LHNO Tholen levert goede basis toekomst Wittenbols koopt Saskia Markt Tholen Concentratie waterschappen is totaal overbodig en duur Oud-Fliplander C. Mol neemt afscheid MZB Vernieuwend ondernemen Donderdag 20 juni 1985 EENDRACHTBODE 13 Eerste geslaagden Oesterschelp met nieuwe leerrichtingen Vierenveertig geslaagden zwaaiden woensdag af van LHNO De Oesterschelp in Tholen, in het bezit van een diploma dat naar gelang de afstudeerrichting, basis is voor een goede toekomst. De school is koploper in onze regio als LHNO-nieuwe stijl met de vrije afstudeerrichting, verzorgende beroepen en verkoop-/kantoor praktijk als keuzemogelijkheden. Dagschool Bevrijding van MIL-HEIJ.NS West Brabants Avondcollege St. Maartensdijk Geslaagden Uitbreiding Incasso- en adviesbureau met 6 medewerkers Wittenbols en partner zorgt eind juli weer voor be drijvigheid in het hart van Tholen: het sfeervolle pand op de hoek Markt/Oudelandsestraat, waar tot voor drie jaar geleden kapsalon en modehuis Saskia in gevestigd was, wordt dan als kantoor in gebruik ge nomen. Er werken momenteel zes mensen en in het grotere pand kan dat groeien. Koopman: durven statenleden dat inwoners aan te doen? "De inwoners van Tholen en St. Phiiipsland krijgen de schrik van hun leven als de waterschappen geconcentreerd worden. Dat betekent ongeveer een honderd pro cent verhoging van de zuiveringslasten. Ik vraag me af, of de provinciale be stuurders 't aandurven dat onze inwoners aan te doen." Wethouder L.J. Koop- man(hoofdingelande huishoudelijke vervuilers) kreeg maandagmiddag in het Holland Huis te Scherpenisse applaus voor zijn betoog tegen de concentratie van waterschappen. Stoute vraag Naar g.s. 51 gulden Gemalen Zomerschouw Glooiingen M.D.G.0./M.H.N.0. St. Gertrudis Bergen op Zoom Burgemeester Bouwenscschool voor lager technisch onderwijs te St. Maartensdijk Bij verhuizing a.u.b. tijdig een adreswij ziging sturen aan Een- dracht bode. Postbus 5, St. Annaland of aan uw bezorger. i "Groot gevoel voor rechtvaardigheid en plichtsbesef Oud-Fliplander C. Mol (bijna 62) uit Halsteren nam vrijdag na een diensttijd van veertig jaar afscheid van het ziekenfonds MZB in Bergen op Zoom. De jubilaris kenmerkte zich, zei directeur A.A.J.J.M. Takx, door een groot gevoel voor recht vaardigheid en plichtsbesef. "We nemen met een gevoel van spijt afscheid van u en zullen aan u blijven denken als iemand met een geestelijke overtuiging en een bijna volmaakte arbeidsinzet". Zuinig Leerlingen die afstudeerden in de richting kantoor-/verkoopprak- tijk komen via de stage, vrij ge makkelijk aan een baan. Dit bleek wel tijdens de diploma-uitreiking, want velen die besloten te gaan werken, waren inmiddels voor zien. In genoemde afstudeerrich ting krijgen de leerlingen naast de algemene vakken, zoals Neder lands, Engels, en Aardrijkskunde, als examenvakken de beroeps voorbereidende vakken kantoor- Zen verkooppraktijk, handelsken nis en machineschrijven. Een leerling die na LHNO verder gaat met de opleidingen in detailhan del of administratieve richting heeft hiermee een goede basis. De Vrije afstudeerrichting is een meer theoretische leerweg voor leerlingen die duidelijk een keuze maken voor verder studeren aan een dagschool, zoals VHBO (Vooropleiding Hoger Beroeps onderwijs) en MDGO (Middel baar Dienstverlenings en Ge zondheidszorgonderwijs). Deze laatste opleiding maakt het mo gelijk, afhankelijk van de gekozen richting, onder andere doktersas sistente, kinder-, kraam-, gezins verzorgster, verpleegkundige of schoonheidsspecialiste te worden. De leerlingen hebben in deze af studeerrichting als examenvakken Nederlands, Engels, aard rijkskunde, kennis der natuur, wiskunde en huishoudkunde. De afstudeerrichting Verzorgende beroepen is meer op de praktijk gericht. Deze richting bereidt goed'voor op de opleidingen in het kader van het leerlingwezen, zoals verzorgings- en voedingsas sistente K.MBO (Kort Middelbaar Beroeps Onderwijs) en de INAS- opleiding (Interim Algemene Schakelklas), die een verdere ver breding en uitdieping geeft van de HNO-opleiding. Van de groep leerlingen met de vrije afstudeerrichting koos 1 leerling voor KMBO, 1 leerling voor het Vormingsinstituut en de overigen MDGO. Verzorgende Beroepen: Vijftien leerlingen besloten te gaan wer ken en leren, dus geen verdere dagstudie, terwijl een kleine groep voor MDGO koos. Kantoor-/Verkooppraktijk: 1 leerling koos voor een verdere administratieve opleiding. De overigen gaan opleidingen in de detailhandel volgen. 'Ontwikkelingen in het voortgezet onderwijs geven een verdergaan de integratie van het voortgezet onderwijs aan ten aanzien van de verschillende vormen als van de examenprogramma's voor de al gemeen gerichte vakken op C- en D-niveau in het Beroeps- en het algemeen vormend onderwijs. Mw. A. v.d. Leeden sprak tijdens ,,'t Is geen gezicht" Moeder mopperde voor de zoveelste keer over haar opgroeiende kinderen en hun MODE. "Ik zie geen verschil in al die spijkerbroeken en dat slob berige wat ze erbij dragen. Niets is er elegant of charmant aan. 't Past niet bij de modesmaak van veel jonge ren... Maar OPTICIEN VAN MIL zegt: "Moeder een eigen smaak? Oke. Teeners ook. En wij zorgen gewoon dat wij door ongewoon veel brilva- riaties aan elke smaak kunnen vol doen. BERGEN OP ZOOM Wouwsestraat 8 Advertentie I.M. ESLAAGD DUS GEFELICITEERD Mavo certificaat Engels en/of Nederlands St. Maartensdijk: mevr. A.J. Bos- (EN), H. van 't Slot-Duijnhou- wer(E), J.M. Scherpenisse- v.d.Hoek(EN), A.G. Jansen- Moerland(E), D.Lindhout- Poot(E), dhr. A.P. v.d. Ree(EN), dhr. P.W. van Rooij(E) en H.T. van Hemert-Rijnberg(N). Tholen: H.B. Moeliker-Ge- braad(EN) en dhr. A.J. Hage(E). St. Annaland: L.K. Scherpenisse- van Driel(EN) en N.E. Noort- hoek-Elenbaas(EN). J.A.Th. Uijtdewillegen uit St. Maartensdijk slaagde aan de Katholieke Leergangen in Tilburg voor het diploma Buitengewoon Onderwijs. Uijtdewillegen is mo menteel werkzaam op o.l.s. De Rieburch in Sint Maartensdijk. de diplomauitreiking namens het bestuur van de ZLM. Bij de ge slaagden veronderstelde ze een gevoel van bevrijding, na het met goed gevolg afsluiten van een be langrijke periode in hun leven. "We herdachten pas veertig jaar bevrijding van ons land en ik vind het goed hier op terug te blikken om van de geschiedenis te leren. Vandaag aan de dag is er veel ge weld. We moeten naar een nieuwe samenleving zonder hebzucht en haat met veel licht in dorpen en straten, huizen en steden", zei mw. vd Leeden. "Ik hoop dat jul lie je ontwikkelen tot gelukkige mensen". Namens de Beheerscommissie sprak mw. Van Gorsel. Zij noem de het diploma een stap naar de volwassenheid en riep de schei dende leerlingen op tot het tonen van initiatief, wilskracht en door zettingvermogen. Directrice mw. J. Provoost sp reikte hierna de diploma's uit en kreeg van de schoolverlaters een blijvende herinnering in de vorm van een groot formaat klassefoto. Vrije afstudeerrichting: Tholen: Ciska Hage, Diana Hage, Diana de Kok, Saida El Marjani. St Maartensdijk: Marleen van Gorsel, Chris Hoek, Heieen Vroegop. St. Annaland: Elvira Hage, José Hage. Poortvliet: Sandra Paap. Scherpenisse: Benita Suurland. Oud Vossemeer: Marleen Vaders. Verkooppraktijk Tholen: Monique Broeders, Liane Burgers, Marie Louise Marien, Petra Molenaar, Rian Molenaar, Astrid Niemantsverdriet en Caro- lien van Oost. Scherpenisse: Monique Chair- neau. St. Phiiipsland: Wilma Kosten. Verzorgende Beroepen Tholen: Marlies Baarends, Marja van de Harst, Lydie van der Laan, Jolanda Potter, Mary Schot, Mi randa Schot. Poortvliet: Jolanda de Baat, Cori- na Jansen, Rianne Lisseveld, Li- sette Rottier, Liesbeth van Tigge- le. St. Annaland: Monique de Bruin. Scherpenisse: Anke Elenbaas, Marty Hage, Ina Heijboer, Isa bella Rijstenbil, Jeanette van Steenis. St. Maartensdijk: Anita van Haaften, Astrid Opree, Gerda van Zetten. Stavenisse: Sarina Potappel. De drie enorme stootkussens van Vikubo uit St. Maartensdijk die via de haven van St. Annaland naar een olieboorplatform op de Noordzee werden vervoerd. De grootste fenders(stootkussens) die Vikubo in St. Maartensdijk ooit gemaakt heeft, zijn dinsdag via de haven van St. Annaland verscheept naar een olieboorplat form op de Noordzee. Vorig jaar maakte Vikubo ook al vier flinke stootkussens voor Rus land, maar die waren kleiner dan de 5x5 m, zoals de drie die be stemd zijn voor Heerema. Ze we gen tien ton per stuk en zakken voor dertig procent in het water om als scheiding te dienen tussen bakken en kraanschepen. De fen ders zijn met schuim gevulde cy linders, die vanaf Vikubo aan de Schakelweg te St. Maartensdijk door Geuze Transport maandag naar de St. Annalandse haven werden gebracht. Met een ponton gingen de drie kolossale, rode fenders naar Vlissingen om van daar uit bij het olieboorplatform op de Noordzee aan te komen. Aangezien de stootkussens steeds groter worden en Vikubo plaats gebrek heeft, wordt er een nieuwe hal gebouwd met een speciaal af- zuigmechanisme en mogelijkhe den voor automatisering van de produktie. In de Verenigde Staten van Amerika is er een verkoopor ganisatie opgezet die nu ook z'n vruchten begint af te werpen. Het aantal arbeidsplaatsen zal nog niet direct groeien. "We hebben nogal met pieken te maken en dan huren we mensen in", vertelt dhr. Touw. Vikubo heeft acht personeelsle den, vanwie er vijf in de produktie werken. Eén van de huurkrachten is dhr. R.J. Weggemans uit St. Maartensdijk, die voor al het las- en takelwerk wordt ingeschakeld. Vikubo heeft goed werk. Wittenbols en partner staat mo menteel op een bord aan de Bo termarkt, waar een pc.kantoor van Architectenbureau J. Boelhou wers wordt gehuurd. Wie en wat er achter dit bord schuilgaat, is echter voor veel Tholenaren on bekend. Dhr. P.R.J. Wittenbols 'Management consultant' en fi nancieel adviseur F.C'M. Jan maat durfden het anderhalf jaar geleden aan voor ziöhzelf te gaan werken als adviseurs op het ge bied van organisatie- en perso neelsbeleid. In opdracht van een verzeke ringskantoor werd en het resultaat sloeg dermate aan, dat men 't een groot deel van de beschikbare uren in beslag neemt. "Als enige in Nederland zijn we gespeciali seerd als incasseerder van verze keringspremies", aldus dhr. Wit tenbols. Daarnaast heeft men zich met succes toegelegd op juridische en bedrijfsadviezen. Mr. G. Deley uit Halsteren is sinds enkele maan den vaste medewerker ten aanzien van arbeidsgeschillen. Ook bij huurcontracten, leningen, onder nemersplannen bij vestiging van nieuwe bedrijven e.d. worden ad viezen gegeven. Wittenbols en partner is ook kan tongerecht-gemachtigd. Het aan- "Het is totaal overbodig. Laten wij 't tot 1990 op 51 gulden zuive ringslasten met vervuilingseen heid houden. Op Walcheren is dat tarief 100 gulden, op Noord- en ZuidBeveland 80 gulden. Het zou zeer onredelijk zijn onze bedrij ven en inwoners aan verlagingen daar te laten meebetalen. Ons waterschap heeft de taak naar be horen vervuld. Dankzij een zuinig beleid en deskundige ambtenaren hebben we een lage zuiverings heffing. Wanneer komt er nu eens een einde aan allerlei concentraties? De kosten zijn bij grotere eenhe den niet lager. De burgers komen steeds verder af te staan van het bestuur en grotere eenheden zijn ook onoverzichtelijker. Het ver schil in heffing wordt aangevoerd als reden voor concentratie, maar dat is niet belangrijk. Bij gemeen telijke belastingen zijn er ook ver schillen. Het moet niet ten koste gaan van onze mensen. Concen tratie is niet in het bêlang van on ze burgers", zei wethouder Koop man. "Het is me uit 't hart gegrepen", zei dijkgraaf Hage. Koopman had nog een 'stoute vraag', namelijk ten aanzien van het standpunt van de Bevelandse dijkgraaf G.J. de Jager. Volgens de stukken waren de Zeeuwse dijkgraven unaniem tegen verdere concentratie, maar Koopman had wel eens heel an dere uitspraken van De Jager ge lezen. Heeft hij die ingetrokken? "Het verschil is, dat De Jager zich afvraagt of 't haalbaar is tegen verdere concentratie te zijn. Daar heeft hij z'n twijfels over. Hij denkt meer, wat men er landelijk van vindt, zoals uitspraken van de minister van verkeer en water staat. Aan de andere kant heeft hij gezegd, geen concentratieman netje te zijn", aldus dijkgraaf Ha ge over zijn Bevelandse collega. De Thoolse dijkgraaf constateer de, dat het streven naar groter nog voort leeft. 'Ik heb geprobeerd de voordelen van grotere eenheden in te zien, maar ik heb ze niet kunnen ontdekken. 'Er zal aan een zekere mate van concentratie niet te ontkomen zijn', lees je tel kens, maar nergens is er enthou siasme. Aan die gelijkheid van de zuiveringsheffing til ik niet zwaar. Bij rioleringslasten zijn de ver-,, schillen heel wat groter, maar men gaat om die reden toch ook geen gemeenten samenvoegen?", zei dijkgraaf Hage. Burgemeester T.A. Vogel (hoofd- ingelande huishoudelijke vervui lers) onderstreepte de woorden van Koopman een heel eind, maar lage tarieven vond hij op zich geen argument om tegen concentratie te zijn. "We moeten meer de nadruk leggen op het doelmatig en goedkoop werken van ons waterschap. Daarover wil ik wel een uitspraak van de ver gadering, want 't is wat mager om alleen accoord te gaan met het standpunt van het bestuur", zei burgemeester Vogel. De hoofdin gelanden waren 't ermee eens om g.s. van Zeeland duidelijk het standpunt van het waterschap Tholen te laten weten. De verlaging van de zuiverings lasten in 1986 van 54 naar 51 gul den per v.e. werd graag goedge keurd. Uit de antwoorden op vra gen van wethouder J. Versluijs bleek, dat de kosten van de tech nologische dienst meevallen, waardoor er volgend jaar een stukje stille reserve bijkomt. "We kunnen een behoorlijk stootje op vangen", zei dijkgraaf Hage. Het zeer gunstige resultaat van de rekening 1984 stemde ook tot vol doening. De commissie financiën had bij het onderzoek geen aan merkingen. Wethouder Koopman vroeg zich af, waarom het waterschap het voorbeeld van de gemeente niet volgt door heffingen aan bijvoor beeld uitkeringsgerechtigden kwijt te schelden. "De zuiverings heffing stoelt niet op draagkracht, maar op de mate van vervuiling. Dat is de maatstaf. In zeer uitzon derlijke, bijzondere gevallen kun nen we bij hoge uitzondering hef fingen kwijtschelden, maar in een bijstandsuitkering zitten ook zui veringslasten inbegrepen. Dat is het grondprincipe. Als we een deel van de inwoners de zuive ringslasten kwijtschelden, moet een ander deel dat betalen en dan krijg je weer een groep die voor kwijtschelding in aanmerking wil komen", aldus dijkgraaf Hage. Voor de vergadering hadden de hoofdingelanden een bezoek ge bracht aan de in aanbouw zijnde gemalen te Poortvliet en St. Phi iipsland. Loohoek werd de naam voor het eerste, de Luijster voor het tweede gemaal. Burgemeester Vogel vond dat laatste wel niet zo origineel omdat een school en een bestemmingsplan in St. Philips- land die naam al dragen, maar hij wist niets beters. Met de archivaris zal de juiste spelling nog nage gaan worden. Ten aanzien van het Poortvlietse gemaal voelde H. van Westen meer voor de Striene omdat die naam meer bij de bevolking aan spreekt. Volgens de dijkgraaf lag de Striene op een andere plaats, zodat het toch Loohoek bleef. Goedkeuring was er ook voor de bouw van een loods bij de zuive ringsinstallatie St. Maartensdijk. M.M. Punt achtte 15x10 m aan de kleine kant en E. Hage vond een hijsinrichting tot 1000 kg te be perkt. Dhr. Giljam beschouwde het allebei als voldoende: groter zou niet functioneel zijn. De verbetering van 4453 m weg had ieders instemming. Als er on voldoende subsidie komt, vallen de Noord- en Langeweg te Poort vliet hoogstwaarschijnlijk af. De zomerschouw werd formeel afgeschaft, maar om praktische redenen is het voor de grondge bruikers veel beter het onderhoud van sloten zowel in de zomer als in de winter te doen. "Het wordt geen vrijheid blijheid na deze be slissing", waarschuwde dijkgraaf Hage. "Onderhöud blijft nodig en er komt een vroege, erg strenge winterschouw. Als iemand alleen achterin de polder ligt, zullen we niet zo gauw ingrijpen, maar als door slecht onderhoud ook buren gedupeerd worden, zullen we eventueel op kosten van de be trokkene ingrijpen." De voorbereiding voor vervan ging van gemeenschappelijke drainage vindt goede voortgang, aldus de Thoolse dijkgraaf. Hij hoopte dat er spoedig subsidiebe slissingen bekend zouden worden, zodat er na de vroege aardappelen en graszaad begonnen kan wor den. Op 1 augustus gaan de water schapsmensen 38 uur werken, maar het kantoor blijft 40 uur be zet. Bij toerbeurt krijgt men een vrijdagmiddag vrij. De dijkgraaf antwoordde burgemeester Vogel, dat het er dik in zit, dat er nieuwe mensen aangetrokken moeten worden. "Anders zouden we nu teveel medewerkers hebben." In zijn openingswoord zei dijk graaf Hage, dat de waterschappen als eerste verantwoordelijke voor de veiligheid ten nauwste bij de sluitingsstrategie van de storm vloedkering in de Oosterschelde betrokken moeten worden. Hij voorzag aanpassingen van de glooiingen, die nu beter bestand zijn tegen golfaanvallen bij wisse lende waterstanden dan bij een stagnant peil. Op vragen van A.G.M. Wisse zei dhr. Giljam, dat de glooiingen achter de Oester- dam(stagnant peil) bestudeerd worden. In het blijvend getijdege- bied zullen ue glooiingen bij de kop van Stavenisse en de Noord- polder(gedeeltelijk) bij St. Maar tensdijk verbeterd moeten wor den. Of ook de Willemspolder bij Anna Jacobapolder daaronder valt, is de vraag. Hage sprak er zijn teleurstelling over uit, dat het "rapport over de zoetwatervoorziening nog niet klaar is. Over wijziging van het wegenbeheer is nog weinig zeker. Dit voorjaar had het waterschap het druk met het opruimen van 10.000 meidoornstruiken ter be strijding van het bacterievuur. "Het nuttige effect van onze in spanning kan in twijfel getrokken worden omdat niet alle wegbe- heerders daarin geslaagd zijn", zei de dijkgraaf. Ten aanzien van de muskusrat- tenbestrijding vond hij enige te rughoudendheid in de aanstelling van vangers op z'n plaats. Het rijk betaalt de helft, provincie en wa terschappen de andere helft. Een verdubbeling van het aantal van gers nwemde dhr. Hage sterk overtrokken. tal klanten op Tholen is heel be perkt, terwijl men zelfs uit Duits land opdrachten krijgt. Voor de debiteurenincasso heeft Witten bols een wachtlijst moeten aan leggen omdat men doelmatig (binnen 48 uur moet de post de deur uit) wil blijven werken. Van de zes enthousiaste medewerkers is de oudste pas dertig jaar. Twee dames werken er fulltime en een parttime. Na de drukte rond de verhuizing wil men verder gaan met automa tisering en nog meer gespeciali seerde medewerkers op diverse terreinen aantrekken. De beide heren zijn bijzonder tevreden over de vlotte start van hun onderne ming, de groei en het verwervern verwerven van het nieuwe, repre sentatieve pand op de markt. Wittenbols en partner hopen van uit dit monumentale pand nieuwe markten te openen. Vijf deskundigen hielden donder dagavond 32 belangstellenden in het gemeentehuis te St. Maar tensdijk voor, hoe met behulp van subsidie- en kredietregelingen ver nieuwend ondernemen in de prak tijk kan worden gebracht. In het streven naar een goed on dernemersklimaat had het Thool se gemeentebestuur in samen spraak met het Overleg Orgaan Industrie Tholen vertegenwoordi gers van de Rijksnijverheids- dienst, Kamer van Koophandel en de Dienst Investeringsrekening uitgenodigd. Na het welkomst woord van wethouder J. Versluijs waren ir. P.G.C.A. Berkhoudt, W. Treurniet, J.T.C. Bodewes, G.R. van Marion en M. van Baaien lang van stof. Aan de orde kwa men o.a. ondernemingsfinancie ring onder staatsgarantie, handels- en exportvoorlichting, innovatie stimuleringsregeling, subsidiere gelingen voor management on dersteuning en technisch ontwik kelingskrediet en loonkostensub sidies voor speur- en ontwikke lingswerk. De Rijksnijverheids- dienst geeft zelfs gratis adviezen aan bedrijven. Ir. Berkhoudt benadrukte, dat ondernemers dieper moeten gaan nadenken over de toekomst, zeker bij terugloop van hun produkt. "Daar moet u de tijd voor nemen, anders gaat u de mist in." Volgens dhr. Van Baaien zijn er ook van Tholen vele starters be reid voorlichtingsbijeenkomsten bij de Kamer van Koophandel te Middelburg bij te wonen. Hij pleitte voor bezoek van en deel name aan beurzen wegens het nut van persoonlijke contacten. Tijdens de discussie kwamen kre dietregelingen, alsmede leverings- en betalingsvoorwaarden ter sprake. Onder de 32 belangstel lenden waren vertegenwoordigers van ambachtelijke bedrijven, banken, de landbouw, idienstver- lening, industriële ondernemin gen en ambtenaren, alsmede bur gemeester E. Baerends en raadslid mevr. J.M. Deurloo-van Broek hoven. Aan de Christelijke Pedagogische Akademie in Middelburg slaag den uit Tholen Christa van Luinen en Dianne Zoeteweij voor de op leiding Hoofdleidster bij het kleuteronderwijs. Eerstgenoemde behaalde tevens het Applicatie- Cursus-certificaat. Voor de Topkadercursus ZLM slaagden in het Vormingscentrum Hedenesse te Cadzand J.P.M. Deurloo uit Tholen en A.C. Geluk uit St. Annaland. Kostuumnaaien Tholen: Mieke Boluijt, Corina Jansen, Alma Jeroense. Scherpe nisse: Corien Janse. Poortvliet: Lia Koese. Oud Vossemeer: Dia na Ligtendag. Stavenisse: Maja Wesdorp. Couture Tholen: Arina Polsema. INAS Tholen:Anneke van den Boog aard, Marianne Bout, Tiny Deur loo, Karin van den Doel, Mirjam van d r Harst, Aletta Muller, Ellis Schot. Poortvliet: Ineke Andries- se, Petra Stapel. Scherpenisse: Petra Bolier, Heieen Moerland. St. Maartensdijk: Marjo van den Hoek, Tanja van Iwaarden. Sint Annaland: Petra van Iwaarden. Stavenisse: Conny Lindhout. Oud Vossemeer: Mary Zeeman. Kinderverzorging/ Jeugdverzorging St. Maartensdijk: Bianca Brevet, Lianne Vermeulen. St. Anna- land:Arianne Scherpenisse, Jan- neke van de Repe. St. Phiiipsland^. Sandra van Dijke, Scherpenis- se:Petra Moerland. Bouwtechniek St. Annaland: Adrie Aarnoudse (b/c-niveau), René van der Klooster (c), Jan Moerland (c), Bram Ridderhof (c), Peter Scher penisse (b/c), Leon de Witte (b/c), Thijs Bruynzeel (b), Martin Dorst (b), Kees van Poortvliet (b) en Johan Sturris (b/c). Oud-Vossemeer: Sjaak Berkey (b/c), Johan van Poortvliet (c) en Arjaan Aarnoudse (b). Stavenisse: Piet van Gorsel (c). St. Maartensdijk: André van den Hoek (c), Jan Lindhout (b/c), Jo han Lindhout (c) en Arjon Lind hout (a/b). Poortvliet: Corné van der Male (c), Richard Abrams (b) en René Heijboer (a/b). v Scherpenisse: Martin van der Werff (c) en Jan Heijboer (b). Tholen: Jan Geluk (b). Mechanische techniek Tholen: Wilco Bakker (b), Arjan de Jonge (a/b), Naziem Nabie (b), Mathon Boogaart (b/c), Clement Burger (b/c), Hans Geluk (b/c), Mustafa Mouji (c) en Johnny van Olffen (c). St. Phiiipsland: Edwin Barth (b), Marco Geense (b). Poortvliet: David Bevelander (b), Henri Jansen (b). Stavenisse: Johan den Braber (b), Leen den Braber (c) en Leo Po tappel (b/c). St. Annaland: Corn van der Klooster (b), Hans Vroegop (b), Ren van Oudenaarde (b/c). Scherpenisse: Kees van der Slikke (b), Kees van der Werf (b). St. Maartensdijk: Addy de Hond (c), Giorgio Morelli (c), Richard Priem (c) en Corn Stoutjesdijk (c). Motorvoertuigentechniek Tholen: Jorien Bout pJan van Dijke (b/c), Theo Groeneveld (b/c), Jaap van den Hoven (b/c), Adriaan Schot (b/c), Christian Schot (c), Jan van Voorst (c), Hans Zwagemaker (c) en Piet Moerland (a/b). Poortvliet: Johan Fase (b/c), Rien Filius (b/c), Maarten de Groen (a/b), Jaco Jansen (a/b), Martin Quist (b), Wim Quist (b) en Rens Tasma (a/b). Stavenisse: Daaf Gaakeer (c), Ronald Post (b/c), Hans de Vos (c), Leen Hage (b). St. Maartensdijk: Marco van Gorsel (c), Herman Kloet (c), Arthur Nijssen (b/c), Peter Poot (c), Aart Reedijk (c), Frans Stou ten (c), Martin Stoutjesdijk (c), Erik van Haaften (b/c), Alex Ho- gendoorn (a/b), Erik de Hooge (b) en Ad Polderman (b). Joop Snoep (c), Leon van 't Hof (b). Oud-Vossemeer: Jeroen Vroege (c). Scherpenisse: Laban Bijl (b), Marco Jagt (b) en Regillio Lo-a- Sjoe (a/b). F. Lindhout uit St. Maartensdijk slaagde in Middelburg voor het diploma Verzekering theorié en praktijk (B). Cor Mol getrouwd met de even- Zoom en later naar Halsteren. In eens uit Sint Phiiipsland afkom- juli 1945 begon hij zijn loopbaan stige Dina Quist, verhuisde veer- met het bijhouden van de leden- tig jaar geleden naar Bergen op administratie van de MZB. Vier jaar later werd hij assistent boek houder, waarna hij promoveerde tot kassier en loonadministrateur. In 1965 werd hij hoofd verstrek- Dhr. en mevr. Mol-Quist met hun dochter bij het veertigjarig ziekenfondsjubileum van de MZB-medewerker. Dat betekende ook tegelijk het afscheid voor de oud-Fliplander. kingen en financiële administra tie. Directeur Takx noemde Mol een monument in de geschiedenis van de MZB. "Uw stem was bij ons altijd een bekende en gezagheb bende. Er wordt alom beweerd dat Zeeuwen zuinig zijn. Het was dan ook geen wonder dat u als -Zeeuw van geboorte de financiële administratie onder uw beheer kreeg. We zien u met lede ogen gaan, want u bent nog in de kracht va&uw leven. "Hij gaat al", wordt er gezegd, "niet hij moet weg". De leeftijd van uw moeder was erg hoog, dus misschien heeft u nog een hele tijd te gaan", zei Takx. Veel collega's, oud-collega's en vrienden waren tijdens de receptie in het hooSdkantoor van de MZB in Bergen op Zoom aanwezig, evenals vertegenwoordigers van de Ziekenfondsraad, het compu tercentrum Breda en oud-MZB- directeur dhr. J. Schampers. De chef van de verzekerdenadmi nistratie dhr. A. Bax en intern ac countant H. Jansen spraken Mol eveneens toe. Uit hun woorden en uit de vele cadeaus, waaronder een videorecorder, bleek wel hoe geliefd Mol zich in de nu achter hem liggende periode maakte. Vergezeld van zijn echtgenote, kinderen en kleinkinderen nam hij de vele huldeblijken in ont vangst. In zijn dankwoord zei Mol dat zijn werk een mooie tijd voor hem geweest was. De samenwer king met de directie verliep altijd prima en met problemen kon ik er altijd terecht", zei Mol. De vervroegd uitgetreden zieken fondsfunctionaris is er niet onge rust over dat hij de vrije tijd waarover hij nu beschikt niet kan invullen. "Allereerst gaan we met een welverdiende vakantie en daarna ga ik me misschien nog wel bezighouden met een studie".

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1985 | | pagina 13