de postkantoren en bij de plaatselijke artsen. De eerstvolgende spreekuren van de leden van het college van burge meester en wethouders vinden plaats op maandag 6 januari 1 986 in het gemeentehuis te Sint-Maartensdijk. De loco-burgemeester J. Ver- sluijs en de wethouders L.J. Koopman en P, van Schetsen houden hun spreekuur van 1 1.00-1 2.00 uur. Wilt u op een ander tijdstip met een van de collegeleden spreken, belt u dan even naar het gemeentehuis, telefoon 01 666-2955, toestel 21 5. Het bestuur van de stichting "Beter Wonen" houdt elke maandag van 10,30-12.00 uur spreekuur in het gemeentehuis te Sint-Maartensdijk voor aanvragen om woonruimte. De woningstichting is telefonisch bereikbaar onder nummer 01 666-3359. Boetseren bij Jaap Heuvingh. Het Regionaal Educatief Centrum .(R.E.C.) start in januari met een tweede kinderatelier, een kursus spel en toneel en werken met klein in Sint-Annaland en Tholen. De kursussen van het Regionaal Educatief Centrum 'de Bevelanden- Tholen' zijn het afgelopen seizoen druk bezocht. Het kursusjaar is nog niet afgelopen. Daarom is besloten een aantal nieuwe initiatieven te ontwikkelen. In Tholen Meulvlietvoor de tweede keer een kinde ratelier. Het kinderatelier duurt 14 weken en wordt gegeven in de "Meulvliet" iedere donderdagmiddag van 1 6.00 uur tot 1 7.30 uur. De eerste les is op donderdag 9 januari. De kinderen kunnen onder deskundige leiding 1 Vi uur per week experimenteren met tekenen, boetseren en ruimtelijk vormen. Het atelier staat open voor kinderen van 9 tot 1 3 jaar. Donderdag 1 5 mei wordt het atelier afgesloten met een expositie om de ouders in de gelegenheid te stellen kennis te maken met de werkstuk ken en de werkwijze van de begeleider. De kursus spel en toneel heeft de laatste twee weken in december 1 985 een vooraankondiging gehad. Deze kennismaking heeft ervoor gezorgd dat de kursus nu reeds voldoende deelnemers telt, maar geïnteres seerden kunnen zich de eerste les nog aanmelden. De eerste les is op dinsdagmiddag van 1 3.30 uur tot 1 5.30 uur in het R.E.C.-gebouw aan de Molenvlietsedijk. De kursus duurt tot 1 8 maart (1 0 weken). In deze kursus wordt aandacht besteed aan de basistech nieken van het toneelspelen zoals: houding, stem, rol, inleving, tekst, beweging en... samenspel. De kursus werken met klei die in november 1 985 in Sint Annaland is-verzorgd, krijgt een vervolg in januari. Deze kursus wordt gegeven in "de WellevaeteDit is een kennismakings- kursus Kunstzinnige Vorming waarin wordt getoond wat voor moge lijkheden het werken met klei kan bieden en de Kunstzinnige Vorming kan betekenen als hobby, als middel om anderen te ontmoeten en wat betreft zelfgemaakte werkstukken. Met uitzondering van de kursus boetseren/beeldhouwen op donder dagavond in de "Meulvliet" (waar nog enige plaatsen beschikbaar zijn), zijn alle jaarkursussen Kunstzinnige Vorming volgeboekt. Deze kursussen kunnen nu niet worden bezocht door nieuwe deelnemers. Indien u belangstelling heeft voor één van bovenbeschreven kursussen van het R.E.C., kunt u de tweede week van de maand op dinsdag 7 en donderdag 9 januari vrijblijvend in "de Wellevaete", de "Meulvliet" en de Molenvlietsedijk een kijkje komen nemen Voor nadere informa tie kunt u bellen 01 660-31 94 en vragen naar Jan Amesz. Als de winter is aangebroken en het land bar en kaal is, zijn de voed selvoorraden voor de ratten in het veld ook schaars. We bedoelen dan de bruine "riool"rat of waterrat. Armoe is troef voor de bruine rat en zijn omzwervingen op zoek naar voedsel strekken zich steeds verder uit van zijn vaste standplaats. Komt hij op zijn omzwervingen in woningen, boerderijwoningen e.d. schuilgelegenheid en voedsel tegen, dan zal hij zich daar snel permanent vestigen. De bruine rat heeft een zeer goed aanpassingsvermogen. Hij zwemt goed, klimt goed, kan overal wonen en eet alles! Zijn voedselkeuze is onbeperkt, hij lust zowel vlees als vis, groente en fruit, afval en kadavers. Zijn vacht past zich aan bij de luchttemperatuur van zijn woongebied. Rattenactie afdeling gemeentelijke ontwikkeling De komende weken besteedt de buitendienst van de afdeling gemeen telijke ontwikkeling van het gemeentehuis bijzondere aandacht aan de ratten. Rondom de woonkernen voert men speciale akties uit om te controleren of er ratten die van de zijde van de bevolking komt. De enige goede bestrijdingsmethode is er voor te zorgen, dat de dieren geen voedsel meer kunnen vinden maar ook geen schuilgelegenheid. Ratten mogen in ieder geval niet gelokt worden bijvoorbeeld 's nachts voedsel buiten laten liggen (stukjes brood voor vogels b.v.). Ratten gezien? Bel afdeling gemeentelijke ontwikkeling! Telefoon 01666-2955. Voorbereiding bestemmingsplannen De burgemeester van de gemeente Tholen maakt ter voldoe ning aan het bepaalde in artikel 22, tweede lid, van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend, dat met ingang van 2 januari 1 986 voor een ieder ter secretarie van de gemeente, Markt 1 -5 te Sint-Maartensdijk ter inzage ligt het besluit van de raad van de gemeente Tholen van 16 december 1985, waarbij wordt verklaard, dat een bestemmingsplan wordt voorbereid voor de volgende gebieden: a. een gebied aan de Schakelweg 2 te St. Maartensdijk; b. een gebied aan de Molenstraat 10-1 2 te Poortvliet: c. een gebied aan de Vossemeersepoort te Tholen; d. een gebied aan de Korte Vest te St. Maartensdijk; e. een gebied aan de Veerweg te Stavenisse; f. een gebied aan de Pr. Bernhardstraat te Stavenisse. De begrenzing van de genoemde gebieden staat aangegeven op de bij bovengenoemd besluit behorende en als zodanig ge waarmerkte tekeningen. Sint-Maartensdijk, 30 december 1 985 De burgemeester voornoemd, J. Versluijs, wnd. De Thoolse gemeenteraad komt vrijwel elke maand voor een vergade ring bijeen in het gemeentehuis te Sint-Maartensdijk. De vergaderin gen van de gemeenteraad zijn altijd openbaar. Dat betekent dat elke belangstellende van harte welkom is. Onlangs is het vergaderschema voor het jaar 1 986 vastgesteld. Voor de goede orde treft u dit schema onderstaand aan. De middagverga deringen beginnen om 14.00 uur, terwijl voor de avondvergaderingen het aanvangstijdstip is vastgesteld op 1 9.30 uur. 20 januari 's middags 25 1 7 februari 's avonds 1 7 maart 's middags 21 april 's avonds 29 april 's avonds 26 mei 's middags 7 juli 's avonds 25 augustus 's middags 22 september 's avonds 27 oktober 's middags 10 november 's middags (begroting) 24 november 's avonds 22 december 's middags In haar programma "Laat mij maar even", worstelt Brigitte Kaandorp met het leven in het algemeen en met zichzelf in het bijzonder. Per voorstelling verscheurt zij zingend tien keer haar eigen hart en minstens zo vaak dat van de toeschouwers. Met haar ukelele als enig houvast slaat zij zich dapper door jeugd trauma's en liefdesverdriet heen. Brigitte Kaandorp is met pumps 1.60 m. Zij brengt opmerkelijk veel amusement voor haar lengte. Haar optreden bestaat uit verwachtingspatronen afbrekende teksten, verontschuldigende en kwasi-nonchalante tussendoortjes en verrassende zanggrappen. Een mal mens, met een uitgekiende theatervorm. Met het tot haar eigen verbazing winnen van het Camaretten- festival bleek Brigitte Kaandorp wind te hebben gezaaid. In het theaterseizoen dat volgde was het succes stormachtig. Waar in het land "Waar gaat zij helemaal alleen heen" ook verscheen, overal oogste zij enthousiasme, maar ook nieuwsgierigheid naar haar avondvullend theaterprogramma. In dit programma gaat zij uit van het bestaande materiaal en uiteraard worden humor, hartstocht en spontaniteit, haar handelsmerken ge handhaafd. Entree: leden 9, niet-leden ƒ10, jeugd tot 18 jaar en 65-plussers 6,50 Voorverkoopadres: H. Nieuwenhuis Markt 28 te Tholen tel: 01660-2363 De schade aan land- en tuinbouwgewassen aangericht door wilde en verwilderde duiven is jaarlijks aanzienlijk. Om het bejagen van deze duiven mogelijk te maken wordt jaarlijks tijdens het groeiseizoen (begin maart tot half mei mei) een ophokplicht ingesteld zodat er onder de postduiven geen slachtoffers vallen. Gebleken is echter dat het bejagen van verwilderde en wilde duiven in de winterperiode veel effektiever is. Op grond van artikel 73 van de Algemene Politieverordening hebben burgemeester en wethouders na overleg met de besturen van de afdeling Zeeland van de Nederlandse Bond van Zaterdagvliegers en de Zuid-Nederlandse Bond van Postdui- venhouders afdeling Zeeland de navolgende ophokperiode vastges teld: zaterdag 4 januari t/m zaterdag 18 januari 1986 (m.u.v. de daarin vallende zondagen 5 en 1 2 januari). N B. Het ophokgebod geldt voor vierentwintig uur per etmaal. Met ingang van 1 januari 1986 wijzigt de openingstijd van de open bare bibliotheek Tholen op de vrijdagavond van 18.30-20.30 uur in van 18.00-20.00 uur. Houdt u daar rekening mee! Toen Ben van den Ogenaller de loods betrad en bekeek, wat Jan Rijlink met zijn even potige collega uit de woning had gehaald, stond hij stom verbaasd. "Ja", lichtte Rijlink toe, "we hebben meteen maar twee ta pijten opgerold en meegenomen; u kunt toch niet op de kale vloer bivakkeren, wel? En vitrage. O ja, de overgordijnen van uw kantoor en die van een slaapkamer hebben we er en passant afgehaald. Scheelt allemaal weer, zou ik zeggen. Ik hoop, dat er voldoende zetels zijn..." Ben keek alles geruime tijd aan, zag zijn schrijfmachine en bureau, de bekende leunstoel, de fauteuils uit de zijkamer, tal van dingen, die hij met liefde bekeek, soms even aanraakte. Opeens begon hij te lachen, eerst langzaam, maar daarna luider. "De mop! Als Reina thuiskomt, krijgt ze een beroerte van woede! Die hangt binnen vijf minuten aan de telefoon en zegt, dat er ingebroken is. Dat ze is bestolen!" "Mogelijk", antwoordde Rijlink onverstoorbaar. "En dan komt de politie hier.'De buren daar zullen wel vertellen, dat vanmorgen een grote bestelwagen meubels en zo heeft opgeladen. Maar we hebben de namen op de auto gecamoufleerd; niemand heeft kunnen zien, dat het een wagen was van Van den Ende's transportbedrijf. Geen enkel bewijs. De politie mag bij u in uw pension gaan zoeken. Ze zullen nog geen asbak vinden, die vanmorgen vroeg daar nog stond. O ja, dat is waar ook - hij wees naar iets, dat bedekt was met dekens - ik heb die mooie kast uit de salon maar meegenomen; dat ding is vast veel geld waard. Kijk, daar staat ie, helemaal achteraan met een paar dekens er over om beschadigingen te voorkomen. Hij leek me net iets - voor uw voorkamer. "Op de duur komt ze er natuurlijk achter, dat ik alles heb. En wat dan? "Dan duwt u haar het vonnis van de rechtbank onder de neus, waarin staat, dat u recht hebt op een aantal meubelen. Neemt u maar van mij aan, meneer, dat de politie wel wijzer zal zijn zich er in te mengen, als die op de hoogte gesteld wordt met het vonnis. Die zal haar vingers niet er aan branden. Nee.... ze maakt u niks, meneer. Gegarandeerd". Van den Ogenaller drukte de mannen de hand. "In elk geval ben ik jullie veel verschuldigd. Ik weet niet, hoe ik dat moet vergoeden. Ik hoop er te zijner tijd voor in de gelegenheid te zijn. En voor de rest, wat de thuiskomst van mijn vroegere vrouw betreft: après nous le déluge". "Amen" antwoordde Rijlink op droge toon. Toen lachte iedereen ont spannend. Veertien dagen later vernam Ben van Hannie Rijlink dat de gordijnen weer opgehaald waren, en men ook een kleine auto in de garage had zien staan. De familie is dus weer thuis. Ben verwachtte toen iedere keer als hij thuiskwam van de pensionhoudster te vernemen, dat de poli.tie aan de deur was geweest, maar er gebeurde niets. Totaal niets, het typische was, dat dit geen opluchting voor hem betekende, integendeel. Hij begon er zich zorgen over te maken, omdat hij zijn gewezen vrouw kende. Reina was immers tot alles in staat. Maar dan ook letterlijk: tot alles. Het beangstigde hem. De terugkeer in het huis zal voor haar wel een koude douche geweest zijn bij het constateren, dat een deel van de meubelen uit de woning is gehaald. Ongetwijfeld zal ze kontakt opne men met haar advokaat. En dan? Maar van Piet van Alingen had hij niets gehoord; al heb ik dan geen telefoon meer, hij kan me een briefje sturen. Er gebeurt echter die eerste week na de terugkeer van vakantie van Reina en de kinderen -aangenomen, dat Hans en Hannelies mee was geweest zijn - niets. Helemaal niets Ook de tweede, week niet, de derde evenmin en als Ben een maand na de "verhuizing" een avondje door brengt bij Jan en Hannie is er nog immer geen vuiltje aan de lucht. Men lacht om de goed geslaagde mop en het echtpaar ontzenuwt iedere negatieve veronderstelling van de gast: "Die kiest eieren voor haar geld, meneer, let op mijn woorden. Ze zal goed begrepen hebben, dat ze weinig kans heeft op teruggave van uw eigendommen. Op welke manier deze "overdracht" heeft plaatsgevonden, speelt onder deze omstandig heden nauwelijks nog een rol, want zelf is ze nalatig gebleven om uw eigendommen aan u over te dragen. Dus, waar maakt u zich zorgen over?" Van den Ogenaller voelt zich bij deze twee mensen geheel op zijn gemak. Jan Rijlink is een boom van een kerel, met biceps als staalka bels, oersterk. Maar altijd goedlachs en opgeruimd. Een vlotte, vrolijke vent. Zijn vrouw Hannie, frêle maar met een figuur van een mannequin, doet in dit opzicht niet voor hem onder. Hoe hebben die twee elkaar gevonden. Dat hoort Ben op een avond, als Jan Rijlink van zijn reizen vertelt. En belevenissen in andere landen, want hij komt met zijn grote truck met aanhanger in een groot deel van Europa, ook in de Oostbloklanden. Waar hij zich net zo rustig voelt als elders. En die avond hoort de gast, hoe het tweetal met elkaar in kontakt is gekomen. Het is de vrouw, die het verhaal laat horen: "Het is nu bijna driejaar geleden, dat ik met vakantie was in Italië. In de buurt van Napels. Individueel, want ik was altijd erg op mijn vrijheid gesteld. Tijdens een paar onbewaakte momenten werë in een restaurant mijn tasje gestolen. Waarin al mijn geld, cheques en pas. Ik zat dus berooid zo'n vijftien honderd kilometer van huis. Gelukkig had ik mijn pension vooruit betaald. En in een jaszak vond ik nog wat Nederlands geld, dat ik ruilde voor Lires. Maar toen de vakantietijd om was, moest ik proberen thuis te komen, want geld voor trein of vliegtuig had ik natuurlijk niet meer. Bovendien was ik gehandicapt, omdat ook mijn pas gestolen was. Ik besloot te proberen een lift te krijgen. Dus ging ik naar de autoweg en keek uit naar wagens met een Nederlands kenteken. Ik had zwaar geluk, want nauwelijks stond ik er of er kwam er een aan. De man stopte voor me. Ik vertelde, wat me was overkomen. Hij lachte en zei: Geen be zwaar; ik breng je netjes heel en onbeschadigd weer bij je moeder thuis. Op voorwaarde, dat we te zijner tijd eens een avondje samen uitgaan. Daar had ik geen bezwaar tegen, dus stapte ik bij hem in de cabine. U begrijpt nu onderhand wel, dat ene meneer Jan Rijlink achter het stuur zat." Hannie keek hem met een schuin oog aan, maar in die blik lag tevens een wereld van liefde. De man lachte breeduit. "Ik zag het meteen: zij is het. Nou, wat doe je dan? Je brengt haar thuis en maakt een afspraak. Laten we maar vaststellen, dat het dadelijk klikte tussen ons beiden: liefde op het eerste gezicht."

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1985 | | pagina 5