Jkm UITNODIGING PLAATSELIJK NIEUWS J. VAN OOST VISSER PLAATSELIJK NIEUWS PLAATSELluK NIEUWS,;:.;:: WAT U VERS HAALT, IS PAS LEKKER! DAG EN NACHT 2 EENDRACHTBODE Donderdag 17 januari 1985 THOLEN DEURLOO EN ZOON 1 kg. panharing... 3.00 2 kg. panharing5.00 „LIATRIS" 01660-2662 SINT-ANNALAND OUD VOSSEMEER STAVENISSE 1ÈÉ SINT MAARTENSDIJK SCHERPENISSE ^yVleenrijstenbil 0 SINT PMIUPSLAND OUDVOSSEMEE* SINT ANNAIAND SINT MAARTENSDIJK OLDER NIEUW VOSSEMEER THOlEN STAVENISSE SCME SSE SCHERPENISSE SINT PMIUPSLAND OtlO VO SINT PHILIPSLAND OUD VOSSEMEER POORTVLIET JACOBA POLDER NIEUW VOSSEMEER OtlD VOSSFMEER NA JACOBAPOlDER WW WSE SINT PHILIPSLAND SINT MAARTENSDIJK ANNA Mossel- en Zeevishandel Contr'Escarpe 11 Tholen tel. 01660-2799-2504-3257 Wegens groot succes: 4 kg. schar9.90 4 kg. wijting9.90 4 kg. kabeljauw9.90 Advertentie I.M. Gemeente aansprakelijk gesteld De gemeente is, gezien een ver leende gemeentegarantie, aan sprakelijk gesteld voor een bedrag van 59.468,04. De woning Oes terstraat 4 werd in augustus open baar verkocht voor ƒ85.000,— Gelet op de totale schuld van de woningeigenaar aan de bank is er sprake van een tekort van het eerstgenoemde bedrag. Het ge meentebestuur stelt voor het be nodigde krediet beschikbaar te stellen. Openbare verlichting gewenst Op het industrieterrein Slabbe- coornpolder hebben zich de laat ste tijd een aantal bedrijven ge vestigd. Aan de insteekweg waar aan deze bedrijven liggen is geen openbare verlichting. Het ge meentebestuur is van mening dat hierin verandering moet komen en dat deze verlichting moet wor den aangebracht. Door de PZEM is een verlichtingsplan met kos tenraming opgesteld. Exploitatievergoeding De Veste Elk jaar stelt de gemeenteraad de exploitatievergoeding vast over het voorafgaand kalenderjaar ten behoeve van de bijzondere school voor moeilijk lerende kinderen De Veste. De exploitatievergoe ding wordt gebaseerd op de door de gemeenteraad vastgestelde be dragen per leerling voor respec tievelijk de kern- en de vso-afde- ling en het aantal leerlingen dat de school op 16 april 1983 bezocht. Het aantal leerlingen voor de kern-afdeling bedroeg op deze datum 46, terwijl dit aantal voor de vso-afdeling 18 was. De be dragen per leerling zijn bij besluit van 21 februari 1983 vastgesteld op 1268,11 en 650,56 voor res pectievelijk kern- en vso-afdeling. De administratie-kosten heeft de minister bij beschikking van 24 februari 1984 vastgesteld op ƒ71,47. In maart 1983 werd be sloten het schoolbestuur een voorschot te verstrekken van ƒ73.228,50 op de exploitatie-ver goedingen. Voor al het betere bloemwerk BLOEMSIERKUNST C V I) BEKGE EtNDRACMTSWEG 10 T»IOi EN Advertentie I.M. "Apocalyps" zingt in R.K. Kerk. De ochtenddienst van zondag 20 januari zal muzikaal worden op geluisterd met een optreden van het gemengd Jongerenkoor "Apocalyps". De leden zijn af komstig uit Tholen en Bergen op Zoom. De dienst in de R.K. Kerk op de Markt begint om 10.30 uur. Nieuwjaarsrecepties W.S.V. De watersportverenigingen van St. Annaland en Tholen, hielden zaterdag Nieuwjaarsrecepties voor hun leden en andere belang stellende verenigingen. Zaterdagmiddag waren de leden en het bestuur van W.S.V. St. An naland in Meulvliet te Tholen uitgenodigd, waar voorzitter Brouwer een welkomstwoord tot de ongeveer 150 aanwezigen sprak. Tevens keek hij terug op het afgelopen seizoen en kwamen de evenementen voor het komen de jaar aan de orde. Vooral de activiteiten voor deze winterpe riode, zoals een filmavond, cusus.- sen e.d. werden onder de aan dacht van de leden gebracht. Het bestuur heeft er een goede ge woonte van gemaakt om de Nieuwjaarsreceptie een extra feestelijk tintje te geven met een "optreden" van een of meer be kende namen van het eiland. Zo trad de vorige keer het "Smalstads Mannenkoor" op en nu had men de Smerdiekse kunstenaar Ben van Rooy gevraagd enkele van zijn werken te exposeren. Hij deed dit graag en zo kregen ook de be zoekers, die onder meer vanuit België kwamen, maar ook van de watersportverenigingen uit Berg en op Zoom en Zierikzee. de ge legenheid om de kunst van de heer van Rooy te leren kennen. Ook in het clubhuis "Het Kogge- dek" was het zaterdag druk. De Nieuwjaarsreceptie van de Kogge die gepland was tussen 20.00 uur en later, had een informeel tintje, aangezien de wensen van het bes tuur reeds via het clubblad aan de leden waren doorgegeven. Dat wil niet zeggen dat daardoor de wen sen welke men elkaar onderling aanbood, minder hartelijk waren, integendeel zelfs. De leden waren bijna alle present, spijtig was dat men de reis vanuit Limburg e.d. niet aangedurfd had. De muziek, drankjes maar vooral de hapjes werden vanachter de bar uitste kend verzorgd. Leny kreeg dan ook veel lof toegezwaaid. Het was een bijzonder gezellige bijeen komst. Op 2 februari vervolgt De Kogge haar activiteiten met een gecombineerde bingo/video avond. Dit zal eveneens in het Koggedek gebeuren. Woningbouw Kuipersdreef B en W hebben aan Projektbouw Zeeland B.V. te Terneuzen in bestemmingsplan Buitenzorg grond verkocht voor de bouw van een vrijstaande woning aan de Kuipersdreef. Gedeputeerde Sta ten hebben hieraan inmiddels hun goedkeuring verleend. Wegens afwijking van het bestemmings plan is een zogenaamde artikel 19 procedure gevoerd om via een wijziging de bouw toch mogelijk te maken. Gevangenisstraf en boete Acht weken gevangenisstraf, waarvan de helft voorwaardelijke met een proeftijd van twee jaar, kreeg M.M. voor mishandeling van een achttienjarig meisje. Vo rig jaar was hij voor eenzelfde zaak veroordeeld, waardoor zijn drie weken voorwaardelijke ge vangenisstraf van toen, nu ook werkelijkheid worden. Het meisje verloor zeven tanden en had lichte verwondingen. De Middelburgse politierechter volgde de eis van de officier van justitie. Mevr. S. v.d. K. kreeg 300 gulden boete omdat ze een meisje dat met een balspel overlast veroorzaakte, een tand door haar lip had gesla gen. Haar man lag na zijn nacht dienst te slapen en waarschuwin gen om met het ballen tegen de muur te stoppen, haalden niets uit. ARNHEMSE JONGENS gevuld met slagroom 5 halen 4 BETALEN K0FFIEBR00DJES 6 halen 4 BETALEN Advertentie I.M^ Zilver voor slager Geilings Slager J.A. Geilings uit de Jol- straat krijgt maandag een zilveren onderscheiding uitgereikt voor de goede bereiding van zijn ham. Het Instituut voor Ambachtelijke Sla- gersprodukten (IAS) heeft hem deze onderscheiding toegekend en acteur/culinair specialist Henk Molenberg zal hem de prijs over handigen. Het IAS is een instituut van het Bedrijfschap Slagersbe- drijf, de bedrijfsoverheid voor de Nederlandse slagerijen. Het ver zorgt keuringen voor ambachte lijke. door de slager zelf vervaar digde vleeswaren. De eisen die men aan de te keuren produkten stelt, zijn bijzonder hoog. De pro dukten worden beoordeeld naar aanzien, kleur, snijdbaarheid, geur, smaak en samenstelling. Dia's over aquariumbakken Door het zeer slechte weer is de algemene leden vergadering van de aquariumvereniging LABEO op 7 jan. min of meer in het water (ijs) gevallen. Om de overige le den toch nog een kans te geven invloed uit te oefenen, wordt maandag om half acht in Meul vliet opnieuw een korte ledenver gadering uitgeschreven. Daarna om uiterlijk 9 uur zal een dia-serie worden vertoond van de bakken van een aantal leden die door tijdgebrek op de vergadering van 7 jan. is komen te vervallen. "Vrouwen boven de 40" Dinsdag zal de eerste koffie-och- tend van de werkgroep "Vergeet- Mij'Niet" in het nieuwe jaar wor den gehouden. In het R.E.C. .ge bouw aan de Molenvlietsedijk 5a. Het thema is "Vrouwen boven de veertig". De ochtend wordt bege leid door mevr. J. Verdonk, verte genwoordigster van de werkgroep Vrouwen in de Overgang. Me vrouw Verdonk vertelt over VI- DO-groepen, wat vrouwen voor ervaringen hebben boven de veertig jaar, de lichamelijke as pecten enz. Aanvang 9.30 uur, er is kinderopvang aanwezig. De Pieterman heeft nieuwe voorzitter Zondag werd in clublokaal De Tol de jaarlijkse ledenvergadering van hengelsportvereniging De Pieterman gehouden. Voorzitter Jan Verkerke opende zijn laatste vergadering. Er werd namelijk een nieuw bestuur gekozen, maar hij blijft wel bestuurslid. De nieuw gekozen voorzitter Leen Berre- voets, dankte Verkerke voor het werk dat hij deed voor de bijna 5 jaar oude vereniging. Peter Roov- ers werd herkozen als secretaris, Stoffel Schot is de penningmees ter terwijl Marie-Leijdekkers van den Hoven bestuurslid is. De kas- commissie bestaat uit de heren Van Elzakker en Havermans, controleuses zijn de dames van Elzakker en van Elzakker. Er werd besloten naar een andere visplaats uit te zien. Het bestuur heeft enkele locaties in gedachten, de leden krijgen zeer binnenkort bericht. Ook was er discussie over de kwestie of.men de keuze van het aas vrij moet laten. Besloten werd om toch pieren verplicht te stellen. De mogelijkheid bestaat, dat men steunend lid wordt van de Pieterman. Voor de selectie wed strijd op 30 maart te Dishoeck hebben zich vijf leden aangemeld. De vergadering werd uitstekend bezocht. Wat het bèstuur moed geeft om alle aktiviteiten met en thousiasme te organiseren, zeker nu ook wat feestelijkheden ron dom het eerste lustrum op het programma staan. 15e Algemene Ledenvergadering Eegedima Voorzitter C. van den Berge kon maandagavond in Meulvliet zo'n 30 belangstellende leden welkom heten op de 15e Algemene leden vergadering van de tennisvereni ging. In een korte terugblik meld de hij dat een stabiel ledenaantal, terwijl landelijk toch een achter uitgang in het ledenbestand bes taat. Het natte en koude weer van het afgelopen seizoen was de re den dat wat minder enthousiaste tennissers eerder verstek lieten gaan, doch de vaste kern bleef aktief. Alle aktivitëiten welke door t.v. Eegedima werden on derhouden lieten slechts positieve herinneringen achter, redenen dus te over om ook het komende jaar weer met optimisme tegemoet te zien: De notulen door secretarie mevrouw Annelies Zuurdeeg werden accoord bevonden, terwijl ook haar jaarverslag over 1984 met algemene steiümen werd goedgekeurd. Het verslag van de technische commissie werd door dhr. Cees Zuidweg gelezen. Er waren o.a. mededelingen over komende toernooien, over de competities, terwijl ook de sa menstelling van de competitie teams op verzoek werd bekend gemaakt. Een zeer belangrijk punt is, aldus dhr. Zuidweg, dat om streeks half februari ieder Eege- dima-lid een pasfoto beschikbaar heeft. In verband met de automa tisering van het ledenbestand van de K.N.L.T.B. krijgt ieder lid, na dat de contributie betaald is, een pasje. Wil men aan een competi tie, of een toernooi deelnemen, dan is dit pasje verplicht! De voorzitter vertelde enkele za ken rondom het baanbeheer, de training, en de wijzigingen in de diverse commissies. De scheiden de commissie-leden werden door, hem bedankt, en de nieuwe wel kom geheten. Vanuit de vergade ring kwam het verzoek de volgen de keer de leden inspraak te gun nen wanneer het Bestuur nieuwe commissie-leden kiest. Tussen al deze serieuze zaken door, werden door dhr. Hans Zuurdeeg dia's vertoond van het 15-jarig Jubileumfeest van de ve reniging. De opname's brachten weer menige herinnering in ge dachten aan dit prima geslaagde feest. Daarna ging men over tot de financiële zaken. De kascommis- sie, bestaande uit de heren Martin Volwerk en Hans Josen bracht via een brief de goedkeuring over het kasbeheer over. De aftredende Martin Volwerk zal worden op gevolgd door Peter Daalmans. Het financieel jaaroverzicht door penningmeester Herman Draayer werd uitgebreid doorgesproken, en over de begroting werd zeer druk, doch constructief, gediscus sieerd. Kleine bezuinigingen zijn beslist noodzakelijk. Maar toch kan het Bestuur besluiten tot handhaving van hetzelfde contri butie-bedrag. Dit zal zeker, aldus voorzitter van den Berge, de drempel van het lidmaatschap tot de tennisclub laag houden. In het bestuur vond een wisseling plaats. Dhr. Ruud Bothpf trad tussentijds af. Hij werd door van den Berge bedankt voor zijn inspanningen. Bothof is thans lid van de techni sche commissie. Het Bestuur had dhr. Jaap de Jonge voorgedragen als bestuurs lid, de vergadering ging hiermee accoord. De Jonge vult tevens de plaats van voorzitter van de t.c. in, welke plaats open kwam nadat dhr. Zuidweg ontheffing van zijn functie in de t.c. had gevraagd. Wegens zijn benoeming van dis- triktsvoorzitter van de Zeeuwse afdeling van de K.N.L.T.B. moe ten de aktiviteiten voor Eegedima op een lager pitje worden ge bracht. Secretaris mevr. Zuurdeeg was eveneens aftredend, maar her kiesbaar, zij werd dan ook bij ac- clamtie in het bestuur herkozen. Na al deze agendapunten was er de rondvraag. En hiervan werd door de aanwezige leden intensief gebruik gemaakt. O.a. kwam de "Meerkamp" ter sprake. Besloten werd om met het oude systeem door te gaan, en de suggestie om bv. te spelen met een handicap, werd verworpen. Tevens deelde de voorzitter mede, dat, indien daarom verzocht wordt, ook op zaterdagavond de banen verlicht zullen zijn, zodat men ook dan van het tennispark gebruik kan maken. Na een dankwoord aan alle aan wezigen, en met een sportieve wens voor het komende seizoen, sloot van den Berge Je vergade ring. V.O.WRTEftlflG-KIPfïlULOEP RILLED OOGfflETin O COflTACTtinZin Steenbergsestraat 20-22. Tel 01640-34228. BERDEN OP ZOOM Lid O V. en A.N.V.C. Advertentie I.M. Zandijk uitgebreid Landbouwmechanisatiebedrijf C.I.L. Zandijk opent met een show 24, 25 en 26 januari zijn vergrote bedrijfsruimte aan de Wattstraat. Vanaf de weg is de nieuwbouw niet te zien, maar achter de huizen aan de Grindweg is een nieuw magazijn verrezen. Het oude magazijn is verbouwd tot showroom. "De vergroting was nodig om meer onderdelen in voorraad te kunnen houden. Men hoeft echt niet over de brug of over de dam. We kunnen ons als Tho'oise mechanisatiebedrijven meten met onderneming en el ders", aldus dhr. Zandijk. Hij zit nu zes jaar in de voormali ge veilinggebouwen, waar hij over 1500 m2 ruimte beschikt. Daar naast beschikt Zandijk sinds twee jaar aan het slachtveld over 2200 m2 voor opslag van gebruikte en nieuwe landbouwwerktuigen" Tij dens de driedaagse show is de complete Deutz-fahrlijn te be wonderen van machines en trac toren voor de akker- en tuinbouw. Aanrijdingen Hoewel het verkeer zich deze week behoorlijk aan de weersom standigheden wist aan te passen, waren er nog wel enkele aanrij dingen als gevolg van de gladheid. Dat gebeurde 9 januari op de Ee- weg, toen twee personenauto's el kaar tegemoet reden. Ze poogden wat uit te wijken, maar door de gladde zijkanten gleden ze naar elkaar toe. E.B. uit St. Maartens dijk en M.J.U. uit Poortvliet con stateerden blikschade. Óp de Oudelandsedijk was er 11 januari een aanrijding die wat harder aankwam. J.M.K. uit Oud-Vossemeer wilde uitwijken, toen tegenligger Z., in z'n auto naderde. K. slipte, reed tegen de geparkeerde auto van R.H. en kwam aan de overkant van de weg tegen een boom tot stilstand. Tegenligger Z. kon wel tijdig tot stilstand komen en liep geen schade op. Dat was bij de gepar keerde auto wel het geval. parkeerd stonden. Van de andere kant naderde automobilist T.W. uit St. Philipsland. Er was alleen materiele schade. Brandje In het schuurtje van C.U. aan de Molenweg ontstond 12 januari brand. Door een uitgerolde haspel was er kortsluiting. De brandweer van St. Annaland rukte uit, maar kon al snel weer op de basis te rugkeren. De schade bleef be perkt. Introductie Jong Vosmaer De schaatssport verdrong vorige week de wekelijkse contactavond Van Jong Vosmaer, maar vrijdag avond verwacht men jongeren van 12-16 jaar om half acht voor een introductie-bijeenkomst. Vrijdag 1 februari wordt om zeven uur een oorlogsfilm vertoond Iedereen is welkom. Biljarten De treffers: hoogste serie C. Bur gers 17, beste gem. 2.33, kortste partij 33 brtn. J. ETienne-J.Bur gers 2-0, B. den Hollander-C. Burgers 0-2, J. Verhees Pzn- H.Hommel 1-1, J. Verhees-P. de Leeuw 2-0, P. Hommel Jaczn.- J. Geuze 0-2. Tijdens inhaalwedstrijden won C. Burgers van broer J. Burgers die op zijn beurs zegevierde over J. van Meer. Kortste partij 21, hoogste serie 13. C. Burgers had beste gem. 273. Halverwege de competitie leidt J. Etienne 97.32.2 p 2 C. Burgers 91.82 p 3 B. den Hollander 91.23 p 4. P. de Leeuw 90.30 p. 5. H. Hommel 89.60 p 6. J. Geuze 89.19 p 7. J. Verhees Pzn. 84.89 p 8. J. Burgers 83.69 p 9. L. van Wezel 82.35 p 10 J. Verhees Pzn 79.52 p 11. P. Hommel Jaczn. 79.13 p. Benoemd C.I. Jasperse is met ingang van 1 De inwoners van Sint Maartensdijk en Scher- penisse worden hierbij van harte uitgenodigd de receptie bij te wonen, die namens hen de heer en mevrouw v.d. Bel op vrijdag 18 januari a.s. in het recreatie-centrum "Haestinge" te Sint Maar tensdijk zal worden aangeboden ter gelegenheid van de viering van het 25-jarig jubileum van de heer v.d. Bel als huisarts te Sint Maartens dijk op 1 5 januari jl. De aanvang van de receptie is vastgesteld 's- avonds om 8 uur. v Geachte inwoners, u hebt het mogelijk gemaakt aan dit jubileum op luisterrijke wijze aandacht te schenken. Het comité is u hiervoor zeer dankbaar. Vannzelsprekend zijn ook andere belangstellen den, die de heer en mevr. v.d. Bel met het jubi leum willen gelukwensen, op deze receptie harte lijk welkom. Het comité "Viering 25-jarig jubileum dokter v.d. Bel". Advertentie I.M. Belg vrijgelaten De Belg, die vorig jaar met een arrestatieteam van de Rijkspolitie in de woning Burg. van der Hoe- venstraat 24 werd aangehouden, is door de justitie vrijgelaten. Hij werd verdacht van een gewapende overval op Autopalace in Steen bergen, maar er bleek niet genoeg bewijsmateriaal te zijn om de zaak bjj de rechtbank aanhanging te maken. Predikant beroepen De kerkeraad van de Hervormde Gemeente heeft een beroep uit gebracht op ds. H. Poot uit Doe veren in het Land van Heusden en Altena. Hij heeft hier onlangs al gepreekt en morgen maakt hij nader kennis. Ds. Poot zou de op volger moeten worden van ds. Th.W.H. v.d. Heijden. Toneel voor bejaarden De bejaarden kunnen zaterdag middag in de Vossenkuil gratis genieten van het blijspel "Een aap op visite" van de schrijver Dick van Maasland, dat wordt opge voerd door toneelvereniging Sint Joseph, 's Avonds om half acht wordt een tweede opvoering ge geven, eveneens in de Vossenkuil. De regie van het stuk is in handen van Jan Kruyk uit Nieuw Vosse- meer. Zonnebloem naar operette De afdeling Oud Vossemeer van de Zonnebloem heeft met een aantal gasten en leidsters in de Stoelemat te Bergen op Zoom de operette "Der Bettel Student" van Carl Millöker, gespeeld door de Bergse Operette Vereniging, bij gewoond. Het wel en wee van een Poolse adellijke familie werd uit voerig belicht, wat de aanwezigen veel genoegen verschafte. Auto tegen Bromfietser Onder de Molen ontstond 11 ja nuari een aanrijding tussen een bromfietser en een auto. Brom fietser W.E. uit Stavenisse kwam uit Tholen en stak over naar onder de Molen, waar twee auto's ge- februari benoemd tot docent las- instructeur aan het Centrum Va kopleiding Volwassenen (CVV) te Terneuzen. Eervol ontslag Dhr. J. Leune uit de Bierenstraat heeft het gemeentebestuur ge vraagd hem eervol ontslag te ver lenen uit zijn functie van secreta ris-rentmeester van het Wezen armbestuur. Dit in verband met zijn gebruikmaking van de moge lijkheid tot vervroegde uittreding. Het gemeentebestuur is hiertoe, onder dankzegging voor de door hem bewezen diensten, bereid. "Vogel 85" te Breda De Nationale Bondskampioen- schappen in "Het Turfschip" te Breda leverden een mooi resultaat op voor vogelkweker H. Giljam van Vogelvreugd. Er was voor hem een tweede prijs weggelegd met zijn Putter Groen- ling Stam, het puntenaantal was 3 358. Nieuwe competitie-ronde Smash Zaterdag begint de nieuwe tafel- tenniscompetitie en als voorberei ding hierop speelden zes teams van Smash '76 oefenwedstrijden tegen TTV Dordrecht. Met acht tien spelers van de thuisclub en evenzoveel uit Dordrecht was de Wellevaete goed gevuld. Alleen het eerste team lijkt voor de nieu we competitie klaar te zijn, gezien de 9-1 overwinning. De andere Smashteams verloren hun wed strijd. Smash 1 speelt in de eerste ronde in de 4e klasse A thuis tegen Roosendaal 3. Men treft met deze tegenstander, die gedegradeerd is uit de 3e klasse, gelijk één van de favorieten voor het kampioen schap. De eerste klap is dan ook beslist een daalder waard. Het verdere programma luidt: Smash '70 3-Smash 2; Markiezaat 6- Smash 3; Smash-aspiranten-Luto 5; Smash pupillen-Tanaka 4. Biljarten De helft van de competitie zit er voor de meeste spelers van bil jartvereniging De Hoop op, zodat er weer nieuwe gemiddeldes be rekend worden. De spelers J. Keur en W. Rijnberg klimmen behoorlijk, met het gevolg dat ze respectievelijk 10 en 12 carambo les meer moeten maken. Deze druk was voor W. Rijnberg ken nelijk te zwaar, want hij verloor zijn partij tegen G. Rijnberg. J. Keur speelde vastbesloten tegen G. Fase en won. E. Rijnberg ver sloeg K. Westdorp en J. Burgurs verloor nipt van T. van Poortvliet, maar won ruimschoots van C. Gunter. Burgers laat hierdoor de laatste plaats in het klassement achter zich. H. Ridderhof behaal de een verrassende zege op W. Fase. J. Burgers, kortste partij, 16 beur ten, hoogste gemiddelde 2.8; W. Rijnberg, hoogste serie, 16 ca ramboles. J. Burgers-C. Gunter 10-5.20; T. v. Poortvliet-J. Burgers 10-9.11; C. Gunter-G. Fase 2.40-10; H. Ridderhof-W. Fase 10-8.86; K. Westdorp-E. Rijnberg 7.86-10; G. Rijnberg-W. Rijnberg 10-8.12; J. Keur-G. Fase 10-6. Stand: 1. W. Rijnberg 15-142.22 p. 2. J. Keur 15-140.59 p. 3. H. Dij- kema 14-136.75 p. 4. E. Rijnberg 15-135.84 p. 5. G. Rijnberg 15-103.29 p. 6. F. Ketting 14-125.71 p. 7. T. van Poortvliet 14-125.30 p. 8. R. Westdorp 15-125.11 p. 9. G. Fase 15-125.06 p. 10. W. Fase 13-122.28 p. ll.W. Vroegop 14-118.15 p. 12. H. Rid derhof 14-112.75 p. 13. R. Kaat 13-100.40 p. 14. J. Burgers 13-99.29 p. 15. C. Gunter 13-92.40 P- VZ0S koos nieuwe bestuurders Het Chr. Gemengd Koor VZOS hield donderdagavond de leden vergadering in het Hervormd Ve renigingsgebouw. Voorzitter W. Fase opende met schriftlezing en een welkomstwoord tot de vele aanwezigen. Inzonderheid was er een begroeting voor mevr. Hage- Pronk, die na lange tijd ziek te zijn geweest, nu weer present kon zijn. Nadat oud-secretaris J. Vroegop de notulen voor het laatst had ge lezen, bracht de waarnemend se cretaris C.v.d. Repe het jaarover zicht 1984. Daarin werden de ver schillende activiteiten nog eens in herinnering gebracht. Er werd in het verslagjaar acht keer in het openbaar opgetreden. Het finan cieel overzicht van eveneens scheidend penningmeester M. Fase toonde ongeveer een even wicht. Naast een batig saldo van een goede 500 gulden was er ook nog een schuld door lening van 1000 gulden. Twee al wat oudere bestuurders wensten het aan de jongeren over te laten. De heren J.M. Vroegop en M. Fase waren niet meer herkiesbaar. Na twee maal stemmen was men er uit met de benoeming van mevr. A. Ge- luk-Heijboer en dhr. P. Mossel man Jzn. Bij de rondvraag was er een gedachtenwisseling over de muziekkeuze en de opstelling van het koor. Bij voldoende animo zal worden meegedaan aan een zangavond, die door de ring Zee land wordt georganiseerd. VZOS heeft 52 leden. De avond werd met gezang 295:1, 2 en 7 na een dankwoord door voorzitter Fase besloten. J.V.S. in de verdrukking Loopt de jeugdvereniging J.V.S. op zijn laatste benen? Volgens Dhr. H.W. Fransen worden de activiteiten in geringe mate be zocht, zo bleek in de commissie jeugd- en jongerenwerk. Ge meentelijk jeugdwerkster Carien Rockx bleek er al met een bes tuurslid over gesproken te heb ben. Ook andere problemen speelden een rol. Geadviseerd werd, dat het bestuur van J.V.S. de situatie bespreekt en daarna het gemeentebestuur benadert. Korfbalveld onbespeelbaar Het gemeentebestuur overweegt geld beschikbaar te stellen voor het weer speelklaar maken van het korfbalveld van korfbalvere niging Emergo. Bij onderzoek bleek dat een deel ervan dikwijls niet bespeelbaar is. Een deel van het veld is lager gelegen, wat wordt veroorzaakt door een on stabiele ondergrond. Dit is het gevolg van de ophoging, die bij de aanleg op de vroegere gedempte vaargeul heeft plaatsgevonden. Er is inmiddels een plan met kosten- begroting opgesteld. Woensdag 23 jan. toneelver. AIOS generale repetitie in Sint Maartenshof. Aanvang 19.30 uur. Blijspel in 3 bedrijven "Week vol verrrassingen". Toegankelijk voor bewoners, personeel en donateurs. Advertentie I.M. Klaverjassen De competitie-wedstrijd vrijdag van klaverjasclub De Pendelaars leverde de volgende uitslagen op. 1. P. van Bloppoel 5658 p. 2. R. Kwaak 5514 p. 3. A. Arts 5364 p. 4. L. Kampman 5140 p. 5. J. Knuist 5020 p. 6. W. Groenewe- gen 4707 p. 7. mw. Groenewegen 4562 p. 8. R. van Bloppoel 4541 p. 9. J. v. Splunter 4501 p. 10. J. v. Gorsel 4292 p-, 11. J. v. Zetten 4216 p. 13. H. Oostdijk 4170 p. 13. P. van Splunter 3848 p. Stand: I. A. Arts 58497 p. 2. K. Kwaak 57338 p. 3. J. v. Splunter 55739 p. 4. J. v. Gorsel 55739 p. 5. mw. Franke 55495 p. 6. J. v. Zet ten 53922 p. 7. mw. Groenewegen 52401 p. 8. A. Oostdijk 52347 p. 9. W. Groenewegen 51530 p. 10. R. predikbeurten zo 20 jan 1985 THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 9.30 (HD) en 18.30 u. ds Verheul HERV. GEM. IMMANUEL 10 u. ds Van Wingerden, Breda v. Bloppoel 50613 p. 11. R. Ver maas 50221 p. 12. J. Knuist 49347 p. 13. P. van Bloppoel 49337 p. 14. L. Kampman 49287 p. 15. J. vd Werf 48281 p. 16. P. Bazen 44797 p. 17. W. Dane 42381 p. 18. P. Bout 37719 p. 19. P. v. Splunter 32721 p. 20. H. Poot 28259 p. 21. J. Guiljam 22626 p. 22. C. Boom 4737 p. De spelers na de achtste plaats hebben één of meerdere wedstrijden minder gespeeld. Jeugd- en jongerenwerk Er wordt een poging ondernomen om jeugd- en jongerenwerk van de grond te krijgen. Geprobeerd wordt een groep jongeren bij el kaar te krijgen en daarna een soort inspraak-avond te beleggen, zoals ook in andere kernen is ge beurd. Het initiatief komt van het gemeentebestuur. Overigens is er al kerkelijk jeugd- en jongerenwerk, zowel voor meisjes van de lagere school en jongens en meisjes van het voort gezet onderwijs. Hierover leest u binnenkort meer in het kader van het internationaal jongerenjaar 1985. Rabobank passeerde 100 miljoen en huldigde zilveren werkster Tijdens eén gezellige gourmet- avond vierde de bestuurscolleges en het personeel van de Rabo bank vrijdag twee bijzondere ge beurtenissen. Een mijlpaal werd bereikt in de geschiedenis van de bank doordat het balanstotaal van 100 miljoen gulden werd over schreden. "Een indrukwekkend cijfer waaruit blijkt, dat de inwo ners van Stavenisse, Scherpenisse en St. Maartensdijk volop het vertrouwen aan hun bank hebben gegeven", aldus directeur J. de Waard. Alle werknemers ontvin gen een attentie als blijk van waardering voor hun inzet, die deze groei mede mogelijk heeft gemaakt. Voorts werd stilgestaan bij het 25-jarig jubileum van mevr. H. van de Hoek-Slager als mede werkster Huishoudelijke Dienst. Zij ontving een aantal attenties, alsmede uit handen van bestuurs voorzitter J. van Beveren een ge schenk onder Couvert. Mevr. v.d. Hoek trad op 1 december 1959 in dienst van de toenmalige Rabo bank St. Maartensdijk en heeft sindsdien een belangrijk aandeel gehad in het schoonhouden van het kantoor aan de Markt. Fosfaat- en kali-adviezen Zo'n tachtig landbouwers luister den dinsdagavond in Haestinge naar de laatste adviezen over fos* faat- en kalibemesting. Uit proe ven is gebleken, dat de sterk ges tegen opbrengsten van verschil lende akkerbouwgewassen hogere giften nodig.maken. Bovendien is gebleken, dat voor optimale op brengsten een hogere fosfaaten kalitoestand voor de grond nodig is dan men tot opheden gewenst achtte. Graan- en Kunstmesthan del gebr. Dijke uit Scherpenisse organiseerde, daarom een voor lichtingsavond in samenwerking met U.K.F. te Utrecht. Dr. Ir. J.G.H. Stassen, medewerker N.K.I.M. sprak over een nieuw kali-advies voor bouwland, kali bemesting en de teelt van aardap pelen en suikerbieten. Rijksvoorlichter J. Kodde behan delde nieuwe fosfaatadviezen voor bouwland met de praktische toepassing op het bedrijf. Dhr. A. van Vugt van van der Have ging tenslotte in op de groenbemesting, wat hij voor elke akkerbouwer noodzakelijk achtte. Na de inlei dingen was er nog discussie hairstyling shop molenstraat 31 oud vossemeer telefoon 01 667 2563 Advertentie LM. Tafeltennis Scarpenesse Vrijdagavond om acht uur orga niseert jeugdvereniging Scarpe nesse een tafeltenniswedstrijd in clubgebouw de Komme op het Pluimpotterrein. Iedereen is wel kom. Vrijdag 25 januari is er dis co. Oliebollenactie S.P.S. Woensdag 23 januari a.s. Advertentie I.M. Zjef Vanuytsel en Ton Laros in Holland Huis Morgenavond om acht uur treedt de Belgische zanger Zjef Vanuyt sel en groep op in het Holland Huis. Vanuytsel componeerde als student zijn eerste liedjes en heeft inmiddels verscheidene lp's op zijn naam staan. Nummers als "Ik weet wel mijn lief', "Houten kop" en "High society" betekenden voor hem de doorbraak in de mu ziekwereld. Een volslagen ander genre is de "Lachen is okee" show van Ton Laros. Deze wervelende show be- VERVOLG PAG. 11 CHR. GEREF. KERK 10 en 18.30 u. leesdienst NED. PROT. BOND 10.45 u. drs. Koos, Woubrugge GEREF. KERK 10 u. ds IJtsma, Middelburg 17 u. ds Droogendijk GEREF. GEM. 10 en 18.30 u. ds Tanis 14.30 u. leesdienst R.K. KERK za 17.30 en zo 10.30 u. H.Mis OUD VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 10 (HA) en 18.30 u. ds vd Heijden GEREF. KERK 10 u. dhr. Jansen, Roosendaal 15 u. ds Knibbe CHR. GEREF. KERK 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst GEREF. GEM. IN NED. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst R.K. KERK za 19 en zo 10 u. H.Mis SINT ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18 u. ds de Jong GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst GEREF. GER. IN NED. 9.45, 14.15 en 18.15 u. leesdienst STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18 u. ds Den Butter OUD GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst SINT MAARTENSDIJK HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds Van Loon HERV. GEM. REHOBOTH 10 u. ds Kikin, (HA) 19 u. ds Oliemans, Rotterdam OUD GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst GEREF. GEM. IN NED. 9.30, 14 en 18.30 u. leesdienst R.K. KERK za 19 u. H.Mis, Haestinge SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds Van Bergen Bravenboer GEREF. GEM. 9.30 en 18.30 u. ds Beens 14 u. leesdienst POORTVLIET HERVORMDE GEMEENTE 10 u. kand. Delder 18 u. ds Van Bergen Bravenboer GEREF. KERK 10 u. ds Droogendijk 14.30 u. ds IJtsma, Middelburg GEREF. GEM. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst SINT PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 (HD) ds Cysouw GEREF. GEM. 9.30 en 18 u. leesdienst OUD GEREF. GER. 9.30, 14.30 en 18.30 u. ds vd Meer ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10 u. ds Knibbe 15 u. ds Vrijhof, Roosendaal za 19 en zo 20 jan 1985 Tholen, Poortvliet. Oud Vosse meer en Scherpenisse (Dr. Padt) Dr. Mellema, Tholen, tel. 01660-2377 St Maartensdijk, Stavenisse, St Annaland en Scherpenisse (Dr. vd Bel) Dr. Noteboom, St Annaland, tel. 01665-2400 St Philipsland en Nw Vossemeer Dr. de Groot, St Philipsland, tel. 01677-2500 WIJKVERPLEEGSTERS zr. Van Vliet, av- en nachtdienst zr. Kuzee, tel. 01100-14444 TANDHEELKUNDIGE HULP Tas, St Maartensdijk, tel. 01666-3963 INFORMATIE KLACHTENBU REAU GEZONDHEIDSZORG tel. 01100-31594, ma, di, wo en do 9-12 u. di 13.30-17 u.'do 18-21 u. DIERENARTS Dr. Rinses, St Maartensdijk, spr. u. za 8.30-9 u. Dr. Brons, Tholen, spr. u. za 11-12 u. ANONIEME ALCOHOLISTEN tel. 01660-3742, wo 19 u. St Lau- rensgasthuis, binnenplaats Kerkstr. 15, Tholen WELZIJNSORGAAN Alg. maatsch. wrk, gezinsverzor ging en informatie-advieswrk, dag. 8.30-10 u. geestelijke volks gezondheid di-do-vr morgen 9-10 u. ADVIESB. GEHANDICAPTEN Jelderda, tel. 01677-2533 TELEFON. HULPDIENST 01180-15551 d/n, 01180-36251 (chr), kindertel. 01180-38080 RUTGERSHUIS B.O.Z. Parallelweg 39, 01640-40424 BLIJF VAN M N LIJF Opvangtehuis vrouwen, tel. 01184-14645 LAAT LEVEN Hulp bij ongewenste zwanger schap, tel. 01660-3947, 01665-2654 AMBULANCEVERVOER 01650-40000 STORINGEN ENERGIE 01660-3250 bgg 01180-38888 HOOGWATERSTANDEN do 17 t/m vr 25 jan uur donderdag 17 12.05 vrijdag 18 1.00-13.24 zaterdag 19 2.13-14.31 zondag 20 3.04 - 15.21 maandag 21 3.42 - 16.04 dinsdag 22 4.28 -16.46 woensdag 23 5.11-17.29 donderdag 24 5.48 - 18.09 vrijdag 25 6.25 -18.46 ma 21 jan. 3.28 u. Nieuwe Maan wo 23 jan. 5.11 u. Springtij Voor storingen in uw installaties zowel elektra, gas, c.v. en water, kunt u ons dag en nacht bereiken. TECHNISCH BUREAU Poortvliet, tel. 01 662-2650 Advertentie I.M.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1985 | | pagina 2