Jubilerende muziekvereniging O.V.M. krijgt veel waardering WD: meer spreiding van van bedrijfsvestigingen Muziekfeest 60 jaar 0VM voor jong en oud Uitgebreid feestprogramma dertig jaar Ten Anker BOUMAN POTTER Spreiding Opening streekmuseum Etherstoringen Niet vertillen Donderdag 23 mei 1985 41e jaargang no. 28 Voor berichten en advertenties het goede adres: EENDRACHTBODE Tel. 01665-2752 Modeshow Talentenjacht Reünie Molenstraat tel. 01662-2445 Poortvliet Betere keukens hebben een beste naam: Miele. THOOLSE VISHANDEL A.J. SCHOT EN ZN. B.V. Iedere dag aanvoer verse ansjovis en geep Levende Thoolse Bot Snelheidscontrole DEZE WEEK Ceremoniemeester A. Geertse van de jubilerende Oud Vossemeerse Muziekvereniging kon woensdag avond ruim 700 aanwezigen begroeten bij de receptie ter gelegenheid van het 60-jarig bestaan. De enorme loods van de gebroeders Quist aan de Veerstraat was tot de laatste plaats bezet, tyat het meeleven van de bevolking met de muziekvereniging nog eens extra onderstreept. Op een podium waren de muzikanten opgesteld in hun fraaie nieuwe uniformen, rode jas en zwarte broek. Zij werden aan de linkerzijde geflan keerd door de drumband en rechts door de majoret tes. Met 94 leden is O.V.M. momenteel het grootste korps in de gemeente Tholen. Tussen de bevolking Massale belangstelling voor diep geworteld korps in Oud-Vossemeer Uitbreiding bedrijfsverzamelgebouw St. Maartensdijk goedgekeurd In de Thoolse gemeenteraad ontspon zich maandagmiddag een discussie, wie er het meest voor spreiding van nieuwe bedrijven was. Unaniem ging men accoord met uitbreiding van het bedrijfsverzamelgebouw in St. Maartensdijk, maar vol gens de VVD mag de stimulering van de Smalstad niet teveel ten koste gaan van de andere kernen. SGP, CDA en PvdA maakten zich boos dat de liberalen zich als spreidingskampioenen opwierpen en vertelden evenzeer voor spreiding te zijn. Nieuw fenomeen Recht van koop In z'n derde nieuwe uniform heeft ook de 73-jarige G.J. van Driel het zestigjarig jubileum van de Oud- Vossemeerse muziekvereniging meebeleefd. Hij blaast al 57 jaar op de tuba bij OVM. De oudste muzikant deed 't een bijzonder genoegen, dat zijn achtjarige kleindochter Patricia Hartman bij de ma jorettes het feest meevierde. Zij is al anderhalfjaar bij OVM. Patricia heeft nog jonge benen en daarOm laat Opa Van Driel het lopen graag aan haar over, want de rondgangen zijn voor hem te zwaar. Tijdens concerten en repetities ontbreekt hij echter nooit. Hij beleeft daar het grootste plezier aan. "De repetitie, dat is de avond dat je geniet. Ik heb me altijd aan één ding gehouden en dat is de muziek. Daarbij ben ik niet alleen muzikant, maar ook verenigingsman. Het on derling contact vind ik bijzonder fijn", aldus de oud ste muzikant van de jubilerende O.V.M. Postbus 5 4697 ZG St. Annaland Eendrachtbode Postbus 5 4697 ZG Sint-Annaland Telefoon 01 665-2752 Telex 54520 Het enige nieuwsblad voor de streek Tholen en Sint-Philipsland. waarin opgenomen de Thoolse Courant en het Advertentieblad Verschijnt donderdag Postrekening 1 2 44 07 Bankrekening 30 30 05 556 Abonnement 18 per halfjaar. Per jaar 34.50 per post 42,70 per jaar Losse nummers ƒ1. Opgave advertenties voor dinsdag 1 6 00 u Advertentieprijs 0,33 plus btw per mm Spierinkjes t/m 20 woorden 7,50 contant Inclusief btw op rekening 9 Hoofdredakteur W Heijboer Wethouder J. Verstuijs gaf in een volle feesthal aan de Veerstraat het officiële openingsteken van de festiviteiten van de jubilerende Oud-Vos- semeerse muziekvereniging. Hij kreeg het vaandel van dhr. G. Plandsoen (rechts in oud uniform) en droeg 't over aan de nieuwe vaandeldrager: dhr. A. Lindhout (links in nieuw uniform). Ie giften is het duidelijk dat O.V.M. ook werkelijk tussen de bevolking staat, aldus de voorzit ter. Hij was die bevolking dank baar voor de grote steun tijdens al die '„aren en vooral ook bij de on- VERVOLG VAN PAG. 15 Dit woord is niet zo oud als de weg van Kramer, maar wel ouder dan die van de Thoolse gemeentelijke herindeling I97l. Immers, in de Tweede Kamer werd bij de be handeling van de herindeling Tholen met name door vanuit de ze regio wat aangevallen (toen nog) ARP-ers, C.H.U.-ers, K.K.P.-ers (nu C.D.A.-Tweede Kamerleden) benadrukt, dat alle zeven kernen leefbaar moesten blijven en daartoe voorzieningen spreiding noodzakelijk was. Merkwaardigerwijze waren de zelfde volksvertegenwoordigers bezig een wet te bekrachtigen, die concentreren inhield, terwijl als maar over decentralisatie werd gesproken. Mogelijk een juiste karakterisering van politiek. Woorden die een andere richting uitgaan dan daden. In elk geval werd het gevleugeld woord van de "spreiding" ook prompt door de plaatselijke volksvertegenwoordi gers overgenomen. Maar evenals op hoger niveau eerder met woorden dan met daden. Er moest vanaf begin juli 1971 tot vandaag de dag toch telkens weer worden gehamerd op dat spreidingsbesef en daardoor zijn er hopenlijk in dit opzicht in deze gemeente niet te grote brokken gemaakt. Vraag is wel of die er zonder dat hame ren niet waren ontstaan. Dat valt nooit te bewijzen. Veertien jaar later kan men dan peuleschillend opmerken, dat een VVD-reactie op een tweede be drijfsverzamelgebouw te Sint Maartensdijk meer een verkie zingsstunt is (ja, in maart 1986 al), dan een innig overtuigde nood zaak van een ook nu nog blijvende kernspreiding, maar voor wat de ze k estie aangaat, hebben we toch wat meer vertrouwen in de liberalen. Ze toonden zich immers steeds al gereserveerd voor wat concurrentievervalsing voor on dernemers kon betekenen. Con- currentie-vervalsing voor kernen binnen dezelfde gemeente is evengoed schadelijk. Grif toege geven, dat er een uitstekende re pliek van de betrokken wethouder was. Grif ook toegegeven, dat er commercieel veel te zeggen valt voor concentratie. Maar dan moet dat woord "spreiding" ook niet meer politiek gebruikt worden. Rondweg voor zijn raap, dat het zo beter is. Maar wegschuilen achter in elke kern, ja zelfs in Oud-Vossemeer, overigens niet in Stavenisse, een bedrijfsterrein te hebben gecreeërd, om daarmee bedrijven-concentratie zonder politiek te worden gestoord, lek ker te kunnen doorzetten, ging die VVD-fractie te ver. Daar kunnen we inkomen, zonder of wel met stemmenwinst-bedoelingen. (G.M.). Met het hijsen van een aantal vlaggen wordt zaterdag a.s. om 14.00 uur een feestweek van Ten Anker in Tholen officieel geopend. Deze wordt gehouden ter gelegen heid van het 30-jarig bestaan van dit bejaardencomplex van de stichting Verpleeg- en Rusthuizen Zeeland (SVRZ). Leden van de scoutinggroep De Heenetrecht verlenen medewer king bij deze ceremonie, evenals de Kon. Muziekvereniging Con cordia met een drum- en majoret- tenshow. Speciaal voor het jubi leum heeft de dirigent een mu ziekwerk geschreven en gecom poneerd: De Lelie, een bloem die veelal als symbool in de gezond heidszorg wordt gebruikt. Omstreeks 15.30 uur zal voor ge nodigden en bewoners een nieuwe diaserie met geluid over het hui dige Ten Anker worden vertoond. De eerstvolgende dinsdag zijn alle ouderen uit Tholen om twee uur 's middags van harte welkom in de recreatiezaal van de instelling. Daar wordt door personeelsleden van het ongeveer één uur durende toneelspel "In het bejaardenhuis" opgevoerd. Daarna bingo. Aan melding vooraf is niet noodzake lijk. 's Avonds kunnen jong en oud genieten van- een modeshow door het modehuis Inema. Het ligt in de bedoeling medewerkers van Ten Anker de kleding te laten showen. Woensdag 29 mei is er van 15.00 tot ongeveer 21.00 uur een fancy fair in en bij het be jaardencomplex. Een festijn dat nu al voor het vijfde achtereen volgende jaar wordt opgezet, maar ditmaal in het teken van het 30-jarig jubileum is gebracht. Een diner voor de bewoners siuui. donderdag op het programma. Als sluitstuk van deze vierde dag van de jubileumfeestweek kan men rekenen op muziek en to neelstukjes. Verder zijn er play- back/soundmixoptredens van El- vis en Vader Abraham. Het begint om 19.30 uur in de recreatiezaal Diverse bewoners en personeel sleden maken zich- op vrijdag 31 mei op voor deelname aan een play-backshow en een talenten jacht. Ook kan een beperkt aantal "artiesten" uit de bevolking mee doen. Aanmelding bij Ten Anker. De oud-medewerkers worden niet vergeten. Zij zijn (worden) uitge nodigd voor een reünie in Ten Anker op zaterdagavond 1 juni. Hen staat de al eerder genoemde diaserie en een koud buffet te wachten. Er zal verder volop de gelegenheid zijn "bij te praten" in een gezellige sfeer. De reünisten worden om 19.00 uur verwacht en betalen een geringe bijdrage voor deelname. Twee weken later is er dan op vrijdag 14 juni een officië le receptie voor genodigden van 16.30 tot 17.30 uur. Op zondag 16 juni tenslotte wordt in de grote zaal van Ten Anker een oecume nische dienst gehouden. Deze be gint om 14.30 uur en is toeganke lijk voor de bewoners met hun fa milieleden/relaties en genodig den. De diverse evenementen worden op video opgenomen. Het streekmuseum de Meestoof te St. Annaland is vanaf zaterdag a.s. geopend, voor het publiek. Naast de vaste collectie en de nieuwe aanwinsten zijn er twee tentoon stellingen: bezettingen bevrijding en bodemvondsten. Het museum is tot en met 7 sep tember geopend, dinsdag t/m za terdag van 15.00 tot 17.00 uur, alsmede Tweede Pinksterdag. Bij ue tentoonstelling Bezetting en Bevrijding wordt Ook aandacht besteed aan Napoleon en Indië, alsmede zelfs aan de Spaanse tijd. De tweede wereldoorlog staat echter in het middelpunt met fo to's, boeken en voorwerpen. WONINGINRICHTING Advertentie LM. gulden(grond, verharding, riole ring, energie) ten opzichte van vestiging elders. "Toch is de con centratie van bedrijven op het in dustrieterrein in St. Maartensdijk alleen juist voor b en w en de partijen die in het college verte genwoordigd zijn. De VVD is voor spreiding in alle kernen op de daar aanwezige bedrijfsterrei nen. Dat St. Maartensdijk gesti muleerd wordt, is een goede zaak, maar het mag niet teveel ten koste gaan van andere kernen als Tho len, Oud-Vossemeer, Poortvliet en St. Annaland. Alle nieuw ge vestigde bedrijven daar zijn op eigen initiatief gekomen, zonder dat de gemeente eraan te pas moest komen. Als er een derde of vierde BVG overwogen wordt, moeten we die elders bouwen", zei Van Gorsel. Hij constateerde dat de huur voorwaarden danig versoepeld VERVOLG PAG. 9 De PTT radiocontroledienst was dinsdag op Tholen omdat nogal wat storingen op radio en t.v. ge meld waren. In Tholen ging men naar de fam. B„ maar daar was alles in orde. In St. Maartensdijk viel evenmin *wat aan te merken, maar in St. Philipsland had T.K.J. geen vergunning voor een M.C.- bakje. Daar waren ook de meeste klachten vandaan gekomen. "Wij denken over concentratie van bedrijven in St. Maartensdijk toch iets genuanceerder dan de andere fracties. Wij zijn meer voor spreiding", zei J.L. van Gorsel. "In de commissie bestuurlijke aangelegenheden is er door alle fracties voor spreiding gepleit, maar het moet mogelijk zijn", liet Th. Aarnoudse weten. Hij vond het bijzonder jammer, dat de VVD verhinderd was voor de vergadering van de, commissie b.a. "Dan was het betoog van dhr. Van Gorsel anders geweest", aldus de SGP-fractievoorzitter. "Wij zijn voor spreiding van be drijfsvestigingen waar mogelijk, maar het ministerie van sociale zaken(dat een fikse subsidie gaf voor uitbreiding van het BVG) Voor al het fijne uit de zee nog steeds naar: Viswinkel Eendrachtsweg 15 Tel. 01660-2540 Deze week: Advertentie LM Op 15 mei werd een snelheids controle uitgevoerd op de Molen- vlietsedijk bij de scholen in Tho len. Een persoon werd bekeurd voor te snelrijden. Aan de Ten Ankerweg in Tholen kregen twee bestuurders een boete voor over schrijding van de snelheidslimiet, maar overigens werd er rustig ge reden. In de Stoofstraat te Poort vliet vielen zeven bekeuringen met 82'km als hoogste snelheid in plaats van 50 km. Spreiding Niet vertillen aan lokale t.v. Weer 63 mannen aan de slag VVD wil meer spreiding van bedrijfsvestigingen Over een jaar een nieuwe brandweer in de Smalstad Uitgebreid programma dertig jaar Ten Anker Raad niet eensgezind over startsubsidie SLOTH Bewoners Botshoofd bezorgd over Schelde-Rijnkanaal Oud-Vossemeers muziekfeest voor jong en oud Onzorgvuldig bij bouw kleed lokalen St. 'Philipsland koopt contai ner probleemstofTen Computer en aluminium ko zijnen voor Eben Haëzer- school Kleuterlust Tholen wordt af gebroken Onzorgvuldig bij bouw kleed lokalen Stemmen over lezers over Rammegors, bomen en honde- poep Tholense Boys en WHS spe len zaterdag finale Eendracht- cup MISBRUIK MAAKT HET SCHERPSTE MES BOT Dit nummer bestaat uit 16 pa gina's Alle lezers goede Pinksterda gen toegewenst Voorzitter A. Hommel gaf in zijn openingswoord een uitgebreid historisch overzicht. Hij deelde mee dat van de 92-jarige mede oprichter J.A. Dubois een bloem stuk was ontvangen. Na de festi viteiten zal dit geschenk de wo ning sieren van secretaris M.C.A. Quist, met 28 jaren het oudste be stuurslid. Hommel zei in zijn toespraak dat de muziekvereni ging vroeger als een elitaire groep werd beschouwd, maar dat ze nu tussen de bevolking wil staan. Hij stipte daarbij ook de enorme toe loop van jeugd in de laatste 15 jaar aan. Met ruim 300 donateurs, tonnen oud papier en jaarlijks ve- Het was weliswaar bij monde van de raadsvoorzitter, maar het leek toch veel meer op een burgerv- aderlijke uitspraak, toen in de Thoolse raad maandagmiddag door de burgemeester werd ge- waaarschuwd, dat de Sloth zich niet moet vertillen door ook me teen aan t.v. te beginnen. Niet al leen omdat een onderzoek in Gelderland recent uitwees, dat geen 30 procent nog iets afwist van de daar provinciale kabel-t.v., maar vooral omdat hier de zeker heid is, dat de helft van de bevol king daar (nog) niet rijp voor is en het ook komende jaren niet zal zijn. Als zich in een gemeenteraad zes van de zeventien tegen die moderne media verklaren, kan men grif uitrekenen om hoeveel gezinnen dat wel in zo'n gemeente gaat. Dat hoeft niet het enige mo tief te zijn om zich niet te vertillen, want er rest dan toch nog een fikse meerderheid, al kunnen we ook onder CDA-kiezers nog wel tegenstanders aantreffen. Maar wij zijn van oordeel, dat het er t.z.t. toch zal komen en worden aanvaard. Dat is echter ter zijner tijd. Wie dat wil forceren, wie zich om met de raadsvoorzitter te spreken, gaat vertillen, kan het deksel op zijn neus krijgen. Im mers, vaktechnisch en financieel, is een lokale radio-omroep toch nog altijd heel iets anders dan een lokale t.v. Waarbij niet moet wor den vergeten, dat het laatste ook vooral belangrijk is voor een aan tal categoriën in een samenleving, waarvoor men graag iets extra's wil en behoort te doen: zieken, minder validen, bejaarden. Daar om zal en moet die lokale t.v. ook wel komen, maar inderdaad niet bij voorbaat mislukken. Daarom langs de weg van de geleidelijk heid enniet vertillen. (G.H.). koos toch specifiek voor St. Maartensdijk?", zei J. de Bres. "Dat gaat me iets te ver, dat is nooit gesteld", antwoordde bur gemeester Baerends. W.C. van Kempen had met ver wondering naar het betoog van de VVD over spreiding geluisterd. "De risico's in St. Maartensdijk zijn minder en de exploitatie-op zet gezonder." Ook M. Dijke noemde 't verstandig het BVG in St. Maartensdijk uit te breiden. "Als er in andere kernen geen be hoefte is, moet je er daar geen bouwen." Het bestaande en het nieuwe BVG in St. Maartensdijk worden geëxploiteerd door het Onderne mingscentrum St. Maartensdijk B.V., waarin bouwbedrijf Uijtde- willigen en de Rabobank deelne men. In het huidige BVG zitten ruim 15 bedrijven en als de uit breiding klaar is, kunnen dat er 40 zijn. Rijk en provincie geven 370.000 gulden subsidie, waar door de huur 45 gulden per m2 kan blijven, evenveel als in het bestaande BVG. De Bres sprak over een nieuw fe nomeen en noemde de huurga- rantie van de gemeente(20.000 gulden gedurende vijf jaar) ook een nieuw element. "Deze uit breiding is een buitengewoon po sitieve zaak. Vanuit de bevolking wordt er nogal eens kritisch tegen aangekeken, maar elke arbeids plaats is er één en daarop moeten we inspelen. De risico's dienen we te aanvaarden", aldus de PvdA- fractievoorzitter. Hij stipte de scholingsprojecten van het ar beidsbureau nog aan om mensen van het eiland meer te benutten voor de nieuwe bedrijven. Van Gorsel noemde 't een hele goede zaak voor de werkgelegen heid dat het eerste BVG in St. Maartensdijk vol is. Hij had be grip voor de argumenten om de uitbreiding daar te verwezenlijken .gezien de besparing van 200.000 De oudste muzikant en de jongste majorette van de zestigjarige Oud- Vossemeerse muziekvereniging: dhr. tuba-blazer G.J. van Driel (73) en zijn achtjarige kleindochter Patricia Hartman. Zeven jaar geleden werd Advertentie 1M dhr. van Driel Koninklijk onderscheiden ter gelegenheid van zijn gouden OVM-jubileum.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1985 | | pagina 1