J.C. van Schagen Vocalisten in Oud-Vossemeer THOLENDERWIJS Spaarbank 150 jaar Z EE LAND IN DE PEN R.E.C. krijgt oude subsidie Leren lezen en schrijven KWF verdient meer subsidie Donderdag 18 april. 1985 ironie en zelfspot vindt men in het pr0vinciale staten van Zeeland vergaderen vrijdag 26 april, gadering is vrij toegankelijk. IN BEROET Koop en pacht Monumenten Archeoloog Sociaal-economi- Voetgangers sche advisering Aansluiting Oes- terdam Beplantingsveror dening Ouderenbeleid Blijf van m'n lijf Duiksport Monumenten- wacht Kleine Kernen Natuurgebieden Oosterschelde SPREEKUUR B EN W SPREEKUUR WONINGSTICHTING 'DetfuCci&t'TZofi van MIL-HEIJNS Onderzoek naar reinigingsrecht Koren naar het zangersmanifest WOENSDAG 1 MEI BEGINT HET ZWEMSEIZOEN ABDIJ I EUWS "Wij mogen Van Schagen geen Zeeuws dichter noemen - daar voor is zijn gedachtengoed te al gemeen. Wel vindt men in zijn werk vele Zeeuwse achtergron den: de huizen, de stad, het land schap en de zee. De woningen waar hij zijn jeugdjaren heeft doorgebracht, hebben hem voortdurend beziggehouden. De ouders van Van Schagen zijn nog al eens verhuisd en de reacties op de verschillende woningen vindt men in zijn poëzie en proza terug. Die achtergrond is ook merkbaar in de nu verschenen poëziebun del. Uit Frühlingslied: "Het is een avond - zomer 1900/ we wonen in de Singelstraat/Moeder staat in de tuin - alleen/ze ziet in de verte - hoog over de huizen ach ter de tuinen van de Koepoort straat/Moeder is trots/ze kijkt zo donker/Moeder is mooi/ze kijkt zo verdrietig ze kijkt in de verte terwijl de toren het Frühlingslied speelt. In de uunuei reeuwse reflexen en complexen vindt men het verhaal over de woning (en omgeving) aan de Seissingel. Een ander ge dicht - Poortje - zegt ook iets van de omgeving. "Soms is er een poortje aan het Abdijplein/als ik dat passeer/dan weet ik ineens mijn huis niet meer/ ik ben alleen en dwaal door stratenvan een vreemde stad/ het is er doodstil - volkomen ver laten/alle dingen zijn ver - er is geen verkeer/er is nergens dat brullen van machines met knul len... Van Middelburg verhuisde de fa milie Van Schagen naar Dom burg. In de bundel is een prachtig stemmingsbeeld opgenomen: Zeeuwse neveling: Het sneeuwt dromerig het geheim is gekomen het is voor altijd duinafslag, nu wéér altijd dat verder wijken en niemand weet meer - verloren duinen een kindertijd - ver in zee en zo vergeten zo stil en zo goed het helm zachtjes wuivende die oude duinen. werk van de nu 93-jarige dichter e J 1 onder andere in Zelfportret: 10.00 uur, in de statenzaal, Abdij 1 1Middelburg, De ver- Hij heet van Schagen en weet van zagen v.X; v.:: 5 «.nnn, ,-,,,.xy.v.x.:.:.v-x--v:-,,,,,,,. Domburg ten tijde van de jeugd van Van Schagen. Zaterdag voor Pasen verzamelde een grote schare Van Schagen- liefhebbers zich in de expositieruimte van de Centrale Bibliotheek te Rotterdam. Behalve voor de expositie "J.C. van Schagen, in beeld en woord" was men bijeengekomen voor de presentatie van het eerste deel van de driedelige reeks "Archief van Schagen" met als titel "Wat dit blijfsel overbleef". Het deel bevat in hoofdzaak ongepubliceerd dichtwerk en poëzie uit niet of nauwlijks meer te verkrijgen bibliofiele edities. Een rijk bezit dit deel. zijn grootvader was timmerman daar komt natuurlijk dat zagen van hij heeft de pest aan verheven dat vintie overdreven. Triestig en weemoedig is Voor mijn-nè-bestaanden. Het begint zo: "Als Chrisje er dan eindelijk ook geweest is /wil hij niet zeggen, dat dit nu ook voor hem zo 'n feest is-/toch, beste kinders, wil ik er nu niet te zwaar om rouwen, ik vind het best, dat los ging, wat ik toch niet vast kon houwen. De expositie in de Centrale Bi bliotheek in Rotterdam duurt tot en met zondag 28 april De tweede kamer uit Gedeputeer de Staten houdt dinsdag 23 april tweemaal zitting. Op de rol staan beroepschriften die voortvloeien uit de Algemene Bijstandswet. Bijstandaanvragers uit de ge meenten Vlissingen en Terneuzen hebben de beroepen ingediend tegen de beslissingen van hun gemeentebestuur. De zittingan zijn om tien uur en elf uur. Ook op 23 april, maar om 1 1.20 uur behandelt de derde kamer uit GS een beroep van de heer A. Dorst uit Oosterland. De heer Dorst had bij B. en W. van Brui- nisse een ontheffing aangevraagd op grond van de Drank- en Hore- caverordening. Deze ontheffing is onder een bepaalde voorwaarde verleend en daar is de heer Dorst het niet mee eens. De AROB-commissie uit Gedepu teerde Staten heeft als laatste die dag (23 april) een hoorzitting met als onderwerp een bezwaar van de heer W. op 't Hof uit Kapelle tegen het weigeren van 'n ver klaring van geen bezwaar van GS voor het egaliseren en dich ten van een sloot en draineren van een perceel aan de Leken- burgseweg/Dankersweg in Ka pelle. B en W van Kapelle heb ben de verklaring aangevraagd. Alle zittingen zijn openbaar en worden gehouden in het provin ciehuis, Sint Pieterstraat 42 in Middelburg. Staten vergadering De staten krijgen een overzicht van de aan- en verkopen en pacht- ontbindingen die de provincie in het tweede halfjaar van 1984 heeft gedaan. In totaal is bijna 2,4 hectare grond aangekocht voor ruim ƒ4 miljoen. De aankopen hadden veelal met wegenaanleg te maken. Verkocht is een kleine halve hectare met een opbrengst Van bijna 18 mille. Met pachtont- binding was een goede 1 6 mille gemoeid; het ging om een halve hectare. Het dagelijks bestuur van de pro vincie meldt de staten de stand van zaken van het monumenten fonds. Per 31 december 1 984 zat er een kleine miljoen gulden in het fonds voor restauratie en onder- houskosten van monumenten. In totaal werd in 1 984 aan subsidies ƒ4.2* miljoen uitgekeerd. De staten wordt voorgesteld voor de restauratie van zes mo lens in de provincie in totaal 342.036,— subsidie te geven. Het Gilde van Vrijwillig Mole naars, afdeling Zeeland, heeft de provincie een subsidie ge vraagd van duizend gulden. De staten wordt geadviseerd 750,— beschikbaar te stellen. Als de staten ermee instemmen, kan de stichting Oude Zeeuwse Kerken rekenen op een provincia le bijdrage van 5.000,te be steden aan exploitatiekosten. Aan de subsidie wordt de voorwaarde .j verbonden dat het geld niet mag,.,, worden gebruikt voor restauratie van kerkgebouwen Volgend jaar verlaat de provincia- Provinciale staten beslissen over sociaal-economische consultatie- groep. Ie archeoloog de Rijksdienst voor Oudheidkundig Bodemonderzoek als gevolg van zijn pensionering. De staten wordt 30.000,— ge vraagd voor de aanstelling van zijn opvolger. De dienst wil tijdig een nieuwe archeoloog benoe men om een redelijke inwerkpe- riode te hebben. w erkgevers- en werknemersor ganisaties vertegenwoordigd de Zeeuwse Kamers van koophan del, de Vereniging van Zeeuwse Gemeenten, de provinciale di rectie voor de bedrijfsontwik- kling in Zeeland, de rijksconsu lent voor handel, ambachten en diensten en de provincie. De staten moeten beslissen over de instelling van een so ciaal-economische consultatie- groep. De groep, die al sinds 1981 als proefproject heeft ge draaid, adviseert het provinciaal bestuur over bet sociaal-econo- mische beleid in Zeeland. Daar onder vallen werkgelegenheid, economie, industriegebieden enz. In de consultatiegroep zijn de De Vereniging Bescherming Voetgangers heeft de provincie om subsidie gevraagd. Gedepu teerde staten vinden dat de ver eniging geen specifieke provin ciale belangen dient en advise ren daarom het subsidieverzoek af te wijzen. De staten wordt een krediet van vijf miljoen gulden gevraagd voor de aansluiting van de Oes- terdam op het Zuidbevelandse wegennet. Voor goed beheer van bossen en andere houtopstanden heeft Ne derland de Boswet. De beplan tingsverordening Zeeland is op de Boswet gebaseerd. De provinciale regeling geeft de gemeenten de bevoegdheid voor hun grondge bied zelfs regels te stellen. Voor de gemeenten die van die be voegdheid geen gebruik maken, geldt de provinciale regeling. On derwerpen die behandeld worden zijn het kappen van bomen, een herplantplicht, schadevergoedin gen bij herplanting en de instel ling van een provinciale bep.lan- tingscommissie. Zeeland heeft al een beplantings- vërordening; de nieuwe regeling is aangepast aan de behoeften uit de praktijk. Door afstoting van rijkstaken heeft de provincie meer bevoegd heden gekregen in het ouderen beleid. Dit betekent ook meer werk voor de provincie en de sta ten wordt gevraagd 233.500,— uit te trekken voor uitbreiding met vier personeelsle den. Twee van die personeelsle den werken al op tijdelijke basis. Een kleine veertig mille is nodig voor computerprogrammering. De stichting Blijf van m'n lijf Zeeland kan, als de staten er mee instemmen, rekenen op een eenmalige bijdrage van bij na ƒ23.000,—. Het geld is no dig voor ongedekte kosten van verkoop van het Blijf van m'n lijfhuis in Vlissingen. In de duiksportverordening Zeeland is het verbod opgeno men te duiken in betonde vaar wateren, In de praktijk blijkt, dat op sommige lokaties het duiken wel kan worden toege staan. Van die plaatsen zijn het vaarwater tegenover de werk- haven van Bommenede en een lokatie bij Scharendijke waar duikexamens kunnen worden afgenomen. Gedeputeerde sta ten stellen voor een onthef fingsregeling in de verordening op;te nemen. Op aanvraag kan dan van het verbod worden af geweken. Een andere aanpassing van de verordening gaat over de roof van planten en dieren. De staten wordt geadviseerd geld beschikbaar te stellen voor de aanstelling van een derde ploeg monumentenwachters. Met meer mensen kunnen meer monumen ten worden 'bediendOok wordt de staten gevraagd bij te dragen in de aankoop en verbouyv van een bedrijfsruimte voot de monumentenwacht in Nieuw- en Sint-Joosland. Het gaat om 120.000,-. Gedeputeerde staten stellen voor 11 5.000,— uit te trekken voor het welzijnsbeleid in kleine ker nen. Al eerder werd een ton be schikbaar gesteld. De staten beslissen over subsidie in twee aankopen van de stichting Het Zeeuwse Landschap van na tuurgebied in Zeeuwsch-Vlaande- ren en op Zuid-Beveland. Voor bijna twee hectare natuur gebied in de Baarzandse Kreek komt de provinciale bijdrage op ruim 22 mille. In de Yerseke Moer gaat het om een weiland van ruim twee hectare in het reservaatsge- bied. De subsidie komt op bijna ƒ28.000,-. bh Dinsdag 23 april, 9.00 uur, ver gadert de stuurgroep Ooster schelde. Er is maar een agendapunt en dat gaat over het al of niet vestigen van kampeerterrein Orisant bij Colijnsplaat. Burgemeester en wethouders van Kortgene vinden dat het kampeerterrein er moet ko men, maar het dagelijks be stuur van de stuurgroep Oos terschelde is er tegen. Het algemeen bestu'ur van de stuurgroep moet nu uitspraak doen. De vergadering is openbaar en wordt gehouden in het provincie huis, Sint Pieterstraat 42, Mid delburg. Abdijnieuws is de informatierubriek van de provincie Zeeland. Redactie: bureau voorlichting, Sint Pieterstraat 42, 4331 EW Middelburg, telefoon 01180-31392 of 31402 informatierubriek van de gemeente tholen Redactie: Voorlichtingsambtenaar Gemeentehuis Tholen Markt 1-5 Sint Maartensdgk Tel 01666 2955 De eerstvolgende spreekuren van de leden van het college van burge meester en wethouders vinden plaats op maandag 22 april 1 985 in het gemeentehuis te Sint-Maartensdijk. Burgemeester E. Baerends en de wethouders J. Versluijs en P. van Schetsen houden hun spreekuur van 11.00-1 2.00 uur: Het spreekuur van wethouder L.J. Koopman komt te vervallen. Wilt u op een ander tijdstip met een van de collegeleden spreken, belt u dan even naar het gemeentehuis, telefoon 01 666-2955, toestel 215. Het bestuur van de stichting "Beter Wonen" houdt elke maandag van 10.30-12.00 uur spreekuur in het gemeentehuis te Sint-Maartensdijk voor aanvragen om woonruimte. De woningstichting is telefonisch bereikbaar onder nummer 01666-3359. "Zij weet niet hoeveel paar schoenen ze heeft" Dat zegt mijnheer de Witte te gen zijn schaakvriend Guus Zwart. En ze zeggen dat ze modebewust zijn, maar ze lo pen altijd maar met dezelfde bril op...„"Nog sterker" zegt Guus vele paren schoenen maaT 'k zou ze niet graag de kost geven die nog niet eens een tweede bril voor reserve hebben... Ja ze durven, die mannen, als hun vrouw er niet bij is...! Ja waar is ze eigen lijk?" Met spotlichtjes in z'n ogen zegt mijnheer de Witte: naar OPTICIEN VAN MIL met haar kapotte bril... BERGEN OP ZOOM Wouwsestraat 8 Advertentie I.M. De Verenigde Spaarbank Tholen, voorheen Bondsspaarbank en daarvoor nog Nutsspaarbank, viert deze week het 150-jarig bestaan. De in 1784 opgerichte Maat schappij tot Nut van 't Algemeen, die o.a. tot doel had algemeen volksgeluk te bevorderen in de alles behalve rooskleurige 18e eeuw, stichtte op 13 april 1835 de spaarbank. Belangrijkste taak was: 'de spaarzin onder de dienstboden en arbeiders te be vorderen'. Elke maand kwam het bestuur in het stadhuis bijeen om het spaargeld in ontvangst te ne men of uit te betalen. In 1893 werden er regelmatig zittingen gehouden in twee panden aan de Stoofstraat. In 1931 werd de spaarbank een zelfstandige stich ting onder de naam Nutsspaar bank, die veel instellingen van al gemeen financieel belang steun de, zoals de bibliotheek, het Groene Kruis, de muziekvereni ging Concordia en gymnastiek vereniging Olympia. Enige jaren later werd de ingang verplaatst naar de Hoogstraat, waar hij nu nog steeds is. Het dienstenpakket werd steeds uitgebreid. Na de fu sie in 1975 met de Bondsspaar bank werden de zittingen in St. Annaland en Poortvliet opgehe ven. Wel wordt er nog steeds zit ting in Oud-Vossemeer gehou- den(de Vossenkuil), terwijl de zit ting in het bejaardentehuis Ten Anker in Tholen erbij kwam. Be heerder P.C.E.F. van Ineveld werkt samen met de dames E. Steketee en M. van Velsen en dhr. R. Ravensteyn. De jubileumviering gaat gepaard met een wedstrijd voor alle scho len in Tholen en Oud-Vosse- meer(hoofdprijs een computer), een kleurwedstrijd, gratis plan- tenkweeksetje en een premie voor nieuwe spaarders. B en W zijn bezig met een uitge breide studie naar de vuilnisop haaldienst: de ophaaldienst van huis- en rofvuil (de hoeveelheid grofvuil neemt wat toe), het gratis storten op de gemeentelijke stort plaats Tuttelhoek bij Scherpenis- se, scheiding van probleemstof- fen, de verhouding van de bijdra ge van de vervuilers tot de werke lijke kosten(dekkingspercenta- ges), enz. Raadslid M. Dijke informeerde er woensdagavond naar in de com missie financiën omdat het vorig jaar oktober op de agenda stond, maar toen werd uitgesteld. Vol gens wethouder P. van Schetsen zijn er nogal wat nieuwe, recente gegevens, die nog door b en w be sproken moeten worden. Hij zeg de echter toe, dat de commissie ruimschoots voor de begrotings behandeling 1986 geïnformeerd wordt. "Ik had de stille hoop dat u 't zou laten liggen tot de nieuwe raad", zei raadslid M. van Damme, "want het zal niet zo simpel zijn." Bij de 33 amateur-koren en -solis ten die zaterdag in Middelburg meedoen aan het achtste Zeeuws zangersmanifest zijn vijf vereni gingen van Tholen en St. Philips- land. In de afdeling C. de chr. gemeng de zangvereniging Maranatha uit St. Philipsland o.l.v. C. van Dis en de chr. gemengde zangvereniging Laudate Dominum uit Stavenisse o.l. v. Iz. Riedijk. In de afdeling A het Gerefor meerd gemengd koor Canticum uit Tholen o.l.v. Iz. Riedijk, de gemengde zangvereniging V.Z.O.S. uit St. Philipsland o.l.v. J. Wesdorp en het Smalstads mannenkoor uit St. Maartensdijk o.l.v. J. Wesdorp. De juryleden Hans Smout uit Bergen op Zoom en Martin van Woerkum uit Goirle zullen de deelnemers van kwart voor elf tot kwart voor acht in de bijna 90 jaar oude Concert- en Gehoorzaal op zeven onderdelen beoordelen. In het bestuur van de Zeeuwse zangersbond 'Zang Veredelt' zit ten o.a.- L. Neele uit St. Maar- tensdijk(waarnemend voorzitter) en mej. J. de Kok uit St. Philip- sland(adjunct). Abusievelijk is het gemeentelijk aandeel in de kosten van kunst zinnige vorming, onderdeel ama teuristische kunstbeoefening, van het Regionaal Educatief Cen trum! REC) verlaagd. Er is maar 17 in plaats van 35 cent per inwo ner geraamd, zodat er nog 18 cent of 3438 gulden bij moet. De com missie financiën van de Thoolse gemeenteraad had daar geen pro blemen mee, maar M. Dijke maakte er wel bezwaar tegen, dat dit uit de post onvoorzien van de algemene middelen gebeurt. Hij wilde de 3438 gulden van de re serve welzijn/jeugd- en jongeren werk afhalen, want daar is volgens het SGP-raadslid destijds het vrijkomende REC-geld naar toe gegaan. "Er is een verkeerde be grotingswijziging toegepast en dat moeten we nu recht trekken", zei Dijke. J. de Bres(PvdA) wilde niet korten op jeugdwerk en wethouder P. van Schetsen vroeg zich af, of die door Dijke bedoelde reserve al niet benut was. Hij gaf toe, dat het verschil tussen 35 en 17 cent op een menselijke vergissing berust te. De wethouder deelde nog mee, dat het REC door de commissie bestuurlijke aangelegenheden ge hoord zal \yorden over een be zwaarschrift tegen de subsidie 1985. Voor ƒ3,51 per inwoner zouden geen 5.2 (formatie)ar- beidsplaatsen voor de leiding, coördinatie en administratie ge-, handhaafd kunnen worden. Bovendien heeft de arbeidstijd verkorting daar nog invloed op. Volgens de gemeente heeft het REC dit jaar nog geen problemen omdat de tekorten uit een in 1983 gevormde pot voor tegenvallers kunnen worden gedekt. Voor 1986 zouden er wel moeilijkheden kunnen ontstaan, maar die subsi die is nog niet aan de orde. Vier procent van de volwassen be volking van Tholen en St. Philips land kan nauwelijks lezen of schrijven. Daarin probeert het Re gionaal Educatief Centrum(REC) Tholen sinds 1983 verandering te brengen met een alfabetiserings project. Het REC denkt, dat er nog veel meer mensen zijn die graag beter zouden willen lezen en schrijven. Ze zijn misschien niet van de cur sus op de hoogte of ze durven de stap niet te wagen omdat ze bang zijn voor 'dom' aangezien te wor den. Daarom heeft het REC een beroep gedaan op de hulp van mensen die uit hoofde van hun functie mensen uit alle lagen van de bevolking ontmoeten. Woensdagavond om acht uur wordt in het REC-gebouw aan de Molenvlietsedijk in Tholen meer informatie verstrekt over de isole mentspositie van de analfabeet en hoe de betrokkenen kunnen wor den benaderd. Er is een film en ook één van de Thoolse cursisten is aanwezig naast de provinciaal consulente en de groepsleiding. Bij de nieuwe opzet van het wel zijnswerk werd de waarderings subsidie voor landelijke instellin gen beperkt tot 1 cent per inwo ner. Daardoor kreeg het Koningin Wilhelmina Fonds(K WF) voor de kankerbestrijding maar 191 gul den in plaats van voorheen 715 gulden. Daarmee waren enkele raadsleden het niet eens gezien het maatschappelijk belang van onderzoekprojecten en verbete ring van behandelingsmethoden. "Dit punt had eerder in de com missie financiën behandeld moe ten worden, dan was 't niet ge beurd", zei raadslid W.L. Bijl. "Wij hebben ons altijd warm ge maakt voor dit fonds gezien de successen bij de behandeling", zei M. van Damme. "We moeten voortgaan op de goede weg, want door de subsidie drastisch terug te brengen, gaf de gemeente een ne gatief voorbeeld", zei het VVD- raadslid. De vier zangers van het ensemble 'Dresdner Vocalisten' uit de DDR v.l.n.r. Gerd Reichard (33) tenor, Wilfried Promnitz (33) tenor, Bodo Lange (35) bariton en Reinhard Decker (34) bas, treden woensdagavond 24 april om acht uur op in de Ned. Herv. Kerk te Oud Vossemeer. Het vocaal-quartet werd in 1975 opgericht en heeft intussen in de DDR evenals in vele landen daarbuiten zijn kwaliteit bewezen. Hun repertoire is veelzijdig en varieert van gotiek tot modern, volksliederen en spirituals. In de mooie ruimte van de NH-kerk zal het een genoegen zijn naar hen te luisteren. Het Smalstads Mannenkoor uit Sint Maartensdijk, dat de Dresdner Vocalisten heeft uitgeno digd, zal aan het concert eveneens zijn medewerking verlenen. Met ingang van woensdag 1 mei zijn de beide gemeentelijke zwemba den in Tholen (De Spetter) en Sint-Maartensdijk (Haestinge) weer voor het publiek geopend. In verband hiermede vindt op donderdag 25 april van 14.00 tot 1 7 .00 uur en vrijdag 26 april van 9.00 tot 1 2.00 uur en van 14.00 tot 1 7.00 uur aan de kassa's van beide baden de voorver koop van abonnementen en zwemleskaarten plaats. Openstelling van de baden. Direkt bij aanvang van het zwemseizoen wordt een begin gemaakt met het schoolzwemmen. Dat betekent dat er sprake is van aangepaste openingstijden voor het vrij zwemmen. Deze zijn: Elke dag (behalve zaterdag en zondag van 8.00 tot 9.00 uur, van 1 5.30 tot 1 7 .30 uur en van 18.30 tot 20.00 uur. Op woensdag zijn de baden voor het vrij zwemmen ook 's middags beschikbaar en wel van 14.00 tot 17.30 uur, Op zaterdagochtenden zijn de beide baden bezet voor de zwem lessen. Zowel op zaterdag als zondag zijn de openingstijden voor het vrij zwemmen van 1 3.30 tot 1 7.30 uur. Op zaterdagochtenden zijn de loeide baden bezet voor de zwemlessen. £owel op zaterdag als zondag zijn de openingstijden voor het vrij zwemmen van 1 3.30 tot 1 7.30 uur. Tarieven. In vergelijking met vorig jaar zijn de tarieven onveranderd gebleven. De dagkaarten voor personen van 1 6 jaar tot 65 jaar kosten 3.05. Voor personen jonger dan 1 6 jaar en 65 jaar en ouder kost een dag kaart 1.95. Een seizoenabonnement voor een persoon van 1 6 jaar tot 65 jaar kost 51Voor een persoon jonger dan 1 6 jaar en 65 jaar en ouder kost een abonnement 31.50. Een zwemleskaart voor personen jonger dan 16 jaar en 65 jaar en ouder kost 31 Een seizoenabonnement voor een gezin van vier personen kost 1 08. Leiding In het zwembad 'de Spetter' is in het zwemseizoen 1 985 de leiding in handen van de heer J. Jansen, terwijl in het zwembad "Haestinge" de heer H. Bocxe de scepter zwaait.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1985 | | pagina 7