Smerdiek maakt nog kans m m 1 i umm 'n buitenkansje voor alle surfers MAGIC WHS 3 in blessuretijd uit bekerfinale Prestatieloop NAKS Donderdag 20e Eendrachtcup Toernooi F-pupillen Stavenisse Finale turntoernooi Donderdag 9 mei 1985 EENDRACHTBODE 11 voetbal programma WZ-jT wJÊ[% voetbal iuitslagen (F k zaalvoetbal paardensport Smerdiek 2 boos op WHS 2 over degradatie Hoewel een kleine, is er nog kans dat Smerdiek kampioen wordt in de 4e klasse A. De Thoolse ploeg won zaterdag, zij het niet zonder moeite, met 1-2 van Wolp- haartsdijk. Wint Smerdiek zaterdag en speelt Nieuwdorp gelijk, dan is een be slissingswedstrijd mogelijk. Bij winst op SNS en verlies van Nieuwdorp, is Smer diek kampioen. NOAD is dik tevreden met het bezetten van de derde plaats. Het eerste seizoen in de 4e klasse hebben de Fliplanders er goed vanaf gebracht. Van Nieuwland won de ploeg zaterdag verdiend met 1-2. Competitie voor NOAD te kort WHS negatief tegen Terneuzense Boys knvb voetbal Tholense Boys tapte na rust uit ander vaatje Tegenvaller voor Smerdiek 2. WHS 2 liet het in Nieuwdorp liggen afd. voetbal SPS 2 nam 2e helft te lichtzinnig op Vosmeer dames tweede 7-1 verlies Smerdiek dames MOOI-ZIJN BEGINT BIJ 'HAAR' Vosmeer reserves y eÊBBÉÊÊOftHi Op Hemelvaartsdag, donderdag 16 mei, organiseert Tholense Boys de voorrondes van de 20e Eendracht cup. WHS 4 tournooi Promotiewedstrijd Vosmeer 2 Thol. Boys 5 sluit competitie winnend af oefenvoetbal osmeac verslaat aaise Boys Het competi- THOLENCUP JUNIOREN bekervoetbal dui venrubriek Geboorte Huwelijk Zaterdag 11 mei uur WHS-Serooskerke(de Bruyn) 14.30 Thol. Boys-Veere(De Bok) 14.30 W'dijk-Smerdiek(Vermeulen) 14.30 Vosmeer C-junioren toernooi 10.30 Zondag 12 mei uur RSV-Vosmeer(Nerings) 14.30 Donderdag 16 mei uur voorronden Eendrachtcup bij Thol.Boys j 3e kl. A: WHS-Tern. Boys 1-4, Thol. Boys-Zwaluwe 3-2, K'vangers-D'oord 0-2, Kloetinge-Wemeldinge 2-2, Se- rooskerke-Kapelle 1-3, Zaamslag- Veere 4-0. 4e kl. A: Nieuwland-NOAD 1-2, Wolphaartsdijk-Smerdiek 1-2, VCK- Mevo 2-4, Arendskerke-Krabbendijke 0-1. 4e kl. G: RCS-VES 1-0, Kruisland- Oudemolen 2-1. Res. 3e kl. A: Smerdiek 2-D'oord 2 6-2, Nieuwdorp 2-WHS 2 4-1, Veere 2- Meeuwen 3 1-2, Kloetinge 2-Bruse Boys 2 2-1. Ie kl. afd: Family Boys-The Gunners 7-3, DSE-Rust Roest 0-2 2e kl. A(dames): Smerdiek-Yerseke 1-7, Wemeldinge-Kruiningen 0-0. De laatste wedstrijd van het seizoen tussen de ploegen 'Dalem-Bout* en Dalem-Jansen' eindigde zaterdag 27 april in een 7-4 overwinning voor 'Jansen'. In de sportieve wedstrijd be gon Dalem-Bout goed en nam men een 2-0 voorsprong. Met de rust was de stand echter al weer recht getrokken tot 2-2. In de tweede helft scoorde Dalem-Bout al snel 2-3 en een eigen doelpunt van de Jansen-ploeg bete kende 2-4. Hierna nam Dalem-Jansen het heft in handen. Men liet zich niet meer verrassen en de doelpunten volgden elkaar in een rap tempo op. Dalem-Jansen won de partij hierdoor met 7-4. Het volgend seizoen hoopt zw Bloemsierkunst Dalem weer met twee teams present te zijn. Zaterdag speelden de "27 mc" dames twee wedstrijden: 's morgens een uit wedstrijd tegen F.C. Zoef uit Etten- Leur. De 27 mc speelde goed en kwam gemakkelijk tot scoren. De eerste 5 minuten werden beheerst door Zoef en zij scoorde 1-0. Maar de 27 mc kwam sterk terug en keepster Liane Burgers had niets meer te doen, want de wed strijd werd verder gespeeld op de helft van de tegenstanders. Er vielen 9 doelpunten: 4x Linda Marien, 3x Ka rin Priem lx Jacolien Bolier, lxConny Rijnberg. Een ruim 1-9 overwinning voor de "27 mc"! 's Avonds speelde 27 mc in Meulvliet tegen de Blue-Birds. Linda Mariën opende de score: 1-0. De Blue-Birds maakten de stand gelijk 1-1. Een keihard schot van de uitste kend spelende Linda Mariën was voor de Blue-Bird keepster onhoudbaar 2-1. Karin Priem nam het derde doel punt voor haar rekening, zodat het een 3-1. overwinning voor de 27 mc werd. Op zaterdag 1 juni wordt in Sint Maartensdijk voor de zesde keer de NAKS trimloop georganiseerd. De afstanden zijn 2000 meter, starttijd 14 u. 3750 m. 14.30 u. 7500 en 11.250 m. 15 u. Voor elke deelnemer is er een leuke herinnering. Voor de eerstaangeko- mene van de 11.250 meter heeft de firma PéPé-sport cup een prachtige wisselbeker beschikbaar gesteld. De grootste groep deelnemers van een vereniging of school krijgt ook een wisselbeker. Vorig jaar werd die ge wonnen door een duikersclub uit Ant werpen. Contactadres: Mw. H. Peute, tel. 01666-2889 De Zeeuwse titelstrijd in Sluiskil werd voor de Tholenaren een tegenvaller. Twee coureurs konden echter op een leuke p4estatie terugzien. Amateur Maas van Beek (Stavenisse) ging als zestiende over de streep, op ruime achterstand van kampioen Nico v.d. Klundert, die de 100 km reed in 2.22.08 u. Junior Frank Breure klas seerde zich als dertiende over 70 km met Antoine Goense als winnaar. In Nieuw-Vossemeer was er een wie- Iermiddag voor niet-licentiehouders. In de B-categorie werd Johan Potappel uit St. Maartensdijk vierde, Hans van Dijke uit Tholen eindigde als zevende. Giel c.d. Est uit St. Philipsland reed zijn eerste wedstrijd van dit seizoen in de A-categorie, maar moest wegens een lekke band in de beginfase afha ken. Ponyclub 'Bru' groter Ponyclub 'Bru' mag zich verheugen in een toenemend ledenaantal, waaron der talrijke paardeliefhebbers(sters) uit Tholen en Sint Philipsland. Anne- lies Wisse werd op een concours in Vlissingen eerste op Rapide. Ook be haalde ze een winstpunt te Renesse en de derde plaats. Het eerste B-concours verreed de ponyclub zaterdag in Noord-Gouwe. Het resultaat zag er prima uit. Jolande Moerland uit Tho len kreeg voor een nette proef 110 punten. Magda Smits uit Anna Jaco- bapolder was even haar proef kwijt, maar reed toch nog 115 punten bij el kaar. Annemarie Schalkwijk, nog maar 10 jaar, was goed voor 1 winst punt (120 p.). Jan-Willem Schalkwijk bleef zijn zenuwen eveneens de baas en sleepte 122 p. (1 winstp.) in de wacht. Hetzelfde aantal punten kreeg Theo Muller uit Scherpenisse, die een prima proef reed. Els van Sterkenburg uit Sint Philipsland veroverde 123 punten en kreeg een vierde prijs, wat eveneens een winstpunt betekent. Het volgende concours is voor de L-ruiters op zaterdag 18 mei en voor de B- ruiters zaterdag 1 juni in Oosterland. Smerdiek moest winnen om in de running te blijven, maar het zag er in de eerste helft voor de ploeg vrij somber uit. Wolphaartsdijk knokte vanaf het begin voor elke meter. In de 7e minuut schoot Rien Vroegop uit de schuine hoek enkele centimeters naast het doel. Even later ging Vroegop via rechts alleen door. Zijn schot trof echter geen doel. Op een verre trap door de laatste man van Wolphaarts dijk reageerde de Smerdiek- achterhoede niet, waarop de thuisclub 1-0 aantekende. Smer- diek-trainer Van de Meeberg wis selde gelijk de aanvallende mid denvelder Rudi Westdorp voor linksback Peter Jansen. Tot aan de rust leverde dit echter niets op, aangezien Wolphaartsdijk de voorsprong vasthield. Ruststand 1-0. In de tweede helft speelde Arnold Hoogendoorn in de spits en trok Wim Scherpenisse ver mee naar voren. Na tien minuten ging Scherpenisse alleen door op links. Hij legde de bal terug op Addy Stoutjesdijk, die keihard 1-1 aan tekende. De druk van Smerdiek nam aanzienlijk toe. Daartegeno ver stond dat de thuisclub met uitvallen voor veel gevaar zorgde. Na een half uur kreeg Hoogen doorn de bal plotseling voor de voeten na een fout van een Wolp- haartsdijk-speler. Hij haalde kei hard uit, maar de bal ging ver naast het doel. Een volgende wis sel bij Smerdiek kondigde zich aan. Guino Pelgrim betrad het veld voor Rien Vroegop oftewel een aanvaller voor een verdedi ger. Met nog vijf minuten te spe len liepen Rien Vroegop en Addy Stoutjesdijk door op een lange bal. Stoutjesdijk haalde uit en Vroegop gaf het laatste tikje; 1-2. Smerdiek speelde de laatste mi nuten zonder risico uit en hoopt na deze overwinning dat oud- Smerdiekenaar Mart Koopman en. zijn ploeg Nieuwdorp de twee punten af pakken. Verder zal Smerdiek zich opnieuw waar moeten maken door opnieuw te winnen. Opstelling: Kees Lindhout, Chris Koopman, Wim Vroegop (sr), Ab Poot, Peter Jansen (Rudi West dorp), Arnold Hoogendoorn, Wim Scherpenisse, Robert van Splunter, Rien Vroegop, Rien Koopman (Guino Pelgrim), Addy Stoutjesdijk. Jan de Viet was we gens ziekte afwezeg. NOAD is het eerste jaar in de 4e klasse KNVB geëindigd op de derde plaats. Een prima prestatie van de Fliplanders die voor de winterstop kampten met talloze blessures en veel pech en daar door slechts 7 punten bij elkaar schoten. Na de winterstop kwam hier zonder blessures drastisch verandering in. Met veertien na genoeg even goede voetballers, die allemaal voor hun plaats in het eerste elftal moesten vechten, haalde NOAD uit de laatste 10 wedstrijden maar liefst 16 punten, wat het totaal bracht op 23. De wedstrijd zaterdag tegen Nieuwland werd een 1-2 zege na een slechte wedstrijd, wat deels te wijten was aan de afwezigheid van vier basisspelers bij NOAD. In de 37e minuut zorgde Joop Quist voor een goede dieptepass op Ard Beurkens. Die ging door tot de achterlijn, waarna hij goed voor gaf op A-junior Marco van Her pen. Laatstgenoemde scoorde prachtig: 0-1. In het begin van de tweede helft kwam Nieuwland gelijk via een vrije trap: 1-1. Een voorzet van Dim Verwijs beland de bij een Nieuwland-verdediger, die in eigen doel scoorde: 1-2. Een goede kans van Wim Verhage stopte de beste Nieuwland-speler, namelijk de doelman, fraai. Nieuwdorp 19 11 5 3 27 39- 23 Smerdiek 19 10 6 3 26 38-21 NOAD 20 8 7 5 23 40-33 VCK 19 8 5 6 21 36-37 Krabbendijke 19 8 4 7 20 34-35 Nieuwland 20 6 7 7 19 27- 29 Wolph. dijk 19 6 6 7 18 37- 36 MEVO 19 7 1 11 15 33-38 Meeuwen 19 5 5 9 15 34-41 SNS 18 5 4 9 14 13-26 Arendskerke 19 3 6 10 12 24- 36 "Alle thuiswedstrijden heb ik ge zien", zei zaterdag een al bejaarde WHS supporter", maar zo slecht als er nu gevoetbald werd en zo negatief als onze mensen optra den, is in deze competitie gelukkig niet eerder gebeurd". Het leek een wat meedogenlozen opvatting van een toch fervent WHS aanhanger, maar het benaderde wel volop de realiteit van deze ontmoeting in de eindfase van de competitie. De twee ploegen hadden niets meer te verliezen en het winnen kon als een bijzaak worden beschouwd. Dan mag voor de toeschouwers zeker de gedachte overblijven aan constructief voetbal. Een partij zonder druk. Een gedachte aan een negatieve instelling komt dan niet eens op. De werkelijkheid was anders. Hoogstens mag als enige pré de inzet bij de groen witten nog in een voldoende wor- den omgezet, maar als die ge- i paard moet gaan met tenslotte drie boekingen voor veldspelers is ook dat enige pluspunt nog naar de negatieve richting gezwaaid. In de beginfase waren het wel eerder de gasten, die aanleiding gaven tot wat bedenkingen ten aanzien van de persoonlijke duels. Men poog de de thuisclub uit het spel te ha len en tot verwarring te brengen. Dat lukte ook, maar het prikkelde tegelijkertijd. Het werd meer hard dan fraai. Nog binnen het kwar tier opende Terneuzen de score en liep even later zelfs uit tot 0 - 2. Het spelbeeld gaf niet aan, dat de thuisclub dit nog zou inhalen, maar toen Rien Fase ir. nog voor rust de achterstand verminderde (1-2) werd in de pauze langs de lijn nog enige moed opgebracht. Dat zakte snel, toen de thuisclub de verdiende straf moest onder gaan, een strafschop, die door Tern, boys werd benut: 1 - 3. Na die tijd kwam de thuisclub er niet meer aan te pas en zakte men nog heel wat dieper dan een eerste klas afdelingsvoetbal. De gasten pro fiteerde in de slotfase zelfs nog te weinig van de mogelijkheden, al werd het dan nog 1 - 4. WHS rest nog een kleine kans om wat uit die negatieve sfeer te komen, nu het technisch betere Serooskerke za terdag komt voetballen, dat in middels echter ook zijn titelkan- sen verspeelde. Nico de Frel ver dient toch nog een beter afscheid dan met het voetbal van afgelo pen zaterdag mogelijk is. Op de valreep lijkt Tholense Boys iets beter in zijn spel te komen. De wedstrijd zaterdag thuis tegen Zwaluwe eindigde althans in een 3-2 overwinning voor de Thole naren. In de eerste helft was nog niets van een op handen zijnde overwinning te merken. Het eerste kwartier bouwde Tholen de zaak goed op, maar toen scoorden de gasten 0-1, wat direct een zware terugslag bij de thuisclub tot ge volg had. Hoewel men nog wel enkele kansen kreeg, was goed te merken dat Tholen danig aange slagen was. Tijdens de rust werd de Thoolse spelers op het hart gedrukt om uit een ander vaatje te gaan tappen en de berustende houding te laten varen. Deze terechtwijzing hielp, want na 10 minuten viel de ge lijkmaker en was het 1-1 toen Dries Lindenberg op rechts door ging en Jaap Schot kon inschieten. Tholen veerde op en Lindenberg nam de tweede treffer voor zijn rekening, terwijl Piet Geuze met een kopbal uit een corner 3-1 aantekende. Acht minuten voor het einde werd het 3-2 toen een schot van een Zwaluwe-speler van richting veranderde en in de hoek van het Thoolse doel rolde. Dit was tevens de eindstand, waarmee Tholen bewees toch wel over meer spirit te beschikken dan men in het afgelopen seizoen liet blijken. Zaamslag 21 14 3 4 31 41-20 Dinteloord 21 14 3 4 31 37-22 Serooskerke 21 12 4 '5 28 40- 18 Tem. Boys 21 10 5 6 25 33-30 Veere 21 10 3 8 23 40-33 WHS 21 7 8 6 22 27-32 Kloetinge 22 9 4 9 22 35-27 Zwaluwe 21 8 4 9 20 24-29 Kogelvangers 22 5 8 9 18 27-35 Kapelle 21 46 11 14 30-43 Wemeldinge 21 3 6 12 12 21- 38 Thol. Boys 21 1614 815-43 Smerdiek 2 heeft zaterdag in de thuiswedstrijd tegen Dinteloord 2 het onderste uit de kan gehaald. Wanneer kampioen WHS 2 van mede-degradatie kandidaat Nieuwdorp zou winnen en Smer diek 2 zou twee punten behalen, dan waren de Smerdiekenaars in de 2e klasse reserve gebleven. Smerdiek versloeg Dinteloord met 6-3, WHS werd bij Nieuw dorp met 4-1 ingepakt. Voor de ploeg van Koos van den Hoek was dat een forse tegenvaller. "WHS heeft natuurlijk het beste elftal van de klasse. Ze zouden Nieuw dorp wel even verslaan, hebben ze gezegd. Daar zijn ze zelf mee ge komen", zegt een teleurgestelde Van den Hoek. Hij voegt er aan toe dat van WHS-zijde eerder was gezegd dat Smerdiek zich voor de derby in Sint-Annaland geen zor gen hoefde te maken. WHS ver sloeg Smerdiek met 3-1 en zater dag verloor het van het zwakke Nieuwdorp. Van den Hoek geeft toe, dat hij over een slechte ploeg beschikt, maar ook dat hij de in druk heeft dat WHS Smerdiek uit de klasse wilde hebben. Smerdiek won van een minder gemotiveerd Dinteloord, dat zich geen zorgen hoefde te maken over degradatie. In de eerste helft opende Piet Polderman de score. Na de ge lijkmaker zorgde Sjaak Kwaak voor het tweede doelpunt. De tweede gelijkmaker kwam voor de rust. Met nog tien minuten in de eerste helft voor de boeg, raakte doelman Jan Guiljam geblesseerd aan zijn schouder. Alex Hogen- doorn maakte op voortreffelijke wijze tussen de palen de wedstrijd uit. Piet Polderman scoorde na de thee 3-2. Frans Hagenbeek schreef een hattrick op zijn naam en zette Smerdiek veilig op 6-2. Dinteloord bepaalde de eindstand op 6-3. Smerdiek 2 speelt het vol gend seizoen in de reserve eerste klasse. Leider Chr. van 't Hof toonde zich in Nieuwdorp danig teleurgesteld en vond de 4-1 nederlaag minder erg voor zichzelf, dan voor zijn Smerdiekse collega Koos van den Hoek. De Nieuwdorp-winst bete kende immers een degradatie van Smerdiek 2 en dat moet een elftal in de eerste plaats zelf zien te voorkomen, maar Van 't Hof vond, dat zijn wel danig gehaven de formatie toch minstens een punt had moeten wegslepen. Het zat hem deze middag wel com pleet tegen. Hij miste 5 van zijn basisspelers met daarbij doelman Kees Goedegebuure (B junior Peter Scherpenisse stond onder de lat) en bovendien nog de techni sche rustbrengers zoals Bram Rijnberg en Theo Moerland. Het gevolg hiervan was, dat er ook nog een B-junior binnen de lijnen moest komen. Het was tegenover een nog voor het behoud strijdend Nieuwdorp 2 een voor WHS te grote inlevering. Niettemin had het ene punt er zeker uit kunnen komen, als een Jan Burgers en Ewoud Fase van de zo uitstekend geboden kansen er elk maar eent je hadden benut. Die toonden echter helemaal geen interesse of bleken technisch te veel te kort te komen om de 2 - 1 achterstand weg te werken. Daarop had de groen witte leider nog wel zijn zinnen gezet en commandeerde zijn strijdmacht tot een alles of niets offensief. De mislukking daarvan openbaarde zich bij een verkeerde uitgooi door Thijs Fase en daarvan profiterend maakte Nieuwdorp 2 een derde doelpunt. Zelfs de lijnman van de groen- witten was dit keer een half uur te laat op zijn bestemming. Van 't Hof had benadrukt, dat de winst niet moest worden weggeven, ook al moest de formatie dan door el kaar worden gehaspeld. De be ginfase was voor de gasten nog hoopgevend. Tot vier maal toe verprutsten Jan Burgers en Ewoud Fase open doelkansen. Nieuwdorp poogde in die fase met de counter wat te bereiken en de groen-witte defensie zat minder hecht in elkaar. Toen na 20 mi nuten voetbal e^n van ver geno men schot vgn richting werd ver anderd, was B-junior Peter Scher penisse kansloos: 1 - 0. Een kwar tier voor rust werd de zaak door WHS weer recht getrokken. Peter Scherpenisse nam een vrije trap, die op maat bij Ewoud Fase kwam en het was raak: 1 - 1. In de twee de helft leek WHS sterker aan de bal, maar het scoren bleef uit. De echte technici waren absent en dat brak op. De thuisclub wist 2 - 1 te scoren en Van 't Hof dirigeerde iedereen op de Nieuwdorp helft. Toen kwam de fatale ingooi van Thijs Fase en het liep voor WHS, maar daardoor ook voor Smer diek 2, op niets uit. Dat Sander Goedegebuure door een misver stand nog in eigen doel schoot - 4 - 1 maakte niets meer uit. WHS 2 Seolto 2 Kloetinge 2 Meeuwen 3 Bruse Boys 2 Klundert 2 Veere 2 Dinteloord 2 Thol. Boys 2 Kogelv. 2 Nieuwdorp 2 Smerdiek 2 22 16 22 10 21 9 21 21 22 22 22 21 22 22 22 4 34 45- 19 7 25 41-29 7 23 28- 36 6 22 35- 30 6 22 23- 25 7 22 29- 32 8 21 20- 20 9 21 31-36 7 20 21-23 9 19 27-31 9 16 27- 35 711 15 27-38 De wedstrijd Dinteloord 4-SPS 2 eindigde zaterdag in een 2-2 ge lijkspel, na een 0-2 voorsprong van de Thoolse ploeg in de rust. Een te lichtzinnige kijk op de tweede helft was er de oorzaak van dat de Brabanders het leer twee keer over de doellijn werk ten. SPS begon de wedstrijd met twee A-junioren, omdat Leen Poot en Rinus van Tiggele wegens het SPS-toernooi niet aanwezig konden zijn. Met name Henk Vane was goed op dreef. Hij scoorde twee keer. Eerst uit een corner en zijn tweede goal tikte hij in de goal na een voorzet van Jan Oudesluijs. Na de thee kwam Dinteloord sterk terug en moest SPS twee tegendoelpunten incas seren, waarmee de 2-2 eindstand een feit werd. Voor het vierde achtereenvolgen de seizoen sloten de Vosmeer da mes de competitie af met een tweede plaats. Weliswaar wonnen ze de laatste wedstrijd tegen Hoe ven met 0-2, maar concurrent Rood Wit liet evenmin een steek vallen en behaalde in de ein drangschikking één punt meer. In Hoeven vond men een gemoti veerde tegenstander, die er alles aan deed om Vosmeer de over winning te onthouden. Pas tien minuten voor rust scoorden de gasten. Een aanval over rechts bekroonde Maaike v.d. Laak met een prachtig doelpunt. Ook in de tweede helft was Vosmeer duide lijk sterker. Dit resulteerde een kwartier voor het einde in de be slissende treffer. Wanda Lindhout passte op Anita Goedegebuure, die voorgaf aan zus Helma. Zij schoot onhoudbaar in de hoek. Het dameselftal van Smerdiek verloor zaterdag op eigen veld met 7-1 van Yerseke, de verse kampioen. Er was geen sprake van een zware nederlaag geweest als de dames uit Sint-Maartens- 1 dijk hun kansen hadden benut. Zelfs voor open doel slaagden ze er niet in te scoren. Er waren drie mooie kansen voor Hennie Har- tog, een speelster met een goed schot in haar benen.'Dat kwam er zaterdag niet uit. Yerseke scoorde al snel het eerste doelpunt. De Bevelandse druk was zo groot dat Smerdiek binnen tien minuten tegen 0-2 aankeek. Hennie van Dijke verkeinde die achterstand met mooi strak schot naar 1-2. Voor de thee was de kloof te groot geworden. Yerseke liep uit naar 1-4, en deed het in de tweede helft met die riante voorsprong wat rustiger aan. Toch profiteerde Smerdiek daar niet van. Uit counters scoorde Yerseke nog driemaal. Vooral voor leider Lindhout van Smerdiek was het een zware tegenvaller: "Ze heb ben teveel kansen laten liggen. Was bijvoorbeeld 5-7 geweest, dan verlies je ook wel, maar dan komt het niet zo hard aan". Tij dens de trainingen van Smerdiek zal dus meer aandacht besteed moeten worden aan het doelpum ten maken. Smerdiek kan weer een wedstrijd bijschrijven die snel vergeten moet worden. Misschien dat tijdens de laatste competitie wedstrijden nog wat punten ge oogst kunnen worden. Advertentie I.M. De reserve-elftallen van Vosmeer speelden zondag de laatste com petitiewedstrijden. Vosmeer 2 trad thuis aan tegen Cluzona 2. De gasten streden fel om de dreigen de degradatie te ontlopen en kwamen vlak voor rust op 0-1. Toen probeerde Vosmeer er nog alles aan te doen, maar met 1-2 was de derde competitie-neder laag een feit. Ook Vosmeer 3 verloor met 2-1 bij Hoeven 2. Voor Vosmeer scoorde Ardy v.d. Zande. De derde keus kan terugzien op een geslaagd seizoen. Zowel Vosmeer 4 als Vosmeer 5 wonnen opnieuw met grote cijfers. Vosmeer 4 versloeg Dosko 7 met 1-7 en Vosmeer 5 was met 1-8 Nw. Borgvliet 6 de baas. Zaterdag won Vosmeer 4 het toernooi bij Smerdiek, terwijl Vosmeer 3 in het WHS-toernooi een derde plaats behaalde. MAGIC, een onder eigen naam uitgebracht exclusief funboard voor de beginnende funsurfer. Nu semi-compleet voor slechts f 585,- Volume: 145 Itr. Lengte: 2,80 mtr. Gewicht: 13 kg Breedte: 0,66 mtr. Alléén te koop bij Magic Sports en Supersurfing. Dealers van: TIGA, F2, KLEPPER, TEN CATE, BROWNING, CHAPTER. GUL, FALC0, HOOD, NEIL PRYDE. TOPSAILS voor surfers die op kwaliteit staan I Tel 01640 58994 J Supersurting Koningsplein 214 (hoek Piusttraat) 5038 WJ Tilburg Tel 013-433960 Advertentie IM Poule A: Vosmeer-Stavenisse- Tholense Boys. 13.30 u. Vosmeer- Stavenisse, 15.30 u. Tholense Boys-Vosmeer, 17.30 u. Stavenis- se-Tholense Boys. Poule B: SPS-Smerdiek-WHS. 14 u. SPS-Smerdiek, 16 u. Smer- diek-WHS, 18 u. WHS-SPS. De finale wedstrijden worden ge speeld op zaterdag 25 mei. Vorig jaar is er een nieuwe wisselbeker door de Eendrachtbode beschik baar gesteld, maar deze werd toen door een beenbreuk in de finale wedstrijd tussen Thol. Boys en Smerdiek niet uitgereikt. Vanaf 1985 wordt er om deze wisselbe ker gespeeld. Dinsdagavond vergaderde de Thoolse voetbalfederatie over de Eendrachtcup. Daarbij kwam naar voren, dat de vierde klassers Smerdiek en Vosmeer misschien hun eerste elftal niet kunnen af vaardigen gezien de spannende competitiefinale met voor beide ploegen kans op een beslissings wedstrijd op Hemelvaartsdag. In dat geval komen Smerdiek 2 en Vosmeer 2 binnen de lijnen, maar dat hangt af van de competitiere sultaten zaterdag en zondag a.s. Zaterdag werd door WHS 4 een tournooi georganiseerd, in St. Annaland. FSV 3 uit Fijnaart werd 1ste met 7 punten, 2 BSC 4 Roosendaal 6 p., 3. Vosmeer 3 uit Oud-Vossemeer 5 p., 4. WHS 4 met 4 p., WHS 5 viel in voor Yer seke 3, dat competitie moest spe len en werd laatste met 1 p. Zaterdag is er in Stavenisse een tournooi van S.C. Stavenisse 3 en te St. Maartensdijk van Smerdiek 4. Op het veld van v.v. Roosendaal wordt zaterdag de promotiewed strijd tussen Vosmeer 2 en Virtus 3 gespeeld. De winnaar promoveert naar de le klasse reserve. De wedstrijd begint om 17.00 uur. In Stavenisse stonden zaterdag de F-pupillen van Tholense Boys, SPS, Smerdiek, Dosko en gast- vereniging Stavenisse tegenover elkaar. Stavenisse werd winnaar. Voor de aanvang van het toernooi kregen de kleine jongens van Sta venisse nieuwe shirts en broekjes van Modehuis Midi uit Sint Maartensdijk. Voor het vers ge sponsorde jeugdteam was dat misschien wel een extra reden om er flink tegenaan te gaan. Uitslagen: Stavenisse-Smerdiek 2-0, Dosko-Thol. Boys 9-0, SPS- Smerdiek 4-0, Thol. Boys-Stave- nisse 0-7, Dosko-SPS 2-0, Smer- diek-Thol. Boys 7-0, Stavenisse- Dosko 0-0, SPS-Thol. Boys 5-0. Smerdiek-Dosko 0-2, SPS-Stave- nisse 0-5. Eindstand: 1. SC Stavenisse 7 p. (14-0), 2. Dosko 7 p. (13-0), 3. SPS 4 p. (9-7), 4. Smerdiek 2 p. (7-8), 5. Thol. Boys 0 p. (0-28). Voorzitter Van Bloppoel bedank te na afloop de scheidsrechters en leiders voor hun inspanningen. Iedere ploeg kreeg een mooie be ker en elke speler een vaantje van SC Stavenisse. Yerseke Kruiningen Wemeldinge Krabbendijke Smerdiek Kapelle Apollo 15 15 0 0 30 71- 5 14 93 221 41- 11 16 82 6 18 30-24 14 70 7 14 26-28 16 4 3 9 11 19-46 15 4 0 11 8 22-49 14 0 2 12 2 9-55 Thol. Boys 5 besloot de competitie winnend met twee zeges binnen één week. In Halsteren won de ploeg maandag 29 april met 4-0 van WC '68 6. Drie doelpunten kwamen van de voet van Bart Coldenhoff, terwijl Tom Deurloo het leer één keer achter de doellijn werkte. De thuiswedstrijd zaterdag tegen Vrederust 3 eindigde in een 2-1 zege. Voor de rust tekende Tom Deurloo 1-0 aan. Na de thee werd het 2-0 door Cees Nieuwenhui- zen, waarna de gasten terugkwa men tot 2-1. Tien minuten voor het einde kreeg Vrederust een strafschop, die doelman Slabbe- koorn vakkundig stopte. tievrije weekend - de KNVB schoof het programma van 5 mei een week door - benutte Vosmeer door een oefenpartij te spelen tegen Kaaise Boys uit Fijnaart, de ploeg van de nieuwe Vosmeer- trainer Voet. Het werd een sport ieve wedstrijd met in de eerste helft een gelijkopgaande partij. Aan Vosmeer-zijde werd leuk ge combineerd. Bij een uitval van de thuisclub, halverwege de eerste helft, kwam de Thoolse ploeg toch op achterstand: 1-0. Een kwartier voor rust viel de gelijkmaker, toen Leo Polderman van afstand on houdbaar inschoot: 1-1. Hoewel doorlopend sterker, kwam Vos meer opnieuw op achterstand. Een uitval van Kaaise Boys resul teerde in een vrije trap net buiten de 16 meter, die via de muur in het doel verdween: 2-1. Na de rust kreeg Vosmeer legio kansen. Na tien minuten was het 2-2, toen een schot van Hans Vaders via een verdediger over de doellijn verdween. De uitvallen van de thuisclub waren niet onge vaarlijk. Doelman Hommel voorkwam een doelpunt, maar zijn overtreding werd bestraft met een penalty, die hij vakkundig stopte. Een kwartier voor het einde verscheen Adrie Capelle al leen voor de keeper. Die werd ge passeerd, maar een verdediger dook de bal van de doellijn. De toegekende strafschop verzilverde Capelle: 2-3. De gasten kregen nog vele kansen, die ze niet be nutten. BSC 21 10 6 5 26 35-24 Vosmeer 21 10 6 5 26 33-25 RSV 21 6 10 5 22 22- 20 Oudemolen 22 6 10 6 22 28- 26 Kruisland 22 7 8 7 22 28-27 MOC 21 5 11 5 21 34-31 RCS 21 6 8721 22-26 SVW 21 4 12 5 20 16- 17 Noordhoek 21 5 9 7 19 25-28 NSV 21 5 9 7 19 29- 34 VES 21 5 10 6 19 26- 34 Hoeven 21 3 11 7 17 23- 29 5.P.S. organiseerde zaterdag de Tholencup voor junioren. Bij de B-teams won Smerdiek, in de C- groep zegevierde thuisclub S.P.S. Jeugdvoorzitter Rinus van Tigge le van de organiserende vereni ging feliciteerde de aanvoerders Pieter de Viet (Smerdiek) en Walter Bevelander (SPS). Voorde SPS-junioren was deze winst een prolongatie, want vorig jaar wist men ook te zegevieren. De SPS- spelers die zaterdag kampioen werden zijn René Uyl, Marcel Dekker, Erwin Meijnders, Hans Hage, Gerrie Bijl, Gert Jan v.d. Werf, René v. Vossen, Adrie Coppoolse, Johan Scheermeijer, Peter Noordijke, Michel Lisseveld en Walter Bevelander. C-junioren: Tholense Boys - Vosmeer 0-1, WHS Smerdiek 0-0, SPS - Vos meer 1-0, Thol. Boys - Smerdiek 0-2, WHS - SPS 1-2, Vosmeer - Smerdiek 0-2, Thol. Boys - SPS 0-4, WHS - Vosmeer 2-1, Smer diek - SPS 0-0, WHS - Thol. Boys 1-2. Eindstand: 1. SPS 7 pnt., 2. Smerdiek 6 pnt., 3. WHS 3 pnt., 4. Vosmeer 2 pnt., 5. Thol. Boys 2 pnt. B-junioren: Thol. Boys BI - Thol. Boys B2 4-0, Smerdiek BI - Smerdiek B2 3-0, WHS B1 - Stavenisse B1 0-0, Thol. Boys BI - Smerdiek B2 7-0, Thol. Boys B2 - Smerdiek BI 0-6, WHS BI - Thol. Boys BI 0-0, Stavenisse BI - Thol. Boys B2 4-0, WHS BI - Smerdiek BI 1-1, Stavenisse BI - Smerdiek B2 5-1, Smerdiek BI - Thol. Boys BI 0-0, Smerdiek B2 - Thol. Boys B2 0-1, Stavenisse BI - Thol. Boys BI 0-0. WHS BI - Thol. Boys B2 8-0, Smerdiek BI - Stavenisse BI 2-0, Smerdiek B2 - WHS BI 0-6. Eindstand: 1. Smer diek BI 8 pnt., 2. WHS 7 pnt., 3. Thol. Boys BI 7 pnt., 4. Stavenisse BI 6 pnt., 5. Thol. Boys B2 2 pnt., 6. Smerdiek B2 0 pnt. Zaterdag vanaf 9.00 uur Tholencup voor D- en E-pupillen op het sportveld van SPS te Poortvliet. Zaterdag 11 mei vindt in de Reimers- waalhal te Kruiningen de finale van het 'Zebra' turntoernooi plaats met als Thoolse deelnemers WIK uit Sint An naland, Olympia uit Tholen en Spido uit Oud Vossemeer. De wedstrijden beginnen 's morgens om tien uur en duren tot ongeveer 's middags en de volgende categoriën nemen er aan deel: Categorie Al meisjes t/m 11 jaar: WIK 2, Olympia 3, Spido en Wik 1; Categorie B 1 meisjes 12-13 jaar: WIK en Olympia; categorie Cl meisjes 14-15 jaar: WIK en Olympia; catego rie Dl dames 16 jaar en ouder: WIK en Olympia; categorie El jongens t/m 11 jaar: Olympia. Wedvlucht De Reisduif St. Philipsland 4 mei vanaf Rethel, 336 duiven, met regen en wes tenwind gelost 11.00 uur, snelheid eer ste duif 873.58 n/m, aankomst 1532.07., laatste duif 695.40 m/m, 16.41.50. S M. Quist 1, 9, 17, 39, 46, 52, 54, 67, 72, 77 en 84. P. Wagemaker 2, 15, 42, 51 en 70. J. D. Quist 3 én 41. Adr. Verwijs 4 en 44. W.v. Dommelen 5 en 12. Abr. Verwijs 6. R.v.d. Reest 7, 23 en 82, S. Vermaas Zn. 8, 45 en 53. A.S. Hooglander 10 en 11Jac. Geense 13, 61 en 79. Joh. Reijngoudt 14, 24, 27, 35, 62, 73 en 80. A. Faasse 16. J. Walpot Zn. 18, 29, 47, 64, 66 en 69. Abr. Geense 19,36,48,63,68 en 78. K. de Frel 20. C. Dieleman 21, 26 en 40. Sj. Vermeij 22. M. Fonteijne 25, 38 en 49. R. Reijngoudt 28 en 42. F. den Braber 30 en 71. J. Quist 31, 58, 65 en 75. M. Meijer Zn. 32 en 74. M. La- ban 33 en 34. J.C. Verwijs 37, 50 en 81 Iz. Vermeij 55. Gl. Walpot 56 en 57. Jack Reijngoudt 59. L. Reijngoudt Zn. 60 en 76. J.v. Oeveren 83. De 90 minuten waren al verstre ken in de halve bekerfinale partij FSV 1 uit Fijnaart en WHS 3, toen arbiter Van der Wiel op het sportveld te Steenbergen het eindsignaal nog achterwege liet. Blessuretijd wordt dat genoemd, maar het liep in deze wedstrijd wel af met blessures. Er was wel enig oponthoud geweest na een wat vreemde scheidsrechterlijke beslissing, maar toen had de flui tist zijn klok niet stilgezet. Hoe dan ook, die blessuretijd heeft het derde senioren-elftal van de groen-witten waarschijnlijk de bekerfinale gekost. Nu werden ze nog wel met applaus van FSV supporters beloond voor hun to meloze inzet en hun uitstekend voetbal voor een toch in feite zo laag senioren-elftal tegen het veel hoger geklasserde Fijnaartse team. Dan wordt echter over het hoofd gezien, dat ze niet zo maar met vlag en wimpel kampioen werden in hun afdeling. Het was in Steenbergen een boeiende, enerverende, soms van spanning zinderende ontmoeting. Er moest zaterdag pas om 17.00 uur worden gespeeld op het neutrale terrein. Met een uitstekend vlaggende Piet Lisseveld en aan de andere kant met de in deze contreien ook vaak fluitende Van Ham ook 'neutrale grensrechters. De derde WHS DORPSWEG 11 SCHERPENISSE TELEFOON 01666-2639 Advertentie I.M. keus wist enerzijds dat er veel van hen zou worden gevergd om deze wedstrijd tot een goed eind te kunnen brengen, anderzijds was men toch vol vertrouwen aan de partij begonnen. Er kon na dit seizoen al zoveel bereikt te heb ben, maar weinig meer kapot- gaan. Dat vertrouwen openbaarde zich ook al meteen in deze wed strijd. Nog geen drie minuten ge voetbald of de groen-witten kon den al juichen. Leen Goedege: buure passte 'vÉïi ver op ëeri' sprintende Nico Hage, die ouder wets doorging en zelfs de doelman omspeelde: 1-0. Enkele minuten later een knal van Abby Hommel, die in eerste instantie door de doelman werd gekeerd, maar door Hommel opnieuw werd in geschoten en toen door een FSV- verdediger van de doellijn werd gehaald. De groen-witten bleven het goed in de hand houden en er kwamen aan beide kanten een paar mogelijkheden. Aan WHS zijde waren het vooral Nico Hage, Jo Ridderhof en Abby Hommel, die zij het dan geen open kansen toch wel situaties beleefden, waaruit de voorsprong kon wor den vergroot. Aan de andere zijde stak doelman Kees Smits in zo'n vorm, dat hij een tegenpunt voorkwam. Het bleef die eerste helft 1-0 in het voordeel van WHS. Leider Henk Guiljam durfde het niet aan om meteen de reserves op te gebruiken. Stel dat er verlengd zou moeten worden, dan moet je nog een verse kracht kunnen insturen. Dus werd alleen Jan den Engelsman gewisseld voor Wim Snoep. In de tweede helft kroop WHS al snel door het oog van de naald, toen het leer op de stip werd gelegd voor het vloe ren van een tegenstander. Op enorme wijze haalde Smits het leer uit de kruising. Even later een fel schot van een Fijnaartse aan valler en opnieuw wist Smits het leer te keren, zij het niet klemvast, maar in 2e instantie was hij toch eerder bij de bal dan FSV. Toen echter raakte de tegenstander zijn hoofd en werd hij wat verwond. Daardoor bleef hij met het leer vast liggen. Na enige tijd floot de scheidsrechter en ieder meende dat hij het toch een wat te harde aanpak van de aanvaller vond, al deed die het niet opzettelijk. Tot verwondering van iedereen gaf hij FSV een vrije trap omdat de WHS doelman het leer langer dan 4 se conden (de bekende regel) had vastgehouden. Toen werd het even een consternatie, want het werd een vrije trap van een meter of vijf voor de doellijn. Nadat Kees Smits was opgelapt leverde die vrije trap FSV toch niets op. De Fijnaarders poogden nu wel alles op alles te zetten en inder daad kwam uit een hoekschop de gelijkmaker. De voorzet werd fraai ingekopt: 1-1. Er vielen nog 10 minuten te voetballen. Juist toen kreeg WHS nog een paar schitterende kansen, maar nu wa ren de aanvallers wat onder druk en werkten te gehaast af. Ieder dacht aan verlenging, maar in de paar minuten, die na de 90 nog gevoetbald werden lukte het FSV 2-1 te maken. Toen was de teleur stelling bij de groen-witten bij zonder groot, ondanks de hulde die men zelfs van de FSV aanhang kreeg. Die wist immers dat hun team hier door het bekende oog was gekropen. Tegen de verhou ding van het aantal kansen in. WHS 3 kon niettemin een prach tige bekerronde afsluiten.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1985 | | pagina 11