Muziekles en Meulvliet doen welzijnscommissie schrikken Isolatie halveert muziekhinder in de Kruittoren Tholen Actie voor nieuwe uniformen van Oud-Vossemeerse muziekvereniging Toezichthouder Zeeuws Landschap: eierrapers Vleeskeuring rijkszaak Voorzieningen Jong Vosmaer Donderdag 22 november 1984 EENDRACHTBODE 11 Vraagteken bij tegenhanger Paspartoe Tholen De uit raadsleden bestaande welzijnscommissie heeft woensdagmiddag gerea geerd op discussies in de commissies jeugd- en jongerenwerk, sociaal-cultureel werk en sport. Daarbij kwam de tweede jeugdvereniging in Tholen, het muzie konderwijs en het onderhoud van Meulvliet ter sprake. Flinke portemonnee STEMMEN VAN LEZERS Wateroverlast plan Noord St. Philipsland Jeugdvereniging Bibliotheekkosten heet hangijzer Raad stelt materiaal beschikbaar De gemeenteraad heeft maandagavond geld beschik baar gesteld om de geluidhinder van het repetitielo kaal van Concordia met bijna de helft terug te bren gen. VVD en PvdA riepen b en w op voor andere muziekverenigingen in soortgelijke gevallen eenzelf de gedragslijn te volgen. Over één kam Gelijke monniken Drankmisbruik Streekmuseum Meer informatie Met het zestigjarig bestaan, volgend jaar mei, wil de Oud-Vossemeerse muziekvereniging(OVM) in nieu we uniformen optreden. Daarvoor wordt maandelijks oud papier opgehaald, maar ondanks de hoge pa- pierprijzen, komt men nog geld tekort. Daarom wor den er 2000 fotokaart- en kwartetspellen uitgegeven, die 5000 gulden kunnen opleveren. Het Zeeuws Landschap heeft voor de afgelegen ob jecten op Tholen/St. Philipsland een parttime toe zichthouder aangesteld op basis van onkostenvergoe ding. Meerdere keren zijn overtredingen van de toe gangsvoorwaarden in de Bruintjeskreek bij St. Phi lipsland geconstateerd. Er blijken daar veel eierrapers actief te zijn. Grotere rustzone Gratis toegang in Zeeuws Museum Pleegouders organiseren zich Bij verhuizing a.u.b. tijdig een adreswij ziging sturen aan Een- drachtbode, Postbus 5, St. Annaland of aan uw bezorger. Raadslid I.C. Moerland(pvda) verwonderde zich over de grote bedragen die dorpshuizen en sportzalen vergen in vergelijking met sportvelden. "Meulvliet is wel de uitschieter. Je schrikt ervan: 33.000 gulden voor reparatie van het platte dak van de sporthal. Hoe is dat mogelijk voor een nieuw gebouw? En dan gemeen tewerken, die is 275 uren, dat is twee maanden, bij Meulvliet aan 't werk." Het exploitatietekort 1985 van 237.772 gulden bestaat uit 192.644 kapitaallasten, 220.827 perso neelskosten, 280.508 onderhoud en overige(inclusief loonkosten gemeentewerken), totaal 693.979 kosten verminderd met 456.207 gulden inkomsten. Wethouder P. van Schetsen toon de zich niet erg ingenomen met kritiek in de commissie sportza ken op de onderhoudskosten van Meulvliet. "De commissie heeft nog een stukje gewenning nodig. Ieder kan toch in de stukken dui delijk zien waar de kosten van daan komen: 70.000 gulden water en energie bijvoorbeeld en die 275 uren van gemeentewerken zijn voornamelijk van de plantsoe nendienst. Ten aanzien van het dak zijn de goten de oorzaak van de kostenpost. Na 3 a 4 jaar zijn die aan vernieuwing toe. Daar kun je inderdaad vraagtekens bij zetten", zei de wethouder. Raads lid Moerland vond 't daarentegen terecht dat er vragen gesteld wer den over 33.000 gulden dakherstel bij zo'n nieuw gebouw. Ten aanzien van de muziekschool zei het PvdA-raadslid de kritiek van commissielid Kers op de mu- ziekschool('elitair') gedeeltelijk te kunnen onderschrijven. "Je moet een flinke portemonnee meene men om muziekonderwijs te kun- In de bijdrage van K. de Graaf, di recteur Centrale Dienst Gemeen tewerken, over de wateroverlast plan Noord St. Philipsland is in de eerste kolom ten onrechte het woord 'alleen' vermeld. "Ik herkende mij althans niet al leen in de meningen, die aan de directeur toegeschreven werden,' stond er in de EB van 15 november. Het woord 'alleen' hoorde daar niet in thuis. Gaarne wil ik nog enkele kantte keningen plaatsen bij het inge zonden stuk van de heer K. de Graaf, direkteur Centrale Dienst Gemeentewerken, in de Een- drachtbode, van 15 november. Toen ik mijn woning in de Mos- selkreekstraat aan de rand van plan Noord in 1972 ging bouwen, werd door de toenmalige opzich ter van de Centrale Dienst Noord-Zeeland het peil aange ven. Je mocht dan met de vloer van je woning een zeker aantal centimeters boven de as van de straat, maar beslist niet hoger. Om te beginnen moest je dan eerst zo'n 50 a 60 m3 grond verwijderen of afvoeren. Dit was op zich zelf niet zo erg geweest, maar de plaats waar ik bouwde staat bekend als één van de laagste plaatsen van het dorp. Er stond met de ramp in 1953 nog water, toen het in het oude Karreveld al verdwenen was. De toenmalige wethouder P. Mol heeft het in 1953 gedaan gekregen om bij de 5 woningen aan de Oostdijk, - ter hoogte van de later aangelegde Mosselkreekstraat- het vloerpeil een halve meter te verhogen. Een zeer helder inzicht van deze bestuurder, welke ook zelf eigenaar was van één dezer woningen, maar overigens zeer goed wist hoe laag het hier was. Nimmer hebben deze mensen meer last gehad van waterover last. Op nog geen 100 meter af stand van deze plaats stond bij mij enkele weken geleden 20 cm grondwater onder de vloer, wat overigens aan je woning niet ten goede komt. De plaats waar het hier over gaat, is ook een "Karreveld". Men kan dit heel duidelijk zien aan het hoogteverschil aan weerszijden van de Oostdijk. De heer de Graaf merkt op dat drainage moet lozen op polder water. Inderdaad, dat zou moeten kunnen. Zou men echter in de Mosselkreekstraat en meerdere straten in plan Noord gaan drai neren "op voldoende diepte" zoals de Graaf schrijft, blijft voor mij de vraag waar men dit op polderwater kan lozen. Jammer dat ik en met mij vele bouwers in plan Noord de bouw- plank geen 20 centimeter naar boven gedaan hebben. Dan had al deze narigheid van waterlast en dergelijke geen plaats gehad. J. Kempeneers Mosselkreekstraat 12' Sint Philipsland nen krijgen. Als je uitrekent wat het per leerling kost, is 't om van te schrikken. Het prikt, dat alleen een bepaalde groep ervan gebruik maakt. De drempel zou verlaagd moeten worden, maar die grotere toegankelijkheid kost de gemeen te weer teveel", aldus Moerland. Chef welzijn A.G. v.d. Sande wees erop, dat 98% van de kosten per soneelslasten zijn. "Het rijk stelt eisen en in die sector wordt er met vrij hoog gekwalificeerde mensen gewerkt. Bij andere welzijnszaken gaat 't om licht betaalde vrijwilli gers." Uit de discussie bleek, dat het muziekonderwijs per leerling 400 tot 600 gulden vergt. In de com missie sociaal-cultureel werk was ook nog gesproken over de aan stelling van een muziekconsulent om onderwijzers van lagere scho len te begeleiden. Moerland was het met raadslid P. van Belzen Unaniem ging de Thoolse ge meenteraad maandagavond ac- coord met het treffen van voor zieningen op de zolder van de Vossenkuil ten behoeve van Jong Vosmaer. De jeugdclub krijgt wa terleiding, elektriciteit, verwar ming, lambrizering, isolatie en brandbeveiliging. Voor de inrich ting moeten de jongeren zelf zor gen, evenals voor een bar, zithoek en een verfje. Raadslid J. v.d. Heuvel(VVD) vond dat een goede zaak, zodat een bestaand gebouw intensiever benut kan worden. Th. Aarnoud- se(SGP) zei daar al eerder voor gepleit te hebben. Hij vond wel, dat medehuurders geen hinder van de jeugdclub mogen onder vinden. Aarnoudse vroeg zich af, waarom er een bar nodig is gezien de aanwezigheid van een beheer der in de Vossenkuil. "De bar is slechts een meubel om wat sfeer te bereiken, maar even als in Meulvliet is met de beheer der een aparte overeenkomst ge maakt voor de jeugdclub", ant woordde wethouder Versluijs. Hij liet raadslid I.C. Moerland(PvdA) nog weten, dat de voorzieningen in goed overleg met Jong Vosmaer aangebracht worden. Ook met de beheerscommissie is overleg ge pleegd. eens. dat een deel van de lessen algemene muzikale vorming wel op de lagere scholen te geven was. Over de nieuwe stichting Jeugd- en Jongerenwerk Tholen in op richting had het PvdA-raadslid ook vragen. "Een nieuwe jeugd club erbij betekent weer 3000 gulden. Daar ben ik van ge schrokken. De stichting zegt ook niet in Meulvliet te willen omdat het jeugdhonk teveel aan Paspar toe gebonden is, maar dat is onzin. Een gemeenschapsgebouw is noch aan Paspartoe noch aan één of andere vereniging gebonden", aldus Moerland. Van Belzen stoorde zich aan de horecafunctie die de nieuwe stichting wil uitoefenen. "Het sympathieke van Paspartoe was juist, dat ze ook geen zwakalco- holische dranken schenken. Ho reca heeft niks met jeugd- en jon gerenwerk te maken", zei het RPF/GPV-raadslid. "Dat is niet tegen te houden. Zorg dat er iemand vakbekwaam is, zoals de stichting wil", aldus Moerland daarentegen. "Vijfennegentig procent van het jeugd- en jongerenwerk verstrekt alcohol. Men wil een brug slaan tussen de bars en het jeugdwerk en wel op verantwoorde wijze", zei v.d. Sande. In samenwerking van Paspartoe en de nieuwe stichting zag hij weinig heil. "Vanaf het begin hebben we dat al geprobeerd, maar tijdens de besprekingen bleken er principiële verschillen te zijn", aldus de chef welzijn. Van Belzen was somber gestemd over de bibliotheekkosten. In stukken van Bevelandse gemeen ten had hij gelezen, dat 't er voor de gemeente Tholen heel lelijk gaat uitzien. "Gemeenten die geen bibliobussen hebben, zijn 't haasje." Ook Moerland was die mening toegedaan. "De biblio theek wordt het hete hangijzer voor onze gemeente gezien de uitleenposten." Over de aanleg van fietscrossba- nen zei het PvdA-raadslid, dat b en w de aanleg van de andere ba nen niet alleen van de resultaten in Stavenisse moesten laten af hangen. Daar is deze zomer de eerste gemeentelijke fietscross- Dichtmaken van een aantal raamopeningen in het voormalige kerkgebouw in de Kruittoren bleek met name voor de aangren zende panden niet afdoende om de klachten op te lossen. Een zo genaamde buigslappe voorzet wand zou volgens b en w aan de overlast een einde maken. De koninklijke muziekvereniging maakt zowel voor de harmonie, als voor de drumband en de ma jorettes gebruik van het repetitie lokaal. De gemeente stelt het iso latiemateriaal ter beschikking en de vereniging doet 't werk. J.L. van Gorsel(VVD) viel het op, dat er in juli al een gesprek met de bewoners en de muziekvereniging was geweest en in november krijgt de gemeenteraad pas een voorstel om daadwerkelijk iets aan de ge luidhinder te doen. Hij droeg alle muziekverenigin gen een goed hart toe en daarom wilde het VVD-raadslid ze alle vier over één kam scheren. Oud- Vossemeer heeft een eigen repeti- tielokaal(zaal Odeon in de Veer- straat), St. Maartensdijk huurt de voormalige kleuterschool en St. Annaland heeft een eigen lokali teit van de gemeentefvoormalige gymzaal Bierensstraat). Van Gor- sel wilde weten, wat de gevolgen voor die drie waren van de steun aan Concordia. Ook I.C. Moerland(PvdA) was nieuwsgierig naar de lijn naar an dere muziekverenigingen. P. van Belzen(RPF-GPV) vond 't een goede oplossing. Alleen vroeg hij zich af, of de halvering van de ge luidhinder theorie of praktijk was. Anders zouden er nog wel verras singen tevoorschijn kunnen ko men. "Dat is de theoretische verwach- tingswaarde", antwoordde wet houder J. Versluijs. Hij schreef de vertraging tussen juli en novem ber toe aan tussentijdse metingen. Het dichtmaken van de ramen kon destijds uit de onderhoud- spost gebeuren, maar nu is de uit gave veel hoger. Overigens achtte de wethouder de situatie niet vergelijkbaar met an dere muziekverenigingen. St. Maartensdijk heeft bijvoorbeeld een gesubsidieerd tarief voor de huur, in St. Annaland blijft het gebouw eigendom van de ge meente. Het contract met Accele rando is nog niet helemaal rond in verband met gebruik van het ge bouw door de schietvereniging. Het is passend ook in Oud-Vosse- meer wat te doen aan gemeente lijke medewerking, in één of an dere vorm, zei de wethouder. "Als het inderdaad gelijke mon niken, gelijke kappen is, moet het contract met Accelerando worden herzien", vond VVD-fractieleider M. van Damme. "Daarin staat namelijk dat voorzieningen die nodig zijn om te voldoen aan he dendaagse milieu-eisen, voor re kening van Accelerando komen." Versluijs bevestigde dat, maar hij wilde die bepalingen toch hand haven om zelfwerkzaamheid zoals Concordia in Tholen nu doet, te kunnen afdwingen. SGP-raadslid M. Dijke had in het verslag van de bijeenkomst met de bewoners van de Kruittoren iets gelezen over klachten over drankmisbruik bij Concordia. Burgemeester Baerends ant woordde, dat die klachten tot één feestelijke bijeenkomst terug te brengen waren. "Er is met Con cordia overeengekomen, dat er geen feesten meer in het repeti tielokaal worden gegeven. Het gebouw mag alleen voor muziek lessen en voor bestuursvergade ringen worden gebruikt. De om wonenden weten dat ook", aldus de burgemeester. baan geopend aan de Pilootweg, maar het gebruik zou minimaal zijn. Moerland vroeg verder aandacht voor het groot verloop bij de ve renigingen. Als de contributies verlaagd worden om de bereik baarheid voor jongeren te vergro ten, daalt ook de gemeentelijke subsidie. Hij wilde ook weten, in hoeverre reseryeringen mogelijk zijn met winst uit de kantine. "Als de reservering zinvol is, on beperkt", antwoordde wethoirder Van Schetsen. Ten aanzien van de terugloop van de ledentallen wees hij op de keuzemogelijkheden. "Meerdere lidmaatschappen is voor velen een probleem gewor den. Daarom gaat men van 3 naar 2 en van 2 naar 1 lidmaatschap. Naast dat financiële aspect is het aantal mogelijkheden in de sport omvangrijk en nog breder gewor den. We zouden dat in de com missie sportzaken allemaal eens op een rijtje moeten zetten", aldus de wethouder. De commissie adviseerde b en w positief om de bestaande schuur bij het streekmuseum uit te brei den, waarmee de Meestoof dan tien jaar vooruit kan. De kosten zullen meer dan 75.000 gulden' bedragen. De bestaande ruimte is al overvol en nu de peuterspeel zaal in het eigen gebouw mag blijven, moet er voor het streek museum wat anders gebeuren. Ten aanzien van de begroting van de stichting Welzijn voor Ouderen van 127.000 gulden, terwijl ze met 81.508 gulden toekomen, sprak VVD-raadslid J. v.d. Heuvel van een 'financieel spelletje'. "Je moet geen gelden opvoeren die ze el ders krijgen." Hij somde o.a. 6500 gulden op voor reizen en 11.000 gulden voor administratiekosten. Van de Sande erkende dat er in derdaad een spel gespeeld- was. "De begroting was ook voor het ministerie bestemd en we wilden een even hoge subsidie binnenha len als andere stichtingen krij gen." Overigens had hij niet veel hoop meer dat dit zou lukken ge zien de negatieve ervaringen in voorgaande jaren. Raadslid v.d. Heuvel pleitte er voor om de mensen die belang stelling tonen commissievergade ringen op de publieke tribune mee te maken, meer informatie te ge ven. "Dat is vrij summier, zo heb ik zelf ervaren. Bovendien zouden de commissieleden tijdens de dis cussie meer begrip voor de be langstellenden moeten opbrengen door niet over nummers te praten, maar werkelijk te zeggen over welk onderwerp 't gaat. Er is meer aandacht nodig voor openbaar heid van bestuur. Voor mij hoeft 't niet meer als ik als belangstellen de op de publieke tribune niets weet", zei het VVD-raadslid. Moerland was 't daarmee eens. Hij wilde ook geen twee commis sievergaderingen op 1 avond zoals met sport en jeugd- en jongeren werk was gebeurd. Wethouder van Schetsen gaf toe, dat 't geen eenvoudige zaak is om de discussie te volgen. "Dat geldt ook voor de raadsvergaderingen. De agendapunten met toelichting hebben echter uitvoerig in Tho- lenderwijs gestaan. Tijdens de discussie moet ook rekening ge houden worden met belangstel lenden. We betreuren het, dat die er zo weinig zijn. Intern bekijken we, wat eraan te doen valt." Raadslid Van Belzen wilde geen papierwinkel en ambtenaar v.d. Sande opperde de mogelijkheid van het ter inzage leggen van stukken, op verzoek toesturen of het op de tribune beschikbaar houden van agenda's met toelich ting. B en W zullen 't bekijken. Het voorstel tot opheffing van de gemeenschappelijke regeling Vleeskeuringsdienst kring Zee land benoorden de Westerschelde per 1 januari 1985, kreeg maan dagavond in de Thoolse gemeen teraad ieders instemming. Deze zaak kan ook beter door het rijk gebeuren, zei VVD-raadslid J.L. van Gorsel. Hij was wel be nieuwd naar de gevolgen voor de slagers en vroeg waarborgen voor handhaving van de noodslacht- plaats in Poortvliet. Van Gorsel pleitte tevens voor meer informa tie over het meegeven van kada vers van kleine huisdieren en het afgeven van ontvangstbewijzen. Wethouder L.J. Koopman be schouwde de opheffing van de gemeenschappelijke regeling als een formele zaak. "Praktisch is de vleeskeuring eigenlijk al aan het rijk overgedragen. Gevolgen zijn er niet, noch financieel voor de gemeente, noch voor de nood- slachtplaats. De keurmeester komt in rijksdienst en de slagers zijn en blijven verplicht hun vlees te laten keuren", aldus de wet houder. Hij zegde toe op een ver gadering van de Vleeskeurings dienst nog naar een ontvangstbe wijs voor kadavers van kleine huisdieren te zullen informeren. PvdA-raadslid J. de Bres had het gevoel, dat de gevolgen van deze reorganisatie later wel eens anders kunnen uitpakken. "Zoveel zelf- standige slachtplaatsen als we op Tholen hebben, komt namelijk bijna nergens meer voor", aldus De Bres. De overige agendapunten waren veelal hamerstukken, zodat de dertien voorstellen binnen het uur waren afgehandeld. De karakteristieke boerderij Reygersburgh van de fam. A.L. Hage te St. Maartensdijk is een van de beelden op het fotokaart- en kwartetspel van de Oud- Vossemeerse muziekvereniging In het bondsblad van de KNF las het bestuur over de mogelijkhe den van zo'n actie en dat idee sloeg aan. Er werd samenwerking gezocht met het gemeentebestuur en toestemming gevraagd voor het gebruik van het gemeentewa pen. De Thoolse brug en het ge meentewapen sieren de boeken met kaarten. Daarop staan beelden van het ge hele eiland Tholen, zoals Rey gersburgh te St. Maartensdijkizie foto), het geboortehuis van de be kende wielrensters Bella, Keetie en Heieen Hage. Verder oude ha vens, transportbedrijven, ge meentehuizen, winkels, aanne mingsbedrijven, ontmoetingscen tra, molens, kerken, hofsteden, dienstverlenende ondernemingen en sportgelegenheden. Het repetitielokaal van OVM, zaal Odeon, ontbreekt natuurlijk niet. Op de drie jokers staat een beschrijving van de muziekvere niging en van de gemeente Tho len. Van de 2000 exemplaren zijn er al 500 verkocht- en de OVM-leden gaan op pad om ook de rest a 7,50 aan de man of vrouw te brengen. Het Zeeuws Landschap noemt in zijn jaarverslag 1983 het verwer ven van de eendenkooi in Anna Jacobapolder de belangrijkste aankoop. Het is een van de laatste vier eendenkooien die nog in Zeeland over zijn. In geen der an dere kooien is het beheer en daarmee de instandhouding vol doende verzekerd. Aangekocht werd de kooiplas met vanginstal- laties en het kooibos met aan grenzende kreek, alsmede de kooikerswoning en een bedrijfs ruimte. De 6.63.40 ha vergden to taal ƒ259.820,50 met garanties telling door derden. Tot de aankoop behoorde even eens het recht van afpaling met een straal van 625 m uit het mid den van de kooi. Op de gronden die onder dit afpalingsrecht val- len(ca. 123 ha) zijn erfdienstbaar heden gevestigd die de rust in de kooi waarborgen. Zo mag er bij voorbeeld niet worden gejaagd. De kooi is wettelijk geregistreerd. Er is veel achterstallig onderhoud. Op de aangrenzende Rumoirt- schorren is een deel buiten de jachtverhuur gehouden, zodat de rustzone rond de kooi feitelijk nog kon worden vergroot. De jacht verhuur op deze schorren is over igens onder sterke beperkende bepalingen gebeurd. Afschot mag alleen plaatsvinden ter voorko ming van schade aan de zeedijk en de aanliggende landbouwgron den. De op de Rumoirtschorren gele gen laatste buitendijkse Hollestel- le van Zeeland kalft aan het wes ten een beetje af door de golfslag. Langs de Rumoirts.chorren en de Krabbenkreek werden borden van het Zeeuws Landschap ge plaatst met het opschrift natuur gebied. Het aantal begunstigers van het Zeeuws Landschap is gestegen van 1783 naar 1804, die voor 46.142 gulden aan inkomsten zorgden. De beheersoppervlakte is 4181 ha. Van de stichtingsraad van het Zeeuws Landschap maken o.a. deel uit: burgemeester T.A. Vogel uit St. Philipsland en oud-notaris W.L. Blindenbach uit St. Maar tensdijk, nu woonachtig in Burgh Haamstede. Het Zeeuws Museum, Abdij 3 in Middelburg is zaterdag tijdens het vijfde nationale museumweek- einde gratis toegankelijk. Een goede gelegenheid om met de mooie collectie van het museum en de prachtige huisvesting kennis te maken. Het Zeeuws Museum met verza melingen vanaf 1769, is sinds 1972 in een gedeelte van het befaamde Abdijcomplex ondergebracht. Men vindt er onder andere Neha- lenniastenen, behorend tot de vondst bij Domburg in 1647 en in de Oosterschelde bij Colijnsplaat in 1970, bodemvondsten uit Zee land, een wandtapijt met het por tret van Willem van Oranje, Zeeuwse klederdrachten, Chinees porselein, Delfts aardewerk en het Kabinet van "rariteiten". Om elf, twaalf, twee, drie en vier uur wordt de film "Watersnood 1953" vertoond. Openingstijden zaterdag van tien tot vijf uur. In Goes is de afdeling Zeeland van de Nederlandse Vereniging voor Pleeggezinnen opgericht. De Nederlandse Vereniging Voor Pleeggezinnen is landelijk al en kele jaren actief. In Zeeland zijn de activiteiten vorig jaar gestart. Nu wordt daaraan ook op organi satorisch gebied gestalte gegeven. De N.V.P. stelt zich ten doel de kwaliteit van de pleegzorg in de breedste zin te bevorderen en om als belangenorganisatie voor pleegouders op te treden. De activiteiten van de vereniging zijn: organisatie van gespreks groepen voor pleegouders. Tij dens deze gespreksgroepen kun nen allerlei vragen er problemen die met de pleegzorg te maken hebben aan de orde komen. Te vens kunnen ervaringen worden uitgewisseld. Deelname aan deze gespreksgroepen staat voor alle pleegouders open. Zo mogelijk worden deze gespreksgroepen in de eigen regio georganiseerd. De begeleiding is in handen van er varen pleegouders die daartoe een training hebben gevolgd. Individuele hulp en pleitbezor ging. De NVP kent in Zeeland een netwerk van contactpersonen, die adviezen kunnen verstrekken aan andere pleegouders. Deze advie zen kunnen befrekking hebben op bijvoorbeeld juridische, financiële en/of pedagogische problemen. Tijdens de oprichtingsvergade ring van de Zeeuwse afdeling werden naast een aantal organi satorische zaken ook een paar in houdelijke zaken besproken. Daarvan kan worden genoemd de ontwikkeling van een "statuut voor de pleegzorg". In dit statuut worden rechten, plichten en han delwijze van alle bij de pleegzorg betrokkenen vastgelegd. De rechtspositie van pleegouders wordt daarmee duidelijker. Even eens wordt dankzij een dergelijk statuut voorkomen dat er ondui delijkheden bestaan over proce dures en verantwoordelijkheden. Tevens is besloten om een inten sieve ledenwerfcampagne te gaan voeren. Het is gebleken dat nog een aantal pleegouders niet op de hoogte is van het Bestaan van de Nederlandse Vereniging voor Pleeggezinnen. Zowel via de me dia, door middel van gerichte pu bliciteit, als door samenwerking met organisaties op het gebied van de jeugdhulpverlening hoopt de NVP alle pleegouders te kun nen bereiken. "Eric's Poppenfeest" werd echt kinderfeest Eric de aap-pop, waarnaar ook de poppenshow genoemd is, kon woensdagmiddag in "Haestinge" meer dan 220 kinderen welkom heten. Er waren hele kleintjes bij vergezeld van hun moeder, maar ook al was men zo rond tien jaar dan was het nog een heel leuk ge beuren. De kinderen werden door het echtpaar Rob en Hetty Veen- stra-Welman uit Steenbergen, die geheel verantwoordelijk zijn voor het poppentheater "Robhetty" direct bij de show betrokken. Soms waren ze zelf ook als pop pen op het toneel, zelfs als een kangaroe, die met een kleine kan- geroe in de buidel, het jeugdige publiek uitstekend vermaakte. De dansende, zingende en gooche lende poppen en dieren, de droe vige en de vrolijke clown, allemaal creaties die de oudere kijkers veel bewondering afdwongen. Maar die, en dat was belangrijk het jonge kijkerspubliek van "Uit op Tholen" een geslaagde middag bezorgden. Een keuze maken voor de jeugd wordt steeds moei lijker, maar deze poppenrevue met daarin 200 poppen, blijkt ge lukkig een goede keuze, gezien het grote aantal belangstellenden.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1984 | | pagina 11