THOLENDERWIJS informatierubriek van de gemeente tholen GELD LENEN IN NOODSITUATIES BIJ GEMEENTELIJKE KREDIETBANK WOENSDAG 12 DECEMBER HOORZITTING OVER BESTEMMINGSPLAN "BUITENZORG III" (THOLEN) STRAAT TE THOLEN HINDERWET: OPENBARE KENNIS GEVING VERZOEKEN OM VERGUN NING INSTELLEN PARKEERVERBOD HOF FUNKTIES BIJ DE \r VRIJWILLIGERS VAKATUREBANK WAT LIGT TER INZAGE? Donderdag 29 november 1984 EENDRACHTBODE 5 SCHOONMAKER/STER STEMMEN VAN LEZERS Vergiftiging honden en katten SPREEKUUR B EN W. SPREEKUUR WONINGSTICHTING tentoonstelling VERZET EN VERVOLGING LL Redactie: Voorlichtingsambtenaar Gemeentehuis Tholen Markt 1-5 Sint-Maartensdijk Tel 01666-2955 Om half acht 's avonds wordt op woensdag 12 december a s. een hoorzitting gehouden in het gemeenschapscentrum "Meulvliet" te Tholen over het ontwerpbestemmingsplan Buitenzorg III (Tholen). Deze hoorzitting is toegankelijk voor elke belangstellende. De voorraad bouwgrond in het bestemmingsplan Buitenzorg II is van dien aard dat het voor het gemeentebestuur zaak is uit te zien naar een nieuw uitbreidingsplan voor de bebouwde kom van Tholen. In overleg met het stedebouwkundig buro R.P.O.I. te Middelburg zijn een aantal planvarianten ontwikkeld. De verschillende varianten zijn inmiddels op hun economische uitvoerbaarheid doorberekend. Burgemeester en wethouders hebben voor een plan gekozen dat thans aan de bevolking van Tholen wordt voorgelegd. Het plan draagt de naam "Buitenzorg III". Het éluit in westelijke richting aan op het thans nog in uitvoering zijnde bestemmingsplan "Buitenzorg II", wordt aan de zuidkant be grensd door een watergang en aan de oostzijde door een watergang en de bedrijfshal van de firma Overbeeke. De totale oppervlakte van het nieuwe plan omvat bijna 9 ha. Een deel daarvan te weten 7 ha. is reeds eigendom van de gemeente Tholen en wordt verpacht aan de heer D.J. van Gorsel, dezelfde landbouwer die de hoeve "Buitenzorg" exploiteert en pacht van de gemeente. Het meest noordelijke deel van het plan, ter grootte van 1 90 ha. is eigen dom van fruitkweker C. v.d. Berge. De planopzet gaat uit van een verwerving door de gemeente van dit perceel grond. Het ligt in het voornemen om in Buitenzorg III te verwezenlijken: 171 rijenwoningen I 26 rijenwoningen met een "betere" ligging 32 woningen voor één- en tweepersoonshuishoudens II bungalows - 49 woningen twee-onder-één-kap De bungalows en de twee-onder-één-kapwoningen zijn hoofdzakelijk aan de noordzijde van het plan geprojekteerd. Daarmee is aansluiting gevonden bij het reeds bestaande bungalowwijkje aan het Hertenkamp en het Groot Verréhof. Een belangrijk gegeven in het nieuwe plan vinden we in de voltooiing van de hoofdaansluiting van de plannen Buitenzorg I, II en III (zie kaartfragment). De Jhr. van Vredenburglaan wordt doorgetrokken naar de Ten Ankerweg/Postweg Bij de voorbe reiding van het nieuwe uitbreidingsplan moest rekening worden ge houden met de bepalingen van de Wet geluidhinder. Het plan zoals het thans wordt gepresenteerd voldoet volledig aan de daarvoor geldende normen. Het concept-plan Buitenzorg III blijkt financieel en econo misch uitvoerbaar. De berekende grondprijzen worden binnen de hui dige inzichten aanvaardbaar geacht. Het kollege meent dan ook dat het plan in procedure kan worden gebracht. Dit betekent niet automatisch dat het plan in zijn huidige vorm de procedure ingaat De totale plan capaciteit gevoegd bij de beschikbare grondvoorraad is zodanig dat een groei zou kunnen plaatsvinden die in strijd is met de Nota Bewonings- patroon. Het gemeentebestuur van Tholen heeft momenteel een groeinota in voorbereiding. Zodra die uitgangspunten zijn getoetst aan de Nota Bewoningspatroon zal pas duidelijk zijn of en in hoeverre het bestemmingsplan Buitenzorg III moet worden gefaseerd m.a.w. in deeltjes moet worden uitgevoerd. Inspraak Met het bovenstaande hebben wij gemeend u een indruk te geven van de belangrijkste voornemens van het gemeentebestuur ten aanzien van het bestemmingsplan "Buitenzorg III" (Tholen). We zijn daarin niet volledig geweest. Het plan zoals het nu wordt gepresenteerd is nog niet Aan de Burgemeester Bouwenseschool voor lager technisch onderwijs, Onder de Linden 2 te Sint-Maartensdijk bestaat we gens interne reorganisatie een vakature voor i voor alle voorkomende werkzaamheden, gedurende 40 uur per week. Indiensttreding 1 januari 1 985 (voorlopig in tijdelijke dienst). Rechtpositiebesluit Voortgezet Onderwijs van toepassing. Inlichtingen worden verstrekt door de direkteur van de school, tel: 01666-2516 Sollicitaties binnen 1 week na het verschijnen van dit blad te richten aan burgemeester en wethouders van Tholen, Markt 1-5, 4695 CE Sint-Maartensdijk Op deze plaats wilde ik een op roep doen aan alle honden en kattenbezitters in Tholen. Er is n.l. in Tholen vorige week weer een hond vergiftigd. Dit keer was het onze hond. Dit is ongeveerd de vijftiende in vrij korte tijd. Op verschillende plaatsen wordt vlees, in de vorm van gehaktbal letjes, vleeswaren en leverworst met strychnine weggegooid, bv. Ter Ankerweg, Molenvlietsedijk en Prins Berhardstraat. Tot nog toe is het nog bij huisdie ren gebleven, maar stel; een kind loopt op straat te spelen. Ze vindt op de één of andere plaats een stukje leverworst. Zou u als vol wassene of ouder er voor in dur ven staan dat een kind dat niet op zou rapen en opeten? Om eerlijk te zijn, denk ik dat we daar allemaal nee op moeten zeg gen. Het vergif wordt toch op plaatsen weggegooid waar zowel kinderen als honden en katten lo- De eerstvolgende spreekuren van de leden van het college van burge meester en wethouders vinden plaats op maandag 3 december 1 984 in het gemeentehuis te Sint-Maartensdijk. Burgemeester E. Baerends en de wethouders L.J. Koopman, J. Versluijs en P. van Schetsen houden hun spreekuur van 1 1.00-1 2.00 uur. Wilt u op een ander tijdstip met één van de collegeleden spreken, belt u dan even naar het gemeentehuis, telefoon 01 666-2855, toestel 21 5. Het bestuur van de stichting "Beter Wonen"' houdt elke maandag van 10.30-12.00 uur spreekuur in het gemeentehuis te Sint-Maartensdijk voor aanvragen om woonruimte. De woningstichting is telefonisch bereikbaar onder nummer 01 666-3359. Strychnine is een heel zwaar en snel werkend vergif. Dit betekent b.v. dat in de tijd dat iemand naar Bergen op Zoom vervoerd zou worden de werking al dodelijk is zowel voor kinderen als volwasse nen. Vanwaar al dit geschrijf? Zelf ben ik, zoals zovelen van u, een dierenliefhebber. Onnodig te zeggen dat deze moorden mij pijn doen. Vooral nu we het zelf aan de lijve ondervonden. Als degene die dit doet, wist wat hij ons gezin aangedaan heeft, ging hij of zij er misschien anders over denken. Maar eigenlijk is dit ook een op roep uw kinderen op deze gevaren te wijzen. Verder zou ik goed op de hond letten, én op mensen die "achteloos" iets op grasveldjes gooien. De persoon die dit doet, zal wel een ontzettende hekel aan dieren hebben. Iets wat door iedereen gerespecteerd moet worden want over smaak valt niet te twisten. Daarom ook het verzoek aan de dierenliefhebbers om ervoor te zorgen dat anders denkende mensen geen last van onze vier voeters hebben. Hiermee stop misschie deze afschuwelijke moordpartij. Fam Vos Simon Lindhoutstraat 38 Tholen Opnieuw keek Wim verbaasd. Die griet noemde Jo mevrouw en zo heette je immers, als je" getrouwd bent? Er kwam een vreemd gevoel over.hem: zou hij zijn meisje voorgoed verloren hebben? Hij wilde haar spreken, doch ze was hem voor. "Wacht even, tot de thee er is, dan kunnen we rustig samen praten". Even later werd de thee binnengebracht en toen het meisje de deur achter zich gesloten had, sprong de jongen op, liep naar Jo toe en zei hees: "Ze. noemde je mevrouw. Je wilt me toch niet wijsmaken datje hier woont en datje... eh... getrouwd bent?" "Ik wil je niets wijsmaken. Wim", antwoordde ze rustig, "het is inderdaad zo: ik ben getrouwd. Ongeveer vijf maanden en ik heet nu mevrouw Blokker". De jongen kromp ineen, toen ze dit zo kalm vertelde. Dit betekende immers voor hem, dat zijn kleine Jo voorgoed voor hem verloren was. Ze was nu de vrouw van een ander en hem had ze vergeten. Daarom was ze natuurlijk zo onverwacht verdwenen. Daarom had ze nooit meer wat In deze rubriek heeft op 14 april 1983 een uitgebreid artikel ges taan over de mogelijkheid om bij de Gemeentelijke Kredietbank te Goes een geldlening af te sluiten. Vanaf januari 1 983 is het moge lijk om via die bank geld te lenen met een maximumbedrag van 15.000,- (inklusief rente en kosten). Die mogelijkheid is in het leven geroepen voor mensen die bij een andere bank of bedrijf geen lening kunnen afsluiten en daardoor in een "noodsituatie" zou komen te verkeren. De aanvragen voor een dergelijke lening moeten bij de afdeling so ciale zaken van de gemeente Tholen worden ingediend. Daar na wordt door een medewerker van deze afdeling een nader on derzoek ingesteld Het zal duidelijk zijn dat een der gelijk onderzoek noodzakelijk is omdat er door de gemeente grote financiële risico's worden geno men. definitief. Tijdens de hoorzitting óp woensdag 1 2 december a s. kunt u uw mening over het bestemmingsplan kenbaar maken. Bent u het ergens niet mee eens of hebt u een andere visie, kom dan uw zegje doen: Er kan nu nog rekening worden gehouden met uw wensen en opmerkingen. Met klem wijzen wij erop dat het in dit stadium niet nodig is en ook geen zin heeft bezwaarschriften in te dienen. Nu is het de tijd voor,uw inspraak. Denkt u eraan, dat als u nu meepraat, een bezwaarschrift later overbodig kan zijn Tot slot Met ingang van heden ligt het nieuwe (ontwerp)plan voor een ieder op de afdeling gemeentelijke ontwikkeling, bureau ruimtelijke ordening en grondzaken, ter inzage. Op dit bureau is men gaarne bereid om u nadere informatie te verstrekken. Het bureau is telefonisch bereikbaar onder nummer 01 666-2955, tst. 130. De rijbaanbreedte van het gedeelte Hofstraat, vanaf de splitsing met Schuttershof tot de splitsing met Ter Vate in de kern Tholen bedraagt ongeveer 4.50 meter Het doorgaande verkeer in deze straat wordt regelmatig belemmerd door het tweezijdig parkeren op dit weggedeel te Burgemeester en wethouders achten het noodzakelijk het parkeren te verbieden aan de zuid-oostzijde van het gedeelte Hofstraat, vanaf Schuttershof tot Ter Vate, zodat een onbelemmerde doorgang van het verkeer is gewaarborgd De verkeersmaatregel wordt zichtbaar gemaakt door het aanbrengen van een gele doorgetrokken streep. De gemeente l holen moet garant staan voor de te vérstrekken lening, hetgeen betekent dat de gemeente deze schuld moet betalen als de schuldenaar zijn verplichtingen niet nakomt. Deze werkwijze betekent niet dat alleen maar personen die een uitkering van de gemeente Tholen ontvangen voor een dergelijke lening in aanmerking zouden komen. In principe komt iedereen daarvoor in aanmerking! Afhankelijk van het onderzoek wordt een positieve of negatieve beslissing geno men door het kollega van burgemeester en wethouders met betrekking tot het verlenen van de garantie. In de afgelopen tijd is gebleken dat niet iedereen op de hoogte is voor welke artikelen e d. een dergelijke lening aangevraagd kan worden. De omschrijving "geld lenen in noodsituaties" geeft dit wel enigszins aan! In principe kan gesteld worden dat een garantie kan worden verstrekt ■voor de twee volgende voorzieningen: a. Schuldsanering: In deze situatie wordt één lening door de gemeentelijke kredietbank verstrekt voor het aflossen c.q. afkopen van andere leningen, waarvan iemand de lasten niet meer kan opbrengen. Dit kan veroorzaakt worden door b.v. een forse verlaging van de inkomsten. In het door de ge meente in te stellen onderzoek wordt o.m. gekeken naar de oorzaak van de problemen, of er een andere aflossingsregeling getroffen kan wor den met de schuldeisers, of de besteding van het inkomen aangepast moet worden en de reden waarom men leningen heeft afgesloten. Bovendien zal worden nagegaan of aanvrager (met zijn gezin) bereid is gedurende een aantal jaren een ander bestedingspatroon van het in komen te accepteren om uit de problemen te komen. b. konsumptief krediet: Deze vorm van krediet heeft betrekking op het aankopen van bepaalde goederen. De gemeente stelt zich hierbij op het standpunt dat bij het verstrekken van de garantie voor een lening uitgegaan moet worden van uitgangspunten van de Algemene Bijstandswet. Dit betekent dat het begrip "noodzakelijkheid" van doorslaggevende betekenis is. Dit gemeentelijk uitgangspunt betekent automatisch dat geen garantie wordt verstrekt voor een lening waarvan men zogenaamde "luxe" goederen zou willen kopen (b.v.:t.v., video én goederen die duurder Burgemeester en wethouders van Tholen maken, gelet op artikel 1 2 van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne bekend dat in de periode van 1 9 oktober t/m 12 november 1 984 bij hen aanvragen om een vergunning ingevolge de Hinderwet zijn ingekomen van: a. aannemersbedrijf C.J. Geluk, Gladiolenstraat 23 te Sint-Maar tensdijk voor het oprichten en in werking hebben van een timmer manswerkplaats en een opslagplaats voor materialen op het perceel kadastraal bekend sektie N, nummer 1102 gelegen aan de Oostvest 5 te Sint-Maartensdijk; b. mevr. I. van Lente, Postweg 1 5 te Tholen voor het oprichten en in werking hebben van een geitenfokkerij en kaasmakerij op het perceel kadastraal bekend sektie O, nummer 1 62 en 305 ged., gelegen aan de Postweg 1 5 te Tholen. De aanvragen en andere ter zake zijnde stukken liggen met ingang van 30 november 1 984 op de sekretarie van de gemeente Tholen te Sint- Maartensdijk ter inzage, elke werkdag van 09 .00 tot 1 2 .00 uur en van 1 4 00 tot 1 6.00 uur, alsmede elke maandag van 1 7 .00 tot 20.00 uur in de openbare bibliotheek. Markt 58 te Sint-Maartensdijk Gemoti veerde bezwaren tegen het verlenen van de vergunning kunnen door een ieder gedurende een maand na de datum van de ter inzagelegging schriftelijk bij ons college worden ingebracht. De ingekomen bezwaar schriften worden mede ter inzage gelegd Degene die een bezwaar schrift indient kan verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Eveneens kunnen mondelinge bezwaren worden ingebracht tijdens een openbare zitting op 1 7 december 1 984 voor aanvrage a. om 9 00 uur en voor aanvrage b. om 9.30 uur. De zitting vindt plaats in het ge meentehuis te Sint-Maartensdijk, waarbij tevens de gelegenheid wordt gegeven tot een gedachtenwisseling tussen het bevoegd gezag, de aanvrager en de overige aanwezigen. Burgemeester en wethouders vestigen er tenslotte de aandacht op, dat degenen die bezwaren hebben ingebracht op de wijze als bovenom schreven en een ieder die aantoont dat hij daartoe redelijkerwijs niet in staat is geweest, in de gelegenheid zullen worden gesteld bezwaren tegen de ontwerp-beschikking in te dienen. Sint-Maartensdijk, 29 november 1984 Burgemeester en wethouders van Tholen. van zich laten horen in Amstelveen. En dat vertelde ze hem zo maar, alsof het de gewoonste zaak van de wereld was. Jo kreeg medelijden met de jongen. "Dat moetje niet zo tragisch opvatten, Wim", vervolgde ze, nog even kalm. "Tragisch", stoof hij op, "dat is helemaal niet tragisch, dat is... dat is ..gemeen! Ben je dan vergeten, dat wij verloofd zijn geweest?" Nog steeds bleef ze kalm. "Nee, sprak ze, "dat ben ik niet vergeten, want anders had ik je niet in mijn huis toegelaten. Ik be schouw je als een goede, oude vriend, maar dat neemt niet weg, dat het feit er nu eenmaal is: ik ben getrouwd". "Het is wat moois", brieste hij. "Jaren zijn we, als kinderen al, vrienden geweest. Later, toen we groter werden bleven we met elkaar omgaan en tenslotte hebben we ons verloofd. Een verloving is een belofte tot een huwelijk. Of weet jij dat soms niet?" "Jawel, maar je schijnt te vergeten, dat niet ik het was, die onze verlo ving verbrak, maar jij. En toen had ik alle recht om mijn eigen weg te gaan". "En om mij te vergeten. Erg diep zat je liefde voor mij dan ook wel niet, merk ik nu wel". "Wim, dat weet je wel beter, antwoordde ze zacht, onaangenaam getroffen door dit verwijt. Je weet zelf wel, dat ik oprecht veel van je gehouden heb". "En of je nu al getrouwd bent met een ander, toch houd je nog van mij!" Jo sprong overeind; het bloed stroomde naar haar gezicht en haar kalmte verdween als bij toverslag: "Dat is een leugen!" riep ze uit. "Dat is niet waar! Ik heb nooit meer aan je gedacht, sinds ik trouwde, tot op dit ogenblik!" "Juist, omdat je me niet meer zag", vervolgde de jonge man onbarmhartig, "meende je, datje me vergeten was, maar nu je me weer voor je ziet. zul je nooit kunnen zeggen, datje niets meer voor me voelt, datje niet meer van me houdt. Sedert vorige week vrijdag hebben ruim 1 000 schoolkinderen en enige honderden volwassenen een bezoek gebracht aan de tentoonstelling "Verzet en vervolging 1 933-1 9NUDe tentoonstelling wordt gehou den in de koorkerk bij de Ned. Herv Kerk te Tholen en is geopend tot en met dinsdag 4 december a s. op werkdagen en op zaterdag van 9.00-12.00 uur en van 13.30 tot 17.00 uur. Bovendien op vrij dagavond van 19.00 tot 21.00 uur. De toegang tot de tentoon stelling is gratis De expositie die beschikbaar is gesteld door de stichting comité natio nale viering bevrijding, omvat behalve een aantal voorwerpen, onge veer 250 foto's en documenten die betrekking hebben op d(e concen tratiekampen Sachsenhausen en Ravensbrück, honger. Jodenvervol ging, bezetting en eerste verzet, pers en vervalsing, gewapend verzet, bevrijding en eindbalans, verleden en heden en het Indische hoofdstuk De tentoonstelling is aangevuld met een provinciaal gedeelte "Zeeland 1 940-1 945", dat een indruk geeft van het leven zoals zich dat hier in de tweede wereldoorlog heeft afgespeeld Op 24 panelen is het beeld van toen geschetst d m v meer dan 80 foto's en bijna 60 orginele documenten, krante-artikelen enz. Van de 24 Zeeuwse panelen zijn er 6 gevuld met specifiek materiaal van Tholen en Sint-Philipsland. "Verzet en vervolging 1 933-1 9NU" tot en met dinsdag 4 december in de koorkerk bij de Ned Herv Kerk te Tholen. zijn dan de gehanteerde normen in het kader van de Algemene Bij standswet). Wij hopen hiermee enige duidelijkheid te hebben verleend in welke situaties de gemeente Tholen bereid is hulp te verlenen. Voor het verkrijgen van een aanvraag én verdere informatie kunt u kontakt opnemen met de afdeling sociale zaken van de gemeente Tholen (tele foon 01666-2955, toestelnrs. 126, 1 19, en 121). MOGELIJKHEDEN BIJSTANDSVERLENING VOOR BIJZONDERE. BESTAANSKOSTEN WAT ZIJN BIJZONDERE BES TAANSKOSTEN? In het algemeen gesproken gaat het daarbij om noodzakelijke extra uitgaven die wegens ziekte of an dere bijzondere omstandigheden gedaan moeten worden. Let wel: dergelijke kosten zijn dus duide lijk anders dan de gewone bes taanskosten waa- we allemaal mee te maken hebbe Bij de ge wone bestaanskosten kun je den ken aan de kosten voor voeding, huisvesting, meubilair, kleding, ontspanning, kortom al die nood zakelijke, algemene, voor ieder een geldende kosten. Hierna worden enkele voorbeel den van mogelijke bijzondere bestaanskosten gec^ven: -brilmontuur en brilleglazen -eigen bijdrage kosten gezinshulp -eigen bijdrage reiskosten zieken huisbezoek Bijstand voor bijzondere bestaanskosten -eigen bijdrage doktersrecepten -medisch schoeisel -eigen bijdrage advocaat -prothese WIE KAN BIJZONDERE BIJSTAND VRAGEN? Eigenlijk iedereen die nergens anders terecht kan voor die noodzake lijke extra uitgaven. Dus zowel mensen met een minimumloon, een bijstandsuitkering, als degenen die misschien meer verdienen of een hogere sociale uitkering ontvangen. Of iemand in aanmerking komt voor bijzondere bijstand, wordt beke ken door de gemeente. Daarbij kan best blijken dat u ergens anders moet zijn. UW EIGEN BIJDRAGE? Indien bepaalde kosten als bijzonder worden aangemerkt wordt er tevens gekeken öf - en zo ja, hoeveel - u zelf van de kosten kunt betalen. Met andere woorden: bij bijzondere bijstand wordt rekening gehouden met uw draagkracht. Dat gebeurt volgens regels die in het gehele land hetzelfde zijn. BIJ WELK INKOMEN IS ER DRAAGKRACHT? Je zou kunnen zeggen: bij elk inkomen dat hoger is dan het zoge naamde sociaal minimum. Dit betekent dat mensen met een uitkering op het sociaal minimum geen draagkracht hebben en mensen met een inkomen boven dat minimum wel. DREMPELBEDRAG? Net als in andere regelingen kent ook deze regeling een zogenaamd drempelbedrag. Dat wil dus zeggen dat iedereen geacht wordt een eigen bijdrage te kunnen betalen voor bijzondere bestaanskosten. Dit drempelbedrag bedraagt momenteel ƒ171,05 per jaar. TENSLOTTE: In het kort is getracht aan te geven welke mogelijkheden er zijn om voor bijstand in de bijzondere bestaanskosten in aanmerking te komen. Indien u meent hiervoor in aanmerking te komen adviseren wij u kon- takt op te nemen met het buro sociale zaken van de gemeente Tholen (tel: 01 666-2955 toestelnrs. 1 26, 11 9 en 121). Opnieuw zijn bij de Thoolse Vrijwilligers Vakature Bank twee pro- jekten aangemeld, waardoor baanloze mensen met behoud van uitkering zinnig vrijwilligerswerk kunnen verrichten. Het gaat dit keer om een funktie bij: het Regionaal Educatief Centrum "De Bevelanden/ Tholen" (R.E.C.) Het R.E.C. heeft zijn kantoor- en werkruimte aan de Molenvlietsestraat 5a te Tholen. Gezocht wordt naar een man of vrouw die tijdens de middaguren van 14.00 tot 1 6.00 uur bereid is tot: -het aannemen van de telefoon -het te woord staan van bezoekers -het verzorgen van de zogenaamde informatiebank Voor betrokkene wordt een W A./Ongevallenverzekering afgesloten, terwijl voorts sprake is van een reiskostenvergoeding. Nadere infor matie over de funktie wordt verstrekt door dhr. J. Amesz, tel: 01667-2777. en een funktie bij de Algemene Nederlandse Invaliden Bond, (A.N.I.B.) afd. Tholen en Sint-Philipsland (vorm van zelforganisatie van gehandicapten) Gezocht wordt naar een man of vrouw die bereid is om voor circa 1 0 a 1 5 uur per week, veelal in thuiswerk, administratieve werkzaamheden te verrichten Alle gemaakte onkosten worden vergoed, terwijl even eens een W A./Ongevallenverzekering wordt afgesloten. Nadere in formatie over de funktie wordt verstrekt door dhr. R. Damen, tel: 01660-2875. We zijn toch samen opgegroeid? We hebben samen gespeeld en toen we ouder werden, hebben we elkaar leren liefhebben. Onze liefde kan nu niet dood zijn. al ben je dan ook getrouwd met een ander. Of wil je me soms wijsmaken, datje van je wettige man houdt?" Verslagen ging ze weer zitten in haar stoel; op deze vraag kon ze geen duidelijk antwoord geven. Wim bemerkte, dat hij de roos getroffen had. Hij keek spottend op haar neer. "Zo. zo, dus al vijf maanden getrouwd. En het is nauwelijks een half jaar geleden, dat ik op die onzalige avond mijn verloving verbrak. Binnen een maand ben je dus getrouwd. Je zult mij nooit wijs kunnen maken, datje halsoverkop verliefd bent gewor den op de man. die nu je echtgenoot is, of je hebt me bedrogen, al gedurende onze verloving!" "Ik heb je nooit bedrogen!" riep ze verontwaardigd uit, "en ik heb mijn man niet eerder ontmoet dan na het verbreken van onze verloving". "Dan kun je hem nooit zo liefhebben, zoals wij elkaar hebben liefge had?" verzekerde hij koppig. Langzaam herwon de jonge vrouw weer haar zelfvertrouwen en ze antwoordde, terwijl met elk woord haar stem vaster klonk: "Juist, zoals je zegt: hebben liefgehad. Maar die liefde is in mij gestorven. In ieder geval is mijn liefde voor jou dood. En nu ben ik de wettige echtgenote van een andere man, iemand, die jij niet kent. Iemand, die een gentle man. een heer is". "Maar je houdt niet van hem", hield hij halstarrig aan. "dat spreekt uit al je woorden". "Als ik niet van hem hield", antwoordde ze kleintjes, "zou ik niet zijn vrouw geworden zijp. In ieder geval is dat mijn zaak en niet de jouwe. Wat kom je eigenlijk hier doen? Ruzie zoeken?" "Wat ik hier kom doen?" Hij keek haar boos aan. "Dat is nogal duidelijk, zou ik Bouwen in afwijking van bestemmingsplan Er is een aanvraag om vergunning ingediend door. 1 Mevrouw C. Haast-Hoek, Hikseweg 16 te Oud-Vossemeer voor het verbouwen van een woning op het perceel, kadastraal bekend Oud-Vossemeer, sektie H, nummer 354, plaatselijk gemerkt Hikseweg 16: 2 Barenbrug Holland b.v., Stationstraat 40 te Oosterhout voor het bouwen van een bedrijfshal op het perceel, kadastraal be kend Oud-Vossemeer, sektie N, nummer 1 69 (ged.), plaatselijk gemerkt Molenweg. Deze bouwplannen zijn niet in overeenstemming met het ter plaatse geldende bestemmingsplan. Wij zijn voornemens met toepassing van artikel 1 9 van de Wet op de Ruimtelijke Orde ning, na verkregen toestemming van het kollege van Gedepu teerde Staten van Zeeland vergunning te verlenen voor de on derhavige bouwplannen. Alvorens hiertoe over te gaan, stellen wij een ieder in de gele genheid om van 30 november tot en met 13 december 1984 schriftelijk bezwaar in te dienen bij ons kollege. De bouwteke ningen liggen gedurende deze termijn ter gemeentesekretarie te Sint-Maartensdijk, afdeling gemeentelijke ontwikkeling ter inzage. Sint-Maartensdijk, 29 november 1984 Burgemeester en wethouders van Tholen. Voorbereiding bestemmingsplannen De burgemeester van de gemeente Tholen maakt ter voldoe ning aan het bepaalde in artikel 22, tweede lid, van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend, dat met ingang van 30 no vember 1 984 voor een ieder ter secretarie van de gemeente, Markt 1-5 te St. Maartensdijk, ter inzage ligt het besluit van de raad van de gemeente Tholen van 1 9 november 1 984, waarbij wordt verklaard, dat een bestemmingsplan wordt voorbereid voor de volgende gebieden. a. een gebied aan de Veerhoekseweg te St. Maartensdijk; b. een gebied aan de Nieuwstraat 10 te St. Annaland; c. een gebied aan het Havenplein te St. Annaland; d een gebied aan de Molenweg 7 te Oud-Vossemeer; e. een gebied aan de Achterstraat te Poortvliet. De begrenzing van de genoemde gebieden staat aangegeven op de bij bovengenoemd besluit behorende en als zodanig ge waarmerkte tekeningen. Sint-Maartensdijk, 29 november 1984. De burgemeester voornoemd, E. Baerends menen. Ik wilde me weer verzoenen met m'n vroegere verloofde en daarom zocht ik haar op. Doch het blijkt, dat zij inmiddels getrouwd is en alles vergeten is, wat achter haar lag: al het geluk, dat ze eens had met een gewone kruideniersbediende. Je man heeft zeker betere verdiensten dan ik, he?" Ze wilde protesteren, doch hij vervolgde, zonder op haar acht te slaan: "Ik begin het nu te begrijpen. Je man is natuurlijk welgesteld, bewijze deze woning en de prachtige tuin, die er bij hoort. Hij heeft dus geld en kon je een rustig, onbezorgd leventje bezorgen. Met een kruideniers bediende zou het leven wellicht een aaneenschakeling van zorgen en narigheid geworden zijn. Boven echte liefde heb je dus geld gekozen. De liefde doet er niet toe. Mogelijk komt die. als een bijwagen er nog eens achteraan. Een huwelijk uit berekening dus". Jo kwam verontwaardigd overeind. Een vlammend rood overtoog haar gezicht terwijl ze neerzag op de vriend uit haar kinderjaren. Kort en vastberaden klonk haar stem: "Ik verbied je nog langer zo te spreken. Ik heb je binnengelaten, omdat je een oude vriend van me bent. Wil je dit blijven, dan zul je anders moeten optreden, want dergelijke beschul digingen en insuniaties verlang ik niet meer dan te horen. Dan heb ik maar liever, dat je verdwijnt en nooit meer terug komt. Per slot van rekening hoef ik aan jou geen verantwoording af te leggen van mijn daden en als ik wilde trouwen, dan was dat enkel en alleen mijn zaak en die van mijn toekomstige man. Je bent welkom in mijn huis, je mag nog wel eens een keer terugkomen en ik wil je graag eens aan mijn man voorstellen, doch vergeet dan niet. dat alles, wat er eens tussen ons bestond, voorgoed uit is. We kunnen nog vrienden blijven, goede vrienden zelfs..," vA

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1984 | | pagina 5