Vosmeer sluipt naar koppositie 1 Fliplanders wijken niet 1 Parkiet loopt parade Marco Verkerke geeft schaaktitel uit handen Mw. DeWilde wint met 13 konijnen 1^^ w* Thol. Boys organiseert Eendrachtcup Donderdag 29 november 1984 EENDRACHTBODE 13 voetbal '^w programma voetbal uitslagen zaalvoetbal judo Prijzen voor Thoolse judoka's korfbal Vosmeer behaalde in de uitwedstrijd tegen Hoeven een verdienstelijke 1-2 over winning. Door de nederlaag van BSC tegen RCS is Vosmeer de leider tot één punt genaderd. Het slechte weer was er debet aan dat van de KNVB-elftallen naast Vosmeer alleen WHS de grasmat betrad. De Sint Annalanders wonnen thuis van Veere met 1-0. WHS kroop door Veere: 1 - 0. knvb voetbal NOAD 2 houdt stand afd. voetbal Vosmeer 3 met stijl naar winst Kleine zege Vosmeer 4 SPS 4 verslaat Thol. Boys 4 W.S. Quist van Vogelvreugd haalt als eerste 92 p Met een Australische turquoisine parkiet heeft dhr. W.S. Quist uit St. Annaland als eerste Thoolse vogelkweker de top van 92 punten bereikt. "Een betere vogel kun je niet hebben", zegt de algemeen kampioen van Vogelvreugd, die vrijdag en J-j. den Engelsman jzn, st. zaterdag in zaal de Kroon te Tholen de tentoonstelling hield. Snavel beschadigd Vierde titel Eitjes op NOAD 4 pakt ternauwernood één punt Eerste open Fliplandse schaakkampioenschap succes Marco Verkerke (17) heeft het tijdens het eerste Fliplandse schaakkampioenschap net niet kunnen bolwerken tegen zijn Halsterse tegenstander H. Jansens. In de spannende slotronde zegevierde Jansens uiteindelijk met 33 punten. J. Walpot maakte eveneens kans op de eerste plaats, maar de druk van R. van Nijnatten was te hoog. Walpot eindigde wat betreft puntenaantal (29) op de tweede plaats. Maar liefst 13 konijnen van mw. C. De Wilde uit Scherpenisse dongen zaterdag en zondag tijdens de jubileumtentoonstelling van KSV "Animo" uit Hal steren mee naar de prijzen. De fervente konijnenlief hebster werd algemeen kampioen met een Vlaamse Reus, voedster, Kon-gr. Tevens werd zij kampioen grote rassen met een Vlaamse Reus Voedster Kon-gr. In de C-klasse eindigde mevr. De Wilde als winnares met een Franse Hangoor ram ijzer-grauw. Zij was tevens de beste vrouwelijke inzendster. Eindstand dui venrubriek Uitslagen Zaterdag 1 december uur Tern. Boys-WHS(Hettema) 14.30 Zwaluwe-Thol.Boys(Duyzer) 14.30 NOAD-Nieuwland(v. Belzen) 14.30 Smerdiek-SNS(Prins) 14.30 Veere 2-Smerdiek 2(Jobse) 14.30 Thol. Boys 2-D'oord 2(Kaiand) 14.30 WHS 2-De Meeuwen 3(Heeswijk) 14.30 Stavenisse-ZPR(Harbrink) 14.30 SPS 2-Vrederust 2(Bastiaans) 14.30 Chrislandia 2-Thol. Boys 3(vd Heij den) 12.30 DSÉ 3-WHS 3(v. Dorst) 14.30 WHS 4-NOAD 2(v. Ham) 14.30 K'vangers 4-Smerdiek 3(Kot) 13.30 ZPR 2-Stavenisse 2(Kromdijk) 14.30 WHS 5-NOAD 4(V'burg) 12.30 FC Bergen 2-SPS 4(Arts) 14.30 Thol. Boys 4-SPS 3(Landa) 14.30 ZPR 3-Stavenisse 3(Stolwerk) 12.30 K'vangers 5-Thol. Boys 5(Ineveld) 14.30 Zondag 2 december uur Vosmeer-RSV(Harinck) 14.30 Vosmeer 2-De Schutters 2(Mooij) 11.30 Internos 3-Vosmeer 3(Verbeek) 12.30 Vosmeer 4-FC Bergen 4(V'berg) 12.00 DIVO 4-Vosmeer 5 10.30 Vosmeer d.-NVS(V'burg) 10.00 Dinsdag 4 december uur zvv: SSVR 2-Vosmeer 2(Meulvliet) 20.00 3e kl. A: WHS-Veere 1-0, Seroosker- ke-Wemeldinge 3-1, Zaamslag-Ka- pelle 4-3. 4e kl. A: Mevo-Meeuwen 2-4, SNS- Krabbendijke 0-2. 3e 4e kl. G: Hoeven-Vosmeer 1-2. Kruis- land-NSV 3-2, SVW-Noordhoek 1-1, BSC-RCS 2-3. Ie kl. Afd: FCH-Vrederust 1-0, HNC- Seolto 0-2. 2e kl. afd: ZPR-DVO 3-2, Terheijden- Chrislandia 1-4, FC Bergen-Unitas 7-2. Ie kl. res. A: Olympia 2-Klundert 3 4-3. 3e kl. res. A: Chrislandia 3-VVC 3 3-1. Vosmeer speelde een uitwedstrijd tegen Bekaro met 6-6 gelijk. Na een al snelle 2-0 achterstand kwam men met twee tegengoals terug in de wedstrijd. Bekaro scoorde echter opnieuw een actie die Vosmeer evenaarde: 3-3.De ploegen gingen uiteindelijk de rust in met een 4-4 stand. In de tweede helft tekende Bekaro 5-4 aan, maar voor de vierde keer kwam Vosmeer langszij. Toen de tegenstanders naar 6-5 uitlie pen, toonde Vosmeer opnieuw karak ter en bracht men de 6-6 eindstand op het scorebord. Voor Vosmeer scoor den Jan Duine (2x), Kees Timmer mans Gzn., Jack Mosch, Bram de Groen en Adri Hommel Azn. In Meulvliet wonnen zaterdag de "27 mc dames" van de "Blue Birds". De gasten kwamen al snel op een 0-1 voorsprong, maar na enkele minuten kwam door een verdedigingsfout het evenwicht terug: 1-1. Ria Snijders bracht de stand op 2-1. Na de rust werd er door beide teams goed ge voetbald. Karin Priem scoorde het derde doelpunt voor de 27 mc, wat de eindstand op 3-1 bracht. De Kwastjes verloor zondagmiddag in Meulvliet met 7-6 van l'Avenir, alweer een Brabantse tegenstander. Beide teams waren aan elkaar gewaagd. L'Avenir liep uit naar 2-0, nadat 0-0 lang op het scorebord had gestaan, maar De Kwastjes kwam terug tot 2-2. De jonge spelers van L'Avenir wisten elkaar echter beter te vinden en bleven De Kwastjes telkens één doelpunt voor. De Kwastjes kwam één keer op voorsprong (5-4), maar in de slotfase van de wedstrijd was het geluk aan de kant van L'Avenir. De Brabanders wonnen met 7-6. Voor De Kwastjes scoorden Ward op den Brouw (2), Cor Goverde (2), Kees Bazen en Jaap Moerland. In De Schalm te Heerle werd za terdag het jaarlijkse Judo Sinter- klaas-toernooi naar gewichtsinde lingen georganiseerd. Aan het toernooi namen 151 judoka's deel, waaronder tien leden van de Eer ste Judo Club Tholen. Van de Thoolse afdeling bemach tigde bij de meisjes Renate Pol derdijk uit Tholen de 3e prijs in de klasse tot 30 kg. Bij de jongens drongen drie deelnemers uit Tho len tot de prijswinnaars door, te weten: Michael van Iwaarden, 3e prijs bij jongens tot 40 kg; Richard Withagen, Te prijs bij jongens tot 45 kg; Wilco Bakker, 2e prijs bij jongens tot 55 kg. Zoals gebruikelijk bij dit toernooi reikte Sint Nicolaas, bijgestaan door enkele zwarte Pieten, de prijzen uit. Snel 4-Emergo 1 Emergo 1 speelde zaterdag in Dor drecht tegen Snel 4. Het werd een rommelige wedstrijd, die verloren ging met 13-2. Snel nam al gauw een 4-0 voorsprong, waarvan 1 strafworp. Voor rust scoorde Snel nog twee keer. In de tweede speelhelft tekende Ingrid Pelgrim 6-1 aan via een doorloopbal. Nog voordat Dicky van der Linden van afstand scoorde, maakte Snel van afstand een doelpunt. De verdediging van Emergo liet het nogal eens afwe ten en met 4 doorloopballen, 1 af standsschot en een strafworp werd de eindstand 13-2 in het voordeel van Snel. Dit weekend speelt Emergo 3 uit tegen Zevenbergen. In Tholen staan om 14.30 u. Asp. 2-VoItreffers; 15.15 u. Asp. 1-Scheldevogels; 16 u. Sen. 1- Albatros; 17 u. Sen. 2-PKC op het programma. Het venijn van Vosmeer-kant zat in het begin en in de staart van de wedstrijd toen men de doelpunten maakte. Vanaf de aftrap stevende Vosmeer direct op het doel van Hoeven af en forceerde men een hoekschop. De goed draaiende Hans Polderman plaatste de bal op maat op het hoofd van Hans Vaders en wat dat betekent on dervond de Hoeven-doelman. Binnen dertig sekonden na het begin van de wedstrijd moest hij de bal al uit zijn doel halen. De snelle voorsprong van Vosmeer inspireerde de ploeg tot goed voetbal, waardoor men kansen schiep. Met de afwerking had men echter weinig geluk. Een mooie 1-2 combinatie tussen Frans Ver hees en Dick den Hollander bracht de laatste op de rand van de achterlijn. Zijn voorzet werd door Hans Vaders schitterend Een grote troost was er zaterdag voor WHS dat alleen de punten tellen. Daardoor bleef het door Veere ruimschoots verdiende ge lijke spel uit. Zelfs al speelde Nico Hage in de slotfase zo onbeheerst terug op zijn doelman, dat er makkelijk zo geen doelpunt dan toch een strafschop uit had kun nen ontstaan. Nu legde de arbiter het leer even buiten de zestien meter lijn en dat haalde voor Veere verder niks uit. De groen witten komt overigens voor deze eigenlijk niet verdiende zege een pluim toe van een evenals Veere hardwerkende ploeg, een subliem doelverdedigen van Theo den Engelsman en een koel optreden van Dies de Witte, evenals de in vorm en kracht toenemende Rien Westdorp. Het regelmatig storen bleef trouwens niet tot deze drie beperkt. Er was een complete WHS inzet, die weer een minima le marge moest zien vast te hou den. Dat bracht nervositeit bij o.a. Leo Mosselman, die wat minder gelukkig met de passes omsprong. Toch verzuimde de thuisclub in die eerste helft met de wind mee te schieten als die mogelijkheden er waren. Met zo'n wind kan dat immers van grote afstand worden geprbbeerd. Het werd een uitzon dering, waarbij de Veere-keeper voor uitstekende reddingen zorg de. Binnen de 10 minuten was er at een WHS voorsprong, toen Theo van Poortvliet uitstekend reageerde óp een zuivere pass'Van Nico Hage. Maar voor dat ene doelpunt in een periode dat de afstand groter had kunnen zijn, moest in het verloop van deze partij zwaar worden geknokt. Met name in de tweede helft, toen Veere de steun kreeg van de wind en de groen witte aanvallen steeds zeldzamer werden. Zowel Sander Westdorp als Nico Hage kregen voor de thee mogelijkheden om de voorsprong te vergroten, maar toen dat mislukte kwam tenslotte de thuisclub toch met de rug tegen de muur te staan. De gasten poogden op allerlei manieren de grendel open te breken, maar dat lukte zelden en zoals opgemerkt, de doelman werkte deze partij foutloos af. Dat bracht de forma tie van De Frel dan toch in de twee achtereenvolgende weken op 4 winstpunten en de daardoor verkregen ruimte is misschien aanleiding de verdedigende tac tiek wat te laten varen om vooral voor de thee een ruimer afstand te kunnen nemen van een tegen stander. Wie zich verkijkt op de opmars van de laatste twee weken door WHS, houdt er geen reke ning mee, dat er nog geen ont moeting plaatsvond met de kop lopers in deze afdeling. Maar voor die ontmoetingen kan het ver trouwen in zoverre zijn gestegen, dat al verschillende keren de nul kon worden gehandhaafd, een te ken van een defensie die vertrou wen uitstraalt.. Zaamslag Tern. Boys Serooskerke Veere WHS Dinteloord Kogelvangers Kloetinge Zwaluwe Kapelle Wemeldinge Thol. Boys 9 7 1 1 15 20- 8 75 1 1 11 12- 8 95 1 3 11 17- 8 9 504 1021- 15 9 342 10 8- 7 7 4 12 9 8- 11 84 13 8 3 2 3 83 14 9 126 9 126 8026 9 12- 14 8 12- 8 7 7- 10 4 11-20 4 8- 18 2 5- 14 Thol. Boys heeft de organisatie in handen van de Eendrachtcup 1985. De voorronden worden ges peeld op donderdag 16 mei en de finalewedstrijden zaterdag 25 mei 1985. De loting voor de voorron den gaf als resultaat: Poule A: Stavenisse, Thol. Boys en Vosmeer; Poule B: WHS, SPS en Smerdiek. Schema voorronden 16 mei: Vos- meer-Stavenisse 13.30 u. Thol. Boys-Vosmeer 15.3Q u. Stavenis- se-Thol. Boys 17.30 u. SPS-Smer- diek 14 u. WHS-Smerdiek 16 u. en SPS-WHS 18 u. Finale-wedstrijden 25 mei: 14 u. wedstrijd om 5e en 6e plaats; 16 u. wedstrijd om 3e en 4e plaats; 18.30 u. wedstrijd om le en 2e plaats. richting doel gekopt, maar buiten bereik van de Hoeven-doelman kwam de bal tegen de lat. Rien Vaders stond na een mooie solo alleen voor de Hoeven-doelman die met het been op het laatste moment redding bracht. De Vos meer achterhoede had de zaken goed onder controle en gaf in de eerste helft geen kansen weg. In de tweede helft ging het beter tegen elkaar op, hoewel Vosmeer steeds als de sterkste uit de bus kwam. Rien Vaders bleef gebles- seerd aan de kant, waardoor Leo Polderman in de ploeg kwam. Met zijn snelheid trok hij regel matig de aandacht van de Hoe ven-verdediging. Hierna beland de een mooie Vosmeer-aanval over rechts via Henk Potappel bij, Hans Vaders. Deze speler schoot tegen een Hoeven-verdediger aan en de wegspringende bal werd door een Hoeven-verdediger met een wilde trap weggewerkt. De opgerukte Vosmeer-defensie werd hierdoor verrast, waardoor de linksbuiten uitbrak en hard achter doelman Jack Hommel schoot. Een kwartier voor tijd zag het er voor Vosmeer somber uit toen bij een scrimmage voor het Vosmeer-doel de bal van dichtbij werd ingeschoten. De uitstekend keepende Jack Hommel haalde echter tot ieders verbazing de bal uit de bovenhoek. In de laatste tien minuten speelde Vosmeer flink op de aanval en rook men de kans op beide punten. Het duurde echter lang voor dit gebeurde. Een te zacht teruggespeelde bal bracht de overwinning. Vosmeer-links buiten Leo Polderman bereikte als een duveltje uit een doosje de bal eerder dan de Hoeven-doel man en tot vreugde van de Vos meer-aanhang schoot hij het win nende doelpunt in. Stand 4e klasse G BSC Vosmeer RCS SVW Kruisland Hoeven Oudemolen MOC RSV VES Noordhoek NSV 106 1 3 13 19- 14 104 4 2 12 16- 12 105 23 12 17- 16 1027 1 11 7- 5 103 4 3 10 12- 11 102 6 2 10 13 8242 8 11 9243 9 162 9243 9 153 10 1 54 8 17- 8 7- 8 11- 7 10- 7 16-20 Ondanks de straffe wind boekten twee Fliplandse elftallen NOAD 2 en NOAD 4 goede resultaten. De tweede keus van de Fliplanders won met 3-2van Kogelvangers 3, terwijl NOAD 4 één punt in de wacht sleepte na een 2-2 gelijkspel tegen FC Bergen 2. NOAD 2 won zaterdag thuis van koploper Kogelvangers 3 met 3-2. Al in de derde minuut kopte Cenny Tichem uit een corner van Piet Geluk tegen de onderkant lat. Hierna plaatste Cenny Reijn- goudt naar Geluk, die echter door de keeper werd neergehaald met als gevolg een penalty voor de Fliplanders. Deze nam Wim van der Ree, maar de keeper redde fraai. De eerste corner voor de gasten belandde bij hun spits, die inkopte en 0-1 aantekende. NOAD bleef doorgaan en in de 35e minuut plaatste Tonny van der Ree op Leo van Strien, die doortikte naar Ard Beurkens. De ze passeerde drie man en met een prachtig schot was het 1-1. Vlak voor rust kopte Arno Dieleman net naast, na een prima aktie van Pim Dupon. In de tweede helft kwam Frans Quist in het veld voor Leo van Strien en Jan Bolier voor Arno Dieleman. NOAD probeerde op voorsprong te komen, maar bij een uitval van Kogelvangers bleef de verdediging staan voor buiten spel, terwijl één speler mocht doorgaan. Keeper Van der Ree twijfelde met uitlopen, waarop de gasten de tweede treffer verzil verden. NOAD gaf echter niet op en na een pass van Cenny Reijn- goudt kwam Beurkens alleen voor de keeper. Zijn actie had echter geen doelpunt tot gevolg. Even later speelde Tichem naar de sprintende Beurkens. Alleen voor de keeper lukte het hem nu wel: 2-2. De Fliplanders bleven domi neren en tien minuten voor het einde plaatste Sam Everaers op Johan Filius, die een lange en ho ge voorzet vanaf de zijlijn afle verde. De doelman van Kogel vangers lette teveel op de inko mende Geluk en miste daardoor de bal. Eén Willemstadse speler probeerde nog op de lijn redding te brengen, maar dit mislukte door ingrijpen van Frans Quist waarop de bal in het doel verd ween: 3-2. Kogelvangers gooide hierna alles op de aanval maar keeper Van der Ree hield zijn doel schoon. NOAD stuurde, zelf twee punten rijker, de gasten met lege handen huiswaarts. Vosmeer 3 nam het zondagmid dag op tegen het op de 2e plaats staande Virtus 3 dat met één punt achterstand op koploper Rood Wit 3 en één wedstrijd minder er relatief het beste voorstond. De thuisclub begon met enkele leuke aanvallen, waarbij Jan Duine en Hans Vogel kansen kregen, die door de Virtus doelman werden gestopt. In de 10e minuut zeilde de bal na een hoekschop van de bezoekers rakelings langs de Vos meer-kruising naast. H ierna kopte Kees Timmermans Gzn. een vrije trap van Rien Tholenaar rakelings over. Op slag van rust stond de paal een doelpunt van Jos de Wit in de weg op aangeven van Kees Timmermans Czn. Na tien minuten in de tweede helft brak Vosmeer de score open na een misverstand in de Virtus- verdediging. Ronnie Vaders rea geerde attent door de bal in het lege doel te schuiven. Vijf minu ten later kwam Vaders opnieuw oog in oog met de Virtus-doel- man, maar die stopte zijn inzet. Aan de andere kant werd het soms ook Hink gevaarlijk. Een vrije trap een een van dichtbij belandde in de muur en aanvoerder Rien Wessels moest van de doellijn redding brengen toen keeper Rein Hen- drikse was gepasseerd. De Wit leek in de 23e minuut op aange ven van Vaders op weg naar 2-0, maar hij aarzelde te lang, waarop Virtus kon uitverdedigen. De gas ten deden dit echter onnauwkeu rig, waardoor Kees Timmermans Gzn. plotseling een vrij veld voor zich kreeg. Oprukkend naar het Virtus-doel gaf hij de keeper geen schijn van kans en kwam Vosmeer op een 2-0 voorsprong. De gasten begonnen een slotoffensief maar hadden in de afwerking geen ge luk. Vijf minuten voor tijd kwam, met in de hoofdrol Kees Timmer mans Czn. en Kees Timmermans Gzn, aan alle onzekerheid eind. Eerstgenoemde legde hoekschop op maat op het hoofd van de laatste, die met een schit terende kopbal scoorde. Vosmeer leek door Jos de Wit en Hans Vo gel nog op weg naar 4-0, maar zo ver kwam het niet door enkele goede reddingen van de Virtus- doelman. Vosmeer 4 behaalde in de uit wedstrijd tegen Steenbergen 5 een kleine maar verdiende overwin ning. Men domineerde de hele wedstrijd en de ploeg kwam na een kwartier op voorsprong toen Alfred Verhees op snelheid de ruimte werd ingestuurd en alleen voor de Steenbergse doelman geen fout maakte. Vosmeer hield de zaken achterin goed gesloten, maar de ploeg slaagde er deson danks niet in het overwicht verdér uit te bouwen. De beide punten werden dus met één goal ver diend. SPS 4 versloeg Thol. Boys 4 za terdag met 4-2. De wind speelde tijdens de 90 minuten als steun in de rug of als tegenstander een niet weg te denken rol. In de eerste helft had SPS de wind mee en scoorde de ploeg vier keer met onder andere een doelpunt van Jan Oudesluijs. In de tweede helft waren de rollen omgedraaid, maar Tholen scoorde slechts twee keer, zodat SPS als winnaar uit de bus kwam. p. Fischeri; HG 26 A P. Goedege buure 90 p. Roodrug parkiet; Jeugd Betram Heijboer 88 p. grasparkiet. Kampioenen 1984 EK Generaal kampioen W.S. Quist, 92 p. Turqusine BK; Stam kanaries J.J. den Engelsman Jzn. 364 p. O.R. Izabe; tropen H.J. Giljam 363 p. Putter x Groenling. Kampioen Derby: L. Hubregtse 91 p. A. Roseicollis Zeegroen; HG 3 A.C. Priem 47-90 goudgroen BM; HG 4 J.J. den Engelsman Jzn. 48-91 p. O.R. Izabel BM; HG 6 M. de Viet 47-90, RecessiefWit BM; HG 7 J. Bliek47-90 p. Zalm, HG 8 M. Giljam 47-90 p. O.R. Mozaiek, HG 12 J.C. Vroegop 88 p. Gloster Consort, HG 16 H.J. Giljam 90 p. Zebravink x Ceres; HG 17 H.J. Giljam 90 p. normaal grijs man; HG 19 C. de Jonge 89 p. Japanse meeuw; HG 20 M. vd Broek 91 p. Witborst Gouldamandine BM; HG 21 I. de Graaf 90 p. Rijstvogel; HG 24 C.A. Rijnberg 90 p. grasparkiet; HG 25 L. Hubregtse 91 p. A. Roseicollis Zee groen BM; HG 26 W.S. Qvist 92 p. Turqusine. Jeugd: Koos Jeroense 46-88 p. goud geel BM. Wisselbeker kanaries J.J. den Engelsman Jzn. 48-91 p. O.R. Izabel, wisselbeker tropen W.S. Quist 92 p. Turqusine. le prijzen eigen kweek De algemeen kampioen van Vogelvreugd, IV. S. Quist uit St. Annaland die met zijn Australische parkiet als eerste j j jcn Engelsman Jzn, St. Annaland Thoolse vogelkweker de top van 92 punten bereikte. (4x), M. de Viet, Scherpenisse (3x), B. Jeroense, St. Annaland, lx, P. Pipping, St Annaland lx, J. Bliek, Scherpenisse lx, A. den Engelsman. St Annaland lx, M. Giljam, St Annaland lx, J. vd Ree, St Maartensdijk 2x, W. Antonis- se, St Annaland lx, H. Giljam, St An naland 5x, I. de Graaf, Tholen 3x, L. Hubregtse, Tholen lx, M.C. Goede- gebuure, St Annaland lx, M. vd Broek, St Maartensdijk lx, J.L. Duy- zer, Tholen 2x, C.A. Rijnberg, St An naland lx, E B. Heijboer, St Annaland lx. J, b rJr *11- i ij J.P.M. vd Male, Th. 3x, M. "Hij laat zich zien voor de ten toonstelling", vertelt Quist en thousiast. "Met deze tweejarige parkiet - het eerste jaar is hij nog niet op kleur - ben ik in Ooster- ;land begonnen met 88 punten. Een week later noteerde ik in Ar- nemuiden 92. Qua vorm, bor- stomvang, houding, e.d. steekt deze vogel er bovenuit." Voorzitter L. Ponse is 't daar roe rend mee eens: "Die parkiet loopt gewoon een soort parade op onze tentoonstelling." De turquoisine, behorende tot de neophema-familie, behaalde de titel ondanks een beschadiging aan de snavel. De jury constateer de echter terecht, dat het schoon heidsfoutje was ontstaan, toen de parkiet een keer uit z'n kooi was gevlogen. Quist, tevens ringcom- missaris van Vogelvreugd, wilde de kampioen eerst nog als derby insturen, maar daar zag hij tot z'n genoegen op het laatste moment toch vanaf. Met vier algemeen kampioen schappen is de St. Annalandse vogelkweker ervaren genoeg. Vo rig jaar behaalde hij z'n eerste districtstitel met 91 p en successen waren er eveneens in Arnemui- den. Steenbergen en op de expo sitie van Vogelvreugd. Quist, die 275 vogels heeft. kweekte vorig jaar vijftien koppels turquoisine. Hij wist zijn dorps genoot J.J. den Engelsman Jzn. dit keer voor te blijven, maar volgens de algemeen kampioen zijn er meer kandidaten. "De Viet, Bliek en Priem zijn geweldig in op komst. Ik heb de wisselbeker nu drie keer gewonnen, maar niet achter elkaar, zodat ik nog twee keer algemeen kampioen moet worden, wil de trofee definitief in mijn bezit komen. Zo'n tentoon stelling is een graadmeter en je moet af en toe goede vogels bij goede kwekers kopen om succes sen te behalen, 't Is ook weer niet zo, dat je kampioen wordt als je volop geld uitgeeft. Als je er geen feeling voor hebt, dan lukt het nooit. Je ziet 't of je ziet 't niet", aldus algemeen kampioen Quist van Vogelvreugd. Vrijdagmiddag was 't al gezellig druk op de tentoonstelling, toen een aantal leden van de bejaar- densoos op bezoek kwam. De be woners van Ten Anker waren ook uitgenodigd, maar regen en storm gooiden roet in het eten. Na de vogels bekeken te hebben, orga niseerde voorzitter Ponse enkele rondjes bingo, waardoor verschil lende belangstellenden met mooie prijzen naar huis gingen. Hij had wel af en toe moeite om boven de vogelgeluiden uit te komen. Het eitjes rapen sloeg ook weer prima aan en zaterdagavond was de bak leeg velen hadden een prijs. De tentoonstelling werd opgesierd met bloemen van J.M. van Dijke, terwijl M. van Tienen gratis de vogels had vervoerd. Keurmeesters waren: R. Bouw man uit Halsteren, Chr. Suyker- buyk uit Kruisland en W. IJzer- mans uit Steenbergen voor de ka naries, G. v.d. Watering uit Roos endaal. A.M. Buuron en M. Oer- lemans, beiden uit Steenbergen, voor de tropen en parkieten. Vogelvreugd heeft 121 leden van heel Tholen en St. Philipsland. Klassement prijzen Kweker minimaal 445 punten: W.S. Quist 450 p. J.J. den Engelsmans Jzn. 450 p. H.J. Giljam 450 p. M. de Viet 449 p. B. Jeroense 447 p. L. Hubregtse 445 p. I. de Graaf 445 p. Kweker mi nimaal 440 punten: A.C. Priem 444 p. M. vd Broek 444 p. A.C. Rijnberg 443 p. J. Bliek 443 p. P. Pipping 443 p. J. van Aart 442 p. J.P.M. vd Male 442 p. A. den Engelsman 441 p. M. Giljam 441 p. C. Jeroense 441 p. E B. Heijboer 440 p. J. den Engelsman 440 p. Kwe ker minimaal 435 p. J. Walhout 439 p. C. de Jonge 438 p. W. Zoetemeijer 438 p. A.P. Goedegebuure 437 p. L. Ponse 437 p. J. Perestam 436 p. M. Goede gebuure 435 p. Kampioenen 1984 OK Kamp.G 6 A. Soeters 47-89 p. Goud geelivoor; kamp HG 21 A. den En gelsman 91 p. Blauwkop Blauwfa- zantje; HG 23 A. v. Driel 90 p. Grijs kopspreeuw, Kamp.G J. van Aart 90 p. grasparkiet; HG 25 L. Hubregtse 91 2e prijzen eigen kweek A. llx, de Viet, Scherp. 7x. A.C. Priem, Scherp. 2x, C. Jeroense, St. An. lx, B. Jeroense, St. An. (5x), C.P. Dorst, Stav. lx, P. Pip ping, St. An. 2x. J. Bliek, Scherp. 2x, A. den Engelsman, St. An. 2x, M. Giljam, St. An. lx, M. den Engelsman, St. An. 2x, H. Giljam St. An. llx, W. Zoete meijer, Th. 3x, I. de Graaf, Th. 2x, L. Hebregtse, Th. 2x, J. den Engelsman, St. An. 5x, M.C. Goedegebuure, St. An. 2x, E B. Heijboer, St. An. 3x, M. vd Broek, St. M. 2x, C. de Jong Jonge, Th. lx, J.J. den Engelsman Azn. St. An. lx, L. Ponse St. M. 2x, C.A. Rijn berg, St. An. 3x, J. van Aart, Th. 3x, A. Ketting, St. An. 2x, W.S. Quist, St. An. 2x, J. Walhout, St. An. lx. le prijzen Open klasse A. Soeters, St. An. 2x, J. vd Ree, St. M. lx, J.L. Duyzer. Th. lx. W.S. Quist, St. An: 3x, A. v. Driel, Th. lx, C.A. Rijn berg, St. An. lx, L. Hubregtse, Th. 3x, J.J. Bruynzeel. St. An. lx. 2e prijzen Open Klasse A. Soeters, St. An. lx, J. vd Ree, St. M. I x, mw. Jeroense-vd Boom, St. An. 2x. C. de Jonge, Th. lx, W.S. Quist, St. An. 2x, A. v. Driel. Th. 3x, J. Walhout, St. An. 3x, A. Ketting, St. An. lx, J. v. Aart, Th. lx, L. Hubregtse, Th. lx, M. Jansen, Th. lx. Jeugdklassement: le prijzen eigen kweek Arjan de Witte, St. An. lx. Koos Je roense, St. An. 3x. Patricia Walhout, St. An. 3x. le prijzen open klasse Arjan de Witte. St. An. lx, Patricia Walhout, St. An. lx. 2e prijzen Open klasse Arjan de Witte, St. An. lx, Patricia Walhout. St. An. 2x. Anton Zoetemei jer, Th. 2x. NOAD 4 speelde in een harde wedstrijd met 2-2 gelijk tegen FC Bergen 2. In het begin werden de Fliplanders door de aanvalsdrang van het gemotiveerde FC Bergen 2 een beetje overrompeld en had de NOAD-verdediging het zwaar te verduren. Een doelpunt bleef echter uit en de thuisclub kon voorzichtig bouwen aan een aan vallend geheel. Wilco van Herk kwam uit een van deze aanvallen alleen voor de keeper, maar schoot net over de lat. De eerste helft viel uit in het voordeel van de gasten, maar door goed verde digingswerk van de Fliplanders ging men de rust in met 0-0. Na de thee was er weinig kracht sverschil te bespeuren en aan bei de zijden waren spannende mo menten voor de goals. De gasten namen de leiding. Ko Stols (oud Noad-speler en nu uitkomend voor FC Bergen) schoot van on geveer 40 meter op het doel. Kee per Wagemaker verkeek zich op dit schot en de Bergenaren ston den op 0-1. NOAD ging feller aanvallen en vijf minuten na de openingstreffer werd Wilco van Herk in het strafschopgebied neergehaald. De penalty die hier op volgde werd ingeschoten door Gerard Verkerke en de stand stond weer gelijk. Even later werd Jan Verwijs geraakt door een FC Bergen-speler en verliet hij ge blesseerd het veld. Door twee wissels in de rust kon geen andere speler meer worden ingezet, zodat de Fliplanders verder speelden met 10 man. Eén kwartier voor het einde werd een voorzet vanaf de vleugels prima afgerond door een keihard schot, waartegen keeper Wagemaker kansloos was: 1-2. NOAD was aangeslagen, maar tijdens de laatste minuten maakte een speler van FC Bergen hands in het strafschopgebied.De straf schop werd benut door Verkerke, zodat er uiteindelijk een 2-2 stand op het scorebord kwam. Dhr. A. Goudzwaard uit Sint Philipsland had de beste duivin O.H. Meevw. In totaal waren op de tentoonstelling 245 dieren aanwezig, namelijk 156 konijnen en 89 sierduiven. De konijnen werden gekeurd door de heren Geurts en Hanegraaf, terwijl dhr. Van Zwaluw de duiven onder de loupe nam. Men kijkt naar li chaamsbouw, conditie en gewicht. Bij de Halsterse vereniging staan verscheidene Thoolse en Fli plandse leden ingeschreven. Minus Schoonen heeft de eerste van vier crossen van Olympia Halsteren gewonnen. Door de zware regenval van vorige week was het parcours zondag zeer zwaar, wat de tijd niet ten goede kwam: 11.52 min. aangezien Rinus Jeroense wegens een gescheur de enkelband voorlopig vier weken in het gips zit. lijkt Schoonen moeiteloos op weg naar de clubtitel. Piet Etiënne uit Oud-Vossemeer boekte bij de Ve teranen trimmers 1 succes met een le plaats in 14.28 min. ook Ko Haver- mans werd eerste bij de Veteranen Trimmers 2 in 16.24 min. De beslissingswedstrijd voor de 3e en 4e plaats tussen R. van Nijnat ten en Verkerke won Van Nijnat ten met 1-0. Burgemeester T.A. Vogel reikte de prijzen uit, waarna DSVF-voorzitter J. Walpot ieder een bedankte voor de medewer king aan het geslaagde toernooi, met name de sponsors Clysan, Ligtendag, de Rabobank en de gemeente St. Philipsland. "Vol gendjaar krijgt het toernooi zeker een herhaling", zei Walpot. De poedelprijs, een kist appels, won.M. Lupker, terwijl de eerste 3 winnaars met een beker en een fles wijn het schaakterrein verlie ten. De eindstand na zeven speelron den is: I. H. Jansens, 33 p. 2. J. Walpot 29 p. 3. R. v. Nijnatten 27 p. 4. M. Verkerke 27 p. 5. R.C. Ladan 26 p. 6. G. Meeuwsen 23 p. 7. R. van Loon 23 p. 8. A. Glim merveen 23 p. 9. M. Jansens 21 p. 10. A. Hoofdman 19 p. 11. S. vd Velde 19 p. 12 R. Faasse 18 p. 13. A. Verwijs 17 p. 14. H. Cosmann 17 p. 15. P. P. Reijngoudt 17 p. 16. R. vd Klein 16 p. 17. R. Nijpels 15 p. 18. L. Vermeij 15 p. 19. H. Nij pels 15 p. 20. M. Lupker 12 p. Uitslagen 7e ronde: LM. Verke- reke-H. Jansens 0-1, 2. J. Walpot- R. van Nijnatten 0-1, 3. M. Jan- sens-R.C. Ladan 0-1, 4: G. Meeuwsen-A. Hoofdman 1-0, 5. A. Glimmerveen-A. Verwijs 1-0, 6. R. van Loon-R. Faasse 1-0,7. R. Nijpels-S. vd Velde 0-1, 8. L. Ver- - j meij-H. Nijpels 1-0. 9. P. Reijn- goudt-M. Lupker 1-0. Tentoonstelling De Zwaluw. Sint Maartensdijk, vr. 23 en za. 24 nov. Klasse 1. Oude Doffers: LP. Bijl. 2. D. Bentschap Knook, 3. en Z.E.V.L.- Lindhout. 4. J. Guequièrre. E.V.W. Beurkens. Klasse 2, jarige Doffers: 1. en 4 D. Bentschap Knook. 2. W. Beurkens, 3. J. Guequièrre, Z.E.V. L. Riedijk, E.V.L. van de Berge. Klasse 3, Jonge Doffers: I. en 2. D. Bentschap-Knook, 3. L. Lindhout, 4. A. Bijl, 5. C.D. Uijl, 6. en E.V. J. Gue quièrre, Z.E.V. L. van de Berge. Klasse 4, Oude Duivinnen: I en 3. J. Guquièrre, 2. Z.E.V. en E.V. D. Bent schap-Knook. Klasse 5, Jarige Duivinnen: I. en Z.E.V. D. Bentschap-Knook, 2. en E.V. J. Guequièrre. Klasse 6. Jonge Duivinnen: 1. P. Bijl. 2. D. Bentschap Knook, 3. A. Bijl, 4. Z.E.V. en E.V.J. Guequièrré. Klasse 7, Late Doffers: 1. D. Bent schap Knook. Klasse 8, Late Duivinnen: I A. Bijl. Mooiste Doffer: P. Bijl. Mooiste Duivin: j. Guequièrre. Afd. Konijnen: Algemeen kam pioen Mevr. C. de Wilde, Vl-reus Kon-gr; grote rassen mevr. de Wilde Vl-Reus Kon-gr; Midden rassen. P. de Mooij uit Halsteren. Alaska Zwart; Kleine rassen- R. de Mooij. kl-zilv li-blauw; Dwerg rassen: Leo de Jong. Steenbergen. Pool; Kampioen Jeugdleden R. de Mooij, kl-zilver; C-Klasse: mw. De Wilde, Fr. Hangoor en mw. Van Gaans uit Dinteloord met Pool. Afd. Sierduiven: Algemeen kam pioen J. Goossens uit Halsteren met Modena; Beste doffer, J. Goossens; Beste duivin, A. Goudzwaard uit Sint Philipsland O.H. Meeuw; 2e doffer Wilco van Dienst uit Brouwershaven met Brunn-Kropp: 2e duivin J. Goos sens. Modena. Kampioen jeugd leden Wilco van Dienst met Brunn-Kropp en Saks-Kropp, T. Willemen uit Halsteren met Ha genaar.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1984 | | pagina 13