AJP1 ongeslagen kampioen HEIJBOER Rolleravond Poortvliet met 2 Thoolse winnaars PLAATSELIJK NIEUWS w LICHAMELIJKE OF ZINTUIGLIJKE OF ORGAAN-HANDIKAP Waterschap onteigent Wielercross in Poortvliet 12 EENDRACHTBODE Donderdag 29 november 1984 SINT MAARTENSDIJK SCHERPENISSE POORTVLIET hairstyling shop LEEN R1JSTENBIL T0 SINT- PHILIPSLAND Voor familie- en handels drukwerk kan men nog terecht bij Hage-Moer- land, nieuw adres Voor straat 37, St. Philipsland. Voor de boek- en kan toorboekhandel en voor lopig de Fliplandse dorps gezichten naar Heyboer, Ring 66, St Annaland. DIKKE RIB 7 AC RUNDEROLLADE n cc EISALADE 1 QQ SMULROLLEN 0 Afï GEHAKT HALF OM HALF A 0r SLAGERIJ BOSMAN 01677-2573 Waterschap trekt drie mannen en één vrouw aan Bij verhuizing a.u.b. tijdig een adreswij ziging sturen aan Een- drachthode. Postbus 5, St. Annaland of aan uw bezorger. volleybal "In dit boeregat hoop ik nooit meer te komen" Met de 10-0 zege op Breda 2 werd tafeltennisvereniging AJP maandag in Anna Jacobapolder ongeslagen kampioen in de 6e klasse NTTB. Aangezien men voor het eerste jaar in deze afdeling speelde, mag gerust van een succes voor "De Polder" gesproken worden. Het team stapt nu over naar de 5e klasse, een bewijs dat door de wekelijkse training 's maandagsavonds het spelpeil in opgaande lijn verkeerd. Het Bredase team kon het verlies maar moeilijk verkroppen. De teleur stelling ontlokte één Brabander de opmerking: "In dit boeregat hoop ik nooit meer te komen", waarna hij de deur van Ons Dorpshuis met een smak achter zich dichtgooide. Smash tweede Voorafgaand aan de zevende Poortvlietse rolleravond vertelden de Thoolse deelnemers dat dit sportevene ment het hoogtepunt van hun winterseizoen moest worden. Het merendeel hield zich aan die afspraak. Ria Steenpoorte uit Poortvliet won bij de trimsters, Hans Lindhout uit St. Maartensdijk bij de KNWU- groep. In onze kantoorboekhandel een rijk cadeau-assortiment van de Parker tot de opbergdoos Boek- en kantoorboekhandel Sint-Annaland tel. 01665-2375 Voor mensen met een zijn organisaties aktief, zoals bijvoorbeeld: Afasie Vereniging Astma Patiënten Vereniging Bond van Gehandikapten en Arbeidsongeschikten Bond van Motorisch Gehandikapten Diabetes Vereniging Epilepsie Vereniging Gehandikapten Organisatie Nederland Stoma Patiënten Vereniging Vereniging van Dialyserenden Multiple Sklerose Stichting Oudervereniging "Effatha" Psoriasis Vereniging Reuma Patiënten Vereniging Stichting voor Stembandlozen Vereniging van Blinden en Slechtzienden Vereniging van Spierziekten Vereniging voor Slechthorenden de adressen kunt u opvragen bij de Zeeuwse Stichting voor Revalidatie, Beatrixlaan 24, postbus 79, 4460 AB Goes, tel. 01 100-15931. TH()lFN STAVENISSE SCHERPENISSE SINT PHIllPSlANO OUD VOSSEMEER POORTVLIET SINT ANNALAND SINT MAARTENSDIJK ANNA JACOBAPOlOER Nlf UWVOSSEM U I A A TO Cl IV Al C I IIAfC SINT PHIL iPSl AND ODD VOSSE ME I LHH I O EL L I W IV Pil k UW O SOUK ANNA lACOBAPOLDER NIEUW VOSSEMEFR THOlEN STAVENlSSE SCHERPENISSE j STAVENISSE SCHERPENISSE SINT PHUIPSlAND OUDVOSSEMEER I POORTVIUT HI A ATQr I 11/ A||C HIAfC NA jACOBAPOLDER NIEUW VOSSE V I LHH I OE.LIÜIV lllEU WW WiE SINT PHUIPSlAND OUDVOSSEMEER SINT MAARTFNSDI.IK NIEUW VOSSEMEER Na de pauze werd uitvoerig ge discussieerd over het onderwerp. Aan het einde van de vergadering werd gezongen Psalm 119:3 en eindigde de 2e voorzitter, de heer J.W. Duvekot, met dankgebed. *s\ Klaverjassen de Pendelaars R. Kwaak voert met 38.291 pun ten de Klaverjascompetitie van de Pendelaars aan. 2. J. van Splunter 37.951 3. J. van Gorsel 37769 p.; 4. P. Bout 37719 p.; 5. J. van Zetten 37468 p.; 6. Mevr. C.J. Francke- Tichem 35867 p. 7. Mevr. Groen wegen 35.482 p.; 8. J. v.d. Werf 35239 p.; 9. H. Oostdijk 34340 p. De volgende spelers hebben een of meer wedstrijden achterstand: 10. A. Arts; 1. W. Dane; 12. R. van Bloppel; 13. R. Vermaas; 14. L. Kampman; 15. P. Bazen 16. J. Knuist 17. P. v. Splunter; 18. W. Groenewegen; 19. P. van Blop- poel; 20. J. Guiljam; 21. H. Poot; 2. C. Boom. Verkoop loods Kastelijnsweg Het waterschap wil de slechte staat van onderhoud verkerende loods aan de Kastelijnsweg voor 2000 gulden verkopen aan P. van Hemert uit Stavenisse voor de bouw vari een schaapskooi. Van de 360 m2 grond is 70 m2 be bouwd. Het waterschap maakt zeer beperkt gebruik van de loods, mede als gevolg van de aanwezig heid van de machineloods op het haventerrein te St. Annaland. Al leen het terrein wordt gebruikt voor wat opslag. De gedachten gaan al langer uit naar een nieuwe loods op het terrein van de riool waterzuiveringsinstallatie. Hier van zal, mede door de meer gun stige ligging een praktischer ge bruik kunnen worden gemaakt. De algemene vergadering van het waterschap beslist maandagmid dag verder over het verhuur van 52.43.38 ha voor 104 gulden per jaar jachtrecht aan J.L.M. Geluk. De wegen en waterlopen liggen in of grenzen aan zijn jachtgebied in de polders Uiterst Nieuwland, Middelland, Nieuwe Zuidmoer en Ravensoord tot een opper vlakte van ruim 818 ha. De huur termijn is zes jaar. Kind in drijfzand Op een braakliggend terrein in de Winston Churchillstraat bleek een niet afgebakend gedeelte uit drijfzand van ongeveer 1 meter diep te bestaand. Een kind uit die ongeving was er in terecht geko men en zakte er tot het middel in. De gewaarschuwde politie zorgde >er voor dat gemeentewerken een afzetting aanbracht. Auto beschadigd De bij het sportveld geparkeerde auto van M. de H. werd bescha digd, maar het werd niet duidelijk hoe dat was gebeurd. Een bromfietser reed 's avonds tegen een afzethek, dat onverlicht op het fietspad langs de provin- cialeweg stond, ter hoogte van het stenen pad. De schade was gering, maar de politie zorgde ervoor, dat de niet brandende lantaarn voor een goede werd verwisseld. Geslaagd voor solozang Aan het Belgisch muziekcollege te Antwerpen slaagde Addie van den Hoek voor solozang lagere graad met onderscheiding. Hij zong drie werken: een etude van VaccaïQ een aria uit de Zauber- flöte van Mozart en lm Abendrot van Schübert. Hij is leerling van Mevr. Elsa Hernady-van Bueren uit Bergen op Zoom. Personeelswisseling Rabobank Bij de Rabobank is onlangs be noemd tot chef kas J. Kalsbeek uit Middelburg. Hij volgt D.A. Pol derman op, die binnen de bank de nieuwe functie van financierings- en beleggingsadviseur gaat bekle den. De heer Kalsbeek is goed op de hoogte van de werkzaamheden binnen de Rabobankorganisatie. Eerder bekleedde hij de functie van bijkantoorhouder te Middel burg en van chef kas bij de Rabo bank te Zoutelande. De heer Kalsbeek zal begin 1985 in St. Maartensdijk vestigen. Fotowedstrijd winkelactie Tijdens de nieuwe najaarsactie van de middenstandsvereniging Smalstad, die maandag is begon nen en duurt tot en met 22 de cember, is er een fotowedstrijd voor de jeugd. De eerste prijs is een stereo radio-cassetterecorder. Sinterklaas verricht woensdag middag 5 december om vier uur de trekking bij J. van Houdt. Zaterdagmiddag om vijf uur is dsiar de eerste trekking van de najaarsactie. De vierde en laatste trekking is 22 december. Wethou der Versluijs maakt dan de win naars bekend van de waardebon nen van 750, 500 en 250 gulden, te besteden bij de deelnemers. Er zijn ook nog andere prijzen als een half varken, een solocassette, een klok, enz. Bij iedere bestede vijf gulden krijgt men een lot, dat ge durende de gehele actieperiode geldig is. Daarnaast zijn er nog 81 aanbiedingen in een coupon boekje, dat op het gehele eiland Tholen is verspreid. De winkels zijn maandag- en dinsdagavond tot acht uur geo pend, woensdag tot 13.00 uur. Ontvangst Sinterklaas Woensdagmorgen 5 december is er voor de kinderen van de Blok kendoos en de Oosterschelde- school het Sinterklaasfeest. Na de ontvangst van de Sint en zijn Pie ten op het pleintje bij de Rabo bank (omstreeks half tien) zal het feest op beide scholen worden voortgezet. De kinderen van de klassen 3 t/m 6 geven elkaar een surprise, waarna een videofilm wordt bekeken. De kleuters en de kinderen van de le en 2e klas vie ren het feest samen met de Sint en zijn knechten op de kleuterschool aan de Laban Deurloostraat. Za terdag tussen twee en vier uur komt Sinterklaas al in de Lange- weg bij autobedrijf Bolier en ook dan is er voor ieder kind een ver rassing. Gasfles gestolen Uit de caravan van T. uit Wouw op camping de Pluimpot werd een gasfles meegenomen. Wijziging pachtovereenkomst De algemene vergadering van het waterschap beslist maandagmid dag in het Holland Huis over de wijziging van een pachtovereen komst. J.C. Suurland wil 035.90 ha grasland en 2.25.00 ha inlaag- dijk laten overschrijven op zijn zoon Willem Jacobus. De pacht prijs wordt gehandhaafd op 635 gulden tot 1 december a.s. Per die datum is aan het eind van een driejarige periode herziening bij de grondkamer voor Zeeland aangevraagd. Nieuwe exploitant de Gouden Leeuw Vanaf woensdag 5 december a.s. heeft hotel-café-restaurant de Gouden Leeuw een andere be heerder. Peter en Germa Benes zetten dit bedrijf, dat weer zes da gen per week(maandag tot en met zaterdag) geopend zal zijn, voort. Dhr. Benes is al twintig jaar als kok in het horecawezen werk zaam. De vorige eigenaar A.J. Slager zal nog de hele maand de cember in het bedrijf meewerken. Per 1 januari zal het beheer van de Gouden Leeuw officieel worden overgedragen. Quizavond V.V.N. Vrijdag organiseerde de afd. Poortvliet/Scherpenisse en Tho len een quizavond voor jeugd clubs. Er namen teams deel uit Scherpenisse, Stavenisse, Tholen en Poortvliet. Het team van Poortvliet was op het laatste mo ment ingevallen voor Oud-Vosse- meer en had daardoor maar 2 le den. beschikbaar. Quizmaster Frans Bal wist het geheel weer met veel animo te brengen. De disco van Scarpenesse verzorgde de muziek. Het had een spannend verloop, want lange tijd ging Sta venisse met een flinke voorsprong op kop. Maar de uiteindelijke overwinning ging naar de 2 meis jes van Poortvliet. Zij namen dol gelukkig de voor de eerste keer beschikbare wisselbeker voor een jaar in ontvangst. Daarnaast was er nog voor elk teamlid een prijs en in de pauze werd een verloting gehouden. Gaakeer uit Oud-Vossemeer gaat het om de verlenging van 20.62.83 ha jachtrecht a 42,26 per jaar. De algemene vergadering van het waterschap beslist maandagmid dag verder over verkoop van slootgedeelten aan C. Andriesse en de gemeente. Bij de eerste gaat het om 75 m2 gedempte sloot voor 50 gulden, grenzend aan zijn be drijfsterrein aan de Kalfdamse- weg. Bij de gemeente om 900 m2 voor 450 gulden. De gedempte sloot ligt bij Strijenham bij de campings de Striene en Hartog, waar drukriolering is aangelegd. molenstraat 31 oud vossemeer telefoon 01 667 2563 Advertentie LM NCVB met Roemenië De N.C.V.B. was dinsdag 20 no vember bijeen in 't Ouwe Raed'uus". Presidente mevr. Ver heuvel-Brand opende en vervolg de met meditatie. Na de koffie pauze en het zingen van het bondslied vertelde dhr. Luteijn uit Yerseke over Roemenië, een land waar de bevolking problemen heeft op maatschappelijk en gees telijk gebied. Men leeft onder barre omstandigheden met hon ger en verdrukking. Er werden veel vragen beant woord door dhr. Luteijn. Iedereen was onder de indruk van zijn kennis over dit land in Oost-Eu ropa. De N.C.V.B. komt 20 de cember bijeen voor het Kerstfeest. Verlenging jachtrecht Het waterschap wil het jachtrecht van 7.56.85 ha gronden en wate ren voor zes jaar verlengen tegen 25 gulden jaarlijks (het minimale bedrag) voor J. Elenbaas, Zwar- teweg. De percelen liggen aan de Roolandseweg en -dijk, Pelle- en Zwarteweg en Essendijk. Bij de heren W.A. en G.L.D. Zaterdag verkoping De meisjesvereniging Tabitha or ganiseert zaterdag een verkoping voor de M. Buma-zending in het verenigingsgebouw van de oud geref. gemeente in de Voorstraat, waar men van tien tot vijf uur te recht kan. Werkloosheidsproject afgehaakt Het gemeentebestuur heeft te kennen gegeven, dat ze niet meer meedoet met het werkloosheids- projekt Schouwen-Duiveland. De zes overblijvende gemeenten moeten daarom volgend jaar een hogere bijdrage per inwoner be talen 1,98. Wethouder Groen deelde dat in de gemeenteraad van Zierikzee mee tijdens de begrotingsbehan deling, zo meldt de Zierikzeesche Nieuwsbode. Advertentie IM Dia-avond Natuurvrienden De dia-avond vrijdag van de Na tuurvrienden Sint Philipsland (NVSP) gaf een afwisselend beeld te zien van allerlei facetten van de natuur. Zo vertoonde dhr. G. Walpot prachtige opnamen van het Fliplandse landschap, de schorren, verschillende soorten vogels en het uitkomen van eieren in een meeuwennest. Hierna dia's van het heuvelrijke en rotsachtige Luxemburg, wat erg contrasteerde met het vlakke Flipland. Dhr. W. Hoek liet beelden zien van uit heemse vogelsoorten, zoals papa gaaien. Tevens was er een terug blik op de boottocht die de na tuurvrienden dit jaar over het Grevelingenmeer maakten. De geboorte van een lammetje was eveneens op de gevoelige plaat vastgelegd en met name de snel heid waarmee zo'n pas geboren dier op de been is, kwam goed tot uitdrukking. De ongeveer twintig aanwezigen, waaronder de jeugd leden, kunnen terugblikken op een interessante en leerzame dia- tocht door de natuur. In de aanbieding: 500 gramI ,40 150 gram1,00 1 50 gramI ,00 4 stuksJ,4U Woensdag: 500 gram4,ZO Advertentie I.M Makreel vangt zeebaars Voor het kampioenschap van zeehengelclub De Makreel ein digde M. den Engelsman met 975 p. op de le plaats. 2. A. vd Dussen 740 p. 3. C. v. Moort 580 p. 4. W.H. Lindt 545 p. 5. D. Breeman 525 p. 6. T. Geuze 465 p. 7. J. van Moort 310 p. 8. M. Bakker 305 p. 9. L. Quist 285 p. 10. H.J. den Braber 255 p. Jeugd: L. Reijn- goudt Lzn. haalde tot zijn verba zing een zeebaars boven water met een gewicht goed voor 2680 punten. 2. René Reijngovdt 475 p. 3. Tonny Verwijs 320 p. G.J. Glasbergen 260 p. 5. John de Ruijter 150 p. 6. Johan van Moort 150 p. Zaterdag 8 december van 12 tot 15 u. staat bij Gaakeer in de van Haaftenpolder de volgende wedstrijd voor het kampioen schap op het programma. Bijpraten met barbecue. De Ned. Bond van plattelands vrouwen en de ZLM afdeling Sint Philipsland hielden vrijdag in Chez le Port te Steenbergen de jaarlijkse gezinsavond. Ondanks het gure weer lieten de 62 deelne mers zich de barbecue goed sma ken, onderwijl bijpratend over allerlei zaken, waar in de drukke en spannende oogstperiode geen gelegenheid voor was. M. Moerland wint politiehondenwedstrijd M. Moerland won zaterdag met 390 punten de eerste politiehon denwedstrijd van De Schaerpe Bliek. L. Niemantsverdriet legde met 332 punten beslag op de tweede plaats. 3. J. Geense 287 p. Jonge EJonden: 1. M. Verheyen, Oud Vossemeer 136 p. 2. A. Kos ten 48 p. 3. J. Ligtendag 39 p. De wisselbeker, geschonken door warme bakker A. vd Est, reikte de keurmeester uit aan M. Moerland. Voorzitter J. Geense noemde de wedstrijd na afloop geslaagd en zeker voor herhaling vatbaar. Sfeervol concert Carla van Walsum en Ton Huijs- man brachten vrijdagavond in De Wimpel een gevarieerd program ma met sfeervolle fluit- en gitaar muziek. Het duo speelde talrijke muziekwerken waaronder Ro- manza Audaluza van Pablo de Sarasate, Quattro episode van Franco Margola, Memory of dance van John Duarte en Hebren Melody van Joseph Achron. Bur gemeester Vogel opende en sloot de avond. Plattelandsvrouwen over mode en wol De plattelandsvrouwen hielden 13 november hun afdelingsavond in 'de Druiventros'. Na opening door presidente mevrouw J. van Dijke-Stehouwer, werden de no tulen voorgelezen en goedge keurd. Hierna vertelde heer Mai- jer over het International Wool Secretariaat te Amstelveen, niet te verwarren met de Nederlandse Wolfederatie. Het International Wool Secretariaat telt 220.000 le den, voornamelijk schapefokkers uit de landen Australië, Nieuw Zeeland, Uruquay en Zuid-Afri- ka. In Londen is het hoofdkantoor gevestigd met als doel het promo ten van Zuiver Scheerwol en re- searchwerk. Verder is er een ves tiging in Parijs op het gebied van textiel en een breigedeelte bij T.N.O. te Delft. Dhr. Maijer vertoonde een film over de fasen van wol tot kleding. Na 1928 kwam de kunstzijde en de periode van kunstvezels, zoals no iron, non resin. De voordelen van wol zijn velen bekend zoals koudewerend, warmtewerend, vuilafstotend, een vochtopname van 40%en een niet statische vezel. Men spreekt van zuiver scheerwol, wanneer het voor de le keer verwerkt wordt en van herboren wol als de verwer king voor de 2e keer geschiedt. Na de pauze werden filmflitèen ver toond van de Topmode 84/85 te Parijs met alle bekend couturiers, die de tendenzen aangeven voor het nieuwe seizoen. De heer Mai jer werd hartelijk bedankt, door de presidente, die hem een ge schenkcheque aanbood. De kerstavond is dinsdag 18 de cember om half acht in 'de Drui ventros'. Het Waterschap Tholen heeft vier personeelsleden benoemd. In de vacature C. Neele, die van de Vut-regeling gebruik maakte, is per 15 november dhr. C. Reijn- goudt uit St. Philipsland als kan- fonnier in vaste dienst aangeno men met een proeftijd van zes maanden. Dhr. P. Bevelander uit Scherpe nisse is per 1 november als kan tonnier in vaste dienst benoemd, na al zes maanden in het kader van werkverruimende maatrege len en vervolgens weer zes maan den op arbeidscontract bij het waterschap gewerkt te hebben. Dhr. J. van Oudenaarde uit St. Philipsland is voor halve dagen op arbeidscontract in dienst geno men op de afdeling Financiën. Mej. A.I. de Witte uit St. Maar tensdijk is na een proeftijd van zes maanden als typiste in vaste dienst benoemd voor halve dagen. Het waterschap Tholen heeft een procedure in gang gezet voor on teigening van grond van de N.V. Levensverzekeringsmaatschappij Utrecht. De grond is nodig voor aanleg van sloten en duikers bij St. Philipsland in het kader van het waterbeheersingsplan, waar voor aan de Zuiddijk ook een nieuw gemaal wordt gebouwd. Het gaat maar om een beperkt aantal aren grond, maar de Utrecht maakt een principekwes tie van herbeleggingsvergoeding. Het waterschap wil daar, na over leg met rijkswaterstaat dat voor honderd procent de kosten van het waterbeheersingsplan betaalt, niets van weten. Andere grondei genaren krijgen die extra vergoe ding ook niet en het waterschap is niet van plan een uitzondering te maken. Het waterschap is wel blij, dat het werk niet vertraagd wordt, want daarvoor heeft de Utrecht in af wachting van de uitspraak van de rechter, wel toestemming gege- Bekerwedstrijd Olvmpus 3-Amigos 1: 0-3 In Breda trof Amigos een tegenstander die in de le klasse van de regio Breda in de kop meedraait: het Madese Olympus 3. Het gevaar van onder schatting is bij zulke wedstrijden altijd aanwezig en het was zaak voor de Tholenaren geconcentreerd te blijven spelen, om zo het technisch overwicht uit te buiten. Dit lukte aardig en hoe wel de eerste punten door Thoolse slordigheidjes werden weggegeven, bleek, dat toen Amigos eenmaal se rieus ging spelen, Olympus geen ver weer had tegen de aanvallen van Jo han Everaers en Nico Klippel. De eerste set werd dan ook snel met 8-15 gewonnen. De tweede set draaide nog beter. Amigos ging onverdroten door, gaf prima passes, waardoor de aan vallers goed konden worden bediend door Willem Valkier. David Nieu- wenhuis en Piet Bevelander konden vrijuit inslaan en de jarige Ron Steke- tee leefde zich uit op enkele korte set ups. De Brabanders werden getrak teerd op onvervalst Thools vuurwerk. Amigos maakte diepe indruk: setstand 15-3. Na die eenzijdige set sloop er toch wat zorgeloosheid binnen de ge lederen. Zeker toen. na in het begin 6 punten te hebben achtergestaan, deze achterstand door het serveren van Piet de Kunder weer in een voorsprong werd omgezet. De punten werden echter niet gemaakt door goed spel, maar meer door onmacht van de Ma dese ploeg. Bij de stand van 14-11 dutte Amigos helemaal in. Er werd enkele keren in het blok geslagen. Olympus putte hier moed uit en kwam bij 14-14 langszij. Er ontspon zich een volleybalgevecht dat meer spannend dan fi^iai was. De service ging talloze malen over en het waren uiteindelijk twee blokacties van Bert van Luinen, die de balans in Thools voordeel de den doorslaan. Een 17-15 setstand en een 3-0 zege voor Amigos. Er volgt nu een zware competitie-periode met moeilijke tegenstanders. Ook Amigos is niet compleet, zodat nu zal blijken of het team in de breedte eveneens ge groeid is. Zege Veronica Hs tegen TOS Het tweede herenteam van Veronica heeft ondanks de vele blessures en an der ongemak een 2-1 overwinning ge boekt tegen TOS, zodat de Smerdiekse ploeg goed meedraait in de 2e klas. Peter Poot en Henk Noteboom ont braken nog, maar de bijna geheel her stelde André van Damme, die normaal in het eerste team speelt, betekent een versterking. De eerste set verliep erg slecht: 8-15. De tweede set was leven diger met betere passes, set ups en aanvallen. Piet van Zijst en Tinus Suurland speelden de aanvallers André van Damme, Peter v.d. Ree, Kees Kodde en Wim Poot goed aan, waaruit prima smashes voortkwamen: 15-11. In de derde, beslissende set werd Henk Fransen aanvaller. Hoe die plaats hem niet zo goed ligt, bleek Ve ronica in deze opstelling toch veel mans. Vooral van Damme en v.d. Ree maakten veel punten met mooie smashes. Het werd vrij vlot 12-5, maar toen sloeg de lauwheid toe. Tijdens een Time Out waren opbeurende woorden goed voor een 15-12 setzege, dus een 2-1 overwinning. Veronica Dames 2 gaven goed partij Maandag vond in sporthal de Rode Schouw te Halsteren de tweede ont moeting plaats tussen Olympus 1 en Veronica 2. De eerste wedstrijd tegen de huidige koploper ging met 3-0 ver loren. De eerste set kwamen de Vero nica dames niet helemaal in hun spel en werd het 15-7; de tweede set lieten ze zich geheel overdonderen (15-4). De derde set was heel erg spannend. Veronica nam een voorsprong met 12-7, maar moest na een prima ge vecht met mooie ballen toch de eer aan Olympus geven (16-14). De Veronica dames gaven goed partij, maar Olym pus was gewoon beter. Dames Amigos 3-1 bekerwinst Maandagavond werd in Meulvliet een wedstrijd gespeeld voor de bekercom petitie, Een soort afvalrace want één verloren wedstrijd betekent uitschake ling. Smash '75 2 uit Breda speelt ook districtsklasse en staat op een 7e plaats. Amigos trad aan met zes speel sters. lna de Kunder was als eventuele wissel gekomen maar is nog steeds ge blesseerd. Anja de Wit. de spelver- deelster, zat op de tribune met een hoofd waar geen beweging inzat, een zgn. stijve nek. De eerste set begon hoopvol. In korte tijd was een 5-0 voorsprong opge bouwd. Maar Smash kwam terug en het werd 9-9. Daarna liep Smash uit naar 14-12, Amigos kwam weer terug naar 14-14 maar verloor de eerste set met 16-14. Perry Bakx mopperde even flink want er werd slecht gespeeld. Dit had blijkbaar resultaat, want de twee de set was in vijf minuten gepiept. Amigos won met 15-5. De derde set duurde wat langer maar Amigos bouwde een aantal goede aanvallen op. Met name Janet Vos, die een paar wedstrijden niet erg op dreef was. heeft maandag veel gescoord, sa men met Carla v. Unnik, die een flinke dreun kon geven en tevens een goed blok heeft. Trudy Hage kon in de eer ste twee sets de binnenkant van de lij nen niet vinden maar in de derde en vierde set werden een paar "kogels" afgevuurd op de tegenstander. Mariët Bakx, die nu als middenaan- valster is opgesteld, begint minder rond te tollen en beter te slaan. Ook heeft zij veel gescoord door haar ser vice. Al deze aanvalsters werden "ge voed" door Dori v.d. Steen en Nelly Breker, twee dames die iedere keer hard om die bal roepen. Overtuigd van de winst werd er in de vierde set wat vrijer gespeeld. Het was dan ook snel 15-4. Maandag een gewone competi tie-wedstrijd in Zundert. De wielercrosscompetitie in het dis trict Zeeland is nieuw leven ingebla zen. wat bleek tijdens de onlangs ge houden districtsvergadering in Krui- ningen. De vijf aanwezige comité's stelden een draaiboek samen en na een onderbreking van één jaar kunnen de crossers weer in Zeeland terecht. Naast dagprijzen zijn er extra geldprijzen te winnen in alle categoriën. KNWU-li- centiehouders en recreanten komen voor de start in aanmerking. Startschema: recreanten 30 min. en 1 ronde, liefhebbers en veteranen 30 min. en 1; junioren 35 en 1; nieuwe lingen 25 en 1; dames 25 en 1; nieu welingen dames 25 en 1; amateurs en profs 45 en I. Zaterdag is de eerste wedstrijd in Goes. 8 december in Poortvliet, 15 december in Koewacht, 22 december Wemeldinge en 29 de cember in Kruiningen. De kampioenen van de tafeltennisvereniging Anna Jacobapolder promoveren van de zesde naar de vijfde klas NTTB: v.l.n.r. Johan Burgers (30). Harrie Cosmann (53) en Ad Verhage (22). Elke maandagavond wordt er in ons dorpshuis getraind. AJP gaat onverstoorbaar verder op weg naar een volgend kam pioenschap. Aan wilskracht en teamgeest zal het ze zeker niet ontbreken. Met name Cosmann kwam tijdens de wedstrijden erg sterk over. Hij verloor in tien par tijen slechts één keer, evenals Verhage. Burgers verloor meer partijen, maar is desondanks een onmisbare schakel binnen het team. De dubbelwedstrijden, die men nogal eens verloor, vormen een zwak punt bij AJP. vooral nu men weer een klasse hoger gaat spelen en sterkere tegenstanders tegenover zich krijgt. In de laatste competitie-ronde heeft Smash 1 uit Sint Annaland zijn 2e plaats in de 4e klasse A behouden. Het kampioenschap was zaterdagmiddag niet meer te halen, aangezien leider Deso 4 vóór de wedstrijd al onbereikbaar was. Tegenstander TCS 1 uit Steenbergen, met Piet Ridderhof Men had alle aandacht voor het sportieve gebeuren en het amuse mentsgedeelte kwam pas later op de avond ruimschoots aan bod met het rad van avontuur. Deel nemers en publiek konden terug zien op een leuk avondje uit in eigen streek. Omtrent het deelne mersveld lijken de problemen voorbij te zijn, met 35 inschrijvin gen waren er 6 meer dan vorig Witte Andriesse zijn vertrokken. Leen Overbeeke is de nieuwste aanwinst. uit Oud Vossemeer in de gelede ren, moest in de Wellevaete met 7-3 het onderspit delven. De Smashers Martin vd Klooster, Christian van 't Hof en Henk vd Steen, die voor Johan Snoep in viel, zorgden voor een prima prestatie. Het 2e seniorenteam heeft ook in de laatste wedstrijd tegen Markiezaat 3 niet kunnen imponeren. Het 7-3 verlies bete kent dat het team waarschijnlijk op de laatste plaats in de 5e klasse zal eindigen. De junioren, die vo rige week hun kampioenschap verloren zagen gaan, stonden nu 1 punt toe aan Hotak 5. In Hooger- heide werd het een 5-5 gelijkspel. De 2e plaats met 15 punten is echter zeker. Bij de pupillen was het zaterdagmiddag "lest best". Zij wonnen hun laatste wedstrijd van deze competitie met 8-2 van Back Hands 6. Met frisse moed gaat het team bestaande uit Jacco Bruijnzeel, Vincent Fructuoso, Corné Gunter en leidster lna Fase op naar de volgende ronde. De weken zonder competitie gaan de Smashers trainen voor de kam pioenschappen van Tholen en Sint Philipsland op 22 en 29 de cember in De Wimpel te St. Phi lipsland. jaar. Het wielercomité had voor een iets andere opzet gekozen, nadat twee jaar geleden de KNWU- renners startgelegenheid hadden, was er nu ook ruimte voor bedrij- venteams. De Poortvlietse titel strijd bracht veel sfeer in Tolrust. De toekomst ziet er zonnig uit, want deze primeur werd enthou siast ontvangen. Microfonist Frits de Leeuw uit Fijnaart maakte re clame voor de Thoolse wielersport en hoopte dat er nog eens een ronde van het eiland Tholen komt. Met voldoende medewer kers en sponsors zijn er kansen om dit plan in praktijk te brengen. Het juryduo Mas Andriesse en Wim Bazen leverde weer prima werk af. Comitévoorzitter Rinus Quist reikte de bekers uit en be dankte de medewerkenden voor hun inzet. Trimgroepen dames 2 x 250 meter. 1. Ria Steenpoorte (Poortvliet) 26.3 sec., 2. Elly Melissen 26.9 sec., 3. Cora Beks 27.9 sec., 4. Francien de Neffe (Stave nisse) 30.8 sec. Trimgroepen-heren 2 x 500 meter. 1. Thijs Chapel 44.3 sec., 2. Piet v.d. Geest 48.4 sec., 3. Chris de Bruyn 49.8 sec., 4. Jos van Tilburg 50.5 sec., 5. Rob Mullië (Poortvliet) 55.2 sec.. Peter Boogaart reed I rit 29.2 sec. KNWU-dames 2 x 250 meter. 1. Petra van Tilburg 25.1 sec., 2. Heieen Hage (Sint-Maartensdijk) 26.0 sec., 3. Petra v.d. Stel 26.5 sec. KNWU-heren 2 x 500 meter. 1. Hans Lindhout (Sint-Maartensdijk) 43.5 sec., 2. Maas van Beek (Stavenisse) 47.6 sec., 3. Nap Hage (Sint-Maar tensdijk) 47.9 sec., 4. Corné Stoutjes- dijk (Sint-Maartensdijk) 48.2 sec., 5. Jos Schouwenaars, 48.3 sec., Izak Ha ge (Sint-Maartensdijk) 48.3 sec., 7. Dirk Uyl (Poortvliet) 48.4 sec., 8. Rei- nier Kole (Tholen) 48.8 sec., 9. Frank Breure (Sint-Maartensdijk) 51.4 sec., 10. Thijs Fase (Oud-Vossemeer) 53.7 sec. Fase had meer succes in de verloting, hij kon de hoofdprijs (half varken) af halen. Bedrijventeams 2 x 200 meter. 1. café "Tolrust" 42.0 sec., met Rinus Lind hout, Daniël Lucas en Frank Spijk. 2. Assurantiekantoor van Dijke 43.2 sec., met Jo Vermaas, Rneé Geers en Hans van Dijke. 3. Autobedrijf Niemantsverdriet 43.5 sec., met Jan Niemantsverdriet, Dick Uyl en Kees Eikelenboom. 4. Bloemenhandel Poot 45.4 sec., met Eric Poot, Carna Quist en Anja Geld hof. Binnen het wielercomité zijn enkele mutaties te noteren. Maarten Quist en BS

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1984 | | pagina 12