7H0LENDERWIJS informatierubriek van de gemeente tholen MAANDAGMIDDAG VERGADERT DE GEMEENTERAAD^^^^ MAANDAG 17 DECEMBER VERGADERT DE KOMMISSIE BEDRIJFSLEVEN HINDERWET: KENNISGEVING BE KENDMAKING ONTWERP-BESCHIK- KING BURGERAVOND OP WOENSDAG 19 DECEMBER UITGEBREIDE OPENINGSTIJDEN WINKELS IN VERBAND MET KERSTMIS Donderdag 13 december 1984 EENDRACHTBODE 5 MEDEWERK(ST)ER BUITENDIENST SPREEKUUR B. EN W. SPREEKUUR WONINGSTICHTING Zaterdag 15 december 1984 om 21.00 uur Gemeenschapscentrum Meulvliet" Tholen FRANK BOEIJEN GROEP Redactie: Voorlichtingsambtenaar Gemeentehuis Tholen Markt 1 -5 Sint-Maartensdijk Tel 01 666-2955 Aanstaande maandag vergadert de Thoolse gemeenteraad voor het laatst in 1984. De vergadering vindt plaats in het gemeentehuis te Sint-Maartensdijk en begint om 14.00 uur. De raadsvergadering is zoals altijd openbaar. Dit betekent dat elke belangstellende van harte welkom is. Op de agenda staan onder meer de navolgende punten: Voorstel tot vaststelling van een algemeen kasgeldbesluit voor 1985; De gemeente heeft elk jaar opnieuw voor kortere tijd krediet nodig. In eerste instantie onttrekt zij dit geld aan het krediet in rekening courant. Het kan echter voordeliger zijn om ter dekking van allerlei lasten een zogenaamde kasgeldlening aan te gaan (kort geld). Dit korte geld dient ter aanvulling van tijdelijke tekorten aan direkt beschikbare geldmiddelen (liquide middelen) en/of voorfinancie ring van kapitaalsuitgaven. De raad wordt voorgesteld het maximum bedrag waarvoor gedu rende het jaar 1 985 kasgeldleningen kunnen worden aangegaan te bepalen op 5,5 miljoen gulden. Aanleg drukriolering in onrendabele gebieden; In augustus besloot de gemeenteraad tot aanleg van een mechani sche drukriolering in het buitengebied. Bij de planvoorbereiding is een scheiding gemaakt tussen onrendabele en rendabele gebieden. Thans blijkt dat nog eens 23 woningen, waarvan in eerste instantie werd aangenomen dat aansluiting niet haalbaar was, kunnen wor den aangesloten. Het betreft een 13-tal woningen aan de Goris- hoeksedijk te Scherpenisse, een 6-tal woningen aan de Ceresweg te Tholen en vier woningen aan de Kastelijnsweg en de Oudelandse- weg te Sint-Maartensdijk. Voor deze woningen kan de gemeente alsnog een beroep doen op de zogenaamde "verfijningsregeling rioleringen Er wordt naar gestreefd de aansluitingen nog dit jaar te verwezenlijken. De raad wordt gevraagd het benodigde geld beschikbaar te stellen. Aanpassing gymnastieklokalen t.b.v. de schietsport; In maart j.l. behandelde de gemeenteraad een voorstel tot aanpas sing van een viertal gymnastieklokalen (Stavenisse, Scherpenisse, Sint-Annaland en Poortvliet) voor de schietsport. Daarmee zou een bedrag gemoeid zijn van 73.000,— Bekend was dat ten aanzien van schietakkommodaties nogal stringente voorschriften bestaan ingevolge de Hinderwet. Vervolgens is de Hinderwetprocedure gestart. Van de zijde van defensie (een adviserende instantie voor dit soort aanvragen) is een aantal aanvullingen voorgesteld (o.a. be veiligd glas). Burgemeester en wethouders achten het gewenst dat deze aanvullingen in de plannen worden opgenomen. De uitvoe ringskosten komen daarmee aanmerkelijk hoger te liggen, n.l. 94.500, De raad wordt gevraagd dit aanvullende bedrag be schikbaar te stellen. Gedeeltelijke reconstructie van het Spuidamplein, Westzeedijk en een gedeelte van de Westkerkseweg te Scherpenisse; Het gemeentebestuur is van plan om in 1 985 over te gaan tot rekonstruktie van een gedeelte van het Spuidamplein, de Westzee dijk en een gedeelte van de Westkerkseweg te Scherpenisse. Hier voor is inmiddels een civiel-technische plan vervaardigd. Het plan voorziet in het gedeeltelijk verleggen van de waterkering t.b.v. het verbeteren van het huidige wegtracé, alsmede in de aanleg van de nodige trottoirs en een behoorlijk aantal parkeervakken. Voorts zal overeenkomstig het rioleringsplan voor de kern Scherpenisse wor den overgegaan tot aanpassing van het rioleringsstelsel. Behalve de verbeteringen op civiel-technisch gebied heeft de uitvoering van dit plan mede tot doel een betere ontsluiting van en naar de campings te verwezenlijken, zodat er minder verkeer in het centrum van Scherpenisse hoeft te komen. De geplande parkeervoorzieningen zullen uiteraard ook een dienende funktie krijgen voor de diverse aktiviteiten die jaarlijks op het nabijgelegen ijsbaanterrein plaats vinden. De raad w'ordt in overweging gegeven het benodigde kre diet beschikbaar te stellen. - Aanleg 3 parkeerterreinen te Stavenisse t.b.v. de dijkrekreatie; Met een aantal eigenaren is overeenstemming bereikt over de ver werving van gronden die nodig zijn voor de aanleg van 3 parkeer terreinen te Stavenisse ten behoeve van de dijkrekreatie. De terrei nen zijn gepland aan de Scheldseweg, Pilootweg en aan de Dijk weg. Dat tot de aanleg kan worden overgegaan is mede mogelijk geworden doordat een bijdrage wordt ontvangen op grond van de subsidie-regeling "Verbetering-lnfrastruktuur openluchtrekreatie". Zoals het er nu naar uitziet kunnen de plannen in maart 1985 worden verwezenlijkt. Daarvoor is het wel noodzakelijk dat de ge meenteraad het benodigde geld beschikbaai? stelt. Toepassing "Bijdrageregeling Karakteristieke Gebouwen" voor bouwplan Havenplein te Sint-Annaland; De stichting "Beter Wonen" heeft een bouwplan ontwikkeld voor het Havenplein te Sint-Annaland. In de 1e fase gaat het om een projekt van 9 woningen. Qua verschijningsvorm en materiaaltoe passing zijn deze aangepast aan het uiterlijk van de omliggende karakteristieke bebouwing. Zo worden er keramische dakpannen i.p.v. betonpannen gebruikt en worden er schaalverkleinende dak kapellen toegepast en bijzondere goten gekonstrueerd De kosten van deze aanpassingen bedragen ƒ23.660,— Het college meent dat deze extra kosten voortvloeien uit het treffen van bijzondere voorzieningen die niet geheel voor rekening van de woningstichting dienen te blijven. Voorgesteld wordt een subsidie van 75% te ver strekken t.w. 1 7.745, Renovatie gymnastieklokaal te Oud-Vossemeer; De renovatie van het gymlokaal te Oud-Vossemeer is opgenomen in de lijst van "In uitvoering te nemen werken in 1985 De renovatie wordt een kostbare aangelegenheid. Vooralsnog wordt rekening gehouden met een bedrag van ƒ430 000, Het gemeentebes tuur wil de kosten voor zover mogelijk dekken uit een aan te vragen verhoging van de rijksvergoeding. Daarvoor is het nodig dat de minister van onderwijs een verklaring van toestemming afgeeft. Aan de basis van alles ligt echter een besluit van de raad waarbij tot uitbreiding of verbouwing van het gymnastieklokaal wordt beslo ten. De raad wordt thans gevraagd een dergelijk besluit te nemen Benoeming regenten in het bestuur van de Wezen-Armen te Sint-Annaland; Per 31 december a s treden twee regenten van het bestuur van de Wezen-Armen te Sint-Annaland periodiek af. Het betreft de heren M.Ph. van der Weele en W. Heijboer. Beide heren stellen zich herkiesbaar. Aangezien bepaald is dat de gemeenteraad het kollege van regenten benoemd doet het kollege de raad een aanbeveling. Naamgeving van een 2-tal straten te Oud-Vossemeer; In het bestemmingsplan "Dorpsweg" te Oud-Vossemeer worden thans 2 straten aangelegd welke van een naam dienen te worden voorzien. Burgemeester en wethouders geven de voorkeur aan his torische namen voor dit bestemmingsplan. Voorgesteld wordt: Willem van Beierenstraat en Philips van Dorpstraat. Willem van Beieren, de vader van Jacoba van Beieren, gaf in 1 410 de slikken en gorzen ten Noorden van Tholen ter bedijking uit aan een 6-tal personen. De bedijkers kregen vele rechten en mochten zich am bachtsheer noemen. Een van die bedijkers was Philips van Dorp. Voorstel tot vaststelling van het programma van welzijnsakti- viteiten voor 1 985; De gemeenteraad wordt gevraagd het welzijnsplan voor 1 985 vast te stellen. Het plan is opgesteld op basis van de door de verenigin gen, instellingen en organisaties ingediende begrotingen voor 1 985. Onderstaand treft u per hoofdgroep de welzijnsuitgaven aan: Volksontwikkeling: (openbare bibliotheken, muziekschool, mu ziekverenigingen en zangkoren, R.E.C. enz.) 61 2.371 Jeugdwerk (Jeugdverenigingen, gemeentelijke speelterreinen en speeltuinvereniging "Vrij en Blij") 120.729,—. Lichamelijke opvoeding en sport (sportverenigingen) 125.358,—. Kunst en oudheidkunde (Streekmuseum, "Uit op Tholencarillonbespelingen, volksdansgroepen en aankoop kunstvoorwerpen) 120.251,—. Natuurbescherming 316, Openluchtrekreatie (Oranjecomité's, Streek V V V. Eiland Tholen) 20.800,-. Overige rekreatie en cultuur (Stichting Gemeenschap Sint-Maar tensdijk) 185.560,—. Werkgelegenheid (Betho en ADZ, een aantal werkvoorzienings schappen en het Thoolse Baanlozenprojekt) 209.000,—. Maatschappelijk Werk (Federatie Maatschappelijke Dienstverle ning, Stichting Welzijn voor Ouderen, bejaardensociëteiten, peu terspeelzalen, Telefonische Hulpdienst, Wereldkinderen/Woord en Daad enzov.) 380.802,—. Preventieve en curatieve gezondheidszorg (schoolartsendienst en schooltandverzorging, plaatselijke E.H.B.O.-verenigingen, Ne derlandse Hartstichting e.d.) 1 27.090,—. Milieubeheer 100, Volkshuisvesting (Vrouwenadvieskommissie) 1 500,—. Voorts is nog een reserve ingebouwd van 5 747,— voor jeugd werk en lichamelijke opvoeding en sport. Daarmee komt het totaal van welzijnsaktiviteiten voor 1985 op een bedrag van ƒ1.908.015,—. Daarbij komt nog een bedrag van 1.664 717,28, zijnde de kosten van welzijnsakkommodaties (voetbal-, korfbal- en tennisvelden, kleedgebouwen, zwembaden, praathuisjes voor ouderen, gymzalen, sportzalen en sporthal, dorpshuizen, bibliotheekgebouwen, peuterspeelzalen e.d.). Het al gemeen totaal komt alsdan op 3.572.732,28 Daar tegenover staat een bedrag aan inkomsten van 324.000,— waaronder een uitkering op grond van het Besluit Proefgemeenten specifiek welzijn en van het ministerie van SoZaWe t.b.v. het Baanlozenprojekt. Verkoop van grond aan de heer P. Groffen te Sint-Maartensdijk; Enige tijd geleden heeft de gemeente een perceel grond aangekocht aan de Korte Vest te Sint-Maartensdijk Bij het zoeken naar een passende bestemming voor deze grond heeft het gemeentebestuur zich laten leiden door het gegeven dat aan de Korte Vest zich een duidelijk knelpunt manifesteert, te weten de bevoorrading van de ter plekke aanwezige Spar-supermarkt. De exploitant van deze su permarkt, de heer P. Groffen, is voornemens bedoeld perceel aan te kopen om dit vervolgens te bebouwen met een magazijn, perso neels- en kantoorruimte. Deze opzet garandeert voorts dat het laden en lossen niet langer meer nabij de ingang van de supermarkt behoeft plaats te vinden, waarmee de doorstroming van het verkeer en een stuk parkeercapaciteit is veilig gesteld De raad wordt voor gesteld tot verkoop van 497 m2 grond aan de Korte Vest te beslui ten. Schenking van een luidklokje door de Hervormde Vrouwenve reniging "Bidt en Werkt" te Scherpenisse; Door opheffing van de bibliotheek van de hervormde vrouwenvere niging "Bidt en Werkt" te Scherpenisse heeft de vereniging een bedrag ter beschikking gekregen dat men wil gebruiken voor de aankoop van een luidklokje dat men aan de gemeente wil schenken. Het klokje is bestemd voor het voormalig gemeentehuis te Scher penisse. Tot 1 943 is een dergelijk klokje in het gebouw aanwezig geweest, totdat de toenmalige bezetter het vorderde Burgemeester en wethouders stellen de raad voor deze schenking te aanvaarden. Maandagavond, 1 9.30 uur, komt de kommissie Bedrijfsleven voor een vergadering bijeen in het gemeentehuis te Sint-Maartensdijk. Deze vergadering is openbaar. Een ieder is van harte welkom. Vooraf kan gebruik worden gemaakt van het spreekrecht. Op de agenda staan onder meer de navolgende onderwerpen: Suggestie van de heer H. Meijer t.a.v. de slechtweerakkommo- datie Gorishoek; Reeds eerder was de suggestie van de heer Meijer onderwerp van diskussie, zij het in de kommissie Ruimtelijke Ordening. De heer Meijer stelt voor een oud zeeschip af te meren in de omgeving van Gorishoek en dit als slechtweerakkommodatie te gebruiken. Per definitie hebben dergelijke schepen veel voorzieningen zoals een zwembad, dancing, bars, bioscoop, sauna e.d. De aankoopkosten van een dergelijk schip liggen relatief laag, daar waar voor een akkommodatie in traditionele vorm toch gerekend moet worden op een investering van 5 a 6 miljoen gulden. De exploitatie- en onder houdskosten van een zeeschip zullen echter niet gering zijn. Een groot nadeel van de suggestie van de heer Meijer zien burgemeester en wethouders in landschappelijk opzicht. Een dergelijk schip zal heel dominerend afsteken en nagenoeg vanaf elk punt in de Oos- terschelde zichtbaar zijn. Burgemeester en wethouders menen dan ook dat een slechtweerakkommodatie op Gorishoek in traditionele vorm een betere waarborg kan zijn voor de gewenste rust en het behoud van het karakter van Tholen dan de voorgestelde passa giersboot die meer gaat neigen naar een permanente kermis. De kommissie wordt gevraagd een advies uit te brengen over de sug gestie van de heer Meijer Bijstelling distributie-planologisch beleid; In het kader van het Distributie Planologisch Onderzoek is onder meer, na overleg met de middenstandsfederatie, bepaald dat voor uitbreidingen van bestaande winkelvestigingen groter dan 40 m2 een planologische wijzigingsprocedure gevoerd moest worden. Die procedure zou eerst mogen starten nadat op grond van een onaf hankelijk onderzoek was aangetoond, dat het bestaande winke lapparaat niet ernstig zou worden aangetast. Deze regel blijkt in de praktijk niet te werken. Een dergelijk onderzoek kost veel geld (circa 3.000,en veel tijd (2 a 3 maanden), terwijl iedereen op de vingers kan natellen dat de gevraagde uitbreiding het winke lapparaat niet zal verstoren. De bepaalde oppervlaktemaat, groter dan 40 m2, blijkt een veel te gering criterium. De rechter vraagt zich alleen maar af of in de voorkomende gevallen het bestaande distri butieve apparaat ernstig wordt verstoord. De gemeente wordt a.h.w. gevraagd geen vestigingspolitiek te voeren, c.q. geen be schermheer te zijn voor de gevestigde middenstand. De gemeente moet er slechts voor waken dat een en ander niet uit de hand loopt. In overleg met de middenstandsfederatie is gesproken over bijstel ling van het gemeentelijk DPO-beleid. Resultaat daarvan is dat in ieder geval de strenge maat (40 m2) met uitgebreid onderzoek voor bestaande vestigingen wordt losgelaten. Voorgesteld wordt om voor uitbreidingen groter dan 80 m2 de navolgende procedure te volgen: a. gericht, maar beperkt onderzoek door de gemeente; b. verplicht advies vragen aan de rijksconsulent voor handel, am bacht en diensten; c. middenstandsfederatie in kennis stellen van verleende bouwver gunningen Op twee onderdelen wensen burgemeester en wethouders een aanvulling te bepleiten. De dagelijkse praktijk wijst uit dat zelfs 80 m2 aan de geringe kant is. Bepleit wordt 1 20 m2. Bij grote uitbrei dingen, b.v. 200 m2 in de foodsektor, kan een en ander dermate gecompliceerd liggen dat ook de gemeente niet het geëigende ap paraat heeft om een dergelijk geval te beoordelen. Inschakeling van een adviesbureau kan alsdan noodzakelijk zijn. De kosten daarvan moeten echter door de aanvrager worden voldaan. De kommissie wordt gevraagd een advies uit te brengen. In het kader van de bestrijdiné van de jeugdwerkloosheid roe pen burgemeester en wethouders van Tholen sollicitanten op yoor de functie van: Aanstelling vindt plaats voor de duur van 6 maanden op ar- beidskontrakt. Voor plaatsing komen in aanmerking personen van 1 7 toten met 19 jaar. Loonregeling minimum-jeugdloon. 1 '7 jaar: ƒ785,10 18 jaar: ƒ904,40 19 jaar: 1043,50 Vakantietoeslag: 7 '/2%. Taak: het verrichten van alle voorkomende werkzaamheden. Inlichtingen worden desgewenst verstrekt door de chef van de onderafdeling civile-technische werken, de heer W.A. Blaas, tel. 01666-2955, tst. 147. Sollicitaties te richten aan burgemeester en wethouders van Tholen, Markt 1-5, 4695 CE Sint-Maartensdijk. Bespreking nota stads- en dorpsvernieuwing; Op 1 januari 1 985 zal naar verwachting de nieuwe Wet op de Stads en Dorpsvernieuwing in werking treden. Zoals overal va.lt te zien, heeft de stads- en dorpsvernieuwing, kortheidshalve stadsvernieu wing te noemen, grote aandacht gekregen. Overal is de vernieu wing in volle gang De wet voorziet met name in een financiële decentralisatie: dat betekent dat het systeem, waarbij het rijk uit eindelijk bepaalt in welke gemeenten op welke wijze en tegen welke kosten stadsvernieuwing tot stand komt, wordt verlaten. Het zijn ingevolge de nieuwe wet de gemeenten die - binnen de door het rijk en provincie gestelde randvoorwaarden - in eerste instantie de noodzaak en de urgentie van de stadsvernieuwing gaan bepalen, de plannen en projekten vaststellen, financieren en (doen) uitvoeren. Het gevolg van de inwerkingtreding van de wet is o.a. dat een 1 9-tal rijksregelingen met een jaaromzet van bijna 1 miljard gulden wor den opgeheven en opgaan in een stadsvernieuwingsfonds dat voorziet in uitkeringen aan gemeenten en provincies. De provincies zullen de middelen over de verschillende gemeentes gaan verdelen. Zoals uit het bovenstaande blijkt wordt het zwaartepunt van de stadsvernieuwing van het rijk naar de gemeentes verlegd Het ge meentebestuur van Tholen heeft in een nota Dorps- en Stadsver nieuwing aangegeven wat voor beleidsmatige en financiële kon- sekwenties de nieuwe wet voor de gemeente geeft. De wet schept voorts de mogelijkheden om de doelmatigheid van de stadsver nieuwing te bevorderen. Zo is de gemeente wettelijk verplicht een subsidie en inspraakverordening vast te stellen. Daarnaast worden een aantal nieuwe planfiguren gepresenteerd zoals een stadsver nieuwingsplan, een leefmilieuverordening en mogelijkheden om bij stadsvernieuwingsoperaties gebruik te maken van een wettelijk voorkeursrecht. Ook deze zaken worden, door het kollege van bur gemeester en wethouders in de nota onder de loupe genoemen. Uitgangspunt van de nieuwe wet, maar ook de gemeentelijke nota, is dat het vast te stellen beleidskader in een korte inspraakprocedure behandeld wordt. Daarmee wordt bereikt dat alle bij de stads- en dorpsvernieuwing betrokken personen, organisaties en instellingen de gelegenheid krijgen hun reaktie te geven op het door het ge meentebestuur voorgestelde beleid Zonder in détail in te gaan op de in de nota gedane beleidsuitspraken wenst het gemeentebestuur het in het verleden gevoerde beleid m.b.t. de stadsvernieuwing in grote lijnen voort te zetten. Dat betekent dat het aksent in overwe gende mate moet blijven liggen op het beschikbaarstellen van gel den die nodig zijn voor de verbetering van particuliere woningen (a), bijdragen aan de woningbouwvereniging ten behoeve van de voortzetting van het renovatieprogramma van woningwetwoningen (b), restauratie van woonhuismonumenten (c), verwerving van gronden en panden en verplaatsing van milieu-hinderlijke bedrijven (d). Voor 1 985 is een budget beschikbaar van 11 miljoen gulden. Dit wordt voor wat betreft de genoemde sektoren a t/m d alsvolgt verdeeld: a. ƒ290.000, b. ƒ80.000,—; c. ƒ45.000,— en d. ƒ400.000,— Voorts is een bedrag van 90.000,— beschikbaar voor rioleringsweVken in stadsvernieuwingsgebieden. Het besteden van de gelden op bovengenoemde wijze is in grote lijnen een voortzetting van het huidige beleid. Dit beleid kan redelijk suksesvol worden genoemd, gezien de in gang gezette stads- en dorpsver nieuwingsprocessen in de verschillende Thoolse kernen. Rekening houdend met de kleinschaligheid van de stadsvernieuwingsopera ties op Tholen, menen burgemeester en wethouders dat er geen behoefte bestaat aan tijdrovende en kostbare opstelling van stads vernieuwingsplannen en de vaststelling van leefmilieuverordenin gen. De kommissie wordt gevraagd een advies uit te brengen. Burgemeester en wethouders van Tholen maken gelet op artikel 24, tweede lid, onder c, van de Wet Algemene Bepalingen Milieuhygiëne bekend, dat zij voornemens zijn gunstig te beschikken onder oplegging van de nodige voorwaarden om gevaar, schade of hinder voor de omgeving te ondervangen op de aanvraag om een vergunning inge volge de Hinderwet van: de Thoolse visbakhandel M.P.v.d. Male, Rozemarijnstraat 2 te Poortvliet voor het oprichten en in werking hebben van een visbewer- kingsruimte gelegen aan de Rozemarijnstraat 2 te Poortvliet. De ontwerp-beschikking, alsmede de aanvraag en andere ter zake zijn de stukken liggen met ingang van 1 4 december 1 984 gedurende een termijn van veertien dagen ter inzage op de secretarie van de gemeente Tholen te Sint-Maartensdijk van 9 00-12.00 uur en van 14.00 tot 1 6 00 uur, alsmede elke maandag van 17.00 tot 20.00 uur in de openbare bibliotheek, Markt 58 te Sint-Maartensdijk. Vanaf 28 de cember 1984 tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan worden ingesteld tegen het geven van de aangevraagde beschikkingen liggen bovengenoemde aanvragen en andere ter zake zijnde stukken elke werkdag ter inzage van 09 .00 tot 1 2.00 uur, en van 1 4.00 uur tot 1 6.00 uur, alsmede elke maandag van 1 7 .00 uur tot 20.00 uur in de openbare bibliotheek, Markt 58 te Sint-Maartensdijk. De aanvrager alsmede degenen die bezwaren hebben ingebracht naar aanleiding van de aanvrage en ieder die aantoont dat hij daartoe redelijkerwijs niet in staat is geweest, kunnen gedurende de hierboven genoemde termijn van veertien dagen gemotiveerde bezwaren inbrengen naar aanleiding van de ontwerpbeschikking. Degene, dië een bezwaarschrift indient, kan verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Een bezwaarschrift dient te worden gericht aan het kollege van burge meester en wethouders van Tholen. De ingekomen bezwaarschriften worden mede ter inzage gelegd ëint-Maartensdijk, 1 3 december 1 984 Burgemeester en wethouders van Tholen Op woensdag 1 9 december a s. organiseert het gemeentebestuur een zogenaamde Burgeravond. Een burgeravond is bedoeld om nieuwe inwoners te laten kennismaken met het gemeentebestuur. De nieuwe inwoners krijgen een stukje informatie over het reilen en zeilen van de gemeente, bekijken een diageluidsprogramma dat nader ingaat op het bestuurlijk functioneren van de gemeente, bezichtigen het gemeente huis en mogen tot slot vragen stellen of opmerkingen maken. Voor de burgeravond van woensdag 1 9 december hebben de nieuwe inwoners die zich tot en met oktober 1 984 in de gemeente hebben gevestigd een persoonlijke uitnodiging gekregen. Met gebruikmaking van een aan- meldingsstrook heeft men voor deze avond ingeschreven. Mocht u dat onverhoeds hebben vergeten, schroom dan niet om toch te komen. De burgeravond vindt plaats in het gemeentehuis te Sint-Maartensdijk en begint om 1 9.30 uur. In verband met Kerstmis mogen de winkels in onze gemeente lan ger open zijn dan normaal het ge val is. Voor een goede gang van zaken vermelden wij onderstaand de gewijzigde openingstijden. De wekelijkse koopavond is even eens in dit schema opgenomen. Woensdag 1 9 t/m vrijdag 21 de cember van 05.00 tot 21.00 uur Zaterdag 22 december van 05.00 tot 1 7.00 uur Maandag 24 december van 05.00 tot 1 8.00 uur Niet alle middenstandsverenigingen hanteren dezelfde openingstijden. Bovenstaand schema geeft slechts een overzicht van de tijden waarop de winkels mogen open zijn. Let dus op de mededelingen die door de plaatselijke middenstandsverenigingen worden gedaan. De eerstvolgende spreekuren van de leden van het college van burge meester en wethouders vinden plaats op maandag 1 7 januari 1 984 Het spreekuur van burgemeester E. Baerends komt te vervallen. De wethouders L.J. Koopman, J. Versluijs, en P. van Schetsen houden hun spreekuur van 11.00 - 1 2.00 uur. Wilt u op een ander tijdstip met een van de collegeleden spreken, belt u dan even naar het gemeente huis, telefoon 01 666-2955, toestel 21 5. Het bestuur van de stichting "Beter Wonen" houdt elke maandag van 10 30- 1 2.00 uur spreekuur in het gemeentehuis te Sint-Maartensdijk voor aanvragen om woonruimte. De woningstichting is telefonisch bereikbaar onder nummer' 01666-3359. Uit op Tholen is er ook dit jaar in geslaagd een Nederlandse topformatie naar Tholen te halen. Frank Boeijen richtte in 1980 een eigen groep op. Drie maanden daarna was de groep al in het bezit van een platenkontrakt. Eind 1981 wordt de groep in diverse bladen als veelbelovend bestempeld. In 1982 wordt de status van "veelbelovend" ingelopenen werkt de groep mee aan tal van tv-programma's. Eind 1983 werd de Frank Boeyengroep een van de populairste Nederlandse popgroepen. Maar de weg naar de top leidde steeds verder omhoog. "Zwart-wit", de eerste Nederlandstalige popsong met een video-clip werd een tophit en "l000.000 ster ren" volgde. In mei 1984 ontving de groep de zilveren harp. Het jury-rapport luitfde "In het brede scala van Nederlandstalige popmuziek dat wekelijks over het publiek wordt uitgestort, springt Boeijen eruit. Met zijn aparte stemgeluid, zijn gedurfde instrumentatie en doordachte teksten komt hij altijd weer goed voor de dag. Dit is iedere keer weer reden genoeg om naar nieuwe plaatsprodukties te luisteren". Langzaam maar zeker heeft de Frank Boeijengroep zijn succes opgebouwd. Een sukses waarvan het einde nog lang niet in zicht is. V oorverkoopadres: H. Nieuwenhuis, Markt 28 te Tholen, tel. 01660-2363. Entree: leden 9.— Niet-leden: 10.— Niet alleen buiten, doch ook binnen de villa scheen de zon. Er volgden dagen van onafgebroken onbezorgd geluk. Tenminste, zo dacht Kees. Hij verafgoodde zijn vrouw en overlaadde haar met allerlei kleine attenties. Ze hadden samen gewandeld door de parken, waarin nog de sporen van de zware stprm te vinden waren. Ze waren naar de zee geweest en hadden over het verlaten strand gelopen, dicht tegen elkaar aan. Het geluk scheen eindelijk gekomen te zijn en Jo probeerde zich zelf wijs te maken, dat ze nu inderdaad gelukkig was. Doch telkens verscheen weer Wim's beeld voor haar ogen. De Wim, die haar verwij tend aanzag. Hij was echter nadien niet meer teruggekomen. Doch vergeten kon ze hem niet, hoe graag ze het wilde. Te kort duurde dit geluk. Kees voelde zich enkele dagen na zijn terug keer uit Frankrijk niet helemaal in orde. Hij hoestte, had keelpijn, kortom: was zwaar verkouden. Jo had hem bezorgd aangezien en geadviseerd een dokter te laten komen. Maar hij had dit lachend afge weerd met de woorden: "Over een paar dagen is het wel over". Het ging evenwel niet over. Kees voelde pijn in zijn borst en op een morgen in het laatst van november bleef hij in bed. De moed om op te staan, bezat hij niet meer. Toen Jo naar hem kwam kijken, ontdekte ze dadelijk, dat hij hoge koorts had. Ze liet de dokter komen en deze besliste, dat hij in eerste instantie in bed moest blijven. Hij had een zware bronchitis opgelopen, ongetwijfeld het gevolg van de lange reis uit Frankrijk naar huis in de hevige storm. Toen de dokter vertrok, nadat hij beloofd had een drankje te sturen, ging ze bij hem zitten, naast zijn bed. "Het betekent niets, vrouwtje", zei hij geruststellend. Over een dag of wat bén ik wel weer de oude. Ieder mens heeft wel eens wat". "In ieder geval blijf je in bed tot je werkelijk helemaal opgeknapt bent", besliste ze. Dank zij het drankje en de goede verzorging van zijn vrouw, begon de koorts na een paar dagen weer te zakken. Zijn ijzersterk gestel had de hoge temperatuur goed doorstaan en na een week voelde hij zich al een stuk beter. Maar de dokter besliste toch, dat hij voorlopig nog in bed moest blijven. Misschien dat hij er op Sinterklaasavond een paar uurtjes uit mocht. Dat zou de dokter nog wel eens bekijken. Dit laatste vertelde ze hem op een avond in het begin van december. Jo had een poosje aan zijn bed gezeten en op een gegeven ogenblik had hij haar naar zich toe getrokken en in zijn armen genomen, waarna hij haar heftig kuste. "Dank je wel, lieveling, voor al je goede zorgen gedurende mijn ziekte. Nu merk ik pas, hoeveel jij ook van mij houdt". Een poosje was ze zo blijven liggen in zijn armen. Het was altijd prettig, als ze zijn sterke armen óm zich heen voelde. En aan dat andere wilde ze niet meer denken. Kees had haar nodig en Kees zou op haar kunnen rekenen. Ze was zijn vrouw en hij was een schat. Een zeldzame lieverd. En zo was hij in slaap gevallen. Langzaam had, ze zich los gemaakt, waarna ze hem onderdekte. Zacht liep ze de slaapkamer uit en liet de deur in een wijde kier staan, voor het geval hij wakker werd en haar hulp nodig had. Het dienstmeisje had haar vrije avond en de keuken meid was al naar huis. Nu zat ze beneden in de kleine salon bij het licht van een schemerlamp te lezen. Maar haar gedachten waren niet bij het boek. Als ze alleen was, moest ze steeds weer aan Wim denken. Telkens opnieuw was ze in tweestrijd: Wim of Kees? Haar hart zei, dat het Wim moest zijn, maar het gezonde verstand weerlegde dit en besliste ten gunste van haar man. Hij was het toch uiteindelijk, die ze trouw beloofd had. En al was hun huwelijk dan aanvankelijk een marriage de raison geweest, een belofte was desondanks heilig. Daar mocht men niet lichtvaardig over denken. •Maar dit alles samen wist niet te verhinderen, dat steeds weer Wim's verwijtende blik voor haar geestesoog zweefde. Dromerig tuurde ze naar buiten. De luiken waren nog niet dicht en ze kon zo op de laan zien, die naar de weg liep. Een fietser kwam eraan en stopte voor het hek. Ze legde het boek neer en keek verwonderd. Wie kon dat nog zijn zo laat op de avond? Ze wierp een blik op de klok: kwart over negen. Een krant soms? Maar de avondkrant lag al op tafel en de post kwam alleen maar 's morgens. Ze stond op om te kijken, wie er het pad op kwam lopen en tot haar grote schrik bemerkte ze, dat het Wim de Korver was. Vlug liep ze naar de voordeur om te voorkomen, dat hij zou bellen en Kees daardoor wakker zou worden. "Daar was ik weer eens", begroette hij op zijn eigen nonchalante ma nier. Ze loosde hem de grote salon binnen en vergat de deur achter hem te sluiten. En daar spraken ze met elkaar. Waar het van gekomen was, wist Kees zich later niet meer te herinneren, maar opeens was hij weer wakker geworden, klaar wakker. Hij keek rond, maar Jo was niet meer in de slaapkamer. Van beneden uit klonken stemmen. Aanvankelijk schonk hij er geen aandacht aan. Het gebeurde wel meer, dat zijn vrouw visite had van een van haar kennissen, meestal buurvrouwen. Maar toen hij hoorde, dat het een man was begon hij onwillekeurig te luisteren. De man sprak luid en bleek boos te zijn. Toen hoorde hij zijn vrouw spréken, maar de woorden kon hij niet verstaan. Verwonderd richtte hij zich op en luisterde. Nu was het weer de man, die sprak: korte zinnen, de stem van een man, die niet in zijn humeur was. Wie kon dat nu zijn? Prins was het niet. Bovendien, die had een heel andere stem. i

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1984 | | pagina 5