w.a. donken Kleurrijke en sportieve mode PLAATSELIJK NIEUWS PLAATSELIJK NIEUWS .PLAATSELIJK NIEUWS,",™..™ U en uw auto verdienen de betere autoverzekering. Donderdag 28 maart 1985 11 STAVENISSE SINT MAARTENSDIJK SCHERPENISSE hairstyling shop .LEEN RIJSTENBIL 0 assurantiebezorger hypotheekadviseur POORTVLIET SINT- PHILIPSLAND Slagerij Bosman 01677-2573 Hele goeie!! J. Walpot Kinderkleding EENDRACHTBODE SINT PHILIPSLAND SINT MAARTENSDIJK Ol DE R Nif UW VOSSEMEER T HOL F N STAVFNlSSf SCHE iSE SCHERPENISSE SINT PHIl IPSLANO OUD VO OUD VOSSEMEER SINT PHILIPSLAND OUD VOSSEMEER NA JACOBAPOIDFR OUD VOSSEMEER SINT MAARTENSDIJK NIEUW VOSSEMEER schappen. Alleen Hans van Dijke hield de eer hoog. De Thoolse kampioen werd pas in de finale gestuit door een speler van Bel- crum uit Breda met 4-21, 21-18 en 18-21. De tweede plaats bij de pupillen leverde hem een fraaie bokaal op. De vijf anderen wer den bijna allen in de verschillende poules al vrij snel uitgeschakeld. Zaterdag wordt de voorlaatste competitieronde gespeeld: Smash 3 alleen thuis tegen Smash '70 5, de rest uit: Markiezaat 1-Smash 1, Back Hands 8-Smash 2, Tanaka 3-Smash adspiranten, Vice Versa 7-Smash pupillen. Plattelandsvrouwen over Marokkanen De maandelijkse bijeenkomst van de Plattelandsvrouwen stond in het teken van de Marokkaanse medeburgers. De heren Sidali(zelf Marokkaan) en Langeberg van de stichting buitenlanders West-Bra bant gaven informatie. Er werd ook een diaserie met geluid ver toond van een Marokkaans gezin in Breda. Na de pauze werden vragen beantwoord, die tevoren bij de stichting waren ingeleverd. Dhr. Sidali behoorde zelf bij de eerste groep gastarbeiders die zich in Bergen op Zoom vestigde. De bewoners vam de straat waarin hij een huis zou krijgen, verzamelden handtekeningen om hem te we ren, maar van lieverlee werden hij en zijn gezin geaccepteerd. Over de toenemende onverdraagzaam heid reageerde hij vrij laconiek. "Nu gooien ze met stenen, maar als je zelf niet reageert, gaan ze misschien over op aardappels." Het leven van de Marokkaanse vrouw valt niet altijd mee in de Westerse wereld. In haar eigen land heeft ze veel contacten met andere vrouwen, hier leeft ze vaak erg geïsoleerd. Veel mannen kun nen het nog niet verdragen, dat ze alleen de deur uitgaat. Bovendien vormt de taal een grote barrière. Vaak werkt dit isolement nog door in haar gezin aangezien de kinderen die in Nederland opge groeid zijn, thuis het Nederlands als voertaal hanteren. Verder was er nog een heleboel te vragen en te vertellen over godsdienst, eetge woonten en problemen rond de tweede generatie, die tussen twee culturen in moet schipperen. Jammer dat er voor deze leerzame avond met een boeiende verteller zo weinig leden aanwezig waren. Diefstal benzine Uit twee auto's is benzine gesto len. Woensdag 20 maart werd dat ontdekt door V., wiens auto op het parkeerterrein achter de Kloos terstraat stond. Zo'n 25 liter ben zine was verdwenen. Donderdag avond rond negen uur zag de buurvrouw van mej. S., hoe twee jongens 35 liter benzine uit haar auto haalden. Ze namen de vlucht en de politie probeert met de sig nalementen de daders te achter halen. Mooi programma, weinig animo De beheerscommissie had zater dagavond in de Wellevaete een prachtig programma met de 'Kuhr en' de Boer show', maar voorzitter M.Ph. van der Weele kon slecht veertig belangstellen den begroeten. Toch is de zange res Lenny Kuhr niet de eerste de beste. Ze verwierf in 1969 inter nationale faam op het Eurovisie Songfestival met 'de Troubadour' en wie kent het Nederlandse liedje 'Visite' niet. Herman Pieter de Boer heeft heel wat boeken op zijn naam en toonde zijn kwaliteiten als meesterverteller. Gitarist Freek Dicke zorgde voor de be geleiding, maar speelde ook prachtige solo's. De thuisblijvers hebben veel ge mist, want het was klassewerk, concludeerde dhr. v.d. Weele, die bloemen aanbood. Het publiek was zeer enthousiast. Onder de toeschouwers waren maar negen St. Annalanders, de rest kwam van het eiland, Bergen op Zoom of zelfs Ossendrecht. Een optre den van Lenny Kuhr in de Stoe- lemat te Bergen op Zoom was destijds zo uitverkocht. Toch was veertig toeschouwers voor hen geen minimum, want ze traden al eens voor elf mensen op. Over de Wellevaete waren ze zeer content. Burgerlijke stand Geboorten: Martijn Gilles Abra ham den Engelsman, Francijna Eerland, Helena de Rijke, Eliza Arie Jan Riedijk. Overlijden: Adriana Pieternella Moerland-de Jong 62 jr, Wilhel- mina Jacoba Quist-Wesdorp 82 jr. Hoorzitting reconstructie Stoofdijk Vanavond begint om half acht in De Stove een hoorzitting over de reconstructie van de Stoofdijk. Het was eerst de bedoeling alleen de bestaande rijbaan en het trot toir te reconstrueren. Het par keerprobleem is echter dermate groot dat b en w na een onderzoek de conclusie hebben getrokken dat voor het bereiken van de goe de oplossing uitbreiding van het talud tot op de insteek van de sloot noodzakelijk is. De aan de Stoof dijk staande populieren, die ka- prijp zijn, moeten verdwijnen. Er ontstaat dan de mogelijkheid voor de aanleg van 40 parkeervakken. Onderhandelingen 'voor grond- verwervingen worden momenteel met de desbetreffende eigenaars gevoerd. Het plan bestaat verder uit het vervangen van de bestaan de asfaltlaag door een nieuwe be- tonklinkerverharding, het herte gelen van het bestaande trottoir langs de huizen en het planten van jonge bomen in het nieuwe talud. Hond gedood Automobilist B. uit Goes zag za terdag plotseling twee honden de Stavenisseweg oversteken. Uit wijken was niet mogelijk en een van de dieren werd bij de aanrij ding gedood. De auto was iets be schadigd. De eigenaar van de hond bleek nog onbekend. Trekkershut op camping Uw origineelste vakantie: op de fiets door Zeeland en slapen in een trekkershut. Laat je tent of caravan maar thuis. De nieuwe, originele manier van vakantie houden. Op de fiets zie je nog eens wat. Die wervende teksten staan in een folder van de provinciale VVV, waarbij Camping Stavenis- se aan de Scheldseweg als een van de 21 deelnemende campings ge noemd staat. Voor dit nieuwe ini tiatief wordt gebruik gemaakt van Scandinavische trekkershutten. Reserveren is noodzakelijk bij de provinciale VVV in Middelburg. vX Burgerlijke stand Geboorten: Stephan de Jong, Adriana Dingena Elizabeth Krie- kaard, Rick Zwagemaker, Dirk Cornelis Bevelander. Huwelijken: Johannes Jurgen Poot 23 jr en Maatje Johanna Dirkje Hoek 20 jr. Overlijden: Bernardus Josephus Cornelis van Rooij 63 jr, Willem Johannis Gunter 89 jr. Oud Papier Muziekvereniging Euterpe haalde tijdens de laatste rondrit door het dorp 4576 kilo oud papier op. Klaverjassen de Pendelaars. Wedstrijd vrijdag 22 maart: 1. J. v.d. Werf 5259 p.; 2. R. Kwaak 5118 p.; 3. P. Bazen 4932 p.; 4. K. v. Berne 4901 p.; 5. J. v. Gorsel 4705 p.; 6. P. v. Bloppoel 4508 p.; 7. H. Poot 4460 p.; 8. A. Arts 4380 p.; 9. W. Groenewegen 4338 p.; 10. W. Dane 4152 p.; 11. Mevr. A. Groenewegen 4071 p.; 12. J. v. Zetten 3923 p.; 13. J. v. Splunter 3670 p.; 14. Mevr. C.J. Franke- Tichem 3375 p. De tussenstand om de marsen- prijs: 1. J. J. Knuist 24 marsen; 2. A. Arts 23 marsen; 3. R. Kwaak 20 marsen; 4. R. Vermaas 20 marsen. Oosterscheldevissers: lente De eerste bekerwedstrijd van de Oosterscheldevissers is zaterdag vervist aan de Noord. Bij een koude zuidenwind en een mieze rig regentje werd er toch nog vis gevangen. Het was wel niet veel, maar de eerste wedstrijd is één van de tekenen dat de lente be gonnen is. Senioren; 1. G. Morelli: 670 pnt, 2. Peter Poot 360 pnt., 3. Rien de Bruin 350 pnt., 4 Cees Raaymaker 330 pnt., 5. Iz. Lindhout Phz. 305 pnt. 6. R. Vermaas 210 pnt., 7 Jan Kees Koopman 100 pnt, en Hans Poot 25 pnt. Junioren na loting: 1 Diana Hengstmengel (geen punten). De volgende wedstrijd is zaterdag 6 april Fietstourclubs begonnen Tien leden fietsten zondagmorgen 43 km over het eiland Tholen. Volger Christ Veraart moest drie lekke banden herstellen tijdens deze seizoenopening. Zondag morgen (9.30 uur) en maandag avond (18.30 uur) zijn de eerst volgende tochten over Tholen. kandidaatleden kunnen zich dan melden bij clubhuis 'Smalstad' of kontakt opnemen met bestuurslid Veraart. Zondagmorgen om 9 uur stonden 18 fietsers van de "Bidon" gereed voor de eerste tocht van het sei zoen. Hoewel bij de meeste men sen de conditie nog niet optimaal was, heeft iedereen de tocht over 42 km met gemak volbracht. Toen ze om 11 uur bij het clubhuis aankwamen, werden de fietsers gastvrij ontvangen met koffie en broodjes door Sjaan en Thea van Café de Sport. De volgauto be wees zijn dienst want er waren 4 lekke banden. De eerste lekke band van het seizoen kwam op naam van Koos v.d. Hoek. Het bestuur kon ook weer een actieve fietser als lid noteren. Voor nade re inlichtingen bel dan 2783. De volgende rit is a.s. zondag om 9 uur. Chr. school: 100 ton oud papier Op dinsdag 19 maart hield de vereniging 'De school met de Bij bel' haar jaarlijkse algemene le den vergadering in gebouw "Cal- vijn". Voorzitter C.J. Knuist opende deze bijeenkomst met het laten zingen van ps. 25:2. Vervol gens las hij Efeze 6: 10-20 en ging daarna voor in gebed. Kort stond hij hierna stil bij het gelezen Schriftgedeelte. Hij zei o.a, dat het een groot voorrecht is, in vrijheid en met vele middelen toegerust, het christelijk onderwijs te mogen dienen en dat in onze onrustige tijd. Dat we thuis en op school, samen met onze kinderen, en en kel uit genade de geestelijke wa penrusting en weerbaarheid zou den mogen kennen door het ge loof in Jezus Christus, aldus Knuist. Vervolgens heette hij een ieder hartelijk welkom, in 't bij zonder de oud-bestuurleden Kauffman en Koopman. De be stuurleden Duine en Scherpenisse waren door ziekte verhinderd. De notulen en het keurige jaarverslag werden voorgelezen door de 2e secr. dhr. Van de Berg. Hieruit bleek o.a. dat er circa 100 ton pa pier in 1984 was ingezameld voor de school. Allen zeer bedankt. De zittende bestuursleden werden met ruime meerderheid herkozen. Als lid van de ouderraad kwam J.A. Stoutdijk van de Hogeweg uit de stembus. Na de pauze kwam een bestuursvoorstel tot wijzigin gen van het huishoudelijk regl. i.v.m. de Wet op het basisonder wijs aan de orde. Na enkele kleine amendementen werden deze goedgekeurd voor de basisschool Juliana van Stolberg/Benjamin. Het duidelijke financiële verslag van penningmeester J.J. Snoep kreeg de goedkeuring der verga dering. Het scheidende lid van de ouderraad, dhr. P. Baren, deed nu in 't kort verslag van zijn positieve ervaringen. Hem werd een atten tie overhandigd voor het werk dat was verricht. In de rondvraag werd o.a. gesproken over adver tenties in de schoolkrant, kinder crèche, schooltuin e.d. De voor zitter bedankte diverse mensen en instanties voor hun medeleven, hun medewerking of het verstrek ken van milde gaven voor de school. Hij wenste het personeel sterkte bij hun dagelijks werk en verzocht aan ds. Van Loon deze avond te willen besluiten. Deze voldeed aan het verzoek door te laten zingen ps. 84:3 en te eindi gen met dankgebed. Bouwland 40.500 gulden per ha. De openbare verkoping van 92.40 aren bouwland van de gemeente Tholen aan de Wiebesweg bracht dinsdagavond in cafe 'Du Com merce" 40.500 gulden per ha op. Dat is minder dan de 48.000 die vorige maand in St. Annaland werd geboden, maar dat kan aan de kwaliteit van de grond worden toegeschreven. Toch was er ook dinsdagavond veel belangstelling en een viertal bieders. Voor de pauze had makelaardij 't Koets- huys het hoogste bod met 37.000 gulden en na de pauze trok dhr. P.C.J.M. Mulders van Kapoenhof aan het langsté eind met 40.500 gulden per ha. 't Koetshuys, dat tot het laatst toe had meegeboden, ging met de premie strijken. Schade 1500 gulden J.G. redd vrijdag omstreeks kwart over twaalf, zonder volledig hel der te zijn, met zijn auto tegen de werkplaats van J.C.G. aan de Oostvest. De gevel week niet, maar werd, evenals de garage deuren, flink beschadigd. Totaal kostte de vernieling 1500 gulden, terwijl de auto total loss was. Het kwam dus stevig aan. De politie maakte proces-verbaal op. Biljarttoernooi smerdiek Biljartvereniging Smerdiek tim mert sinds de toetreding tot de Kon. Ned. Biljartbond aan de weg. Het eerste optreden in de districtscompetitie leverde een goede plaats in de middenmoot op. W. Groenewegen drong bij het 3e klas bandstoten door tot de gewestelijke eindstrijd, terwijl C. Boom aan de voorwedstrijden meedeed. Zaterdag 6 april wordt vanaf 1 uur in Café Smerdiek een paastoernooi georganiseerd waar aan iedereen kan meedoen. Max imaal veertig deelnemers spelen over 40 caramboles. Zaterdag 4 mei begint het nederlaag toernooi 500 jaar Smalstad, dat duurt t/m 25 juni, elke vrijdag/zaterdag avond om acht uur. Wie belang stelling voor biljarten heeft, kan op donderdagavond altijd komen kijken. Half augustus begint de districtscompetitie en medio sep tember de clubcompetitie, zodat de biljartliefhebbers wel aan hun trekken kunnen komen. Burgerlijke stand Huwelijken: Dirk Albertus Vroe- gop 26 jr en M.J. Roelands, Karei Pieter Dirven 28 jr en Yvonne Schmidt 24 jr. molenstraat 31 oud vossemeer telefoon 01 667 2563 Advertentie I.M. Geslaagd Dhr. W.A. Donken slaagde te Utrecht voor het examen Finan ciering, dat werd afgenomen door de stichting Examens Assurantie- bedrijf. Bidt en werkt op ontmoetingsdag Op 20 maart werd door de Her vormde Vrouwen Groepen in Zeeland een ontmoetingsdag ge houden in het Scheldekwartier in Vlissingen. Voorzitster mevr. Nieuwenhuize-de Schipper open de deze dag en E. de Boer uit Sint Laurens sprak over het onderwerp "Wat ben ik waard" naar aanlei- De Autopolis van de Nederlanden van 1870: Korting tot 77,^% oplopend. Twee kortingstreden méér. Kwaadwillige beschadiging gedekt zónder verlies van korting. Zeer goede nieuwwaarderegeling. Blijvende kortingen voor 12.000- en 20.000 km/jr. rijders. Voor meer informatie belt u snel: Kerkstraat 14 4694 BX Scherpenisse Telefoon 01666 - 29 79 Advertentie I.M. ding van Spreuken 31. Na de lunch dhr. Schoenmaker uit Zou- telande met "Woorden verzame len". Het optreden van de Zeeuwse koorschool uit Goes vormde een mooie afronding, met de musical "Een huis vol muziek". "B di en werkt" was ook present ondanks het minder fraaie weer. Dropping Scarpenesse De zes mijl van Scherpenisse die vrijdag door J.V.S. en Paspartoe gehouden zou worden werd op het laatste moment afgelast. Om dat er toch belangstellenden wa ren, werd de dropping toch ge houden, maar door Scarpenesse. De verschillende groepen werden geblinddoekt weggebracht en ge dropt. De groep die de minste tijd nodig had om in de "Komme" te rug te keren werd winnaar: Chris Groenhoud, Margaret Jansen, Patty Menheere, Peter Noorddij- ke en Gilbert van Dam wonnen met vijf minuten voorsprong op de tweede groep. Vrijdag a.s is het volleybal. 3700 gulden voor kerkorgel. De eerste voorjaarsverkoping van vrouwenvereniging "Waakt en Bidt" heeft 3700,— opgebracht. Presidente mevr. J.C. Giljam- Quaak overhandigde dit bedrag aan Ds. J. Beens. ledereen was te vreden met het resultaat. Het was vanaf de opening gezellig druk in het verenigingsgebouw aan de Kerkstraat. De opbrengst wordt gebruikt voor de aankoop van een nieuw kerkorgel, inmiddels zijn de werkzaamheden hiervoor be gonnen. Bij de opening van de verkoping koos Ds. Beens Jesaja 40:29 als uitgangspunt. Ouderling N.L. Rijstenbil verzorgde het dankgebed. Inspraakavond jeugd Vanavond organiseert het ge- meentebestvur om half acht in het Holland Huis een inspraakavond voor de jeugd. Aanleiding hiertoe is een handtekeningen-actie voor een nieuwe speelvoorziening. Wethouder J. Versluijs en jeugd- en jongerenwerkster Carien Rockx zijn aanwezig om met de jeugd en eventueel ook ouderen van gedachten te wisselen over speelvoorzieningen en het jeugd- en jongerenwerk. Burgerlijke stand Geboorten: Antonia Marina van de Velde, Eva Maria de Winter. Huwelijken: Annie Heinen 37 jr en A. Leunis Overlijden: Dina Maatje Nie- mantsverdriet-van Dijke 79 jr. Stroopwafels voor Afrika De jeugdverenigingen "Quo Va- dis" en "het Kompas" van de Ge reformeerde gemeente zijn bezig met de actie "de hand aan de ploeg". Dit is een actie van jonge ren voor jongeren in het kader van het internationaal jongerenjaar. Het geld wat met deze actie wordt opgehaald, is bestemd voor Tsjaad. Daar wordt een kliniek gebouwd, een ontmoetingscen trum voor jongeren en natuurlijk gaat een deel van het geld naar voedselhulp. Een ander deel van het geld voor Nigeria om jongeren een medische opleiding te kunnen geven en voor de bouw van een aantal klinieken. In het kader van deze actie wordt zaterdag 30 maart een verkoping gehouden waarbij leden van de verenigingen langs de deur gaan met stroopwa fels. Weer 'Excelsior' dankzij oliebollen Als de penningmeester van gym nastiekvereniging 'Excelsior' mocht beslissen, dan kwam er maandelijks een oliebollenactie. Een dergelijke activiteit brengt aardige financiële resultaten, zo dat Rina Bolier de toekomst weer wat zonniger inziet. Zij heeft de voorbije maanden veel moeten rekenen om 'Excelsior' op finan cieel gebied meer armslag te kun nen geven. Er werden 1600 olie bollen verkocht, "op en tekort", zodat enkele straten niet aan bod konden komen. Dhr. J. Hage kocht de eerste bollen en bood aan om in de buitengebieden te verkopen. Deze spontaan aange boden hulp werd gewaardeerd door het bestuur, 's Morgens om 8.00 uur begonnen de bakkers rond 14.00 uur was het werk klaar. Nieuwe ouderraad o.l.s. Het was vrijdagavond een volle bak bij de ouderavond van de Eevliet en het Wantenwevertje in 't Ouwe Raed'uus. Schoolhoofd J. Kers was blij met die enorme toe loop van kinderen, ouders en grootouders. Na het vlot verlopen huishoudelijke gedeelte kwam de nieuwe ouderraad aan de orde. In de onderbouw zijn dat dhr. Bolier en de dames Eikelenboom, Ou- desluys en Scherpenisse. Voor de bovenbouw dhr. Hoek, Schrau- wen, de Vos en mevr. den Engels man. Juffrouw Havermans bood de vertrekkende leden van de ou dercommissie een bloemetje aan. Voorts kregen de klassen 3 t/m 6 gelegenheid om hun musical te presenteren. "Teun de speelman" en "De Tovenaar van Allemaal" werden vlot en enthousiast ge bracht en alle betrokkenen geno ten met volle teugen. De generale repetitie vond donderdag plaats niet de ouderen als toehoorders. NCVB bekeek Zeeuwse dia's De N.C.V.B. koos ditmaal voor een dia-avond. Dhr. Brüheim uit Waarde presenteerde gedurende 116 uur opnames van Noord-Be veland en Schouwen-Duiveland. De dames genoten want Brüheim heeft talrijke favoriete objecten in zijn verzameling: natuurland schap en historische panden. Van Tholen was er een opname te zien van de boerderij "Rijgersburg" tussen Sint-Maartensdijk en Sta- venisse. De bijeenkomst in "'t Ouwe Raed'uus trok goede be langstelling. Het begon met zin gen van psalm 51:4, schriftlezing, meditatie, welkomstwoord en bondslied. De eerstvolgende avond is 16 april met als gast ds. de Hoed uit Sliedrecht. Alcoholcontrole In de nacht van zondag 24 maart werden tussen half twee en drie uur een alcoholcontrole uitge voerd waarbij dertig automobilis ten werden aangehouden. Bij acht werd de blaastest afgenomen om dat wat alcohol was gebruikt, maar dat viel toch goed uit, zodat niemand een bekeuring kreeg. Vervoer in 't voetlicht 'Vervoer' stond de afgelopen we ken in de Kon. Julianaschool voor het voetlicht, aangezien men zich twee weken lang vrijwel uitslui tend met het thema 'vervoer' be zighield. De resultaten ervan kwamen vorige week woensdag in beeld tijdens een open avond. Talrijke ouders en familieleden bekeken de prachtige werkstuk ken, waaraan men vele uren had gewerkt. Bij binnenkomst viel het oog meteen op een reusachtig KLM-vliegtuig, dat de ouders van de leerlingen zelf in elkaar knut selden. Zelfs de knipperende boordverlichting aan de vleugels en de staart ontbrak niet. Alle In de aanbieding: Magere runderlappen 500 gram7.60 Cornedbeef 150 gram2.40 Gekookte lever 1 1 50 gram.65 Eiersalade 1 50 gram1.95 Woensdag Rundergehakt 500 gram5.25 Advertentie IM klassen droegen hun steentje bij, zodat de tentoonstelling een to taalbeeld gaf. De kleuters fabri ceerden uit waardeloos materiaal, waaronder pakken melk, en bo- terkuipjes vervoermiddelen zoals boten, auto's en helicopters. De hoogste klassen hadden het pro ject toegespitst op twee onder werpen, namelijk de Nederlandse Spoorwegen en Schiphol. De trein van één van de leerlingen stond opgesteld tussen de zelfgemaakte kartonnen wagons. Schiphol was aan de hand van posters nage maakt, inclusief vliegtuigen op de grond en in de lucht. Een tax-free shop met speculaas van bakker A. van der Est en fruit van de firma Den Haan, maakten het geheel compleet. Ophalen spullen rommelmarkt „Laat Leven", zaterdag 30 maart van 10.00-13.00 uur. Advertentie I.M. Natuurvrienden vol plannen Tijdens de jaarvergadering van de Natuurvrienden Sint Philipsland (NVSP) vrijdagavond kwamen talrijke ideëen naar voren over te ondernemen activiteiten. Onge veer veertig leden waren aanwezig en opperden plannen voor onder andere een excursie naar de Bies- bosch, dia-avönden en een barbe cue in de botanische tuin naast de burgemeesterswoning. Ook lo pende projecten van de planten en vogelwerkgroep worden voort gezet, terwijl men op de braderie eveneens van de partij zal zijn. Voorzitter Peter van Nieuwen- huijzen heette de aanwezigen welkom, waarna secretaris Gert Goedegebuure terugblikte op het afgelopen jaar. Le' denadminis trateur Leo Verwijs constateerde een leden-toename met 8 tot in totaal 21. De jeugdafdeling groei de eveneens en men verwacht een nog grotere toeloop aangezien de vijde klassers van de basisscholen sinds kort ook lid kunnen worden. Aftredend en niet herkiesbaar penningmeester Jaap van Oude naarde meldde een batig saldo van 452,91. Marian vd Berg volgde hem op en werd daarmee het eerste vrouwelijke bestuurslid. Na het officiële gedeelte van de avond vertoonden Wouter Hoek en Gert Goedegebuure dia's van Natuurvrienden-activiteiten, on der andere van het voeren van vogels tijdens de strenge winter maanden. Veel vogels kwamen toen bijna om van de honger. Dankzij het bijvoeren bleven er veel in leven al kwam hulp voor de velduilen bij de dam van de werkhaven richting Tholen te laat. Er overwinteren daar tussen de keien ongeveer twintig van deze dieren. Stropers zagen echter wel brood in het opzetten van de uilen (marktwaarde ongeveer 500 gul den) en strooiden voedsel op het ijs voor de dam. Van te voren spanden ze netten over de keien, zodat de vogels verstrikt raakten. Vier uilen vonden zo de dood. Tijdens een inspectie-tocht ont dekten enkele leden van de ver eniging de wrede afslachting van de dieren, waarop men de netten meteen vernietigde. De veront waardiging over de aanslag op de uilen was onder de natuurlief hebbers groot. Iedere klont die vrijdag en zaterdag iets bij ons koopt, krijgt één bos gerbera's voor 1 gulden Bloemenhondel Voostroot 3», tel. 01677-3143 Advertentie IM Gat in schip bij Philipsdam Het lege zandschip Drechtstroom uit Papendrecht voer maandag morgen bij de Philipsdam op zijn eigen anker, waardoor een gat van 40x40 cm ontstond in de voorpiek. Met drie sleepboten werd het wa ter weggepompt omdat de boot dreigde te zinken. Daarna kon het gat worden gedicht. Plattelandsvrouwen en NCVB 'fijn publiek' Een gezamenlijke avond van de plattelandsvrouwen en de NCVB uit Anna Jacobapolder in de Druiventros was woensdag 20 maart, mede door de goede op komst, volop geslaagd. Voorzit ster mw. Van Dijke heette ieder een welkom, in het bijzonder de gaste en schrijfster Carlotta Mar- chand. Mw. Marchand overleefde als jodin, na ondergedoken te zijn, de oorlog. Zij was getrouwd met een niet-jood. Met het schrijven van een boek heeft ze geprobeerd haar ervaringen te verwerken. Haar boek heeft als titel 'Door het oog van de naald', met als thema: de moed er in houden en blijven lachen. Met veel humor worden de belevenissen van een joods kind beschreven dat opgroeit tot jonge vrouw tijdens de verschrik kingen van de tweede wereldoor log. In 1948 overleed de echtgenoot van mw. Marchand en stond zij alleen voor de opvoeding van haar drie kinderen. Aan het. eind van haar boek beschrijft ze een reis naar Duitsland en haar erva ringen met dit land na de volke renmoord. Carlotta Marchand hield al meer dan vijftig lezingen, met name op scholen en bij ver- énigingen. Over drie weken komt haar boek in Duitsland uit met als titel 'Wie duch ein Nadelöhr, Erinnerungen einer jüdische Frau'. De aanwezigen luisterden aandachtig en na afloop bedankte mw. Van Dijke de schrijfster. 'U bent een fijn publiek', zei Carlotta Marchand. Magere vangst 'De Makreel' Zeehengelclub 'De Makreel' con stateerde zaterdag na de viswed strijd een magere vangst. De 31 deelnemers vingen slechts een en kel visje. Alleen jeugdlid C. Reijngoudt had het tij mee. Zijn vangst was goed voor 230 punten. Vijf mannequins stalen de show in Haestinge 1e St. Maartensdijk, waar Midimode een enorm succes had met meer dan zevenhonderd belangstellenden De modeshow van Midi-mode vorige week woensdag, in Haes tinge te Sint Maartensdijk trok met 720 bezoekers veel belang stelling. De heropening van de nieuwe winkel aan de Kaaistraat (voorheen modehuis Wielaard) onder de naam Midi-mode, naar Mia en Dig van der Slikke, ont ging dus maar weinigen. De mo deshow toonde prachtige creaties voor de zomermode en met name de kleuren zacht geel, zacht groen en zalm overheersten. De show werd met stijl gebracht door mannequins en dressmen van de Zebra mannequingroep. Onge veer tweehonderd combinaties werden getoond in prijsklassen voor iedere beurs. Opvallend was de lange roklengte (midi) en het veel over elkaar dragen. Alle kle ding, van normale pantalons, broekrokken tot jurken, was ruimvallen, terwijl men met een ceintuur de vorm erin bracht. Met de wijde broeken en vesten lijken de jaren vijfitg en zestig weer gedeeltelijk teruggekeerd. Ook buitenlandse stijlen werden geshowd, waronder de ollege- en Hawai-look. Met name vorige week donderdag liep het bijna storm in de winkel van Mia en Dig, wat niet alleen het gevolg was van de geslaagde modeshow. Alle inwoners van Sint Maartensdijk vonden 's mor gens een tas aan de deur hangen met als inhoud een folder en een sok. De bijgaande tekst luidde: 'Goedemorgen! Op één, sok kun je niet lopen, maar de tweede hoef je niet te kopen'. Dit liet men zich geen twee keer zegge, gezien de overstelpende drukte bij Midi mode. De fa. W. Pleune en zn. uit St. Annaland/Scherpenisse toonde dinsdagavond 19 maart voor de pauze in de Wellevaete uitgebreid kinderkleding. Miranda, Jeanine en Arjenne Pleune, Lydia de Graaf, Cindy en Ludy Vroegop, Johnny Goedegebuure alsmede Anco Fase vermaakten de toe schouwers niet alleen door hun kleding, maar ook door hun op treden, wat soms hilariteit veroor- zakte door de ongedwongenheid. Na de pauze kwamen de ouderen aan bod (vijf dames en een man) die sportieve, vlotte kleding toon den in de pastelkleuren geel, rose, zalm, mint, blue en marinelook. Voor tieners waren er rokken met blazers en wijde blouses. Verder dames- en herenkleding met leu-. ke, modieuze pantalons. Mevr. Pleune, die de creaties van com mentaar voorzag, was overigens teleurgesteld door de opkomst (60), na de wekenlange voorbe reiding. Boetiek Inema had ondanks een slechte voorverkoop dinsdag avond 26 maart 250 bezoekers in de Wellevaete voor de tweede modeshow van dit seizoen. De gezusters Moerland waren dan ook opnieuw tevreden na het eer dere succes in Meulvliet te Tho len. Voor het eerst was er een jongen in de show van Inema te St. Annaland en dat werd als een geschenk beschouwd. Als ope ningsattractie kwam hij in een la ken binnen, waarna de manne quins hem uitpakten. De toe- schouwerskwamen nog even in het donker te zitten toen er een hoofdzekering sprong, maar al gauw werd het weer volop voor jaar en zomer met de nieuwe mo de. De jeugd vermaakte het niet zo grote aantal toeschouwers bij de modeshow van de fa. Pleune in de Wellevaete te St. A nnaland. Veel vrouwen hebben vaak het gevoel een geisoleerd bestaan te lijden, aldus de werkgroep Ver- geet-mij-niet. Hier zijn tal van re denen voor te bedenken: o.a. het aan huis gebonden zijn door bijv. kleine kinderen of door zich een vreemde te voelen als nieuw inge zetene in een dorp dat een "hechte gemeenschap" lijkt. Over het thema "vrouw en con tact" organiseert Vergeet-Mij- Niet 2 april en in mei een koffie ochtend. Iemand komt iets vertel len over doel, functie en 't werk van de vrouwentelefoon.'' Op de andere ochtend proberen de da mes door middel van (evt. non verbaal) spel en discussie duide lijk te krijgen, hoe moeilijk of makkelijk het contact leggen voor vrouwen is of kan zijn. De eerste ochtend is 2 april in het Ree. gebouw, Molenvlietsedijk 5, in Tholen. Aanvang 9.15 uur. Er is kincjeropvang.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1985 | | pagina 11