THOLENDERWIJS Meer contact nodig tussen basisschool en v.o. MOBIELE RÖNTGEN VOOR TUMOR Nieuwe Zeeuwse bibliotheek Uien 18 ct. informatierubriek van de gemeente tholen MAANDAG 4 MAART GROTE PROMOTIE-AVOND IN "HAESTINGE" INFORMATIEMIDDAG ZEEUWSE MUZIEKSCHOOL OP ZATERDAG 2 MAART PARKEERVERBOD NOORDZIJDE (GED.) PILOOTWEG TE STAVENISSE WIJZIGING BUITENROUTE HUIS VUILOPHAALDIENST I.V.M. 0PD00I HINDERWET: OPENBARE KENNIS GEVING VERZOEKEN OM VERGUN NING HINDERWET: KENNISGEVING BEKENDMAKING BESCHIKKING WAT LIGT TER INZAGE? HINDERWET: OPENBARE KENNIS- GEVING OVERSCHRIJDING TERMIJN Donderdag 28 februari 1985 EENDRACHTBODE 5 r Zangvereniging V.Z.O.S.uit Sint Philipsland SPREEKUUR B EN W SPREEKUUR WONINGSTICHTING "Kontakt met Kootje" Prot. chr. rayon schoolraad Tholen en St. Philipsland Tijdens een bijeenkomst voor het personeel en de besturen van de christelijke scholen op Tholen en St. Philipsland in de CNS 'De Regenboog' te Tholen kwam als belangrijkste suggestie naar voren: Meer en intensiever contact tussen toele verende basisscholen en scholen voor het voortgezet onderwijs. De ongeveer 30 aanwezigen luisterden naar drs. M. Biemond, docente pedagogiek aan 'De Driestar' te Gouda, die sprak over het thema: 'De verbetering van de aansluiting tussen het basisonderwijs en de brugperiode van het voortgezet onderwijs. Knelpunten Verbeteringen Werkvormen HOE WORD IK GELUKKIG IN EEN CHAOTISCHE WERELD? Redactie: Voorlichtingsambtenaar Gemeentehuis Tholen Markt 1 - 5 Sint Maartensdijk Tel 01666-2955 Afgelopen week hebben alle inwoners van de woonkern Sint-Maartensdijk een persoonlijke uitnodiging in de bus gekregen voor-de grote promotie-avond van maandag 4 maart, aanvang 20,00 uur, in 'Haestinge'. Deze avond wordt gehouden ter voorbereiding van de viering van 500 jaar Smalstadsrechten in de periode 14 t/m 29 juni 1985. Hoofdmoot van de avond zal zijn de MODESHOW van historische kleding. Het is namelijk de bedoeling dat tijdens de feestperiode zoveel mogelijk inwoners van Sint Maartensdijk e.o. historische kleding dragen. Na afloop van de modeshow kunnen de belangstellenden de ver schillende modellen nog eens op hun gemak bekijken en tegen een luttel bedrag de patronen die beschikbaar zijn kopen. Als u zelf niet in staat bent iets te maken, dan kan huren van kleding ook. Tijdens de promotie-avond kunt u ken nis nemen van een aantal modellen die tijdens de feest periode kunnen worden gehuurd voor slechts 70,—. De verhuur verloopt via ons comité. Ook aan de hand van aanwezig fotomateriaal kunt u uw keuze bepalen. In "Haestinge'' kunt u ook kennismaken met voorbeel den voor gevel, straat- en wijkversieringen. De vierde maart is voor het welslagen van het feest een belangrijke dag. Komt daarom allen naar "Haestinge de toegang is gratis. Niet minder belangrijk is echter donderdag 7 maart. Op die dag vindt tussen 19.00 en 20.30 uur de huis-aan- huis inzamelingsaktie plaats onder de Smerdiekse be volking. Geeft u met gulle hand en laat zien waartoe een kleine gemeenschap in staat is! Op zaterdag 2 maart a s. treedt op in het Holland Huis te Scherpenisse: Het koor telt 50 leden De solisten zijn: Marja Verwijs Rinus van Gorsel Han Wesdorp dirigent Jan Wesdorp De muzikale begeleiding is in handen van pianist Ton van Gurp Het optreden begint om 20.00 uur. De entree bedraagt 6.50 per persoon. De organisatie is in handen van de beheerskommissie van het dorpshuis. Op woensdag 6 maart a.s. verga dert de kommissie Jeugd en Jon gerenwerk van de gemeente Tho len. De vergadering is openbaar en begin om 1 9.30 uur in het ge meentehuis te Sint-Maartensdijk. Op de agenda staan de volgende punten: Opening Verslag van de vergadering van 9.1.1 985 Subsidieverzoek Youth for Christ Deze jongerengroepering ver zoekt om subsidie voor de or ganisatie van een aktieweek en daaropvolgend 5 thema avonden in het kader van het Internationaal Jongerenjaar. Tijdens de aktie-week wordt er een dia-serie gedraaid en komt er een spreker, er treedt een theatergroep op en er komt een zanger-(es), of groep. Tij dens de thema-avonden wordt er gepraat over zaken waar mee jongeren in het dagelijks leven geconfronteerd worden: oorlog en vrede, verslaving, werkloosheid, sexualiteit en het gezin. Youth for Christ streeft ernaar zoveel mogelijk De Zeeuwse Muziekschool, regio de Bevelanden-Tholen, houdt op zaterdag 2 maart a.s. van 14.30 tot 1 6.30 uur een informatiemid dag in het gemeenschapscentrum "Meulvliet" te Tholen. Elke belangstellende is van harte welkom, hoewel de middag in de eerste plaats een informatiemiddag voor kinderen is. Ouders kunnen zich echter nader laten informeren over zaken van algemene aard. De kinderen kunnen kennismaken met de kursus Algemene Muzikale Vorming (AMV). Daarvoor is aanwezig de AMV-docente mevr. Janny Dieleman. De kinderen die de AMV-kursus reeds volgden hebben tij dens die lessen reeds kennisgemaakt me diverse instrumenten. Tijdens de informatiemiddag kan kennis genomen worden van instrumenten die in de Thoolse regio worden gegeven. In meerdere lesruimten zullen docenten aanwezig zijn om informatie te geven over hun instrument. En natuurlijk bestaat in de meeste gevallen de mogelijkheid om zo n instrument eens "uit te proberen". Zaterdag 2 maart is dus een uitste kende gelegenheid eens nader kennis te maken met de Zeeuwse Mu ziekschool. U komt toch ook! Op 16 oktober 1984 besloot het provinciaal bestuur van Zeeland tot het instellen van een parkeerverbod langs de noordzijde van een ge deelte van de Pilootweg te Stavenisse op zaterdag tussen 14.00 en 1 8.00 uur. Dit gedeelte ligt buiten de bebouwde kom van Stavenisse. Deze maatregel is genomen omdat tijdens sportwedstrijden de door stroming van het verkeer op deze weg ernstig werd belemmerd. Om te voorkomen dat er een verschuiving van het parkeren ontstaat naar het gedeelte van deze weg dat binnen de bebouwde kom ligt hebben burgemeester en wethouders besloten een parkeerverbod in te stellen voor de noordzijde van de Pilootweg te Stavenisse voor het gedeelte binnen de bebouwde kom, eveneens op zaterdagen van 14.00 tot 18.00 uur. De verkeersmaatregele wordt kenbaar gemaakt door plaatsing van de borden 49 van het R V V. Van het besluit van burgemeester en wethouders (genomen dd. 3-9- 1 984) staat voor iedere belanghebbende binnen een termijn van dertig dagen na heden beroep open. Het adres dient te worden gericht aan de Koningin, doch moet worden ingediend bij de Commissaris van de Koningin in de provincie Zeeland te Middelburg. Jongstleden maandag is door opdooi de buitenroute van de huisvui lophaaldienst niet verreden. Omdat wij eerst maandag het verbod kre gen de desbetreffende wegen te berijden, konden de bewoners van het buitengebied niet worden gewaarschuwd. De buitenroute is verschoven naar a.s. maandag 4 maart. Om niet verder van het schema af te wijken wordt ook op maandag 11 maart het vuilnis in het buitengebied opgehaald en voorts elke veertien dagen. 5. Thoolse jongeren bij de aktivi- teiten te betrekken. Nota Jeugdbeleid Deze nota van de ministers van Welzijn Volksgezondheid en Cultuur en van Sociale Zaken en Werkgelegenheid geeft weer welke zaken op het ge bied van het jeugdbeleid in de nabije toekomst de nodige aandacht verdienen en welke beleidsmaatregelen gegroffen moeten worden om bepaalde problemen aan te kunnen pakken. Aan de orde komt tij dens deze vergadering in hoe verre deze interdepartementa le nota relevant is voor de Thoolse situatie. Welke aspek- ten op het gebied van het jeugdbeleid dienen in de ge meente Tholen nader onder zocht te worden? Overzicht resultaten in spraak-avonden In 1983 en 1984 zijn een aantal inspraak-avonden geor ganiseerd, met het doel de wensen van jeugd en jongeren op het gebied van speelvoor- zieningen en jeugd en jonge renwerk te inventariseren. Aan de hand van een overzicht zal nagegaan worden welke as- pekten op het terrein van de speelvoorzieningen bijzondere aandacht vragen. 6 Jongerenjaar 1985 Onder het motto: Participatie, Ontwikkeling en Vrede, heb ben de Verenigde Naties 1985 uitgeroepen tot Internationaal Jongerenjaar. Dit om de wen sen en problemen waar jonge ren dagelijks mee geconfron teerd worden bijzondere aan dacht te geven en structurele oplossingen hiervoor te stimu leren. Ook in Nederland zullen aktiviteiten in dit kader opge zet worden. Besproken zal worden welke zaken binnen de gemeente Tholen om bijzon dere aandacht vragen en op welke wijze een en ander ge realiseerd kan worden. 7. Rondvraag 8. Sluiting Mensen die tijdens deze openbare vergadering gebruik maken van hef spreek-recht kunnen dit aan het begin van de vergadering aan de voorzitter kenbaar maken. Burgemeester en wethouders van Tholen, maken gelet op artikel 1 2 van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne bekend dat in de periode van 23 t/m 30 januari 1 985 bij hen aanvragen om een ver gunning ingevolge de Hinderwet zijn ingekomen van: a. de heren A.P.J, en A.G.M. Leemreijze, Provincialeweg 11a te Sint-Maartensdijk voor het uitbreiden of wijzigen van een mestvar- kensstal op het perceel kadastraal bekend sektie L, nummer 20 gelegen aan de Provincialeweg te Sint-Maartensdijk; b. Kuwait Petroleum (Nederland) B.V., Postbus 8300 te Rotterdam voor het uitbreiden of wijzigen van een verkooppunt van motor brandstoffen op het perceel kadastraal bekend sektie R, nummer 11 5 gelegen aan de Ten Ankerweg te Tholen. De aanvragen en andere ter zake zijnde stukken liggen met ingang van 1 maart 1 985 op de sekretarie van de gemeente Tholen te Sint-Maar tensdijk ter inzage, elke werkdag van 09.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 1 6.00 uur, alsmede elke maandag van 1 7.00 tot 20.00 uur in de openbare bibliotheek, Markt 58 te Sint-Maartensdijk. Gemoti veerde bezwaren tegen het verlenen van de vergunning kunnen door een ieder gedurende een maand na de datum van de ter inzagelegging schriftelijk bij ons college worden ingebracht. De ingekomen bezwaar schriften worden mede ter inzage gelegd. Degene die een bezwaar schrift indient kan verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Eveneens kunnen mondelinge bezwaren worden ingebracht tijdens een openbare zitting op 18 maart voor aanvrage a. om 9.00 uur en voor aanvrage b. om 9.30 uur. De zitting vindt plaats in het gemeentehuis te Sint-Maartensdijk, waarbij tevens de gelegenheid wordt gegeven tot een gedachtenwisseling tussen het bevoegd gezag, de aanvrager en de overige aanwezigen. Burgemeester en wethouders vestigen er tenslotte de aandacht op, dat degenen die bezwaren hebben ingebracht op de wijze als bovenom schreven en een ieder die aantoont dat hij daartoe redelijkerwijs niet in staat is geweest, in de gelegenheid zullen worden gesteld bezwaren tegen de ontwerp-beschikking in te dienen. Sint-Maartensdijk, 28 februari 1 985 Burgemeester en wethouders van Tholen. Burgemeester en wethouders van Tholen maken gelet op artikel 31 van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne bekend, dat door hen onder oplegging van voorwaarden om gevaar, schade of hinder te ondervangen op 25 februari 1985 een vergunning is verleend inge volge de Hinderwet, naar aanleiding van de*aanvraag van J. Hengstmengel Zn., Provincialeweg 28 te Sint-Maartensdijk in verband met het uitbreiden/wijzigen van een mestvarkensstal gelegen aan de Veerhoekseweg te Sint-Maartensdijk. De beschikking en alle ter zake zijnde stukken liggen met ingang van 1 maart 1985 gedurende een maand ter sekretarie van de gemeente Tholen te Sint-Maartensdijk ter inzage, elke werkdag van 9.00 uur tot 12.00 uur en van 14.00 tot 16.00 uur, alsmede elke maandag van 17.00 tot 20.00 uur in de openbare bibliotheek. Markt 58, te Sint Maartensdijk. Ingevolge artikel 44, tweede lid, van de Wet Algemene Bepalingen Milieuhygiëne staat gedurende één maand na de datum van de ter visielegging beroep open bij de Kroon voor: d. de aanvrager de betrokken adviseurs degenen, die overeenkomstig artikel 20, 21 of 22, tweede lid, of 28 eerste lid, onder c, van de wet Algemene bepalingen Milieuhygiëne bezwaren hebben ingebracht. enige andere belanghebbende die aantoont dat hij rederlijkerwijs niet in staat is geweest overeenkomstig artikel 20, 21 of 22 tweede lid of 28 eerste lid onder c van de Wet Algemene Bepalingen Milieuhygiëne bezwaren in te brengen. De beschikking wordt na afloop van de beroepstermijn van kracht, tenzij voor deze datum beroep is ingesteld en met toepassing van artikel 60A van de Wet op de Raad van State een verzoek wordt gedaan tot schorsing van de beschikking dan wel tot het treffen van een voorlopige voorziening Het beroepsschrift moet worden gericht aan Hare Majesteit de Konin gin en worden gezonden aan de Raad van State, Afdeling voor de Geschillen van Bestuur, Binnenhof 1, 2513 AA 's-Gravenhage Het verzoek tot schorsing of een voorlopige voorziening moet worden ge richt aan de voorzitter van de Afdeling voor de Geschillen van Bestuur van de Raad van State. De beschikkingen worden niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist Sint-Maartensdijk, 28 februari 1985 Burgemeester en wethouders van Tholen. Burgemeester en wethouders van Tholen maken, gelet op artikel 33, 1 e lid, van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne bekend, dat bij hen respektievelijk op 3 juli, 4 juli en 5 juli 1 984 aanvragen zijn ingekomen om vergunningen ingevolge de Hinderwet van: a. schietvereniging "Prinses Juliana" Laban Deurloostraat 9 te Scherpenisse voor het oprichten en in werking hebben van een binnen-schietbaan op het perceel kadastraal bekend, Scherpenisse, sektie E, nummer 51 5 ged. gelegen aan de Laban Deurloostraat 9 te Scherpenisse; B. schietvereniging "Nederland en Oranje", Hogeweg 29 te Poort vliet voor het oprichten en in werking hebben van een binnen- schietbaan op het perceel kadastraal bekend Poortvliet sektie N, nummer 657 ged. gelegen aan de Burgemeet 1 9 te Poortvliet; c. schietvereniging "Prinses Beatrix" Burg. Sluijmersstraat 5 te Stavenisse voor het oprichten en in werking hebben van een bin nen-schietbaan op het perceel kadastraal bekend, Stavenisse sektie N, nummer 83' ged. gelegen aan de Schoolstraat te Stavenisse. Burgemeester en wethouders hebben de beschikking op de aanvragen niet binnen de ingevolge artikel 43, eerste lid, geldende termijn van 7 maanden na de datum van ontvangst of binnen de ingevolge artikel 43, tweede lid, verlengde termijn gegeven. Sint Maartensdijk, 28 februari 1 985 Burgemeester en wethouders voornoemd, T C. Benou, sekretaris E. Baerends, burgemeester. Bestemmingsplan "Kampeerterreinen Tholen" ter inzage. De burgemeester van Tholen maakt bekend dat met ingang van 1 maart 1 985 gedurende een maand voor een ieder ter sekre tarie van de gemeente Markt 1 -5 te Sint-Maartensdijk ter inzage zal liggen het bij raadsbesluit van 1 8 februari 1 985 vastgestel de en gewijzigde bestemmingsplan "Kampeerterreinen Tho len" met voorschriften en toelichting. Zij die zich tijdig met bezwaren tot de gemeenteraad hebben gewend, kunnen gedurende bovengenoemde termijn tegen de planverandering bezwaren indienen bij Gedeputeerde Staten van Zeeland. Gelijke bevoegdheid komt toe aan een ieder die bezwaren heeft tegen de wijzigingen die bij de vaststelling van het plan door de gemeenteraad in het ontwerp zijn aangebracht. Sint-Maartensdijk, 28 februari 1 985 De burgemeester voornoemd, E. Baerends. WET GEMEENSCHAPPELIJKE REGELINGEN Gedeputeerde Staten van Zeeland maken ingevolge artikel 3 van de Wet Gemeenschappelijke Regelingen, zoals gepubli ceerd in Stbl. 669 van 1984, bekend, dat met ingang-van 1 maart 1 985 ter provinciale griffie (4e afdeling), Sint Pieterstraat 42, Middelburg, alsmede ter secretarie van alle Zeeuwse ge meenten voor een ieder gedurende twee maanden ter inzage ligt het ontwerp-besluit van Provinciale Staten van Zeeland met het daarbij behorende voorstel van Gedeputeerde Staten tot indeling van de provincie Zeeland in samenwerkingsgebieden voor de toepassing van de Wet Gemeenschappelijke Regelin gen. Belanghebbenden kunnen tot een week na afloop van deze termijn schriftelijk bezwaren tegen dit ontwerp indienen bij Provinciale Staten van Zeeland, Postbus 6001, 4330 LA Mid delburg. Bouwen in afwijking van bestemmingsplan Er is een aanvraag om vergunning ingediend door de heer C. Luijk, Minneputtestraat 3 te Tholen voor het verbouwen van een woning op het perceel kadastraal, bekend Tholen, sektie F, nummer 2531plaatselijk gemerkt Minneputtestraat 3. Dit bouwplan is niet in overeenstemming met het ter plaatse geldende bestemmingsplan. Wij zijn voornemens met toepas sing van artikel 1 9 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, na verkregen toestemming van het kollege van Gedeputeerede Staten van Zeeland vergunning te verlenen voor het onderha vige bouwplan. Alvorens hiertoe over te gaan, stellen wij een ieder in de gele genheid om van 1 maart tot en met 14 maart 1 985 schriftelijk bezwaar in te dienen bij ons kollege. De bouwtekeningen liggen gedurende deze termijn ter gemeentesekretarie te Sint-Maar tensdijk, afdeling gemeentelijke ontwikkeling, ter inzage. Sint-Maartensdijk, 28 februari 1985 Burgemeester en wethouders van Tholen. De eerstvolgende spreekuren van de leden van het college van burge meester en wethouders vinden plaats op maandag 4 februari 1 985 in het gemeentehuis te Sint-Maartensdijk. Burgemeester E. Baerends en de wethouders L.J. Koopman, J. Versluijs en P. van Schetsen houden hun spreekuur van 1 1.00-1 2.00 uur. Wilt u op een ander tijdstip met een van de collegeleden spreken, belt u dan even naar het gemeentehuis, telefoon 01 666-2955, toestel 215. Het bestuur van de stichting "Beter Wonen" houdt elke maandag van 10.30-12.00 uur spreekuur in het gemeentehuis te Sint-Maartensdijk voor aanvragen om woonruimte. De woningstichting is telefonisch bereikbaar onder nummer 01 666-3359. De DOMBURGSE TONEELGROEP speelt op 2 maart a s in het Dorpshuis "De STOVE" het toneelstuk: 'Willem de Vries is al jarenlang vrijgezel en wordt goed verzorgd door zijn huishoudster Dien, die in stilte al jarenlang van hem houdt. Willem, het alleen-zijn beu, zet een huwelijksadvertentie. Nichtje Jolanda en vriendin Yvonne zetten echter een zodanig plannetje in elkaar, dat alles in de war dreigt te raken. Een zekere "Kootje" schrijft op de advertentie. Yvonne laat haar moeder Lena en vader Krelis, zus Kootje en zwager Hannes met vermommingen opdragen, om zodoende Willem in de afmen van Dien te doen belanden. Na vele dolkomische situatie s komt toch alles op zo'n pootjes terecht'. De spelers zijn: Leo Corré, Catrien Kooman-Brand, Jolien de Kam-Minderhout, Diana Schot, Jo Francke, Peter Francke, Mattie Brand-Letzer en Adrie van Eyzeren. De toneeluitvoering begint om 20.00 uur. De entree is 4,—. Voor kinderen tot en met 1 2 jaar is de entree ƒ2,— Na de toneeluitvoering wordt de avond muzikaal afgesloten De organisatie van deze aktiviteit is in handen van de beheer- kommissie van het dorpshuis. Voorverkoopadres: D J. Letzer, Voorstraat 1 2 Stavenisse. Niet altijd verloopt deze aanslui ting voor leerlingen volgens het verwachtingspatroon van de toe leverende basisscholen en ouders. Jaarlijks verlaten veel leerlingen de basisschool om hun studie voort te zetten op een school voor voortgezet onderwijs. Al in de zesde klas van de basisschool wordt een keuze gemaakt uit de twee hoofdrichtingen die aanslui ting geven op het basisonderwijs, namelijk het algemeen voortgezet onderwijs (vwo, havo, mavo) en het lager beroepsonderwijs (lts, lhno, leao, enz). De keuze hangt niet alleen af van de ambitie van de leerling ook de aanleg en capaciteiten spelen een belang rijke rol. De basisschool is meer kindge richt; het voortgezet onderwijs is meer leerstofgericht, maatschap pijgericht. Te weinig kennis van eikaars werkwijzen met als gevolg te wei nig overleg. Dit is zeker het geval bij een school voor voortgezet on derwijs die leerlingen afkomstig van veel basisscholen krijgen. De ene school heeft veel aan gram matica gedaan en de andere wei nig. Gevolg: Leerlingen van ver schillende basisscholen komen nu in één klas met grote verschillen. In het voortgezet onderwijs vraagt meti een grotere zelfstandigheid zoals huiswerk maken en het wis selen van leraar/lerares. De werkvormen in het voortgezet onderwijs zijn in het algemeen weinig gevarieerd. De belang rijkste vorm is het doceren, waar door de leerlingen lang moeten luisteren. In het basisonderwijs had men te maken met verschil lende werkvormen zoals groeps werk, vertellen, lessen maken enz. Er kunnen eveneens moeilijkhe-, den ontstaan als leerlingen zich op een school van het voortgezet on derwijs niet thuisvoelen wegens hun principiële achtergrond. Om bepaalde verbeteringen te bereiken zouden regelmatig bij eenkomsten georganiseerd moe ten worden voor basisschool en voortgezet onderwijs, waarin za kelijk overleg gevoerd wordt. Een voorbeeld is het maken van leer stofafspraken, waarin precies om schreven wordt wat van bepaalde vakken in het basisonderwijs mi nimaal behandeld moet zijn. In het overleg tussen lager en voortgezet onderwijs kunnen we derzijds ook ervaringen met be paalde leer-en werkmethoden worden uitgewisseld. Een goed contact houdt ook in dat de hoofden van de basisscholen tij dens de brugperiode regelmatig op de hoogte gehouden worden van de resultaten die hun vroeger leerlingen bij het voortgezet on derwijs behalen, zoals bijvoor beeld het toezenden van rappor ten. Als een docent iets vertelt, moeten de leerlingen luisteren en begrij pen en de kern van de les op schrijven. Uit het gesprokene ha len waar het om gaat, is een tech niek die apart geleerd moet wor den. Iets in bondige zinnen op schrijven, is weer een andere vaardigheid. Het is beslist nood zakelijk dat leerlingen in de bovenbouw van de basisschool hierin oefenen. Een goede opvang van de leerling is van grote betekenis. Op de ba sisschool geeft één onderwijzer één of meerdere cursusjaren de leerling les en oefent hij een be langrijke invloed uit op zijn vor ming. Bij het vaklerarensysteem heeft elke leraar een bepaalde klas slechts enkele uren per week. Daar komt bij dat iedere leraar zijn eigen manier van lesgeven heeft en bij het verwerken van het huiswerk zijn specifieke eisen stelt. Dit vereist voor de leerling een groot aanpassingsvermogen. Van intensievere contacten tussen het lager en voortgezet onderwijs zullen de leerlingen zeker kunnen profiteren, aangezien de overgang van het basisonderwijs nu veelal nog te groot is. Gedeputeerde staten van Zeeland hebben de staatssecretaris van Welzijn, Volksgezondheid en Cultuur met klem verzocht de aanvraag van de Stichting streek- Veiling Sint Annaland dinsdag 26 februari. Uien maat 40 op klasse 2 nl 16.60-18.50. Aanvoer 140 ton. overweging Dit is het thema van het voorjaar sprogramma van het CENTRUM VOOR RELIGIE EN HUMA NISME Onder auspiciën van de open ge loofsgemeenschap N.P.B. opge richt in 1870 en thans zo'n 14.000 leden en belangstellenden tellen de in geheel Nederland, tracht dit centrum in kleinschalige ontmoe tingsbijeenkomsten koersaandui- dingen te geven voor de zingeving van het menselijk bestaan. Hierbij is ieder welkom, die samen met anderen tot een religieuze en per soonlijke verdieping wil trachten te komen. Overheersend hierbij is een open, ondogmatische sfeer die individuele levensovertuigingen respecteert. In een viertal samenkomsten wordt aandacht besteed aan as pecten als: levensmotivatie, vriendschap, mogelijkheden van een betere samen-leving en de in vloed van het toeval. De eerste bijeenkomst vindt plaats op zondag 3 maart, 10.30 uur, in het N.P.B. gebouw, Oude- landsestraat 11 te Tholen. Het onderwerp zal zijn: "Wat is mijn levensmotivatie, wat be weegt mij?" Het volledige programma kan te lefonisch worden aangevraagd via 076-656.973 en 038-211.333 ziekenhuis Walcheren voor een mobiele computer-tomograaf te honoreren. De staatssecretaris had GS om een advies over de aanvraag gevraagd De Stichting streekziekenhuis Walcheren heeft in juni 1984 na mens de overige Zeeuwse zieken huizen een aanvraag ingediend. Het is de bedoeling de computer- tomograaf op een vrachtwagen te monteren, zodat het apparaat bij alle ziekenhuizen in de gezond heidsregio Zeeland kan worden gebruikt. Een computer-tomo graaf maakt met röntgen stralen een doorsnee van het lichaam of de hersenen. Daarmee kan snel een afwijking of tumor worden opgespoord. GS vinden dat Zeeland niet ver stoken mag blijven van deze bij zondere voorziening. Elke ge zondheidsregio met uitzondering van Zeeland en Gouda heeft in middels een of meer computer- tomografen. Een mobiel apparaat is nog onbekend in ons land. Nu moeten de Zeeuwen gebruik ma ken van de computer-tomografen in Breda en Rotterdam. Dit geeft volgens GS extra vervoerskosten en een extra belasting van patiënt en medicus. De nieuwe Zeeuwse Bibliotheek aan de Kousteensedijk te Middel burg is in gebruik genomen. Een nieuwe instelling, waarin vier bi bliotheekorganisaties volledig geïntegreerd zijn opgegaan. In Nederland is er een klein aantal voorbeelden van wetenschappe lijke en openbare bibliotheken, die gezamenlijk onder één dak opereren. De Zeeuwse Biblio theek is echter de eerste biblio theek, waarin de wetenschappe lijke en populair-wetenschappe- lijke diensten volledig in elkaar zijn opgegaan. Eén catalogus, die overigens nog niet geheel gereed is, moet toegang geven tot één collectie, van ruim een half mil joen boeken en tijdschriften. Na een voorbereidingsperiode van bijna negen jaar is de Zeeuw se Bibliotheek nu voltooid. De schrijnende huisvestingsproble men behoren tot de verleden tijd, Vooral het publiek zal deze Ver* betering van de huisvesting ten goede komen.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1985 | | pagina 5