THOLENDERWIJS Lokale omroep wordt breder informatierubriek van de gemeente tholen DINSDAG 2 APRIL: KOMMISSIE OPENBARE WERKEN OPHOKPERIODE VOOR DUIVEN VOORBEREIDING GEMEENTEGIDS 1985/1986 VAN START VOLGEND JAAR BOOMFEESTDAG VOOR VOLWASSENEN?? WIJZIGING SCHEMA HUISVUILOP HAALDIENST I.V.M. GOEDE VRIJDAG TOTO 1 APRIL KUNNEN KANDIDATEN ZICH MELDEN VOOR DE WERKGROEP VROUWEN-EMANCIPATIE WAAROM DE OVERHEID EEN CAMPAGNE TEGEN "ZURE REGEN- GAAT VOEREN WIJZIGING KOOPAVOND I.V.M. GOEDE VRIJDAG VANAVOND:HOORZITTING OVER REKONSTRUKTIE STOOFDIJK (Stavenisse) WAT LIGT TER INZAGE? VANAVOND INSPRAAKAVOND VOOR DE JEUGD VAN SCHERPENISSE Donderdag 28 maart 1985 EENDRACHTBODE 5 SPREEKUUR BEN W SPREEKUUR WONINGSTICHTING m Stichtingsraad Vereniging Via ether Cursus Nederlands Fototentoonstelling Redactie: Voorlichtingsambtenaar Gemeentehuis Tholen Markt 1 5 Sint Maartensdijk Tel 01 666 2955 Op dinsdag 2 april komt de kommissie openbare werken 's avonds om 1 9.30 uur voor een openbare vergadering bijeen in het gemeentehuis te Sint-Maartensdijk. Elke belangstellende is van harte welkom en kan vooraf gebruik maken van het spreekrecht. Op de agenda staan de navolgende punten: - Voorstel tot rekonstruktie van de Stoofijk te Stavenisse; In deze rubriek kunt u lezen wat deze rekonstruktie precies inhoudt. De kommissie openbare werken zal bij haar standpuntbepa ling/advisering aan burgemeester en wethouders rekening houden met de tijdens de hoorzitting van vanavond gemaakte opmerkingen t.a.v. het ontworpen civiel-technisch plan. Voorstel tot rekonstruktie van de Voorstraat te Sint-Annaland; Zowel in de rubriek "Tholenderwijs" van 21 maart alswel in die van 14 maart zijn wij uitvoerig op deze rekonstruktie ingegaan. Daar enboven is gisteren (woensdag 27 maart) een hoorzitting voor deze rekonstruktie belegd. De kommissie wordt gevraagd een advies uit te brengen aan bur gemeester en wethouders, waarbij zeker rekening zal worden ge houden met de tijdens de hoorzitting gemaakte opmerkingen. - Voorstel tot herinrichting van de Prinses Christina- en Prinses Mar grietstraat te Tholen; In de gemeentebegroting 1985 is rekening -gehouden met de rekonstruktie van de bovengenoemde straten in de kern Tholen. Het plan voorziet in het aanbrengen van een klinkerbestrating op één niveau met aan de einden van de straten een doorlopend trottoir. De bedoeling is zodanige maatregelen te treffen, dat beide straten na de uitvoering als woonerf aangemerkt kunnen worden. Onderdeel daarvan is het instellen van eenrichtings-verkeer vanaf de Kon. Julianastraat. In beide straten is de aanleg van een aantal parkeervakken gepland. Voorts zullen bomen worden geplant. Het vervaardigde plan komt in grote lijnen tegemoet aan de wensen die de betrokken bewoners in een eerder stadium kenbaar hebben gemaakt. De kommissie wordt gevraagd een advies uit te brengen. - Aanpassing riolering Doelweg/Vossemeersepoort te Tholen; Zoals bekend kampen bewoners van de Doelweg/Vossemeerse poort al geruime tijd met wateroverlast bij overvloedige regenval. Thans worden daartoe maatregelen genomen. Opzet is het hoog gelegen verbindingsriool op de aansluiting Doelweq/Vossemeer- sepoort te verwijderen en te vervangen door een riool met een grotere diameter dan het huidige. Dit nieuwe riool zal voorts dieper worden gelegd, waarmee wordt bereikt dat het teveel aan water, voor dat het in de Doelweg op straat komt, direkt via de Vosse- meersepoort kan afvloeien naar een overstort in de Vest. De wate roverlast in de Doelweg zal daarmee verleden tijd zijn. In het gedeelte Vossemeersepoort tussen de Doelweg en de Da- lemsestraat is geen riolering aanwezig. In verband met de thans geplande woningbouw is het noodzakelijk dat daartoe wordt over gegaan. De bestaande riolering in het lage gedeelte van de Vosse meersepoort (tussen Doelweg en Hofstraat) verkeert in een slechte staat. Het is zinvol deze riolering te vervangen door een nieuw riool, waardoor de bergingscapaciteit van het rioolstelsel wordt vergroot en waarmee ook bereikt wordt dat de hoeveelheid overstortend water op de Vest wordt verminderd. De kommissie wordt gevraagd een advies uit te brengen over de uitvoering van de omschreven werkzaamheden. Behandeling drainagewater stortplaats "Tuttelhoek" te Scherpe- nisse; De gemeenteraad besloot vorig jaar tot het instellen van een onder zoek naar de mogelijkheden tot opheffing van de onbehandelde lozing van drainagewater van de gemeentelijke stortplaats "Tuttel- hoek'' op het oppervlaktewater van de Scherpenissepolder. Deze lozing vindt al jaren plaats. Gezien de samenstelling en de hoeveel heid drainagewater (percolaat) vindt het waterschap Tholen (de waterkwaliteitsbeheerder) het uit milieu-hygiënisch oogpunt nood zakelijk dat hiervoor een oplossing komt. Er is een tweetal oplos singen mogelijk: a. biologische behandeling van het drainagewater op de stortplaats zelf met lozing van het gereinigde water op de nabijgelegen poldersloot; b. onbehandelde afvoer via een aanslui ting op de orukriolering naar de rioolwaterzuiveringsinstallatie te Sint-Maartensdijk. Onder meer in verband met de gevoeligheid van het biologische proces van het onderwerpelijke type afvalwater wordt de voorkeur gegeven aan de afvoer van het drainagewater naar de rioolwater zuiveringsinstallatie te Sint-Maartensdijk. Met het werk is een bedrag gemoeid van circa 1 39.000,— De kommissie wordt gevraagd een advies uit te brengen. In februari 1984 verscheen de laatste gemeentegids van Tholen. Een handzaam boekje boordevol informatie en op overzichtelijke wijze ingedeeld. Het was voor de tweede maal dat in de Thoolse gemeentegids advertenties wer den opgenomen. De attentie- waarde van de gids wordt daar mee verhoogd. Een gemeente gids is een voortreffelijke schakel tussen bevolking, instanties, ver enigingen en bedrijven. Ook voor nieuwe inwoners - op verken ningstocht in een vreemde omge ving- is een gemeentegids een prima wegwijzer. De gemeente gids 1 983 is gebaseerd op gege vens daterend van mei 1 982. Se dertdien hebben verschillende bestuurswisselingen plaats ge vonden, zijn verenigingen opge heven en opgericht. Dit alles maakt de uitgifte van een nieuwe up-to-date gemeentegids noodza kelijk. De uitgifte van die gids is gepland voor 1 februari 1 984. Om na te gaan of de beschikbare gegevens nog juist zijn ontvangen de bij het gemeentebestuur be kende kontaktpersonen van ver enigingen en instellingen binnen kort een vragenlijst. Op deze lijst kunnen eventuele wijzigingen die zich de afgelopen periode hebben voorgedaan wor den vermeld. Ook nieuwe verenigingen en in stanties kunnen in de gemeente gids worden opgenomen. Daar voor is het nodig dat aan het buro voorlichting van de gemeente Tholen, Markt1-5 te Sint-Maar tensdijk schriftelijk de navolgen de gegevens worden verstrekt: Naam en adres van de vereniging of instelling Naam van de kontaktpersoon (b.v. sekretaris) met telefoon nummer. Adres (met postcode) van de kontaktpersoon; kategorie waaronder men opge nomen wenst te worden. N B. In de huidige gemeentegids onderscheiden we de onder staande kategorieën: Openbare instellingen, Gezondheidszorg en maatschappelijk werk. Onderwijs. Kerkgenootschappen, Bejaarden centra, Volkshuisvesting, Vereni gingsgebouwen en dorpshuizen, Sport, Toerisme, Pers, Politieke Partijen, Vakorganisties, Cultuur, Verenigingen. Voor wat betreft de verenigingen wordt nog onderscheid gemaakt in sportverenigingen, culturele verenigingen, kerkelijke vereni gingen en overige verenigingen. Een gemeentegids kan pas opti maal worden indien een iedei daaraan medewerking verleent. Wij vragen u dan ook uw opgave zo spoedig mogelijk te verstrek ken. MOcht u nog vragen heb ben, neemt u dan kontakt op met de voorlichtingsambtenaar van onze gemeente, de heer F A.P M. Bakx, tel. 01 666-2955, tst. 1 27. Vorige week dinsdag en woensdag werd ook in de gemeente Tholen de traditionele Boomfeestdag gevierd. Dit jaar was het de beurt aan de lagere scholen uit de kernen Stavenisse. Sint-Maartensdijk en Tholen. Tevens was de M.L.K.-school "de Veste" uit Tholen bij de viering betrokken. Een van de aktiviteiten bestond uit een schoonmaakaktie van het ijs baanterrein te Scherpenisse en de plantsoenen in diverse wijken van Tholen-stad. De verbazing van de schoolkinderen en hun begeleiders was groot, toen bleek dat in het tijdsbestek van amper 1 uur uit de omgeving van het Pluimpotterrein te Scherpenisse 2 ton vuilnis werd verzameld en uit de Thoolse plantsoenen niet minder dan 3 ton. Na tuurlijk kan een deel van deze vervuiling worden toegeschreven aan de Thoolse jeugd, doch eveneens kon worden vastgesteld dat volwasse nen op dit gebied ook niet vrij-uit gaan. Wat te denken van zakken vol met mosselschelpen, oude fietsen en fietsonderdelen, matrassen, vei lingkistjes met verf- en lijmresten, grote hoeveelheden tuinafval om nog. maar te zwijgen over hier en daar een oude koelkast en wasma chine. De Boomfeestdag is bedoeld om de jeugd begrip bij te brengen voor het hebben en instandhouden van groenvoorzieningen en daaraan gekoppeld een schoon woon- en leefmilieu. Volwassenen hebben in deze een voorbeeldfunktie. De schooljeugd die bij de Boomfeestdagviering 1985 was betrokken werd daarin heel duidelijk teleurgesteld. Wij doen dan ook een ernstig beroep op alle inwoners van Tholen hun direkte woonomgeving schoon te houden. In dit verband wijzen wij ook maar eens op de enorme overlast die wordt veroorzaakt door hondepoep in en op de gemeentelijke plantsoenen en gazons. Wij hebben zelf kunnen vaststellen dat het hondebezitters op sommige gazons moeite moet kosten een nog niet gebruikt plekje te vinden om hun hond zijn behoefte te laten doen. Het is werkelijk te gek. Het is goed om ons dat aan het begin van de lente te realiseren. Laten we dit voorjaar ingaan indachtig het motto waaronder de Boomfeest dag 1 985 werd gevierd: DE INWONERS VAN THOLEN ZORGEN VOOR EEN SCHOON EN LEEFBAAR WONEN! Op de Goede Vrijdag van 5 april a s. wordt er geen huisvuil opgehaald. Om die reden wordt het huisvuil in de kernen Sint-Maartensdijk en Scherpenisse reeds op donderdag 4 april ingezameld. De gemeente lijke stortplaats "Tuttelhoek" is op vrijdag 5 april de gehele dag geslo ten. Op zaterdag 6 april is de stortplaats normaal geopend van 8.00 tot 12.00 uur. het vervangen van de bestaande asfaltlaag door een nieuwe beton- klinkerverharding; het hertegelen van het bestaande trottoir langs de huizen; het planten van jonge bomen in het nieuwe talud. Het plan waarvan u bijgaand een klein fragment ziet afgedrukt, is nog niet definitief. Op donderdag 28 maart krijgt u de gelegenheid uw visie te geven. Tijdens de hoorzitting zal een duidelijke tekening aanwezig zijn. Artikel 73 van de Algemene Politieverordening van de gemeente Tho len bepaalt, dat jaarlijks een periode vastgesteld moet worden waarin duiven overdag niet mogen vliegen. In overleg met de besturen van de afdeling Zeeland van de Nederlandse Bond van Zaterdagvliegers, de Zuid-Nederlandse Bond van Postduivenhouders, afdeling Zeeland en de gewestelijke Raad voor Zeeland van het Landbouwschap hebben burgemeester en wethouders de navolgende ophokperiode vastge steld. 1 april tot en met 18 mei 1 985 Het ophokgebod geldt van 9.00 tot 1 8.00 uur, met dien verstande dat de postduiven wel mogen deelnemen aan wedstrijdvluchten. N.B.: het ophokgebod geldt niet voor jonge duiven. Op 26 november 1 984 heeft een aantal vrouwenverenigingen uit de gemeente Tholen deelgenomen aan een bijeenkomst over het ge meentelijk emancipatiebeleid. Aanleiding hiertoe waren de vragen en wensen op het gebied van de vrouwen emancipatie en de wens van het gemeentebestuur samen met de Thoolse vrouwenvereniging van ge dachten té wisselen over het toekomstig emancipatiebeleid. Conclusie van de bijeenkomst was dat gestreefd dient te worden naar een zo breed mogelijk samengestelde werkgroep, die de wensen en knelpun ten op dit terrein gaat onderzoeken. Het college heeft inmiddels toegezegd hiertoe het initiatief te nemen en zoekt thans een aantal belangstellenden voor deze Emancipatie Werk groep. De werkgroep dient te bestaan uit 7 leden en zal ambtelijk worden ondersteund. De werkgroep zal zo'n 10 maal per jaar bijeen komen. Aanmelden kandidaten voor 1 april De gemeente Tholen zoekt, bij voorkeur, vrouwen die belangstelling hebben voor de Werkgroep-Vrouwenemanciaptie, hetgeen echter niet wegneemt dat ook mannen zich kunnen aanmelden. De werkgroep krijgt tot taak een onderzoek in te stellen naar de situatie van de Thoolse vrouwen. Zij dient daarbij de knelpunten en wensen te inventariseren en vervolgens hierover advies uit de brengen aan de kommissie so- ciaal-kultureel werk en het kollege yan burgemeester en wethouders. De resultaten van het onderzoek en de aanbevelingen van de werk groep spelen een belangrijke rol bij het toekomstig emancipatiebeleid van de gemeente Tholen leder die zich aangetrokken voelt tot het emancipatieproces bij vrou wen wordt in de gelegenheid gesteld zich als kandida(a)t(e) voor de werkgroep aan te melden. Dit kan door het schrijven van een brief aan burgemeester en wethouders van Tholen, Markt 1-5 4695 CE te Sint Maartensdijk. De aanmeldingen moeten uiterlijk 1 april binnen zijn. Nadere informatie Nadere informatie omtrent de Werkgroep Vrouwen-Emancipatie kan worden verkregen bij het buro welzijn van de gemeente Tholen, tel. 01666-2955, tst. 223. Zure Regen valt 24 uur per dag, ook in de eigen omgeving in een mate die erger is dan men denkt, echter: het is nog niet te laat maar dan moeten we wel maatregelen nemen waarvan we allemaal de conse quenties moeten dragen. Onze bossen worden bedreigd, talrijke plant- en diersoorten zijn op het punt van verdwijnen, ons oppervlaktewater verzuurt en monumenten worden aangetastDit zijn nog maar enkele gevolgen van Zure Regen. Niet voor niets heeft de bestrijding van de Zure Regen een centrale plaats gekregen in het beleid van het Ministerie van Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieubeheer. Doelstelling van dit beleid: in het jaar 2000 moet de uitworp van stoffen (waarvan op dit moment bekend is dat ze een bijdrage leveren aan de verzuring) in Nederland en West-Europa drastisch zijn vermin derd. Om precies te zijn: de uitstoot van de zwaveldioxide (S02) zal dan 70 procent lager moeten zijn, de stikstofoxiden (NO) 30 procent en de uitworp van ammoniak (NH3) moet in het jaar 2000 zijn gehalveerd. Om deze doelstelling te verwezenlijken heeft minister Winsemius een aantal concrete maatregelen voor de kolengestookte elektriciteitscen trales en raffinaderijen aangekondigd in het Indicatief Meerjarenpro gramma Lucht 1 985-1989. Rond 1 april 1985 zal de minister een plan naar de Tweede Kamer sturen over de aanpak van luchtverontreiniging door het verkeer. Iets later in het jaar zullen minister Braks (Landbouw en Visserij) en minister Winsemius hun voornemens op het terrein van de meststoffenproble- matiek kenbaar maken. VOORLICHTING: In eerste instantie zal deze voorlichting gericht zijn op: kennisvermeerdering over oorzaken en gevolgen van Zure Regen - bewustwording over de gevolgen van "doorgaan op dezelfde voet" en tegelijkertijd over het besef dat het nu nog niet te laat is om er iets aan te doen. In deze eerste fase zal de voorlichting ook, zij het in mindere mate, gericht zijn op het scheppen van een klimaat waarin maatregelen tegen de verzuring worden geaccepteerd. Voor nadere informatie: Ministerie van Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieube heer, Van Alkemadelaan 85, 2597 AC Den Haag, tel. 01 70-264201 tst. 2659/2202/3002. In verband met Goede Vrijdag (5 april 1 985) is er op die dag geen koopavond. Deze wordt verplaatst naar donderdag 4 april a s. Houdt u daar rekening meel! Op donderdag 28 maart a s. wordt om 1 9.30 uur in het dorpshuis "De Stove" te Stavenisse een hoorzitting belegd in verband met de op handen zijnde rekonstruktie van de Stoofdijk te Stavenisse. Oorspronkelijk was het de bedoeling dat alleen de bestaande rijbaan en het trottoir gerekonstrueerd zouden worden. De problematiek met be trekking tot het parkeren op de Stoofdijk is echter dermate groot dat het kollege van burgemeester en wethouders na een ingesteld onderzoek hebben gekonkludeerd dat het voor het bereiken van een goede op lossing noodzakelijk is het bestaande talud uit te breiden tot op de insteek van de sloot. Daarbij wordt ook de onderberm volledig benut. De aan de Stoofdijk staande populieren, die overigens kaprijp zijn, zullen moeten verdwijnen. Er ontstaan dan mogelijkheden voor de aanleg van 40 langsparkeervakken. Om dit alles te kunnen verwezen lijken moeten wel grondverwervingen plaats vinden. De onderhande lingen met de desbetreffende eigenaren zijn momenteel gaande. Het voor de rekonstruktie opgemaakte civiel-technisch plan voorziet verder in: Bouwen in strijd met bestemmingsplan Er is een aanvraag om vergunning ingediend door: de heer M.J. van Houte, Kaaistraat 1 te Scherpenisse voor het verbouwen van een woning tot een winkel met een woning op het perceel kadastraal bekend Tholen, sektie F, nummer 1919, plaatselijk gemerkt Eendrachtsweg 9. Dit bouwplan is niet in overeenstemming met het ter plaatse geldende bestemmingsplan. Wij zijn voornemens met toepas sing van artikel 1 9 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, na verkregen toestemming van het kollege van Gedeputeerde Staten van Zeeland, vergunning te verlenen voor het onderha vige bouwplan. Alvorens hiertoe over te gaan, stellen wij een ieder in de gele genheid om van 29 maart tot en met 11 april 1 985 schriftelijk bezwaar in te dienen bij ons kollege. De bouwtekeningen liggen gedurende deze termijn ter ge- meentesekretarie te Sint-Maartensdijk, afdeling gemeentelijke ontwikkeling, ter inzage. Sint-Maartensdijk, 28 maart 1985 Burgemeester en wethouders van Tholen. Om half acht vanavond organiseert het gemeentebestuur een in spraakavond in het "Holland-Huis" te Scherpenisse. Hoofdthema zal zijn het aanbrengen van speelvoorzieningen voor dejeugd en de orga nisatie van met jeugd- en jongerenwerk in Scherpenisse in zijn alge meenheid. Jong en oud zijn op deze inspraakgelegenheid van harte welkom. De eerstvolgende spreekuren van de leden van het college van burge meester en wethouders vinden plaats op maandag 1 april 1 985 in het gemeentehuis te Sint-Maartensdijk. Burgemeester E. Baerends en de wethouders L.J. Koopman, J. Ver- sluijs en P. van Schetsen houden hun spreekuur van 1 1.00 tot 1 2.00 uur. Wilt U op een ander tijdstip met een van de collegeleden spreken, belt u dan even naar het gemeentehuis, telefoon 01 666-2955, toestel 21 5. Het bestuur van de stichting "Beter Wonen" houdt elke maandag van 10.30-12.00 uur spreekuur in het gemeentehuis te Sint-Maartensdijk voor aanvragen om woonruimte. De woningstichting is telefonisch bereikbaar onder nummer 01 666-3359. overdenking Het loon des Heeren door Zijn gerechtigheid aangebracht. Ps. 2 vs-8. Eis van Mij, en Ik zal de heidenen geven tot uw erfdeel en de einden der aarde tot Uw bezit ting. Al de arbeid van Christus is borg- tochtelijk. Zijn lijden was met een Goddelijk doel, niet alleen in ver band met het recht des Vaders, doch ook tot het toebrengen der uitverkoren. Het geschiedde, om vele kinderen door lijden te heili gen. Uit Oost en West en Zuid en Noord. Zullen verloren zondaren aan Zijn voeten worden gebracht. Ja, dat zal een schare zijn die nie mand tellen kan. En die zullen Hem prijzen waarvan ps vs.22:14, zo heerlijk zingt. Eerlang gedenkt hieraan het wereldrond; Haast wendt het zich tot God met hart en mond. En waar men ooit de wildste vol ken vond. Zal God ontvangen Aanbidding eer en dank'bre lof gezangen Want Hij regeert, En zal Zijn almacht tonen; Hij heerst, zover heid'nen wonen Tot Hem bekeerd. de blindste Dat wordt de praktijk van hen die de Heere gaan dienen en in Zijn wegen gaan wandelen. Zij gaan hun betrouwen op de Heere stel len. Zij zijn er achter gekomen door Gods Heilige Geest dat in hen geen vrucht meer te vinden is in den eeuwigheid. Hun onge rechtigheid getuigd tegen hen. In dat opzicht is hun verwachting hun hoop afgesneden. Zij leren hun onmacht meer en meer ken nen. Dat zij buiten Hem niets kunnen doen. Christus zal zaad zien. Al de gegevenen Zijns Vaders. Hij zal de dagen verlen gen. Hij zal sterven, en daarna zal hij opstaan uit de doden op de derde dag. En als Koning regeren. En Zijn zaad zal Hem dienen. "Het welbehagen des Heeren zal door Zijn hand gelukkiglijk voortgaan". Aan het kruis riep de Zone Gods het uit. "Het is vol bracht". Toen had Christus in Zijn diepe vernedering de zaligheid verdiend. Maar door-Zijn verho ging past Hij, door de Heilige Geest, dien Hij heeft verworven, de zaligheid en het heil van Zijn Sion toe. Zijn werk is Goddelijk werk en niet eerder is Gods wel behagen uitgevoerd. Dan wan neer zij die onder het zegel der Goddelijke uitverkiezing. Door Woord en Gods Geest geleid worden. Die arbeid gaat geluk kiglijk voort. Ondanks het woe den der goddelozen en satans grote kracht, wetende dat hij een kleinen tijd heeft. Maar Christus heeft zijn kop vermorzeld, want Hij heeft alle macht in de hemel en op aarde. En ondanks de tor menten der wereld die ook Gods kinderen wil verleiden, is de wereld een overwonnen vijand. Eigen vlees en bloed onderwerpt zich aan Gods wet niet, het kan ook niet. Doch het nieuwe leven van het zaad Gods ligt in de Mid delaar. Het welbehagen Gods gaat gelukkiglijk voort door de hand van Christus. Dat ligt vast en veilig in Zijn handen. En niemand zal de Zijnen uit Zijn hand ruk ken. k heb u in beide Mijne handpalmen gegraveerd en uwe muren zijn steeds voor Mij, zegt de Heere. Zijn kudde zal groeien, haar getal zal toenemen. Dat wel behagen Gods, waarvan de Enge len eens zongen in Efratha's vel den dat gaat nog door. Dat erfdeel en de einden der aarde' tot Uwe bezitting. Tot welk erfdeel beho ren wij nog. Is de zonde ons al een zware last geworden die we niet langer meer kunnen dragen. Hebt u de boosheid van uw verdorven hart reeds met hete tranen leren bewenen en belijden. Is ons de tijd niet vreemd dat we Gods heilig recht leerden waardig keuren. Dachten ander Gods toorn te moeten omkomen. Maar dan dat eeuwige wonder dat Gods Zoon nu die toorn heeft weg gedragen en dat voor U. Bedenk die de Zoon ongehoorzaam is, die zal het leven niet zien, maar de toorn Gods blijft op Hem. Het is de mens gezet eenmaal te sterven en daarna het oordeel. Zoekt Hem, terwijl Hij te vinden is, roept Hem aan, terwijl Hij nabij is. Bidt om Geesteslicht, om ontdekking, ont blooting, opdat gij in dien weg de zaligheid buiten uzelf in Christus Jezus moogt zoeken en vinden. Wat een gelukkig volk dat met de wetenschap door Hem begrepen ligt in het welbehagen des Heeren. Anderen ging de Heere recht vaardig en vrijmachtig voorbij en u zocht Hij op. De Vader trok u, als vrucht van dat welbehagen tot Zijn Zoon. En daarvan mogen ze hier getuigen. Want Hij zegt: "dit volk heb ik mij geformeerd, en zij zullen Mijn lof vertellen". Geluk kiglijk voortgaan. Zijn werk gaat door. Hier heeft Gods kind veel strijd te strijden, veel leed te lijden maar eerrtnaal zullen ze ontvan gen de kroon. Om die aan Zijn voeten neer te leggen. Om dan eeuwig in Hem te roemen. Door u door u om het eeuwig welbeha gen. Ds J. Beens Scherpenisse VERVOLG VAN PAG. 1 meedoen, evenals mevr. E. Bur gers en dhr. M. Burgers, allen uit Tholen. Mej. T. Bastiaanse uit Nijmegen, vertegenwoordigster van de Lan delijke Vereniging van Lokale Omroepen (140 leden waarvan er 45 een kabelvergunning hebben) gaf uitgebreide informatie over Lokale Omroep. Zo moet er een stichtingsraad komen (belangrijk voor de representativiteit), een dagelijks bestuur, een program maraad en de programmaleiding. Daarnaast komen er zes groepen: 1. sociaal/maatschappelijk, 2. jeugd/sport, 3. algemeen maat schappelijk, 4. amusement/ver strooiend, 5. informatie/specials, 6. techniek/uitvoering. Daarvoor zijn veel vrijwilligers nodig, want lokale omroep is er voor en door de plaatselijke be volking. De uitzendingen hebben een informatie, sociaal cultureel en een amusementskarakter. Het publiek kan snel geinformeerd worden over gebeurtenissen in de gemeente. Naast de stichting wil men ook een vereniging vrienden van Sloth in het leven roepen om de lokale omroep via contributies, acties e.d. financieel te ondersteunen. De gemeente wil een startsubsidie van 3400 gulden geven, liet wel- zijnsambtenaar J. de Kok weten. Het Ministerie van W.V.C. staat positief tegenover een bijdrage van 6000 gulden voor een vrijwil- ligersproject lokale omroep.. De Casema wil het eerste jaar de ka bel gratis beschikbaar stellen. Dat geldt ook voor de studio met ap paratuur van dhr. C. Butgers. Zonder apparatuur kwam de werkgroep in de beperkte opzet (alleen Tholen) tot 10.000 gulden jaarlijkse exploitatiekosten. Huur van het Casema-kabelnet kost 4230 gulden per jaar, maar de ge meente wil niet, dat lokale om roep leidt tot verhoging van het - in vergelijking met andere ge meenten - al erg hoge kabeltarief van 21,45 per maand. Mej. Bastiaanse wees ook nog op mogelijkheden om via de ether uit te zenden, wat het bereik aan zienlijk zou vergroten. Op de ka bel is namelijk slechts dertig pro cent aangesloten. Voor de ehter komen 35 gegadigden in aanmer king, maar na juli 1987 komen er meerdere kansen. Dhr. Burgers toonde nog de mo gelijkheden van kabelkrant, waarbij via een computer infor matie in tekstvorm via de t.v. kan worden gegeven. Met hand- en spandiensten van de gemeente worden in april alle verenigingen aangeschreven om de belangstel ling voor de Sloth te peilen. Op 13 mei is er dan een informatie avond in Haestinge te St. Maar tensdijk. Het REC Tholen geeft vrijdag 26 april, 3, 10 en 24 mei van 9.30-11.30 uur een korte cursus Nederlands. Er wordt vooral aan dacht geschonken aan de spelling van de werkwoorden, het schrij ven van een eenvoudige brief en het gebruik van leestekens. Ieder een die vindt dat zijn of haar Ne derlands wel wat beter kan, melde zich: 01660-3194(14.00-16.00 u). Daarna bestaat de mogelijkheid in te schrijven voor de lange cur sus Nederlands van 25 weken, die na de zomervakantie begint, eveneens bij het Regionaal Edu catief Centrum aan de Molen- vlietsedijk 5a in Tholen. Zaterdag en zondag a.s. houdt de fotoclub Steenbergen haar jaar lijkse expositie en dia-show in de "Oude Stempel" te Steenbergen. De 14 foto-amateurs hebben ook deze keer weer getracht een serie foto's bij elkaar te brengen die een indfuk geven over het werk van het afgelopen jaar. De expositie omvat een serie van ongeveer 75 foto's in zwartwit van het formaat 30 x 40 cm en daarnaast nog en kele kleurenfoto's. Openingstijden zaterdag 14.00 tot 21.00 uur. zondag 11.00 tot 17.00 uur. De toegang is geheel gratis. De fotowedstrijd die vorig jaar werd georganiseerd door Zeeland Woonkrant leverde drie Thoolse winnaars op, die elk 100 gulden in de wacht sleepten. Het thema van de foto-prijsvraag was 'Wonen in Zeeland' en de beste Thoolse inzenders waren Jos Geene uit Tholen en J. de Feyter en H. Meye ujt Sint Maartensdijk.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1985 | | pagina 5