THOLENDERWIJS informatierubriek van de gemeente tholen HINDERWET: KENNISGEVING BEKENDMAKING BESCHIKKING ZATERDAG 11 MEI: NATIONALE MOLENDAG MAANDAG 13 MEI 1985 om 20.00 uur in "HAESTINGE" OPRICHTINGSBIJEENKOMST van de STICHTING LOKALE OMROEP THOLEN (S.L.O.TH.) WIJZIGING OPHAALSCHEMA REINIGINGSDIENST I.V.M. HEMELVAARTSDAG OVERHANGENDE TAKKEN SLUITING GEMEENTELIJKE SPORT VELDEN EN SPORT- EN GEMEEN SCHAPSCENTRA Donderdag 9 mei 1985 EENDRACHTBODE 5 SPREEKUUR BEN W SPREEKUUR WONINGSTICHTING Woonerf] 1945 5 mei 1985 MOOI-ZIJN BEGINT BIJ 'HAAR' Contributie 0,10 Feestprogramma duivenrubriek STEMMEN VAN LEZERS Dodenherdenking Redactie: Voorlichtingsambtenaar Gemeentehuis Tholen Markt 1 -5 Sint-Maartensdijk Tel 01666-2955 Op zaterdag 11 mei vindt de 13de Nationale Molendag plaats. Wan neer er die dag genoeg wind is, zal een groot aantal van de bijna 1000 molens in Nederland draaien. De molens, waar een vlag of blauwe wimpel uithangt, zijn dan te bezichtigen. De vereniging De Zeeuwse Molen heeft voor die dag een aantal routes samengesteld, die zowel met de fiets als met de auto gereden kunnen worden. Het zijn puzzel- tochten. Van deze routes voert de Grensmolenroute langs 5 korenmo lens in het grensgebied van Brabant en Zeeland. Het landschap van dit gebied is zeer afwisselend. Men rijdt zowel over de hoger gelegen Brabantse zandgrond, als door het Zeeuwse poldergebied. Ook de dorpen Halsteren en Oud-Vossemeer en het stadje Tholen hebben ieder een eigen karakter. De molenaar van de St.-Antonusmolen te Halsteren is F. Moerland. Hij is de enige beroepsmolenaar op de route. Aan de vele zakken graan en meel is te zien daydeze molen nog regelmatig in bedrijf is. De Kladse molen heeft betere dagen gekend. Het is nu niet meer dan een ruïne. De Assumburg te Nieuw-Vossemeer wordt op het ogenblik gerestau reerd. De kap van de molen is inmiddels geheel vernieuwd met behulp van vrijwilligers onder leiding van molenmaker Verbij. De witte stenen stellingmolen te Oud-Vossemeer is in 1 975 en 1976 gerestaureerd in het kader van de A.N.W.B.-molenaktie. De molen is eigendom van de vereniging De Hollandsche Molen. De walmolen de Hoop te Tholen is de oudste molen van het vijftal. Hij werd in 1736 gebouwd. Vrijwillige molenaar O. Huiskamp laat de molen, die dit jaar van nieuwe wieken is voorzien, "voor de prins'" draaien. Vermoedelijk zal binnenkort worden begonnen met de res tauratie van het inwendige. Wanneer de wind dit toelaat, zal de vang van de molens te Halsteren en Tholen rond 10.30 uur worden gelicht. Deze molens zijn dan ook te bezoëken. 's Middags is ook de molen te Nieuw-Vossemeer te bezich- 'Htjën. Of die dag de mol.en van Oud-Vossemeer zal draaien is nog niet zeker. De routebeschrijving van de Grensmolenroute is op 11 mei verkrijg baar in de molens te Halsteren en Tholen. Achter de routebeschrijving zijn vragen over de langs de route liggende molens opgenomen. Deze kunnen tijdens de bijna 30 km lange tocht worden beantwoord. Onder de beste inzenders worden een aantal prijzen verloot. Het doel van deze bijeenkomst is de vorming van een stichtingsraad. Deze stichtingsraad vormt het bestuur van de lokale omroep. Deze raad stelt het beleid van de lokale omroep vast. De samenstelling van deze raad moet zodanig zijn dat deze representatief geacht kan worden voor de Thoolse samenleving. Daarom is in de statuten bepaald dat de leden dienen te worden voorgedragen door organisaties van culturele en maatschappelijke geledingen in de gemeente Tholen. Ook streeft men er naar om vertegenwoordigers uit elke kern in de stichtingsraad te krijgen. Duidelijk moet zijn dat de stichtingsraad verantwoordelijk is voor het algemeen beleid van de lokale omroep. Het is dus niet zo dat de raad zich gaat bezighouden met de uitzendingen zelf. Men komt enkele malen per jaar bijeen (volgens de statuten minimaal 2x per jaar). Lidmaatschap van de stichtingsraad Alle verenigingen in de gemeente Tholen, voor zover zij althans in de gemeentegids vermeld staan, zijn door de initiatiefgroep SLOTH ver zocht kandidaten voor het bestuurslidmaatschap van de stichting voor te dragen. In de daarbij verstrekte informatiefolder is voorts sprake van een verplichte donatie van bijv. 50,— per jaar. De initiatiefgroep heeft er begrip voor dat een dergelijk bedrag met name voor kleine vereni gingen een struikelblok kan vormen en stelt zich voor de minimum donatie te verlagen naar bijvoorbeeld ƒ10,— per jaar. De initiatiefgroep SLOTH roept een ieder op de oprichtingsbijeenkomst van a s. maandag in Haestinge te bezoeken. U kunt daar optimaal geinformeerd worden over de betekenis van lokale omroep. Het pro gramma voor die avond ziet er als volgt uit: 1Opening. 2. Uiteenzetting omtrent lokale omroep en met name over de taak van de stichtingsraad hierin 3. Lokale omroep in de praktijk; uiteenzetting over de praktijk bij de lokale omroep in Dinteloord 4. Videopresentatie over hoe een lokale omroep Tholen er uit kan gaan zien. Pauze: (hierin kan nadere informatie verkregen worden en schriftelijk vragen worden gesteld aan een panel bestaande uit mensen van de initiatiefgroep). 5. Beantwoording vragen door het panel 6 Oprichting van de Stichting Lokale Ommoep Tholen en vorming van de stichtingsraad. Burgemeester en wethouders van Tholen maken gelet op artikel 31 van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne bekend, dat door hen onder oplegging van voorwaarden om gevaar, schade of hinder te ondervangen op 29 april 1 985 een vergunning is verleend ingevolge de Hinderwet, naar aanleiding van de aanvraag van dhr. A. van Vossen, Spuistraat 1 te Sint-Annaland voor het oprichten en in werking hebben van een garagebedrijf gelegen aan de Spuistraat 1 te Sint-Annaland. De beschikking en alle ter zake zijnde stukken liggen met ingang van 10 mei 1 985 gedurende een maand ter sekretarie van de gemeente Tho len te Sint-Maartensdijk ter inzage, elke werkdag van 9.00 uur tot 12.00 uur en van 14.00 tot 16.00 uur, alsmede elke maandag van 1 7.00 tot 20.00 uur in de openbare bibliotheek. Markt 58, te Sint- Maartensdijk. Ingevolge artikel 44, tweede lid, van de Wet Algemene Bepalingen Milieuhygiëne staat gedurende één maand na de datum van de ter visielegging beroep open bij de Kroon voor: a. de aanvrager b. de betrokken adviseurs c. degenen, die overeenkomstig artikel 20, 21 of 22, tweede lid, of 28 eerste lid, onder c, van de wet Algemene bepalingen Milieuhygiëne bezwaren hebben ingebracht. d. enige andere belanghebbende die aantoont dat hij redelijkerwijs niet in staat is geweest overeenkomstig artikel 20, 21 of 22 tweede lid of 28 eerste lid onder c van de Wet Algemene Bepalingen Milieuhygiëne bezwaren in te brengen. De beschikking wordt na afloop van de beroepstermijn van kracht, tenzij voor deze datum beroep is ingesteld en met toepassing van artikel 60A van de Wet op de Raad van State een verzoek wordt gedaan tot schorsing van de beschikking dan wel tot het treffen van een voorlopige voorziening. Het beroepschrift moet worden gericht aan Hare Majesteit de Koningin en worden gezonden aan de Raad vin State. Afdeling voor de Ge schillen van Bestuur, Binnenhof 1, 2513 AA 's-Gravenhage. Het ver zoek tot schorsing of een voorlopige voorziening moet worden gericht aan de voorzitter van de Afdeling voor de Geschillen van Bestuur van de Raad van State. De beschikkingen worden niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. Sint-Maartensdijk 9 mei 1985 Burgemeester en wethouders van Tholen De eerstvolgende spreekuren van de leden van college van burge meester en wethouders vinden plaats op maandag 1 3 mei 1 985 in het gemeentehuis te Sint-Maartensdijk. De wethouders J. Versluijs, L.J. Koopman en P. van Schetsen houden hun spreekuur van 11.00-1 2.00 uur. Het spreekuur van burgemeester E. Baerends komt te vervallen. Wilt u op een ander tijdstip met een van de collegeleden spreken, belt u dan even naar het gemeentehuis, telefoon 01 666-2955, toestel 215. Het bestuur van de stichting "Beter Wonen"' houdt elke maandag van 10.30-12.00 uur spreekuur in het gemeentehuis te Sint-Maartensdijk voor aanvragen om woonruimte. De woningstichting is telefonisch bereikbaar onder nummer 01666-3359. Op donderdag 1 6 mei a.s. is het Hemelvaartsdag. In verband daarmee wordt het huisvuil in de kernen Sint-Annaland en Scherpenisse (ten oosten van de Kerkstraat) opgehaald op woensdag 15 mei. De ge meentelijke stortplaats "Tuttelhoek" is op donderdag 1 6 mei de gehele dag gesloten. waar overhangende takken hinder opleveren, te verplichten binnen een gestelde termijn de takken te snoeien. De politie ziet op de naleving van een en ander toe. Ook hier geldt wie zich niet aan de regels houdt riskeert een bekeuring met als gevolg... een boete. Steeds vaker komen ook klachten binnen over overhangende takken en overdadige begroeiing in brandgangen. Ook hier is uiteraard zaak om attent te zijn op de last die de 'achterburen' daarvan ondervinden. Op gezette tijden de begroeiing controleren, óók bij de brandgangen voorkomt vervelende situaties met 'mopperende buren'. Burgemeester en wethouders hebben de periode waarin de gemeente lijke sportvelden onbespeeld dienen te blijven tot herstel van de gras mat voor 1 985 als volgt vastgesteld: Tholen: 17-6 tot 27-7 lehoofdveld trainingsveld 1-7 tot 10-8 2e hoofdveld Poortvliet: 1 7-6 tot 27-7 1 e hoofdveld 1 -7 tot 10-8 2e hoofdveld Sint-Maartenadijk: 1 7-6 tot 27-7 1e hoofdveld 1-7 tot 10-8 2e hoofdveld Stavenisse: 1 7-6 tot 27-7 alle velden Sint-Annaland: 1 7-6 tot 27-7 alle velden Oud-Vossemeer: 1 7-6 tot 27-7 alle velden. Voorts is het trainingsveld en het korfbalveld op het sportterrein te Sint-Maartensdijk vanwege extra herstelwerkzaamheden reeds vanaf 22 april gesloten. De sluitingsperiode van de overdekte sportakkommodaties te Tholen ("Meulvliet") en Sint-Annaland ("de Wellevaete") is vastgesteld van 1 4 juli tot en met 11 augustus. Houdt u daar rekening meel! Nu het voorjaar eindelijk een beetje op gang gaat komen en er alle aanleiding bestaat om enige werkzaamheden in de tuin te verrichten, lijkt het ons een goede zaak u te wijzen op het snoeien van overhan gende takken. Volgens artikel 1 68 van de Algemene Politieverordening voor de ge meente Tholen is de eigenaar of gebruiker van een terrein (tuin) verp licht overhangende takken te snoeien, als die gevaar of hinder opleve ren voor het verkeer. Ond er 'verkeer' wordt ook gerekend het gebruik van het trottoir door voetgangers. Burgemeester en wethouders hebben krachtens de Algemene Politie verordening de mogelijkheid eigenaren of gebruikers van percelen, Nu ook in onze gemeente woonerven zijn aangelegd, bereiken ons re gelmatig vragen over het 'hoe en waarom' van woonerven. Het leek ons daarom goed over dat onderwerp wat meer informatie te verstrekken. Straatspel Straatjongen Straatorgel Straatprediker Straatlied Straatveger Straattoneel Straatmuzikant Het heeft allemaal iets met de straat te maken Het doet alleen wel aan vroeger denken, toen de straat nog een ont moetingsplaats was. KOM DAAR NU EENS OM' De straat van nu met z'n haastig verkeer biedt hiervoor geen ruimte meer En toch is de behoefte aan leefbaarheid gebleven Vanuit die behoefte is het WOONERF geboren, waarin het samengaan van ver keer, wonen en spelen, net als vroeger, weer mogelijk is. Wat is een woonerf? Een woonerf is een straat of een groep straten waar extra aandacht is besteed aan leven en wonen. Een straat met veel groen en gezellige speelplaatsen Er is geen apart trottoir of rijbaan. Voetgangers mogen weer overal lopen en kinderen kunnen weer écht op straat spelen. In zo n woonerf is ook de auto welkom, als deze zich maar aanpast aan de rustige sfeer Om te voorkomen dat automobilisten zich niet aan de spelregels hou den, zijn de straten in een woonerf voorzien van knikken, hobbels, drempels en versmallingen In een woonerf wordt stapvoets gereden heeft rijdend verkeer van rechts voorrang, dus ook (brom)fietsers mogen auto's en voetgangers elkaar niet hinderen mogen kinderen overal spelen is parkeren alleen toegestaan op plaatsen met een witte P (tegel of bord) De aansluiting van het woonerf op een gewone weg moet uitgevoerd zijn als uitrit In dat geval moet bij het verlaten van het woonerf voor rang worden verleend aan alle verkeer op die weg dus ook aan voet gangers Het zal niet altijd mogelijk zijn om van een gewone straat een woonerf te maken Smalle straten met parkeernood en straten met veel door gaand verkeer zijn niet geschikt om als woonerf ingericht te worden Bewoners en gemeente samen Een belangrijk doel van een woonerf is de (verkeers)leefbaarheid voor de bewoners De bewoners moeten zich plezierig voelen Het moet hun straat worden Daarom is het van belang dat er bij de aanleg van een woonerf een goede samenspraak is tussen gemeente en bewoners De gemeente beschikt over de technische en financiële middelen De bewoners kennen de specifieke behoeften waaraan 'hun' woonerf moet voldoen 'n bestaande wijken kunnen zowel de bewoners als de gemeente het nitkinef nemen tot hei-inrichtir.g Een ideale gelegenheid ,s er wanneet herbestratings- kabel- of rioleringswerkzaamheden moeten plaatsvin den In nieuw aan te leggen wi|ken bepaalt de gemeente of de straten als woonerf worden ingericht De eerste bestrating is vaak tijdelijk Bij de definitieve inrichting worden de bewoners over het algemeen betrok ken Woonerf en verkeersveiligheid Typerend voor het woonerf zijn dezë twee verkeersregels rechts gaat altijd voor. de maximum-snelheid is stapvoets Een kind kan er vrijuit spelen maar komt ook in kontakt met het verkeer In het woonerf kunnen de ouders hun kinderen leren met andere ver keersdeelnemers rekening te houden Het woonerf is dan het eerste oefengebied Natuurlijk zal het kind moeten leren dat er zeer duidelijke verschillen bestaan in het verkeer binnen en buiten het woonerf Daar binnen kan een kind rustig spelen, daarbuiten niet Overduidelijk is dat ouders en opvoeders een belangrijke taak hebben hun kinderen er op te wijzen hoe het gedrag moet zijn m het verkeer, zowel binnen als buiten het woonerf. Het woonerf biedt de mogelijk heid om met een kind eenvoudig te beginnen een goed vertrekpunt voor de ingewikkelde en moeilijke problemen van het echte verkeer overdenking De strik is gebroken, en wij zijn ontkomen! Psalm 124:7b In deze dagen van gedenken plaatsen wij wat kanttekeningen bij het gebeuren wat ons door de gedachten speelt. We mijmeren over alles, dat de revue passeerde en we zoeken naar een kern-be grip, waarin enigermate wordt vertolkt, wat er in ons leeft. We stuiten uiteindelijk op het woord "vrijheid", waaruit ons gegevens worden aangereikt om te ver woorden wat we elkaar hebben te zeggen na 40 jaar bevrijding van de tyrannie. "Vrijheid" is een verheven ideaal. "Vrijheid" is een betoverend woord. "Vrijheid" is een fascinerend be grip- Daarover zijn we het allemaal wel eens. Het begrip "Tweede Wereldoor log" is immers bij ieder van mijn lezers bekend, met alle onvrijheid, die daaraan vastzat. Velen van ons weten er alles van. Ze kunnen er over meepraten, want ze hebben het aan den lijve ervaren. Ze zijn tot in de finesses op de hoogte. Vrijheid van levensinstelling was verboden. Vrijheid van keuzebe paling was contrabande. Vrijheid van meningsuiting was ongeoor loofd. Bukken voor het regime was dwingend voorschrift. Slaafse ohderworpenheid was het parool. Opstand werd niet getolereerd. Verzet was levensgevaarlijk. Er werd gezucht onder de tyrannieke dwin ralandij. Er werd reikhal zend uitgezien naar de bevrijding. Er werd vurig gebeden om vrede en vrijheid. En het kwam!!! De vrijheid kwam. De vijand ca pituleerde. De bezetter legde de wapens neer. De onderdrukking bereikte zijn einde. De geallieer den werden juichend begroet. De 5e mei 1945 mogen we nooit meer vergeten! Inderdaad: "Vrijheid" is een verheven ideaal. "Vrijheid" is een betoverend woord. "Vrijheid" is een fascinerend be grip. Tot zover zijn we het wel met el kaar eens. Maar daarmee zijn we er natuur lijk nog niet. Er is over "vrijheid" nog wel meer te zeggen. Want we mogen elkaar niet met een kluitje in het riet sturen. We moeten el kaar niets op de mouw spelden. We willen elkaar eerlijk behande len. Ja, vooral: eerlijk! Daarom moeten we zeggen: "Vrijheid" is ook wel eens moei lijk. "Vrijheid" is soms zelfs gevaarlijk. "Vrijheid" is dikwijls benauwend. Want we denken soms dat "vrij heid" betekent: doeij, waar je zelf zin in hebt; doen, zoals je zelf meent dat het moet; doen, zoals je eigen intuïtie het je ingeeft; doen, zoals het voor je zelf het beste uit komt! Maar dat is geen "vrijheid". Dat is normloze ongebondenheid; gren zeloos egoïsme; zelfzuchtige ban deloosheid. Dat is het streven van de tyran; het principe van de diktator; het ideaal van de imperialist; de twij felachtige reputatie van de sla vendrijver, die zijn ondefinieer bare lustgevoelens botviert op zijn slachtoffers. Wie meent dat dit "vrijheid" is, die begaat werkelijk de vergissing van zijn leven, om dat hij het menselijk bestaan aan tast in de hartader. We kunnen namelijk alleen maar echt mens zijn, als we mens-zijn met de an der. En die ander is altijd anders dan we zelf zijn, omdat God hem anders heeft gewild. Daarom zullen we ook die ander in zijn anders-zijn moeten waar deren en respecteren; en ook vol ledig accepteren. Dan pas zijn we waarlijk vrij! Ware "vrijheid" is slechts moge lijk in gebondenheid en verant woordelijkheid. Dat is het grond principe van onze samenleving. Dat zijn de zuilen, waarop het ge bouw van de gemeenschap rust. Want het lijkt zo mooi als we alle kanten op kunnen; het lijkt zo aantrekkelijk als we ons doel kunnen bereiken; zo aanlokkelijk onszelf te kunnen doen gelden. Maar we werken intussen wèl de slavernij in de hand en doen de ware "vrijheid" afbreuk. Want we staan de ander in de weg om zichzelf te zijn en maken hem of haar marionet van onze zelfzucht. God heeft ons er op gemaakt om werkelijk vrij te zijn. Daarom gaf Hij ons de kans om in vrijheid te kiezen. Hij liet de weg in de rich ting van het geluk open; maar die andere weg sloot Hij niet af! Want Hij wilde geen computers, maar mensen, Mensen, die in Advertentie I.M. vrijheid gebonden wilden zijn. Gebonden aan Hem en aan el kander. Gehoorzaam aan Zijn stem en aan de zedelijke normen. Want "normbesef' daar komt het op aan! We mogen in vrijheid "neen" zeggen tegen het verkeer de; maar ook in vrijheid "ja" zeg gen tegen het goede. We doen het echter meestal in omgekeerde volgorde. En dat is de oorzaak van veel eenzaamheid en verdriet. Dat we wèl op de hoogte zijn met de juiste normen; maar dat we dik wijls niet bereid zijn ze te hante ren. Daarom komen we vaak niet veel verder dan wat ongemotiveerde verwijten over en weer; waarvan we beweren dat we ze ontlenen aan de Heilige Schrift, terwijl het in werkelijkheid alleen maar pro- dukten zijn van onze eigenwijze, menselijke geest. God geve aan ons allen dat de strikken van het egoïsme, waarin we zo menigmaal gevangen zitten, bij ons mogen breken. Dan zullen we ook telkens ontkomen aan de greep van de zelfzucht, waardoor we konstant worden bedreigd. Want alleen dan komen we toe aan het echte genieten van die "vrijheid", die Hij ons in 1945 in Zijn liefde schonk, en die ook in 1985 nog ons deel mag zijn! M,A. Jansens Tholen VERVOLG VAN PAG. 1 De 73-jarige Gerard van Driel is met ruim 56 jaren het oudste lid van O.V.M. Hij heeft dan ook nog de tijd meegemaakt van een dub beltje contributie per maand, ter wijl dat nu 3,50 per week is. De vereniging kent ook een drietal ereleden: Martien Hommel, Huib de Graaff en Adam de Wit. Se cretaris Quist is vast van plan om ook oprichter Dubois op de een of andere wijze bij het jubileum te betrekken. Het bestuur van de vereniging bestaat op dit moment uit voor zitter A. Hommel, secretaris M. Quist, penningmeester L. Hart man, J. Hommel, mevr. D. Zwe- gers, P. van Driel en P. van Meel. Zij leiden een gezonde vereniging die veel waardering van de bevol king krijgt, getuige de nog steeds groeiende belangstelling voor de jaarlijkse taptoe. De jubileumvie ring kan ook van deze waardering getuigen. Woensdag 15 mei: 20.00 uur re ceptie en presentatie van de nieu we uniformen. De avond, die voor iedereen vrij toegankelijk is, wordt verder verzorgd door O.V.M. Donderdag 16 mei: 14.00 uur middag voor de jeugd met Sandy's Kindercarrousel. 20.00 uur optreden van de Gla- nerbrugger muzikanten uit Borne (bekend van radio en t.v.) en de conferencier Pierre Knoops. Vrijdag 17 mei: 14.00 uur bejaar denmiddag m.m.v. Corry Ko- nings, Vader Abraham en de Golden Bisband. 20.00 uur sterrenparade gepre senteerd door Bob Vrieling. De optredende artiesten zijn Koos Alberts, Corry Konings, Arie Ribbens, Greg Meadow en Frank en Mirella. Zaterdag 18 mei: 14.00 uur mu ziekfestival m.m.v. Kon. Fanfare Accelerando (St.Annaland), Kon. Concordia (Tholen), Concordia St.Philipsland, muziekver. Euter pe (St.Maartensdijk), Semper Crescendo (Nieuw Vossemeer), Juliana (Heerle), tamboer- en trompettercorps Odylles Rapid (Bergen op Zoom) showband Bel-Boo-Gie (Breda) en O.V.M. Deze korpsen zullen om beurten een bezoek brengen aan de bra derie die van 10.00 tot 18.00 uur door de middenstandsvereniging wordt georganiseerd. 20.00 uur voorronden voor het Belgisch-Nederlands kampioen schap koeienmelken en een dis coshow gepresenteerd door Chiel van Praag. Als artiest is Greg Meadow present. Alle activiteiten vinden plaats in de loods van de gebr. Quist aan de Veerstraat. Kaarten voor de ver schillende onderdelen zijn behal ve bij het bestuur ook verkrijgbaar bij de Rabobank. O.V.M. meent hiermee een programma met voor elk wat wils te bieden. Het bestuur hoopt in elk geval op (bij het eer ste lustrum goed weer (in 1930 re gende het de hele dag pijpestelen) Rethel 4-5-1985, Reisduif Scherpenis se. 251 duiven los 11,00 uur, n.w. wind met regen traag verloop. Ie pr. 15, 27, 24 879,84 m, laatste pr. 17,00,42 638.06 m. Afst. 230 tot 236 km. J. Moerland 1, 10, 14,17,20,50,56,59, 65,68,78,80. D. Uijl 2,6, 15,30,45. P. Als leden van het Korps Nationa le Reserve (Natres) pzlotohTho- len, hebben wij weer graag mee gewerkt aan de jaarlijkse bijeen komst ter herinnering aan hen die vielen in de Tweede Wereldoor log. Een ding vonden wij echter een kwalijke zaak. De Nederlandse driekleur die in de toren van de Grote Kerk hing, verkeerde in bijzonder slechte staat. Er bleek namelijk, heel goed zichtbaar, een grote winkelhaak in te zitten. En wij vonden en vinden dat beslist niet passen. Het is volgens ons de taak van de gemeente dat men voor deugdelijke attributen zorgt tijdens een zo belangrijke her denking. Met dank voor de plaat sing. Leden van het korps Natres Tholen om met name zaterdag het pro gramma te doen slagen. Suurland 3, 38, 42, 53, 57, 67, 70, 71, 84. L. de K. Koolaard 4, 72. P. Polap pel 5, 8, 9, 19,43, 60, 61, 81. A. Moer land 7, 12,23,44,47,48, 52, 73,75. A. Riedijk 11. R. Moerland 13, 34.1z. Moerland 16, 18,33, 55, 76. W. Moer land 21, 25, 31, 49. A. Hage 22, 74. P. Bevelander 24,36,40,46,54,63,77. G. Larooy 26,27,39,82. G. van Leeuwen 28, 58, 79. A. Gebraad 29, 32, 37, 41. M. Goudzwaard 35. D. Menheere 51, 62. A. van Luijk 64,68,83. B. Polappel 66. Rethel 4-5-1985, Trouwe Duif, T holen, afst. 228 km. 292 duiven los 11,00 uur, n.w. wind met regen. Ie pr. 15,23,34 865,44 m. laatste pr. 16, 21, 02 711,33. L. v.d. Klein Jz. I, 9. C. Laban 2, 17, 32,60. C. Moeliker 3,47,73. A. Laban Zn. 4, 26,59. J. Noom 5,48,49,55,64, 66, 67. P. Laban 6, 7, 10, 15, 19,28, 30, 31, 35, 53, 54, 58, 72. J. Kegge 8, 37. J. Hol 11, 16, 22,41, 50, 52, 65. A. Kors- man 12, 40, 45, 56, 71. A. Kot 13, 23, 39, 51. C. van Luijk 14, 34. L. v.d. Klein (S) 18,38. J. Kwist 20,33. G.v.d. Berge 21. L. Hage 24, 36, 44, 45, 63. L.v.d. Hoofd 25,57,62. J. Toetenel 27, 61. J. Deurloo 29, 68. J.v. Dijke (Kr.) 42. T. Theunisse 43. L. Soomers 69. J. Baay 70. De Zwaluw Sint Maartensdijk, za. 4 mei 232 duiven om 11.00 u. los met zwakke w.wind vanuit Rethel. Ie d. 1530, 11.00 u. en 854416 n.min., 1 d. 17.25.57 u. en ca. 597 m.min. I. Kwaak 1, 4, 6, 20, 28, 33, 40, 64, G.V.J. Stoutjesdijk 2,23,30,48,56,60, 65, 67, 77, D. de Wilde jr. 3, A.D. van de Ree 5,8,37,68, A. van Gorsel 7,11 13, 14, 21, 29, 34,36,45,55,63, C. van Gorsel 9, 12,27,49,51D. de Wilde sr. 10,41, 59, J. Heijboer 15, 18,39,44, A. Zwagemaker 16, 31, 38, 43, 52, 76, Beurkens 17, 32, 62, L. Riedijk 19,46, 47,50,53,57,58,73, D. Muskee 22,24, 26, 35, 42, 72, 75, L, Ssherpenisse 25. G. Llndhout 54,6l, 66, 74, Knook 69, 71 «n A, Bijl 70.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1985 | | pagina 5