THOLENDERWIJS rm informatierubriek van de gemeente tholen WOENSDAG 10 APRIL: KOMMISSIE VOOR DE FINANCIEN WIJZIGING OPHAALSCHEMA REINIGINGSDIENST I.V.M. GOEDE VRIJDAG EN TWEEDE PAASDAG GEMEENTEHUIS GESLOTEN OPENBARE BIBLIOTHEKEN THOLEN EN SINT - MAARTENSDIJK GESLOTEN HINDERWET: KENNISGEVING VAN BEKENDMAKING BESCHIKKING FOTO IMPRESSIE AANLEG OESTERDAM WAT LIGT TER INZAGE? PZEM-KANTOREN OP VRIJDAG 5 APRIL GESLOTEN Donderdag 4 april 1985 EENDRACHTBODE 5 SPREEKUUR B EN W SPREEKUUR WONINGSTICHTING medewerker (ster) 1 Oprecht berouw PZEM STAVENISSE SCHERPENISSE Redactie: Voorlichtingsambtenaar Gemeentehuis Tholen Markt 1 5 Sint-Maartensdijk Tel 01666-2955 Onder leiding van wethouder P. van Schetsen komt op woensdag 10 april as. de kommissie voor de financiën vooreen vergadering bijeen in het gemeentehuis te Sint-Maartensdijk. De vergadering begint om 1 9.30 uur en is openbaar. Elke belangstellende is dus van harte welkom,. Vooraf kan gebruik worden gemaakt van het spreekrecht. Dat wil zeggen dat elke aanwe zige het woord kan voeren over een van de agendapunten. Deze agen dapunten zijn: Nieuwe subsidieregeling verhuiskosten bij renovatie van wo ningen; De Stichting "Beter Wonen" is in 1 985 voornemens 1 7 woningen te renoveren. Het gaat om 3 woningen aan de Irenestraat en 2 woningen aan de Koning Haakonstraat te Stavenisse, 5 woningen aan de Burg. van Oeverenstraat te Tholen en 7 woningen aan de Beatrixstraat te Sint-Maartensdijk. Van het laatstgenoemde com plex is het de bedoeling dat 2 panden geheel worden gesloopt, waarna 2 nieuwe woningen zullen worden gebouwd. In de oude subsidieregeling, welke gold tot 1 januari 1 985, ver strekte het rijk een maximale subsidie in de verhuiskosten van ƒ4.000,-. In de niéuwe regeling kan de gemeente zelf binnen het beschikbare budget bepalen welke bedragen zij aan de bewoners toekennen. Onder beschikbaar budget moet worden verstaan het bedrag dat het rijk vergoed op basis van de vastgestelde subsidiabele kosten. In het geval van de 1 7 genoemde woningen wordt per te renoveren woning 4% van de goedgekeurde kosten in het budget gestopt oftewel 20.400,—. Dit is per woning 1 200,— Burgemeester en wethouders vinden renovatie van woningen een goede zaak. Niet alleen het volkshuisvestingsbelang %peelt een rol, ook de werkgele genheid wordt er mee gediend. Als de bewoners die bij de renovatie zijn betrokken slechts 1 200,— in het vooruitzicht kan worden gesteld, is de verwachting dat er van de renovatie weinig terecht komt. In het algemeen kan worden gesteld dat na renovatie de woning voor een groot deel van nieuwe vloerbedekking en vitrage moet worden voorzien. Met overgordijnen is somtijds nog wel wat te doen. Een bedrag van 1 200,— is als tegemoetkoming in de ver huis- en herinrichtingskosten te laag. In het geval van de 17 wo ningen willen burgemeester en wethouders naar een bedrag van ƒ3.000,-. De kommissie wordt gevraagd daarover een advies uit te brengen. - Subsidie Koningin Wilhelminafonds; In het programma van aktiviteiten voor het welzijnswerk 1 985 is de waarderingssubsidie gemaximaliseerd op ƒ0.01 per inwoner. Het Koningin WilhelminaFonds komt ook in aanmerking voor de maxi male waarderingssubsidie van ƒ191,—. De welzijnscommissie, waar enkele raadsleden zitting in hebben, zijn van mening dat de onderzoekprojekten van zulk een maatschappelijk belang ?ijn dat we als gemeente zoveel mogelijk moeten meewerken aan intensi vering en verbetering van de behandelingsmethoden. Daarvoor vraagt de welzijnscommissie of de subsidie van het Koningin Wil- helmina Fonds alsnog herzien kan worden wat betekent dat ze weer /eejjzéIfde subsidie zouden moeten krijgen als vorig jaar. De steun van de gemeente Tholen was toen vastgesteld op 71 5,—. De kommissie wordt gevraagd daarover een advies uit te brengen. Subsidiëring R.E.C. "De Bevelanden-Tholen"; Bij de vaststelling van het jaarprogramma van welzijnsaktiviteiten 1 985 is abusievelijk het gemeentelijk aandeel in de kosten voor de kunstzinnige vorming en wel voor het onderdeel amateuristische kunstbeoefening verlaagd van ƒ0.35 per inwoner naar ƒ0.17 per inwoner. Aangezien de amateuristische kunstbeoefening bij het R.E.C. uitsluitend wordt verzorgd in de gemeenten Tholen en Goes, ligt het voor de hand dat de kosten hiervan alleen door deze twee gemeenten worden opgebracht. Ter bevordering van de eenduidigheid in besluitvorming tussen Goes en Tholen ten opzichte van het R.E.C., wil het kollege de gemeentelijke subsidie verhogen met ƒ0.18 per inwoner of ƒ3.438,-. De kommissie wordt om advies gevraagd. Besteding batig dienstsaldo gemeenterekening 1983; De gemeenterekening 1983 laat een batig slotsaldo zien van ƒ494.051,92. Aangezien het niet noodzakelijk is dit rekeningo verschot toe te voegen aan de saldireserve (stand per 1-1-1984 ƒ3.1 miljoen gulden) geeft het kollege in overweging het overschot toe te voegen aan de reserve openbare werken. Bekend is namelijk dat de rekonstruktie van de Stoofdijk in Stavenisse hogere uitvoe ringskosten zal hebben dan gepland, terwijl voor de verbetering van de riolering in de Voorstraat en Anna van Bourgondiëstraat in Sint- Annaland lagere subsidies worden verkregen. In verband daarmede moet een beroep worden gedaan op de reserve openbare werken, volgens de laatste gegevens tot een bedrag van circa 400.000,—. Ten einde te voorkomen dat een gat ontstaat in de meerjarenbe groting is toevoeging van het dienstsaldo van de gemeenterekening 1983 gewenst. De kommissie wordt gevraagd een advies uit te brengen. Zoals u vorige week reeds in deze rubriek hebt kunnen lezen wordt op 5 april (Goede Vrijdag) geen huisvuil opgehaald. De kernen Sint-Maar- tensdik en Scherpenisse worden heden (donderdag 4 april) in het ophaalschema meegenomen. De gemeentelijke stortplaats "Tuttelhoek" is op 5 april de gehele dag gesloten. Zaterdag 6 april is de stortplaats normaal geopend van 8.00 tot 1 2.00 uur. In verband met Tweede Paasdag (maandag 8 april) zal het huisvuil in de kernen Stavenisse en Tholen op dinsdag 9 april worden obgehaald. Op dinsdag 9 april wordt tevens de buitenroute gereden. Op woensdag 10 april zullen de containers worden geledigd. Het spreekt voor zich dat op maandag 8 april (Tweede Paasdag) de stortplaats "Tuttelhoek" de gehele dag is gesloten. In verband met Goede Vrijdag (5 april) en Tweede Paasdag (8 april) is het gemeentehuis op de genoemde dagen de gehele dag gesloten. Vanaf dinsdag 9 april 's morgens om 9.00 uur zijn wij weer geheel tot uw dienst. a. b. c. d. Morgen, 5 april, zijn de openbare bibliotheken te Tholen en Sint Maartensdijk i.v.m. Goede Vrijdag de gehele dag gesloten. 6 Burgemeester en wethouders van Tholen maken gelet op artikel 31 van de Wet Algemene Bepalingen Milieuhygiëne bekend, dat door hen, onder oplegging van voorwaarden om gevaar, schade of hinder voor de omgeving te ondervangen op 1 april 1 985 een vergunning is verleend ingevolge de Hinderwet, naar aanleiding van de aanvraag van: firma A. van der Harst, Hollaereweg 1 1 te Oud-Vossemeer voor het oprichten en in werking hebben van een bedrijf voor koeltechniek en interieurbouw op een perceel gelegen aan de Schelde-Rijnweg te Oud-Vossemeer. De beschikkingen en alle ter zake zijnde stukken liggen met ingang van '5 april 1 985 gedurende een maand ter secretarie van de gemeente Tholen te Sint-Maartensdijk ter inzage, elke werkdag van 9.00 uur tot 12.00 uur, en van 14.00 tot 16.00 uur, alsmede elke maandag van 17.00 tot 20.00 uur in de openbare bibliotheek, Markt 58 te Sint- Maartensdijk. Ingevolge artikel 44, tweede lid, van de Wet Algemene Bepalingen Milieuhygiëne staat gedurende één maand na de datum van de ter visielegging beroep open bij de Kroon voor: de aanvrager de betrokken adviseurs degenen, die overeenkomstig artikel 20, 21 of 22, tweede lid, of 28 eerste lid, onder c, van de wet Algemene Bepalingen Miliehygiëne bezwaren hebben ingebracht. enige andere belanghebbende die aantoont dat hij redelijkerwijs niet in staat is geweest overeenkomstig artikel 20, 21 of 22 tweede lid of 28 eerste lid onder c van de Wet Algemene Bepalingen Milieuhygiëne bezwaren in te brengen. De beschikking wordt na afloop van de beroepstermijn van kracht, tenzij voor deze datum beroep is ingesteld en met toepassing van artikel 60A van de Wet op de Raad van State een verzoek wordt gedaan tot schorsing van de beschikking dan wel tot het treffen van een voorlopige voorziening. beroepsschrift moet worden gericht aan Hare Majesteit de Konin- en worden gezonden aan de Raad van State, Afdeling voor de Geschillen van Bestuur, Binnenhof 1, 2513 AA 's-Gravehage. Het verzoek tot schorsing of een voorlopige voorziening moet worden ge richt aan de voorzitter van de Afdeling voor de Geschillen van Bestuur van de Raad van State. De beschikkingen worden niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. Sint Maartensdijk, 4 april 1 985 Burgemeester en wethouders van Tholen Vooruitlopend op de op zaterdag 4 mei a s. te houden Open Dag in het kader van de aanleg van de Oesterdam en het Bathse Spuikanaal, wordt tot en met maandag 8 april a.s. in het gemeenschapscentrum "Meulvliet" te Tholen een kleine kleuren-foto-impressie van de werken in aanleg gegeven. De Open Dag vindt plaats op de Molenplaat. Deze plaat is te bereiken via een dam die verbonden is met het industrieterrein van Bergen op Zoom. Tijdens de Open Dag zijn de werken van 9.00 tot 16.00 uur toegankelijk. In de aldaar aanwezige direktiekeet van Rijkswaterstaat wordt informatie verstrekt. Voorts bestaat de mogelijkheid per boot een bezoek te brengen aan het werkeiland voor de Thoolse kust, zodat men een blik kan werpen op de in aanbouw zijnde schutsluis. Begin mei bestaat de gelegenheid de foto-impressie te gaan zien in het gemeentehuis te Sint-Maartensdijk. T.z.t. zullen wij u daarover nader informeren. De spreekuren v n de leden van het college van burgemeester en wethouders korr te vervallen volgende week. Wilt u op een ander tijdstip met een de collegeleden spreken, belt u dan even naar het gemeentehuis, telefoon 01 666-2955, toestel 21 5. Het bestuur van de stichting "Beter Wonen" houdt dinsdag 9 april 1 985 van 10.30-12.00 uur spreekuur in het gemeentehuis te Sint-Maartensdijk voor aanvragen om woonruimte. De woningstichting is telefonisch bereikbaar onder nummer 01 666-3359. Voorbereiden bestemmingsplannen De burgemeester van de gemeente Tholen maakt ter voldoe ning aan het bepaalde in artikel 22, tweede lid, van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend, dat met ingang van 5 april 1 985 voor een ieder ter sekretarie van de gemeente, Markt 1 -5 te Sint-Maartensdijk, ter inzage ligt het besluit van de raad van de gemeente Tholen van 18 maart 1985, waarbij wordt ver klaard, dat een bestemmingsplan wordt voorbereid, voor de volgende gebieden: a. een gebied aan de Kuipersdreef te Tholen. b. een gebied aan de Minneputtestraat 3 te Tholen; c. een gebied aan de Paasdijkstraat 39 te Poortvliet; d. een gebied aan de Hogeweg te St. Maartensdijk; e. een gebied aan de Stavenisseweg 7 te Stavenisse. De begrenzing van de genoemde gebieden staat aangegeven op de bij bovengenoemd besluit behorende en als zodanig ge waarmerkte tekeningen. Sint-Maartensdijk, 4 april 1985 De burgemeester van Tholen, E. Baerends. Bouwen in afwijking van bestemmingsplan Er is een aanvraag om vergunning ingediend door de heer B. Tas, Noordpoort 9 te Sint Maartensdijk voor het bouwen van een garage/berging op het perceel Kadastraat bekend Sint- Maartensdijk, sektie N, nummer 310, plaatselijk gemerkt Noordpoort 9. Dit bouwplan is niet in overeenstemming met het ter plaatse geldende bestemmingsplan. Wij zijn voornemens met toepas sing van artikel 1 9 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, na verkregen toestemming van het kollege van Gedeputeerde Staten van Zeeland vergunning te verlenen voor het onderha vige bouwplan. Alvorens hiertoe over te gaan, stellen wij een ieder in de gele genheid om van 5 april tot en met 18 april 1985 schriftelijk bezwaar in te dienen bij ons kollege. De bouwtekeningen liggen gedurende deze termijn ter ge- meentesekretarie te Sint-Maartensdijk, afdeling gemeentelijke ontwikkeling ter inzage. Sint-Maartensdijk, 4 april 1 985. Burgemeester en wethouders van Tholen. Voor de interne controle van voornamelijk algemene bijstand suitkeringen kan op de afdeling financiën worden geplaatst een De werkzaamheden zullen onder andere bestaan uit: het controleren van de vastgestelde uitkeringen wegens bijstand en werkloosheid - het controleren van de uit te betalen uitkeringen het controleren van de hieruit voortvloeiende boekingen het controleren van de eigen bijdragen bejaarden in verzor gingstehuizen - andere werkzaamheden op financieel terrein. Funktie-eisen: bezit van dipoma GA I of BA of FBA of HEAO, SPD of gevordere studie voor dit laatste. kennis van diverse regelingen op grond van de Algemene Bijstandswet en loonregelingen of op grond van opleiding in staat zijn deze snel te beheersen - snel in staat zijn de op dat terrein veel voorkomende wijzi gingen zich eigen te maken. Rang en salaris: de funktierang is voorlopig bepaald op commies (salaris aanlooprang: min. 21 24,— max. 2974,— salaris funktierang: min. 2403,— max. 3274,—). De te benoemen funktionaris dient zich te vestigen in de ge meente Tholen Sollicitaties dienen binnen tien dagen na de verschijning van dit blad te worden gericht tot burgemeester en wethouders van Tholen, Markt 1-5, 4695 CE Sint-Maartensdijk. a) overdenking En Petrus, naar buiten gaande, weende bitterlijk (Luc. 22:62) Tot driemaal toe heeft Petrus de Heere Jezus verloochend. Dezelf de man, die gezegd had: Heere, ik ben bereid, met U ook in de ge vangenis en in de dood te gaan: zegt tegen mensen, die hem in de zaal van het huis van de hoge priester aanspreken over de Heere Jezus: ik ken Hem niet. Hoe is dat toch mogelijk? Wel, alleen omdat hij dacht dat niet te kunnen en te zullen doen. Petrus dacht, dat zijn liefde voor de Heere Jezus zo groot was, dat tiij Hem nooit zou kunnen verloochenen. Dat was onmogelijk. Doch zie; het ge beurt. En tot driemaal toe zegt hij de Heere Jezus niet te kennen. Zo dan, die meent te staan, zie toe, dat hij niet valle. Wie meent be paalde fouten beslist niet te zullen maken vervalt eenmaal in die fouten. Want ten allen tijde is ge nade nodig, om voor het maken van fouten en het doen van zonde te worden bewaard. Petrus heeft eenmaal de Heere Jezus beleden en uitgesproken: Gij zijt de Christus, de Zoon des levenden Gods. Dat heeft vlees en bloed hem niet geopendbaard; maar de Vader, Die in de hemelen is, heeft hem dat geleerd. En juist de man van wie in de Heilige Schrift staat opgetekend, dat hij de Christus heeft beleden, komt er toe, om Hem te verloochenen. Judas heeft dat nooit gekund. Die heeft de Heere Jezus alleen kunnen verra den, waartoe hij ook bestemd was. Maar Petrus heeft Hem verloo chend. Dat is een niet blijven bij de belijdenis, die geleerd is. Want genade is nodig, om bij de goede belijdenis bewaard te blijven. De ze Petrus nu wordt door het kraaien van de haan en door de blik van de Heere Jezus indachtig het Woord des Heeren. Dat is de eerste stap tot oprecht berouw. Zich het Woord Gods herinneren. Dat eewige Getuigenis doet de zonde ontdekken. Het maakt be kend, dat de mens vah God is af gevallen, tegen God is opgestaan, en tegen de geboden Gods zeer gezondigd heeft. Het dringt nu tot Petrus door wat hij gedaan heeft. Hij heeft de Heere Jezus verloo chend. Wat hij niet wilde geloven is toch gebeurd. Wat hij naar zijn mening nooit zou doen is toch ge schied. Wat hem door zijn grote liefde voor de Heere Jezus onmo gelijk leek is met de goede bedoe lingen, die hij had, werkelijkheid geworden. Eer de haan zal ge kraaid hebben, zult gij Mij drie maal verloochenen. Dat woord des Heeren is waar geweest. Hij heeft het gedaan. Dat moet Petrus erkennen. En de discipel van Je zus Christus moet het bekennen. En dat kan niet op de plaats, waar hij zich bevindt. Hij moet er van daan. Hij kan er niet langer meer blijven. Hij mag er ook niet zijn. Hij is daar ongeroepen. Het is niet van hem gevraagd aanwezig te zijn in het huis van de hogepries ter. Met de beste bedoelingen heeft hij dit gedaan. Desnoods zou hij de Heere Jezus nog kun nen helpen. In elk geval wil hij weten wat er gaat gebeuren. Is het In verband met de viering van Goede Vrijdag zullen de PZEM-kantoren in de gehele provincie op h vrijdag 5 april gesloten zijn voor het publiek. Storingen in de levering van gas en elektriciteit kunnen worden gemeld aan het provinciaal storingsnummer: 011 80-38888. y Direktie nv PZEM Advertentie I.M. dan niet goed, dat hij toont ook nu nog de Heere Jezus te willen vol gen? Is het niet goed, dat de een zaamheid van de Heere Jezus nog door Petrus' aanwezigheid wordt verlicht? Ach, Petrus maakt door de verloochening van Jezus de eenzaamheid van Hem nog veel groter en zwaarder. En hij be denkt niet, dat de Christus alleen moet lijden en sterven. De drink beker des Vaders moet door Hem geheel alleen worden uitgedron ken. Door naar buiten gaan toont Petrus dus zijn oprechte berouw. Om te bekennen wat hij gedaan heeft, moet hij naar buiten. Hoe hij buiten die zaal komt, weet hij later zelf niet meer. Het wordt dan ook niet beschreven. Maar hij moet van die plaats vandaan. Buiten kan hij het aangezicht des Heeren zoeken in de stilte. Daar kan hij het hart uitstorten. Daar weent hij bitterlijk. De bitterheid van zijn zonde gevoelt hij. En grote droefheid over zijn daad vervult hem en vult zijn ogen met tranen. Groot is de smart bij hem geweest. Vanwege zo'n zware zonde zal niemand ooit zo bitter lijk hebben geweend. De geschie denis zegt, dat Petrus zolang als hij leefde, begon te wenen als hij een haan hoorde kraaien. Zi'lk berouw is oprecht. Het is uit het hart. Want het kent droefheid. En voor Gods aangezicht wordt het hart uitgestort. Dat is de droefheid naar God, die een onberouwelijke bekering tot zaligheid werkt. De Heere alleen schenkt zulk berouw en geeft ook vergeving. Want daarom heeft Jezus Christus zo geleden. Zo is er hoop voor belij ders van Christus naam die Hem hebben verloochend. J.G. van Loon Sint Maartensdijk ESLAAGD DUS GEFELICITEERD Voor het examen B- verpleegkundige slaagden in het psychiatrisch ziekenhuis 'Vrede rust' te Halsteren Martien Kwek- keboom uit Scherpenisse en Jaap Noordzij en Carla Renders uit Tholen. Aan de Erasmusuniversiteit te Rotterdam slaagde S.L. van der Velde uit Anna Jacobapolder voor zijn doctoraal examen Eco nometrie met de aantekening 'met genoegen'. "PLAATSELIJK NIEUWS PLAATSELIJK NIEUWS PLAATSELIJK NIEUWS met 150 leden nog bolwerken dankzij de gemeentelijke subsidie. Anders zou de dure, maar prima accommodatie niet betaald kun nen worden. Een leuk onderdeel was de videofilm van het KNGV- zomerkamp en de trainingen van de diverse leeftijdsgroepen in de Wellevaete, gemaakt door Kees van Winkelen. Drie groepen van W.I.K. waren zaterdag voor springwedstrijden in Middelburg. Op de Minitramp en de Lange Mat werden tweede prijzen behaald. Bomen gevaarlijk Bomen zijn geliefd (op de Stoof dijk), maar op het v.d. Lek de Clercqplein laten ze het trottoir naar boven gaan en dat is in het donker gevaarlijk voor voetgan gers. Raadslid K. A. Heijboer wees daar dinsdagavond op in de raadscommissie Openbare Wer ken. Verder is de fontein ver waarloosd, die zou wat Heijboer betreft, best weer mogen spuiten. Raadslid I. C. Moerland had nog een andere wens: verlichting van het torenuurwerk. Bovendien was de verkeerszuil bij de N.H. Kerk kapot gereden, de nieuwe is na vele weken levertijd in aantocht. De burgemeester zegde toe de overige wensen te zullen bekijken. Zin of onzin jeugdwerk Jongeren vanaf vijftien jaar kun nen zaterdagmiddag 13 april om 'drie uur terecht in het hervormd verenigingsgebouw voor een ont moetingsdag. De H.G.J.B. Tholen heeft de organisatie onder het thema 'zin of onzin'. Een mede werker van het opvangcentrum voor verslaafden 'de Hoop ver- leent medewerking. Na de brood maaltijd is er een klankbeeld 'Jongeren in de Knel' en bijbel studie o.l.v. de jeugdvereniging Tholen. De Pendelaars vierden feest De jaarlijkse feestavond van kla- verjasvereniging De Pendelaars begon met een leuke quiz ver zorgd door Piet Bazen, voorafge gaan door het welkomstwoord van voorzitter A. Arts. Per groep speelde men diverse spelletjes, waaronder sjoelen, vier op een rij en jatzee. Na alle ronden afge werkt te hebben, rekenden de wedstrijdleiders Bazen en Van Bloppoel de score uit. Bij de da mes won mw. C.J. Franke-Tichem de eerste prijs, 2. Maaike van Bloppoel, 3. Paula Knuist. Heren: 1. Piet van Bloppoel, 2. J. van Splunter, 3. W. Dane. Zes ronden bingo met mooie prijzen verzorgd door de heren Kampman en Dane en gezellige muziek besloten de avond. Dhr. L. Kampman boekte vrijdag tijdens de competitiewedstrijd een nieuw clubrecord door in totaal op 6048 punten te eindigen. 2. W. Dane 5223 p. 3. H. Oostdijk 5202 p. 4. J. Knuist 5118 p. 5. P. van Bloppoel 5101 p. 6. R. Kwaak 4973 p. 7. J. van Zetten 4681 p. 8. J. van Splunter 4619 p. 9. A. Arts 4400 p. C. Verberne 3987 p. 11. J. Guiljam 3772 p. 12. J. vd Werf 3760 p. 13. mw. C.J. Franke-Ti chem 3440 p. Morgenavond is er een paasklaverjastoernooi dat om acht uur begint. Euterpe haalt vrijdagavond 12 april vanaf half zeven op voor de rommelmarkt. Zet 'u het gereed a.u.b. Advertentie I.M. Zwaar verkeer uit Kaaistraat Raadslid C. W. van Kempen gaf dinsdagavond in de Commissie Openbare werken de wens van een Kaaistraatbewoner door om zwaar verkeer uit die smalle, drukke straat te verwijzen naar elders, hij bepleitte bespreking van het probleem in de verkeers- commissie. De burgemeester achtte het moeilijk om de bussen een andere route te laten rijden, ten aanzien van landbouwverkeer is de ligging van de weegbrug een probleem, de weegbrugvereniging wil die echter niet verplaatsen van de ha ven, afsluiting van de Kaaistraat moet maatschappelijk ook aan vaardbaar zijn, aldus de burge meester, met afsluiten maak je er een vesting van. Geld gestolen Bij twee inbraken in de nacht van maandag op dinsdag is geld ge stolen. Bij ds. van Loon in de Ha zenstraat vier gulden rapporten- geld en bij slagerij op den Brouw op de Markt 75 gulden. Door middel van een schroevedraaier of koevoet was men binnenge drongen. De technische recherche nam de sporen op. In Poortvliet werd er diezelfde nacht op twee plaatsen ingebroken. De politie deelde nog een bekeuring uit voor het ontbreken van kentekenbewijs deel III. Zaterdag een auto in de Westvest, maandag in de Bloe- menlaan. Maandagrit de Bidon Dankzij de zomertijd konden maandagavond om half zeven ze ventien Bidon-leden op de fiets voor een rit van 35 km. Met een stevige wind op kop werd in strak tempo gereden. Er waren twee lekke banden, die door de volger snel werden gewisseld. Het be stuur kon opnieuw een fietser als lid noteren. Zondag werd er we gens het slechte weer niet gefietst. Ko Bout 60 jaar FNV-lid Ko Bout is maandagavond in zijn bejaardenwoning gehuldigd we gens zijn zestigjarig lidmaatschap van de Voedingsbond FNV. Dis trictsbestuurder Wim Meere sprak zijn grote bewondering uit voor de jubilaris. Niet alleen voor het langdurige lidmaatschap, maar ook voor zijn vastberaden heid. Ook Bout kende immers momenten waarop hij het niet eens was met beslissingen van het bestuur. Toch bleef hij de bond altijd steunen. "Ik ben erin opge kweekt", vertelde de jubilaris. "Mijn vader was mede-oprichter van de afdeling in 1920, wat voor de kinderen heus niet zo gemak kelijk was. Ais hij niet op zijn werk was, had hij altijd nog wel wat voor de bond te doen. Daarom besloot ik nooit in zijn voetsporen te treden, want dat was immers geen leven". Wanneer de finan ciën beter waren geweest, had Bout eerder dan zijn negentiende jaar lid kunnen worden. De dis trictsbestuurder herinnerde aan die moeilijke beginjaren. "We moesten vechten voor verbetering van de rechten van de arbeiders, nu moeten we trachten die te handhaven. We zijn er nog lang niet, zoals blijkt uit de CAO-on- derhandelingen in de vleesware- nindustrie. We zullen moeten blijven knokken". Bout herinner de aan de tijd, dat hij als jongere verkiezingspamfletten in de brie venbus deed. Ze kwam vaak snel ler terug dan erin, maar hij ging door. Bij het zoeken naar werk werden 'de rooien' geboycot en Ko vroeg zijn vader soms vertwij feld hoe hij 't volhield. Hij wilde er wel eens op los slaan, maar daar bereik je niets mee, hield vader Bout hem voor. Voorzitter D.C. Kaashoek zei trots te zijn op de jubilaris en het feit dat hij mede door het initiatief van Adriaan Bout de oudste afdeling van de voedingsbond FNV in Zeeland leidt, die op zijn hoogtepunt bijna 200 leden had. De voorzitter noemde Bout van grote afkomst. "We eerden je vader en we zullen ook jou eren voor je trouw en steun, zestig jaar lang". Kaashoek overhandigde de jubilaris een en velop met inhoud en een grote doos sigaren, bijna voor elk jaar 1. De districtsbestuurder speldde Bout het insigne met briljant op als blijk van waardering voor het 79-jarige FNV-lid, die bijzonder trots was en blij met deze hulde. Speurtocht Scarpenesse Zaterdagochtend vertrokken 9 le den van jeugdvereniging Scarpe nesse een weekend naar Renesse waar een provinciale "try out" gehouden werd. Ze arriveerden om 10 uur en na de koffers te hebben, uitgepakt en na een kopje koffie werd er een speurtocht ge houden. De 4 jeugdverenigingen vertrokken om beurten de duinen in voor de speurtocht van zo'n 17 km. Onderweg waren verschillen de opdrachten waarvan een video film opgenomen werd, waar som migen niet al te fraai öp staan. Ze moesten nog met een tandem om de laatste opdracht te doen. Ze deden er vier uren over om weer •in het kamp terug te keren. Na een lekker bordje macaroni werd de film gedraaid waarop we nog eens op de middag terug konden blik ken. De pas verbouwde discot heek 'Scarpenesse' maakte er nog een fantastische avond van met een wervelende discoshow. Zon dagmorgen konden ze uitslapen en na het eten moesten ze helaas weer de koffers pakken. Alles bij elkaar was het een fantastisch weekend waar de negen nog vaak aan terug zullen denken. Morgen is de jeugdvereniging ge sloten wegens Goede Vrijdag. Op 12 april is het disco. Plattelandsvrouwen over wol Mevr. M. Hendryks van het In ternationaal Wol Secretariaat (I.W.S.) was woensdagavond te gast bij de plattelandsvrouwen. Ze verving de door ziekte verhinder de heer O, Meyer. In haar praatje vertelde ze dat het I.W.S. is opge richt in 1937. Hierbij zijn 200.000 schapenfokkers uit de ge hele wereld aangesloten. De be langrijkste wolproducerende lan den zijn: Australië, Nieuw-Zee- land, Zuid-Afrika en Zuid-Ame- rika. De uit schapevacht verkre gen wol wordt verwerkt tot kle ding, dekens, tapijt, woningtex tiel, handbreigarens enz. De na tuurlijke eigenschappen van wol zijn o.a. sterk warmte en koude isoleren; grote vochtopname; wa terafstotend; elastisch en veer kracht; zelfdovend; antistatisch; vuilafstotend en kleurhoudend. Het I.W.S. heeft momenteel kan toren in 30 landen. In 1964 heb ben ze het internationaal Wol- merk ingevoerd. Fabrikanten die dit wolmerk op hun artikelen wil len gebruiken, moeten hiervoor een overeenkomst aangaan met het I.W.S. Aan deze overeen komst zijn bepaalde voorwaarden verbonden, de belangrijkste is wel dat het artikel moet bestaan uit Zuiver Scheerwol (dit is wol, die rechtstreeks van het schaap komt en voor de eerste keer is verwerkt) Hierop wordt dan ook zorgvuldi ge controle uitgevoerd. Dan is er ook nog het Wolblendmerk. Dit is een herkenningsteken voor arti kelen vervaardigd uit een men ging van Scheerwol met andere vezels. Het produkt moet echter minimaal 55% scheerwol bevatten en mag maar met één ander soort vezel worden vermengd. Dit wol blendmerk is in 1972 door het IWS ingevoerd. Aan de hand van een filmpje VERVOLG PAG. 7

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1985 | | pagina 5