Vastmaken veiligheidsriem oorzaak ongeluk, boete 300,- Kantongerecht Tholen ook bang voor blaffende honden miïfm Drainage in Zijpestraat Botsing met gewonde op de Oude Zeedijk St. Annaland Middelburg en Tholen eens over invulling bedrijventerrein Veer Zijpe blijft langer Bestaande winkels mogen zonder wijzigingsprocedure uitbreiden tot 81 ml. Vrijdag 28 december 1984 EENDRACHTBODE 9 "De één zet z'n bril op, de ander zegt wat tegen z'n hond, expres of niet expres, dat vraagt de wet niet", zei de Thoolse kantonrechter mr. W.F. van Solinge vrijdag tegen G.G. uit Oud-Vossemeer. Hij had z'n veiligheidsriem tijdens het rijden op de Oude Zeedijk bij St. Annaland vastgemaakt, waardoor de aandacht was verslapt. Een botsing van drie auto's met veel materiële schade en één gewonde was het gevolg. Al 23 jaar Slingeren Drie keer 75, Zonder rijbewijs Bromfiets geschept Geen deel III Aanvaring beboet Te hard Vrijspraak omdat politie bekeuring te laat geeft De drie honden van C.B. uit Tholen bezorgden omwonenden in de Garnalenstraat inderdaad overlast, maar was de eigenaar zelf thuis toen er een brief van het gemeentebestuur kwam of zat hij nog in Nigeria? Het Thoolse kantongerecht zat er vrijdagmiddag flink mee in de maag en B. moest even naar huis om zijn paspoort met stempels te tonen. Ook dat bracht echter geen uitkomst, zodat hij vrijuit ging, zij het dat de officier van de justitie en de kantonrechter daar elk een verschillende juridische uitleg aan gaven. Bestaande winkelvestigingen op Tholen zullen als het aan de commissie bedrijfsleven ligt, in de toekomst kunnen uitbreiden tot en met tachtig vierkante meter, zonder dat daarvoor een planologische wijzigings procedure gevolgd moet worden. De grens ligt mo menteel nog op veertig vierkante meter, maar sinds die maat in het kader van de Distributie Planologische Onderzoek, in 1980 werd vastgesteld, heeft de praktijk uitgewezen dat zowat alle winkeluitbreidingen groter waren dan veertig vierkante meter. Vrijspraak Politie terug Krijgsraad BALLET- EN DANSKLEDING Een bijzondere trouwstoet trok vrijdag door de straten van Anna Jacobapolder en St. Philipsland. Een stoomwals met het bruidspaar Willem van Ouderaa en Beppie Savelkouls, een tractor met een wagen met stooksel en een oude brandweerauto uit Hellevoet- sluis voor de waterbevoorrading. 't Was dan ook werken geblazen voor de bruidegom om de stoomwals uit 1924 aan de praat te houden en de heen- en terugreis nam heel wat tijd in beslag. Het huwelijk werd voltrokken door gemeentesecreta ris mevr. J.P. de Kok. In de Voorstraat moest de wals een paar keer stoppen om de elektriciteitsdraden naar de rijdende winkels van de weekmarkt even op te ruimen, want onder een wals, gaat alles plat. Dhr. van Ouderaa wilde 't ook plezierig houden om in zijn eigen etablissement 't Veerhuis te Anna Jacobapolder een dronk op de goede afloop te kunnen nemen. Zo bracht hij op z'n trouwdag zijn hobby in het mid delpunt van de belangstelling. Dhr. van Ouderaa had eerder een stoomboot(Woltman), waarmee hij Sin terklaas aan wal bracht. De stoomwals met gevolg trok ook veel belangstelling. Het aantal Fliplandse huwelijken kwam daarmee op 21, terwijl er dit jaar 2 echtscheidingen werden inge schreven. Met hand en tand In twee fasen Technici beslissen: straat of voortuin Voor oplossing van de problemen met de waterover last in plan Noord St. Philipsland wordt een proef genomen met de aanleg van drainage in de Zijpe straat. De gemeenteraad besloot maandagavond hiervoor 8546,58 uit te trekken. Het geld komt van de reserve exploitatie bestemmingsplannen. Al 8 jaar Treurig Nieuwe directie voor ABG Vervelend C.V. chr. school Op 27 maart ging in de auto van zijn aangehouden. Den H. kwam G. een lichtje branden, dat zijn veiligheidsriem niet vast zat. Hij probeerde dat in orde te maken, had even zijn oog van de weg en paste vervolgens een felle correc tie toe omdat er een auto tegemoet kwam. Door het bijsturen van G. ging zijn aanhangwagen slinge ren, waardoor de tegemoet ko mende auto de wagen raakte en dwars op de weg kwam. Tegen dat obstakel reed een derde auto. De raadsman van G., mr. Evers, voerde aan, dat zijn cliënt al 23 jaar zijn rijbewijs had, per jaar 60 a 70.000 km reed en nog nooit zo'n ongeluk had veroorzaakt. "In In donesië heeft hij zelfs links gere den en dat ging prima. Hij is be hoorlijk geschrokken en achter in z'n auto heeft hij ook veiligheids gordels laten aanbrengen om ver wondingen van zijn passagiers te voorkomen. Mijn cliënt heeft een behoorlijk gped weggedrag. Dit was een incident, helaas met een gewonde mevrouw erbij, die drie weken op non-actief was", zei mr. Evers. Officier van justitie mr. C.M.P. Nijmeijer eiste 300 gulden boete omdat G. niet voortdurend aan dacht voor het verkeer had. "Het vastmaken van de veiligheidsgor del werd fataal. De andere weg gebruiker is zich dood geschrok ken toen hij de auto met aan hangwagen in een scharende be weging op zich af zag komen." Hr. Evers vond 300 gulden toch wat fors en bepleitte een verla ging, maar de kantonrechter voelde daar niets voor. "Driehon derd gulden is vijf keer een par keerboete en dat is redelijk gezien het gevaar bij dit ongeluk. Het is zelfs niet zo erg veel, 't zit aan de onderkant." Mr. Van Solinge was niet gevoelig voor het 23 jaar zonder ongelukken rijden. "Van daag of morgen overkomt ieder van ons dat." Zo .fcleqf de boete 300 gulden. G. was er niet blij mee. "Door de ene wet(veiligheidsriemen aan) te gehoorzamen, overtreed je de an dere." Ook J.D.J, van G. uit Scherpenis- se had de veiligheid van het ver keer in gevaar gebracht door met zijn auto te slingeren. De politie dwong hem tot stoppen, waarna Van G. weinig mededeelzaam was. "U deed een beetje dwars", constateerde de kantonrechter. "Ik kwam van een bokswedstrijd en zat te praten(29 oktober 1983 op de Postweg/Eendrachtsweg) en de politiemannen wilden hun naam niet noemen", aldus de verdachte. "Dat waren Visser en v.d. Kooy", liet de kantonrechter weten. Van G. was 8 januari een ongeluk overkomen met lichamelijke na righeid en toen de girokaart van 125 gulden boete arriveerde, lag hij in het ziekenhuis. De officier handhaafde die 125 gulden en vond dat een milde eis. "U geeft toe onvoorzichtig gere den te hebben door scherp voor de afslag de autoweg op te gaan. Het kwalijke is, dat u zich daarvan nu niet bewust bent, maar de politie maakt niet voor niks proces-ver baal op." De kantonrechter wees erop, dat fout parkeren al 60 gulden kost. dus 125 gulden voor zo'n ma noeuvre is niet veel. De zaak tegen C. den H. uit Sta- venisse kreeg met de getuigever- klaring van politieman J.P. La- bruyère uit Meliskerke een defi nitieve beslissing na vorige keer te De veerdienst Zijpe/Anna Jaco- bapolder blijft net zo lang in de vaart, totdat de Philipsdam klaar is. Een dreigende opheffing per 1 januari 1986 in verband met de grote verliezen op deze verbin ding van de vervoersmaatschappij Zuid-West Nederland(ZWN) is daarmee van de baan. In de commissie Verkeer en Wa terstaat van de Tweede Kamer zegde minister Smit-Kroes toe, éénderde van de exploitatiever liezen te willen betalen, als de provincie en de ZWN dat ook doen. Daarvoor moet nog een overeenkomst uitgewerkt worden, zei ons woordvoerder dhr. Vos kuil. "Er is ook een koppeling met het gereedkomen van de dam ge maakt en dus niet met de weg. Als de dam klaar is, houdt de rijksbij drage op. De provincie moet de weg dus snel na de dam aanleg gen." vrijdagmiddag pas opdagen, toen de kantonrechter de zaak al be handeld had. Vanaf de haven reed over de Stoofdijk in Stavenisse een perso nenauto, bestuurd door J.A.F.M.B., met een aanhangwa gen met een boot erop, geheel onverlicht. Het kenteken ontbrak, stoplichten en richtingaanwijzers, zijreflectie en lengtedriehoek. De politieman vertelde, dat hij B. een stopteken had gegeven en proces-verbaal had aangezegd. "Toen kwam Den H. eraan, hij was nogal verhit en zei dat de wa gen van hem was en B. in zijn op dracht reed. Hij verklaarde Bo- vag-lid te zijn en bepaalde ont heffingen te hebben, maar bij het natrekken, klopten geen van bei de verklaringen", aldus de poli tieman. De officier constateerde, dat Den H. de kans had om zich te verwe ren, maar hij was er niet en eiste drie ker 75 gulden boete voor de overtredingen. De kantonrechter vond 't wettig en overtuigend be wezen: geen kenteken, geen rich tingaanwijzers en geen stoplich ten. W.A.F. uit St. Annaland kreeg 160 gulden boete voor het rijden zonder rijbewijs. Hij had op de Vierde Dijk 1 V2 km in de auto van zijn vriend gereden, toen de poli tie hem aanhield. "Ik had zeven rijlessen gehad en kon me niet permitteren voor het examen te zakken gezien mijn uitkering van 98 gulden per week. Ik wilde goed voor de dag komen en oefende op die zondagmiddag op op een landweg. Een les kostte 65 gul den", vertelde F., die inmiddels wel zijn rijbewijs heeft, maar de boete van 160 gulden niet betaal de. "U hebt een beetje pech gehad, maar iedereen krijgt een gelijke behandeling", zei de officier, die 160 guldén boete vroeg. Ook de kantonrechter vond, dat hij de overtreding F. kwalijk kon ne men. "U reed op de openbare weg en als er een ongeluk gebeurd was, betaalt de verzekering niet. Het is een typische automobilistenboe te." Voor de hoogte van de uitke- ring(inmiddels was dat 177 gulden geworden) was mr. Van Solinge evenmin gevoelig. "Ook'de auto, de benzine en de verzekering is voor een miljonair en voor u het zelfde in prijs", aldus de kanton rechter, die de standaardboete van 160 gulden oplegde. J.P.B. uit St. Maartensdijk reed op 20 maart vanaf de Dr. Tazelaar- straat de Provincialeweg op en raakte daarbij een bromfietser op het fietspad. "Ik stond stil, maar heb de bromfietser niet gezien", aldus B.. die na het ongeluk eerste hulp verleende, de politie waar schuwde en de volgende dag een fruitmand bij de bromfietser bracht. "Dat doet me genoegen", zei de officier van justitie, "want het zal u verbazen, dat het vaak nagelaten wordt, zich over het slachtoffer te bekommeren. Niet temin hebt u toch een verkeers- fout gemaakt, waarvoor ik 150 gulden boete eis." De kanton rechter ging daar volledig mee accoord. Bij de Belg R.S.C.L. uit Eekeren lag de boete hoger. Hij had op 2 april bij de Koningsweg vlakbij Poortvliet een bromfietser op het fietspad aangereden, die acht we ken later nog steeds onder behan deling van een fysiotherapeut was. De gemachtigde van de Bel gische verzekeringsmaatschappij verklaarde, dat L. zijn fout erken de en 200 gulden boete redelijk vond. De kantonrechter vond dat ook in navolging van de eis van de officier, aangezien L. verzuimd had om naar rechts te kijken. Mc C. uit Tholen kreeg 130 gul den boete omdat hij 11 maart op het Burg. Waghtoplein zonder kentekenbewijs deel III werd aangetroffen. "Ik had er geen geld voor en de acceptgirokaart voor de schikking van 110 gulden ben ik later kwijt geraakt", voerde hij aan. "Dan had u zorgvuldiger moeten zijn", vond de officier, want nu kostte het nog meer: 130 gulden. F.G.S. uit Halsteren reed op 13 maart, in de Broekseweg bij Oud- Vossemeer zonder kenteken deel III. Hij was vergeten z,n acceptgi rokaart te betalen, maar 110 gul den, zes keer het tarief van deel III, vond S. enorm hoog. "Ik moest drie keer slikken toen ik 't bedrag las. Ik ben er enorm van geschrokken, terwijl mijn wegen belasting, e.d. altijd in arde zijn." De officier vond 't ook geen hals misdrijf, maar niettemin zei hij. dat ook S. zich aan de regels moest houden, waarbij hij 130 gulden boete eiste. Dat noemde de ver dachte "overtrokken'. De kanton rechter bleek dat met hem eens te zijn, want hij volstond met 110 gulden. Een plotseling opkomende storm had schipper S.G. uit Maasbracht 3 februari in het Schelde-Rijnka- naal in moeilijkheden gebracht. "Het liep allemaal fout", vertelde Gwiens bak van de duwboot was losgeraakt, waarna een andere duwboot werd aangevaren. De sleepboot Coby verleende assis tentie en werd mede-aansprake lijk gesteld, maar schipper B. had zijn boete al betaald, zodat hij niet hoefde voor te komen. G. had volgens de kantonrechter niet gedaan wat nodig was, toen de duwboot buiten de tonnen dreigde te komen. Geprobeerd werd, de bak opzij te pakken,, maar de motoren bleven draaien. Volgens de officier, had de schip per in zijn stuurhut moeten blij ven, dan had hij de marifoonges- prekken gehoord, waarin werd gemeld, dat men elkaar over stuurboord zou passeren. "U had attenter moeten zijn en een schroef ook stil moeten zetten", zei de officier. De kantonrechter vond, dat mede aan G. een verwijt viel te maken. "U hebt op eigen houtje gehan deld en dat was niet verstandig. Het is de oorzaak van alle narig heid", zei de kantonrechter, die 150 gulden boete vonniste, waar bij hij er zich van bewust was, hoe gevoelig het ligt om tot 'geen goed zeemanschap' veroordeeld te worden. A.M.S. uit Bergen op Zoom wilde op 29 september van het vorig jaar snel thuis zijn, nadat hij in Anna Jacabapolder zijn laatste bestel ling had afgeleverd. Hij reed op de Rijksweg 95 in plaats van de toegestane 80 km en dat kostte 15 x 4 60 gulden. "Ik was te haas tig, maar dit is mijn eerste over treding in twintig jaar. Ik ben nog nooit ergens op betrapt." "Dan hebt u nu pech gehad", constateerde de officier. "Voor iedereen is de overtreding toch hetzelfde en niemand krijgt een beloning voor goed rijden." Ook de kantonrechter zei 't op het mi nimum tarief van 60 gulden boete te willen houden. In februari blaften de drie honden Commissie bedrijfsleven gaf positief advies - ze zijn inmiddels verdwenen - al zodanig hinderlijk voor de buren, dat b en w een waarschuwing ga ven. B. is voor zijn werk dikwijls in het buitenland, zodat zijn vrouw voor de dieren moet zorgen. Toen hij op 10 april zelf thuis was. kwam de politie op bezoek. "De honden braken de tent af, toen ze de politie voor het raam zagen", vertelde B.. die de honden ge muilkorfd had om hinder te voor komen. De brief van het gemeentebestuur had hij niet gelezen en nadat het paspoort er was, constateerde de officier na enige verwarring, dat B. 24 maart Nigeria had verlaten en er 16 april weer binnen was gekomen. "Ik wil aan alle discus sie een eind maken, ik vraag vrij spraak", zei de wat geïrriteerde officier na alle geharrewar. De kantonrechter glimlachte, want hij had nog wat anders in petto. "U hebt honden, maar als u weg bent, is degene die thuis is daarvoor verantwoordelijk. U treft dus geen schuld, zodat u bent ontslagen van rechtsvervolging", aldus mr. Van Solinge. Ook J.T. uit Tholen ging zonder straf naar huis. Hij zou zijn auto op 20 december vorig jaar in de Louisestraat niet aan de uiterste rechter kant tot stilstand hebben gebracht. De motor was stuk en de wagen kon hij moeilijk verzetten. Volgens de politie stond de auto 70 cm van het trottoir, waardoor er maar 1.87 m over was om te passeren. T. voerde aan, dat de politie hele maal niet in de straat was geweest. "Ze hebben het uit de verte gezien en mijn auto stond zeker niet half op straat." "De politie maakt een ambtsedig proces-verbaal op en komt toch niet met een windei", zei de kan tonrechter. "De bekeuring' kreeg ik ook een paar maanden later thuis en op 16 februari heb ik pas met een agent gesproken. Ik heb geen bon van 35 gulden op m'n voorruit gevonden, die kreeg ik thuis gestuurd, terwijl mijn auto nog geen 20 cm van de stoep stond", aldus T. De officier verbaasde zich er eveneens over, dat de verdachte 16 februari pas was gehoord, ter wijl de overtreding 20 december al gebeurd was. "U hebt wel fout geparkeerd, maar gezien die twij fels vraag ik vrijspraak." De kantonrechter vond evenmin dat er duidelijkheid was, zodat T. vrijuit ging. R. van K. uit St. Maartensdijk zou op 9 februari met een lekke uitlaat auto hebben gereden en twintig dagen later zou hij dat een ander hebben laten doen. "De uitlaat was niet lek, hij maakte geen lawaai. Er was alleen een stukje afgebroken", voerde Van K. aan, die vermoedde dat hij het toch wel zou verliezen. Dat viel verkeerd bij de kanton rechter. "Als het zo moet, dan ga ik dwarsliggen en moet de wacht meester Nonnekens maar opdra ven om een betere toelichting bij zijn proces-verbaal te geven", al dus mr. Van Solinge. Een volgen de keer komt deze zaak dus op nieuw voor. F.C.K. uit Tholen had volgens de dagvaarding zijn auto op 26 ja nuari niet goed geparkeerd. Hij had twee vakken in beslag geno men. Tegenover de politie wenste hij destijds geen verklaring af te leggen, maar nu liet hij weten, dat er 10 cm sneeuw lag. De vakken waren niet zichtbaar, zodat hij z'n wagen bij de dichtstbijzijnde auto had gezet, 's avonds in de donker. Na enige discussie werd duidelijk, dat K. militair was - hij verscheen vrijdag in uniform - ook op 26 ja nuari. "Wij zijn dus niet bevoegd, dit is iets voor het militaire recht, de krijgsraad", concludeerde de Thoolse kantonrechter Speciaalzaak in kousen, sokken, panty's, maillots Wouwsestraat 15, B.o.Z. Tel: 33666 Het nadeel van uitbreiding boven de 40 m2 is dat daarbij tijdens een onafhankelijk onderzoek moet worden aangetoond dat bestaan de winkelbedrijven met die uit breiding niet ernstig zou worden aangetast.En zo'n onderzoek kost niet alleen veel geld - ongeveer drieduizend gulden - maar ook tijd. De middenstandsfederatie en het college van B en W kwamen onlangs de nieuwe grens van 80 m2 overeen. Tijdens de behande ling van dit advies aan de ge meenteraad maandagavond in de commissie bedrijfsleven, ontstond verwarring over een zinsnede in het advies dat de dagelijkse prak tijk uitwijst dat zelfs die 80 m2 aan de geringe kant is: "Wij zouden minimaal een maat willen beplei ten van 120 m2", aldus B. en W. En dat schoot met name de com missieleden M.C. Hage uit Scher- penisse en J.K. Elenbaas uit Poortvliet in het verkeerde keel gat. Voorzitter J.J. Versluijs maakte duidelijk dat het college expliciet niet verder wilde gaan dan 80 m2 en dat 120 slechts was genoemd om aan te geven dat er over die grens tijdens het overleg tussen het college en de midden standsfederatie wel gedisscusieerd was. Hage was dus voor niks met lood in zijn schoenen naar de ver gadering gekomen. Hij had zich voorgenomen om die 80 m2 met hand en tand te zullen verdedigen. In het advies aan B en W wordt voorgesteld om voor uitbreidin gen groter dan 80 m2 een driele dige procedure te volgen: op de eerste plaats zal de ge meente een gericht, maar be perkt onderzoek uitvoeren, naar de vestigingen die al in die branche actief zijn, - vervolgens wordt er verplicht advies gevraagd aan de rijks consulent handel, ambacht en diensten, - en als laatste worden de mid denstandsfederatie en de com missie bedrijfsleven in kennis gesteld van verleende bouw vergunningen. Elenbaas voelde er niets voor om pas achteraf te horen of een bouwvergunning is verleend. Voorzitter Versluijs noemde het echter belangrijk dat de commis sie en de middenstandsfederatie niet bij elke incidentele aanvraag advies uitbrengen. "U moet in staat zijn om het beleid regelmatig te kunnen toetsen", aldus Ver sluijs. Tijdens de discussie kwam ook de geldigheid van het uitgebreide Distributie Planologisch Onder zoek naar voren. Voorzitter Ver sluijs noemde het D.P.O. door het vele cijfermateriaal op een aantal punten snel verouderd en meende dat duidelijk gerichte onderzoe ken effectiever zijn; goedkoper en minder tijdrovend. Voordat het advies door de commissie be drijfsleven werd goedgekeurd, ontdekte P.K.M. Stouten uit Sta venisse nog een maas in de regel geving: voorzitter Versluijs moest hem gelijk geven dat het mogelijk is dat een winkelier die 160 m2 wil uitbreiden een wijzigingsproce dure omzeilt door dat in twee fa sen van 80 m2 te doen. "Maar dat is wel een dure manier, terwijl er dan toch ook nog een bouwver gunning aangevraagd moet wor den", aldus Versluijs. oplossing. Bij aanleg Of de drainage in de voortuinen komt cf in de straat, wordt een zaak van de technici. De meer derheid van b en w koos voor het advies van gemeentewerken! in de straat), maar de raadsmeerder- heid voelde meer voor het idee van wethouder L. Walpot: drai nage in de voortuin. De burgemeester toonde zich aangebrand en concludeerde, dat de laadsleden hun stukken on voldoende hadden bestudeerd, zodat hij het voorstel een maand wilde aanhouden. Walpot had daar moeite mee en maakte geen concreet voorstel van zijn idee. "Laat de technici het maar uit zoeken, dan kunnen we nu het meest verstrekkende voorstel met het maximum krediet aanne men". zei Walpot. De wethouder voelde namelijk niet voor uitstel omdat er in het laag gelegen plan Noord al zeker acht jaar problemen zijn met wa teroverlast. "Er zijn al vele aan zetten gemaakt, maar ook be planting loste niets op. Nu wordt er onder het wegdek een drain op 1.20 tot 1.30 m gelegd, waarop de huizen worden aangesloten. Daarin zie ik veel technische be zwaren. Het opbreken van de verharding, het roeren van de on dergrond met bekabeling, breekt altijd op. Drainage in de voortui nen is een goedkoper en simpeler van een nieuwe straat en bij herbestrating kan 't in de straat, maar hier is de voortuin het beste. Het is toch ook bedoeld voor het grondwater on der de woningen", aldus Walpot. A.P. Kornaat noemde 't een treu rige zaak, dat het acht jaar duurt voordat er een proef genomen wordt om de wateroverlast op te lossen. Hij voelde veel voor het voortuin-idee van Walpot, want 4 Door het vertrek van geneesheer directeur Roefs komt per 1 januari een wijziging in de samenstelling van de directie van het ABG te Bergen op Zoom. Deze is dan als volgt samengesteld: Dhr. W. Vanneste, algemeen directeur en dhr. P. Brouwer, verpleegkundig directeur. Als hoofd van de medi sche- en paramedische diensten, zoals fysiotherapie, ergotherapie, logopedie en tandarts is dr. J. Schram benoemd. De mogelijkheid om één keer per maand op zondag met de stoel- mobiel naar huis te gaan. onder gaat een kleine verandering. De derde zondag is nu gereserveerd voor onder andere het eiland Tholen. Het gaat er op lijken, dat de PPD, cq. de provincie en de gemeente Tholen het eens gaan worden over de invulling van het bedrijventerrein in de kernen buiten Tholen en Sint Maartensdijk. De raadsvoorzitter wilde dit maandagavond in de raad eerst nog voor zich houden om er pas in het nieuwe jaar op in te gaan bij een verga dering van de commissie ruimtelijke ordening. Later kwam hij hierop terug en gaf alsnog een verslag van de vorderingen. Aanleiding hiertoe was de kritiek van VVD-er J.L. van Gorsel, dat het bestemmingsplan in Oud-Vossemeer nog steeds niet is vastgesteld. Ook hier ging het om het bedrijventerrein. De burgemeester wees er op, dat het een lang verhaal werd tussen provincie en gemeente wat er wel of niet op het bedrijven terrein mocht komen. De gemeente wilde een lijst geven met er met op mocht, een negatieve lijst. De provincie echter wilde een lijst met wat er wel op zou mogen. Dan echter zo, zo hield de gemeente vast, kan een nieuwe ontwikkeling nooit op de lijst komen. Tenslotte ging dan de provincie eerst wel. maar later toch weer niet akkoord met het Thoolse standpunt. Vorige week was men opnieuw bijeen, maar tot verbazing van de burgemeester ontbraken een aantal mensen, die er wel hadden moeten zijn. Toch werden zaken gedaan en mondeling is het men het in elk geval al eens geworden, aldus de burgemeester over de invulling van de terreinen voor bedrijven in de kernen. a 5 m uit de voorgevel voldoet een drain het beste, zo had het PVAB-raadslid van drainage mensen gehoord. Ook J. de Jager helde naar de voortuin over. Een bezwaar achtte hij wel, dal de bewoners om toe stemming moest worden ge vraagd. "Zijn de voor- en nadelen van straat en tuin wel goed tegen elkaar afgewogen", informeerde het CDAraadslid. Dat deed de emmer bij burge meester Vogel overlopen. "Het is vervelend discussiëren zo. In de stukken'staat duidelijk, dat ge meentewerken het anders ziet en dat drainage in de straat de beste oplossing is. In de voortuinen moet je met handkracht werken. Als u dat niet kunt overzien, moeten we dit voorstel na de be grotingsperikelen behandelen. Ik kan begrijpen, dat het niet de meeste aandacht heeft gekregen." De burgemeester kaatste Kornaat de bal terug, dat hij ook al een heel poosje in de gemeenteraad zit. "U had ook met een voorstel kunnen komen, maar het is niet zo eenvoudig en het vochtprobleem speelt sterker, ook landelijk." L. den Engelsman hield hem voor, dat de SG P-fractie al vier jaar tij dens de begrotingsbehandeling de wateroverlast had aangesneden. Niemand had tenslotte moeite met de proef. De drainage kan uitmonden op de sloot onder aan de Oostdijk. Het werkt naar twee kanten: het wegcunet wordt ge draineerd. terwijl tevens de mo gelijkheid aanwezig is voor parti culieren om hierop aan te sluiten. De firma Reijngoudt voert het werk uit. De Fliplandse raad ging maan dagavond ook accoord met het plaatsen van een weersafhanke lijke regelaar met bijbehoren voor de centrale verwarming in de chr. school. Met een schakelaar om de ingestelde nachttemperatuur con tinu aan te houden, komt het op 2000 gulden. Mampey uit Dor drecht voert het werk uit. De temperatuur buiten de schooltijden is nu niet goed regel baar. wat teveel energie kost. Di verse kleinere ingrepen hebben niet het gewenste resultaat opge leverd. De gemeenteraad besloot mr. J.J. van der Weel als gemachtigde aan te wijzen voor behandeling van twee bezwaarschriften op 4 ja nuari door de Raad van State. Rijkswaterstaat en» de N.V. Le vensverzekeringsmaatschappij Utrecht hebben bezwaar gemaakt bij de Kroon tegen de tweede herzieniqg van het bestemmings plan Buitengebied.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1984 | | pagina 9