PLAATSELIJK NIEUWS PLAATSELIJK NIEUWS PLAATSELIJK NIEUWS;:™:::: Hoort meer oorlog Donderdag 9 mei 1985 EENDRACHTBODE 13 hairstyling shop yV\ LEEN RIJSTENBIL Zang en muziek STAVENISSE SINT MAARTENSDIJK SCHERPENISSE SINT- PHILIPSLANO 5.25 1.25 1.40 3.48 2.32 Slagerij Bosman 01677-2573 RTHOIFN STAVFNlSSE SCHERPFNISSF SINT PHILIPSLANO OUDVOSSFWFER - POOR T VI IF T SINT ANN Al AND SINT MAARTENSDIJK ANNA JACOBAPOLDER j' aidbap'mDFR NlfUW VOSSFMFER THOlFN STAVFNiSSE SCHfRPENlSSE I AVE N E SCHERPFNISSF SIN T PHlllPSl AND OUDVOSSEMFER (M i rVOSSE MEER POORTVUF T SINT ANNAl AND SINT MAARTENSDIJK ANNA lACOBA POLDER NIEUW VOSSFMFER THOlFN STAVFNIS$E SCHERPENlSSF^ introduceerde later de pauken, leidde leerling-tamboers op en werd instructeur. Toen schakelde hij even over naar de bugel, voor dat hij zich in korte tijd de altsax ofoon eigen maakte. Daarvoor blaast Bram dagelijks wel min stens een uur, want hij doet alles volledig, aldus voorzitter Boog aard. Ook het bestuurslidmaat schap: sinds 9 februari 1976 is hij al penningmeester. De voorzitter bood de jubilaris het insigne aan, behorend bij het 25-jarig lid maatschap en zegde tevens een wandbord toe, te vervaardigen door Hans Westerweel uit Bergen op Zoom. Oliebollen en rommelmarkt De eerste oliebollenactie van gymnastiekvereniging WIK over trof alle verwachtingen met een bruto-opbrengst van ruim 2000 gulden. Het bestuur had maar op 10 bakken gerekend en het wer den er 28 met totaal 4500 oliebol len. Bakker Van Bendegom kon de aanmaak van het beslag nau welijks bijbenen, laat staan de WIK-vrijwilligers in de bakkraam aan de Bierensstraat. 't Was de bedoeling om in het dorp met oliebollen rond te gaan, maar daar kwam men maar half aan toe. De actie was opgezet om de jubileumkosten van het 25-jarig bestaan te dekken, maar gezien de prima resultaten wil WIK er op Koninginnedag een vast evene ment van maken, vlakbij de rom melmarkt. Accelerando deed in de Sakofahal 5600 gulden bruto op tijdens de rommelmarkt op Koninginnedag. Daarmee was het bestuur tevre den, ondanks de daling van 1600 gulden ten opzichte van vorig jaar, maar toen was 't ook een record. Bij het enveloppen trekken en het rad van avontuur had men al re kening gehouden met minder prijzen. De belangstelling was groot, waarmee deze attractie op Koninginnedag - naast de spellet jes en puzzeltochten van beide kleuter- en lagere scholen - toch weer gewaardeerd werd. 's Avonds maakte de koninklijke fanfare de traditionele rondgang. De Schutse tweede In de zeskamp van bejaardente huizen heeft de Schutse zaterdag een tweede plaats behaald. Er waren veertien ploegen in D'n Dijk te Roosendaal, waar de win naar van vorig jaar 'De Egelantier' de ofgMiisatie llad. Dat verliep uitstWijefW en mede door de suc cesvolle tweede plaats keek de personeelsvereniging de Schutters terug op een zeer geslaagde dag. De spelonderdelen waren: ape- kooi, brancard-race, reddingsspel, rolstoelrace, autoduwen, rode draad. Avond vrede uit Bergen op Zoom werd eerste, zodat die de zeskamp volgend jaar organiseert. Verkeersdiploma 48 volwassenen Veilig Verkeer vierde vrijdag avond feest in de Wellevaete, want de succesvolle herhalings cursus voor volwassenen leverde maar liefst 48 geslaagden op. Groepscommandant Coppoolse van de rijkspolitie was er bij de diploma-uitreiking vol lof over. De verkeerskennis van vele weg gebruikers was opgefrist. In twee groepen was er op dins dag- en woensdagavond in maart en april les gegeven door de poli tiemannen Fransen en Visser en WN-,voorzitter J.W. van Pope- ring. Alle cursisten slaagden. Vrijdagavond werd de nieuwste VVN-film vertoond, waarin kin deren, gehandicapten en bejaar den in het verkeer voorkwamen. Verder was er een quiz met 70 vragen, wat niet gemakkelijk was: niemand bleef zonder fouten. Tenslotte was er een gezellige bingo. Namens de cursisten sprak dhr. A.J. Scherpenisse een dank woord. Voorzitter Van Popering kondigde aan, dat de cursus 'hoe was 't ook weer' volgend jaar weer gegeven wordt, "want je weet al tijd nog te weinig." De nestor van de deelnemers was de 70-jarige Abr. den Engelsman, die ook zijn diploma ontving. op lafspraak^ molenstraat 31 >i/ oud vossemeer telefoon 01 667 2563 Advertentie I.M. Vijfde tenniswedstrijd districtscompetitie Het derde herenteam van de ten nisclub had weer met alle vormen van pech te kampen. Na een ge lijkspel tegen Zierikzee kwam er van de goede vooruitzichten niets terecht gezien de 0-6 nederlaag. Misschien waren de spelers over moedig. Uit de stand blijkt niet, dat er toch zeer mooi gespeeld werd. Het damesteam verloor met 1-3 van 's Gravenpolder Adrie Moer land en Willie de Rijke sloegen in de eerste set de ballen van de he mel, maar helaas verloren de an dere drie hun partij. A.s. maandag 13 mei haalt Accele rando oud papier op. Advertentie I.M. W. Fase mogelijk kampioen De Hoop W. Fase heeft de meeste kans op het behalen van het kampioen schap van biljartvereniging De Hoop. Hij hoeft nog maar één partij te spelen, namelijk tegen T. van Poortvliet, en aan 5.60 punten heeft hij reeds genoeg om kam pioen te worden. Fase speelde tegen J. Burgers en F. Ketting uiterst geconcentreerd en dat le verde hem de volle winst en de beste kansen op. C. Gunter lijkt er toch in te slagen niet als laatste te eindigen en H. Ridderhof kan daarvan de dupe worden. Gezien de stand kan hij met recht somber gestemd zijn. In zijn prijzenkast staat al een poedel, die hem twee seizoenen geleden om dezelfde reden ten deel viel. "De poedel stelt geen prijs op gezelschap", zei een terneergeslagen Ridderhof. Uitslagen: C. Gunter-G. Fase 10-4.66; R. Westdorp-C. Gunter 10-7.82; E. Rijnberg-H. Dijkema 10-4.22; F. Ketting-H. Ridderhof 10-6.50; J. Burgers-W. Fase 6.66-10; F. Ketting-W. Fase 2.11-10; H. Dijkema-T. van Poortvliet 10-7.75; W. Fase kort ste partij 17 beurten hoogste serie 15 en beste gemiddelde van 2. Stand: 1. J. Keur 26-234.52 pun ten, 2. W. Rijnberg 26-232.44 p. 3. W. Fase 25-228.93 p. 4. E. Rijn berg 26-228.37 p. 5. H. Dijkema 26-227.84 p. 6. G. Rijnberg 25-223.64 p. 7. T. van Poortvliet 25-222.30 p. 8. R. Kaat 26-219.54 p. 9. G. Fase 25-216.39 p. 10. F. Ketting 25-215.65 p. 11. R. West- dorp 26-213.32 p. 12. J. Burgers 26-210.67 p. 13. H. Ridderhof 26-206.75 p. 14. C. Gunter 25- 203.18 p. Smash slaat toe Smash '75 deed zaterdag voor het eerst mee met de Midden-Zeeuw se tafeltenniskampioenschappen. Men boekte in Kapelle meteen goede resultaten. De Smashers keerden namelijk met 3 eerste en met 2 tweede prijzen huiswaarts. Smash '76 was vertegenwoordigd met 2 dames, 8 heren senioren en 5 jeugdspelers, die de strijd aan bonden met spelers uit Noord- en Zuid-Beveland, Schouwen-Dui- veland en Anna Jacobapolder. Bij de heren F-klasse werd Johan Snoep eerste en bij de G-klasse eindigde Christian v. 't Hof bovenaan. In de H-klasse was er Nooltmeer tascssme VERVOLG VAN PAG 9 het feit, dat Nederland 40 jaar ge leden bevrijd werd. Deze dienst was een samenwer king tussen de kerkeraden van de Ned.Herv.Kerk, de Ger. Ge meente en de Chr. Kerk. De kerk was vol, toen ds J.J. Tanis het openingswoord sprak. De predi king was uit de tekst van de pro feet Amos. Ds. H. Verheul en Ds. J.J. Tanis verzorgden samen de preek, terwijl ds Verheul ook het dankgebed uitsprak. Vrijdagavond 3 mei vond er in dorpshuis de Wimpel te St. Phi- lipsland een herdenking plaats m.m.v. alle plaatselijke koren. Er was redelijke belangstelling, o.a. burgemeester Vogel en de wet houders Walpot en Kosten. De burgemeester had in het pro gramma een voorwoord geschre ven. Elk koor voerde drie num mers uit, afgewisseld met samen zang. Alle liederen waren neder- landstalig. Organist was C. Lem- som en mevr. G. Rijstenbil-Vroe- gindeweij declameerde over do denherdenking, oorlog en bevrij ding. Het jeugdkoor van Knop tot Bloem werkte mee o.l.v. H. Geluk, Crescendo o.l.v. F. Breeman, die ook het Fliplands Mannenkoor dirigeerde, Maranatha o.l.v. C. van Dis, J. Wesdbrp, Soli Deo Gloria o.l.v. C. den Briber. Za terdagavond 4 mei gaf muziek vereniging Concordia in de mu- zieknis naast het gemeentehuis een concert ter gelegenheid van de dodenherdenking. Het weer werkte mee en er was goede be langstelling. Uitgevoerd werden o.a. de psalmen 68 en 89, als g'in nood gezeten en het Wilhelmus. In de Chr. Gerf. kerk te Oud- Vossemeer werd zaterdagavond 4 mei herdacht, 't Was een goede bijeenkomst in een mooi gevuld kerkgebouw. Ds. M.C. Tanis uit Sliedrecht sprak naar aanleiding van Jozua 4: 22 t/m 24. Dat han delt over de doortocht door de Jordaan met het oprichten van gedenktekens. Hij noemde het een voorrecht in het bevrijde wes ten te wonen omdat het oosten nog steeds niet is bevrijd. Ds. Ta nis vond dat men dankbaar kon zijn, hoewel hij de houding van de overheid ten aanzien van de 5 mei viering op zondag van ondank baarheid vond getuigen. zelfs een volledige Smashfinale waarin Martin v.d. Klooster zege vierde over Leo v. Gassen. Bij de pupillen haalde Hans v. Dijke een prijs door als tweede te eindigen. 'Olleke Bolleke' De peuters van peuterspeelzaal Olleke Bolleke vermaakten zich op Koninginnedag prima. Gezien de weersomstandigheden vierde men de festiviteiten binnen met zingen en spelletjes. De kinderen waren evenals de ouders in grote getale aanwezig en na afloop kreeg men als traktatie limonade en koffie. Nieuwe peuters zijn bij Olleke Bolleke van harte welkom. Oriëntatierit Koninginnedag De traditioneel op koninginnedag verreden oriëntatierit van W.H.S. is met 67 strafpunten gewonnen door C. Vroegop in de A-klasse. Er waren 59 deelnemers bij djt geslaagde evenement, 't Was een mooie rit met vele puzzels. Orga nisator J. van Vossen azn. had zelf de route uitgezet. Voor de prijsui treiking draaide in de kantine van WHS het rad van avontuur. A-klasse: 2. F.A.P.M. Bakx/van Weely uit Tholen 71 p. 3. T. Coenraadts 4. Anja Punt/Carlies Suurland 5. P. Potappel/S. West- dorp. b-klasse: 1. Anneloes Burg graaf, 2. L. en P. Smits, 3. C. Ba zen-Munter 4. H. Vermaas, 5. mevr. Sturris. De poedelprijs was voor Ligtendag. Dronken motorrijder 'maakte' elf gewonden Een zogenaamde dronken motor crosser veroorzaakte dinsdag avond op het grote terrein achter Geuze transport aan de Langeweg elf gewonden. Dat stond in het draaiboek van voorzitter Tj. Heij- boer, die. voor de EHBO-afdelin- gen St. Annaland en Stavenisse een buitenoefening organiseerde. De dronken motorcrosser, die een complete uitrusting had van een van de leden van de Thoolse mo torcrossclub (TMCC) raakte mensen die op het terrein aan het werk waren. Naast EHBO'ers zorgden ook leden van de profes sionele Lotus-groep Noord- en Midden-Zeeland voor uitbeelding van de slachtoffers. Er waren veel sriijwonden en een aantal been- /armbreuken. De EHBO'ers wa ren in de Wellevaete bijeen, toen ze een telefoontje kregen. Dat er bij Geuze transport werk aan de winkel was. 'Een formidabel ter rein voor een oefening', zei voor zitter Heijboer. Kees van Winke len maakte video-opnamen die vertoond worden bij de diploma- uitreiking van de reanimatiekur- sus. In de Wellevaete volgde een nabespreking. MOOI-ZIJN BEGINT BIJ 'HAAR' Advertentie I.M. Koninginnedag erg geslaagd Met veel belangstelling en talrijke evenementen werd Koninginne dag een geslaagd feest. Het begon al om kwart over acht met ko- raalmuziek vanaf het dak van de woning van dhr. Van Prooijen. Mvzikanten van muziekvereni ging Euterpe uit Sint Maartens dijk speelden onder andere het Wilhelmus en U zij de glorie. Om kwart voor negen liet de jeugd ballonnen op vanaf het voetbal veld aan de Pilootweg. De kinde ren konden hun ballon bij de Ra bobank ophalen. Voor de leerlin gen van o.l.s. De Schalm en o.k.s. Het Stavertje werden hierna kin derspelen georganiseerd in de gymzaal en het speellokaal. Voordat men met de spelen be gon, zong men eerst het Wilhel mus en Lang zal zij leven voor de jarige Dianne Lindhout. De spel letjes van Het Stavertje bestonden onder andere uit blikken gooien, stoelendans, blokkenloop en tun nelkruipen. De Schalm hield zich bezig met zaklopen, een kussen gevecht, korf werpen, een vlag getjesrace en stoelendans. De stoelendans werd muzikaal bege leid door Majorie Gakeer op ac cordeon. Onder de toeschouwers waren onder andere burgemeester E. Baerends en-echtgenote, 's Middags om twee uur begon het opstellen van de versierde fietsen en twee wagens voor de optocht om half drie mmv muziekvereni ging Euterpe. Prachtige werk stukken vielen te bewonderen. De jury wees uiteindelijk als winnares bij de fietsen Ilona Smits aan. 2. Claudia Potappel, 3. David Nieu- wenhuize. Bij de wagens werden R. van Driel, W. Potappel, A. vd Hoek en D. de Jonge eerste met de intocht van de bevrijding. 2. The A-team. Om half vier begonnen de spelen op de Voorstraat voor de jeugd vanaf 13 jaar met zak- gooien. 1. Rien de Braber, 2. Wim Potappel, 3. Kees Dorst. Tijdens het kussengevecht boven een bad vol schuim en water sloegen som migen zo hard, dat de kussens ka pot gingen en de veren wijd en zijd in het rond vlogen. 1. Peter Neele, 2. Martin Potappel, 3. Mi randa Stouter.. Het vrachtauto trekken ging met groepen van vijf personen en wie het snelst de vrachtwagen van dhr. Van Driel over de lijn trok, won. De eerste prijs was voor de brandweer, 2. De groep van Wim Steendijk, 3. Wim Potappel en consorten. Ter afslui ting van de spelen was er ringste ken op fiets en bromfiets. Bij het ringsteken op de fiets werden Jaap de Vos en Peter Stoutjesdijk eer ste. Bromfiets: 1. Kees Dorst en Martin Potappel. Arjen van de Hoek leidde de spelen en deelde de prijzen uit. Het avondprogramma begon om zeven uur met fietscrosswedstrij- den op de crossbaan aan de Pi lootweg. Er waren vier catego rieën. Categorie 3 tot 5 jaar: 1. Ceriel Steendijk, 2. Jacky Priem en 3. Edwin Moerland. De tweede categorie 6 tot 7 jaar: 1. Jodi van Hemert, 2. Hilbert Dunky Jacobs uit Sint Annaland, 3. Robbie v.d. Jagt. Categorie drie van 8 tot 9 jaar: 1Jeroen van Hemert, 2. Erik van Rossum, 3. William Smit. Categorie vier van 10 tot 12 jaar: 1. Guus Dunky Jacobs uit Sint Annaland, 2. Mario Smits, 3. Leon Zwagemakers, Sint Annaland. Dhr. Van de Hoek gaf het start sein en reikte eveneens de prijzen uit. Ter afsluiting van de feeste lijke dag was er om negen uur een Oranjebal in De Stove. Eerste drukke zwemdag Het zwembad aan de Sportlaan is op woensdag 1 mei weer openge gaan. In die eerste dagen was het nog wat fris om een duik te ne men, deze week is de temperatuur een stuk aangenamer. Dinsdag middag na schooltijd waren er 160 kinderen in het bad, waarmee de eerste 'drukke' dag achter de rug is. Door de week is het zwembad open van vier tot half zes en 's avonds van half zeven tot acht uur. Op woensdagmiddag zelfs vanaf twee uur. In het weekend is het zwembad op beide dagen open van half twee tot half zes. Tijdens de viering van '500 jaar Smalstad' wordt er in het bad bij Haestinge van 17 tot en met 20 juni de traditionele zwemvier- daagse gehouden. In de vroege morgen van dinsdag 25 juni kun nen fanatiekelingen al om 7.30 uur dauwzwemmen. Met een ont bijt erbij kan dat heel gezellig worden. Woensdag 17 mei a.s. haalt Eu terpe oud papier op. Advertentie I.M. Diefstal banden Uit de schuur naast zijn woning in de Tulpstraat werden vier auto banden met velgen van B. gesto len. Zondag kwam hij tot die ont dekking en dat betekent fikse schade. Bestrating Wilhelminastraat In de Wilhelminastraat wordt de laatste fase van definitieve be strating voorzien. Straatmakers- bedrijf C. Scherpenisse, uit St. Annaland gaat het werk uitvoeren voor 35.700 gulden, exclusief btw. Verkoping huis Korte Vest Vijf jaar geleden werden aan de Korte Vest zes huizen gebouwd voor 129.000 gulden. Dinsdag avond bracht er één slechts 66.000 gulden op tijdens een openbare verkoping in café 'Du Commerce' o.l.v. notaris Mr. J. Schot. Hoogste bieder was M.J. van Houte, die na een inzet van 30.000 gulden al voor de pauze dat hoogste bod had bereikt. Het woonhuis met berging, ondergrond en tuin, groot 91 centiaren, is echter nog niet gegund. Sint Maartenshof middelpunt Koninginnedag Bejaardentehuis Sint Maartens hof fungeerde op Koninginnedag als middelpunt van de vele festi viteiten, die 's morgens om half negen begonnen met het hijsen van de driekleur door de wethou ders J. Versluijs en L.J. Koopman. Dit onder het spelen van het Wil helmus door muziekvereniging Euterpe. Het Sint Maartenshof- koor 'Nieuw Leven' olv Iz. Riedijk nam hierna de koorzang voor zijn rekening. De leerlingen van de Juliana van Stolbergschool en kleuterschool De Benjamin gaven een aubade bestaande uit talrijke volksliederen. Om twee uur opende dokter Janssen de fancy fair met het loslaten van een tros ballonnen. Er was veel belang stelling met name voor de rom melmarkt en het rad van avon tuur. Na afloop constateerde de organisatie een bruto-opbrengst van 3000 gulden. Een lampionop tocht besloot 's avonds om half tien de geslaagde Koninginnedag. Zelf stof bedrukken De Plattelandsvrouwen hebben van mevr. G. Hoogedeure uit Tholen geleerd om met eenvou dige attributen zelf stof te be drukken, figuurtjes, gesneden uit een kurk of een aardappel, wer den in speciale textielverf gedoopt en op de stof gedrukt, wat gewas sen katoen moet zijn. Zo kun je eindeloos 'stempelen' met zelf verzonnen motiefjes in allerlei kleuren. Twaalf uur laten drogen en dan met een warm strijkijzer de versierselen aan de achterkant 'instrijken'. Het was een gezellige doe-avond. De werkstukken za gen er verrassend creatief uit. Gre Hoogedeure hoopte, dat zij de a.s. zooier alle dames zou tegenko men in fleurige, zelfbedrukte t- shirts, blouses en rokken en de le den van de plattelandsvrouwen waren dat zeker van plan, Morelli heropend Modehuis Morelli aan de haven heeft in haar ruim zestien jarig bestaan elk jaar wel wat gewijzigd De winkel werd ook vergroot, maar recent werd de zaak hero pend na een flinke interieurver nieuwing. "De winkel lijkt langer door het nieuwe plafond, wanden en vloerbedekking, maar de op pervlakte is gelijk gebleven", al dus mevr. Morelli-Oudesluijs. Het plafond is dertig centimeter ge zakt en de trap is een halve meter naar achter verplaatst. In het fraaie interieur oogt de dames- en heren- en kinderkleding weer be ter. De collectie is gehandhaafd met ook een uitgebreide sortering badkleding, wol en foundations. Morelli is weer bij de tijd na een open huis op Koninginnedag, wat veel belangstelling trok. A. Arts leider de Pendelaars Tegen het einde van het kaartsei- zoen voert A. Arts met 104.032 p. de ranglijst bij klaverjasclub de Pendelaars aan. R. Kwaak volgt met 103.919 p., J. Knuist met 102.084 p. 4. W. Groenewegen 101.839 p. 5. J. van Gorsel 101.791 p. 6. P. van Bloppoel 7. J. van Zetten 8. J. v.d. Werg 9. L. Kampman 10. H. Oostdijk 11. mevr. C.J. Franke-Tichem 12. J. van Splunter 13. mebr. A. Groe newegen 14. W. Dane 15. R. van Bloppoel 16. R. Vermaas 17. P. van Splunter 18. P. Bazen 19. H. Poot 20. P. Bout 21. J. Guiljam 22. K. Verberne 23. C. Boom 24. mevr. Crosman 25. H. Cosman. De spelers na de elfde plaats heb ben een of meerdere wedstrijden achterstand. De tussenstand voor de marsenprijs wordt aangevoerd door J. Knuist ,et 29 voor R. Kwaak en A. Arts met 26 en J. van Zetten met 25. Inhaalwedstrijd: 3 mei: 1. P. van Bloppoel 5087 p., 2. H. Oostdijk 5032 p. 3. J. van Zet ten 4837 p., 4. mevr. A. Groene wegen 4760 p., 5. R. van Bloppoel 4529 p. 6. W. Groenewegen 4465 p. 7. P. van Splunter 4426 p., 8. L. Kampman 4283 p. 9. J. v.d. Werf 4218 p. 10. mevr. C.J. Franke-Ti chem 3823 p. Zonder jas op de fiets In een strak tempo hebben veer tien leden van tourclub de Bidon zondagmorgen 61 km gefietst door West-Brabant. Er waren geen lekke banden, ondanks het natte wegdek. Maandagavond reed het blauwe peleton 43 km over het eiland. Het weer was pri ma, zodat voor het eerst dit sei zoen de trainingsjacks niet aange trokken hoefden worden. Smalstads Mannenkoor naar Emmeloord Het Smalstads Mannenkoor heeft zaterdag een bezoek gebracht aan de Noord-Oostpolder op uitnodi ging van het klein Vrouwenkoor te Emmeloord, dat in de N.H. kerk de Hoeksteen een concert had georganiseerd. Beide ensem bles kenden elkaar van het Ne derlands koorfestival te Hilver sum. Het optreden van het man nenkoor werd zeer gewaardeerd door het talrijk aanwezige pu bliek. Onder de aanwezigen ver schillende oud-streekbewoners, die zich destijds in de N.O. polder vestigden. Een week later ver leende het Smalstads Mannen koor medewerking aan een her denkingsdienst in de N.H. Kerk te Krabbendijke. Koninginnedag Chr. school De.leerlingen van de Juliana van Stolbergschool en Benjamin vier den Koninginnedag met ouders, personeel, ouderraad, e.a. hoewel het weer wat somber was, kon het gehele programma volgens sche ma worden afgewerkt. Tegen ne gen uur werd de nationale driek leur door voorzitter Knuist op het schoolplein gehesen, waana twee coupletten van het Wilhelmus ge zongen werden. Vervolgens ver trok iedereen naar Sint Maar tenshof, waar in een volle zaal voor de bewoners een aantal va derlandse liederen ten gehore werden gebracht. Meester van de Ree begeleidde op deskundige wijze de kinderzang met het orgel. Wethouder L.J. Koopman verte genwoordigde het gemeentebe stuur. Na het ontvangen van een Oranje attractie vertrok men naar het eigen schoolterrein, waar voor de 4-12 jarigen spelletjes waren uitgezet. De jongelui namen er enthousiast aan deel. Intussen volgden hun ouders, die zich de koffie met cake goed lieten sma ken, de verrichtingen van hun kinderen. Aan het eind van de morgen kreeg iedere leerling een plakboek en wat versnaperingen en kon een ieder voldaan huiswa arts keren. Scarpenesse verwend door Dolly Dots Jeugdvereniging Scarpenesse ont ving vrijdagavond net als de an dere keren weer een enorm aantal bezoekers voor de discomuziek. De aanwezigen werden nog ver wend met o.a. een optreden van de Thoolse Dolly Dots. Morgen avond is er tafeltennis. Afwisselende drukke Koninginnedag Oranjevereniging Prins Willem Alexander kan een bewolkte, maac drukke Koninginnedag in het archief bijschrijven. Vooral de wielerronde en het touwtrekken waren sportieve hoogtepunten. Het bestuur had veel werk verzet en met de assistentie van een groot aantal vrijwilligers verliep alles vlekkeloos. Opvallend was wel, dat ons dorp een afwisselende oranjedag kende en de grote ker nen een slechte beurt maakten met een gering programma. De officiële opening kwam op naam van erevoorzitter A.v.d. Hoek die op de Hoge Markt aan 40 jaar be vrijding herinnerde. Het luid- klokje in het gemeentehuis maak te een helder debuut, wat het startsein betekende voor de kin derspelen. Er waren 37 jongeren die meededen aan 13 spelletjes, zoals sjoelen, skilopen, ringen werpen en skippyrace. De groep van aanvoerder Matthieu Bijnag- te wist de meeste punten te beha len. Miranda Polderman zege vierde bij het nieuwe onderdeel knock-outshow. De peuters en kleuters (60) hadden spelletjes waarbij de prestatie van minder belang was. Alle jongeren kregen een appel en limonade. Om half twee begonnen 23 fietsers aan een wielerronde over 35 km. Na half- koers waren er 12 renners over die voor de zege in aanmerking kwa men met in die kopgroep een rui me inbreng van het "Koetshuys" uit Tholen. Uiteindelijk gingen 6 renners in de aanval en hun in spanning reikte ver genoeg. Giel v.d. Est (Tandje Bij) was in het nadeel met 5 concurrenten van 't Koetshuys in zijn wiel. De "blau we trein" liet het achter afweten, want v.d. Est ging als overwinnaar over de streep. Witte Andriesse probeerde met een solo naar de zevende plaats te fietsen, maar hij miste de kracht en werd ingelo pen. Het publiek was getuige van een levendige wedstrijd met veel premies van de middenstand. Microfonist Laban Hage bracht sfeer en wist de renners te moti veren om door te gaan met hun inspanning. Organisator Zeelands Welvaren toonde zich tevreden en in het clubhuis werden de prijzen uitgereikt door juryvoorzitter Mas Andriesse. 1. Giel v.d. Est (Tandje Bij), 2. Paul Timmermans (Koetshuys), 3. Ruud Havermans (Koetshuys), 4. René van Poortvliet (Koetshuys), 5. Léon Havermans (Koetshuys), 6. Teun van Dijke (Koetshuys), 7. Mart Stoutjesdijk (Bidon), 8. Kees v.d. Berge (Tandje Bij), 9. Johan Potappel (Tandje Bij), 10. Witte Andriesse (Tandje Bij), 11. Ger Ernest (Zeelands Welvaren), 12. Frans Hommel (Koetshuys), ploegen: 1. Koetshuys - Tholen 14 pnt., 2. Tandje Bij St. Maartens dijk 28 pnt., 3. Bidon St. Maar tensdijk, 4. Zeelands-Welvaren - Scherpenisse 50 pnt. De leidersprijs garage de Jonge Poortvliet werd gewonnen door Léon Havermans. Daarna volg den spelen voor ouderen op de Markt met volop interesse van deelnemers en publiek. Pap eten was het meest amusante onder deel. De jury had een moeilijke taak maar reikte een fles pap uit aan het meest orginele kwartet Daaf Slager, Tineke v.d. Werf, Gerrit Larooy en Rietje Bijl. Schoof gooien kende als winnaars Peter van Haaften en Mieneke Jansens en het ringsteken werd een zege voor Jaap van As en het damestrio Cobie Kleppe, Tonny v. Driel en Joke Polderman. Op het Pluimpotterrein deden 12 teams mee aan het touwtrekken. Voor de meesten een zware in spanning, zonder training een te moeilijke opgave voor de ploegen. In de damesgroep kon gymnas tiekvereniging S.H.F. voor de vierde maal de eerste prijs afha len: Mieneke Jansens, Tineke v.d. Werf, Joke Polderman, Ella Dijke en Marjan Bazen. Tweede werd S.H.F. II en verder Golfplatenda- mes en J.v. Scarpenesse. Bij de heren spanning met toerclub Zee lands Welvaren als eerste: Wim Bazen, Martin de Haan, Jos van Splunter, Rien Vroegop en Kees de Graaf. Scarpenesse was twee de, S.H.F. derde en het Gilde vierde. Tenslotte een lampionop tocht bij daglicht met O.V.M. als begeleiding en oranjebal in het Holland Huis. De Oranjevereni ging, A. Slager (voorzitter), P. Suurland, S. Bliek, A. Deurloo, J. Bijnagte en L. Hage, had voor alle leeftijden wat te bieden. Programma bevrijdingsfeest De activiteiten voor het bevrij dingsfeest zaterdag beginnen om 8-8.15 u. met feestelijk klokgelui. Van 9-12 u. wordt voor de kleuters en de leerlingen van de le, 2e en 3e klas van beide basisscholen in het 'Ouwe Raed'uus' een pop penspel opgevoerd door Robhetty uit Steenbergen. Voor de leerlin gen van de klassen 4, 5 en 6 is er een fotopuzzeltocht door de kern Poortvliet. De foto's hebben be trekking op belangrijke gebeurte nissen uit wereldoorlog II. Om half twee begint het opstellen in de Paasdijkstraat voor de feeste lijke optocht om twee uur. Voor de mooiste creaties worden geld prijzen beschikbaar gesteld, even als voor de versierde fietsen en karren van de jeugd. Een vak kundige jury zal de optocht en de daarin meerijdende wagens en karren, alsook de meelopende groepen en de versierde fietsen beoordelen. Van 18-21 uur is er een zeskamp op de Markt en Smidstraat. Er wordt per team, bestaande uit minimaal 6 perso nen, gespeeld met als onderdelen mastklimmen, autoduwen, hin- dernisbaan, skilopen, kruiwagen race en lolobal. Per team zijn weer geldprijzen te verdienen. Tot slot begint om 21.00 veen lampionop tocht vanaf de Markt. In verband met de viering van bevrijdingsdag sluiten de winkels om 13.00 uur. Koninginnedag scholen De Oranjevereniging koos dit jaar voor een bevrijdingsfeest op 11 mei. Het personeel van de twee scholen bood de kinderen toch een ontspanningsprogramma aan op Koninginnedag. Ook de ou ders werkten mee. De onderbouw van de Eevliet was druk doende met een achttal spelletjes, zoals zaklopen en kegelen. Voor de wat oudere jeugd was er een zoektocht door het dorp. Alle kinderen kre gen na afloop een prijsje en een appeltje voor de dorst. Van 13 t/m WINKELSLUITING 11 MEI. Zaterdag 11 mei a.s. zijn de win kels i.v.m. de optocht Bevrijdings- dag vanaf 13.00 uur gesloten. Advertentie I.M. 15 mei is er schoolkamp in Rijs- bergen, op 21 mei een schoolreis je, de rommelmarkt staat voor 15 juni gepland en op 20 juni een in formatieavond over de nieuwe basisschool. De school met de Bijbel had een spelcircuit op het voor- en achterplein uitgezet. Eerste lustrum Samen Sterk Bejaardenvolksdansgroep Samen Sterk vierde het eerste lustrum feest op woensdagmiddag 1 mei in '"t Ouwe Raed'uus". Mevr. A. Speksnijder verwelkomde de Thoolse zusterverenigingen en herinnerde aan de eerste plannen om een dansgroep te starten. Ani mator Th. Geuze is inmiddels overleden, maar mevr. Speksnij der maakte duidelijk dat er zon der hem geen vereniging zou zijn opgericht. De eerste lerares, mevr. de Baat uit Steenbergen, moest na 3 jaar afhaken wegens drukke ne venzaken en zij kreeg Nelly van Gorsel uit Sint-Maartensdijk als opvolgster. De 15 leden komen iedere woensdag van 14.30 tot 16.00 uur bijeen in het dorpshuis. Samen Sterk kan nieuwe dansers gebruiken, het is een leuke ont spanning voor deze groep oude ren en het is nog gezond ook. Op 1 mei volgde een lied, dat door leidster mevr. v. Gorsel werd ge maakt en vervolgens talrijke dan sen waaronder de Lintendans en de Zeeuwse Rei. Financieel staat de dansgroep wat steviger, want de verloting verliep goed. 't Was een leuke jubileumbijeenkomst. In de morgenuren was er een sa menkomst voor de leden met kof fie en een lunch. Woning Zuidstraat 74 mille Voor de openbare verkoping van het vrijstaande woonhuis met grote tuin Zuidstraat 17, groot 3.44 aren, eigendom van mevr. M.W. van de Velde-Hogerheide, was dinsdagavond in Café Tolrust veel belangstelling. Notaris Mr. J. Schot noteerde M.J. van Houte uit Scherpenisse als hoogste bieder met 74.000 gulden. Ouders, kind, ziekenhuis Voor de plattelandsvrouwen ver telde mevr. A. Moerland-Dane uit St. Annaland over de werkgroep ouders, kind, ziekenhuis. Negen jaar geleden begon men met dit werk, waarbij het welzijn van het kind voor, tijdens en na de zie kenhuisopname aandacht krijgt. Na een moeizame start zijn er nu vorderingen. De werkgroep heeft regelmatig overleg met specialis ten in Lievensberg en met school projecten worden de kinderen be reikt. Na het gesproken woord keken de twaalf aanwezigen in Tolrust naar een film van zestig minuten. Centraal daarin sond Brigitte, die door haar ouders werd voorbereid op een oogope ratie. Ondanks die aandacht blijkt de opnamedag moeilijk te zijn voor beide partijen. Ontroerende ogenblikken zijn het gevolg. Mevr. Moerland meldde nog, dat 65 van de opnames acute' ge vallen zijn. De plattelandsvrou wen spraken verder over het reisje naar Ophemert, georganiseerd door mevr. L. Visser. Op 11 juni is er een Fiets- of Autotocht met ex cursie naar de Sigarettenfabriek Philip Morris te Bergen op Zoom. Chr. van 't Hof volgt schoolhoofd A.M. Geense op Met meerderheid van stemmen heeft het bestuur van de chr. Ko ningin Julianaschool onderwijzer Chr. van 't Hof (30) per 1 augustus benoemd tot directeur van de ba- sisschoól. Hij volgt schoolhoofd A.M. Geense (54) op, die de vele veranderingen gezien zijn ge zondheid niet meer wilde mee maken. Hij gaat vrijwillig met on vrijwillig verlof, zoals dat wette lijk heet. Die bijzondere wacht geldregeling is in de wet op basi sonderwijs opgenomen. Dhr. van 't Hof is al zeven jaar aan de Chr. School verbonden en hij had de 5e en 6e klas ook al enige tijd van Dhr. Geense overgenomen, die jongere kinderen onder zijn hoede kreeg. Meester H. Geluk was ook gegadigde voor het directeurschap en verder was er na een oproep slechts 1 sollicitant van buiten de school, namelijk uit Oost-Sou burg. Voorzitter P.W.J. Hoek is blij met de benoeming van Chr. van 't Hof. "Het is iemand die we kennen". Meester Geense zit al dertig jaar in het onderwijs. Hij begon in Herkingen, ging vervol gens naar Krimpen a/d IJssel en In de aanbieding: DOORREGEN RUNDERLAPPEN 500 gram KATENSPEK 100 gram LEVERWORST met tuinkruiden 200 gram GARNALENSALADE 1 50 gram KROSTI'S 4 stuks Advertentie IM tenslotte in zijn geboorteplaats St. Philipsland. Dat is 25 jaar geleden in juli en dan is er nog een jubi leum, want Geense is dan ook 12 V4 jaar schoolhoofd. Zijn voor gangers waren A. Boone en S. Dorresteijn, die beiden van de Geref. Gem. waren. Geense was van de oud geref.gem. Lange tijd ging die chr. school van die twee kerkgenootschappen uit, maar la ter trad ook de Ned. Herv. Kerk toe. Chr. v. 't Hof is het eerste hervormde schoolhoofd, per 1 augustus directeur geheten in ver band met de vorming van de ba sisschool. Dhr. Geense spreekt van een unieke situatie gezien de twee jubilea, maar hij moet er nog eens een nachtje over slapen of het tot een jubileumviering komt en afscheidsbijeenkomst komt. Hij is niet van plan om stil te gaan zitten. "Ik zal m'n weg nog wel vinden in het onderwijs", zegt het scheidende schoolhoofd, waarbij bijvoorbeeld waarneming voor een aantal uren of dagen tot de mogelijkheden behoort. Natvurvrienden vroeg uit de veren Het was zaterdag vroeg dag voor 24 jeugdleden en 6 volwassenen van de Natuurvrienden Sint Phi lipsland (NVSP). Met zes auto's vertrok men 's morgens zes uur vanaf de molen richting Brabant om onder leiding van Matthijs Bakker te gaan dauwtrappen in de bossen rondom Zundert. "Gezien de goede belangstelling is zo'n tocht zeker voor herhaling vat baar", aldus Bakker. Er viel van veel natuurschoon te genieten in de bossen die werden afgewisseld door typische Brabantse vennetjes en weideland. Men signaleerde tijdens de wandeling, die tot half elf duurde, vijf eekhoorns en tal rijke vogelsoorten waaronder de matkop, de draaihals (een spech tensoort), staart-, kool- en pim pelmezen. De lengte van de route bedroeg ongeveer zeven kilome ter. Er zijn inmiddels al plannen voor een volgende excursie, na melijk een tocht over Schouwen- Duiveland met eraan vastgekop peld een duin- en strandwande ling. Vergeetachtig Al wat ouder wordend, kan de vergeetachtigheid toenemen. Dat was ook het geval bij een gepen sioneerde in Anna Jacobapolder, die graag een rondje door de pol der fietst. Hij stapt ook wel eens af om een flinke wandeling te ma ken, vergetend, dat hij aanvanke lijk op de fiets was vertrokken. Tot dusver kwam op een of andere wijze het vervoermiddel altijd te rug bij zijn baas. Nu hem weer zoiets overkwam, bleek de da mesfiets, merk Mercurius, postco de 4675 R.A. 1 (moet zijn RH) echter niet meer te vinden. Wie de fiets toch ontdekt, kan de twee- wieler bij de eigenaar of de politie terugbezorgen. In de woning van W. werd op 1 mei ingebroken. Via een kelderraampje wist men bin nen te komen, maar meer dan een paar flessen drank worden niet vermist. De technische recherhe stelde een onderzoek in. Woensdagavond raadsvergadering De gemeenteraad behandelt woensdagavond om half acht slechts een kleine agenda. De laatste nieuwe woning aan de Plataanstraat kan verhuurd wor den aan P. Steijn. Half juni kun nen de bewoners de zes huizen betrekken. Voor het overgrote deel van de bestaande woningen gaat de huur 1 juli met het wette lijke percentage van 3% omhoog,, voor enkele huizen is dat 5%. B en w willen voor probleemstof- fen een container aanschaffen. Inwoners kunnen die stoffen nu bij de brandweerkazerne afgeven. De intentieverklaring voor de Oosterschelde, ruim drie jaar ge leden onderschreven, loopt 1 no vember a.s. af. Daarom moet op nieuw een standpunt worden be paald. Nog geen leerlingbouwplaats Op maandag 29 april vond een gesprek plaats tussen de Hout- en Bouwbond CNV en het gemeen tebestuur, omdat deze bond het een slechte zaak vindt dat jonge bouwvakkers geen werk in de bouw kunnen vinden. Het CNV heeft het gemeentebestuur ge vraagd ieder jaar een aantal hui zen als leerlingbouwplaats te laten bouwen. Zodoende kunnen jonge bouwvakkers in hun eigen omge ving een vakopleiding volgen. Het gemeentebestuur zag op dit mo ment geen mogelijkheden om van de woningen die voor 1985 zijn toegewezen een deel als leerling bouwplaats te laten bouwen. Wel heeft men toegezegd de mogelijk heid te onderzoeken. Voorop staat bij de gemeente dat de huizen, wat de kosten betreft, niet duurder mogen zijn dan de andere te bou wen woningen. De Hout- en Bouwbond CNV vindt het jam mer dat er dit jaar geen mogelijk heden zijn, maar is blij met de toezegging. Vangst van 17 kg. De viswedstrijd van zeehengel- club De Makreel was met een ge zamenlijke vangst van bijna 17 kg. een succes. Achttien senioren en zeven junioren beproefden hun geluk aan de Van Haaftenpolder. M. Bakker viste het hoogste aantal punten bij elkaar, namelijk 2070. 2. D. Breeman 1300 p. 3. A. Ver wijs Jzn. 1025 p. 4. C. van Moort 950 p. 5. M.A. Bevelander 945 p. 6. M.J. Geuze 850 p. 7. M. den Engelsman 785 p. 8. J. P. Kaas hoek 740 p. 9. M .Jden Braber 670 p. 10. J. van Moort 570 p. 11. P.C. Kleppe 520 p. 12. G. Voshol 355 p. 13. J. vd Dussen 340 p. 14. J. Vroegop 330 p. 15. K. vd Berg 320 p. 16. M. Geuze 310 p. 17. Anne- lies van Moort 275 p. 18. T. Ver wijs 215 p.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1985 | | pagina 13