ar mm Tholense Boys - WHS in finale Eendrachtcup \E 'n buitenkansje vooralle surfers MAGIC Programma finale 25 mei WHS 3 wint toernooi Stavenisse 2 Donderdag 23 mei 1985 EENDRACHTBODE* 13 voetbal programma wielrennen paardensport Derde klassers in zonnig voetbaltoernooi bovenaan Een zonnig Eendrachtcuptoernooi heeft de in de competitie hoogst geklasseerde ploegen, de derde klassers Tholense Boys(gedegradeerd nu weliswaar) en WHS, als finalisten opgeleverd. In poule A lukte Tholense Boys dat dankzij een beter doelsaldo dan Vosmeer, terwijl WHS in poule B als enige de beide wedstrijden won. Zaterdag 25 mei zijn de finales, opnieuw in Tholen. Vosmeer-Stavenisse Thol. Boys-Vosmeer Stavenisse-Thol. Boys SPS-Smerdiek Smerdiek-WHS voor surfers (Se op kwaliteit staan SPS-WHS F. PUPILLEN STAVENISSE ZEGEVIEREN IN THOLENCUP handbal gymnastiek autosport Zaterdag 25 mei uur Finales Eendrachtcup Stavenisse-Smerdiek 14.00 Vosmeer-SPS 16.00 Thol. Boys-WHS 18.30 toernooi Vosmeer 4 en 5 10.30 Maandag 27 mei uur toernooi Vosmeer dames 11.30 toernooi WHS 3 «-«dB.», Thijs Fase Dirk Uyl gaven glans aan de tweede ronde van Nieuwerkerk. In de beslissende fase waren ze attent mee in de kopgroep die uit zeven cou reurs bestond. Het Thoolse duo maakte een goede beurt, want door hun sterke optreden kon het peleton niet meer terugkomen het bleef op een halve minuut steken. Bij het verdelen van de prijzen bleek Toon van der Steen uit Bruinisse de slimstete zijn. Hij won de koers over 93 km. in een tijd van 2.08.40. Fase eindigde als zes de en Uyl ging als zevende over de streep. De Tholenaren waren tevreden over hun optreden, misschien dat dit succes een vervolg krijgt in het Pink sterweekend. De ronde van Wouw op Hemelvaartsdag kende ook een boei end verloop met alweer Thijs Fase in een aanvallende rol. Hij kwam iets te kort voor de zege, Anjo van Loon ging hem voor, maar een tweede plaats in een sterk veld gaf hem toch voldoe ning. Nap Hage kon aardig meekomen en eindigde als tiende in dezdk§$s §A '/j* km. In Fijnaart was er weer een tiende plaats voor de Smerdiekenaar. Hier won van Loenhout uit Nieuw- Vossemeer. Maas van Beek uit Stave- nisse startte in Lewedorp. De ver brokkelde groep werd op een ronde achterstand gezet, maar van Beek spurtte toch naar de twintigste plaats. Hans Lindhout eindigde net buiten de prijzen. In de categorie niet-licentie- houders was er succes voor Peter Timmermans (8) en René Van Poort vliet (9), beiden uit Oud-Vossemeer en lid van 't Koetshuys" uit Tholen. Heieen Hage reed in Bavel naar de zestiende plaats. Zondagmiddag vanaf 12.00 uur koers in Nieuw-Vossemeer met de Thoolse KNWU-groep aan de start. Thijs Fase werd dinsdagmiddag 16de in de ronde van Hulst, 45 sec. Achter winnaar Anjo van Loon uit St. Wille- brord, die de 100 km reed in 2.12.56 u. Kringconcours Eendrachtruiters in Scherpenisse Zaterdagmorgen vanaf negen uur kunnen paardensportliefhebbers ge nieten van afdelings- en individuele dressuur ^ij het kringconcours van de Eendrachtruiters in Scherpenisse. Om 11.15 uur springen de pony's uit de klasse B en het middagprogramma begint om 13.15 uur. De parade is gepland om 15.15 uur. Er komen ze ven verenigingen naar het Pluimpot- terrein. De Eendrachtruiters waren zaterdag 11 mei te gast op het kringconcours in Stellendam. In totaal reden 10 Thoolse combinaties in de verschillende klas sen en dressuur ringen. Bij de pony's hield Heieen Zuidweg met Jonker het vaandel hoog door in de LI dressuur 120 punten te verrijden. Dit leverde haar een winstpunt en de derde prijs op. Klasse B pony's: Pauline Quist op Ramona 89 punten, Petra Baay op Bonny 104 p. Rian van Nieuwenhuij- zen op Robin 106 p. Klasse LI pony's: Helma v.d. Slikke, Chester, 105 punten. Klasse L2 pony's: Richard v.d. Werf op Ceasar 108 p. Deze combinatie sprong tevens het M parcours en had daarin 9 fouten. Dressuur paarden: In de klasse LI be haalde Jet Brooymans op Ulvia 120 p. en een winstpunt. Monique de Jonge op Wilco verzamelde 121 p. een winstpunt en een blauwe rozet. In de klasse B reed Hanny Westerveld op Hope 116 p. bij elkaar en Elles Punt op Eros 113 p. in de klasse M. Tijdens de parade werden de prijzen uitgereikt. De paarden van Monique de Jonge en Elles Punt bleven inge vlochten, gezien hun deelname zondag 12 mei aan het concours hippique van de Plantageruiters in Wouwse Planta ge. Connie Slager en Helen van Dalen maakten met hun jonge paarden hun debuut. Dressuur: Connie Slager met Zichor 122 p. een winstpunt en de derde prijs. Helen van Dalen verzamelde met Zembi 123 p. en een winstpunt. Ton v.d. Werf kwam met Wirabel eveneens uit in de B-dressuur en behaalde 114 p. Monique de Jonge re d.metxEr sxee..x behaalde met Wilco haar tweede winstpunt in de LI dressuur met 128 p. Elles Punt reed met Eros een goede proef en kreeg hiervoor 115 p. in de klasse Ml. Kees van Dalen was de enige Thoolse springruiter en hij ver tegenwoordigde het eiland Tholen met succes. Met Tarina werd hij in het L parcours 5e. In het Z-parcours tikte Ugoletto er slechts één balk af. Als afgevaardigden van de Een drachtruiters gingen zaterdag Kees van Dalen, Elles Punt en Jet Brooy mans naar Kruiningen voor het con cours hippique L.R. Reimerswaal. El les Punt met Eros kwam in tijdnood om goed los te kunnen rijden en be haalde in de klasse M dressuur slechts 109 p. Jet Brooijmans met Ulvia schit terde in de LI dressuur met 135 p. en de 2e prijs, \yat haar twee winstpunten en promotie naar de L2 opleverde. Kees van Daalen werd na een mooi foutloos parcours 5e in de klasse L springen. Met Ugoletto deed hij daar nog een schepje bovenop. In een deel nemersveld van topruiters uit West- Brabant en Zeeland werd hij 2e in de klasse Zwaar. Zaterdag is de rijkunst van de Een drachtruiters te bewonderen tijdens het kringconcours op de Pluimpot in Scherpenisse. 's Morgens verrijdt men de afdelings- en individuele dressuur, terwijl 's middags de springnummers en een pony-spel worden afgewerkt. Een parade, waaraan alle ruiters en amazones deelnemen, besluit de dag. Organisator Tholense Boys zag diging, maar hun voorzetten wer- 1 zag door het prima weer een flink aantal bezoekers de sportvelden aan de Zoekweg opkomen tijdens dit jaarlijkse voetbalevenement. Vierde klasser Vosmeer opende donderdag de 20ste editie van de Eendrachtcup met een krappe 2-1 overwinning tegen afdelings tweede klasser Stavenisse en dat bleek onvoldoende te zijn. Tho lense Boys en Vosmeer bleven 'namelijk met 1-1 in evenwicht, waarna Stavenise door Tholense Boys met 0-3 werd verslagen. Die royalere overwinning van de Tholenaren leverde een finale plaats op ten'koste van Vosmeer. In poule B zorgde SPS voor een grote verrassing door Smerdiek via een strafschop met 1-0 te ver slaan. De blauw-zwarten wilden dat tegen WHS wel goed maken, maar de St. Annalanders scoorden twee keer tegenover Smerdiek geen enkele maal. SPS kon in de laatste wedstrijd WHS niet uit de finale houden: 0-3. Wie de beide reservekampioenen in de vierde klas, Vosmeer en Smerdiek, als finalisten had ge tipt, kwam bedrogen uit. Vosmeer speelt zaterdag tegen SPS oip de derde en vierde plaats en Smer diek, vorig jaar finalist tegen Tholense Boys, beslist tegen Sta venisse wie er vijfde en zesde wordt. In de voorronden maakte WHS de meeste doelpunten(5) en de St. Annalanders bleven als enige ploeg zonder tegenpunten, Smerdiek maakte geen enkele goal. Al in de tweede minuut was er een kansje voor Vosmeer, maar Leo Havermans speelde de bal in handen van doelman Rien Smits. In de 20ste minuut maakte Ha vermans geen fout toen de Stave- nisse-verdediging faalde: 1-0. Te voren was een fel spelend Stave nisse te zien, maar men slaagde er niet in om te scoren. Twee minu ten na de openingstreffer zorgde Leo Polderman wel voor 2-0. Na rust kwam Stavenisse toch dichterbij. In de 10de minuut profiteerde Paul Oostdijk van een fout in de Vosmeer-verdediging: 2-1. Bij Vosmeer kreeg met name John v.d. Klundert nog een kans, maar zijn schot stuitte op de lat. Stavenisse verscheen ook regel matig voor het Vosmeer-doel, wat mogelijk was door een zwak ope rerend middenveld, maar doel punten bleven uit. Na een grove overtreding werd Kees Wesdorp door scheidsrechter Van Nispen uit het veld gestuurd. Met tien man bleven de Stavenissenaren knokken en Vosmeer was onm achtig om nog te scoren. Vosmeer moest in poule A op nieuw aantreden voor 2x35 minu ten voetbal tegen het frisse Tho lense Boys. Andries Lindenberg en Jan v.d. Vlies passeerden her haalde keren de Vosmeer-verde den met benut. In de 23ste minuut bierd Leo Polderman neergelegd nnen de 16 meter, maar scheidsrechter Van Nispen beslis te een vrije trap en gaf Paul Deurloo een officiële waarschu wing. Ondanks een aandringend Tholense Boys was het vijf minu ten later toch Vosmeer dat op voorsprong kwam. Een ingooibal werd door Leo Polderman ineens op de linkerschoen genomen en via onderkant lat ingeschoten. Doelman Bert Jacobs was kans loos bij dit verrassende schot: 0-1. Na rust bleven de ploegen aan el kaar gewaagd. De Thoolse laatste man Piet Geuze werd wel naar voren gedirigeerd en dat leverde meer stootkracht op. Hij stond een kwartier voor het einde aan de basis van de gelijkmaker. De Vosmeer-verdediging stak geen vinger uit en Jan v.d. Vlies verzil verde de voorzet in de linker hoek: 1-1. De laatste wedstrijd in poule A ging tussen Stavenisse en Tholen se Boys. Pas in de 25ste minuut konden de Tholenaren het veldo- verwicht in een doelpunt uitdruk ken: Jan v.d. Vlies scoorde 0-1. Een kwartier in de tweede helft werd de voorsprong verder uitge bouwd. Een teruggelegde bal werd door Henk Boxhoorn van afstand ingeschoten: 2-0. Zeven minuten later viel de definitieve beslissing. Een vrije trap van Tholense Boys werd in eerste in stantie door de SCS-keeper ge stopt, maar de ingelopen Jaap Schot stond helemaal vrij en schoot alsnog de bal het doel in: 0-3. Met name in de tweede helft werd het duel onvriendelijker en scheidsrechter Stoutjesdijk zag zich genoodzaakt de grensrechter van Stavenisse uit het veld te stu ren. In de eerste wedstrijd van poule B ontmoette een met veel inzet spe lend SPS een weinig imponerend Smerdiek. Ondanks goede scho ten van Wim en Rien Vroegop lukte het de blauw-zwarten niet om te scoren. SPS deed er niet voor onder, maar het prachtige schot van Dick Uyl werd met de voet gekeerd door doelman Kees Lindhout en in tweede instantie koos de bal het luchtruim. Jan Hage schoot te gehaast over en pas uit een stilstaande situatie kwam SPS op voorsprong. Bram Hage werd gevloerd door Perry Opree, waarna Jan Hage de pe nalty benutte: 1-0. Dat was in de 25ste minuut. Tevoren had SPS van scheidsrechter Wim Stoutjes dijk uit St. Annaland een vrije trap gehad, want Smerdiek had moeite met het aandringende SPS. Er was af en toe wel een uit braak, maar de lob van Rien Vroegop werd door keeper Hans Hartog tot hoekschop verwerkt. In de tweede helft moest Guno Pelgrim in de Smerdiekse spits voor gevaar zorgen, maar behalve een ver boogschot van Chris Koopman, waarmee keeper Har tog tegen de zon in moeite had, kwamen de blauw-zwarten niet. Een prima inzet van Bram Hage werd door doelman Lindhout tot hoekschop verwerkt en zijn kop- terrein Tholense Boys, Zoekweg, Tholen 14.00 uur 5e/6e plaats: Stavenis se-Smerdiek 16.00 uur 3e/4e plaats: Vosmeer- SPS 18.00 uur le/2e plaats: Tholense Boys-WHS bal kwam ook in handen van de Smerdiekse keeper. Rudi Wes- dorp(Smerdiek) werd nog geno teerd door Stoutjesdijk, De vreugde-uitroep van aanvoerder Rien Schipper bij het eindsignaal duidde erop, dat SPS in de wolken was met de krappe zege. Smerdiek gooide voor de tweede wedstrijd o.a. Wim Scherpenisse in de strijd tegen WHS. 't Werd een pittige partij met veel gefluit van scheidsrechter Gabriels, die bij een terechtwijzing de betrok ken speler naar achtger duwde. In de eerste minuten was WHS ge vaarlijk met een schot op de lat van Rien Fase, terwijl doelman Lindhout de inzet van Johan v.d. Repe keerde. Smerdiek leverde prima tegenwerk en een mooie actie van Rien Vroegop was het sein voor meer mogelijkheden. Robert van Splunter schoot van vlakbij tegen keeper Theo den Tholense Boys, organisator van de 20ste Eendrachtcup, maakte op He melvaartsdag in de voorronden een 0-1 achterstand in de tweede helft goed. Daarvoor werdkopspecialist en laatste man Piet Geuze (derde van links) naar de spits gedirigeerd, waar Andries Lindenberg (rechts) een goede partij speelde. Vosmeer-aanvoerder Leo Havermans en Koos Capelle (links) konden de gelijkmaker van Jan v.d. Vlies niet voorkomen, waar mee de Tholenaren in de Eendrachtcup-finale kwamen, die zaterdag a.s. wordt gespeeld. Engelsman op en met vrije trap- pfen(door WHS tot hoekschop verwerkt) en corners bleef Smer diek druk uitoefenen. Bij de St. Annalanders kwam alleen Theo van Poortvliet nog aan een ge vaarlijk schot toe, dat door keeper Lindhout tot hoekschop werd verwerkt. In de tweede helft dwong WHS met een paar mooie aanvalsacties Smerdiek op de knieën. Invaller Bram Rijnberg zette in de 5de minuut goed voor en bij de tweede paal maakte Piet Fase de ope ningstreffer. Johan v.d. Repe sla lomde in de 11de minuut door de Smerdiekse verdediging en be kroonde zijn lange solo met een pass, die door Kees Westdorp in geschoten werd: 2-0. Smerdiek moest aanvallen en WHS kreeg ruimte via Kees en Sander West dorp, maar de uitlopende doel man Lindhout en verdediger Per ry Opree(ba! van de lijn gehaald) brachten redding. Smerdiek was MAGIC, een onder eigen naam uitgebracht exclusief funboard voor de beginnende funsurfer. Nu semi-compleet voor slechts f 585,- Volume: 145 Itr. Lengte: 2,80 mtr. Gewicht: 13 kg. Breedte: 0,66 mtr. Alléén te koop bij Magic Sports en Supersurfing. Dealers van: TIGA, F2, KLEPPER. TEN CATE, BROWNING, CHAPTER, GUL, FALC0, HOOD, NEIL PRVDE, TOPSAILS. rcr, lel 01640 58914 Supersurfing Koningsplein 214 (hoek Piusstraatl 5038 WJ Tilburg Tel 013-433960 Advertentie IM Het binnenhalen van een kampioenschap door een A-juniorenteam in het internationaal jongerenjaar geeft volgens trainer en Smer- diek-bestuurslid Cees Stoutjesdijk extra glans aan de titel. Alex Hogendoorn, Flip Hartog, Jan van Dijke, Leen Suurland, Rudie Overbeeke, Martin op den Brouw, Frans Ista, Jacco Priem, Wim Priem, Huib Uil, Gerjan van Vossen, Erik de Hooge, Frans Hagenbeek en Steven Lo-a-sjoe willen nu 1 juni in Poortvliet ook nog de Tholencup voor A -junioren winnen. (foto Cor Poot) De A-junioren van Smerdiek be haalden het kampioenschap in de A 1-klasse van de kring Bergen op Zoom. Van de 20 wedstrijden werden er 18 gewonnen, 1 gelijk gespeeld en 1 verloren. Men scoorde 106 doelpunten en kreeg er 26 tegen. Gezien het spel en de tegenstand van andere ploegen spreken trainer Cees Stoutjesdijk en leider Piet Janse van een te recht kampioenschap, 't Kon ei genlijk niet mislopen dit seizoen en de twee trainingen per week hebben hun vruchten afgewor pen. Na een goede competitie was Smerdiek echter toch afhankelijk van de laatste competitiewedstrijd Dosko-Cluzona. Won Dosko, dan wa/en de twee punten voorsprong van Smerdiek voorbij en moest een beslissingswedstrijd de kam pioen aanwijzen. Maandagavond trok Smerdiek in grote getale naar Bergen op Zoom en de hoop dat Vosmeer niet won, kwam uit. De Bergenaren verloren, zodat Smer diek in de kantine aan het kam pioensfeest kon beginnen. Voor zitter Sjaak Moerland en jeugdse- cretaris Huib Knuist brachten hun felicitaties over en boden bloemen aan, waarna men nog gezellig bij een bleef. gevaarlijk met vrije trappen en toen Chris Koopman in tweede instantie doel leek te treffen, bracht Piet Fase op de lijn red ding. De vrije trap van Wim Scherpenisse werd door de WHS- keeper uit de hoek gehaald. Daarentegen verprutste Sander Westdorp een prachtige kans en schoot Rien Fase bij een uitval naast. Het bleef 2-0. Al gaat het dan in de competitie niet te best, al een paar jaar over treft SPS zichzelf tijdens de Een drachtcup. Vorig jaar viel er te genieten en donderdag toonde SPS zich in de laatste wedstrijd van de B-poule, waarbij dus al wat vermoeidheid in alle benen zat, opnieuw een wilskrachtige ploeg. Met name de achterste linie o.l.v. Rien Schipper kreeg heel wat te verwerken, maar kon 't heel lang uitstekend volhouden. Ook het middenveld, met Dick Uyl - de echte aanvoerder en tegelijkertijd rustbrenger - Wout van As, Jan Hage en Dave van Haaften, bleven doorgaan de WHS-op- bouw te storen. Voorin kon men echter niet dikwijls gevaarlijk worden, al waren er o.a. kopbal len van Kees Scheermeijer en Jan Elenbaas, die WHS-doelman Kees Smits wakker hielden. De mooiste kans in de eerste helft was voor Kees Westdorp(WHS), die echter z'n enkel verzwikte en moest worden vervangen door Bram Rijnberg. Van hem kwam veel gevaar wanneer hij - opko mend - z'n schoen achter het leer kon plaatsen. Keeper Hans Har tog toonde zich echter zeer be kwaam. De groen-witten waren ver aan het eind van hun latijn, wat zich openbaarde in de onzui vere passes. Een paar keer verloor Rien Fase jr het duel van zijn SPS-tegenstander Jan Overbeeke, maar vlak voor rust ging Fase goed door en schoot hij van vrij dichtbij hoog in het net: 0-1. In de tweede helft kreeg SPS de kans op de gelijkmaker. De door gebroken Jan Elenbaas werd ge vloerd binnen het strafschopge bied door de keeper en een speler. Dick Uyl plaatste de strafschop echter onvoldoende hard en Smits zag kans de bal te keren tot vreugde van de WHS-aanhang. Daarna voltrok Sander Goedege- buure hqt vonnis na een vloeiende aanval van de St. Annalanders: 0-2. SPS bleef dapper doorgaan en raakte nog een paar keer het houtwerk, maar de voorhoede was onmachtig. Kort voor het einde werd het nog 0-3 via de voor Jo han v.d. Repe ingevallen Sander Westdorp. De voorronden waren gespeeld, zaterdag 25 mei de fi nales. POULE A Vosmeer-Stavenisse 2- 1 (strafschoppen 5-5) Thol.Boys-Vosmeer 1-1(4-3) Stavenisse-Thol.Boys 0-3(0-4) STAND Thol. Boys 11 11000 33 44-1 Vosmeer 11 11 000 333 333-2 Stavenisse 00 00 22 00 11-5 OPSTELLINGEN Vosmeer: Leo Havermans, Sjaak Hommel, Ad van Treijen, Hans Vaders, Rien Vaders, Hans Pol derman, Leo Polderman, Henk Potappel, Ad Verhees, Wim Douw, Dick den Hollander, John v.d. Klundert, Jan Burgers, Koos Capelle. Stavenisse: I. Deurloo, J. Hoek, A. v.d. Jagt, P. v.d. Jagt, D. de Jonge, A. Klippel, W. Klippel, A. Moer land, H.C. Mol, N.C. Nooy, P. Oostdijk, C. Smits, M. Smits, C. Wesdorp. Tholense Boys: B. v.d. Aarssen, M. Jansen, P. Geuze, Chr. Quist, B. Schot, Joh.Schot, A. Gunter, H. Boxhoorn, J. v.d. Vlies, J. van Dijke, A. Lindenberg, A. Jansen, J. Schot en Ij. Jacobs. POULE B SPS-Smerdiek 1-0(3-4 strafschop pen) WHS-Smerdiek 2-0(2-4) SPS-WHS 0-3(3-3) STAND WHS 222 000 000 444 555-0 SPS 1111 000 111 222 1111 -3 Smerdiek 000 00 22 00 000-3 OPSTELLINGEN SPS: Hans Hartog, Dick Uyl, Bram Hage, Jan Hage, Jan Elen baas, Jan Overbeeke, Jan v.d. Graaf, Wout van As, Wim de Groen, Dave van Haaften, Kees Scheermeijer, Kees van Tiggele, Wim de Graaf, Rien Schipper, Johan van Tiggele. Smerdiek: C. Lindhout, P. Janse, A. Hogendoorn, A. Poot, W. Vroegop, M. Vroegop, W. Scher penisse, R. v. Splunter, Chr. Koopman, J. de Viet, P. Opree, P. Polderman, M. Lindhout, R. Wesdorp, G. Pelgrim. WHS: Theo den Engelsman, Kees Smits, Dies de Witte, Rinus Westdorp, Piet Fase, Willem Jan Ligtendag, Sander Goedegebuure, Bram Rijnberg, Rien Fase sr. en jr., Kees Westdorp, Sander West- dorp, Theo van Poortvliet Zaterdagmorgen 11 mei werd on der prima zomerweer de Tholen cup voor de F.-pupillen afge werkt. De jongeren maakten er een leuke voetbaldag van. Op een sportieve en speelse manier wer den de duels gespeeld. Ouders, familieleden, vrienden en beken den konden genieten. De teams van WHS 1 en Smerdiek 1 kwa men het toernooi ongeslagen door, absolute uitblinker was de ploeg van Stavenisse met het maximaal puntental. Jeugdvoor- zitter Rinus van Tiggele van SPS overhandigde de wisselbeker aan de trotse aanvoerder William Smits, Verder kreeg iedere speler een vaantje. Het winnende team had als leiders Bert Mol en Paul Oostdijk en bestond voorts uit H. Burgers. M. Dorst, J.M. van Haaften J. v. Hemert, R. Saris, R. v.d. Jagt, A. Neele, W. Smits en E. van Rossum. Uitslagen: Stavenisse F1 - WHS F2 7-0; SPS F1 - Thol. Boys F2 1-1; Tholense Boys F3-Thol. Boys F1 0-2; WHS Fl-Smerdiek F1 0-0; SPS F1-Stavenisse F1 0-4; Thol. Boys F2-WHS F2 2-0; WHS F1-Thol. Boys F3 6-0; Smerdiek F1-Thol. Boys F1 2-0; Stavenisse F1-Thol. Boys F2 3-0; WHS F2- SPS F1 0-2; Thol. Boys F1 - WHS F1 0->2; Thol. Boys F3-Smerdiek F1 1-4. Eindstand: 1. Stavenisse 6 pnt.; 2, WHS 1 5 pnt.; 3. Smerdiek 1 5 pnt; 4. Thol.Boys F2 3 pnt.; 5. SPS F1 3 pnt.; 6. Thol. Boys F1 2 pnt.; 7. Thol. Boys F3 0 pnt. 8. WHS F2 0 pnt. Op zaterdag 1 juni de Tho lencup voor A. junioren. Aanvang 12.30 uur. Prijsuitreiking rond 17.30 uur door federatievoorzitter J. de Laater. WHS 3 won zaterdag ongeslagen het toernooi van Stavenisse 2. De SCS-organisatie kwam aanvanke lijk in de problemen, toen Tho lense Boys 3 zich de avond ervoor meldde. Om toch vijf ploegen op het veld te krijgen trok men enke le spelers van het eerste en acht spelers van het derde Stavenisse elftal aan. Uitslagen: NOAD 2-Stavenisse 2 1-2, Stavenisse 3-WHS 3 0-2, Ril- landia 2-NOAD 2 0-0, Stavenisse 2-Stavenisse 3 4-0, WHS 3- Rillandia 2 1-0, NOAD 2- Stavenisse 3 0-1, WHS/ 3- Stavenisse 2 4-0, Stavenisse 3- Rillandia 2 2-0, WHS 3-NOAD 2 5-1, Stavenisse 2-Rillandia 2 1-1. Eindstand: 1. WHS 3 8+11; 2. Stavenisse 2 5 1; 3. Stavenisse 3 3-14. Rillandia 2 2-3; 5. NOAD 2 2-5. EEM-HVT (toernooi) Het heren- en damesteam van HVT uit Tholen speelde op Hemelvaartsdag tegen EEM in Middelburg. Het was wel wennen om op gras te handballen, maar na verloop van tijd lukte dit aar dig. De HVT-dames draaiden vooral in de eerste wedstrijd goed. Deson danks verloor men met 5-3 van de Middelburgenaren. De talrijke vrij spelen van Ger van Os werden be loond met een mooi doelpunt. Tijdens de drie resterende wedstrijden boden de HVT-dames flink tegenweer, maar de EMM-druk was te groot. Door blessures van Willie Rijnberg en Jac queline Roelse raakte men zo ver zwakt, dat winst niet meer haalbaar was. Het herenteam had pas na twee wed strijden het spelritme te pakken en toen kregen de HVT-ers er een wissél- speler bij. Bij de dames scoorde Ciska Hage tijdens het gehele toernooi 6 x, Ger van Os lx en Annemie lx. Heren: Martin de Jager 6x, Kees Schot 13 x, Paul van Trijp lx, Marco Vos lx en Pieter Verhoef 2x. HVT heren-Delta Sport Het herenteam van HVT verloor za terdag met 21-9 van Delta-Sport. Het was een sportieve wedstrijd met veel afwisseling. HVT speelde bepaalde momenten superieur, wat weer werd opgevolgd door inzinkingen. Voor het publiek werd het aantrekkelijk toen HVT-keeper Pieter Verhoef mee ging spelen. Verhef moest zich af en toe razendsnel naar zijn doel reppen als Delta Sport in balbezit kwam. Kees Schot raakte geblesseerd aan zijn arm. De doelpuntenmakers bij HVT zijn: Kees Schot 5x, Martin de Jager lx, Pieter Verhoef lx. Dries Nuyten 2x. toernooi Hontenisse HVT nam zondag deel aan een toer nooi in Hontenisse. De blessure die Kees Schot zaterdag opliep bleek mee te vallen, aangezien hij weer al mees peelde. Ondanks de inzet en het mooie weer verloor HVT alle wedstrijden. Wel was een stijgende lijn in het spel van de Thoolse ploeg te bespe ren. Nieuwe leden zijn bij HVT van harte welkom. U kunt contact opnemen met met mw Klaassen, tel. 01660-2851. Onderlinge wedstrijden Olympia Tho len Sporthal "Meulvliet" in Tholen was woensdagavond 15 mei het strijdto neel van jeugdturnsters in de leeftijd tot en met 11 jaar, 14-15 jaar en de jongens. Er werd met veel plezier en enthousiasme geturnd, terwijl op de tribune het publiek talrijk aanwezig was om naar de verrichtingen van de gymnasten te kijken. Er werd met de kleinsten om 18.30 uur gestart en op 4 toestellen tegelijk geturnd. Dit verliep vlot zodat om 19.15 uur de volgende ploeg kon aantreden om hun kunnen te laten zien voor de juryleden. Om 19.50 uur kwam de laatste groep op draven terwijl om 10 over acht de jon gens acte de presence gaven. Na de warme turnavond werd de uitslag be kendgemaakt, nadat de telcommissie als dank een bloemetje in ontvangst had genomen. De hoogst geplaatsten ontvingen een medaille, terwijl alle kinderen een diploma kregen. Uitslag: meisjes t/m 11 jaar A3 1. Sandra Burggraaf 31.85 p.; 2. Joyce Karre- mans 31.60 p.; 3. Sylvia van der Hey- den 31.55 p.; 4. Elise Slabbekoorn 31.40 p.; 5. Elise Visser 31.30 p.; 6. Sandra de Goey 31.20 p. A2: 1. Ester Deurloo 32.80 p.; 2. Irma van Dijke 32.25; 3. Saskia Bohr 31.90 p.; 4. Con- ny van der Helm 31.35 p.; 5. Miranda Pais 31.30 p. Al: 1. Murielle Karre- mans 35.00 p.; 2. Sylvia van den Don ker 34.60 p.; 3. Monica Wisse 34.40 p.; 4. Christianne Verduit 33.55 p. Meisjes 14-15 jaar C2 Jongens El: 1. Elmieg Polderman 31.25 p. 2. Marcel Verbiest, 2. Menno van Oosten 45.75 p. Wim Feenstra uit Tholen stond in het tussenklassement op een eerste plaats en plaatsgenoot Hans Tempelaars werd vierde in de formule II 1600 cc. Verandering in het weerbeeld bete kende echter een voortijdig einde van de crosswedstrijd op het scheldecircuit in Rilland Bath. Na twee manches werd de strijd zondag gestaakt wegens de zware regenval, want de auto's wa ren bijna niet meer te besturen in de modder.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1985 | | pagina 13