D 12 eendrachtbode Donderdag 6 december 1984 Die Heenetrechtschool Burg. Versluysstraat 18 Oud-Vossemeer Sinterklaas surprises December. Mijn hobby DECEMBER Erik van Gorsel klas 3 December en pfel TAf'm f«#4 Mijn hobby December Sint komt en dan..'. Klas I Sint komt en dan... klas II Ter gelegenheid van het 40-jarig jubileum van de Eendrachtbode presenteert zich deze week De naam van de school, Die Heenetrechtschool, stamt uit ca. 1200. Die Heenetrecht was een zijarm van de Schelde. Deze zijarm volgde on geveer de loop van de latere Eendracht en het huidige Schelde-Rijn- kanaal. Onze school is een openbare school, hetgeen inhoudt dat het bevoegd gezag berust bij het Gemeentebestuur en niet bij een particuliere ver eniging of stichting. Ook vinden op een openbare school mensen van alle geloofsovertuigingen een plaats. Het schoolgebouw dateert van 1970. In dat jaar werd het complex, dat eveneens huisvesting biedt aan de School met de Bijbel, in gebruik genomen. Naast de drie normale leslokalen hebben de twee scholen samen de beschikking over een gemeenschapsruimte ter grootte van twee les lokalen. In. deze ruimte vinden alle bijzondere aktiviteiten plaats. Op de school wordt lesgegeven volgens het klassikale stelsel. Niet meer op dezelfde strakke wijze zoals dat vroeger gebeurde. Je zou' het zo kunnen zeggen, dat wij het goede behouden hebben en de fouten van dit stelsel zoveel mogelijk trachten uit te bannen. Aan de school zijn drie wettelijk verplichte leerkrachten verbonden. Dat deze leerkrach ten nogal honkvast zijn blijkt wel uit het volgende: juffrouw de Hulster staat sinds 15 augustus 1966 voor de gecombineerde eerste en tweede klas; meester Bril zwaait sinds 1 maart 1969 de scepter over de klassen drie en vier terwijl meester Vroege op 1 mei 1962 benoemd werd als hoofd der school en de klassen vijf en zes onder zijn hoede heeft. De handvaardigheidslessen worden gegeven door mevrouw K. van Splunter en mevrouw H. Vroegop-Stoutjesdijk is aangetrokken als sti muleringsleerkracht. Iemand anders die men regelmatig in de school kan aantreffen is mevrouw de Ronde, die al sinds 1964 de school schoonhoudt. Aan de school is een medezeggenschapsraad verbonden. In deze raad hebben ouders en personeel zitting. De oudercommissie heeft na vele jaren zeer nuttig werk aan de school te hebben verricht, opgehouden te bestaan. Aan onze school is echter besloten deze oudercommissie om te vormen tot een ouderraad. Deze raad kan aan de school nog erg belangrijke diensten bewijzen. Ook ouders die geen zitting hebben in de medezeggenschapsraad of ouderraad zijn bij het schoolgebeuren betrokken. Leesmoeders, zwemmoeders en handvaardigheidsmoe ders zijn een bekend begrip geworden. Van de mogelijkheid die de minister ons destijds heeft geboden om onder schooltijd Engels te geven, hebben wij gebruik gemaakt. Via de Schoolradio volgen de klassen 4 t/m 6 wekelijks de lessen onder leiding van hun klasseonderwijzers, die zich begin volgend jaar via een bijscholingscursus verder moeten bekwamen. Jaarlijks terugkerende evenementen zijn de viering van het Sinter klaasfeest en de Kerstviering op de laatste dag van het kalenderjaar. Deze laatste viering wordt besloten met een eenvoudige gezamenlijke broodmaaltijd. De schoolreis voor de lagere klassen en de drie kamp dagen voor de klassen vijf en zes zijn ook evenementen waar naar uitgekeken wordt. Voor al deze zaken zetten de leden van de ouder commissie en wat betreft de kampdagen enkele ouders, zich volledig in. Dit laatste geldt ook voor de plaatselijke festiviteiten op Koningin nedag. Ook voor de nieuwe basisschool moeten wij ons inzetten. Sa men met de plaatselijke School met de Bijbel, zijn wij de enige scholen die geen kleuterschool onder hetzelfde bevoegd gezag hebben. De voorbereidingen op de basisschool verlopen hierdoor stroever -en moeizamer. Wij hebben dit opgelost door samenwerking te zoeken met het R.P.C.Z. en het scholenkoppel Eevliet/Wantenwevertje te Poort vliet. Met een vakleraar van de K.P.A. te Breda bereiden we het na tuuronderwijs voor, zoals wij dat zien voor het toekomstige basison derwijs en of dit nog niet genoeg is moet er nog een schoolwerkplan komen. Dit wettelijk verplichte document dient voor 1 augustus 1985 gereed te zijn. Ook hiervoor geeft het R.P.C.Z. een cursus, die wij bezoeken in de hoop dit document op tijd klaar te hebben. Tot slot van dit kennismakingspraatje willen wij niet onvermeld laten, dat de onderlinge verstandhouding tussen de scholen van ons dorp buitengewoon goed is. Als hoofdthema voor deze krant kozen wij de maand december. PÜScé?Sc;4r/r^ Femke Achterberg klas 4 DAG SINT EN PIET Wij hebben een broertje gekregen hoe gaat het met u Met mij gaat alles goed. 18 November gaan we verhuizen wij gaan naar Friesland toe. Wij gaan daar Dinsdag Naar school en Woensdag vieren we Sinterklaas. Meester Vroeger Schaatsen rolschaatsen voetbalschoenen Wanten Vlooienspel Sjoelbak Femke NU fleur vogelmobil klei barbie barbiekleertjes bruidspop verrassing Peter Stols klas 3 Lieve Sint ik heb een beetje stout gedaan. Ik ben een keertje in de sloot gevallen Ik' heb toen een standje gehad. En ik heb een keer iemand gepakt' En Ik heb iemand in de sloot geduwd. Ik ben wel eens in een boom geklommen toen ben ik uit de boom gevallen. Richard Frigge klas 4. Hoe gaat het er me? Met mij gaat goed. En met u. Ik heb al zwarten pieten ge zien. Mijn moeder is pas geopereerd de groeten Van de ga- milie Frigge. Pascal van Driel klas 3 Als ik niet kan slapen. Dan denk ik aan U. Ik vind het zo leuk als Piet de pepernoten weer in de gang strooit. En ik ben soms erg stout. Op school. Wij hebben een Konijntje in de klas. Rijdt U vaak op Uw schimel? Ik zet altijd water neer voor Uw schimel En een peen voor Uw schimel In december is Sinterklaas jarig. Jantje en Koosje maken van het jaar surprises. Het was al laat toen Jantje en Koosje surprises gingen maken, want vader en moeder mochten het niet weten. Ze gingen gauw aan het werk. 's Morgens hadden ze al spullen gehaald. Ze maakten spul len die met stroop te maken had den zoals een doos, daarin zaagsel en een laagje stroop en dan onde rin een chocoladeletter goed in plastic verpakt, want anders was de chocoladeletter helemaal onder de stroop en dat zou niet lekker eten zijn. Zo dachten zij er over: vieze surprises te maken. Maar vader en moeder ook. Zij maakten ook zoiets. Het werd 5 december. Het was avond. Koosje en Jantje hadden afgesproken dat Jantje voor zwarte Piet zou spelen. Toen het acht uur was klopte Jantje op de deur maar tot zijn grote verbazing kwam daar een grote Zwarte Piet aan. Want vader en moeder dachten precies hetzelfde. Toen ze de surprises gingen uitpakken moesten ze zelf ook in de stroop pakken. Wat wa ren ze boos. Vader en moeder zei den: Wie een kuil graaft voor een ander valt er zelf in. Rozemarie Pons. Ik vind december best een leuke maand als er sneeuw komt of je kunt schaatsen als het hard vriest. En er is ook nog Sinterklaas en Kerstmis. Leuk pakjesavond. Maar dit jaar valt Sinterklaas op woens dag, jammer genoeg. Wij vieren het gelukkig op vrijdag, veel leuker. Ik schrijf nu een fantasieverhaaltje dat ik lekker in de sneeuw of op het ijs speel. Ik wacht al zo lang. Wanneer komt er nu sneeuw? Het is al 19 decem ber. Ik vraag aan mijn moeder: "Wanneer - komt er nu sneeuw?" Mijn moeder luistert niet eens. Ze zegt alleen maar: "Ga weg, ik heb het druk. Ga maar naar buiten of naar een vriendin. "Ik ga woedend naar mijn kamer en ga op mijn bed zitten. Wachten, heel lang wach tenIk tuurde naar buiten. Het regende een beetje. Dat was alles. Ik werd een beetje moe van al dat zitten, 'k Ging eens lekker liggen op bed. Maar toen opeens zag ik witte vlokjes dwarrelen langs de ramen. Ik riep in mezelf: "Joepie, nou gaat het gebeuren!". Het ging steeds harder en harder sneeuwen, totdat ik in slaap viel en ik droomde dat alles onder een dik pak sneeuw van wel 30 cm lag. Toen schrok ik wak ker, want mijn moeder kwam de kamer binnen en zei: "Kind, ga toch lekker buiten spelen. Het is een pracht van een weer". Ik keek naar buiten en ja hoor het sneeuw de nog steeds. Ik ging voor het raam staan en precies net als in mijn droom lag er een pak sneeuw van wel 30 cm. Later toen ik buiten speelde dacht ik nog: "Hoe kan dat nou, dat mama nu zo vriendelijk is. Maar ja!" Chrétienne. Ik heb een hobby die van de New Yorkse straten komt: Breakdance. Breakdance is een moeilijke dans en verder is er ook nog Electrick Boogie en Body Popping. Body Popping is een ander woord voor Electrick Boogie. Electrick Boogie is meer voor de armen en dan is er ook nog Robot Dance. Bij Robot Dance houd je heel je lichaam stijf. Robot Dance is geen Electrick Boogie, want hierbij zijn geen arm bewegingen. De Space Walk is achteruitlopen waarbij je voeten een bijzondere beweging maken. De Space Walk is een gedeelte van Elecktrick Boogie. Break Dance is meer met kunsten b.v. op je hoofd draaien. Er zijn mensen die hun nek of rug gebro ken hebben, maar als je voorzichtig bent, gaat het best goed. Op je hoofd draaien heet Head Spin. Op je rug draaien heet Back Spin. De Rock Steday Crew kan dat allemaal goed. Wij zelf hebben ook een crew. (Een crew is eèh Break Dan ce groep) bestaande uit. Leon v. Treyen, Jacco Rijstenbil, Edgar de Peuter en Jacco Vaders. Wij heten de Dynamic Freezing Crew. Het wordt meer door mannen beoefend dan door vrouwen. Er zijn meer kleurlingen dan blanken. Ook hier zijn er al velen bezig met deze rage. Leon van Treyen. Mirella Geluk klas 4 SINTEN PIET Jantje van Veen die wou graag een kijkraam hebben. Piet en Sint zei den laten we dat maar geven. Jantje zei: Mama mag ik een brief schrijven ja hoor: Lieve Sint en Piet ik ben heel klein ik ben 6 jaar ik schrijf niet mooi. Daag Mirella Ge luk Adres 54. Verlanglijst Valkuil. Paardeposter smurfen Boek van Dik Trom Praten met Paarden kamelion Kettig Kleur- doos Wie is het Op een dag in december was iedereen blij. Ik wist eerst niet waarom. Ik Hep naar huis en keek op de kalender: natuurlijk het is 5 december, de dag waarop Sint jarig is. Die avond zet iedereen zijn schoen, laars of klomp, 's Nachts kwam Piet door de schoorsteen en legde een cadeautje in ieder een zijn schoen. Maar er was één Piet, die was te dik voor de schoorsteen. Maar hij probeerde het 'toch en in het midden bleef hij vast zitten. Om drie duur in de nacht gingen alle Pieten weg, behalve die ene Piet, die vast zat. Sint was al zijn Pieten aan het tellen, maar er ontbrak één Piet. Sint wist regelrecht wie het was: het was de dikke Piet. Sint vroeg aan alle Pieten in welke straat de dikke Piet was geweest. Eén Piet zei, dat de dikke Piet met hem was meegegaan en hij was in de Patrijzenweg geweest. Op nummer 25 zat de dikke Piet in de schoorsteen, ledereen zocht en ze vonden hem. Het heeft lang geduurd voor ze hem eruit hadden maar het lukte. André van Dienst Jurgen Brusselaars klas 4 HET AVONTUUR VAN PIET DE ZWARTEN Piet ging uit fietsen toen klapte zijn band. Toen moest hij gaan lopen met zijn fiets aan zijn hand. Toen kwam hij bij een dorpje en zij tegen de smid ik geloof dat er in mijn achterband een pepernootje zit. Meester Bril Schaatsen Etui kleurdoos verfdoos voetbalschoenen Halma Jurgen Brusselaars MB-trac kunstmeststrooier FC-Knudde Pop Schuur van Plastic visspel Tanga bal Tonka Zwarte Piet zakte door het dak en viel op zijn gat oo wat deed het zeer au au Jouw schoen is vol Jurgen Brusselaars Renate Geuze klas 4 BRIEF AAN SINT Sint zat op zijn paard. Hij reed over het dak. Hij riep Piet. Sint zei tegen Piet Kijk jij even of er lieve kinderen zijn. Welnee dat heb ik al gedaan. Dan was je snel vandaag. Ja heel snel zelfs. Alleen moet ik nog wat doen. Wat dan nog. Jij vandaag, jarig welke datum is het dan nu vandaag het is 5 december. Ach weer een jaar ouder' Dat geeft niet u ziet er pik fijn uit. Sinterklaas met z'n baard al op 't paard. Schimmel is nog lang niet moe Maar toch wil hij wel naar zijn stalletje toe Maar toch is hij niet zo moe. Zwarte Piet staat op het dak. En de pannen zeggen krak. Dat komt door de zware zak. In die zak zit van alles. Want die piet vergeet niet alles. Verlanglijst Meester Vroeger Nu schaatsen traktor etui voetbalspel kleurdoos kalender verfdoos flipperkast visspel Stop bord voetbalschoenen smurfen December is eigenlijk een feest maand, want in december is het Sinterklaas en Kerstmis maar ook Oudjaar. Met Sinterklaas krijg je cadeautjes en met Kerst heb je misschien wel een kerstboom in huis of kransjes aan de muur. Met Oud en Nieuw Jaar steek je vuur werk af. Of we drinken iets om twaalf uur en dan zeggen we alle maal: Gelukkig Nieuwjaar. En met Kerst zeggen we: Gelukkig Kerst feest en dan sturen we een kaartje of we zeggen het tegen iemand als je die tegenkomt. Met Kerst ga je soms ook wel eens ergens eten of je maakt thuis iets lekkers. Met Sinterklaas blijf je thuis of je gaat bij iemand anders Sinterklaas vieren. Bij je opa of oma of bij ken nissen. Dan mag je meestal laat opblijven. Met Sinterklaas maken we surprises en dan komt hij 's middags op school. Met Kerst eten we tussen de middag op school en dan gaan we zingen en wordt het Kerstverhaal verteld en dan gaan we 's middags weer naar huis. Narasja van Maanen. Sinterklaas met zijn paard, heeft een mooie witte baard En zwarte piet zo zwart als roet, weet altijd wel wat ie doet. Samen zijn ze een beetje bedaardig, maar voor de kinderen zijn ze aardig. Chrétienne Haffmans Sinterklaas zit op zijn paard, daarmee heeft hij een snelle vaart. Zwarte piet zo zwart en stil, weet altijd wat je hebben wil. Ze rijden steeds door weer en wind, en doen hun best voor ieder kind. Diana H. Sinterklaas, Sinterklaas komt weer met zijn pieterbaas. Er hangen aan de mast van de stoomboot vlaggen en om die, pieten kun je verschrikkelijk lachen Maar sinterklaas heeft van ze last, want ze klimmen indé mast. Maar toch doen ze goede zaken, want ze brengen cadeautjes rond op de daken. Jojanneke Wilma Oostdijk klas 4 Weet je wat zwarte Piet zegt tegen Alle stoute kinderen. Jullie krijgen met de roe van Zwarte Piet. Zwarte Piet is ook wel eens ondeugend geworden. Toen zei Sinterklaas wie er stout is die wordt in de zak- gestopt en dan mee naar Spanje als je zoet bent krijg je een mooi cado van Sinterklaas. Op 5 de cember ga ik weg kinderen en juf meesters. Verlanglijst fiets bromtol verfdoos visspel kwartet bal sjoelbak halma rolschaatsen vlooienspel kinderbioscoop een schilderij puzel van hondjes van pink panter Patricia Hartman klas 3 SINTERKLAAS EN ZWARTEPIET Hij is jarig maar ik zie ze niet Ze zijn jarig zegt een kind Niet het is alleen de Sint En Piet was er al heel alleen Dus heel alleen op de been Vind u dit geweldig Dan bent u heel Mijn hobby is tennis. Ik doe het elke donderdag en ik, krijg heel de winter les. Ik oefen ook. Tegen de muur. Bij ons vinden ze tennis allemaal leuk. We hebben ook wel eens bekers gewonnen: een eerste en een tweede prijs. Ook is er wel eens een barbecue. Ik ga nu terug naar de winterles. Ik zit er op met Jaap, Mirjam, Narasja en Shireen, met nog een Jaap, met Christiaan en met Monique en natuurlijk ikzelf. Het is erg leuk. Je leert er de backhand, de fo- re-hand en hoe je je racket moet vasthouden. Ook hoe je moet gaan staan, de houding, als de bal naar je toe komt. We serveren met softballetjes. We zitten in Tholen op les en ge bruiken de halve baan. We gaan er altijd met drie auto's naar toe. Mare Roza Clarinda Rijnberg klas 3 BRIEF AAN SINT Ik ben soms stout op school en ook lief' We hebben een konijn op school. Hij wacht altijd op de kin deren. Soms mag het er uit en weet je wat ik wil hebben een pen en weet je wie mijn vriendinen zijn Pascal en Patricia. Wendy Frigge uit klas 3 DE SINT DE SINT Hoera hoera zei een kind Zwarte piet met pepernoten Daar heb ik van genoten. Elk jaar komt hij weer bij mij en dan ben ik heel erg blij Toen het op 10 december ging sneeuwen was iedereen blij, want de juf zei: "Als het morgen nog sneeuwt, krijgen jullie allemaal vrij. De volgende morgen sneeuwde het nog en toen we op school kwamen zei de juf: "Jullie hebben vanmid dag vrij. "Nou, alle kinderen waren zo blij dat ze niet meer konden le ren. Vooral Ans en Liesje, de twee ling. 's Middags ging iedereen met sneeuw naar elkaar toe gooien. En de tweeling rolde maar in de sneeuw. Het waren net sneeuw poppen. Toen ze naar huis gingen zei iedereen: "Moet je zien, dat zijn net sneeuwpoppen. "De volgende dag waren ze ziek. Maar ze waren niet zo erg ziek, want ze wilden naar school. Ilonka Versluys. Nadia Cindy -Comé v. I' Partick gooit hij wat door de schoorsteen blijven we lang op komt hij met de stoomboot komt hij met drie pieten rijdt hij op zijn paardMarianna moet ik in de zakJack y ga ik vechten met pietLeontien krijg ik peper-noten Sonja gaat hij bijna de vossenkuil Corné v. D. leg ik een biet in mijn schoen Marie zwaaien we hem toeKarin dan gaat Piet gek doen krijgen we snoep Gaat Piet pepernoten strooien mogen we liedjeszingen hebben we feest krijgen we een cadeau danst Piet met juf rijdt hij over het dak krijg ik met de roe Saskia kan ik mijn schoen zetten Marco is de zak met snoepjes er weerDaniela -Corné H. Erwin v. Emmy -Shireen -Angeline Rudie -Marscha Yvonne

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1984 | | pagina 12