carrosserie elenbaas Beheer stormvloedkering ter visie Donderdag 21 november 1985 Informatie doven en slechthorenden Provinciale staten beslissen 1 3 december over subsidiëring van de stichting Nieuwe Muziek Zeeland. Het gaat om an derhalve ton, te besteden aan personeels- en huisvestings kosten, aanschaf en onderhoud apparatuur en dergelijke. Financieel Inhoudelijk Voortgang IN BEROEP COMMISSI KS SINT-ANNALAND De openbare bibliotheek in Sint Annaland is don derdag 5 december om half vier gesloten. GRIEP VACCINATIE Nog eenmaal wordt er tegen de griep ingeënt bij dokter Noteboom en wel op woensdag 27 november van 19.00 tot 19.30 uur. Er worden geen kaartjes verstuurd. STAVENISSE SINT MAARTENSDIJK autoschade dan naar VOOR UITDEUKEN - SPUITEN - MOFFELEN I Paasdijkweg 11- Tel.: 01662-2310-2845 Poortvliet Sfocwa I kenmerk 1 vnnr vakwerk ABDIJ Gedeputeerde staten (het dage lijks bestuur van de provincie) hebben provinciale staten de landbouwnota aangeboden met daarin de uitgangspunten voor het landbouwbeleid in de ko mende jaren. In de nota wordt aandacht be steed aan werkgelegenheid,om schakeling en intensivering, zoetwatervoorziening, landin richting, areaal cultuurgrond, andere functies in het landelijk gebied, gewasbeschermings middelen en meststoffen, on derzoek en onderwijs, automa tisering, melkvee-, varkens- en pluimveehouderij, akkerbouw, afzet, veiling en verwerking. De werkgelegenheid in de land bouw is gediend met de teelt van nieuwe, arbeidsintensieve ge wassen. De provincie heeft hierop niet zoveel invloed, maar kan in directe hulp verlenen door werk- gelegenheidsfondsen aan te spre ken. Provinciale invloed is er ver der via de wet op de ruimtelijke ordening (de inrichting van de provincie) en via milieuwetten als de hinderwet. De kampeerwet is van belang voor het kamperen bij de boer en de proeven met een kwelscherm op Schouwen-Duive- land, uitgevoerd door provinciale waterstaat, zijn een andere kant van de provinciale bemoeienis en invloed. De nota die nu door gedeputeerde staten is vastgesteld, is eerst in de inspraak geweest. De reacties waren in het algemeen positief. De d recteur landbouw en voed selvoorziening en de directeur landelijke gebieden vinden dat de ruimtelijke ordening in de nota wat onderbelicht is, maar de ka mer van koophandel en fabrieken voor Zeeuwsch-Vlaanderen vindt juist, dat andere dan landbouw belangen in het landelijk gebied aan de ruimtelijke ordening on dergeschikt worden gemaakt. De insprekers hebben nogal eens gevraagd of zij bij de uitvoering van het landbouwbeleid kunnen worden betrokken. Gs zeggen de staten toe, dat zij de georgani seerde landbouw via het land- bouwcontact of andere overleg structuren daartoe gelegenheid willen bieden. Provinciale Staten behandelen de landbouwnota in hun verga-* dering van 13 december. Van de nota is een informatie blad gemaakt. Dat blad en de nota zelf zijn verkrijgbaar bij het Van 20 november tot en met 31 december ligt de nota toekomstig beheer van de stormvloedkering Oosterschelde ter visie bij de pro vincie en bij de gemeenten rond de Oosterschelde: Bruinisse, Dui- veland, Goes, Kapelle, Kortgene, Middenschouwen, Reimerswaal, Sint Philipsland, Tholen, Veere, Westerschouwen, Wissenkerke en Zierikzee. In de nota wordt aangegeven welke mogelijkheden er zijn tot be heer van de stormvloedkering in de monding van de Oosterschelde, met andere woorden onder welke omstandigheden de Ooster schelde tijdelijk moet worden afgesloten. Maandag 9 december organiseert rijkswaterstaat een voorlich tingsbijeenkomst over deze zaak in hotel Terminus, Frans den Hollanderlaan 37 in Goes. De aanvangstijd is 20.00 uur. ledereen die een reactie op de nota wil geven, kan dat schriftelijk doen. De brieven moeten worden gericht aan het secretariaat van de raad van de waterstaat, postbus 20906, 2500 EX Den Haag. De reacties moeten voor 15 januari binnen zijn. Bij de raad van de waterstaat kan ook een folder over het beheer van de stormvloed kering worden aangevraagd. Volgend jaar organiseert de commissie voor de waterhuishouding van de raad van de waterstaat een hoorzitting. Plaats en datum van die bijeenkomst zijn nog niet bekend, maar degenen die hun schriftelijke reactie op die hoorzitting willen toelichten, moeten daarvan in hun brief melding mpken. De raad van de waterstaat adviseert de minister van verkeer en waterstaat over de nota. De minister moet de uiteindelijke nota vaststellen. IEUWS bureau voorlichting van de pro vincie, Sint Pieterstraat 42, 4331 EW Middelburg Zaterdag wordt in "De Kring", Tiendendreef 5 Goes, een infor matiedag gehouden voor doven en slechthorenden. In de school is een ringleiding en er is een do ventolk aanwezig. Vanaf elf uur 's morgens zijn stands ingericht met informatie van allerlei organisaties voor do ven en slechthorenden. Verder is er voorlichting over teksttelefoon, ringleidingen, bellen, lichtsigna len, het maken van audiogram- men, gebarentaalcursussen en bowling. 's Middags vanaf een uur zijn er toespraken en optredens. Inlei dingen worden gehouden door voorzitter H. Katsman van de Zeeuwse stichting welzijn doven, voorzitter mevrouw H A. van Vis vliet van de Nederlandse vereni ging voor slechthorenden, Her man Scheper van de Nederlandse dovenraad en directeur drs. F. Mulders van de Zeeuwse stichting voor revalidatie. Optredens zijn er van mimespeler Jan Couprie en volksdanstheater Vranje. De bij eenkomst wordt afgesloten door gedeputeerde W. Don van volks gezondheid. Subsidie Nieuwe Muziek Nieuwe Muziek kan al rekenen op ƒ175.000,— provinciale subsi die in de kosten van activiteiten. De staten hebben dat bedrag bij de begrotingsbehandeling al opzij gezet. Nieuwe Muziek Zeeland heeft twee jaar proefgedraaid met subsidies van de provincie voor activiteiten en de organisatie. Provinciale staten hebben be paald, dat de stichting zelf vijf procent van de kosten van acti viteiten moest opbrengen. Na twee jaar - de proefperiode loopt dit jaar af- zou dan worden be keken of de provinciale bijdra gen voortgezet kunnen worden. De staten hebben bij hun beoordeling de beschikking over financiële en inhoudelijke evaluatierapporten. Als financieel evaluatierapport dienen de jaarrekening van Nieu we Muziek over 1984 en de fi nanciële gegevens voor zover die over 1985 bekend zijn. Uit de jaarrekening 1 984 blijkt, dat het bedrag van anderhalve ton dat jaar niet helemaal is gebruikt: er was ƒ2.340,— over. De eigen bijdrage van vijf procent in de ac- tiviteitenkosten werd ruimschoots gehaald wat vooral te danken was aan een anonieme gift. De voor lopige cijfers van 1 985 komen op hetzelfde neer, zij het dat de eigen bijdrage nu is verkregen via en treeheffing Het dagelijks bestuur van de provincie schrijft in het voorstel aan de staten, dat Nieuwe Mu ziek een goed financieel beleid heeft gevoerd, wat tot uitdruk king komt in de besteding van de subsidies en de werving van de eigen inkomsten. Gedepu teerde staten hebben daarom vertrouwen in het financiële reilen en zeilen van Nieuwe Muziek. Een commissie heeft de inhoude lijke kant van Nieuwe Muziek be keken en haar bevindingen in een rapport verwerkt. De commissie bestaat uit secretaris W.J. Su- herland van de rijkscommissie voor de schouwburgen, directeur drs. J. Knopper van de schouw burg en concertzaal in Haarlem en hoofdredakteur S. Smit van het maandblad Muziek en Dans. De commissie heeft vastgesteld, dat het festival Nieuwe Muziek, dat jaarlijks wordt georganiseerd, zich eigenlijk steeds struikelend staande heeft moeten houden in Zeeland, terwijl het inmiddels na tionale en internationale bekend- hei- geniet. De Zeeuwse bestuur ders en ambtenaren wordt voor gehouden, dat een veilig uit gangspunt kan zijn, dat kunst niet hoeft. Maar tegelijkertijd moet men dan bedenken hoe de maat schappij er uit ziet als kunst, ver beelding, filosofie en creativiteit daarvan geen deel meer uitma ken. "Ongetwijfeld vervult de stich ting Nieuwe Muziek Zeeland een aantal wezenlijke functies binnen het Nederlandse Mu ziekleven", staat in het rapport. Als activiteiten worden ge noemd het programmeren en produceren van concerten met hedendaagse muziek, de orga nisatie van het festival Nieuwe Muziek en het managen van het Xenakis Ensemble. Uitgangs punt is de voortdurende aan dacht voor actuele muziek, niet ouder dan van rond 1945. De commissie komt tot de slotsom dat de kwaliteit van het gebo- dene goed en interressant is en dat Nieuwe Muziek moet wor den uitgebreid door meer geld beschikbaar te stellen voor per soneel en organisatie. Gedeputeerde staten schrijven de staten, dat zij het inhoudelijke rapport willen bespreken met de stichting Nieuwe Muziek, het mi nisterie van welzijn, volksgezond- De tweede kamer uit Gedeputeer de Staten houdt dinsdag 26 no vember tweemaal zitting. Het gaat om beroepschriften tegen gemeentelijke beslissingen over bijstandszaken. De bezwaren richten zich tegen uitspraken van de gemeenten Middelburg, en Terneuzen. De zittingen beginnen om 10.00 uur en 10.20 uur. Ook op 26 november, 11.00 uur, houdt de eerste kamer uit Gedeputeerde Staten zitting. Aan de orde is de wachtdienst vergoedingsregeling van het waterschap Hulster Ambacht. Een aantal medewerkers van het schap - machinisten van ge malen - en klaarmeesters van zuiveringsinstallaties - is het niet eens met het bestuur van hét waterschap dat hun werk zaamheden onderling uitwissel baar zijn. Het waterschap wil namelijk dat deze medewerkers afwisselend dienst doen in een zuiveringsinstallatie en in een gemaal. De peroneelsleden vin den over en weer dat zij die deskundigheid niet hebben. De zaak is nu aan de provincie voorgelegd. De AROB-commissie uit Gedepu teerde Staten houdt die dag (26-1 1om 1 1.30 uur een hoor zitting. Het gaat om bezwaar schriften van de heren F. Acda, J. Bakker en A. Lippens uit Axel. B. en w. van Axel hebben verklarin gen van geen bezwaar gevraagd voor de bouw van twee woningen met garage aan de Dierick Bouts- heid en cultuur, de gemeenten en andere betrokkenen. Vorige week is een hoorzitting aan het rapport gewijd, waar duidelijk werd, dat Nieuwe Muziek, overeenkomstig de aanbeveling van de commissie een beleidsplan zal maken. Gs. geven aan, dat het overleg nog wel enige tijd in beslag zal nemen en daarom hebben zij voor het komende jaar een tussen voorstel gedaan met de anderhal ve ton voor apparaatskosten en bij de begroting de 175.000,— voor de activiteiten. Na afronding van de evaluatie moet worden bekeken hoe de provincie verder over de rol van Nieuwe Muziek in het Zeeuwse culturele leven denkt en op welke manier dat financieel gehono reerd moet worden. Provinciale staten beslissen op 1 3 december over het tussenvoor stel. straat in Axel. GS hebben die ver klaringen verleend, waarmee de Axelaars het niet eens zijn. Alle zittingen zijn openbaar en worden gehouden in het provin ciehuis Sint Pieterstraat 42 in Middelburg. Het Zeeuws Steunpunt voor Kunstzinnige vorming en Vol wasseneneducatie vergadert maandag 25 november om 16.00 uur over het jaarverslag 1984. De vergadering zal plaats vinden in het gebouw van het Steunpunt, Rouaansekaai 43 in Middelburg. De Provinciale raad voor het mi- 'lieu vergadert dinsdag 26 no vember, 16.30 uur in het pro vinciehuis, Sint Pieterstraat 42 in Middelburg. Aan de orde komen de Milieu Effect Rapportage over de opslag van radioactief afval in het Sloegebied, het milieuverslag 1 985 van provinciale waterstaat en het Indicatief Meerjarenpro gramma lucht van het rijk. Verder komen ter sprake nota's over mestoverschotten, over cadmium en over de verontreiniging door lood, zink en cadmium in het Sloegebied. De afdeling basisonderwijs en speciaal onderwijs van de provin ciale onderwijs raad vergadert woensdag 27 november, 14.00 uur, in het provinciehuis. Er wordt o.a. gesproken over het onderwijs voorrangsbeleid en de mogelijke ontwikkelingen van het speciaal onderwijs in de komende tien jaar (bijv. ambulante begeleiding en verbrede toelating). Alle vergaderingen zijn openbaar. Abdijnieuws is de informatierubriek van de provincie Zeeland. Redactie: bureau voorlichting, Sint Pieterstraat 42, 4331 EW Middelburg, telefoon 01180-31392 of 31402 den Engelsman aan de Molenweg. Het bod voor die combinatie was 333.000 gulden. Voor de pauze was dat al bereikt tijdens de openbare verkoping in Hof van Holland, die door notaris mr. J. Schot uit Tholen werd gehouden in samenwerking met notaris mr. Th.H.M. Fikkers uit Bergen op Zoom. Dhr. v.d. Eijken uit Roos endaal had bij de afzonderlijke verkoop voor het landhuis 216.000 gulden geboden en voor het be drijfsgebouw 116.000 gulden. Sturris ging daar bij de combina tie duizend gulden overheen. Na de pauze werd niet meer geboden. Er waren zo'n zestig belangstel lenden in Hof van Holland. Bedrijfsterrein gehalveerd De omvang van het bedrijfster rein op verzoek van de provincie gehalveerd. Het gemeentebestuur kon onvoldoende aantonen dat er voor een betrekkelijk kleine kern ruim 10 ha bedrijfsterrein nodig was. Zie ook Tholenderwijs. Intocht St. Nicolaas Het St. Nicolaas comité heeft er ook dit jaar weer alles aan gedaan, om voor de kinderen een fijne Sinterklaasmiddag te organiseren. Zaterdag hield het comité een zakjesactie. De bevolking kon een bijdrage leveren in de kosten van de Sinterklaasmiddag. Want de steun van de middenstand en de verenigingen was niet toereikend om alle kosten te dekken. Progamma: Zaterdag intocht van de Sint en zijn gevolg. Met medewerking van de muziekvereniging. Om onge veer 13.45 zullen Sint en Pieten in een koets, getrokken door 2 Ha- flingers (van de fam. Frigge), naar de Vossenkuil gaan om de kinde ren toe te spreken. Om 15.00 uur zal er voor de jeugd en ouderen een optreden gegeven worden door Cupido Kindershow Clow nerie en Goochelen. Na afloop krijgt de jeugd een zak snoep van de middenstand. Op 29 november zullen Sint en Pieten, met mede werking van de Zonnebloem, zie ken en ouden van dagen bezoeken aan huis. Dan wordt tevens de nieuwe zolder van de jeugd geo pend. Op 5 december komen de scholen en bejaarden aan bod. Om negen uur wordt de St. Ant- honiusschool bezocht. Daarna kunnen de kinderen van peuter speelzaal "de Pluus" de Sint be kijken. En om 11.00 uuur wordt hij verwacht in kleuterschool St. Janneke. 's Middags komt de Sint op bezoek bij openbare basis school "de Heenetrecht", hier zijn ook de kleuters bij aanwezig. Om 15.45 uur kunnen de bejaarden het bonte gezelschap verwachten in de Vossenkuil. Biljarten Uitslagen biljartvereniging "Ha venzicht": Jeroense - D. den Engelsman 3,68-10, Van Broekhoven - West dorp 10-9,42, Verhoef - Van Ham 8,28-10, H. Dijkema - Jeroense 10-6,57, F. Den Engelsman - H. Dijkema 10-7,63. Kortste partij: Jeroense - D. den Engelsman 22 beurten. Hoogste serie: H. Dijkema 12. Beste ge middelde: F. den Engelsman 2,93. Advertentie I.M. Winkelactie met veel prijzen In de maandag begonnenwinkel- actie van middenstandsvereniging Activa zijn ook dit jaar weer vele prijzen te verdienen. Nog tot en met zaterdag 30 november krijgt iedere klant bij besteding van vijf gulden een bon. Tien van deze bonnen in een enveloppe met naam en adres in de speciale bus bij Pleune aan de Voorstraat geeft kans op een prijs. Op zaterdag 30 november vindt om 16.30 uur in de Wellevaete de trekking plaats, waarbij een bon t.w. van 500 gul den voor Sporthuis Centrum met daarbij nog 250 gulden zakgeld de hoofdprijs is. Daarnaast zijn er nog 39 andere prijzen en 50 bo- Oud papier voor de Zending wordt D.V. opgehaald op dinsdag 26 november om half 7 te Sint Annaland. Advertentie I.M. terletters. A.s. zaterdag om 16.30 uur trekt Sinterklaas in de Welle vaete de 30 jeugdprijzen, met als eerste prijs een jeugdfiets. Hij komt om drie uur aan bij de ha ven. Smash junioren kampioen Het kampioenschap van de Smash junioren is een feit. Met nog 1 wedstrijd te spelen zijn Jo- han Gunter, Jos Yzerman en Hans van Dijke al onbereikbaar voor de concurrenten. Zaterdag Advertentie I.M. werd TSC 4 in eigen huis met 3-7 verslagen. In de wedstrijd Deso 3 - Smash de nummers 2 en 3 van de rang lijst, stond er niet veel meer op het spel. Beide teams zijn kansloos voor de titel. Wel wenste Smash zich te revancheren voor de eerder geleden 3-7 nederlaag in de Wel levaete. Vanaf de eerste slagen wisseling ging het gelijk op. Christian van 't Hof en Martin vd. Klooster scoorden 1-2. Maar het dubbel Snoep- Van 't Hof moest verrassend de eer aan de tege- stander laten. Door nog een zege van Christian van 't Hof en twee winstpartijen van Johan Snoep bereikte Smash een verdienstelijk 5-5 gelijkspel. Het reserveteam dacht tegen het onderaanstaande Nitak 1 einde lijk weer eens een keer te kunnen winnen. Na 6 partijen hadden ze een 4-2 zege opgebouwd, dankzij 2 zeges van Ad van 't Hof, 1 zege van Chris Bruijzeel en winst van het dubbel Bruijnzeel/Van Driel. Daarna bleek dat David van Driel ook in zijn volgende wedstrijden niet over de juiste afmaakslag be schikte. Het werd moeilijk voor Smash. Ze kwamen zelfs met 4-5 achter toen Chris Bruijzeel zijn derde partij met 19-21 in de derde game zag ontglippen. Met veel moeite wist Ad van 't Hof met drie games in de slotpartij de stand nog gelijk te trekken: 5-5. De derde keus van Smash stuitte in Noordhoek op beduidend meer tegenstand van Smash'70 dan in de eerste onmoeting, toen men met 7-3 won. Alleen Kees Smit wist twee keer te soren. Het werd een 8-2 nederlaag. De Smash aspiranten waren bij winst in Steenbergen tegen TCS 5 kampioen. Het werd echter een 6-4 verlies zodat Jacco Bruijnzeel, Rafael Fructuoso en Matthijs van Luijk het kampioenschap naar hun tegenstanders zagen gaan. Programma: Smash 1 - Markie- zaat 2, Smash 2 - Smash'70 3, Fij naart - Smash 3, Fijnaart 2 - Smash junioren, Fijnaart 3 - Smash aspiranten. Solisten en duo's Accelerando De koninklijke fanfare Accele rando heeft vrijdag in de Sakofa- hal een onderlinge solistenavond gehouden. Het was voor de twee de keer dat dit jaarlijks terugke rend evenement werd georgani seerd. Het zaterdagavondorkest, waarin driekwart van de Accele- rando-blazers zitting hebben, opende het programma met en kele populaire nummers o.l.v. voorzitter W.A. Boogaard, die eerst een welkomstwoord had ge sproken. Daarna traden er duo's en solisten op. Annette Goedege- buure/Rianne van Driel, Hans en Imanda Goedegebuure, Koos van Poortvliet/Cor Ridderhof, Bram Goedegebuure/Jaap van Poort vliet, Colinda en Imanda Goede gebuure, Marjolein Giljam/Pier- re van Broekhoven. Solisten wa ren Bram Goedegebuure, Wil Boogaard, Annette Goedege buure en Rianne van Driel. Voor de pianobegeleiding zorgden Ina van Beveren-Goedegebuure en Pierre van Broekhoven, die ook de algehele leiding had. Na de actieve muziekbeoefening bekeek men de videofilm met ge luid die Kees van Winkelen had gemaakt van de play-in in de Wellevaete. De solistenavond werd bijgewoond door het thuis front van de leden. Accelerando is weer actief op ll(leerlingen- avond) en 21(kerstconcert) de cember. Juwelier Walhout heropent juweeltje J uwelier-horloger-opticiën J. Walhout heropent vandaag de zowel buiten als binnen totaal vernieuwde winkel. Het is een ju weeltje geworden. De voorgevel is in de stijl van 1882 hersteld, waarmee het gemeentebestuur zeer gelukkig is. Bijzonder aan het exterieur is verder de uit Duits land afkomstige klok, waarmee Walhout de derde in Nederland is. In de Voorstraat is nu steeds een tijdsaanduiding te zien en dat komt nu zeker goed uit, want het torenuurwerk is al weken uit de roulatie. In de winkel van Walhout is het oude torenuurwerk te zien, dat Jan Walhout van z'n 14de tot 16de jaar als jongste klokkenist in Zee land om de andere dag ging op winden. Vader Walhout kocht het uurwerk destijds van de gemeen te, toen men 't als oud ijzer wilde wegdoen. Twintig jaar stond 't in de schuur, maar neef Johan Wal hout uit Haamstede renoveerde h^t oude torenuurwerk in origi nele stijl. Jan Walhout is er bij zonder trots op. "Het is een uniek ding, helemaal handwerk." In de achter de winkel liggende kamer voor de oogmeting, waar nu ook de werkplaats is onderge bracht, staat nog een monument: het uurwerk uit het gemeentehuis in de Bierensstraat, die in 1940 door Eysbouts. uit Asten is ge maakt. Op 23 november 1960 betrok Walhout het huidige pand(voor- heen woning gez. Slager) na eerst aan het begin van de Voor- straat(nu cafetaria Westdorp) de juwelierszaak te hebben uitgeoe fend. Door de werkplaats bij de winkel te trekken, is er een grotere ruimte voor de klanten ontstaan om horloges, brillen, sieraden en klokken uit te zoeken. Neef Jan Walhout maakte van mahonie hout de vitrines en van gips werd een klassiek plafond gemaakt, waarin - onzichtbaar - tientallen halogeenspotjes zijn verwerkt. Alleen de centrale (pijpjes)lamp is bij binnenkomst te zien. In plaats van één grote etalage zijn er nu vier kleinere, waarin alles veel overzichtelijker wordt gepresen teerd. "Voorheen stond er meer in de kluis dan in de winkel", aldus Jan Walhout. "Alles komt nu veel royaler naar voren, het assorti ment is verbreed en de collectie is grondig vernieuwd. Voor een dorp hebben we veel, op allerlei gebied", aldus de juwelier, die maandag en dinsdag tijdens de openingsrecepties door velen werd gefeliciteerd met het prach tige resultaat. Kantonnier uitgezwaaid Tijdens de jaarlijkse personeels bijeenkomst van het waterschap Tholen is vrijdagmiddag in de Wellevaete afscheid genomen van kantonnier Iz. van Gorsel (65) uit Oud-Vossemeer. Hij was van sep tember 1970 tot juni van dit jaar in dienst van het waterschap. Hij ontving een waterschapstegel, een enveloppe met inhoud en een boekwerk, 't Was een gezellige middag. Sanering Weststraat/Noordstraat B. en w. willen voor de bewoners van de Weststraat/Noordstraat een hoorzitting houden in ver band met de bouw van dertien huizen. In eerste instantie zou er kaalslag komen met beplanting en garages. Een gewijzigd plan van de stedebouwkundige voorziet veel meer in versterking van de woonfunctie, maar dan moet de gemeente nogal wat eigendom men van derden aankopen. Zie ook Tholenderwijs Kassenbouw De gemeenteraad ging maandag avond accoord met de bouw van een warenhuis aan de Weg van Kodde door A. Scherpenisse en aan de Oude Zeedijk door J. Vroegop. Ook werd een bedrag beschikbaar gesteld voor de aan leg van een achterpad en drainage bij de nieuwe woningen aan het Havenplein. Wethouder P. van Schetsen werd door de raad benoemd als lid van het algemeen bestuur van de ge meenschappelijke regelingen Schoolartsendienst en Centrale Post Ambulancevervoer, in de plaats van burgemeester Bae- rends. Als plaatsvervanger is wet houder L.J. Koopman aangewe zen. Jaarrekening Wezen-Armen Het batig saldo van de Wezen- Armen over 1984 bedraagt 63.567,94, waardoor het eigen ka pitaal per 31 december 1984 475.040,85 bedraagt. Daarnaast heeft de Wezen-Armen nog 18,5' ha. landerijen in eigendom. Van het batig saldo is 6% rente aan het eigen kapitaal toegevoegd en nog eens 6% rente aan het onder- houdsfonds. De gemeenteraad ging maandagavond accoord met de rekening 1984. De statuten voor de Wezen-Armen zijn nog niet vastgesteld, maar over het concept vindt overleg plaats, zo deelde wethouder Versluijs mee. Verkiezingen De leden van de Hervormde Ge meente hebben in de vacature van ouderling M.J. Ampt, diaken J. Wessels gekozen. J. Overbeeke is gekozen in de vacature van ou derling H. Bijvank. Het is nog niet bekend of ze hun verkiezing zul len aanvaarden. Restauratie kerktoren De gemeenteraad heeft geld be schikbaar gesteld om de toren van de N.H. kerk te restaureren. De provincie zal 5% van de uitvoe ringskosten betalen, maar het rijk heeft de hoogte van deze kosten nog niet vastgesteld. Omdat de onderhoudssituatie van de toren verslechtert wil de gemeente niet langer wachten en op korte ter mijn het plan van architectenbu reau Van der Sterre/Peetoom uit Leiderdorp gaan uitvoeren. Vanwege het gereedkomen van woningen aan de Poststraat en Julianastraat zal op korte termijn een definitieve bestrating plaats vinden, met aanleg van trottoirs en een achterpad. Zaterdag verkoping Zendingskrans De zendingskrans van de oud Ger.gem. houdt zaterdagmiddag van half drie tot zes uur de jaar lijkse verkoping ten bate van de MBUMA-zending. Dit gebeurt in de zaal van de kerk aan de Prins Bernhardstraat. Kogel in collectebus De collecte voor het Nationaal Jeugd Fonds Jantje Beton heeft ƒ381,70 opgebracht. Alle gevers en collectanten worden bedankt, al zat er in de bus ook een zakje met een kogel. Na de pauze werd 't pas leuk Zeventig belangstellenden woon den zaterdagavond de voorstel ling 'de Lellebellen' bij van de Domburgse toneelgroép. Voor de pauze was er weinig plezier aan te beleven,- maar dat werd in het tweede deel goedgemaakt toen het komische van de klucht uit de verf kwam. Na afloop zorgde Bram van Prooijen voor gezellige dansmuziek, waarvoor wel velen naar de Stove waren gekomen. Dat werd enkele uurtjes voortge zet en zelfs de toneelgroep, die nog vijf kwartier moest rijden, bleef tot het laatste toe. De be heerscommissie was overigens wat teleurgesteld over de weinige be langstelling voor het toneelstuk. Uitbreiding begraafplaats Dhr. van Driel heeft bezwaren geuit tegen de uitbreiding van de begraafplaats in oostelijke rich ting. B. en w. erkennen, dat uit breiding binnen vijftig meter van woonbebouwing in strijd is met de wet op algemene lijkbezorging, maar er kan ontheffing worden verleend als een aantal milieu hygiënische uitgangspunten veilig zijn gesteld. Zie ook Tholender wijs. Overstelpende drukte bij LTS Zo'n 170 a 180 zesde klassers hadden donderdag en vrijdag de L.T.S. al bekeken om na het basi sonderwijs een bewuste keuze te maken en zaterdag kwamen ze met hun ouders terug. Er heerste dan ook een overstelpende drukte tijdens de open dag. Zowel in het hoofdgebouw onder de Linden als in Scherpenisse kon men terecht. De informatica (computers) trok heel veel belangstelling. Zowel theoretische als praktische vakken kwamen uitgebreid aan bod. Er kwamen vragen aan de orde, zoals een overstap na twee jaar L.T.S., enz. Er waren werkstukken ten toongesteld in de kantine, waar VERVOLG PAG. 9 1 1 Nedfiundir Vef#niq,ntj

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1985 | | pagina 7