Nieuw bij te St. Maartensdijk Nu meubelen kopen is geld verdienen in de grandioze balansopruiming van Kom vrijblijvend koopjes kijken. Wij hebben de opruimingsperiode verlengd tot en met zaterdag 9 februari Bankstellen en kasten honderden guldens afgeprijsd! De hele kollektie tapijten en gordijnen met extra korting! Alle tapijten uitgevoerd met jute rug. Gemakkelijk te reinigen. Zeer geschikt voor druk belopen kamers, trappen en winkels. Antistatisch. Zowel in wol als nylon leverbaar. Reserveren voor latere datum mogelijk. PLAATSELIJK NIEUWS PLAATSELIJK NIEUWS PLAATSELIJK NIEUWS,:::: 3.45 3.70 4.95 3.65 2.98 Programma 1985 muziekbond Viering 5 mei Peuters van Poortvliet in bovenzaal Donderdag 31 januari 1985 EENDRACHTBODE 11 SINT- PHILIPSLAND SLAGERIJ BOSMAN 01677-2573 NIEUW- VOSSEMEER Soos-middag M.S. patiënten Voorlichting Stichting tegen Seksueel Geweld Woninginrichting H.A. v. Houte en Zn Interieurverzorging H.A. v. Houte en Zn, Een kollektie tapijt bij uitstek geschikt voor extra zwaar gebruik. SINT PHILIPSLAND SINT MAARTENSDIJK 'MDfR Nlf UW VOSSFMf FR THOLEN STAVENISSE SCHE iSE SCHERPENISSE SINT PHILIPSLAND OUD VO OUD VOSSEMEER SINT PHILIPSLAND OUD VOSSEMEER NA JACOBAPOL^ER E SINT PHIl IPSIAND SINT MAARTENSDIJK NIEUW VOSSEMEER Gezinsavond met toneel Met ruim 100 belangstellenden en een prettige sfeer kan de gezins avond van Z.L.M. en Plattelands vrouwen de aantekening geslaagd meekrijgen. ZLM-bestuurslid M. Geuze kon dan ook een volle "Tolrust"-zaal verwelkomen, zo dat het doel weer werd bereikt: kontakten verstevigen en een ge zellig avondje uit. Nadien alle aandacht voor het toneelspel "Het begon in Monte Carlo" van au teur Hans van Wijngaarden. De hoofdrol was voor Leen Hoek als Sjef Kruk, verder waardering voor Adrie van Dijke, Ko Goense, Saar Scherpenisse, Winie Abrams, Kees de Rijke, Lucy van Bale, Mees Burgers en Corry van Kempen. De kijkers konden maar liefst 2 uur van dit spel genieten. Achter de schermen hadden Map de Jonge en Ton de Bruin hun handen vol met de regie en het souffleren. De grime kwam voor rekening van Adrie van Dijke, waar ook de repetities werden ge houden. Presidente C.v. Dalen- Doeleman bedankte alle mede werkenden voor hun inzet en he rinnerde aan de jubileumviering (25 jaar) op 18 februari. In de verloting ging de hoofdprijs, een eierkoker, naar mevr. de Jonge- Moerland. Het toneelstuk van de Poortvlietse groep krijgt een ver volg op 13 februari in bejaarden tehuis "Sint Maartenshof' en op 15 februari zijn de plattelands vrouwen in Tholen aan de beurt. Verkeersquiz voor ouderen Veilig Verkeer Nederland was te gast bij de ouderen tijdens de we kelijkse bijeenkomst in "*t Ouwe Raed'uus". Ook ditmaal koos men voor een verkeersquiz met aandacht voor zaken die met een nog veiliger verkeer te maken hebben. De 16 deelnemers kregen 20 opdrachten die met een diase rie gebracht werden. Dhr. Joh. v. Dijke scoorde hoog met slechts 2 fouten. De overigen moeten hun kennis vergroten, zodat men een volgende keer meer kans heeft. Bestuur loterijclub compleet Loterijclub "Centrum" heeft twee nieuwe bestuursleden. C. Jansen en H. Ligtendag vervangen voor het vertrekkende duo H. Uyl en C. Bolier, zodat de 23 leden toch een complete bestuursgroep tot hun beschikking hebben. Jansen is voorzitter en Ligtendag neemt het sekretariaat op zich. Deze mutatie kwam tot stand tijdens de alge mene ledenvergadering in club huis "Centrum", dat werd bezocht door 11 personen. De groep heeft elke maand een loterijaktie. Gevaarlijk Op 27 januari werd een aantal jongeren op de Slaakbrug aange troffen, die steentjes keilden op de schepen, die over het Schelde Rijnkanaal voeren. Dat is voor de bemanning geen pretje. Zowel van politie te land als van de R.P., te water kregen de jongens een flinke schrobbering. Bloedproef Van M.H. uit Bergen op Zoom werd bij het rijden met een auto in deze gemeente een bloedproef genomen. Verkoping woning Dinsdagavond werd in "De Drui ventros" onder grote belangstel ling door Notaris Schot het woonhuis met winkelruimte Voorstraat 17 verkocht. Er leken voor de pauze een 5 tal gegadig den te zijn en bode C. Weijler be reikte toen een bedrag van 48.000,— na de pauze werd ma kelaar Sturris te Tholen eigenaar voor 51.000,— Aanrijding Op de Oostdijk ontstond een aan rijding, toen mevr. V. de Oostdijk In de aanbieding: MAGER SPEK 500 gram HACHEEVLEES 250 gram VLEESRIBBETJES kg BRUINEB0NEN- SOEP 1 liter ACHTERHAM 1 50 gram van uit de Mastgatstraat wilde oprijden en van rechts J.R. v.d. V. naderde. Die poogde uit te wijken, maar kwam op de nog aanwezige sneeuwlaag terecht, glipte en zo ontstond er flink wat materiële schade aan beide auto's. Dierenleed De heer W. uit de Eendrachtstraat meldde de politie dat hij in de polder een verzwakte zwaan had aangetroffen. De politie zorgde er voor dat het dier terechtkwam bij de dierenarts, die er zich over ontfermde. hairstyling shop /^vVleen rijstenbil 1 °p i afspraak^ molenstraat 31 Vta/ oud vossemeer telefoon 01 667 2563 Advertentie I.M. Advertentie I.M. Verlies en winst AJP 1 Het eerste team van tafeltennis vereniging AJP speelde maandag tegen Tanaka uit Etten-Leur. De ze uit de 4e klas gedegradeerde tegenstander was oppermachtig. Het werd een 10-0 nederlaag voor AJP. Johan Burgers, gehandicapt door twee gekneusde ribben, Harry Cosmann en Ad Verhage werden door de Brabanders al het initiatief uit handen genomen en konden geen vuist maken. Vrijdag bewees AJP tegen Belcrum in Breda echter haar kunnen met een 2-8 overwinning. Verhage won drie partijen, terwijl Burgers en Cosmann met twee overwinnin gen de AJP-zege zeker stelden. Klokken- en inkorfcommissie bij Reisduif Tijdens de jaarvergadering van postduivenvereniging De Reis duif, die werd bezocht door 34 le den, vormde men voor het eerst een klokken- en inkorfcommissie. Deze commissie neemt het con troleren van de klokken op juist heid en het verzendklaar maken van de duiven voor zijn rekening. Voorzitter K.A. Reijngoudt open de de vergadering en heette de aanwezigen welkom. Eén van de ingekomen stukken was een voorstel tot contributieverhoging, dat het echter niet haaide. De bestuursleden J.C. Verwijs en Iz. Reijngoudt werden herkozen, ter wijl W. Verwijs de plaats van P. vd Made, die als bestuurslid be dankte, innam. De betaling van de contributie voor de bond en afde ling neemt dit jaar de vereniging op zich. De voorjaarsvergadering is gepland op vrijdag )5 maart. Nieuwe gemeentegids De nieuwe gemeen'egids 1985, die vorige week in de gemeente is verspreid, geeft een duidelijk overzicht van instanties, vereni gingen, partijen, kerkgenoot schappen, scholen enz. In een voorwoord zegt burgemeester T.A. Vogel voor het dorpsver nieuwingsplan te denken aan een programma van jaren. "Een plan is nodig", aldus Vogel, "en de vaste overtuiging dat we aan iets goeds werken, namelijk aan het nog mooier, nog gezelliger en nog leefbaarder maken van ons dorp". Planten nader belicht Roel Mooy van de Provinciale Planologische Dienst (PPD) Zee land was vorige week te gast bij de Natvurvrienden. Hij hield in De Wimpel een lezing riaar aanlei ding van een onderzoek van zijn dienst naar het plantenbestand op Sint Philipsland. Opgeluisterd met dia's werd het een boeiende en leerzame verhandeling en het werk van de PPD kwam goed tot uitdrukking. Met name aan de zuidzijde van de inlandse dijken (bijv. de Noorddijk) blijken tal rijke plantensoorten voor te ko men, sommige van zeer zeldzame aard. Het gebied rond Bruintjes Kreeke is eveneens een dankbare plaats voor registratie van plan ten. De scheiding tussen zout en zoetwater zorgt daar voor een ge heel afwijkende plantengroei, wat betreft andere plaatsen op Flip- land. Het natuurgebied Ramme- gors werd eveneens onderzocht en Mooy noemde het terrein een prachtige aanwinst voor Sint Phi lipsland, gezien het overstelpende natuurschoon wat zich daar ma nifesteert. Op vragen van de aan wezigen of de PPD invloed heeft op eventuele plannen van Rijks waterstaat het terrein met specie vol te spuiten, zei Mooy maar weinig illusies te koesteren. Na opspuiten zou het volgens Mooy jaren duren voor zich weer een dergelijk gebied ontpopte en dit is zelfs nog maar de vraag. ZLM heeft 66 leden Het ledental van de ZLM(afde- ling Flipland) nam vorig jaar met drie toe tot 66. Dit bleek woens dag tijdens de algemene vergade ring in De Druiventros, waar voorzitter Ph. v.d. Hoek het reilen en zeilen van de vereniging in het afgelopen jaar uit de doeken deed. Financieel draait de ZLM goed, gezien het besluit de contributie niet te verhogen. Er zijn plannen om een rvilverkaveling op admi nistratieve basis te realiseren, ter wijl tevens een bezoek aan een proefboerderij en een computer centrum op het programma staan. Voor de controle-commissie reke ning en verantwoording was J. Nell aftredend, evenals bestuurs lid B. Vermue. Hun plaatsen wer den ingenomen door respectieve lijk mw. R. Wisse-Kleppe en M.M. van Nieuwenhuizen. Na de pauze was ook de afdeling CBTB Anna Jacobapolder uitgenodigd en sprak dhr. J.M.A. Nijsse, re gio-adviseur voor bedrijven en Werkzaam bij de Rabobank, over "Diensten die een bank verleent". Hierna gaf dhr. A.A. van Nieu- wenhuijzen een uiteenzetting over de beheersing en het vetjagen van rotganzen naar de aangewezen voederplaatsen. Uitslagen DSVF De competitie-uitslagen van Dam- en Schaakvereniging Flip land van vorige week zijn bij de junioren: D. Reijngoudt-M. Breeman 0-1, E. Nijpels-K. Nij- pels 0-1, H. Breeman-M. Fledde- rus 1-0, J. de Reus-O. Reijngoudt l-0(beker). Senioren: A. Glim merveen-.}.E. Wolf 1-0, M. Ver- kerke-P. Reijngoudt 1-0, R. van Nijnatten-R. Nijpels 1-0, R. van Nijnatten-R. van Loon 1-0, R. van Nijnatten-M. Lupker 1-0, R. van Nijnatten-A. Verwijs 1-0. Uitslagen 17januari: Junioren: H. Breeman-E. Nijpels 1-0, J. de Reus-D. Reijngoudt Vi-Vi, J. Breeman-K. Verkerke 0-1, M. Breeman-J. V erwijs 0-1Senioren: R. van Nijnatten-A. Glimmer veen 1-0, R. van Nijnatten-J.E. Wolf 1-0, A. Verwijs-A. Glim merveen 0-1, J.E. Wolf-M. Ver kerke 0-1, R. Nijpels-S. vd Velde 1-0, S. vd Velde-R. van Loon 1-0, P. Reijngoudt-J. Walpot 1- O(beker). Voor 1000 gulden grond Dhr. A. Rommers, Pieter van Botlantlaan 9 wil van de gemeente een strook grond langs zijn garage kopen. De garage is op de per- ceelsgrens gebouwd. Wanneer Rommers aan het bouwwerk on derhoud moet plegen, is dat alleen mogelijk via gemeentegrond. Daarom wil de gegadigde graag een strook grond van één meter breed aankopen, om zodoende vanaf eigen grond het nodige on derhoud te kunnen uitvoeren. De betreffende strook is momenteel openbaar groen. Zonder bezwaar kan daar een strook van één meter breed verkocht worden. De prijs die hiervoor in voorgaande geval len werd gehanteerd bedroeg 40 gulden per meter. Het gemeente bestuur heeft voorgesteld deze prijs te handhaven en een strook van 25 m2 aan dhr. Rommers te verkopen voor de prijs van 1000 gulden. Nieuw rampenplan Bij raadsbesluit van 29 januari werd het rampenplan vastgesteld. Voor dit plan is gebruik gemaakt van het provinciale model wat is gewijzigd en aangevuld. Door ge deputeerde staten zijn in 1982 enige kanttekeningen bij dit plan gezet, waarna van de zijde van de provinciaal coördinator rampen bestrijding is aangedrongen om voor de gehele regio West-Bra bant een gelijkluidend plan op te stellen. Het gemeentebestuur wil nu een geheel nieuw rampenplan, gebaseerd op het Roosendaalse model dat standaard staat voor de gehele regio. Bestemmingsplan A.M. de Jongpark Er is behoefte om in het bestem mingsplan A.M. de Jongpark naast vrijstaande ééngezinshuizen ook de bouw van halfvrijstaande ééngezinswoningen mogelijk te maken. Voor vrijstaande wonin gen is de grondprijs te hoog, waardoor de laatste jaren geen verkopen meer hebben plaatsge vonden. Dit ondanks de inspan ningen van het college van b en w bij projectontwikkelaars belang stelling voor bedoelde bouwgrond op te wekken. Eén projectontwik kelaar heeft echter belangstelling getoond voor de bouw van half vrijstaande huizen in het bestem mingsplan A.M. de Jongpark. In een wijzigingsplan in 1979 was al gekozen voor deze mogelijkheid, maar door omstandigheden is dat plan nooit vastgesteld. In het nu opgestelde ontwerpplan is deze mogelijkheid wel opgenomen. Tegen het ontwerpplan zijn 17 bezwaren ingekomen van bewo ners van het A.M. de Jongpark. Deze bezwaren zijn vrijwel gelij kluidend en gericht op de moge lijkheden van een te korte afstand van een bebouwing op de per- ceelsgrens, een te hoge nokhoogte, gevaarlijke verkeerssituatie we gens uitbreiding van het aantal woningen en de aanleg van par keerplaatsen in openbaar groen. Het gemeentebestuur heeft in middels overleg gepleegd met de stedebouwkundige, terwijl na vooroverleg met de commissie van de gemeentelijke planning van de PPD geen bezwaren zijn gemaakt. B en w stellen nu voor niet op de gemaakte opmerkingen in te gaan. Men is van mening dat van aantasting van het huidige woongenot geen sprake is. Dinsdagmiddag 5 februari wordt er een soos georganiseerd voor mensen met MS, begeleiders, contactpersonen en contribuan ten. Mw. zr. J.M. Engelvaart, oud-directrice van bejaardencen trum Ten Anker te Tholen, zal dan vertellen over het leven in India aan de hand van dia's en een film. Ook de prachtige "Keuken hof' en een bloemencorso worden vertoond. Het belöoft een fijne middag te worden. De MS-soos is in bejaardencen trum Ten Anker te Tholen en be gint om half drie. Voor inlichtin gen en eventueel vervoer kunt u contact opnemen met mw. A.G. Baerends-Reinders, tel. 01660-2300. De Zeeuwse Werkgroep van de Landelijke Stichting tegen Sek sueel Geweld houdt a.s. maandag een bijeenkomst in Goes. De werkgroep houdt zich bezig met de opvang van vrouwen die met ongewenste intimiteiten, aanran ding, verkrachting of incest te maken hebben gehad. Inmiddels is men gestart met een praatgroep over Seksueel Geweld. Verder wil men voorlichting aan instanties, scholen en vrouwengroepen gaan organiseren en reageren op rechtszaken en publikaties. Op de bijeenkomst in het kantoor van de stichting Vrouwenemancipatie de Bevelanden en Tholen, Zuster straat 19 zal voorlichting worden gegeven over het starten van een samenwerking asverband op dit gebied. Belangstellende vrouwen zijn hartelijk welkom vanaf 20.00 De Bond van Muziekgezelschap pen Tholen en St. Philipsland stelde zaterdag in Hof van Hol land te Tholen het programma 1985 vast. Alle korpsen waren vertegenwoordigd o.l.v. voorzitter M. van Damme uit St. Maartens dijk. Het periodiek aftredende bestuurslid K. van Driel uit St. Annaland werd herkozen. De korpsen zullen 18 mei in Oud- Vossemeer present zijn ter gele genheid van het 60-jarig bestaan van O.V.M., dat onder meer met een festival wordt gevierd. Mede- Werking verlenen alle korpsen oolc aan de herdenking van 500 jaar Smalstadsrechten in St. Maar tensdijk. De taptoe is op 29 juni. Evenals vorig jaar zal er een ge zamenlijk optreden zijn van de korpsen in de Thoolse kernen die zelf geen muziekkorps hebben. Op 24 augustus kunnen zowel Stavenisse, Scherpenisse en Poortvliet de muziek binnen hun poorten laten klinken. St. Anna land komt 14 september aan bod met 's middags een rondgang en 's avonds concerten. Hoewel b en w van Tholen al eer der hun standpunt over de viering van Bevrijdingsdag 5 mei op zon dag kenbaar maakten, hebben nog enkele kerkeraden hierover een brief aan de gemeenteraad geschreven. Op 19 november de kerkeraden van de Hervormde Gemeente, Gereformeerde Gemeente en Chr. Geref. Kerk in Tholen en op 4 december de kerkeraad van de Hervormde Gemeente St. Anna land. De gemeenteraad nam de brie ven maandagmiddag zonder enige discussie voor kennisgeving aan. Het gemeentebestuur van Tholen is niet van plan op zondag 5 mei festiviteiten te organiseren. De bovenzaal van 't Ouwe Raed'uus wordt verbeterd om de ze ruimte beter geschikt te maken voor de peuterspeelzaal. De peu ters krijgen - met enige medewer king van enkele andere huurders van het dorpshuis - het alleenge- bruik van de bovenzaal. Raadslid P. van Belzen vond dat wat vreemd. "Is het beleid van b en w gewijzigd? Eerder mocht het interkerkelijk jeugdwerk niet continue van de bovenzaal ge bruik maken. En wat gebeurt er als de peuterspeelzaal aan uit breiding toe is en als er meerdere gegadigden zijn? De beheerscom missie is ook niet overtuigd van de noodzaak van alleengebruik", al dus Van Belzen. Volgens wethouder Versluijs is het beleid niet gewijzigd. "Een peuterspeelzaal met één groep peuters moet in een bestaande lo catie onderdak krijgen. De be heerscommissie deed de suggestie om een naastgelegen pand te ko pen, maar daarover kwamen we niet tot een accoord. De lijst met vaste gebruikers van het dorps huis is ook niet zodanig, dat er verder gekeken moest worden. Ten aanzien van het interkerkelijk jeugdwerk ging 't erom, of ze verplicht waren naar het dorps huis te gaan, terwijl ze elders ge vestigd waren." Raadslid Van Kempen vroeg zich af, of er wel een veilige nooduit gang mogelijk was. Met behulp van de kaarten kwam de wethou der niet verder dan het plat dak, zodat hij toezegde dit onderdeel nog nader met de bouwkundigen te zullen bekijken.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1985 | | pagina 11