Competitie begint Oude vedetten aan de bal WHS, NOAD, Vosmeer gaan door WHS 2: geen kans W.H.S. Nieuw Thol-Boys Subtop Smerdiek Kampioen NOAD'67 Derbies Vosmeer Jubileum Jubileum wedstrijd oud-Tholense Boys-oud WHS 31 Mixed tennistoernooi Donderdag 29 augustus 1985 EENDRACHTBODE 13 voetbal programma zaalvoetbal Nieuweling René van Poortvliet tweemaal in de prijzen. handbal Zaterdag begint de voetbalcompetitie 1985/1986 voor de K.N.V.B. clubs. Sommige met een nieuwe trainer en anandere spelers, maar in elk geval vol goede moed om te proberen (weer) kampioen te worden. knvb voetbal Ballonnenwedstrijd Tholense Boys en Smerdiek struikelen in eerste bekerronde De eerste ronde om de KNVB-beker is voor derde klasser WHS en de vierde klassers Noad en Vosmeer uitstekend verlopen. De St. Annalanders bleven uit vierde klasser grenswachters de baas, de Fliplanders en Oud-Vossemeerders ble ken te sterk voor de derde klassers Bruse Boys en SC Gastel. De tweede beker ronde wordt 12 en 13 oktober gespeeld. Tholense Boys en Smerdiek kunnen zich volledig aan de competitie wijden. De beide vierde klassers verloren van de Brabantse derde klassers Steenbergen en BSC. WHS na 8 jaar ronde verder bekervoetbal tennis De eerste kennismaking van het gepromoveerde WHS 2 met de KNVB reserve 2e klas leverde zater dagmiddag een 0-1 nederlaag op tegen Arnemuiden 2. Deze competitiewedstrijd was vooruit geschoven omdat de Walcherse ploeg volgend voorjaar andere verplichtingen heeft. Noad constant beter Smerdiek teleurstellend Thol. Boys kwam tekort Vosmeer aantrekkelijk met verlenging Vosmeer 2 bekert verder Damesbeker autosport Trekkertrek paardensport oefenvoetbal SPS - Thol-Boys Vosmeer gelijk tegen Axel Goed spel SCS Smalstad tournooi Goed spel Smerdiek Zaterdag 31 augustus uur Kapelle-WHS 14.30 Smerdiek-Wolphaartsdijk 15.00 De Meeuwen-NOAD 14.30 DFS-Thol.Boys 14.30 WHS 2-Kozakken B.2 15.00 Thol.Boys 2-Klundert 2 15.00 Chrislandia-SPS(beker) 16.00 Stavenisse-VVC(beker) 16.00 NOAD 2-Smerdiek 2(beker) 16.00 Kogelvangers 3-WHS 3(beker) 16.00 Thol.Boys 3-Dinteloord 3(beker) 16.00 SPS 2-FC Bergen 2 14.30 Vrederust 2-Stavenisse 2 14.00 WHS 4-FSV 3 14.30 Smerdiek 4-VVC 4-VVC 5 Stavenisse 3-SPS 3 14.00 WHS 5-FSV 5 14.30 Zondag 1 september uur VES-Vosmeer 14.30 Vosmeer 2-Gastel 2(beker) 11.30 Borgvliet 4-Vosmeer 4 12.00 Borgvliet 5-Vosmeer 5 12.00 Vosmeer 3-Borgvliet 3 11.30 Welberg-Vosmeer d.(beker) 10.00 Dinsdag 3 september uur Vosmeer-WHS 19.00 Vosmeer 2-WHS 2 19.00 Kruisland-Thol.Boys 19.00 Kruisland 2-Thol.Boys 2 19.00 Val Aan-Vosmeer De 27 m.c. dames speelden zaterdag in Meulvliet tegen St. Maartensdijk. De gasten startten goed en kwamen met 0-2 voor. De 27 m.c dames wisten zich goed te herstellen, men kwam zelfs voor rust nog op een 3-2 voorsprong. In de tweede helft werd er goed ge- voedbald en Thoolse dames wisten de partij door doelpunten van Linda Marien (4) en Conny Rijberg met 5-4 winst af te sluiten. René van Poortvliet (Oud-Vossemeer) heeft zich tweemaal vooraan laten zien. De Tholenaar noteerde een veertiende plaats in de zware ronde van De Heen over 45 km. met Maarten de Bakker als winnaar in 1.11.16. Deze omloop over smalle dijken was voor de nieuwelingen een forse inspanning, maar van Poortvliet ging met een groepje mee en zodoende bleef de achterstand beperkt. In Welberg een negentiende plaats in een wedstrijd over 49 km. van Poortvliet gaat steeds beter fietsen in deze K.N.W.U.-groep, de aanpassing verloopt goed en mis schien kan dit nog een ereplaats ople veren. Junior Frank Breure klasseerde zich in De Heen op een zeventiende plaats. Winnaar Paul Barten (Zeven bergen) reed de 64 km. in 1.29.13. Breure fietste in de tweede groep op ruime achterstand van de eersten. Slechts 28 renners reden de wedstrijd uit. Een ploegentijdrit in Welberg werd bezocht door de junioren Breure en Potappel. Breure reed inde A- groep naar een dertiende plaats in een tijd van 23.16 over 16,4 km en Léo Potappel ging met een B-team op pad en eindigde op de zeventiende plaats. Dit kwartet had 24.38 op de juryklok. Het winnende team van Diana ging aanmerkelijk sneller: 21.39. Thijs Fase en Corné Stoutjesdijk waren aktief in het Belgische Vennebroek. Na 105 km. stond Fase op een elfde plaats. Stout jesdijk ging als negentiende over de streep. Jeugdrenner Arno van Dijke reed in Roosendaal een wedstrijd over 30 km. en werd fraai vierde. Voor amateur Johan van Dijke is het weg- seizoen 1985 verleden tijd. Momenteel geeft hij de voorkeur aan de voetbal sport bij Tholense Boys en het wiel rennen staat op het tweede plan. De Tholenaar maakte een goede seizoen start met ereplaatsen in Nieuw-Borg- vliet en Steenbergen, maar hierna werden de prestaties minder. Het ge volg was dat de ambitie verdween en de training naar de achtergrond werd geschoven. Er was in die periode meer interesse voor andere ontspannings- vormen en met zo'n' instelling komt men niet ver in de wielersport. Het is nog onzeker of van Dijke volgend sei zoen een licentie zal aanvragen. Stand WIAN-klassement per 26 augustus: 1. Heieen Hage 350 pnt.; 2. Thijs Fase 339 pnt.; 3. Nap Hage 286 pnt.; 4. Frank Breure 211 pnt.; 5. Dirk Uyl 51 pnt.; Agenda: 30.08: Oost-Souburg - 5.09: Roosendaal. m Na een zomerstop van bijna zeven weken namen de heren en dames van handbalvereniging Tholen (HVT) deel aan het toernooi van Orion te Hein- kenszand. Hoewel ze zondag met goe de moed begonnen, waren er tegen slagen voor beide teams. Heren: Wal- cheren-HVT 24-1; Sasja-HVT 24-4; HVH-HVT 6-2; Marathon-HVT 9-11. Dames: HVH-HVT 12-1; Orion-HVT 23-1; Hontenisse -HVT 31-2. HVT kan nog altijd nieuwe leden gebruiken, mevr. Klaassen schrijft u graag in: 01660-2851. U kunt ook vrijblijvend dinsdagavond van acht tot negen uur bij de training in Meulvliet te Tholen komen kijken. L W.H.S. start het seizoen met een nieuwe trainer. Giel van de Mee berg neemt het roer over van Nico de Frel. Hij was eerder trainer bij Dinteloord en Smerdiek. Als spe ler was vd. Meeberg actief bij R.B.C. en M.V.V. Een gevoelig verlies voor WHS is het vertrek van Ewoud, Rien en Thijs Fase. Vanuit de A-jeugd kwamen Art hur de Jong en Wim Vermaas bij de selectie. W.H.S. komt evenals vorig seizoen uit in de derde klas van de K.N.V.B. Het bestuur is tevreden als de ploeg zich in deze klas kan handhaven. W.H.S. speelt 7 september zijn eerste thuiswedstrijd tegen Veere. Tholense-Boys komt uit in de vierde klas A. Vorige competitie degradeerde de ploeg uit de derde klas. Dit jaar gaat Tholen het proberen met een nieuwe trainer: Jan Englebert, in Zeeland geen onbekende. Hij was werkzaam als jeugd-trainer bij Thol-Boys, werd vervolgens hoofdtrainer bij WHS en Bruse-Boys. Englebert kent de jeugd van Thol-Boys zeer goed. Het is dan ook niet verwonderlijk dat de selectie is aangevuld met de jeugdspelers: Hans de Korte, Ri- nie Potappel, Leon van Elzakk r, Eelco Goedegebuure en Johnny Moeli k r. Van Dosko is Johnny Nieuwkoop overgekomen. Ver trokken zijn Bert Jacobs (DVO) en Jos Geene (Halsteren). Met dit team moet het toch mogelijk zijn om bij de subtop te eindigen. De eerste thuiswedstrijd wordt 7 sep tember om 15.00 uur tegen Klun- dert gespeeld. Bij Smerdiek zijn de verwachtin gen hooggespannen, drie seizoe nen greep men net naast de titel. Dit seizoen is Fred van Geel de eerste man bij Smerdiek. Van Geel begon zijn trainers loopbaan bij de jeugd van Tholense-Boys. Smerdiek komt voor het vijfde seizoen uit in de vierde klas. Van uit de A-jeugd zijn drie spelers overgekomen: Rudi Wesdorp, Flip Hartog en Frans Istha. Een verlies voor Smerdiek is het voor lopig stoppen van verdediger Chris Koopman. Zaterdag speelt Smerdiek de eerste thuiswedstrijd tegen Wolphaartsdijk. Deze partij mag voor Smerdiek weinig pro blemen opleveren. Noad'67 uit St. Philipsland ziet het tweede competitieseizoen on de vierde klas moeilijker worden dan het eerste, dat met een fraaie derde plaats werd afgesloten. De tegenstanders kennen de kwali teiten van de Fliplanders nu, be halve nieuweling Tholense Boys dan, die naast Smerdiek voor nog meer derbies zorgt. De ploeg van Ko Stoutjesdijk uit St. Maartensdijk (voor het derde seizoen trainer) is verder verjongd met de toevoeging van twee jeugdspelers aan de selectie: Marco van Herpen en Jan Frank Wallet. Routinier Bram Kot stap te plotseling op en Cenny Tichem komt voortaan bij de reserves uit. Zaterdag wordt eerst bij de Meeuwen gespeeld, maar 7 sep tember kunnen de supporters Noad op eigen veld aan het werk zien tegen S.N.S. uit Stad en Ha ringvliet. Smerdiek wordt getipt als de kampioen. Het zal voor trainer G. Voet uit Fijnaart moeilijk worden om in het jaar dat Vosmeer haar veer tigjarig bestaan viert, een kam pioenschap te behalen. Voet volgt Jan Verreijen op als trainer. Hij was voorheen trainer/speler bij Kaaise- Boys. Vosmeer zag L. Polderman naar Halsteren ver trekken. M. Vaders is gestopt met voetballen. Een aanwinst voor de Vosmeerse selectie is de uit de jeugd overgekomen L. v.d. Laak. Vosmeer komt voor het tweede seizoen uit in de vierde klas zon dag. De tweede keus van Vosmeer komt deze competitie voor het eerst uit in de le klas afd. Vosmeer speelt zondag 8 september haar eerste thuiswedstrijdtegen Lewe- dorpse-Boys U belt, wij komen teo<3en9,eV°1560 Probeer maar eens (v/h K.C. Dekker Poortvliet) Advertentie I.M. Ss i.»1 Oud-Tholense Boys staande v.l.n.r. S. Wessels, J. Blaas, A. Nelisse, J. v.d. Vlies, G. Nieuwkoop, J. Quist, A. Vijfwinkel, L. Coomans, M. van Pelt en C. Machielsen. Zittend: A. Potappel, M. Minheere, M. Potappel, C. v.d. Velde, A. Baay, M. Tazelaar, W. Houmes en M. van Houdt. De hoofdmoot van de jubileumza terdag van TholenseBoys vormde de wedstrijd tussen Oud- Thol.Boys en Oud-WHS. Het pu bliek was ondanks het slechte weer in grote getale naar hun 'oude' ve detten komen kijken. Sommigen wonen al jaren elders, maar voor deze dag waren ze graag bereid om naar Tholen te gaan. De spelers werd succes toegewenst door J. de Laater van Thol-Boys en G. Heij- boer van W.H.S. De aftrap werd verricht door Toon Engelvaart, die 25 jaar supporter van Tholense- Boys is. De spelers gingen fanatiek van start, het karakter, de klasse en de wil was wel aanwezig maar de be nen gingen niet meer zo snel als vroeger. Na vijf minuten was het Jo Quist die met een uitgekiend schot de stand op 1-0 bracht. Eni ge tijd later scoorde Jan v.d. Vlies 2-0. In de zelfde minuut was WHS-spits Kees v.d. Meer die de stand op 2-1 bracht. Tholense- Boys stond enige tijd ononder druk maar doelman Ko Blaas verrichtte enkele fraaie reddin gen. Tholen kwam conditioneel tekort, de WHS spelers waren nog wat fitter en Kees v.d. Meer scoorde de gelijkmaker. Vlak voor rust bepaalde Jan v.d. Vlies de stand op 3-2. De spelers van beide teams waren zeer blij toen scheidsrechter Petie het rustsig- naal aangaf. Na de thee kwam bij Tholense-Boys doelman Abel Po tappel in het veld. Hij had zijn keeperstrui van 25 jaar geleden bewaard voor deze happening. Na de rust sloeg de vermoeidheid aan Thoolse zijde toe, de trainers Ma chielsen en van Pelt probeerden de spelers moed in té praten maar het mocht niet baten. Het waren Van Vossen, de Witte en v.d. Meer die de stand op 3-6 brach ten. Jan v.d Vlies bepaalde de eindstand nog op 4-6. Het publiek zag een mooie, sportievê wedstrijd tussen ploegen die vroeger vele spannende duels uitvochten. De opstellingen van beide teams: Tholense-Boys: C. v.d. Velde, J. Blaas, G. Nieuwkoop, A. Vijfwin kel, A. Potappel, A. Baay, J. Quist, W. Houmes, M. van Houdt, L. Coomans, M. Potappel, M. Taze laar, J. v.d. Vlies, M. Minheere en Ad Nelisse. Trainer: M. van Pelt en C. Machielsen. leider: J. de Laater en grensrechter J. Wessels. W.H.S.: W. Fase, T. Fase, J. Vroegop, I de Witte, A. de Witte, R. Boot, H. Vroegop, H. van Vos sen K.v.d. Meer, P. Mosselman, J. Mosselman, A. Scherpenisse, M. den Engelsman jz, M. den En gelsman az. Coach: W. van Vos sen en grensrechter M. Mossel man. Voor de jubileumwedstrijd gaf de Roosendaalse Rugby Commando Combinatie een demonstratie, die door vele belangstellenden werd bekeken. Om 15.30 uur was er een ballonnenwedstrijd gesponsord door NMB Tholen. In de rust van de voetbalwedstrijd kon het pu bliek genieten van een optreden van de Thoolse Dolly Dotsmet een vijftal prachtige nummer- Om 19.00 uur werd in de kantine de trekking verricht van de grote ju bileumloterij. Daarna werden J. Potappel, M. Potappel, J. de Laater, W. van Vossen en R. Minheere door voorzitter B. van Neerbos gehuldigd. Deze jubila rissen waren 25 jaar onafgebroken lid van Tholense-Boys. Ze kregen een standaard met inscriptie en een bloemetje voor hun echtge note. Ook de trouwste supporter Toon Engelvaart ontving een aandenken. De organisatie kon terugzien op een zeer geslaagde dag. We hebben historie geschreven, want na 7 8 jaar is WHS weer een bekerronde verder, zegt voor zitter A.C. Scherpenisse na de 0-2 overwinning bij grenswachters. Die stand was al bij de rust bereikt door twee mooie doelpunten van Jan Burgers. De eerste treffer ontstond uit een voorzet van Kees Westdorp, die werd doorgekopt door Izak Gunter. Burgers scoor de in de 25ste minuut. Hij profi teerde drie minuten later van een slordigheid in de grensverdedi- ging en met een fraaie lob was het 0-2. Na rust werkten de vierde klassers uit Putte hard aan een beter re sultaat. Maar doelman Theo den Engelsman behield met enkele mooie reddingen de voorsprong. WHS miste veel kansen: Kees Westdorp en Johan v.d. Repe Tijdens het afgelopen weekend wer den op de tennisvelden van Eegedima Tholen, ondanks de soms barre weer somstandigheden, mooie partijen ges peeld in het kader van het inmiddels traditionele 31 Mixed invitatietoer- nooi. De wedstrijdleiding (de heren C. Zuidweg en A. van Trigt) hadden in totaal 64 deelnemers ingeschreven van het eiland en andere clubs uit Zeeland en West-Brabant. Alle partijen werden vlot afgewerkt. De publieke belang stelling was goed en de sfeer prima. Voorzitter C. van den Berge reikte de zeer originele prijzen uit: uit stropdas sen en shawls die met een "E" van Eegedima getooid waren, en gedra peerd zaten in een mooi glas. De voorzitter zei onder meer, dat men in de loop van de komende vier jaren zal toewerken naar een 35+ toernooi Tevens vertelde hij blij te zijn met dit eerste lustrum. Uit de wedstrijden De "St. Annalanders begonnen met veel inzet, maar te nerveus, zodat er veel balverlies werd gele den. De thuisclub kreeg meer greep op het spel, maar dat mondde niet uit in kansen voor de spitsen Rien Fase jr. en Sander Westdorp. De hard werkende middenvelder Gerard Goedege buure was nog het gevaarlijkst met een kopbal. De WHS-verde- diging sloot goed met Henk en Wim Vermaas, Willem Jan Lig- tendag en Theo Moerland. Arne muiden kwam ook niet verder dan één gevaarlijk schot voorlangs het doel. In de tweede helft speelde WHS geweldig slordig, maar Arnemui den profiteerde niet. Na een hal fuur kwam bij een vrije trap van 30 m de bal mede door de wind achter keeper Kees Smits. Voor een slotoffensief had WHS te weinig kracht, waardoor het 0-1 bleef. Arthur de Jonge en Iman v.d. Repe waren nog in het veld gekomen voor Pim Potappel en Willem Jan de Voogd van der Straaten. blijkt dat er een grotere prestatie drang is gegroeid. Dit is de reden van sterker spel, maar er blijft voldoende gezelligheid bestaan. Dat iedereen weer present was, on danks het slechte weer, verdient beslist ons respect en de waardering, aldus de voorzitter. Bondsgedelegeerde van de KNLTB, dhr. L. Breure sprak, namens de deelnemener een dankwoord, met name voor de voortreffelijke leiding. Hij wist te vermelden, dat alle deelne mers ook het komende toernooi zeker weer mee zullen doen. Er werd ges peeld in 4 sterke-categorieën waarbij de volgende winnaars uit de bus kwa men: I: Joyce en Ron Scholten (Goes). 2e. Catrien Geertse (Rilland) en Tom Moerland (St. M'dijk). 3e Ria Riet kerk en Leen van As (Tholen); II: 1. Eef en Jaap de Jonge (Tholen) 2. An nie Duinkerke (Yerseke) en Lou Do- minicus (Kruiningen). 3. Marian en Willem Drenth (St. Philipsland). Ill: 1. Corrie Schoonen en Frans de Wit (Tholen); 2. Margreet en Jan van de Reydt (Tholen); 3. Maddy Overbeeke en Peter Theunisse (Tholen). IV: 1. Riek de Wit en Paul Schoonen (Tho len); 2. Marja en Rein van Nijnatten (Tholen); 3. Nan van Nieuwenhuizen en Jan van Elsacker (Tholen). kwamen elk twee keer alleen voor de keeper, maar faalden. De 0-2 voorsprong was echter voldoende. Willem Jan de Voogd van der Straaten en Rien Fase jr. kwamen nog in het veld voor Willem Jan Ligtendag en Jan Burgers. Noad deed het prima tegen derde klasser Bruse Broys: 2-0 na een 0-0 ruststand. In de eerste helft waren er toch twee goede kansen voor de thuisclub. Joop Quist vuurde een prachtig schot af, maar daar stond een hele goede redding van de Bruse reserve keeper tegenover (doelman Steef v.d. Velde uit Anna Jacobapolder ontbrak). Bram Filius schoot ra kelings over en de gedegradeerde tweede klassers waren nauwelijks gevaarlijk, zodat het 0-0 bleef met een constant beter Noad. Na de hervatting schoot Frans Quist in de vijfde minuut uit de rebound wel raak, nadat de inzet van Joop Quist uit een voorzet van Dim Verwijs nog geen succes had: 1-0. Uit een prachtige aanval schoot Joop Quist rakelings naast, maar toen Ard Beurkens na een solo in de 35ste minuut voor de vijfde keer- maar nu binnen de 16 m - onderuit werd gehaald, gaf de Bergse scheidsrechter Meesters een strafschop, die door Bram Fi lius werd benut: 2-0. Bru miste drie basisspelers, Noad alleen de geblesseerde Jos van Splunter. Er waren 150 toeschouwers. Frans Stols werd in de 19de minuut ge noteerd na een harde overtreding. Smerdiek keek tegen BSC al bij de rust tegen een 1-4 achterstand aan, waarna de tweede helft niet veel meer betekende: 1-5. De Roosendaalse derde klassers wa ren technisch beter en profiteer den met countervoetbal van de aanvallende Smerdiekse ploeg. Rien Vroegop en Addie Stoutjes dijk benutten hun kansen slecht en de zeer jeugdige achterhoede liet steken vallen. In de 8ste mi nuut werd het 0-1 toen de vrije trap van richting werd veranderd. Een minuut later maakte Jan de Viet uit een pass van Wim Scher penisse al gelijk: 1-1. Dat hield Smerdiek tot de 20ste minuut vol, toen rechtsback Robert van Splunter zich verkeer; 1-2. Tien minuten voor rust werd het na een solo 1-3 en vlak voor de thee 1-4 na fbutieve opstelling van de ver dediging. Smerdiek stond teveel op 1 lijn. In de tweede helft kreeg Smerdiek meer kansen; Rien Vroegop kwam twee keer alleen voor de keeper. In de 20ste minuut werd het 1-5 toen Peter Jansen een strafschop veroorzaakte. Addie Stoutjesdijk en Wim Vroegop jr. verzuimden ook om hun kansen nog te benutten, zodat de flinke nederlaag onvermijdelijk was. Martin op den Brouw kwam nog in het veld voor Flip Hartog. Tholense Boys werkte hard, maar kwam speltechnisch tekort tegen zondag derde klasser Steenber gen; 0-3 na een 0-1 ruststand. Jan van der Vlies, Johan Schot en Aad Gunter ontbraken. Steenbergen begon fel en'nam na drie minuten een 0-1 voorsprong. Met grote in zet probeerde de thuisclub de ge lijkmaker af te dwingen, maar aanvallend kon de ploeg van Jan Engelbert geen vuist maken. Na de thee werd het 0-2, waarna Piet Geuze tegen de paal kopte bij een prima kans. Wim de Koek maakte zijn derde doelpunt toen Hij alleen voor doelman v.d. Aarssen geen fout maakte: 0-3. Scheidsrechter Nefs noteerde Johnny Nieuw koop en Hans de Korte wegens het neerleggen van een tegen stander. passeerde tien minuten later de Brabantse doelman: 3-3. Daar mee had Vosmeer een verlenging versierd. Beide ploegen knokten voor een doelpunt en Vosmeer was de ge lukkige, toen een voorzet van Hans Polderman door Frans Ver hees werd ingekopt. In de tweede verlenging scoorde de thuisclub opnieuw. Hans Vaders kopte prachtig een voorzet van Fred Hommel in. Door een 1-4 overwinning op Noordhoek 2 zijn de Vosmeer re serves een bekerronde verder. Ze spelen zondag a.s. tegen SC Gas tel 2. Voor rust was het in Noord- hoek een tamme partij, waarbij het verschil in niveau (Noordhoek speelt twee klassen lager) niet uit de verf kwam. De rust werd dan ook bereikt met een 0-0 stand. In de tweede helft kwamen Anton de Koning en Martin v.d. Plas in de ploeg voor Hans Vogel en John v.d. Klundert. De Thoolse club ging er feller tegenaan en dit re sulteerde al gauw in een doelpunt, toen Anton de Koning de uitlo pende keeper wist te passeren. Bij een aanval over rechts zette de zelfde speler voor en Lowie v.d. Laak kon 0-2 scoren. Door een verdedigingsfout bij Vosmeer kwam de thuisclub terug tot 1-2. De gasten liepen echter uit naar 1-3 door een slordigheidje in de Noordhoek-verdediging. Ronnie Vaders speelde twee man uit en scoorde beheerst. Een aanval over links resulteerde in een vierde treffer voor Vosmeer. Lowie v.d. Laak gaf een voorzet op Frank Timmermans en deze bepaalde de eindstand op 1-4. Ook de dames van Vosmeer wis ten zich voor de volgende beker ronde te plaatsen. In De Heen werd tweedeklasser Val Aan met maar liefst 0-11 verslagen. Door doelpunten van Anita Goedege buure (2x) en Marion Capelle werd een ruststand van 0-3 be reikt. Toen Vosmeer in de tweede helft door blessures met negen speelsters verder moest, kwam de doelpuntenmachine pas goed op gang. Door zes treffers van Anita Goedegebuure, één van Helma Verhees-Goedegebuure en één van Marian Verhoef werd de vol gende ronde bereikt. Zondag a.s. treden de dames aan tegen hoofdklasser SC Welberg. De standaardklasse tot 1300 cc trok 45 combinaties naar het Scheldecircuit in Rilland-Bath. Wim Feenstra (Tholen) had ereplaatsen in de manches en in de B-finale een tweede plaats. Sjacco Bliek (Scherpenisse) ging tweemaal als eerste over de streep in de voorrondes, maar in de derde manche tegenslag met motorpech. Joop van Holstein (St Annaland) won de eerste manche, ging als zesde over de finish in de tweede serie, maar motorpech hield de Fiat nadien langs de baan. In de groep tot 1600 cc. reed Hans Tempelaars (Tholen) een fraaie vooronde met in de B-finale een derde plaats. Eerstvol gende crossdag op 22 september vanaf 12.00 uur. Twee Tholenaren waren zaterdag pre sent bij het Nederlands Kampioen schap in Axel. Ditmaal had de N.T.T.O. startgelegenheid gegeven .aan de B-categorie. Voor Piet Heijboer uit Poortvliet met "Silver Danger" was er in de standaardklasse 2,4 ton een tweede plaats met de afstanden 38.12 en 24.89. Bij de specials 3,4 ton no teerde Wim Geluk (Tholen) een derde plaats. De "Lady Power" reed een sterke titelstrijd. De jury meldde in de finaletrek een afstand van 55.47 meter. Zaterdag is er een wedstrijd in Alm- kerk. De P.R.V. Tholen nam met vijf com binaties deel aan een concours in Steenbergen. In totaal behaalde men zeven prijzen. Een eerste prijs met het viertal, een tweede prijs met springen van Monica v.d. Sluis op Sulco in de klasse L en Trudy Pols behaalde een derde plaats met springen. In de dres suur was het Wiet Pape die voor de tweede maal in concours was en met Erica een vierde plaats veroverde. In de zelfde B2 klasse wist Eliza Geuze met Mosquito zich als vijfde te plaat sen. Trudy Pols bereikte met Anton eveneens een vijfde plaats maar dan in de 11 klasse. Monica v.d. Sluis, an ders goed voor een plaats bij de eerste drie, moest nu genoegen nemen met een tiende plaats. De zevenjarige Al exandra Meijer werd met Cora tweede bij de begeleidingsproeven. In het volgende concours moeten Monica v.d. Sluis en Trudy Pols promoveren, zij gaan dan in een hogere klasse springen. iceiatief weinig Thoolse Eendracht- ruiters hebben meegedaan aan con coursen. Vakantie en ziekte van ruiter of paard waren daarvan de oorzaak. Vier ponyruiters namen echter deel aan het kringconcours van midden Flakkee te Stellendam. Petra Baay met Bonny en Arian Stoutjesdijk met Dis- maat reden in de klasse B-dressuur 110 en 101 punten bij elkaar. Richard v.d. Werf behaalde in de klasse L2 114 p., Helma v.d. Slikke in dezelfde klasse 122 p. en een winstpunt. Richard had bij het M-springen 7 fouten. Kees van Dalen en Elles Punt reden in Wouw. Bij her Z-springen had Kees met Tarina 4 fouten en met Ugoletto 8 f. Elles Punt veroverde met Eros in de M2 dressuurproef 121 p en kreeg een winstpunt cadeau. De Zeeuwse kampioenschappen wa ren voor Tholen minder spectaculair dan vorig jaar, toen Kees van Dalen zich tijdens de voorselectie als een van de kanshebbers klasseerde. De par- coursbouwer had voor zware hinder nissen gezorgd en in de eerste manche had Kees met Tarina 12 fouten en met Ugoletto slechts 4. De tweede manch deed de Thoolse ruiter de das om. Voor Tarina was het parcours te hoog gegrepen en Kees reed bewust een verkeerde route, zodat hij gediskwali ficeerd werd, Ook Ugoletto had er moeite mee en sprong er zes balken af. Monique de Jonge reed in de dressuur klasse L2 met Wilco 107 p. bij elkaar. Elles Punt reed met Eros een goede M2 proef en verdiende 116 p. Arian Stoutjesdijk haalde zaterdag bij de Zeeuwse ponykampioenschappen met Dismaat 105 p. in de B-dressuur. Petra Baay met Bonny was goed voor 108 p., Richard v.d. Werf met Caesar 116 p. in de L2 klasse. Een goede prestatie leverde hij tijdens het M- springen met slechts 3 strafpunten. in een bijzonder sportieve wed- Vosmeer boog aantrekkelijke, strijd een 1-3 achterstand om in een 5-3 overwinning. Derde klas ser SC Gastel kwam alna drie mi nuten voorsprong, toen een af standsschot onder keeper Hom mel doorging. Na 20 minuten werd een combinatie tussen Adrie Capelle en Hans Vaders door de laatste goed afgewerkt: 1-1. Een sterk aanvallend Vosmeer slaagde er niet in om te scoren, terwijl de bezoekers vijf minuten later een 1-2 voorsprong namen. In het strafschopgebied belandde de bal voor de voeten van een Gastel speler en het leer werd ook nog van richting veranderd. Met een kopbal werd het tien minuten la ter 1-3. Na rust kwam Leo Havermans in de ploeg voor Wim Douw. Al na enkele minuten kwam Vosmeer terug tot 2-3, toen Frans Verhees de bal over de ver uitgelopen keeper heen lobte. Fred Hommel De oefenwedstrijd tussen SPS en Tholense-Boys kende weinig mo menten met goed voetbal. De trainers van beide ploegen waren dan ook niet tevreden over de verrichtingen van hun spelers. Er werd slecht gecombineerd en er werd veel balverlies geleden. Na twee minuten schoot Dave van Haaften van veertig meter net over. Aan de andere kant was het Jan van der Vlies die de verdedi ging te snel af was, hij scoorde met een keihard schot 0-1. Even later strafte de Thoolse spits Hans de Korte een blunder in de SPS ver dediging af: 0-2. Na de thee kwam SPS fel uit de startblokken, wat resulteerde in een tegentreffer van Kees Scheermeijer 1-2. Bij Thol- Boys kwam Paul Deurloo in het veld voor de moegestreden Hans de Korte. Jan van der Vlies leek in de zestigste minuut te gaan scoren, maar hij werd door laatste man Rien Schipper aan zijn shirt vast gehouden de scheidsrechter was resoluut, Schipper moest voor vijf minuten het veld verlaten. Een doelpunt van het hoofd van Piet Geuze werd nog afgekeurd we gens buitenspel. Het was een sportieve oefenwedstrijd, waarin Tholense-Boys de minst slechte ploeg was. De vierdeklassers Vosmeer en Axel kwamen zondag een 2-2 ge lijkspel overeen in een vooral na de rust aantrekkelijke wedstrijd. Na een half uur in de eerste helft lrwam Axel op voorsprong Tot aan de rust kon Vosmeer hier niets tegenover zetten. In de tweede helft speelde de thuisclub beter en kwam na tien minuten gelijk door een doelpunt van Henk Potappel. Vlak daarna wist Axel opnieuw op voorsprong te komen. Aan beide kanten kwamen er nog verschil lende kansen, die echter niet wer den benut. Tot een kwartier voor het einde Hans Vaders de gelijk maker wist te scoren. De straf schoppen waren met 4-5 voor Ax el. Vosmeer 3 moest tegen Axel 2 de honneurs waarnemen, omdat de tweede keus een bekerwedstrijd moest spelen. De oranje-zwarten leverden een prima prestatie door de reserva-KNVB ploeg op 0-0 te houden. 'Ook de strafschoppen werden beter genomen: 4-2 voor Vosmeer. Stavenisse ontving Meto uit Hoogerheide. Het publiek kreeg een mooie wedstrijd te zien, met maar liefst zeven doelpunten. Na twintig minuten was het Nico Nooy, die na goed aangeven van Kees Smits 1-0 aantekende. Nog in dezelfde minuut scoorde Meto de gelijkmaker. Tien minuten la ter maakte Paul Oostdijk 2-2. Voor rust kwam Meto nog op voorsprong 3-2. In de tweede helft waren beide ploegen aan elkaar gewaagd. Paul Oostdijk bracht de stand op 3-3. Een paar minuten voor het eindsignaal scoorde Paul Oostdijk het mooiste doelpunt van de wedstrijd, hij nam de bal direct op de slof en de keeper was kansloos 4-3. Zaterdag oefende Stavenisse tegen RBC 3, deze ploeg was veel sterker dan SCS het veldspel was veel beter verzorgd. Ook indivi dueel waren de Brabanders veel sterker. Na een ruststand van 0-2 werd de eindstand 0-3. Van de zes oefenwedstrijden heeft SCS er 3 gewonnen en 3 verloren. Op'sportpark Haestinge werd het Smalstad tournooi voor B- junioren gehouden. De weersom standigheden waren niet best, er viel veel regen. Winnaar werd Rood-Wit, 2. Steenbergen, 3. Kloetinge, 4. Smerdiek, 5. Kogel vangers, 6. Ves, 7. Goes, 8. Klun dert, 9. Bruse Boys, 10. Meto. poule a: Smerdiek-Goes 1-0, Ko- gelvangers-Rood-Wit 0-4, Goes- Rood-Wit 0-1, Kogelvangers-Me- to 3-0, Smerdiek-Rood-Wit 0-2, Meta-Rood-Wit 0-10, Goes-Ko- gelvangers 1-2, Kogelvangers- Smerdiek 0-2 en Meto-Goes 0-4 poule b: Kloetinge-Klundert 0-0, Ves-Steenbergen 0-0, Klundert- Steenbergen 1-3, Bruse-Boys- Kloetinge 0-3, Ves-Bruse-Boys 1-0, Kloetinge-Steenbergen 0-1, Bruse-BoysSteenbergen 0-4, Klundert-Ves 0-1, Ves-Kloetinge 0-3 en Bruse-Boys-Klundert 2-2. Na afloop van het tournooi reikte Huib Knuist de prijzen uit en wenste iedereen succes toe in de competitie. De ploeg van trainer Fred van Geel speelde een prima wedstrijd tegen Robur uit Goes. Er werd goed bewogen en de bal werd uit stekend rondgespeeld. Al na vijf minuten kreeg Addie Stoutjesdijk een prima kans om de score te openen, maar hij faalde. Smer diek kreeg vele kansen, maar de Robur doelman verkeerde in een uituitstekende vorm. De ruststand was 0-0. In de tweede helft speelde Smerdiek het spelletje goed, Ro bur bleef achter Smerdiek aan hollen. Wim Scherpenisse kreeg goede mogelijkheden, maar hij had weinig geluk. Toch was het Robur die het eerste doelpunt scoorde 1-0. Even later was het Wim Vroegop die de gelijkmaker aantekende 1-1. Voor het eindsig naal was het Rien Vroegop die uit een combinatie afrondde 1-2. Dit was tevens de eindstand. De op stelling: Kees Lindhout, Peter Jansen, Ab Poot, Flip Hartog, Robert van Splunter (Perry Op- ree), Rudi Westdorp, Wim Scher penisse, Frans Istha (Jan de Viet), Wim Vroegop jr., Rien Vroegop en Addy Stoutjesdijk.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1985 | | pagina 13