FA. J.J. DE VOS SANSUIDA-T500 HI-FI INSTALLATIE FA. aj. CONTANT EN ZN Dieleman bv "kenter eens kijken,. Cr ijzer- i&i sterke". artikelen 41 8.95 Het adres voor merk- speelgoed, zoals: "HET KLEIJNE WINKELTJE" P.J. DEURLOO EN ZOON SCHIPPERSWINKEL BLOEMSIERKUNST 'DALEM' BLOEMSIERKUNST 'DALEM' (J HOUT KUNST 1| Fa. G.P. Contant Zn. Dames opgelet!! Donderdag 22 november 1984 EENDRACHTBODE 15 Lego, steeds het nieuwste voorradig Amby toys en Kiddicraft Fleur- en Barbiepoppen Spelen en puzzles Marklin treinen enz. enz. Zie ook onze speelgoedfolder Bebouwdendam 1-3 Tholen tel.: 2499 Het geschenkenhuis woninginrichting Kerkstraat 18-26 Tholen 01660-2845 Stoofstraat 10 tel. 2810 Tholen Vier ook dit jaar surprise-avond met gezonde en voordelige lekkernijen van Contr' Escarpe 11Tholen Telefoon winkel: 01 660-2799 b.g.g. 2504 of 3257 Ook voor relatiegeschenken Reusachtige cadeautjes voor kleine prijsjes ^yiiarjxi s. &laem(/oeliek j I DE COMMODORE MICROCOMPUTERS VOOR ONDERWIJS, HOBBY EN BEROEP COMMODORE 64: DE MICROCOMPUTER MET ONEINDIG VEEL MOGELIJKHEDEN De nieuwe wintermode!!! Vlug naar de Bebouwdendam 8 Tholen duivenrubriek atletiek KM volleybal Tekening in open FLIPLANDS schaak kampioenschap Amerikaanse Volkskunst WAT 'KRUISWERK' BETEKENT .1L. ijzerwaren gereedschapper k bij ons ^verkrijgbaar m 43001 RADIO-T.V. VIDEO SPECIAALZAAK MOLENVLIETSESTRAAT 5-7 THOLEN TEL 01660-2505 TECHNISCHE DIENST RADIO-T.V. VIDEO SPECIAALZAAK MOLENVLIETSESTRAAT 5-7 THOLEN TEL 01660-2505 TECHNISCHE DIENST Tuner. Digitaal-afstemming. Quartz PLL. 6 FM en, 6 AM voorkeuzestations. Versterker Uitgangsvermogen 2 x 35 Watt, R.M.S. afzonderlijke hoog/laag-regeling, loudness. Cassettedeck. Tiptoetsbediemng, Dolby, Metal. Tuner, versterker en cassettedeck in één behuizing, slechts Met bijpassende platenspeler DA-P500 FG-servo, direct-dnve, dyn. element. Met bijpassend audiorack GX-T2, dubbele rookglas deuren, rookglas bovendeksel en zwenkwielen. (chroom) De komplete installatie voor Stereo apparatuur - elektrische/huishoudelijke apparaten Gat? - sanitair - elektrische installatie Dalemsestraat 5 - Tholen - Telefoon 01 660-25 81 Cm- Ruim 700 m2 kijk- en koopplezier U was van plan om stof te kopen kom dan nu eens binnenlopen. Stoffen te kust en te keur in vele dessins en kleur. Tijdens de St. Nicolaasactie moet u weten 10% korting dus niet vergeten. Ook voor ritsen, garen en knopen hoeft u niet meer ver te lopen. Voor Chemisch reinigen, het is echt, kunt u ook bij ons terecht. Tot ziens in MOSSEL- EN ZEEVISHANDEL (naast scheepswerf Van Duivendijk) i cTjaAatiaal fia. 4691 ^->£4 Tifiuten, j tel. 01660-3886 Oudelandsestraat 9 Tholen Tal. (01660) 2531 Drukkerij Offsetdrukkerij Uchtdrukkerlj Speelgoed Boekhandel Kantoorboekhandel wat er in de Oudelandsestraat bij DIELEMAN staat De 'homecomputeris niet meer weg ie denken uil onze maatschappij Tot voor kort was het hoofdzakelijk een apparaat voor hobby en vermaak, vandaag de dag is hel een krachtige microcomputer die iedereen in staat stelt om een nieuwe, fascinerende wereld Ie betreden Voor hobby, be roep ol onderwijs. Niet voor slechts kortstondige, maar voor zeer leerza me vrijetijdsbesleding in familiekring. Commodore iar wordt eon mens wijzer v« Houtjestouwtjesjassen marine en beige Vleermuisjacks marineblauw, zuiver wol Driekwartlange schippersoverjassen zwart Leidse zeeduffeljoppers (een kwaliteit voorjaren!) En natuurlijk: Werkschoenen, klompen, rubberlaarzen, lieslaarzen, waadpakken, warme schippersvesten, truien, en... alles op het gebied van olielampen, scheepsnavigatie en andere viktualiën. Ook voor St. Nico laas geschenken heeft u in onze winkel keus uit veel leuke dingen. Wij hebben al mooie plantenbakjes voor Grote sortering planten voor alle beurzen Sierpotten in alle maten Bloemen en bloemstukjes Bel 01660-2788 of kom kijken in onze winkel Koningin Julianastraat 44 Tentoonstelling de Zwaluw Oud-Vos- semeer Klasse 1 oude doffers: 1. E. Loos Hal steren 92,5 p.: 2. Comb, van Tilburg Halst. 92,5; 3. C. Loos Moerstraten 92,5 p.; 4. Gerwin Hoek Oud-Vosse- meer 92 p.; 5. A. van Meel jr. Bergen op Zoom 92 p.; 6. A. van Meel en zn. B.o.Z. 92 p.; 7. A. van Meel jr. B.o.Z. 92 p.; 8. M. de GraaffOud-Vossemeer 92 p.; E.V. voor A. van Meel en zn. B.o.Z. Klasse 2 oude duivinnen: 1. Antoon van Daalen Oud-V. 92,5 p.; 2. E. Loos Halst. 92,5 p.; 3. C. Loos Morstr. 92 p.; 4. Comb, van Tilburg Halst. 92 p.; 5. Antoon van Daalen Oud.V. 92 p.; 6. Mevr. Loos Moerst. 92 p.; E.V. C. Aarden Oud-V. Jarige doffers: 1. E. Loos Halst. 92,5 p.; 2. G. Loos Halst. 92,5 p.; 3. Mevr. C. Loos Moerstr. 92 p.; 4. Ant. van Daalen Oud-V. 1 92 p.; 5. C. Loos Moerstr. 92 p.; 6. B. Mulders B.o.Z. 92 p.; 7. J. van Ballegooij, Oud-V. 92 p.; E.V. voor J. Potappel Oud.-V. Klasse 4 jarige duivinnen: 1. E. Loos Halst. 92 p.; 2. Mevr. C. Loos Moerstr. 92 p.; 3. J. Potappel Oud-V. 92 p.; E.V. voor P. Hommel J.zn. Klasse 5 jonge doffers: 1. E. Loos Halst. 92 p.; 2. Jac. Vaders Oud-V. 92 p.; 3. B. Mulders B.o.Z. 92 p.; 4. C. Cools Nieuw Vossemeer 92 p.; 5. B. Mulders B.o.Z. 92 p.; 6. F. Clarijs, Halst. 92 p.; 7. B. Quist, Oud.V. 92 p.; 8. J. Potappel 92 p. Oud-V.; 9. A. van Meel jr. B.o.Z. 92 p.; 10. P. Hommel J.zn. 91,5 p.; 11. R. Voormeulen Oud- V. 91,5 p.; 12.B. Mulders B.o.Z. 91,5 p.; 13. Jac. Vaders Oud-V. 91,5 p. Klasse 6 jonge duivinnen: 1. Comb, van Tilburg Halst. 92 p.; 2. J. Potappel Oud-V. 92 p.; 3. A. van Meel en zn. B.o.Z. 92 p.; 4. El. Loos Halst. 92 p.; 5. C. Keyzers Halst. 91,5 p.; 6. M. de Graaff Oud-V. 91,5 p.; 7. D. Istha Oud-V. 91,5 p.; 8. M. Moerland Oud- V. 91,5 p.; 9. L. van der Kleyn J.zn., Tholen 91,5 p.; 10. Mevr. C. Loos, Moerstr. 91,5 p.; 11. Ant. van Daalen Oud-V. 91,5 p. Klasse 7 late doffers: 1en 2. L. van der Kleyn Tholen 91 en 90,5 p. Late duivinnen: 1F. Clarijs Halst. 91,5 p.; 2. A. Kooien Nieuw-V. 91 p.; 3. J. Potappel Oud-V. 91 p.; mooiste doffer tent. st. E. Loos Halst., mooiste duivin A. van Daalen Oud-V. Tijdens de Spado-prestatieloop in het prachtige natuurpark bij Lievensberg verschenen ook een aantal Oud-Vos- semeerse atleten aan de start. Geert Oerlemans liep de tien kilometer in 43.50 min. Op de 15 km, die werd ge wonnen door Minus Schoonen in 51.1 min. finishte Piet Etienne in 62.42 min. met tussentijden van 20.22 en 41.25 op respectievelijk 5 en 10 km. Dick Vaders bereikte de eindstreep in 65.46 min. met een tussenstand van 20.32 en 42.47 min. Ko Havermans kwam binnen in 72.55 min. na tus- senscores van 22.52 en 47.40. Linden vergrootte de marge met een afstandsschot tot 3-5, wat tevens de einduitslag was. Emergo 3-BKC 5 BKC scoorde al snel 0-1, waarna Emergo het heft in handen nam met een voorsprong van 2-1. dankzij doel punten van Aart Reedijk en Erwin Stapel. BKC kwam terug en liep voor rust uit naar 2-4. Emergo was aange slagen, waardoor BKC na rust de voorsprong vergrootte tot 2-6. Vlak voor tijd kwam Emergo nog terug tot 4-6, dankzij doelpunten van Reedijk en Karin Bout. Emergo aspiranten-Kieviten D. De aspiranten speelden thuis tegen Kieviten D. De Emergo aspiranten wonnen de wedstrijd vrij simpel met 7-0. Voor rust was het twee keer Ar nold Verjaal die van onder de korf scoorde. Na de thee voerden onder andere Verjaal (met een afstands schot), Karolien vd Meer en Jan Duine de stand tot 7-0 op. Emergo 1-Oranje Wit 1 De teams van Emergo speelden hun eerste mikro-wedstrijden: Het eerste en derde thuis tegen respectievelijk Oranje Wit 4 en BKC 5. Qua spel draaide het allemaal redelijk en werd de bal door de Emergo-spelers goed rond gespeeld. Werkelijke kansen creëerde men echter niet, terwijl de afstandsschoten van een bedenkelijke allure waren. Dit had tot gevolg dat Emergo pas na rust tot scoren kwam, via een afstandsschot van Dicky vd Linden. Oranje Wit scoorde voor rust, via goede combinaties en sterk spel' onder de korf, vier doelpunten. Na de pauze kreeg Emergo meer greep op de wedstrijd, maar niet voldoende om een nederlaag af te wenden. Na het doel punt van Van der Linden liep Oranje Wit verder uit naar 1-6. Maddy Bijl bepaalde hierna via een doorloopbal de eindstand op 2-6. Korbatjo 2-Emergo 2 Het tweede van Emergo ontmoette in Oud Beijerland de gevreesde tegen stander Korbatjo 2. Tot aan de rust bleven beide ploegen op gelijke hoog te, dankzij doelpunten van Emergo- spelers Tony Klomps en Hans de Ko ning. Na rust werd het betere spel van Emergo uitgedrukt in meer doelpun ten. Het team liep vrij vlot uit naar 2-4, door een afstandsschot van Ineke de Graaf en een doorloopbal van Tony Klomps. De thuisclub kwam hierna nog wel terug tot 3-4, maar Jasper vd lx* :;s5.' Veronica h.2 wederom zwak. Maandagavond speelde het heren team Veronica 2 tegen Meilust 1 in sporthal Tuinwijk. Opnieuw bleek al snel dat het Veronicateam nog steeds geen sluitend geheel vormt. Evenals vorige weken werd er slordig gespeeld, waarbij vooral het slechte verdedigen de spel van de Veronica heren opviel. De service van de tegenpartij werd slecht verwerkt en de set-uppers, Henk Fransen en Piet van Zijst, wachtten tevergeefs op een goede pass. Vooral Franssen werd vaak in de pro blemen gebracht daar passes zeer scherp op, of over het net werden ges peeld. Hierdoor werd Veronica snel op een achterstand gezet, en door het voortdurende slechte spel werd de set prijsgegeven met 15-6. In de tweede set werd set-upper Piet van Zijst gewisseld voor René Janssen, die de laatste wedstrijden steeds beter gaat spelen maar nog steeds kampt met gebrek aan routine. Weer viel het op, dat het spel van Veronica nog zeer slordig verloopt. Hierdoor was het mogelijk dat de tactische ballen van Meilust rustig neervielen, terwijl de mannen van Veronica verstomd toe keken. De twee time-outs, met daarin de "pep-talks" van coach Henk Note- boom waren dan ook hard nodig. Maar zelfs dit kan de mannen van Veronica nog niet bewegen tot beter spel. De tweede set werd dan ook gewonnen door Meilust dat Veronica zeer dank baar was, want ook zij konden het spel niet maken. Pas in de derde set ontwaakten de mannen van Veronica, en werden er goede aanvallen opgebouwd aan de linker- en rechterzijde. Blijkbaar beseften de Veronica spelers dat ze nog wat goed te maken hadden en er werd goed gesmasht door Peter v.d. Rhee, Wim Poot, maar vooral Ti- nus Suurland. Nu bleek ook dat als het moet er best een redelijk verdedigend spel gespeeld kan worden. Daarom was het ook verdiend dat Veronica de derde set won met 15-11. Nu het Veronica team weer redelijk compleet is moet het in de volgende wedstrijden mogelijk zijn beter spel te tonen, maar dan hopelijk wel vanaf de eerste set. Eindstand Meilust 1 - Vero nica II 1-2 Na de derde speelavond, met nog één partij voor de boeg, is er een duidelijke afscheiding gekomen in de ranglijst. Voor de hoogste drie plaatsen komen nog maar vier mensen in aanmerking, voor de eerste twee plaatsen zijn nog drie schakers-kansliefhebbers. Van daag is er nog volop spanning te ver wachten, mede gezien de grote kans op beslissingspartijen. De prijsuitreiking zal pas omstreeks 23.00 uur plaatsvin den door burgemeester T.A. Vogel. Tussenstand na de derde speelavond. 28 p. H. Jansens en J. Walpot; 26 p. M. Verkerke; 22 p. R. v. Nijnatten; 21 p. R.C. Ladan; 20 p. Mevr. M. Jansens; 18 p. A. Hoofdman, G. Meeuwsen, R. v. Loon, A. Glimmerveen; 17 p. R. Faasse; 16 p. A. Verwijs; 15 p. H. Cosmann; 14 p. H. Nijpets, R. v.d. De volkskunst van de Verenigde Staten is alleen maar een bijpro- dukt van het bedrijvige mengel moes van rassen waaruit Amerika voortkwam, maar toch roept ze op levendige manier de sfeer op van de stadjes en de hofsteden van de 18e en de 19e eeuw. Het is een wereld van spulletjes van krijt en handenarbeid, van eenvoudige meubels, weefsels en schilderijen, en bovenal van gebeeldhouwd en gesneden hout. Veel houten voor werpen dragen duidelijke ken merken van het geboorteland van de maker, zoals de uit hout ges neden vogels van Wilhelm Schimmel, een Duitse immigrant. Andere staan volkomen op zich zelf, bijvoorbeeld de modellen van aanvallende Indianen, die door een houthakker gemaakt zijn op de avonden dat hij in een af gelegen kamp niets te doen had. Niets anders dan zijn eigen ogen en een instinctieve bekwaamheid hebben aan deze ruwe maar boeiende figuurtjes een eigen leven gegeven. Zulk houtsnijwerk was gewoonlijk het werk van een ambachtsman of boer in zijn vrije tijd. maar er waren ook rondrei zende houtsnijders, met niets dan een knipmes en een glasscherf, een overgeschoten stuk grene-of cederhout in een pronkstuk voor de schoorsteenmantel verander den. Ceder en wit grenen waren de favoriete houtsoorten bij het houtsnijden. Ze hebben een prak tische zachtheidsgraad. Daarmee konden aan de ene kant am bachtslieden die geoefend waren in populaire werkwijzen, circus- en kermisdieren afleveren die boordevol leven en tot in details karikaturaal waren. Aan de ande re kant konden makers van lok vogels voor de jacht, of ze nu amateur waren of het Voor hun beroep deden, met deze hout soorten een verfijnde eenvoud bereiken. Maar de werkelijke be koring van het houtsnijwerk in de Amerikaanse volkskunst is de ge varieerdheid van vormgeving. Klein, R. Nijpels, S. v.d. Velde; 12 p. P. Reijngoudt; 11. M. Lupker; 10 p. L. Vermeij. 5e ronde A. Hoofdman - H. Jansens 0-1; J. Walpot - G. Meeuwsen 1-0; M. Verkerke - Mevr. M. Jansens 1-0; R. v.d. Loon - R.C. Ladan 0-1; R. v.d. Nijnatten - H. Nijpels 1-0; R. Faasse - A. Verwijs 1-0; R. Nijpels - A. Glim merveen 0-1; M. Lupker - L. Vermeij 1-0. 6e ronde R.C. Ladan - H. Jansens 0-1; A. Hoofd man - J. Walpot 0-1; H. Nijpels - M. Verkerke 0-1R. Faasse - R.v. Nijnatten 0-1; G. Meeuwse - mevr. M. Janssens 0-1; R. v.d. Klein - R. v. Loon 0-1L. Vermeij - A. Glim merveen 0-1H. Cosmann - R. Nijpels 0-1A. Verwijs - M. Lupker 1-0. Competitie DSVF Onderlinge competitie schaken junio ren Jac de Reus - Egiene Nijpels 1-0; Han Breeman - Den Reijngoudt xh - '4; Kees Verkerke - Mon Fledderus 1-0; Kartie Nijpels - Ike Verwijs 0-1; Jer Breeman - Martin Breeman 1-0. Voor de N.B.S.B. heeft het Fliplandse viertal met 2-2 tegen Putte gelijkges peeld. in de avondcompetitie is Dinteloord, dat donderdag 13 december in St. Philipsland tegen D.S.V.F. speelt nu hun grootste belager. R. v. Nijnatten - A. Wigmans 1-0; C. Verdoorn - S. v.d. Velde 1-0; J. Walpot - J. v.d. Schot 0-1J. v.d.Pas - H. Nij pels 0-1 Voor veel mensen is de kruisvere niging gelijk aan een wijkver pleegster op de (brom)fiets. Wei nigen weten hoe belangrijk het werk van de kruisvereniging is voor duizenden thuis verblijvende zieken. De cijfers geven een imposant beeld van het werk, vooral wan neer men bedenkt, dat achter die cijfers evenzoveel hulpbehoeven de mensen verborgen gaan. Landelijk hadden de kruisvereni gingen vorig jaar 133.710 zieken thuis in zorg. Daarnaast werden preventieve huisbezoeken ge bracht aan ruim 1 miljoen men sen. In totaal legden de ca. 4500 wijkverpleegkundigen en ca. 1000 wijkziekenverzorgenden niet minder dan 8.365.699 huisbezoe ken af. Het grootste deel van die huisbezoeken betrof curatieve patiënten, dus zieken, nl. 6.203.979. Haast een kwart - namelijk 1.949.295 van de huisbezoeken had een preventief doel. Deze huisbezoeken waren dus bedoeld om ziekte te voorkomen, de ge volgen van chronische ziekte of handicap te stabiliseren etc.; ca. 13% van die preventieve huisbe zoeken was gericht op de zuige ling- en kleuterzorg. De 'echte' patiënten kregen gemiddeld per patiënt ruim 46 huisbezoeken; de mensen bij wie een preventief be zoek werd afgelegd, zagen de wijkverpleegkundige gemiddeld 1,6 keer bij hen thuis. Wanneer men deze cijfers op zich laat inwerken, kan men niet an ders dan concluderen, dat de kruisverenigingen een geweldig belangrijke rol spelen in de Ne derlandse gezondheidszorg. Bij duizenden zieken komen de wijkverpleegkundigen en wijkzie kenverzorgenden dagelijks op huisbezoek (2.182.754 dagelijkse huisbezoeken) In totaal dienden zij 1.512.587 injecties toe. Wanneer u daar dan nog bij telt, dat het kruiswerk in 116.791 ge zinnen kraamzorg leverde (dat is bij 68,6% van alle levend gebore nen), dat 97% van alle zuigelingen en 90% van alle kleuters met hun ouders naar de consultatiebureaus voor zuigelingen en kleuters kwa men (zo'n slordige 2,7 miljoen consulten op ca. 6000 bureaus), dat er door het hele land honder den cursussen voor aanstaande en jonge ouders werden gegeven, dat de diëtisten van de kruisvereni gingen vele duizenden consulten gaven, dat er honderden cursus sen met betrekking tot gezonde voeding, afslanken, zieken ver zorgen thuis etc. gegeven werden, dat duizenden vrouwen zwanger- schapsgymnastiek kregen en eveneens duizenden bejaarden bejaardengymnastiek en andere activiteiten op het gebied van be ter bewegen, dat er honderddui zenden verpleegartikelen werden uitgeleend uit de uitleenmagazij nen. waarover elke kruisvereni ging beschikt - dan krijgt u een beetje een beeld, wat 'kruiswerk' in ons land betekent. In totaal hadden 1.187.383 men sen in 1983 direct met het kruis werk te maken wat huisbezoeken betreft (dat is 8.3% van de bevol king). Daarnaast kwamen nog eens honderdduizenden mensen in contact met de kruisvereniging door het lenen van verpleegarti kelen, het volgen van cursussen en lezingsavonden, de spreekuren van de diëtisten, en wijkverpleeg kundigen, etc. Het is dan ook geen wonder, dat circa 3 Vi miljoen gezinnen en en kelingen lid zijn van de kruisve reniging - [1 M M i n ijjp r -KJ markt 26 telefoon 01 660-2480 G E R E.E D S CJjSSÏ Klauw hamer Prima stalen klauwhamer met rubber handgreep voor een beter houvast. voor 19,95 Bestrijdt vocht, kondens en schimmel in kelders, keukens, kasten, gara ges enz. Vocht verdwijnt waar de vochtvreter verschijnt. IVan 19,^0 voor voor 13,90 Steek beitelset 3-delig met houten l hechten 6-12-18 mm. A Van 54,50 voor 39,00 Slijpmachine forrock, Al uw gereedschap nu blijvend scherp. Een brede en smalle slijp steen met een diameter van 150 mm. ^Van 289.00 A voor 189,00 Soldeerpistool Met soldeerstift van koper voor de beste warmte- geleiding. Cap. 100 1 Watt. ^Van Makita Decoupeerzaag 45,20 voor 35.00 Zeer licht en handzaam model Zaagdiepte 50 mm. 201,00 voor voor 149,00 Bankschroef Prima bankschroef voor de hobby-ist. Bekbreedte 75 mm. Slechts 33,95 I Bekbrei ^Slechts Metaal- boorset 19-delige set in HSS- kwaliteit. 1-10 mm in stevige metalen casset te. kvan 35,00 voor 25,00

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1984 | | pagina 15