500JAAR SMALSTAD RONDE Oud-Smerdiek weer aan de bal Brandweer redt surfer Beroepszaak vervoer van schoolkinderen Gevonden en verloren JOOP GOTTMERS WINT BOKSGALA IN BELGIE Donderdag 13 juni ÏVNS EENDRACHTBODE 13 wielrennen zaalvoetbal handbal tennis Thoolse inbreng tennistournooi HTV WHS 5 wint eigen toernooi Rabobank in nationaal voetbaltoernooi Clubkampioenschap v.v. Vosmeer Clubkampioenschap Smerdiek schoolvoetbal Schoolsportdag met 1 E-diploma duivenrubriek Ze kunnen naar Ftipland i.p.v. Goes Kinderen uit Tholen en Oud-Vossemeer die in Goes de Dr. C. Steenblokschool voor gewoon lager onder wijs bezoeken, krijgen hun vervoerskosten maar ver goed tot St. Philipsland omdat daar een soortgelijke school is. Alleen heeft de secretaris van de Fliplandse school geweigerd de Thoolse leerlingen toe te laten. Zes Tholenaren op Henry Dunant Berust in weigering In de maanden april en mei is bij de Rijkspolitie in Tholen melding gemaakt van de volgende gevonden en verloren voorwerpen. HONDENWEDSTRIJD DUITSE HERDERS: RIEN V.D. JAGT VOORIN COLLECTE RODE KRUIS .11 '1NIOR IRVNk KKI'I'KK IHI'K MAM VOORAAN SiiKTilu-ki-n.i.n Imiik Brt-urc lu'i'lI een góed weckend achter de rug. N.i do oiigc weck uitgereden klassieker "Groot A\el" is /i|ii conditie alsmaar heler geworden en rlie vooruitgang Meel' niel zonder resultaat Op uitno diging van hel wielcrilishiol Brabant- And West «as Itreure zaterdag akliel in de ronde san Mul kien Nekleriaiul. overeen afstand van I2(1 km., mei siarl en finish in l 'Ireelil. De/e koers sloiul als distnclswedslrijd op hel program ma. I'oen de Brabantse groep een al melding ontving, kon Brenre via wie lervereniging "Sleenbergen" aan de start komen Het werd een twaalfde plaats voor de l'hóolsc junior w at een prima prestatie is voor de/e K.NAV.U.-renner. In de ronde van I epelstra.it over 57 km. was Urenre 111 de kopgroep te inden Na 30 minuien koers ontsnapten 5 coureurs. 1 en tweede groep kon net niet aansluiten en de spitsrijders bouwden toen hun voorsprong regelmatig uit In de finale vervulde Breure geen hoofdrol, maar een vijlde plaats is beslist verdienste lijk. Winnaar werd Anton l ak int Oud-Ciastel in 1.28.20. Nap Hage startte in de elubklassieker "Kersenronde" van Mierlo over 180 km. Hij reed een zware koers met veel regen en wind. De 11 koplopers bleven onbereikbaar, maar de amateur ging als eerste van de achtervolgende groep over de streep. Nap was toch wel te vreden niet een twaalfde plaats. Voor Heieen Hage waren er ereprijzen in Lage Zwaluwe (2) en Hengelo (5). Deze week fietst de Tourfavoriete een etappekoers in Frankrijk als voorbe reiding op de tweede ronde van Frankrijk Thijs Fase blijft prijzen verzamelen. In Oud-Gastel werd hij tiende en in Sluis ging de rasechte amateur als vijfde over de eindstreep. In dit Zeeuw.s-Vlaamse dorp was Fase in de kopgroep te vinden. In de finale kwam het ploegenspel aan de orde en loen kwam de Tholenaar kracht te kort. Junior Leo Potappel uit Stave nisse heeft moeite met het wedstrij dritme in de KNWU-wedstrijden. Het tempo ligt te hoog voor hem. zodat deze debutant al in de openingsfase moet lossen. Met een goede begelei ding en training kan Potappel voor uitgang boeken Misschien dat de er varen Thoolse renners kunnen advise ren. Amateur Hans Lindhout uit Smerdiek komt ook nog niet tot resul taten in de criteria. Hij fietst in het peloton, maar bij het verdelen van de prijzen blijft Lindhout achterin. Jeug- drenner Arno van Dijke noteerde in Oosterhout een veertiende plaats. Za terdag is het koers in Rijsbergen, zon dag in Bergen op Zoom/Meilust, dinsdagmiddag de kermisronde van Ossendrecht en woensdag 19 juni de damesronde van de Smalstad. Zaterdag 8 juni speelden de Thoolse 27 MC-dames in "Meulvliet" tegen de "l'Avenir" uit Bergen op Zoom. De "27 MC-ers" gingen góed van start en door een goede voorzet van Linda Marien kon Conny Rijnberg 1-0 sco ren. De 27-MC bleef aanvallend spe len en de "l'Avenier" dames zagen to taal 4 doelpunten in hun goal ver dwijnen: twee van Karin Priem en een van Astrid Niemandtsverdriet. Resul taat: een ruime 4-0 overwinning voor de "27 MC"! m llel Wiclcicoillilc 'Sl. Muiirlensilijk' organiseert woensdag 19 juni in hel kader van de viering van hel 500 jaar beslaan van Sl. Maartensdijk een wie lerronde voor dames, llel wordt een wedstrijd om de Keelie van Ooslen- lluge trofee, over een afsland van 60 kilometer. De slarl is op de Markt tegenover de Rabobank en llel pareours ziel er als volgt uil: Ooslvest - Molen straat Molendijk - Naven - keellul-l laven - Kaaislraal en de finish op de Markt Totale lengte van hel pareours is mini 900 me ier. I)e wedstrijd begint om half acht en stuurt de renslers via hel pistool op pad. Keelie van Oos ten! lage ze zal óók de naar haar genoemde trofee uitreiken aan de winnares. De toegang lol de wed strijd is geheel vrij omdat hel co mité in het kader van een l'cest- week géén entree wil heffen. Om loeh iedereen volledig te informe ren worden vóór en tijdens de wedstrijd program ma-boekjes verkocht door jeugdleden van voetbalver. 'Smerdiek'. Fr mogen 60 dames vertrekken maar dal aantal staat nog niet op ile deelnemerslijst. Dit valt enigs zins legen gezien het feil dal de dames behoefte hadden aan een flinke wedstrijd zo nel vóór de Nederlandse Kampioenschappen. Die slaan voorde zaterdag daarop op het programma en deze wed strijd voldoet dus aan hun vraag. I let veld van deelneemsters ziel er zodanig uil, dat daarin best de Nederlandse kampioene kan slaan. Uil de eerste dertien van de Ronde van Nederland voor vrou wen staan er zes aan het vertrek, waarbij alle ploegen enkele verte genwoordigsters hebben. Concor de komt met Petra de Bruin, de winnares van de Ronde van Ne derland en Gonnic van Koert, die de proloog won en in de eindstand zesde was. Dexlro stuurt Petra v.d. Stel, die achtste was in de eind stand en CJonnie v.d. Mosselaer. Uil de ploeg van Per van Duuren start Monique Kauffman, die 13de was in de eindstand en Betsy van IJ ken. Shimano komt met Petra Groen, die een etappe won en als twaalfde eindigde en llc- leen llagc die eveneens een etap pe won en de 7de plaats noteerde in de eindstand. Shimano won het ploegen-klassement in die Ronde van Nederland voor vrouwen. Toen lleleen Hage werd gehul digd voor haar prestaties tijdens de Ronde van Frankrijk 1984 voor vrouwen, had zij als wens nog eens de Ronde van St. Maartens dijk te winnen. Die wens zou nu in vervulling kunnen gaan, terwijl St. Maartensdijk óók nog eens 500 jaar bestaat. Dat zou dubbel leest zijn in de Smalstad. Jury-voorzitter is Wim Timmer mans uit Oud-Vossemeer en Wim Luilwieler uit Tholen sekretaris. Microfonist is Rien de Jonge. Het wielereomité staat onder leiding van Mas Andriesse, die ook het sekretariaat verzorgt. Als niet te verwaarlozen mede-comité-leden zijn aanwezig: Koos v.d. Hoek - Kees Stoutjesdijk - Jaap van Zet ten en Henny Zwagemaker. HVT Tijdens het internationale toernooi te Zierikzee bonden de dames en heren van Handbal Vereniging Tholen de strijd aan tegen een ploeg uit Frank rijk, West Duitsland en twee Neder landse teams. Uitslagen dames: St.-Hilaire-HVT 5-0, Delta Sport-HVT 6-1, Ouwer- kerk-HVT 9-0. Heren: Delta Sport A-HVT 8-1, Delta Sport B-HVT 14-6, Tues Oedt-HVT 14-0, St-Hilaire-HVT 15-4. Nieuwe leden zijn bij HVT nog steeds welkom en kunnen zich aanmelden bij mw. Klaassen, tel. 01660-2851. Aan het door de Halsterse tennis vereniging (HTV) voor de 25e keer georganiseerde C' en D ten nistournooi bestaat de Thoolse inbreng bij de Heren Dl uit Jaap de Jonge en D. Roder. Sint Phi- lipsland wordt vertegenwoordigd door Willem Drenth. Van deze drie spelers won De Jonge tijdens de voorronden met 6-3 en 6-1 van J. 'I immermans. Juul Zuidweg uit Tholen en Ma rianne Drenth uil St. Philipsland spelen bide Dames Dl. Juul Zuidweg verloor na een spannen de 3-sctter van B. de Kort met 6-2, 5-7 en 6-4 Marianne Drenth ver loor na een lange 3-setter met 6-3, 4-6 en 6-2 van F. in 'I Veld uil Halsteren De T holenaren P. Thcunisse en P. Bakx gingen na een uitputtende 3-setter tcnondcr tegen I van Meel en I in 'l Veld. De cijfers 6-2, 4-6 en 7-6 getuigen hiervan. De ervaren Zuidweg en I. de Jonge zijn hier als vierde ge plaatst. Goede resultaten boekte het Smerdiekse dubbel I de Wil en IVerjaal. Ze bereikten de derde ronde door overtuigend Ie zege vieren over I l.igtendag en K. Suijkerhuijk met de setstanden 6-1 en 6-3. I lel dubbel R Vcrspuy en Willem Drenth kwam nog niet in actie, maar zal beslist nog van zich laten horen Itq hel lieren Dubbel Dl schreven 64 koppels in. Fcn uitgebreid verslag over de Halsterse kampioenschappen vindt ti volgende week in de FB WHS 5 won zaterdag met 5 pun ten het eigen toernooi voor de ploegen Camping Quaak 2e, WHS 4 3e en SPS 4e. Uitslagen: WHS 5-SPS 2-0, WHS 4-Camping Quaak 1-2, SPS-WHS 4 0-3, WHS 5-Camping Quaak 2-0, WHS 4-WHS 5 0-0, SPS- Camping Quaak 1-3. In totaal behaalde het organise rende elftal 5 punten. Camping Quaak 4 p. WHS 4 3 p. en SPS 0 p. In Valkenswaard deed een Thoolse Rabobankteam mee aan een nationaal toernooi met 74 teams. De groep won 3 wedstrij den, 1 duel werd verloren. Met deze goede score was er poule winst, maar in de eindstand stond men met een 15de plaats in de subtop. De resultaten van de ge wonnen partijen: 1-0 Flying Tac- kels/Hellendoorn, 2-1 Buulder- buk/Budel en 2-0 Haringneut/S- chtedam Vlaardingen. Tegen de Lage Landen kwam Tholen dui delijk minder goed uit de verf, dit duel ging met 3-0 verloren. De Thoolse Raboploeg bestond uit Danny Polderman, Henk Note- boom, Johan Heijboer, Leo Stul- tiëns, Johan van Tiggele (aan voerder), Jan de Waard, Piet van Dijke, Peter Quist, Wim Slager en de gastspelers Kees en Berry de Graaf, Hans en Leo Polderman en Jan Wesdorp. Vosmeer sloot zondag het seizoen af met een clubkampioenschap waarbij de senioren en A-junioren werden ingedeeld in vijf elftallen met fictieve namen. Uitslagen: Ajax-PSV 2-0, Feije- noord-Sparta 1-2, FC Gronin- gen-Ajax 0-0, Feijenoord-PSV 2-2, Sparta-FC Groningen 1-0, Ajax-Feijenoord 2-0, PSV-FC Groningen 0-2, Sparta-Ajax 0-3, Feijenoord-FC Groningen 2-8, Sparta-PSV 2-3. Eindstand'. 1. Ajax, 2. FC Gro ningen, 3. Sparta, 4. PSV, 5. Fei- jenoord. Voorzitter J.M. Verhees bedankte na de strijd de scheidsrechters C. Bolier, G. van Ham en J. van Daalen, waarna de verschillende prijzen werden uitgereikt. Voor het vierde, vijfde, het dameselftal en de jeugd waren door G. Bogers bekers beschikbaar gesteld voor de minst gepasseerde doelman en de topscorer. Winnaar werden respectievelijk bij de dames C. v.d. Laak en H. Verhees-Goede- gebuure. Bij de jeugd was E. Oer- lemans van de E-pupillen de minst gepasseerde doelman en J. Vroegop van de C-junioren werd topscorer. Voor het Ie, 2e en 3e elftal stelde de Vossenkuil bekers beschik baar. Beste doelman was Jac. Vaders (2e). A. de Koning (2e) werd topscorer, terwijl J. v.d. Klundert (2e) de beker voor hel meeste trainingsbezoek in de wacht sleepte. M. Hendrikse ont ving een trofee als dank voor zijn bijdrage aan het kampioenschap van Vosmeer 2. Voetbalvereniging Smerdiek hield zaterdagmiddag hel club kampioenschap, dat werd gewon nen door het elftal van Adrie de Viet. Voor hel derde achtereen volgende jaar koos de organisatie voor een mixed-toernooi. Spelers van de verschillende elftallen werden ingedeeld in vier teams: geel, blauw, groen en rood. De teamgenoten van doelman Adrie de Viel droegen groene shirts en i wonnen alle wedstrijden, de roden keeper Kees Lindhout eindigden op de tweede plaats, gevolgd door de in het geel geklede spelers met doelman Martin Lindhout en ilc blauwe ploeg onder aanvoering van Jan iuiljam. Adrie de Viet en /qii medespelers kregen een met bier gevulde beker, die snel leeg was lu ile kantine van Smerdiek was er 's avonds nog een barbecue en werd er gedanst op muziek van een bandje uil Roosendaal. De meeste deelnemers hadden een woord voor ile afsluiting van het seizoen l984-'85: gezellig. Op 3 april was het precies 20 jaar geleden dat in Goes de welhaast ledendarische beslissingswed strijd werd gespeeld tussen Ser- diek en de Meeuwen. In de 89e minuut viel de uit eindelijke beslissing toen de stand 1-1 door midvoor Melis van Meeuwen een tweede doelpunt werd aangetekend. Hierdoor werden de Meeuwen kampioen en werd de drempel naar de 3e klas van het zaterdag- amateurvoetbal overschreden. Ter gelegenheid van 500 jaar smalstadsrecht wil de sv Smerdiek de wedstrijd nog eens overspelen' op vrijdag 21 juni a.s., aanvang 19.45 uur 's avonds op het sport terrein in St. Maartensdijk. De wedstrijd wordt geleid door scheidsrechter A. van Drongelen uit Axel, die destijds vele wed strijden heeft geleid. Ook oud trainer C. Machielsen zal wede rom het wedstrijd-team van Smerdiek bijstaan. Ter ge dgenheid van de reünie wedstrijd wordt een pen uitgege ven met de opdruk "Smerdiek Meeuwen 1965-1985", welke voor, tijdens en na de wedstrijd te koop wordt aangeboden. Tevens wordt na afloop de wedstrijdbal verloot. Gehoopt wordt op een evengrote belangstelling voor de wedstrijd als destijds in Goes, waar 1500 bezoekers deze hebben bijge woond. De wedstrijd zal muzikaal worden opgeluisterd door muziekvereni ging Euterpe, die voor de aanvang een rondgang door de "Smalstad" zal maken. Ook oud-voorzitter A. Hage is voor de wedstrijd uitge nodigd. De selectie van "oud-Smerdiek" bestaat uit de volgende spelers: C. Bijl, Ph. Potter, H. Knuist, C.G. van de Hoek, A. van de Hoek, L. van Driel, P. van Dalen, A. van Splunter, J. o/d Brouw, C. van Houdt, R. Boudt, J. de Rijke, J. Stoutjesdijk en J. Moerland. Donderdag 6 juni werd op de sportvelden bij Haestinge in St. Maartensdijk de jaarlijkse sport dag voor de basisscholen van Tholen en St. Philipsland georga niseerd. Er deden in totaal 452 leerlingen aan mee. In de ochten duren werden de gebruikelijke atletieknummers afgewerkt: 60 m hardlopen, verspringen, hoog springen, grote bal werpen, kleine bal werpen en hindernisbaan. Het hoogst haalbare diploma (E- diploma) werd slechts door één leerling behaald, namelijk Adriaan v.d. Berge uit Tholen. Rond het middaguur werd de es tafette gelopen. Bij de meisjes was de uitslag: 1. de Rieburch St. Maartensdijk, 2. School m.d. Bij bel Poortvliet, 3. o.l.s. Ter Tolne Tholen, 4. St. Anthoniusschool Oud-Vossemeer. Uitslag jongens: l.de Regenboog Tholen, 2. Ter Tolne Tholen, 3. School m.d. Bijbel Poortvliet, 4. de Rieburch St. Maartensdijk. Na de middag werd in 6 poules een slagbaltoernooi afgewerkt, waarna de poulewinnaars een fi nale speelden. Uitslag meisjes: 1. de Eevliet Poortvliet, 2. de Rieburch I, 3. de Rieburch II. Bij de jongens kon de finale tussen Ter Tolne Tholen en een combi natie School m.d. Bijbel/St. Ant honiusschool Oud-Vossemeer niet worden gespeeld wegens een plotselinge regenbui. Deze wed strijd wordt nu op een nog nader te bepalen datum vastgesteld. Op de 3e plaats eindigde de Sehbol m.d. Bijbel uil St. Annaland. De Smerdiekse boksler Joop Gollmers heeft een internationaal boksgala in het Belgische Morlsel gewonnen. Gollmers had in de middengewicht B-klasse geen en kele moeite met de Belg Pendels die mei 3-0 resoluut werd terug gewezen. Jacky Jansen uil Tholen was ook goed op dreef en won van P. Langcndries op knock out in de eerste ronde. Boksvereniging Roosendaal wil de bokssporl op Tholen onder de aandacht bren gen en houdt in oktober een juhi- leuinwedstrijil in Sint-Maartens dijk. Orleans 8-6-1985, Reisduif Scherpe- nisse 155 duiven lus 6,45 uur, afst. 433 tot 438 km. w.wind. Ie pr. 12-58-10 1160,25 m, laatste pr. 14-08-34 979,14 m. A. Moerland 1-7-14-15-29-36-37-49. P. Bevelander 2-48. J. Moerland 3-9-10-17-33. J. Scherpenisse 4-12- 28-32-39-44. Iz. Moerland 5-13. A. van Luijk 6-8-31-43. L. de K. Koolaard 11-23. W. Moerland 16-19-20-21-40-50. A. Hage 18-38-47. G. van Leeuwen 22-45. A. Riedijk 24-25-41-42. A. Gebraad 26-30. D. Uijl 27. P. Suurland 34. K. Lisseveld 35. P. Potappel46-52. D. Menheere 51 Orleans 8-6-1985, Trouwe-Duif te Tholen. 110 duiven los 6,45 uur w.wind, afst. 434 km. Ie pr. 12-58-56 116135 m. laatste pr. 14-11-02 974,02 m. L.v.d. Klein Jz. 1-3-9-23. T. Theunisse 2-6. L.v.d. Hoofd 4-5-11. L. Soomers 7-13-17. J. Toetenel 8. JHol 10-17. J.v. Dijke (Kr) 12. L.v.d. Klein (S) 14-15-19-21-25. J. Noom 16-28. C. Laban 18-26. C. Moeliker 20. A. Kot 22. P. Laban 24. De Reisduif St. Philipsland 8-6-'85 vanaf Orleans 190 duiven met veran derlijke wind gelost om 06.45 uur, snelheid eerste duif 1164.93 m/m, aan komst 13.03.58, laatste 991.88 m/m, 14.10.04. A. Faasse 1 en 8. J.C. Verwijs 2, 12, 20 en 24. Iz. Vermeij 3 en 40. J. Verwijs Zn. 4 en 19. Jac. Geense 5 en 28. Adr. Verwijs 6, 23 en 44. S. Vermaas Zn. 7, 33 en 42. Abr. Verwijs 9, 16. 21 en 25. W. van Dommelen 10 en 47. J.D. Quist 11. Joh. Reijngoudt 13. 15 en 31. J. Quist 14 en 36. R. Reijngoudt 17. J. Walpot Zn. 18 en 41. M. Fonteijne 22 en 29. R.v.d. Reest 26 en 35 M. Laban 27 en 38. M. Meijer Zn. 30 en 32. Abr. Geense 34. S M. Quist 37 en 48. F. den Braber 39. P. Wagemaker 43. L. Reijngoudt Zn. 45. A. Verha- ge 46. De Zwaluw, Oud Vossemeer. za 8 juni, vanuit Orleans over 438 km met 133 duiven, led. 1190,75m/min.I.d.970.10 m/min. P. Hommel 1. 5. 9. 11, M. Moerland 2. 24. 27. 37, A. Havermans 3. 12. 21, 22. J.C. Vaders en Zn. 4.6, 7. 18. 20, 32, 36. 44. D. Vaders 8, 39. J. van Ballegooij 10.23.33.42. J. Vaders 13, 16, I9.45.J. Potappel 14. 26, 30, H. Buitenhuis 17. 38. M. van Driel 25. L. Plandsoen 28. 41. F. Hommel 29, 35. M. de Graaft" 31. J. Egberts 34. J.A. Schetters 40. D. lstha 43. De Zwaluw Sint Maartensdijk, za. 8 juni 88 duiven om 6.45 u. los vanuit Orleans met NW-wind, e.d. 12.57.31 u. en 1159.09 m/min.. Ld. 14.26.05 u. en 938.08 m/min. L. van de Berge I. II. 20. 29. A. van Gorsel 2. 12. 24. A. Zwagemaker 3. 4. 14. 18. 22. 27. O.V.. L. Lindhout 5. D. Muskee 6, 21. A. D. van de Ree 7. Kwaak 8. 15. 23. C. van Gorsel 9. 13. 19. 28. .1. Stoutjesdijk 19. 26. G. Lind hout 16, 17. Heijboer 25. - De boten van de brandweer St. Annaland en Stavenisse kunnen na de zoekactie bij de Schelphoek weer aan wal. De vrijwillige brandweer heeft vrijdagavond een Duitse surfer in veiligheid gebracht, die bij de Poortvlietse Schelphoek in moei lijkheden kwam en tenslotte bij de Oesterdam werd gevonden. Zijn echtgenote was dolblij toen ze haar man weer in de armen kon sluiten. Rond half zes had ze alarm gesla gen omdat ze haar man, Gunther Forsag uit het Duitse Kerpen, niet meer zag op de grote waterplas bij de Schelphoek. Er stond een ste vige wind en een flinke golfslag. De brandweerkorpsen van St. Annaland en Stavenisse rukten met hun wagen en boot uit, even als een brandweerauto met dui kers uit Bergen op Zoom en de ambulance van het Thoolse Rode Kruis. Hoewel de Duitser een er varen surfer was en ook goed kon zwemmen, was hij niet opgewas sen tegen de harde wind en het getij. Tegen de stroom in kon hij niet meer terugkomen. De Thool se politie probeerde een boot van de Rijkspolitie te Water in te schakelen, maar die was te ver af. Ook een poging om de helikopter van de politie bij de zoekactie te betrekken, mislukte. De twee bo ten van de brandweer moesten het alleen klaren en dat viel niet mee gezien de grote wateroppervlakte. De geredde Duitse surfer werd vrij dagavond door zijn vrouw met grote vreugde begroet na een paar ang stige uren. De afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van Sta te deed die uitspraak in het beroep dat b en w van Tholen hadden ingesteld tegen een beslissing van gedeputeerde staten van Zeeland. G.S. hadden namelijk de betrok ken ouders, die in beroep waren gegaan tegen de weigering van b en w de vervoerskosten naar Goes te betalen, in het gelijk gesteld. Het Thoolse gemeentebestuur te kende beroep aan bij de Kroon en heeft nu gedeeltelijk gelijk gekre gen. De Kroon concludeerde op grond van de stukken, dat als vaststaand moet worden aangenomen, dat er een verschil is tussen de richting van het onderwijs aan de Eben Maandagmorgen vertrok de Rode Kruisvakantieboot Henry Dunant vanuit de landbouwhaven in Wolphaartsdijk met 74 langdurig zieken en gehandicapten aan boord, 45 vrijwilligers zorgen voor de nodige begeleiding. Het Thoolse Rode Kruis heeft 6 gas ten: 3 uit Sint Annaland. 2 Thole naren en 1 uit Sint Maartensdijk. De vaartocht voert langs Middel- harnis. Engelen. Cuvk en Gor- kum. Deze Zeeuwse vakantie week van het Rode Kruis wordt zaterdagmorgen afgesloten. De nieuwe ambulance van het Rode Kruis zal in september worden gepresenteerd met een feestelijk tintje. Haëzerschool te Tholen en de School met de Bijbel te Oud-Vos- semeer enerzijds en de Dr. Steen blokschool te Goes(uitgaande van de Gereformeerde Gemeenten in Nederland) anderzijds. Het ging hier nog om het schooljaar 1980/81. toen de Rehotfothschool in Stavenisse nog niet geopend was. B en W vonden Goes geen nabu rige gemeente in de zin van de Lager Onderwijswet gezien de af stand van 50 en 60 km tot Tholen Gevonden: Portemonnees: portemonnee met inhoud. Sleutels: cylinderslotsleutel merk D.L. aan oranje hanger met op schrift. bromfietssleutel en voor deursleutel. sleutel merk Orion nummer CRN 10. bromfietssleu tel. fietssleutel. ring met 2 sleutels, autocontactsleutel van Opel en huisdeursleutel merk Mugo. zil veren letter B. Kledingstukken: bundel kleding bestaande uit grijze jas. geruite rok. gestreepte shawl en een blouse. Overigen: oranje sporttas met in houd. contactlens. 9 aluminium- strips. bruin bijbeltje, fotocamera merk Pentor. rozenkrans met houtenkruis (made in Italia). Verloren: Portemonnees: groene damespor temonnee met inhoud, witte por- In de boot van Stavenisse zaten M. en J. Moerland en M.J. Hoek, van het korps St. Annaland zaten J. Burgers, N. Overbeeke, J. Rid derhof en J. van Meggelen in de boot. Na ruim een uur zoeken werd de surfer gesignaleerd bij de Oesterdam, waar hij bijkwam van de vermoeienissen. Via de porto foons onderhielden de boten con tact met de brandweerwagens op de dijk, maar dat was niet altijd even goed te volgen. De porto foons werden ook nat. De Bergse brandweer kon al snel inrukken en via de portofoon werd duide lijk. dat de ambulance - die bij Strijenham stond ook naar huis kon. De Duitser had geen medi sche hulp nodig. Een sleepboot hielp de brandweer een handje door de beide boten mee te nemen, waardoor de te rugtocht naar de Schelphoek sneller ging. Dat was altijd nog zo'n vijf kilometer. Rond acht uur werd Gunther door zijn vrouw omhelsd. Hij was veilig terug waarna ze op hun vakantie-adres tot rust kwamen. De brandweer had heel wat materieel op de been. maar 't was een goede oefe ning en een mensenleven was ge red. en Oud-Vossemeer. maar volgens de Kroon hoeft onder naburige gemeente niet uitsluitend een aangrenzende gemeente wordep verstaan. Zwaarwegender vindt de Kroon, dat de Koningin Julianaschool te St. Philipsland de door de betrok ken ouders gewenste richting heeft. Door middel van een me dedeling van de secretaris heeft die school geweigerd de Thoolse leerlingen toe te laten, maar de ouders hadden zich voldoende 'inspanning moeten getroosten om de toelating van hun kinderen op de dichtstbijzijnde school van de gewenste richting te bewerkstelli gen. ook als de toelating in eerste instantie is geweigerd. De ouders hebben nu zonder meer in de weigering berust. Daarmee kan volgens de Kroon geen genoegen worden genomen, want niet is aangetoond, dat zulke pogingen bij voorbaat als kansloos moesten worden aangemerkt. Bij de ver voerskosten dient te worden uit gegaan van St. Philipsland en niet van Goes, aldus de uitspraak van de Kroon. temonnee itinouu ongeveer too gulden, grijze portemonnee met inhoud ongeveer 100 gulden, grij ze knipportemonnee met inhoud ongeveer 60 gulden, donkerblau we damespotemonnee inhoud 100 gulden, bruine knipportemonnee inhoud 150 gulden bankpasje. bruine heren portemonnee knip model 175 gulden. Geld: bankbiljet van 25.— Sleutels: lichtbruinsleutelmapje met 1 huissleutel en autosleutel merk Mitsubishi. 3 kleine sleutels van hangslot aan donkerbruine sleutelhanger, bos sleutels in groen mapje, bos sleutels in zwart etni. bos sleutels met blauwe sleutelhanger. Yamahasleutel nr. 4120 en sleutel voor slot. Huisdieren: grijs dwergkonijntje, rode kater. Overigen: linnen tas met regen pak. vlag. twee bruine fietstassen met inhoud. Amigos-scholentoernooi Het traditionele scholentoernooi geor ganiseerd door Amigos sloeg vrijdag gezien de grote belangstelling goed aan. Zeven scholen met maar liefst 16 teams aangevuld met 2 teams van de Amigos-jeugd waren in Meulvliet present. De in totaal 18 teams waren verdeeld in drie poules met elk een eigen winnaar. In poule A waren de hoogste klassen van het basisonderwijs aangevulde met het Amigos meisjesteam, dat bui ten mededingen meedeed gezien de ongelijke strijd. Einduitslag: 1. St Anthoniusschool 8 punten. 2. De Schalm 1 6 p. 3. Oosterscheldeschool 1 4 p. 4. Oosterscheldeschooleschool 2 2 p. 5. De Schalm 2 0 p. De Amigos meisjes kregen een eervolle vermel ding. aangezien zij alle wedstrijden wonnen. Poule B bestond uit gemengde teams uit de laagste klassen van het voortge zet onderwijs. Einduitslag: 1. Gem. Mavo 2 10 p. 2. Chr. Mavo 2 8 p. 3. Chr. Mavo 1 6 p. 4. LHNO 4 p. 5. Gem. Mavo 1 2 p. 6. Chr. Mavo 3 0 p In poule C zaten de laagste klassen van het voortgezet onderwijs aangevuld met Amigos-jongens. Einduitslag: 1. Lts 3 9 p. 2. Lts 1 8 p. 3. Gem. Mavo 2 6 p. 4. Lts 2 4 p. 5. Gem. Mavo 1 2 p. 6. Amigos I p. Het toernooi trok veel publiek, dat genoot van de grote inzet die de spelers en speelsters aan de dag legden. De organisatie bedankt de scheidsrechters voor hun inspanningen het toernooi in goede banen te leiden. Zaterdag is er voor degenen bij wie na het toernooi de ogen voor volleybal zijn opengegaan, gelegenheid gratis en geheel vrijblijvend vanaf half tier} te trainen in sporthal Meulvliet te Tho len. Kom ook. en ontdek volleybal!! ROWI - Amigos: 3-2 halve finale beker Het le damesteam van Amigos heeft een sterk seizoen achter de rug, na eerst enige trainersstrubbelingen, waardoor aanvankelijk de wedstrij dresultaten negatief beïnvloed wer den. lukte het in de tweede helft van de competitie enkele zeer goede wedstrij den te spelen, waaronder o.a. de winst op de latere kampioen Tobec. Het succes werd in de bekerrondes voortgezet, en uiteindelijk slaagden de Thoolse dames erin. de laatste vier van distrikt 19 (West-Brabant) te bereiken. Deze halve finalewedstrijd werd op een warme zaterdagmiddag in Roos endaal gespeeld en de dames hadden flink wat improvisatietalent nodig ge had om vrijwel voltallig, alleen Ina de K under ontbrak, in de sporthal te ver schijnen. De le set was Amigos in het begin te gespannen om Rowi goed tegenspel te bieden. De dames hadden moeite, om de service goed naar de spelverdeelster te brengen en pas bij 10-2. begon het tot de Thoolse dames door te dringen, dat ze niets te verlie zen hadden. Vanaf dat moment kwam Rowi tot de ontdekking, dat de Zeeuwse dames zeker niet de mindere waren, en dat de aanval van Amigos het vijandelijk blok keer op keer pas seerde. Vooral Trudij Hage was deze set zeer op dreef, zowel aanvallend als verdedigend in het achterveld. Rowi won de set, maar 15-10 gaf al aan. .dat, Amigos goed terug was geko men. In de 2e set waren de teams goed tegen elkaar opgewassen, alleen was het nu Amigos. dat voortdurend voor stond en helemaal niet meer geimpo- neerd'was. het middenblok van Carla van Unflik blufte de lange midde- naanvalsters van Rowi regelmatig af, zodat deze dames in arren moede plaatsballen gingen geven, die door de Thoolse verdediging goed werden verwerkt. Janet Pollie zag het Rowi- blok totaal niet hangen en leefde zich uit met zulke harde smashes, dat de Rowi-verdediging keer op keer te laat kwam. De 16-14 stand voor Amigos geeft al aan dat deze set zeer spannend was. De 3e set was helemaal niet spannend en tot verbazing van de toe schouwers. vernederde Amigos de tegenstandsters volkomen. Fraai aan vallend. zowel door het midden als langs de antennes en fanatiek verde digend werd praktisch iedere bal van de grond gehouden en bij 12-0 gunde men Rowi het le punt. Lucv van Lui- nen maakte het mooiste punt van de wedstrijd. Twee Rowi-dames sluw aanvallend en verschalkend en bewe zen ook op de andere onderdelen, dat zij gemakkelijk op dit nivo mee kon den komen. De beide spelverdeelsters Anja de Wit. juist terug van haar hu welijksreis en Nelly Breker, regelmatig in spagaat, gaven goede set-ups en volkomen verdiend won Amigos met 15-3. Een stand die aangeeft dat dit misschien wel de best gespeelde set van het seizoen was. De stand was in tussen wel 2-1 voor Amigos en een verrassende uitslag was heel goed mo gelijk. dit realiseerden de Thoolse da mes zich ook wat remmend werkte op hun spel. Er werden onnodige fouten gemaakt en hoewel de strijd nog vol komen gelijk opging, kreeg Rowi toch de kans om terug te krabbelen en de vierde set met 15-12 te winnen. De w edstrijd ging om drie gewonnen sets. zodat een 5e set nodig was om de ft- naliste aan te wijzen. Aanvoerster Marriet Bakx die de ge hele wedstrijd al goed geserveerd had. gaf ook in de 5e set het goede voor beeld. zij scoorde veel met contra- smashes. Evenals Marleen Heyboer die hoewel fiks geraakt op haar kaak. voor de nodige punten zorgde door goed geplaatste aanvallen. Bij II-II had Amigos nog steeds een goede kans en daarom was het erg dat door persoonlijke fouten, de set met 15-12 werd verloren. 3-2 voor Rowi. Het trainer/coach duo Bakx/Nieu- wenhuis kan tevreden terugzien op de prestaties van het damesteam, dat vooral aanvallend bewees tot de sterksten te behoren, maar ook door inzet en de wil om voor elkaar te w er ken. werden enkele onverwachte overwinningen behaald. Dc kringgroep Tholen c.o. van de Vereniging Duitse Herders (VDH) organiseerde voor de tweede maal een wedstrijd met als inzet de Zec-Brahokaal liet werd weer een geslaagd evenement op het sportveld aan de Langeweg in Seherpenisse. Fr waren 18 combinaties uit Zuid-West Nederland. Deze groep was akliel' in de onderdelen speuren, appél en pakwerk. Op veler verzoek was het speuren aan het programma toegevoegd om hiermee de hondensport op een hoger peil te brengen. De keurmeesters R. Eek (Zuid- land) en J. Jansen (Zaandijk) za gen enthousiaste combinaties. De inzet van de deelnemers en de goede organisatie hadden een gunstige invloed op het verloop van deze afriehtingswedstrijd. Ondanks het regenachtige weer was iedereen na aHoop tevreden. Ol' 20 juli heeft de kringgroep i'holen een internationale keu ringsdag vanaf acht uur. Uitslagen: V.H.I. F M. Sehonk- neeht uit Vlissingen met Raldo 187 pnt.. 2. S. Koever uit Kapelle met Smoky 181 pnt.. 3. A. Wuvts uit St. Job in 't Goor met Kessv 178 put. V.H.I11 F .1. Schrijver uit Rotterdam met Eseo 273 pnt.. 2. W. v. Dijk uit Delft met Kerr\ 272 pnt.. 3. R. v.d. Jagt uil Oud-Vos semeer niet Oscar 270 pnt. Beste A: W. van Dijk (Delft) 96 pnt. Beste B: C. de Vries (Absdale) 92 pnt. Beste C: C. de Vries (Absda le) 97 pnt. Beste individuele: J. Schrijver (Rotterdam) 273 pnt. Teamprijzen: I. Phoenix 534 pnt. 2. Etten Leur 522 pnt. 3. Zuid-Be veland 512 pnt. SINT-ANNALAND SCOORT HOGER. SMALSTAD STELT TELEUR De Dose Kruiscollecte op Tholen heefi enkele opvallende uitkom sten gebracht. Coördinator J. M. v.d. Maas uit Poortvliet meldde opbrengsten van vier kernen: St.- Annaland ƒ2.866.65 - St.-Maar tensdijk ('3.102.30 - Scherpenisse 1.122.55 - Poortvliet f 1910.50. In St.-Annaland was er ƒ332.10 meer. maar Smerdiek had maar liefst f 831.75 minder op de tellij- sten. dankzij nog al wat legè zak jes en blanko briefjes. Tholen stad noteerde f 3.374.60.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1985 | | pagina 13