Smerdiek 2 wint Op één na volledig vernieuwd WHS-bestuur lost crisis op KNVB-clubs op de helft Tl Geen privé-oorlogjes meer, er moet gevoetbald worden Eerste Zeeuws Indoor-tennis kampioenschap Hans Lindhout winnaar van rollerwedstrijd Donderdag 28 november 1985 DE EENDRACHTBODE tjy voet iTlf programma voetbal iuitslagen autosport korfbal Emergo 1 - E.L.K.V. 4 10-4 Tussenstanden, degradatie- en promotieregelingen Het afgelopen weekend werd er op de Thoolse voet balvelden weinig gespeeld. De meeste wedstrijden werden door de consuls van de verenigingen, wegens de hardheid van de velden afgelast. In Sint Annaland werd er toch gespeeld. Smerdiek 2 zegevierde met 1-3 over koploper WHS 3. De dames van Smerdiek kwa men ook in actie, men bekerde tegen de dames van Jong Ambon uit Oost-Souburg. De Smerdiekse da mes verloren met 2-6. Smerdiek 2 geladen SPS 2 subtop, Thol. Boys 3 middenmoot Stavenisse 3 hekkesluiter Thol.Boys 5 geen zorgen Vosmeer 2 middenmoter Vosmeer 3 draait goed Vosmeer 4 en 5 redelijk Dames Smerdiek niet verder in bekeravontuur tennis Met minstens 50 van de 62 stemmen is vrijdagavond een nieuw bestuur van de voetbalvereniging WHS gekozen. De negen door de commissie van goede diensten naar voren geschoven kandidaten kregen het vertrouwen van een grote meerderheid. Voorzitter is de 40-jarige G.T. Bril, die in augustus uit Oud-Vos- semeer naar St. Annaland kwam wegens zijn benoe ming als directeur van de openbare Casembroot- school. Wedstrijdsecretaris Penningmeester Vertrouwen Vosmeer dames kampioen? Smerdiek neemt revanche Stavenisse verslaat Smerdiek Dictator Flinke knauw Kantine 300% meer Eerst nee, later ja Stroper beste jachtopziener Leden ingeslapen volleybal Meisjesteam Amigos draait goed 13 Zaterdag 30 november uur WHS-Kapelle(Cense) 14.30 Noad-De Meeuwen(vd.Pluym) 14.30 Thol.B-DFS(Kleuks) 14.30 Wolph.dijk-Smerdiek(Pekaar) 14.30 Kozakken B. 2-WHS 2(Froma) 14.30 Klundert 2-Thol.B. 2(Quist) 14.30 Vesting B.-SPS(Kallemein) 14.30 Beek V.-Stavenisse(v.Ham) 14.30 WHS 3-Wit Zwart 2(Wijnands) 14.30 Oni 2-Smerdiek 2(Versteeden) 14.30 PTT Breda 2-SPS 2(de Fenter) 12.30 Thol.B. 3-Dinteloord 4(v.Ineveld) 14.30 Noad 3-Stavenisse 2(Taks) 12.30 WHS 4-K'vangers 4(Openneer) 12.30 DVO 5-Noad 2(vd. Tuin) 12.15 WC 2-Smerdiek 3(Kerstens) 12.30 SPS 3-WHS 5(Bogers) 13.00 Stavenisse 3-Noad 4(Schetters) 14.30 Alliance 3-Thol.B. 4(v.Dorst) 12.30 Smerdiek 4-ZPR 3(Valkenburg) 12.30 DVO 7-Thol.B. 5(Stolwerk) 14.30 Zondag 1 december uur Vosmeer-VES(Witte) 14.30 Vosmeer 2-BSC 2(v. Huiten) 11.30 Dosko 4-Vosmeer 3(Martens) 13.00 Vosmeer 5-Dosko 8 10.00 Dosko d.-Vosmeer d.(Valkenburg) 10.00 Dinsdag 3 december uur zv Vosmeer-Bristol(Mlv) 21.00 Uitslagen jeugd: SPS B-Klundert 2-2, WHS F2-SPS 6-3, WHS Dl-Steen- bergen D2 6-0. 27 MC dames-zaalvoetbal Zaterdag speelden de Thoolse 27 MC dames tegen de P.J.Z. In de vijfde mi nuut scoorde de P.J.Z.0-1, maar 27 MC maakte al snel de stand gelijk en er volgde een regen van doelpunten; de ruststand was 8-1. Gescoord werd er door Astrid Niemantsverdriet 2x; Karin Priem 2x; Linda Marien 4x. In de tweede helft werd de stand ver dubbeld 16-2. Door een terugspeelbal van Ans den Engelsman op de 27MC keepster verdween de bal in het doel. De 27MC doelpunten werden ges coord door: Karin Priem 3x; Astrid Niemantsverdriet 2x; Alma Jeroense; Greet de Lang; Jannet v. Dijke. Za terdag nemen de 27MC dames deel aan een zaal voetbaltoernooi in Ka- pelle-Biezelinge. Wim Feenstra eerste Zaterdag 16 november werd de bokaal van Rally Crossteam Stamminee uit gereikt. Aan de onderlinge competitie van dit team deden 4 Thoolse coureurs mee. De behaalde punten van de crosswedstrijden in Rilland Bath wer den bij elkaar opgeteld. In de stan daard klasse behaalde Wim Feeristra (Tholen) de eerste plaats. Tweede werd Joop van Holstein uit St. Anna- land. En Sjacco Bliek uit Scherpenisse boekte een derde plaats. Hans Tem pelaars uit Tholen werd in de klasse opgevoerd vijfde. De Stamminee bokaal werd gewonnen door Fons Pica vet. Tweede werd vrouwelijke coureur Tineke de Poorter en Wim Feenstra eindigde op de derde plaats. Emergo 1 speelde in haar eerste zaal wedstrijd een zeer goede partij korfbal wat goede moed geeft voor de toe komst. Het eerste zaaldoelpunt werd gescoord door Toon Klomps via een doorloopbal 1-0. Marco v.d. Hoek scoorde van afstand, evenals Jaap de Rijke, 2-0 en 3-0. Hierna scoorde van afstand, evenals Jaap de Rijke, 2-0 en 3-0. Hierna scoorde ELKV 3-1. Het werd 5-1 door Marco v.d. Hoek via een uitwijkbal en een strafschop. Maddy Muis scoorde hierna van afstand het enige vrouwelijke doelpunt van af stand, waarna ELKV de ruststand be paalde op 6-2. Na rust weer Marco v.d. Hoek twee keer, één keer van afstand en één keer van achter de korf. Tussen de twee doelpunten in miste Marco ook nog een strafworp. ELKV maakte 8-3 voordat Jaap de Rijke weer van afstand scoorde, waarna Toon Klomps weer doorloopbal maakte tot 10-3 en ELKV de eindstand bepaalde op 10-4. Emergo 1 speelt volgende zaterdag in Oud Gastel om 14.00 uur tegen Julia na 3. Emergo 2 - P.K.C. 16 3-6 Emergo verloor ondanks weer goed spel van een sterke tegenstander, in de eerste helft bleef Emergo goed bij. Emergo kwam achter met 0-1 door een strafworp, waarna Wilma Klomps van afstand 1-1 scoorde. PKC scoorde hierna twee keer, waarna Herry Ver duit van afstamd de ruststand bepaal de op 2-3. Na rust kwam PKC tot 2-4 waarna Hans de Koning via een door loopbal 3-4 maakte. PKC scoorde toen nog twee keer tot 3-6. René van Haaf- ten miste nog een onbelangrijke straf worp. Emergo 2 heeft zaterdag een vrij korfbal weekend. Emergo 3 speelde in sporthal Tuinwijck in Bergen op Zoom tegen Scheldevogels 3. Emergo kwam met 1-0 achter voordat Piet Oostdijk van afstand 1-1 scoorde. Hierna scoorde Erwin Stapel na mooi samen spel tussen Peter en Rini Klomps en Erwin Stapel via een doorloopbal Rini Klomps scoorde van achter de korf na weer mooi aanspelen van Peter Klomps. Piet Oostdijk scoorde op nieuw. nu van afstand, en bracht de eindstand op 1-4. Emergo 3 speelt a.s. zaterdag tegen Spido4om 15.00 uur in Tholen. D.V.S. '69 Emergo M 2-0 De Emergo meisjes verloren helaas met 2-0. Helaas, want de meisjes speelden de laatste weken leuk korfbal met de nodige winstpunten. Hopenlijk pakken ze de draad weer gauw op, za terdag zijn ze net als het tweede vrij. Emergo J speelt a.s. zaterdag om 14.00 uur tegen Juliana J2 in Tholen. Als het weer meezit, beginnen de KNVB-elftallen dit weekend eveneens aan de tweede competi tiehelft. WHS heeft z'n draai in de derde klasse A nog niet gevonden en staat met Yerseke op een gedeelde negende plaats met 9 punten. De kampioen promoveert rechts treeks, terwijl de nummer twee een beslissingswedstrijd voor pro- motie naar de tweede klas moet spelen. De nummer laatst degra deert naar de vierde klas. In die vierde klas (A) gaat momenteel NOAD '67 ongeslagen aan de lei ding met zes punten voorsprong op de concurrentie, waaronder Smerdiek. Tholense Boys staat met 8 punten op een tiende plaats. Ook hier promoveert behalve de kampioen eventueel ook de num mer twee na een beslissingswed strijd, terwijl de onderste degra deert. In de vierde klas G (zon dag) staat Vosmeer op een goede derde plaats met slechts één punt achterstand op de beide koplo pers. Alleen de kampioen promo veert, terwijl de nummer laatst degradeert naar de afdeling. WHS 2 staat na een aarzelend begin in de middenmoot in de hoogste reserve klasse van het KNVB-voetbal, waaruit alleen de onderste degradeert naar de derde klas reserve. In die klasse speelt Tholense Boys 2 dat er op een gedeelde negende plaats met 7 punten niet zo roos kleurig voor staat. Voor promotie komt alleen de kampioen in aan merking, terwijl de onderste ploeg op de ranglijst terugkeert naar de afdeling. Het verdere competitie verloop zal uitwijzen of de huidige kampioenskandidaten NOAD '67, Vosmeer en Smerdiek werke lijk een titel in de wacht zullen slepen. De bekerderby Noad'67 - WHS werd afgelast wegens de slechte omstandigheden van het terrein in Sint Philipsland. De reserves van Smerdiek hebben verdiend met 1-3 gewonnen van de derde keus van WHS. De groen witten waren technisch beter, maar de combinaties liepen niet. Smerdiek speelde feller en was goed in de mandekking. Doordat het eerste van Smerdiek geen competitieverplichtingen had, kon leider Koos van den Hoek over de meeste van z'n ba sisspelers beschikken. Van den Hoek gaf z'n team de opdracht de gevaarlijke WHS aanvallers Nico Hage, Abby Hommel en Jo Rid derhof uit te schakelen. Dit lukte de blauw zwarte verdedigers Chris Koopman, Peter Janse en Jos Leemreyze uitstekend. Smer diek was sterker, maar WHS was erg gevaarlijk met uitvallen. Het was een harde wedstrijd en dit kwam het spel niet ten goede. Na 35 minuten tekende Peter Franke 0-1 aan, nadat Wim Priem een voorzet van Huib Uyl met het hoofd had verlengd. WHS kreeg nog een ideale mogelijkheid om op gelijke hoogte te komen. Jan den Engelsman stond oog in oog met doelman Kees Lindhout, maar hij faalde. Ruststand 0-1. Vlak na de hervatting scoorde Wim Priem 0-2. Het was een bui- tenspeldoelpunt, maar WHS- grensrechter Henk Giljam had dat over 't hoofd gezien. WHS was wakker en Abby Hommel slaagde er in om zijn bewaker Jos Leem reyze te passeren en Jan den En gelsman verkleinde de achter stand tot 1-2. Na deze treffer was het vooral doelman Kees Lind hout die zijn ploeg met fantasti sche reacties voor de gelijkmaker behoedde. De thuisclub was erg onfortuinlijk toen bij een diepte pass doelman Jaap Verhoef (hij vérving de voor twee weken ge schorste Kees Goedegebuure die weigerde in het tweede elftal te keepen) kwam uit z'n doel en schoot de bal tegen verdediger Nico Overbeeke, waardoor het leer naar het doel ging, waar Wim Priem 1-3 op het scorebord bracht. Nico Hage schoot in de slotfase nog op de paal en ook Jo Ridderhof had weinig geluk bij een kopbal. Eindstand 1-3. W.H.S. S.S.C. '55 Rust Roest F.S.V. Rust Roest Dinteloord Good Luck Smerdiek H.N.C. Beatrix '63 Klundert O.N.I. Wit Zwart 3 11 3 9 2 8 2 10 3 10 3 9 3 9 2 9 2 10 3 11 3 10 2 10 2 10 14 28-15 13 20- 7 12 22-11 12 25-16 11 19-16 10 14-17 10 13-17 11 17-14 8 15-23 H 14-21 6 9-17 6 11-24 s ivw De reserves van SPS staan in de tweede klas reserve op een ge deelde vierde plaats. Het verschil met koploper DVO is slechts twee punten, zodat de ploeg uit Poort vliet nog alle kans op de titel heeft. De derde keus van Tholense Boys staat een paar plaatsen lager op de rangschikking. Met negen punten uit tien wedstrijden behoort Thol. Boys 3 tot de middenmoot. Alleen de kampioen promoveert naar de eerste klas reserve. De nummers laatst en voorlaatst de graderen en nummer tien moet een beslissingswedstrijd spelen tegen nummer tien van de andere tweede klas. Dus ook de derde plaats van onder geeft nog geen zekerheid voor behoud van een plaats in de tweede klas. D.V.O. '60 Kogelvangers Klundert Chrislandia S.P.S. P.T.T. Breda Tholense Boys Seolto D.V.O. '60 Vrederust D.S.E. Dinteloord 10 16 11 15 11 15 10 14 11 14 11 14 2 11 4 9 32- 9 35-16 23-17 30-26 33-24 26-18 24-24 24-24 12-30 18-29 9-38 15-26 In de vierde klas reserve A komen maar liefst 6 Thoolse clubs uit. Smerdiek 4 en SPS 3 staan op een gedeelde tweede plaats, achter koploper WC 5. SPS 4 is een subtopper met 12 punten uit tien wedstrijden. De vijfde keus van WHS doet het met tien uit tien ook prima. Noad 4 staat net onder de middenmoot. Tholense Boys 4 doet het dit seizoen beter dan vo rig seizoen, dit komt waarschijn lijk doordat men nu de wedstrij den met 11 man begint. De derde keus van Stavenisse is het zorgen kind van deze klas. Men wist slechts 1 keer gelijk te spelen. De graderen kan men niet in deze klas. Alleen de kampioen promo veert. En Smerdiek 4 of SPS 3 zouden wel eens aanspraak op dit kampioenschap kunnen gaan ma ken. Tholense Boys 5, uitkomend in de vierde klas reserve B heeft geen degradatiezorgen, want men staat in de middenmoot en heeft negen punten meer dan hekkesluiter VVC'68. Ook de titelaspiraties moeten nog een jaar in de ijskast. Tholense Boys 5 is de enige Thoolse ploeg in deze klas. Het in de reserve eerste klas zon dag uitkomende Vosmeer 2 is met 11 punten uit 11 wedstrijden een goede middenmoter. Er zijn geen degradatiezorgen en voor de titel heeft Vosmeer twee waarschijnlijk een te grote achterstand op SC Gastel. De kampioen promoveert en de laatste en voorlaatste de graderen. De derde keus van Vosmeer draait goed in de tweede klas re serve. Met 13 punten uit tien ges peelde wedstrijden neemt men een vijfde plaats op de ranglijst in. De kampioen speelt een beslis singswedstrijd voor promotie naar de reserve le klas tegen de kam pioen van klasse 208 Vosmeer 4, uitkomend in de vier de klas reserve staat op een achtste plaats. De vijfde keus van Vos meer doet het met negen punten uit negen wedstrijden ook goed. De kampioen van 401 (Vosmeer 4) speelt in een halve competitie tegen de kampioen van 402 en 403 voor 1 promotieplaats naar de derde klasse. De kampioen van 404 (Vosmeer 5) speelt een beslissingswedstrijd voor promotie naar de derde klasse tegen de kampioen van 405. De dames van Smerdiek hebben de tweede ronde van de beker niet overleeft. Men verloor met 2-6 van de Jong Ambon dames. De dames hadden er met het slechte weer weinig zin. Leider C. Lind hout pepte de dames goed op. Smerdiek begon fel, de gasten werden op eigen helft gedrongen. Door een snelle uitval kwam Jong Ambon op 0-1. Nog in dezelfde minuut werd het gelijk: 1-1. De ploeg uit Souburg wist voor rust nog twee keer te scoren, zodat de ruststand 1-3 was. Na de rust kwam Hennie van Dijke in het veld voor de gebles seerde Delores van Splunter. De invalster scoorde 2-3. Keepster Ineke Goedegebuure kon er niets aan doen dat Jong Ambon nog tot 2-6 wist uit te lopen. Een geflat teerde nederlaag voor Smerdiek. Het nieuwe bestuur van de voetbalvereniging WHS, direct na de verkie zing vrijdagavond in de kantine, v.l.n.r. W.J. Mosselman, J. Burgers, penningmeester S. Westdorp HZN., vice-voorzitter J. Vroegop Johzn. (de enige uit het vorige bestuur, staande), voorzitter G.T. Bril, wedstrijdse cretaris C.A. Heijboer (geen bestuurslid, staande), secretaresse mevr. A.M. Broekhoven-van Ginderen, J.J. Bruijnzeel en assistent-penning- meester C M. Noorthoek. Het negende bestuurslid S.J. Vermaas ontbrak wegens familie-omstandigheden. Het nieuwe bestuur leverde WHS direct winst op, want het aantal leden nam toe met vier: de heren Bril, Heijboer en Vermaas en mevr. Broekhoven. In Zutphen voetbalde hij bij twee clubs en twintig jaar geleden kwam hij naar Oud-Vossemeer, waar hij de voetbalvereniging tien jaar steunde in de jeugdcommissie en verder als actief speler in het 2e en 3e elftal. "Ik heb nog tegen Adrie Scherpenisse(de afgezwaai de WHS-voorzitter) gevoetbald." Bril trok na zijn voetbalperiode meer naar de paardensport en momenteel is hij nog secretaris van de rijvereniging Bosschen- hoofd, welke functie hij hand haaft naast zijn voorzitterschap van WHS. Hoewel volgens de statuten het bestuur zelf de functies verdeelt, was dat tijdens het vooroverleg al in kannen en kruiken en Bril werd dan ook door KNVB-bestuurder mr. L.F. Haverman, die de bui tengewone algemene ledenverga dering in de kantine leidde, als voorzitter gepresenteerd. Hij kreeg 56 van de 62 stemmen. Secretaresse werd mevr. A.H. Broekhoven-van Ginderen met 50 stemmen. Meegedeeld werd, dat eerst mevr. J. Moerland-Soe- ters(oud-secretaresse) was bena derd, maar zij wilde geen officieel bestuurslid worden. Wel toonde zij zich bereid mevr. Broekhoven in te werken en te helpen. Wed strijdsecretaris - buiten het bes tuur om - werd C.A. Heijboer, bekend als scheidsrechter en jeugdleider. Hij achtte een offi cieel bestuurslidmaatschap echter niet te combineren met zijn func tie als scheidsrechter, zo verklaar de hij desgevraagd. Over zijn aanstelling als wedstrijdsecretaris werd tijdens de vergadering niets meegedeeld. Penningmeester is S. Westdorp Hzn.(speler le elftal), die 54 stemmen kreeg, evenals C.M. Noorthoek, die tot voor een jaar geruime tijd penningmeester was en nu Westdorp zal assisteren. Jeugdleider en 2e elftalspeler J. Burgers werd met 51 stemmen in het bestuur gekozen om de jeugd zaken te behartigen. J. Vroegop, 54 stemmen, is de enige die van het oude bestuur is overgebleven. Hij was een tijd voorzitter en de laatste tijd vice-voorzitter. Vroe gop regelt de materialen. J.J. Bruijnzeel kreeg 54 stemmen om de kantine te beheren, W.J. Mos selman 52 stemmen om de recla me, verzekeringen, elftalvervoer en klachtenbehandeling te rege len en S.J. Vermaas 54 stemmen om activiteiten naast het voetbal- gebeuren te organiseren. De laat ste was wegens familie-omstan digheden vrijdagavond niet aan wezig. Hoewel er buiten de negen geen kandidaten waren, werden er nog 78 stemmen blanco(45) of op andere mensen uitgebracht, zoals de scheidende bestuursleden A.C. Scherpenisse 9, C. Rietveld 5, A. van Driel en C. van 't Hof elk 3. Het nieuwe bestuur werd na de verkiezing met applaus begroet. Mr. Haverman noemde de brede steun een blijk van vertrouwen in de toekomst. De nieuwe voorzitter karakteriseerde hij als een bui tenstaander, maar wel een voet balman en ter zake kundig. Bril zelf zei te hopen, dat er geen ran cunes zouden blijven. "We moe ten niet blijven rommelen, 't moet bergopwaarts met WHS." Vroe gop hoopte op een prettige sa menwerking en een goed beleid voor WHS. Ere-voorzitter A.J. Soeters, die de commissie van goede diensten in het leven riep, vond dat WHS met nieuwe moed verder moest gaan. "Er moet weer gevoetbald wor den." Mr. Haverman, die de op komst van de leden grandioos noemde, bracht naar voren, dat de St. Annalandse voetbalvereniging in de toekomst verschoond dient te blijven van actieclubjes. "De goede sfeer is altijd de peiler van deze vereniging. Daarom: met z'n allen de schouders eronder en WHS terugbrengen in de tweede klas, want daar hoort de vereni ging thuis. Gezien de nauwe vriendschapsbanden met deze club, schaar ik me gaarne achter het motto 'wij houden stand'. Toch hoop ik, dat 't de laatste keer was dat ik zo'n vervelende klus Zouden de dames van Vosmeer nu eindelijk kampioen worden? De laatste twee seizoenen eindig den ze op een tweede plaats. Nu staan de dames op de eerste plaats, met 1 punt voorsprong op DSE 2 uit Etten-Leur. Ook de Marjola Girls uit Lepelstraat hebben met slechts twee punten minder dan Vosmeer nog alle kans op de titel. De kampioen promoveert naar de regioklasse. De laatste degradeert en de voor laatste speelt in een poule van 3 om behoud van 2 plaatsen Oefenvoetbal toevoegen Het dinsdagavond wel complete Smerdiek 1 nam revanche voor de nederlaag tegen Stavenisse van zaterdag met een 10-3 overwin ning tegen RBC 3. Stavenisse had daar eerder met 3-0 van verloren. De eerste helft was het grote overwicht al duidelijk: 6-2. RBC was gepikeerd door die flinke achterstand, zodat scheidsrechter Wim Stoutjesdijk het met de Roosendalers aan de stok kreeg, maar hij leidde goed. Wim Vroe gop jr. nam vijf goals voor zijn rekening, Rién Vroegop en Jan de Viet elk 2 en Wim Scherpenisse maakte 1 doelpunt. Stavenisse heef het twee klassen hoger spelende Smerdiek met 2-3 verslagen. Op een redelijk bes peelbaar veld nam Stavenisse in de twintigste minuut een 0-1 voorsprong door een treffer van Wim Klippel. Vlak voor rust schoot Ab Poot zijn ploeg op ge lijke hoogte. Stavenisse was in de tweede helft met uitvallen erg gevaarlijk. In de twintigste minuut werd de door gebroken Nico Nooy binnen de zestien meter neergelegd: straf schop. Rien Klippel faalde niet en de 1-2 voorsprong was verdiend. Tien minuten later bepaalde Ad- dy Stoutjesdijk de stand op 2-2. Stavenisse kwam in de veertigste minuut weer op voorsprong door een fraai doelpunt van Paul Oos- dijk: 2-3. Paul Oosdijk leek nog voor 2-4 te gaan zorgen, maar zijn inzet werd op uitstekende wijze gekeerd. Eindstand 2-3. opknapte. WHS moet nu z'n eigen boontjes maar doppen", aldus de KNVB-bestuurder. Er werd vrijdagavond ook nog stoom afgeblazen. De vertrekken de bestuursleden Scherpenisse en Rietveld vonden, dat de commis sie op de man had gespeeld en ere-voorzitter Soeters verheelde niet, dat er inderdaad teveel tegen schenen geschopt was. Voorzitter Scherpenisse zou teveel dictator zijn geweest op te grote afstand van de leden. "Hij had een over wicht, maar was te allen tijde voor rede vatbaar", zei mr. Haverman. "De voorzitter is de kwaaie peer omdat die altijd z'n mond moet opentrekken, maar gezien de inzet van Adrie Scherpenisse betreur ik diens aftreden", aldus de KNVB- bestuurder. Scherpenisse noemde 't niet zo prettig voor de zittenblijvers en de vereniging, dat 30 augustus en 26 september de drie bestuursvaca- tures niet vervuld werden. "Ge zien de magere opkomst toen is 't me vanavond een genoegen dat WHS blijkbaar nog leeft." Scher penisse liet weten, dat het nooit de bedoeling is geweest, dat de zit tende bestuursleden niet herkies baar waren. "Voor de vergadering van 26 september is het aftreden op de agenda gezet om druk op de ketel te zetten. Ondanks dat er mensen met meerderheid van stemmen gekozen werden, lukte het jammer genoeg niet om de bestuursvacatures te vervullen. Er kwam een commissie van goede diensten en op 11 oktober kwa men Soeters en Haverman bij ons met 5 a 6 kandidaten. Van onze kant waren er geen bezwaren, maar tot onze verbazing lazen twee leden van de commissie mij de les: ik stond te ver van de leden af. Dat was een flinke knauw voor mij en het bestuur. Er is gevraagd of er nog plaats was voor mij. Na 16 a 17 jaar belangrijke functies in de vereniging vervuld te hebben, heb ik nog wel een klein beetje eergevoel, dat ik me in het nieuwe bestuur niet met keuringen wilde bezighouden. Toen kreeg ik te horen, dat men al voorzien was(in de functie van wedstrijdsecreta ris-red.). Vier van de vijf zittende bestuursleden hebben hun kandi datuur toen ingetrokken." "We hebben een tijd achter de rug, die voor WHS niet best is", concludeerde Scherpenisse. "We moeten nu vooruit zien en ver trouwen hebben in het bestuur dat de leden kiezen. Maar geen privé-oorlogjes meer beginnen of daarmee doorgaan", aldus de scheidende voorzitter. Mr. Haverman vond ook, dat WHS zijn motto 'wij houden stand' moest waarmaken. "In voorgaande tijden is er een beroep op mensen voor het bestuur ge daan, maar dat liet men voorbij gaan. Daardoor is WHS in deze situatie terecht gekomen en dat is triest. Mensen als Soeters, die be gaan waren met het lot van deze voetbalvereniging, hebben 15 tot 18 mensen benaderd om de bes tuursvacatures te vervullen. Er zijn in de commissie van goede diensten wel eens stemmingen geweest, maar het is pertinent niet de bedoeling geweest, de huidige voorzitter en andere bestuursle den weg te krijgen. De overgeb leven vijf bestuurders moesten al het werk doen, ook de kantine, waar mede dankzij de inzet van dhr. Rietveld 300% meer uit is ge rold. Daarom was er geen contri butieverhoging nodig", aldus mr. Haverman. Rietveld wilde graag reageren. Hij vond, dat de commissie zich als doel had moeten stellen, een vol tallig bestuur te krijgen. "Ik heb echter m'n twijfels over het func tioneren van die commissie. Waarom zo'n geheimzinnigheid? Werd er zo op de man gespeeld? Dat is niet fair gebeurd. De com missieleden waren geen neutrale mensen, maar leden met een an tipathie tegen Adrie Scherpenisse. We stelden ons allemaal beschik baar voor herverkiezing en we hebben ook mensen benaderd om de vacatures te vervullen. Het wekt verbazing, dat zij die het eerder lieten afweten omdat ze geen tijd hadden, nu wel beschik baar zijn", aldus Rietveld. Oud-penningmeester C.M. Noorthoek begreep, dat 't op hem sloegfniet alleen op jou', zei Rietveld) en merkte op: "Ruim een jaar geleden ben ik uit het bestuur gestapt omdat ik het met bepaalde dingen niet eens was. Nu heb ik me weer beschikbaar gesteld omdat er anders na 1 de cember geen WHS meer zou zijn." Mr. Haverman legde uit wat de doelstelling van de commissie was: een bestuur krijgen met een juiste taakverdeling. Bij het voor overleg was er een hele duidelijke tendens om bepaalde taken aan bepaalde mensen toe te wijzen. Op vragen over de samenstelling van de commissie antwoordde Soeters, dat hij eerst Thijs Fase had benaderd. "Die heeft altijd geweldige oppositie gevoerd en men zegt, dat je van stropers de beste jachtopzieners maakt. Ver der zijn er aanvoerders en elftal- of jeugdleiders bijgekomen: Piet Fase, Jan Burgers, Henk Giljam, Kees Heijboer, Sander Westdorp Mzn., Joop Vroegop, Wim van Vossen(haakte later af), Theo Moerland en Leen de Ouden." A. Keur liet weten, dat de leden er anders over denken dan de com missie, die de zaak toch in een bepaald vaarwater hebben ge bracht. Volgens mr. Haverman hadden maar twee leden van de commissie bezwaren tegen Adrie Scherpenisse ingebracht. D. den Engelsman en A. Rijnberg had den ook nog bezwaren, opmer kingen over de commissie, maar mr. Haverman wilde niet nog meer oude koeien uit de sloot ha len. Er moest gestemd worden. Na de uitslag zei ére-voorzitters Soeters het fijn te vinden, dat deze vergadering zo druk bezocht werd. "Maar 't is uit een mis kraam geboren, want 30 augustus waren er maar 20 stemgerechtig- heden. De WHS-leden lagen in coma. Ze hebben liggen slapen en daar zijn alle rancunes uit voort gekomen. In de dertiger jaren was 't een rotbende en dat was het nu ook. WHS gaat me nauw aan 't hart en daarom heb ik Adrie Scherpenisse gevraagd om een commissie te mogen vormen. Ik hoop, dat hij en zijn mede-bes tuursleden de nieuwe mensen tot 1 december willen inwerken voor het behoud van WHS", zei Soe ters, die geschrokken was van de dozen met administratieve be scheiden die in de bestuurskamer gereed stonden voor directe over dracht. "Helpen wil ik wel, maar vanaf nu draag ik geen verantwoording meer", was de reactie van Scher penisse. Soeters dankte het aftre dende bestuur, terwijl Keur zowel Haverman als Soeters bedankte voor hun bemiddeling. De nieuwe WHS-bestuurders werden gefeli citeerd, Bril overlegde met Scher penisse en in de bestuurskamer droeg Rietveld de administratie over aan Westdorp. Zaterdag middag overlegde het nieuwe bestuur met trainer G. v.d. Mee berg om afspraken te herbevesti gen. "Er moet weer gevoetbald worden", had ere-voorzitter Soe ters iedereen voorgehouden. Tijdens de districtsbondsvergade ring te Goes is besloten dat voor de eerste keer Zeeuwse Indoor districts-kampioenschappen zul len worden gehouden op 24, 25 en 26 januari. Er zullen ook Thoolse spelers deelnemen. Er wordt in diverse categorieën gespeeld: en kelspel Cl, C2, D1 14 D2 17 veteranen BI en B2, gecombi neerd en dames en heren dubbel. Diegenen die vanuit de Thoolse verenigingen belangstelling heb ben, kunnen zich in verbinding stellen met de diverse secretaria ten. De goede jeugdbegeleiding van Ami gos gaat vruchten afwerpen. Bij de jongens in mindere mate dan bij de meisjes, maar dat komt waarschijnlijk doordat de meisjes twee ervaren speelsters in hun gelederen hebben, terwijl de jongens voor het eerst deel nemen aan de competitie. Het aantal jeugdleden groeit en dat geeft hoop voor de toekomst. De meisjes van Amigos speelden zaterdag tegen de Zebra's uit Oudenbosch. De Thoolse meisjes begonnen sterk door de eerste set met 6-15 winnend af te sluiten. Er werd goed en geconcentreerd ges peeld. De Zebra's hadden geen kans tegen een goed serverend Amigos. De tweede set gaf een omgekeerd beeld te zien. De Brabantse meisjes lieten Amigos alle hoeken van het veld zien en wonnen deze set vrij gemakkelijk met 15-7. Na een toespraak van de coach wist Amigos de derde en laatste set met 13-15 winnend af te sluiten. De eerste overwinning van dit seizoen was een feit. In de wedstrijd tegen Groene Ster liep Amigos vrij snel uit naar een 10-1 voorsprong. Groene Ster kwam goed terug tot 15-12, dit was mogelijk door concentratieverlies bij Amigos. In de tweede set kwam Amigos pas goed los. De combinaties verliepen vlot. De uit slag was tekenend: 15-1. Ook de laat ste set werd in winst omgezet (15-10). Een ruime 3-0 overwinning voor de meisjes van Amigos. Amigos niet in vorm Het in de districtklasse uitkomende damesteam van Amigos heeft met 2-1 verloren van een geroutineerd spelend Bermi/Rapid 4 uit Roosendaal. De eerste set begon Amigos goed. Er werd een ruime 2-8 voorsprong opgebouwd. Bermi wist terug te komen tot 11-9. In een spannende slotfase trokken de Brabanders de winst naar zich toe: 15-13. Dit verlies kwam hard aan. In de tweede set liep het totaal niet bij Amigos. Er werd slecht gepassed en binnen tien minuten was de stand 15-2 in het voordeel van Bermi. Amigos had een 2-0 achterstand nodig om te gaan volleyballen. De derde set begon men nog met een 5-3 achterstand, maar werd door goed samenspel om gezet in een 9-5 voorsprong. Amigos bleef in doorgaan en sloot de derde set verdiend winnend af met 7-15 Veronica dames 1-De Schalm 1 Het eerste damesteam van Veronica beweegt zich in de middelste regionen van de competitie. Dit is zeer zeker geen slecht resultaat, want er zijn no gal wat nieuwkomers in de ploeg. Bovendien is men met tien vrouwen de competitie ingegaan, waarbij ieder zo veel mogelijk kansen wil krijgen om de talenten te ontplooien. Gevolg is dat er per spelavond nogal wat mutaties plaatsvinden, zodat er van een eigen plaats binnen het team voor niemand sprake is. Onder het motto 'plezier in de sport' zijn er toch soms spannende ogenblikken. Maandagavond speelde Veronica tegen het neusje van de zalm, zoals de Schalm-dames zich plegen te noemen. Jos Rijnkels uit Tholen floot de wedstrijd. Beide ploegen toonden grote vechtlust: de meest merkwaar dige ballen werden toch nog terugge speeld. Alleen ontbreekt het Veronica aan kracht om druk uit te oefenen en dat resulteerde in een 1-3 nederlaag. Hoewel een flinke achterstand in de laatste set goed ingelopen werd, lukte het toch niet om die te winnen. Het listige time out- en wisselspel van de vaste coach Jan Burggraaf vermocht jammer genoeg niets uithalen. Hans Lindhout uit St. Maartensdijk heeft in de categorie KNWU heren zaterdagavond de rollerwedstrijden in café Tolrust te Poortvliet gewonnen. Voorzitter M. Quist van het wielerco- mité sprak van een buitengewoon ge slaagd evenement met 140 belangstel lenden. Voor de achtste open roller- avond waren 43 inschrijvers, wat meer is dan vorig jaar. In de groep KNWU heren werd P. de Jong uit Halsteren tweede en Dirk Uyl uit St. Maartens dijk derde. Thijs Fase uit Oud-Vosse- meer was negende. Nap Hage uit St. Maartensdijk, nieuweling René van Poortvliet uit Oud-Vossemeer en ju nior Frank Breure uit St. Maartensdijk slaagden er niet in bij de eerste tien te eindigen. Bij de KNWU eindigde Heieen Hage uit St. Maartensdijk op een derde plaats achter winnares Petra van Til burg uit Halsteren en Petra v.d. Stel uit Wemeldinge. Ria Steenpoorte uit Poortvliet zegevierde bij de dames trimmers, Gerard van Dijk uit Rijs- bergen werd eerste bij de heren trim mers, die evenals de KNWU-renners 2 x 500 m. fietsten. De dames volstonden met 2 x 250 m. Zes bedrijven streden met elk drie deelnemers om een wisselbokaal. De ze ondernemingen steunen 's zomers de ronde van Poortvliet. Winnaar werd de ploeg van J.C. van As uit Scherpenisse,

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1985 | | pagina 13