Weer Thoolse winst Hofland, goede wedstrijd Frank Breure ST#j» Vossemeerders actief in Nijmeegse vierdaagse Tandem Maas van Beek/Jan Mulder tweede in Frankrijk Informatiepunt op Molenplaat geopend Donderdag 25 juli 1985 EENDRACHTBODE 11 wielrennen Heieen Hage beste Nederlandse Crossdag TMCC met 31 deelnemers knvb voetbal Vosmeer 4 en 5 Tijdens ronde van Sint Maartensdijk: De 20ste ronde van Sint Maartensdijk kende vooral een prachtige finale. Peter Hofland uit bij de amateurs Roosendaal evenaarde zijn Poortvlietse succes door als eerste te finishen. Steekrenner Thijs Fase kon met de sterksten meekomen, maar in de spurt moest hij drie coureurs laten voorgaan. Bij de junioren kon Frank Breure tevreden zijn over zijn optreden. Met een negende plaats bleek hij het wedstrijdritme aan te kunnen. tEPplWPi WBjWjWBPW Sleuren Taaie Thijs Junioren Startschot Uitslagen Maas van Beek (Stavenisse) en koppelgenoot Jan Mulder sloten zondag een driedaagse in Frankrijk met een tweede plaats af. Er gingen 79 tandems op pad voor een wedstrijd waarin gestreden werd om de bekende truien uit de tour. In de eerste etappe over 93 km eindigde het Nederlandse duo met bijna 1 minuut achterstand op de tweede plaats. Gele trui Sinds vorige week vrijdag kan iedere belangstellende zich laten informeren over de Oosterscheldewerken. Op de Molenplaat bij Bergen op Zoom opende loco burgemeester J. Dekkers het door Rijkswaterstaat in gerichte informatiepunt 'Info het Zoommeer'. Oesterdam 1986 dicht PAK EVEN UW ZAKBOEKJE BALLET- EN DANSKLEDING duivenrubriek -l! In het Wian-wielerklassement staat Heieen Hage nog steeds op de eerste plaats. De meest regelmatige coureur krijgt na afloop van het wegseizoen 1985 een herinnering, geschonken door Wian-Sportpromotion in Scher- penisse. In dit klassement worden de resultaten verwerkt van alle Thoolse KNWU-renners/sters. De stand per 22.07.1985, opgemaakt na de ronde van Sint-Maartensdijk en de tweede damestour luidt: 1. Heieen Hage 281 pnt., 2. Thijs Fase 248 pnt., 3. Nap Hage 221 pnt., 4. Frank Breure 164 pnt., 5. Dirk Uyl 31 pnt., 6. Vin Keyzers 22 pnt., 7. Johan van Dijke 21 pnt., 8. Maas van Beek 9 pnt., 9. Leo Potappel, Hans Lindhout en Corné Stoutjesdijk 0 pnt. Junior Frank Breure behaalde in de sterk bezette ronde van Ulvenhout een achtste plaats. Winnaar Anton Tak uit Oud Gastel reed de 60 km. in 1.30.46 u. Twee Thoolse amateurs hadden prijs in Zoutelande, Nap Hage werd tiende en Thijs Fase ging als zeven tiende over de streep. Dinsdagavond werd tijdens de ronde van Clinge, een amateurwedstrijd van 100 km. verreden. Thijs Fase op 10 seconden na de winnaar (Toon van der Steen) was de beste Tholenaar. Heieen Hage had in de tweede damestour weinig kans tegen de ervaren rensters uit Frankrijk en Italië. Vooral tijdens de zware bergetappes werd het klassever- schil duidelijk. In het vlakke ge deelte kon Heieen goed meeko men en won ze zelfs een etappe met 15 seconden voorsprong. De ze winst ontstond in de tweede rit van Vitre naar Fougères over 75 km, toen ze via een solo naar de dagprijs reed. Die inspanning le verde haar de gele trui op. De Nederlandse ploeg met trainer Rinus Verboom uit Goes kon toen al van een geslaagde start spreken. In de derde etappe bleef Heleën in het peloton. Een zeventiende plaats was voldoende voor een eerste plaats in het algemeen klassement. Tot veler verrassing bracht de vierde rit een omme keer. In een tijdrit over 18,2 km. eindigde Heieen op 1.16 minuut van de Italiaanse Canins. In de totaalstand noteerde ze 47 secon den achterstand op Longo. Voorts klasseringen in de grote groep, maar wel dikwijls de beste Ne derlandse. In de bergetappes kon Hage haar positie niet handhaven. De achtste en negende rit bleken te zwaar en Heieen liep 30 minuten achter stand op. Na de finish in Parijs stond ze op de tiende plaats met 14.688 punten. Winnares Maria Ganins verzamelde 17.141 pun ten. Het puntenklassement lever de een achtste plaats op met 78 punten. De Nederlandse ploeg heeft 4 zeges meegebracht, geen slecht resultaat, want tegen de rensters met klimervaring is (nog) niet te rijden. De tourdirectie had het schema zwaarder gemaakt en met een sterkere concurrentie werd deze tweede ronde van Frankrijk een wedstrijd van for maat, bestaande uit 17 ritten over een afstand van 1000 km. Heieen Hage fietst verder op de nationale criteria en misschien vergroot haar tourvorm het aantal zeges die ze al op haar naam heeft gebracht. De Thoolse Motor Cross Club or ganiseerde zaterdagmiddag een clubwedstrijd op de accommoda tie aan de Langeweg in Sint-An- naland. De motoren hadden te kampen met veel technische sto ringen, maar de deelnemers ble ken vaardig genoeg de manke menten te verhelpen. Uitslagen: fietscross: 8/9 jaar: 1. Johan Scherpenisse, 2. Wilbert Dunki Jacobs, 3. Peter Geuze. 9/11 jaar: 1. Anco Fase, 2. Mart Geuze, 3. Pieter Elenbaas, 4. Johnny v.d. Jagt. 12/14 jaar: Arjan de Witte, 2. Gilbert v. Dam, 3. Theo Slager, 4. Léon Zwagemaker. Brommers: 1. Frans Stouten, 2. Corné Gunter, 3. Corné Nie- mantsverdriet, 4. Gert Wegge- mans. Motoren: 80/125 cc. 1. Marcel Mosselman, 2. Peter Breure, 3. Sjaak Fase, 4. Kees Fase, 5. Guus Dunki Jacobs. 125 cc.: 1. Sjaak Hommel, 2. Jo han Fase, 3. Johan Niemantsver- driet, 4. Kees Stouten, 5. Jaap den Engelsman. 250 cc.: 1. Kees Benschap Knok- ke, 2. Léon Hommel, 3. Maarten de Groen, 4. Theo den Engels man, 5. Huib Houke, 6. John Otte. Als laatste streekelftallen heeft dê KNVB afd. N.Brabant nu ook de vierde en vijfde keus van Vosmeer ingedeeld. Beide elftallen komen uit in de vierde klas. 4e klasse 401: Vosmeer 4 ontmoet als nieuwe tegenstanders Dosko 6, FC Moerstraten 2 en Odio 3 (in de plaats van Odio 4, Dosko 7 en Lepelstr. B. 3) en verder de oude bekenden FC Bergen 4, Halsteren 6, MOC 9, Rim boe 2, Steenbergen 5, SC Welberg 4 en WW '67 2. 4e klasse 404: Hieruit verdwenen Val Aan 3 en Divo 4, waarvoor Odio 6, WW 3 en Dosko 8 in de plaats kwa men (dus nu 12 elftallen). Verder ont moet Vosmeer 5: FC Bergen 7, Hal steren 9, Meto 6, MOC 12, FC Moer straten 4. Nieuw Borgvliet 6, NVS 5 en Vivoo 4. Winnaar Peter Hofland houdt het tempo in de kopgroep hoog. Onder de 5 volgers bevindt zich in derde positie Thijs Fase. achterwege. De groene trein was wel in de kopgroep aanwezig, maar er was geen sprake van een georganiseerd samenspel.Hofland reed bijzonder sterk en kon zijn vijfde seizoenzege boeken. De wedstrijd kwam opgang toen Thijs Fase aan kop ging sleuren. Die tempoversnelling leverde een afscheiding op. De Nooyer bleven doorgaan, toen het tempo wat minderde reden er 15 renners in de spits. Voor 8 coureurs bleek deze aanval te hoog gegrepen en de finale was voor 7 volhouders: Hofland, v.d. Steen, Fase, de Nooyer, v.d. Klundert, van Loen- hout en Roovers. Er kwam nog een achtervolging op gang met Hage en Johan van Dijke. Ze konden de kopgroep niet berei ken, maar bleven wel uit het zicht van de grote groep. Tholenaar van Dijke had echter geen macht meer en staakte de strijd. In het peleton dat voortijdig moest afspurten wist Dirk Uyl de 20ste prijs veilig te stellen. Vin Keyzers uit Oud Vossemeer was ontevreden over zijn optreden in deze Smerdiekse ronde. Hij kwam er niet aan te pas en dat ondanks een trainingsweek met voldoende rust. In de uitslag komt naar voren dat Thijs Fase het Thoolse amateur wielrennen op niveau houdt. Wil men presteren op wedstrijdniveau dan moet de leefwijze worden aangepast, want een serieuze voorbereiding is uitermate be langrijk. Bij een te lakonieke houding komt men niet geloof waardig over bij het publiek en deze ontwikeling komt de wieler sport op Tholen niet ten goede. Het wielercomité was blij met verloop van de beide koersen. De renners hadden er veel zin in en het publiek wist die inzet te waar deren. Bij de doorkomsten langs de jurywagen in de Sportlaan werd fel gespurt voor de talrijke premies. Omtrent de publieke be langstelling noteerde penning meester Mas Andriesse iets min der betalende toeschouwers, maar het netto resultaat was geen tegenvaller. Zodoende een aange name ontwikkeling na de telleur- stellende Smalstadronde op 19 juni Om twee uur werden de 55 junio ren op pad gestuurd voor een race over 60 km. In de eerste omlopen reden de Thoolse renners Breure en Potappel in het midden van de groep. Met nog 39 ronden te gaan formeerde zich een sterke kop groep met onder meer Goense, Melsen en Smits. De 7 eersten konden steeds verder wegrijden. Er kwam geen gebundelde sa menwerking tot stand en de kop- Jopers waren eensgezind in de aanval. Frank Breure probeerde een achtervolging te organiseren maar kreeg geen medewerking. De plaatselijke favoriet reageerde wederom toen in de slotfase een serieuze tegenaanval ontstond. Toen het rondebord 6 ronden aanwees was de voorsprong van de kopgroep geslonken tot 20 se conden. In deze groep werd men ongerust en enkele renners kozen voor de aanval. Deze tempowis selingen hadden tot resultaat dat de samenwerking verdween. Uit eindelijk konden Barten en Van Ginneken vooruit blijven. In de slotronde kwam de tweede groep met Breure dichtbij, maar de spits bleek onhaalbaar. In de spurt om de achtste plaats werd Breure verslagen door Frij- ters uit Rijsbergen. Ze hadden een achterstand van 20 seconden op de eersten. Leo Potappel uit Sta- venisse komt in zijn eerste junio renseizoen kracht tekort. Het eer ste gedeelte leverde nog niet zo veel problemen-op, maar half koers kreeg hij moeite met het hoge tempo. Uiteindelijk moest Potappel het peleton laten gaan en hij werd gedubbeld. De jury liet hem meedraaien, zodat de nodige wedstrijdkilometers ge maakt konden worden. Raadslid I.C. Moer gaf het start schot voor het hoofdnummer: een amateurkoers over 85 km. Na mens het gemeentebestuur felici teerde Moerland het comité, dat voor de 20ste keer een wielerdag op touw zette. Peter Hofland ziet de Thoolse wedstrijden als een prima voorbereiding op de na- jaarsklassiekers. De vorm wordt aangescherpt, want het vele boch tenwerk vormt een juiste interval training. Ook vorig jaar was Hof land bijzonder aktief in de, regio met zeges in Oud Vossemeer en Poortvliet. Zaterdagmiddag schreef Hofland de jubileumkoers van Sint Maartensdijk op zijn naam. Een verdiende bloemen hulde. Het gevreesde ploegenspel van Transvemij bleef ditmaal Amateurs: 1. Peter Hofland. Roosen daal 85 km. in 2.08.33 u. 2. Toon v.d. Steen Bruinisse, 3. Nico v.d. KlnHoogerheide, 4. Thijs Fase Oud Vossemeer, 5. Kees de Nooyer Aagte- kerke, 6. Jan van Loenhout Nieuw Vossemeer,.7. Edwin Rovers Roosen daal, 8. Louis van Mook Oosterhout, 9. Nap Hage Sint Maartensdijk 10. A. van Putten Oudenhoorn, 11. Kees Raats Nispen, 12. Richard Thijs Etten Leur, 13. Emiel van Dongen Roosen daal, 14. Bert Hagens Hoeven, 15. Bob Rasenberg Terheyden, 16. Jack Brou wers Teteringen, 17. Rudi v.d. Steen Etten Leur, 18. Jos Engelen Terhey den, 19 Frank Pirard 10. Dirk Uyl Poortvliet. Junioren: I. P. Barten 60 km. in 1.33.52 Zevenbergen 2. J.v. Ginneken Etten Leur, 3. P. Haast Rijsbergen, 4. J.v.d. Ameele Terneuzen, 5. K. Smits Zun- dert, 6. J. Melsen Roosendaal 7. A. Goense Ovezande 8. A. Frijters Rijs bergen 9. Frank Breure Sint Maar tensdijk 10. B. Vermunt Etten Leur, 11. R. Tak Oudenbosch, 12. H. Riet veld Alblasserdam, 13. M. Heeren Breda, 14. M. Somers Zoetermeer, 15. H. Suykerbuyk Nispen, 16. R. Snijder Apeldoorn. 17. C. Nuiten Fijnaart, 18. H. Bogèrs Fijnaart, 19. K. Roks Hoe ven, 20. A. Zuidhof Sint Willebrord. Maar liefst 6 inwoners uit Oud-Vossemeer liepen vorige week mee in de vierdaagse van Nijmegen. Voor Jan Ridderhof was het de zesde keer, terwijl Jolanda Tholenaar voor de derde keer aan de start verscheen. Beiden liepen dagelijks 40 km. Voor een groep van vijf lopers was het de eerste deelname. Piet Hommel, Cato Havermans-Etiënne, Nellie de Leeuw-Verhees, Jeanet Timmermans-Verhees en de Nieuw-Vosse- meerse Truus Bosters-Koen vonden het een geweldige belevenis. Ook zij liepen dagelijks 40 km en wisten dat redelijk goed te volbrengen. Alleen Truus Bosters had een extra zware tocht, omdat ze veelvuldig werd geplaagd door bleinen. De rest van de groep hielp haar er op een geweldige manier doorheen. Cato Havermans had een week voor de tocht onverwachts last van een ontsteking, maar slaagde er toch in de eindstreep te halen. De groep van vijf heeft zich goed voorbereid op deze tocht, want van tevoren legden ze gezamenlijk ongeveer 350 oefenkilometers af, waarbij enkele keren het eiland werd rondgelopen. In Nijmegen vond men onderdak in een studentenflat. De eerste dag werden de 40 km in 8 uren afgelegd, maar de laatste dag duurde dat 11 uren, wat toch wel aangeeft dat het een zware onderneming is. De hele groep is echter zeer enthou siast en vast van plan om volgend jaar weer mee te doen. De binnen komst in Nijmegen zelf was ook geweldig, want aan de eindstreep wachtten een twintigtal supporters de lopers op, die dan ook met elk soms wel twintig bossen bloemen naar huis gingen. Uit St. Philipsland liep de - in Oud-Vossemeer geboren - Mevrouw v.d. Vlies-v. Dijke mee, zoals ze dat al meerdere jaren doet. Al met al dus een behoorlijke Oud-Vossemeerse inbreng in Nijmegen. Materiaalpech aan de ketting deed hen de das om. Waren deze mankementen uitgebleven, dan was een ereplaats zeker bereikt. Van Beek en Mulder kregen wel de prijs als het strijdlustigste team. In de tweede etappe (83 km) weer een prima notering met een twee de plaats en in het algemeen klas sement een eerste plaats. In de gele trui begon men aan een bergcriterium over 46 km, maar de minimale voorsprong bleek onvoldoende om het felbegeerde tricot te kunnen behouden. Een lekke band werkte in het nadeel en verstoorde het ritme. De slotrit op de Champs Elyséés in Parijs was een hoogtepunt voor de fiet sers, want uit de reakties bleek dat veel landgenoten present waren. De 52 km. werd afgelegd in een recordtijd van 55 minuten. Van Beek/Mulder hadden een snelle start en met een Italiaans duo werd een geslaagde vlucht op touw gezet. Men bleef het peleton voor, maar in de sprint kwamen de Hollanders op de tweede plaats. In het algemeen klasse ment hadden ze 55 seconden achterstand op de winnaars Feui- lette en Drouchin uit Frankrijk. De tandemrace met een ziende renner aan het stuur en een blinde achterop is voor Van Beek en Mulder sportief verlopen. Maas van Beek (voorste op tan dem) en Jan Mulder voor hun ver trek naar Frankrijk. Hun deelna me aan de tandemtour met een ziende renner aan het stuur en een slechtziende achterop leverde hen een tweede plaats op. Elke woensdag- en vrijdagmiddag tussen 13.30 en 16.30 uur is het informatiepunt voor ieder gratis toegankelijk. De tentoonstelling geeft informatie over de Philips- dam en Krammersluizen, de Oes- terdam, de Markiezaatsdam en het Bathse Spuikanaal, waarbij ook aandacht wordt besteed aan een tweetal wensen. Ten eerste was dat een buitenexpositie (van werktuigen) en ten tweede een fietsroute langs de diverse werken. Wethouder Dekkers sprak over de educatieve functie voor met name de scholen. Hij zei dat Bergen op Zoom voorstander is van recrea- tievormen die passen in de omge- 1986 gepland is. Begin 1987 volgt dan de Philipsdam, waar op dit moment aan de inrichting van het sluizencomplex wordt gewerkt. Nu de werken hun voltooiing na deren, wordt voor de vaste amb tenaren van de Deltadienst een nieuwe werkplaats gezocht. Zo zal ir. De Bokx per 1 oktober worden overgeplaatst naar de directie Noord-Brabant van Rijkswater staat. Minister Smit-Kroes van Verkeer en Waterstaat gaf haar fiat aan omvangrijke reorganisatie bij Rijkswaterstaat. Mede vanwege de naderende voltooiing van de Oosterscheldewerken. Bij die reorganisatie, die onder andere een geleidelijke afbouw van de Deltadienst inhoudt, zijn onge veer 1700 werknemers betrokken. De uitvoering kan wel zo'n 3 jaar in beslag nemen. Men hoopt door natuurlijk verloop te vermijden het hele Deltaplan, het milieu en de waterhuishouding. Verder is er een diaprogramma te zien over de oostelijke Oosterscheldewerken. De Molenplaat is te bereiken door bij Bergen op Zoom de borden 'haven, te volgen. Plaatsvervangend hoofd ir. H.P. de Bokx van het Bouwbureau Compartimenteringswerken zei dat deze tentoonstelling vooral is bedoeld voor het brede publiek, voor wie tot nu toe de 'open da gen' de enige mogelijkheid waren om informatie te krijgen. Ook is het van de kant van Rijkswater staat een stukje verantwoording afleggen over de werken. Na ge reedkoming in 1987 wordt op de Kreekraksluizen een blijvend in formatiepunt ingericht. Van be lang bij de werken is, dat er ook naar ander gebruik, zoals recrea tie, gekeken is. De Bokx had nog ving. Met het zichtbaar maken van het naambord werd het in formatiepunt officieel geopend. De Bergse wethouder werd daar bij onder meer gadegeslagen door burgemeester Baerends van Tho len en wethouder Kosten van St.Philipsland. Naast verdere ge meentebestuurders waren ook vertegenwoordigers van Rijkswa terstaat, het onderwijs en de aan nemers aanwezig. De werkzaamheden aan Philips- en Oesterdam verlopen helemaal volgens planning. Het baggerwerk voor het' Bathse Spuikanaal is in volle gang. De Bergsediepsluis komt in de tweede helft van vol gend jaar gereed, terwijl de slui ting van de Oesterdam voor eind dat de 400 tot 500 personeelsleden van wie de taak afloopt, ontslagen moeten worden. Het personeel van de Deltawer ken zal bij het aflopen van de Oosterschelde geleidelijk aan worden ondergebracht bij de spe cialistische diensten binnen Rijkswaterstaat, bij de directie Sluizen en Stuwen, de dienst Weg- en Waterbouwkunde in Delft en de nieuw op te richten diensten Getijdewateren en Bin nenwateren. Inmiddels werd in de stormvloedkering de eerste dor- pelbalk geplaatst. De balken zijn ca. 8 x 8 meter breed en hoog, de lengte is ongeveer 40 meter. Het droge gewicht is 2.500 ton. Door het nauwer worden van de door- stroqmopeningen worden de stroomsnelheden vier maal zo hoog. Het plaatsen van 62 dorpels zal een jaar in beslag nemen. THOLEN 13 t/m 16 aug. avondfietsvier- daagse 13; 14 15 aug. Kindervakantie week 23 aug. Dauwzwemmen zwembad "De Spetter" 23 24 aug. Braderie en kermis 24 aug. Puzzelorientatierit MAC 28 aug. Computeravond in Meul- vliet 31 aug. Oosterscheldezwemtocht, 15.00 u. Haventje Strijenham. 31 aug. Zomerevenement "De Kogge" POORTVLIET 17 aug. Zomermarkt 14.00 tot 21.00 u. 24 aug. Gezamenlijk optreden Thoolse muziekkorpsen SCHERPENISSE za 3 aug. braderie 24 aug. Gezamenlijk optreden Thoolse muziekkorpsen SINT MAARTENSDIJK t/m 28 juli Open tennistoernooi, Camping "De Muye" STAVENISSE 3 aug. Voetbalwedstrijd campings tegen bekend elftal 23 24 aug. Sjoelkampioen schappen 24 aug. Gezamenlijk optreden Thoolse muziekkorpsen SINT ANNALAND 10 aug. Braderie Thoolse kam pioenschappen touwtrekken 17 aug. Voetbaltoernooi A-jeugd W.H.S. OUD VOSSEMEER 3 aug. Concours hippique, Lan geweg, 9 u. 10 aug. Wielerronde BRUINISSE 17 aug. Taptoe BERGEN OP ZOOM 25, 26 27 juli Bourgondische Krabbenfoor 28 juli t/m 1 sept. Expositie kera miek, brons grafiek van Antoi nette van Brussel en Gerrit Wes- terveld, Markiezenhof film film film ROXY l:Police Academy 2 - a.l. dag. 14, 19 21.30 u. zo. 14, 16.30, 19 21.30 u. Speciaalzaak in kousen, sokken, panty's, maillots Wouwsestraat 1 5, B.o.Z. Tel: 33666 Advertentie I.M. ROXY 2:Vier vuisten in het kwa draat - a.l. dag. 14 19 u. zo. 14, 16.30 19 u. L'Histoire d'O - 16 j. dag. 21.30 u. CINEMAKTUEEL 1: A view to a kill - a.l. dag. 15 20 u. vr. za. 15,20 22.30 u. zo. 15, 17.30 20 u. CINEMAKTUEEL 2:A view to a kill - a.l. dag. 13.45, 18.45 21.15 u. zo. 13.45, 16.15, 18.45 21.15 u. CINEMAKTUEEL 3:Assepoester - a.l. dag. 14 u. Amadeus - a.l. dag. 20 u. zo. 16 20 u. Reisduif te Scherpenisse Wedvlucht Rethel 20-7-1985. In con cours 161 oude duiven los 830 uur z.w. wind afst. 230 tot 236 km. Ie d. 11-27-19 u. en 1327.60 m/m l.d. 11-44-19 u. en 1186,30 m/min. A. Riedijk 1, 25, 29, 33; J. Moerland 2, 5, 10, 27, 31, 41, 49, 51; L. de K. Koolaard 3, 15, 17, 19, 38; W. Moer land 4, 21; D. Uijl 6, 16, 18, 23, 32; R. Moerland 7,22; A. Moerland 8,24,37, 42,44,54; A. Gebraad 9, 12, 14,30,35; Iz. Moerland 11, 28, 34, 46, 50, 53; A. van Luijk 13; P. Potappel 20,26,45; K. Lisseveld 36, 39, 40; C. Bolier 47; A. Hage 48; W. Potappel 43; M. Goud zwaard 52. Reisduif te Scherpenisse Wedvlucht Rehtle 20-7-1985,311 jonge duiven los 830 uur z.w. wind. Ie d. 11- 28-44 u. 1315,80 m/m le d. 12-00-52 u. en 1093,20 m/min. J. Moerland 1, 7, 11, 58, 66, 70, 96; L. de K. Koolaard 2, 4, 18, 36, 52, 78; A. Gebraad 3, 5, 39, 57, 73, 74, 91,92; W. Potappel 6, 72; R. Moerland 8, 22; J. Scherpenisse 9, 10, 27, 33, 49, 50, 60, 75, 61, 84, 101, 103; A. Moerland 12, 29,30,34,43,65, 79, 80,93,94, 104; D. Uijl 13, 14, 16,31,85; G. van Leeuwen 15, 38, 90, 97; P. Bevelander 17, 19, 20, 21, 67, 68, 71; C.D. Uijl 23,45; A. van Luijk 24, 26, 32, 76, 81, 82, 102; P. Potappel 25, 55, 62, 87; K. Lisseveld 28, 37; H. Smits 35, 46, 53, 77; C. Bo lier 40,44, 83,99; A. Riedijk 41,51,98, 100; D. Menheere 86; M. Goud zwaard 95; R. Tasma 42, 56, 59; J. op den Brouw 47,64,69,88; Iz. Moerland 48, 54, 63, 89. Trouwe Duif te Tholen Wedvlucht Rethel 20-7-1985, 135 oude duiven los 830 uur z.w. wind, afst. 228 km. le d. 11-19-52 u. en 134436 m/min. l.d. 11-29-00 u. en 1276-29 m/min. C. Moeliker 1,26, 28, 34;T. Theunisse 2, 10, 16, 19; J. Noom 3, 21, 32, 33; J. Kwist 4,9; P. Laban 6,8, 12, 14,27,30; L. v.d. Hoofd 5, 7; A. Kot 11; L. v.d. Klein (S) 13; J. Toetenel 15; J. van Dijke (Kr) 17; J. Hol 18; L. Hage 20, 23, 25; C. Laban 22, 35; J. Baay 24; J. Kegge 29, 31. Trouwe Duif te Tholen 292'jonge duiven Rethel 20-7-1985, los 830 uur z.w. wind. le d. 11-22-06 u. en 1327,13 m/min, laatste d. l)-40-41 1198,43 m/min. P. Laban 1, 5, 9, 11, 21, 22, 43, 51; T. Theunisse 2, 3, 7, 16, 40, 5B, 65; L. Soomers 4, 49, 52; L. Hage 6, 31; L. v.d. Klein Jz. 8, 12,7); L. v.d. Klein (S) 10, 30, 32, 63, 70, 72; J.M. van Dijke 13, 57, 60, 62; J. v. Dijke (Kr) 14, 19, 20, 36; L. v.d. Hoofd 15, 26, 45, 50; C. van Luijk 17, 24; J. Kwist 18, 23, 25, 29, 38, 41, 46, 47, 56, 64; C. Laban 27, 39, 42, 44, 54, 67; M. van Haaften 28; J. Toetenel 33, 34, 61; J. Deurloo 48, 69, 73; J. Noom 53, 68; J. Kol 35, 37; C. v.d. Berge 55; F. van Broekhoven 59; J. Baay 66. "De Reisduif', St. Philipsland vanaf Rethel op 20 juli 472 jonge duiven met Zuidwestenwind gelost om 830 uur. le d. 1315,23 m/m en 1132.49 u. le d. 112137 m/m en 12.02.08 u. J. Zuidweg 1, 2, 16, 17, 47, 60, 61, 101 en 103; J.D. Quist 3, 95, 97 en 108; Adr. Verwijs 4, 30, 37 en 64; S.M. Quist 5, 11, 13, 19,31,51,53, 75,93,% en 110; J.C. Verwijs 6, 27, 28, 44, 82, 91, 94,98 en 106; A. Faasse 7 en 14; L. Reijngoudt Zn. 8, 41, 88 en 114; J. Neele 9, 10, 36, 38, 102 en 107; C. Dieleman 12, 55 en 57; Iz. Vermeij 15, 54 en 59; F. den Braber 18, 32, 33, 39 en 58; M. Laban 20 en 116; Sj. Vermeij 21; P. Wagemaker 22, 23, 83, 89, 112 en 115; A. Mulder 24; J. Verwijs Zn. 25 en 65; S. Vermaas Zn. 26, 34, 77 en 78; Jac. Geense 29,84 en 105; K. de Frel 35, 40, 66, 67, 99 en 118; Joh. Verwijs 42; W. Neele 43, 69, 79 en 81; A. Verhage 45, 46, 19, 104 en 109; J. Quist 48,50,76 en 80; M. Fonteijne 52, 56,68, 71, 74 en 86; J. v. Oeveren 62 en 70; M. Meijer Zn. 63; Gl. Walpot 72, 73, 85 en 92; Jac. van Dommelen 87 en 111; A. Verwijs 90; J. Walpot Zn. 100 en 113; W. van Dommelen 107. "De Reisduif', St. Philipsland vanaf Rethel op 20 juli, 239 oude duiven met zuidwestenwind gelost om 830 uur. le d. 1322,05 m/m en 11.29.59 u. le d. 1216, 25 m/m en 11.45.26 u. J. Neele 1; M. Fonteijne 2; J.C. Ver wijs 3,46,49; J. Verwijs Zn. 4,8,9 en 26; P. Wagemaker 5, 6, 19, 22, 31, 51, 52,53, en 58; Iz. Vermeij 7; S.M. Quist 10, 12, 21, 24, 32, 33, 35, 54 en 56; J. Reijngoudt 11,27 en 42; A. v.d. Est 13, 17,29 en 34; Adr. Verwijs 14, 18 en 23; C. Dieleman 15 en 47; S. Vermaas Zn. 16, 25, 45 en 50; R. Reijngoudt 20 en 28; R. v.d. Reest 30; L. Reijngoudt Zn. 36, 39 en 60; J.D. Quist 37; A. Faasse 38 en 44; M. Laban 40 en 57; M. Meijer Zn. 41; Jac. Geense 43 en 48: A. Geense 55; J. van Oeveren 59. De Zwaluw, St. Maartensdijk, 13 juli, wedvlucht van uit Moulins, 65 duiven los om 6.45 u. met kalme zw-wind. le d. 14.47.52 u. en 1154.28 m/min. l.d. 1536.16 u. en 1049.79 m/min. L- v.d. Berge 1, 3, 9, 12, 16, A. Zwage maker 2, C. van Gorsel 4, 5, A.D. v.d. Ree 6, Stoutjesdijk 7, 11, 21, O.V. A. van Gorsel 8, 14, 15, 1. Kwaak 10, 22, L. Lindhout 13, G. Lindhout 17, W. Beurkens 18, A. Bijl 19, 20. De Zwaluw, St Maartensdijk, vanuit Chimay 255 duiven los om 730 u. met kalme zw-wind. le d. 10.1334 u. en 1046.90 m/min. l.d. 1130.29 u. en 70531 m/min. De Wilde jr. 1, 2, 16, 17, 22,41,43,44, 74, 75, 76, 79, 81, G. Lindhout 3, 7, 12, 18, 28, 31, 32, 36, 46, 08, 59, 71, 72, 82, 84, Heijboer 4, 8, 15, I. Kwaak 5, 26, 35, 54, 64, 65, O.V. L. Lindhout 6, 9, 19, 29,30, 33,52,68, 85, Knook 10,45, 60, C. v.d. Ree 11, 56, A. van Gorsel 13, 14, 20, 21, 23, 24, 39,42,49, 53,62, 66, Muskee 25,34,47,48,5155,6177, 83, L. v.d. Berge 27, 67, L. Riedijk 37, 57, 70, P. Bijl 38, 63, 80, Zwagemaker 40, 50, 73, 78. De Zwaluw, St Maartensdijk, za 20 ju li, 186 duiven vanuit Rethel, los om 8.30 u. met zw-wind. le d. 11.23.54 u. en 132938 m/min. l.d. 12.05.17 u. en 1073.84 m/min. A. van Gorsel 1, 2,4, 5, 7, 9, 20, 26, 27, 49. O.V. D. de Wilde jr. 3, 11, 12, 13, 14. 15, 16, 19, 31, 32, 37,42,43.44.45, 51, 52, 53, 54, Knook 6, 39, 59, I. Kwaak 8, 10, 23, 24, 30, 36, 40, 41, A. Bijl 17, 18, 33,47, 57, 58, G. Lindhout 21, 28, 34, 50, 55, 56, 60, L. v.d. Berge 22, 25, 46, 61, P. Bijl 29, 35, 38, Heij boer 48, 62. Advertentie I.M. Insignes KNJV Bij het onderdeel insigneschieten van de KNJV werden zaterdag middag 6 insignes uitgereikt. De schutters hadden een mooie sportdag met goede resultaten. L. Bijnagte (Scherpenisse) had niet een gouden B en bronzen A 37 en 39 punten. Voor M. Punt uit Oud-Vossemeer was er een bron zen A (38 punten) terwijl Thole naar R. Renes met 37 punten een gouden A in ontvangst nam. J.A. de Kuyper uit Terneuzen noteer de een gouden B (36 pnt.) en bronzen A (38 pnt.). Dit sport evenement vond plaats op de Kooymanbaan, waar op 10 au gustus een teamwedstrijd wordt gehouden.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1985 | | pagina 11