PLAATSELIJK NIEUWS r IJZER- ARTIKELEN Donderdag 28 november 1985 DE EENDRACHTBODE -PLAATSELIJK NIEUWS PLAATSELIJK NIEUWS,:; Vogelvruegd met 1060 vogels STAVENISSE SINT MAARTENSDIJK SCHERPENISSE POORTVLIET SINT- PHILIPSLAND hairstyling shop .LEEN RIJSTENBIL Tweede prijzen schoonspringen 15 THOLEN STAVENISSE SCHERPENISSE SINT PHILIPSLAND OUDVOSSEMEER POORTVLIET SINT ANNALAND SINT MAARTENSDIJK ANNA JACOBAPOIDER NIEUW VOSSEM OUD VOSSEMEE JACOBAPOLDER SINT PHI I STAVENIS I STAVENISSE POORTVLIET ILDER NIEUW VOSSEMEER THOLEN STAVENISSE SCHE SE SCHERPENISSE SINT PHILIPSLAND OUD VOSSEMEER OUD VOSSEMEER POORTVLIET SINT ANNALAND SINT MAARTENSDIJK NIEUW VOSSEMEER dankzij 1 zege van Chris Bruyn- zeel en winst in het dubbel. David van Driel wist het voorbeeld van z'n teamgenoten niet te volgen, maar is vast van plan om volgend seizoen in topvorm te zijn. Het derde seniorenteam, met Da ve Moerland, Kees Smit en Adri Fase was veel te sterk voor het thuisspelende Fijnaart 4. De Thoolse ploeg zegevierde met 2-8 en behaalde door dit resultaat de derde plaats in zesde klas B, met 10 punten uit tien wedstrijden. Dejunioren van Smash die vorige week het kampioenschap behaal den in de derde klas, wonnen ook hun laatste partij. Men zegevierde met 7-3 over Fijnaart 2. Dejunio ren besloten de competitie met 19 punten uit tien wedstrijden. De aspiranten van Smash zagen na het kampioenschap ook de tweede plaats aan hun neus voor bijgaan. Men speelde tegen Fij naart met 5-5 gelijk. De aspiran ten scoorden in de competitie 13 punten. Het was voor Smas'76 een succesvolle competitie. Voordat de voorjaars competitie begint kunnen de Smashers zich eerst nog gaan opmaken voor de Thoolse kampioenschappen op 14 en 21 december in de Wellevaete. Sint trekt prijzen winkelweek Zaterdag heeft St. Nicolaas, in de overvolle Wellevaete, de trekking verricht van de winkelactie voor de jeugd. 1. A. A. Duyzer, (Crooswijck) fiets, 2. Peter Scherpenisse (Tuin straat 25) bureau, 3. Marco Rijn berg (Havenplein 19) radio-cas setterecorder, 4. Barbara Gunter (Suzannaweg 6) legotrein, 5. Erna Fase (Raiffeissenstraat 12) kin derwagen, 6. J. Goedegebuure (Julianastraat 13) sjoelbak, 7. Connie Snoep (Tienhoven 9) ty pemachine, 8. Jolanda Fase Raif feissenstraat 12) zitzak, 9. Martin van Popering (Bierensstraat 39) fototoestel, 10. Paul vd. Repe (Brugstraat 18) schoolbord. Ver der waren er nog 22 kleinere prij zen. Zaterdag is om 16.30 uur in de Wellevaete de eindtrekking van de St. Nicolaasactie. Met als hoofdprijs een weekend Sporthuis Centrum. Er zijn ook nog diverse andere mooie prijzen, onder an dere 10 diners en 50 boterletters. Vogelvreugd heeft donderdag in café Havenzicht de districtsten toonstelling besproken. Na de opening door voorzitter Ponse en de notulen van Heyboer konden de inschrijfformulieren worden ingeleverd. Vogelvreugd hoopt van de districtstentoonstelling een groots evenement te maken en gezien het aantal inschrijvingen zal dit zeker lukken. Zolang er in Zeeland districtskampioenschap pen worden georganiseerd blijkt géén van de organiserende vere nigingen er in geslaagd te zijn meer dan 1000 vogels op de ten toonstelling te krijgen. Secretaris M. Giljam maakte dan ook met tevredenheid melding van 1060 vogels van 150 inzenders! Ho pelijk laat ook het publiek de or ganisatie niet in de steek. Het is namelijk een geweldig gebeuren om zoveel vogels van verschillen de pluimage te zien en te horen. De districtstentoonstelling in de Wellevaete wordt geopend op donderdag 19 december om 19.30 uur. Vrijdag 20 december van 13.00 uur tot 22.00 uur en zaterdag 21 december van 10.00 uur tot 17.00 uur heeft men gratis toe gang. Contactcommissie Groene Kruis Dhr. A.A. Goedegebuure is maandagavond in de Druiventros te St. Philipsland met bloemen uitgezwaaid als lid van de con tactcommissie van het Groene Kruis. Een opvolger is voor hem nog niet gevonden. Gegadigden kunnen terecht bij bestuurslid C. van Dijke. In de contactcommissie zitten nog de heren W. Baas en L.P. Goedegebuure. Wijkverpleegkundige A. van Damme-Meijer volgt sinds sep tember de MGZ-opleiding te Den Haag. Mevr. I. van Ommen-de Wit neemt gedurende twee jaar waar. Mevr. de Witte-Ridderhof is per 1 januari benoemd als zie- kenverzorgster. Biljarten R. Westdorp staat in de onderling competitie van biljartvereniging De Hoop fier bovenaan. Hij is na 7 wedstrijden nog steeds ongesla gen en dat is in geschiedenis van De Hoop nog weinig voorgeko men. C. Gunter sluipt gaandeweg steeds dichter naar de top toe. Zijn constante spel leverde hem een derde plaats op. Uitslagen: G. Rijnberg - R. Kaat 10-5,71; C. Gunter - W. Rijnberg 10-8.58; H. Ridderhof - R. West dorp 3.47-10; H. Weijler - R. Westdorp 5,55-10; H. Ridderhof - E. Rijnberg 6.95-10; C. Gunter - R. Westdorp 8.40-10; R. Kaat-W. Fase 10-5.58; G. Fase - W. Fase 10-6.27; G. Rijnberg - T. van Poortvliet 7.37-10. Hoogste serie: W. Rijnberg 13. Beste gemiddelde: W. Rijnberg 2.1. Kortste partij: R. Westdorp 20 beurten. Stand per 28-11-85: R. Westdorp 7-70; 2. G. Fase 7-63.93; 3. C. Gunter 7-62; 4. G. Rijnberg 7- 61.84; 5. T. van Poortvliet 6-54.75; 6. W. Rijnberg 6-53.57; 7. R. Kaat 7-52.14; 8. H. Ridderhof 8-51.72; 9. H. Weijler 6-51.10; 10. H. Dij- kema 5-48.28; 11. E. Rijnberg 6- 47.88; 12 J. Burgers 5-45.58; 13. W. Fase 5-34.87. Open kerkelijk jeugdwerk Zaterdag 23 november organi seerde De Open Deur een bingo avond. Hierbij waren 45 jongeren uit St. Annaland en Stavenisse bij aanwezig. Het was een geslaagde avond, mede dankzij de prijzen die de gulle winkeliers beschik baar hadden gesteld. De eetbare prijzen bereikten hun eindbes temming voordat ze bij de bui tendeur waren. Zwaar gewond na botsing A.G. ligt zwaar gewond in het ziekenhuis te Tilburg na een au tobotsing, vrijdagmiddag rond half een. Hij reed op de Zoetwa- terweg, toen hij geen voorrang kreeg van de van links uit de Winkelzeeseweg komende L.K. De auto van G. raakte in de sloot en de bestuurder bleek verschil lende beenbreuken te hebben. Hij werd per ambulance overgebracht naar ziekenhuis Lievensberg in Bergen op Zoom. Later verslech terde zijn situatie, waardoor over brenging naar Tilburg noodzake lijk werd geacht. De beide auto's werden zwaar beschadigd. Plattelandsvrouwen De plattelandsvrouwen kwamen in café De Gouden Leeuw bijeen om een lezing van dhr. Roodhart uit Goes bij te wonen over "psy chisch ziek zijn". De heer Rood hart, directeur van de school voor verpleegkundigen te Goes, geeft zelf les in psychiatrie. Hij gaf een duidelijke uiteenzetting over de verschillende geestesziekten en hun kenmerken. Na de pauze was er gelegenheid tot het stellen van vragen. Het was een leerzame avond, die diepe indruk maakte op de aanwezigen. Mevr Breure uit St. Maartensdijk hield een pleidooi voor het bondswerk. Zij hoopte dat de ontstane vacatures snel vervult zullen zijn. Tot slot kon presidente mevr. Weijler meedelen dat de kerstviering woensdag 23 december in de Wellevaete zal plaatsvinden. Nieuwe ziekenverzorgster Heieen Sturm vertrekt 1 januari als wijkziekenverzorgster bij het Groene Kruis. Ze gaat weer terug naar Ede. Tot opvolgster is be noemd: mevr. de Witte-Ridder hof uit St. Annaland. Zij bedient behalve Stavenisse en St. Anna land ook St. Maartensdijk en Scherpenisse. Dinsdagavond 3 december wordt voor de Zending oud papier opge haald in Stavenisse. Advertentie LM, Oefenavond E.H.B.0. De EHBO-vereniging heeft in dorpshuis de Stove een oefen avond gehouden, waar 18 novem ber vijf verenigingen vier onge vallen behandelden. Bij de eerste kwamen tweede graads verbran dingen voor, een schaaf- en hoofdwond en een gebroken pols. Het tweede ongeval betrof een diepe snijwond en een aderlijke bloeding, alsmede een snijwond aan de knie en een verstuikte en kel. Bij de derde opdracht moest een slachtoffer behandeld wor den, die een imitatieschot hagel in zijn been had. Een tweede slacht offer had een schot in de buik ge had, waardoor hij inwendige bloedingen had en in shocktoe stand verkeerde. In het laatste ge val werd gespeeld, dat het ene slachtoffer een mes in de rug had en het andere een kaakfractuur. Dokter Veldman en dhr. Tj. Heij- boer gaven begeleidend commen taar. Het publiek werd bij het ge heel betrokken door zelf de oor zaken van de letsels te verzinnen. De volgende oefenavond is 20 ja nuari in Haestinge te St. Maar tensdijk om acht uur. Sinterklaas in aantocht Zaterdagmiddag om drie uur komt St. Nicolaas aan in de haven. Hij wordt verwelkomd door de muziekvereniging Euterpe met drumband en majorettes. Na een rondgang door het dorp zijn alle kinderen welkom in de Stove, waar liedjes gezongen worden. De middenstand tracteert op een zak snoep. Oliebollenactie Kwiek Gymnastiekvereniging Kwiek or ganiseert zaterdag 7 december weer een oliebollenactie. IJs en weder dienende komt er een kraam in de Voorstraat, maar er gaan ook leden op pad van deur tot deur, als er tenminste genoeg beslag is, want tijdens de braderie liep het storm. Aanleg parkeerplaatsen Aannemersbedrijf J.M.B. uit Sint Willebrord was met 59300,— exclusief BTW de laagste van de 36 inschrijvers voor de aanleg van de parkeerplaatsen langs de Dijk weg. J.M.B moet het werk in 6 kalenderweken uitvoeren. Aan nemersbedrijf C.A. Scherpenisse uit St. Annaland was de laagste Thoolse inschrijver met ƒ72000,— excl. BTW. Overige Thoolse inschrijvers: N. de Rijke uit St. Maartensdijk 79500,— Jan Moerland b.v. uit St. Maar tensdijk 89600,— A.C. vd. Werf uit Scherpenisse 89000,— Gebr. Moerland uit uit St. Anna land 89200,— Joh. van Vossen en Zn. uit St. Annaland 89800,—A. Klippel uit Stave nisse 92400,— De hoogste in schrijver was Gebr. Pennings b.v. uit Volkel 115000,-. Comité 500 jaar Smalstad heeft 6500 gulden over Het comité 500 jaar Smalstad heeft zichzelf opgeheven, maar er is nog maar liefst 6500 gulden van de festiviteiten over. Bovendien is er nog wijn beschikbaar, wat dat bedrag nog kan doen stijgen. Het geldt blijft beschikbaar voor een nieuw comité, dat 13 januari vol gend jaar zal worden gevormd. Daarvoor worden alle verenigin gen uitgenodigd. Het nieuwe co mité gaat volksfeesten organise ren zoals Sinterklaas, Koningin nedag en Zomerevenementen. Overigens heeft de stichting Thoolse Dagen, die in samenwer king met het Comité 500 jaar Smalstad de festiviteiten in juni organiseerde, een tekort van 5000 gulden. Met name voor het be zoek van Prinses Margriet, wer den extra onkosten gemaakt ten behoeve van de fokveedag. Het comité was echter niet bereid de stichting in het verlies tegemoet te komen omdat tevoren afspraken over de verdeling van de kosten waren gemaakt. De stichting heeft nu bij de gemeente aangeklopt. Het gemeentebestuur had een ga rantie verstrekt door een even tueel tekort bij de Smalstadsfees- ten. Tentoonstelling P.V. De Zwaluw Uitslagen: Klasse 1 Oude Doffers: 1. P. Potappel, 2. L. Lindhout, 3. Bentschap-Knook, 4. J. Moerland, 5. L. Scherpenisse, 6. P. Potappel, 7. P. Bijl, 8. P. Potap pel zev. Bentschap-Knook, ev. C.D. Uil. Klasse 2 Jarige Doffers: 1. Bent schap-Knook, 2. D- J- Menheere, 3. P. Potappel, 4. L. Scherpenisse, zev. Bentschap-Knook, ev. L. Lindhout Klasse 3 Jonge Doffers: 1. Bent schap-Knook, 2. /Bentschap-Knook, 3. A. Geb raad. 4. L. Scherpenisse, 5. D. J. Menhehre, 6. A. Gebraad, 7. L. Scherpenisse, 8. A. Zwagemaker, 9. L. Scherpenisse, 10. A. Zwage maker, 11. Bentschap-Knook, 12 J. Moerland, 13. A. Zwagemaker, zev. A. Gebraad, ev. L. Riedijk. Klasse 4 Oude Duivinnen: 1. Bentschap-Knook, 2. A. Gebraad, 3+4 Bentschap-Knook, zev. J. Moerland, ev. J.J. Quequierre. Klasse 5 Jarige Duiven: 1. D.J. Menhere, 2. C.D. Uil, zev. Bent schap-Knook, ev. J. Moerland. Klasse 6 Jonge Duivinnen: I. Bentschap-Knook, 2. C.D. Uil, 3. L. Scherpenisse, 4 5. Bent schap-Knook, 6. A. Gebraad, 7. P. Bijl, 8. Bentschap-Knook, 9. J. Moerland, zev. A. Bijl, ev. P. Po tappel. Klasse 8 Late Duivinnen: 1 Bentschap-Knook. Mooiste Duivin: Bentschap-Knook. Klas se 7 Late Doffers: 1. Bentschap- Knook, 2. L. Riedijk. Mooiste Doffer: P. Potappel Muziek en film in Sint Maartenshof Vanavond om kwart over zeven zorgt het personeel van Sint Maartenshof voor een gezellig programma met toneel en muziek onder het motto 'toen en nu'. Vrijdagmiddag om twee uur ver toont dhr. Paulusse uit Scherpe nisse een film over Amerika. Bij deze twee evenementen zijn ook ouderen van buiten het bejaar dentehuis welkom. Bewoners en personeel ontvangen donderdag middag 5 december om drie uur Sinterklaas. Klaverjassen Tussenstand klaverjasvereniging "De Pendelaars": 1. J. van Gorsel 19785 pnt. 2. J. v/d Werf 28970 pnt. 3. R. Kwaak 28931 pnt. 4. R. van Bloppoel 28074 pnt. 5. P van Bloppoel 27887 pnt. 6. J. Knuist 27575 pnt. 7. L. Kampman 27177 pnt. 8. T. Arts 27575 pnt. 9. H. Zwagemaker 27017 pnt. 10 J. van Zetten 26298 pnt. 11. Mevr. Fran ke 25940 pnt. 12. H. Oostdijk 24759 pnt. 13. W. Dane 23479 pnt. 14. J. van Splunter 22988. 15. P. van Splunter 15949 pnt. 16. J. Guiljam 13873 pnt. 17. M. van Harlingen 8738 pnt. 18 P. Bazen 8716 pnt. 19. H. Poot 4302 pnt. Kleding en textiel Veertig leden van de bond van plattelandsvrouwen luisterde woensdagavond naar mevr. D. Stapert, die namens de H.V.P. (huishoudelijke voorlichting ten plattelande) over kleding en tex tiel sprak. Zij schetste eerst een dag uit het leven van een huis vrouw met het aantal soorten tex tiel waarmee zij te maken heeft: woning- en huishoudtextiel en kleding. Mevr. Stapert behandel de verder kleding en mode met verschillende functies, de soorten stoffen (textielvezels) en de be handeling, zoals wassen, vlekken verwijderen. Na de pauze war er een quiz. Mevr. Stapert werd be dankt met een bloemetje voor de ze zeer leerzame en gezejlige avond. Als speciale gast was pro vinciaalbestuurslid mevr. T. Breure-de Wilde uit St. Maar tensdijk aanwezig. Vandaag verkoping Geref. Gem. Vrouwenvereniging 'Waakt en Bidt' van de Geref. Gem. houdt vandaag de najaarsverkoping in het nieuwe verenigingsgebouw in de Schoolstraat. Dit is het voor malige kerkgebouw, dat vrijkwam door de bouw van een nieuwe kerk. Ds. J. Beens opent om drie uur de verkoping, die duurt tot vijf uur. 's Avonds kan men van zeven tot negen uur terecht. Het verenigingsgebouw is ruim opge zet. Een groep gemeenteleden verbouwde de Oude Kerk, waar door vrijwel alle werkzaamheden in eigen beheer konden worden gehouden. Collecte Jantje Beton De collecte voor het Nationaal Jeugdfonds Jantje Beton heeft 188,20 en enkele Spaanse pese ta's opgebracht. Jeugdvereniging Scarpenesse, die de collecte orga niseerde, ontving vrijdagavond tachtig bezoekers bij de disco. Er was een videofilm over alcohol gebruik. Ook werden diverse vi deoclips bij de desbetreffende muzieknummers vertoond. Correspondent gevraagd De redactie komt gaarne in con tact met gegadigden voor het cor respondentschap, die actief de contacten met het verenigings leven onderhoudt en de plaatse lijke berichtgeving verzorgt. Be langstellenden kunnen 01665-2752 bellen. Voorlopig kan men dat nummer bellen voor het doorgeven van berichten. Schriftelijke opgaven kunnen bij bezorger A. Jasperse aan de Hoge Markt worden ge bracht. Wisseling van de wacht Mevr. Larooy-Hage is mevr. J.J.J. Hage-de Graaf opgevolgd als lid van de plaatselijke contactcom missie van het Groene Kruis. De drie andere leden zijn de heren J.J. Bolier, L.A.M. Elenbaas en A. v.d. Hoekt Bestuurslid is W.J. Po tappel. Najaarsmarkt Zaterdag wordt in de 'School met de Bijbel' van half 2 tot half 5 een najaarsmarkt gehouden. Iedereen is hartelijk welkom. Een korte opsomming wat daar te vinden is: verkoop van planten, cake en koek, oude materialen, boeken, kerstkaarten, groente, fruit, eie ren, speelgoed. Daarnaast zijn er veel spelletjes te doen, zoals: sjoelen, baksteen draaien, envelop trekken, pepernoten raden, blik- gooien e.d. In het restaurant wor den heerlijke lekkernijen aange boden. Het belooft een gezellige markt te worden. Zaterdag a.s. zijn de winkels om 15.00 uur gesloten i.v.m. de intocht van St. Nicolaas. Advertentie LM. Verkoping "Naomi" De jaarlijkse verkoping van de Hervormde vrouwenvereniging "Naomi" heeft ƒ9527.05 opge bracht. Geslaagd Mats Hendriks is aan de Erasmu- suniversiteit te Rotterdam ge slaagd voor het doctoraal genees kunde. Bergingsriool Omdat er een bergingstekort is in het rioolstelsel zal op het indus trieterrein aan de Paasdijkweg een bergingsriool worden aangelegd. De gemeenteraad hoopt op die manier de Wateroverlast van de laatste tijd tegen te gaan. Tegelijk wordt bekeken of er een drainage kan komen door het gazon bij de vestiging van Budelpack. N.C.V.B. De verg. werd geopehd door met elkaar te zingen P. 105-5-22 en gebed door de presidente Ver heuvel-Brandt. Het Schriftge deelte was uit Gen. 15:1-6 Aansluitend daarop een meditatie die werd besloten met een toe passelijk gedicht. De presidente sprak een bijzonder welkomst woord tot de beide spreeksters van deze avond zuster van de Woes- tijne, verpleegkundige en zuster van het wijkverpleegster. Daarna volgden de huishoudelijke zaken. Daarna kregen de spreeksters het woord die om de beurt vertelden over hun werk en zorgen rondom baby's, bejaarden en zieken; de vragen hierover gesteld werden uitvoerig beantwoord. Het waren interessante onderwerpen waar met veel aandacht naar werd ge luisterd door de leden die on danks het erg koude weer zeer goed waren opgekomen. Na een hartelijk woord van dank van de beide dames vergezeld van een attentie voor het Groene Kruis en Voor elk een bos bloemen, sloot de pres. deze avond met dankgebed. Volgende vergadering is 19 dec. De Kerstavond. 'School met de Bijbel' Dit schooljaar startte Karin Hof land een nieuwe opzet van de het aanvankelijk lezen in de midden bouw van de School met de Bijbel. Het vertrouwde 'boom-roos-vis' klonk de kinderen én hun ouders niet meer in de oren. Bij de nieu we opzet wordt niet langer uitge gaan van bestaande verhalen, maar wordt nauw aangesloten bij de belevingswereld van het kind. Zo werd er in de afgelopen maand gewerkt rondom de herfst. Aan leiding daartoe was dat de kinde ren zakken met eikels, kastanjes en bladeren mee naar school na men. De groepsleidsters ging daar direkt op in en tijdens het kring gesprek kwamen woorden en ideeën naar voren. Bij het thema 'herfst' maakt zij vervolgens woordkaarten, werkbladen, lees boeken en -spelletjes: Ook de an dere kinderen van de midden bouw (groep 4,5) gingen met dit thema aan de slag, maar wel op hun eigen nivo. De ouders van de onder- en mid denbouw kregen informatie over het aanvankelijk lezen in de christelijke Jenaplanschool. Anita Roggeband vertelde eerst over de lees- en schrijfboek in haar groep. De jongsten kunnen daar spelen derwijs kennis maken met letters en woorden. Anita benadrukte dat er beslist niet gestreefd wordt naar léren lezen. Het ontdekken, be leven en spelen staan in de on derbouw voorop. Het doelgerich te leerproces t.a.v. lezen start pas in de middenbouw, maar ook daar nemen het beleven, ontdek ken en spelen nog een belangrijke plaats in. Karin Hofland gaf daar uitleg over. Op deze informatie avond werd het de ouders duide lijk dat de beide groepsleidsters bij het aanvankelijk lezen gekozen hebben voor een kindgerichte op zet en bij de uitvoering daarvan intensief samenwerken. Dat is precies wat de wet op de nieuwe basisschool voorschrijft. Opgevoerde bromfiets De politie hield op de Bram Groenewege E. uit Sint Annaland aan in verband met een opge voerde bromfiets. De tweewieler werd uit het verkeer genomen. Een tweede bromfietser wist op de hoek Postweg/Paasdijkweg te ontsnappen door voor een paar auto's langs te rijden. V.V.N. Quizavond Vrijdag heeft V.V.N. afd. Poort vliet, Scherpenisse en Tholen haar jaarlijkse Quizavond voor jeugd clubs van het eiland Tholen ge houden in 't Ouwe Raed'uus te Poortvliet. De presentatie van de quizavond was in handen van dhr._ F.V. Bal, reg. consulent Zeeland van V.V.N. Muzikale medewer king verleend door de disco van de jeugdclub Scarpenesse uit Scherpenisse. Voor elke jeugdclub nam een team van 4 leden deel, waarvan voor een bepaald onder deel de beste kon worden ingezet. Naast ronden met verkeersvragen, moest ook behendigheid op de fiets worden getoond. De beslis sing viel, nadat de deelnemers ook nog hadden geplay-backt in de ronde met de keuzevragen. Door voorzichtig in te zetten wist Sta venisse de overwinning te beha len. Deze jeugdclub mag dan ook de wisselbeker van VVN voor een jaar in haar prijzenkast zetten. Helaas kon de winnaar van 1984, Poortvliet, door een beslissing van haar bestuur toch niet deelnemen, zodat men de beker niet kon ver dedigen. Voor elke deelnemer was er V.V.N. prijs. En in de pauze werd er een verloting gehouden. Woensdag opening gemaal Gedeputeerde J.D. de Voogd opent woensdagmiddag om kwart voor vier het nieuwe gemaal de Luyster in de Oudepolder. De aanpassingswerken omvatten in het kader van de Deltawerken omvatten ook de wijziging van het waterlopenstelsel. Krassen op auto's Een paar jongeren krasten bij au tobedrijf Labo op het industrie terrein op auto's, maar de politie kon de daders nog niet achterha len. Er wordt extra toezicht uit geoefend. 1 op r— Laf spraakW molenstraat 31 V-/ oud vossemeer telefoon 01 667 2563 Advertentie I.M. Ouderavond Chr. basisschool De basisschool Koningin Juliana heeft donderdag in een volle ge meenschapsruimte ouderavond gehouden. Voorzitter P. Hoek sprak van een zeer goede opkomst gezien de honderd aanwezigen. Hij opende met samenzang van een psalm, gebed en schriftlezing. Alle zes leerkrachten gaven lessen aan groepjes kinderen in diverse lokalen. Dit gebeurde aan leerlin gen van groep 2 (de oudste kleu ters), 3, 5 en 7. De oudste kleuters werkten allerlei opdrachten uit, waarin duidelijk werd, dat deze voorbereiden op de vakken in de bovenbouw. Voorbereidend le zen, rekenen, enz., kwamen aan de orde. Groep 5 kreeg verkeer- sles, groep 7 werkte allerlei op drachten uit met de pas aange schafte methode Nederlandse taal. Directeur C. van 't Hof gaf na de pauze een toelichting over de veranderingen sinds de invoering van de wet op het basisonderwijs. Men is op de basisschool aan het werk met verschillende hoeken, zoals poppenhoek, blokkenhoek, leeshoek, rekenhoek, enz., kortom er b veel meer aandacht voor het individuel kind. Elk kind is uniek met verschil in interesse, be gaafdheid, concentratie, tempo. Een van de doelen is om elk kind in staat te stellen zijn eigen talen ten op eigen manier en in eigen tempo te ontplooien. Adjunct-directeur H. Geluk licht te het niveaulezen toe. Op het ge bied van technisch lezen zijn alle kinderen van groep 4 t/m groep 8 getest. Aan de hand van de uitslag kan de technische leesvaardigheid gemeten worden en worden de kinderen in een bepaald niveau geplaatst. Er zijn er negen. Tijdens het leesuurtje krijgen de leerlin gen dus veel leesbeurten omdat ze in groepjes van vier leerlingen zitten. Via een administratiesys teem worden de vorderingen van elk kind bijgehouden. Voorzitter R.J. v.d. Have van de medezeg genschapsraad gaf uitleg over de enquête onder de ouders. Dat on derzoek ging over de schoolreis, schoolkrant, schoolzwemmen en eventuele wijziging van de aan vangstijden van de groep 1 en 2 van de onderbouw. In de mede zeggenschapsraad had directeur van 't Hof bedankt als secretaris. Zijn taak is overgenomen door dhr. H. Geluk. Groepsleerkracht mevr. T. van- Belzen-Bal is als nieuw lid van m.r. gekozen in plaats van mevr. 1. Slager-de Groen, die zich niet meer her kiesbaar stelde. Door de ouders is dhr. A.N. Neele herkozen, terwijl mevr. A.v.d. Velde-Geense ae niet meer herkiesbare mevr. E. Ver- wijs-Noorthoek opvolgde. Gezien de reacties was 't een zeer ge slaagde ouderavond. Poppentheater Woensdagmiddag was er een op treden van het poppentheater Robhetty in de Wimpel. Deze middag was georganiseerd door de evenementencommissie. De middag was eerst gepland in de kleine zaal, maar door de grote opkomst van 180) kinderen werd de poppenkast overgeplaatst naar de grote zaal. Toen ieder een plaatsje had gevonden kon men genieten van het stuk "Percival het bange draakje". Percival was een aardig draakje dat meteen vriendschap met de kinderen wilde sluiten, maar z'n oom Archibald wilde een echte draak van hem maken. Percival moest daarom de kinderen bang maken, wat sommige van de kij kertjes rode wangetjes bezorgde. Vervolgens moest het draakje een koopman beroven en een dwer- genschat stelen. Samen met de kinderen wist het draakje Percival z'n oom Archibald voor de gek te houden. De bergdwergen waren erg dom en zorgden voor veel vrolijkheid in dit stuk. In het tweede bedrijf moest Percival een prinses ontvoeren, maar natuur lijk mislukte ook dat weer. Na het gevecht met een roofridder was Percival uiteindelijk toch de held uit het stuk. Zo kwam er een einde aan een succesvolle middag vol kijkplezier. Woningbouw- en verhuur Voor de bouw van een huis aan de Esdoornhof willen b. en w. ge meentegarantie geven aan A. Kosten jr. en W.A. Ligtendag Jr. Het college wil de woning 't Kee- ten 12 verkopen aan huurder J.J. Verhage en eveneens gemeente garantie verlenen. De woning Gladiolenstraat 27 kan verhuurd worden aan mevr. Raaphorst. Voor Anna Jacobapolder zijn geen andere gegadigden, zodat Steintjeskreek 5 wordt verhuurd aan mevr. Bruinickx uit Amster dam en Beatrixstraat 3 aan de fam. Rietdijk uit Rotterdam. Zolang de gemeente het nieuwe bedrijfsterrein niet nodig heeft, kan de bestaande pachter S. Wa- gemaker de grond blijven bewer ken. Vier begrotingswijzigingen hebben betrekking op aansluitin gen drukriolering, verbetering kleuterschool Anna Jacobapol der, Lascabine Reformatorisch Vormingsinstituut in 'Ons Dorps huis' en de aanschaf van twee hekken bij de openbare basis school de Luyster. Verder behan delt de gemeenteraad woensdag avond om half acht nog een paar onderwijszaken en wijzigingen van de bezoldigingsverordening. Zaterdag werden in 's- Hertogenbosch de Brabantse kampioenschappen schoonsprin gen gehouden. Van de totaal 42 deelnemers waren er 4 van Hier- onymus uit Roosendaal en daarbij waren 2 deelneemsters afkomstig van het eiland Tholen. Renate Geuze (onder de 10 jaar) uit Ous- Vossemeer werd 2e met 68.85 punten uit 4 sprongen. In de 11- inn klasse (boven de 14 jaar) met 8 sprongen werd Diana de Ruyter uit Tholen 2e met 192 punten bij de meisjes (dames). Zaterdag 30 november is de eerste wedstrijd van een zeskamp in Amsterdam. Dan springen er drie deelnemers vary het eiland Tholen mee: Re nate Geuze, Colinda Reinerman en Diana de Ruyter. Ze worden succes gewenst, want de concur rentie is groot. (o) markt 26 telefoon 01 660-2480 ijzerwaren gereedschappen

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1985 | | pagina 15