STEEKJE NEUS 'ES IN EENGOED BOEK 7?o wt GOlte"*o«- 29*>'i GOEDE DRAINAGE FA. REIJNGOUDT EN ZN. gi bakkerij ewoud van der maas Doe mee Vriens bouwmaterialen b.v. Stomerij Lemmens BOEKHANDEL HEIJBOER gesloten Heijboer PHILIPS KLEUREN T.V. Boek- en kantoorboekhandel Heijboer maakt van een broek een pantalon! IS ME DA T EEN CADEAU!!! De volkomen kookboeken Kookboek IS AFWEZIG Donderdag 15 november 1984 EENDRACHTBODE 9 met afstandbediening 1 00 kanalen Model 1 985 Tijdelijk COR VAN RAAY Botermarkt 5 Tholen een eerste vereiste 'Ooitgedacht' vertelt je snel genoeg hoe dat bevalt. Ring 66 Sint Annaland, Tel. 01665-2375 Doe mee voor al uw sinterklaaslekkernijen kunt u terecht bij tijdens de winkelweek normaal om 6 uur gesloten voorstraat 45 sint annaland en win één van de 40 waardebonnen van 40 gulden in de jubileum prijsvraag K. J. SCHOUTEN Het volhomen Nieuwe uitgaven: Jubileum prijsvraag Eendrachtbode SINT-ANNALAND STAVENISSE 1845.— Dat bevordert de structuur van de grond, dus betere opbrengsten van. uw gewas. Nu met laser Voor al uw drainage-werkzaamheden vrijblijvende offerte bij: Sint Philipsland Postbus 23, tel. 01 677-2637 b.g.g. 2604 OW' 'J .4 Jubileum prijsvraag Eendrachtbode Zoek in deze Eendrachtbode zeven foto's op de advertentiepagina's. Raad de eerste letter van de naam van het bedrijf of de ondernemer zelf en u hebt - aan de hand van de volgorde van de fotonummers - een woord dat verband houdt met het Eendrachtbode jubileum. Schrijf dat woord op een briefkaart en stuur die naar Eendrachtbode, Postbus 5, 4697 ZG St. Annaland. U maakt kans op een van de 40 waarde bonnen van 40 gulden, te besteden bij de adverteerders in deze Eendrachtbode van 15 november. en win één van de 40 waardebonnen van 40 gulden in de jubileum prijsvraag van de 40-jarige Een drachtbode. Bewaar deze krant, want prijs winnaars kunnen hun waardebon inleveren bij de adverteerders in deze Eendrachtbode van 1 5 november 1 984. Deelnemer winkelaktie Zeelandhaven 7 - Bergen op Zoom Tel. 01640-34750 TANDTECHNISCH LABORATORIUM REPARATIE KUNSTGEBITTEN IN DE KORTST MOGELIJKE TIJD Molenweg 58, SCHERPENISSE, ingang Platteweg Tel. 01666-2700 Uw agent: P. Burghoorn, Oude Tonge, tel. 01 874-1 968 Woordenboek der Zeeuwse dialecten ƒ198. Of de nieuwe driedelige Grote Van Dale 250.— Of de nieuwe Toon Hermans, of de nieuwenou ja, het nieuwe is er in onze boekhandel en verder nog vele honderden andere boeken voor de jeugd en voor iedereen. Wat er niet zou zijn; maandag besteld, vrijdag thuis. CULINAIRE BOEKERIJ SKfiSfiL. Tijdelijk later 49,90. Wïna Born/ Marianne Stuit/Heieen Halverhout Het volkomen kookboek Compleet basiskookboek voor dagelijks gebruik. Alle keukentechnieken, bereidin gen en een schat aan eersteklas recepten. Gebonden, actieprijs f 29,90, later f 49,90. Ooitgedacht groot aantal verhalen verzameld in een boek7.90 Herenius-Kamstra De Veertien vreugden Van Soestdijk19.90 De mooiste gedichten van Guido Gezelle11.60 Vreekamp - Eerbied22.90 Honigdroppel kalender als blok en schild en in boekvormƒ13.20 Ring 66 Sint Annaland 01665-2375 Zoek in deze Eendrachtbode zeven foto's op de advertentiepagina's. Raad de eerste letter van de naam van het bedrijf of de ondernemer zelf en u hebt - aan de hand van de volgorde van de fotonummers - een woord dat verband houdt met het Eendrachtbode jubileum Schrijf dat woord op een briefkaart en stuur die naar Eendrachtbode, Postbus 5. 4697 ZG St. Annaland. U maakt kans op een van de 40 waardebonnen van 40 gulden, te besteden bij de adverteerders in deze Eendrachtbode van 1 5 november. PLAATSELIJK NIEUWS PLAATSELIJK NIEUWS PLAATSELIJK NIEUWS :1: Ronnie Lindhout met 2820 Theo Rijnberg met 2567 punten en Kees Voshol met 2048 punten. Bij de pupillen werd Emiel Laerbuch winnaar met 2194 punten en bij de junioren was de zege voor Henk de Groen die 1690 punten verza melde. Dat deze laatste drie vangsten het algemeen klasse ment danig door elkaar hebben gegooid zal blijken wanneer a.s. vrijdag in het clublokaal de win naars worden bekend gemaakt. Nieuwbouw De onlangs afgebroken woning op de hoek Raadhuisstraat-Voor straat zal weer opnieuw worden opgebouwd. De fundamenten zijn momenteel al in een vergevorderd stadium en het pand zal ongeveer dezelfde vorm krijgen als wat is afgebroken. Eigenaar van deze nieuwe woning wordt Van Houte meubelen uit Scherpenisse/Sint Maartensdijk. Zonnebloem De Zonnebloem heeft maandag morgen deelgenomen aan een koopochtend bij V en D in Bergen op Zoom. Het personeel had pro deo een vrije ochtend opgeofferd om de gasten ter wille te zijn, ter wijl ze tevens koffie met gebak gratis kregen aangeboden, wat veel Waardering oogstte. Zestig keer bloed Dhr. B. van de Dussen heeft in Bergen op Zoom in het Rode Kruisgebouw een onderscheiding ontvangen voor 60 keer bloed ge ven. Door het bereiken van de 65 plus leeftijd is hier mede een einde gekomen aan een lange periode van donorschap, die Gerrit van de Dussen betreft nog best een poos je had kunnen doorgaan gezien zijn goede gezondheid. Een le vendig bewijs dat bloed geven geen schadelijke gevolgen voor de donors hoeft op te leveren. Natuurkundeleer De aan de tentoonstelling van de Vogelvrienden verbonden na tuurkundeles waarvoor per school drie prijzen beschikbaar waren, zijn gewonnen. Die Heenetrecht- school 1. Bart Stoeken, 2. Diana Hendrikse, 3. Miranda Heyboer. School met den Bijbel 1. Rianne Tange, 2. Carissa de Graaf, 3. Michel van de Hoven. Sint Ant- honiusschool I. Wendy Timmer mans, 2. Astrid van der Zande, Patrick Mees. 45 jaar Lid Accelerando Op de wekelijkse repetitie van Accelerando was er dinsdagavond opeens het nummer lang-zal-ie- leven. Dat was de inleiding tot een Vrijdag 1 6 november is de winkel om 1 5.00 uur Boekhandel Ring aq 66 St. Annaland Advertentie I.M. korte huldiging van dhr. P.W. Scherpenisse, die juist 9 november 45 jaar geleden als werkend lid tot de muziekvereniging werd toege laten. Zoiets ligt in de al ruim honderdjarige notulen van de ko ninklijke fanfare zwart op wit vast en daarop kon voorzitter W.A. Boogaard in zijn felicitatie terug grijpen. Scherpenisse speelde ja ren bugel, maar moest om ge zondheidsredenen overschakelen op de grote trom. Zo bleef hij zijn hobby en Accelerando trouw. Voorzitter Boogaard speldde Scherpenisse het insigne op voor het 45-jarig lidmaatschap, wat zijn mede-leden met applaus onder streepten. T. van Poortvliet leider De Hoop T. van Poortvliet heeft zijn positie op de competitie-ranglijst van biljartvereniging De Hoop verste vigd met het verslaan van W. Vroegop en H. Dijkema. H. Rid derhof won overtuigend van J. Burgers. W. Rijnberg verloor van J. Keur na een spannende partij. G. Rijnberg handhaaft zich sta biel in het middenkader na verlies van F. Ketting en winst van G- Fase. E. Rijnberg versloeg R. Kaat en vormt een geduchte be dreiging voor de aanvoerder van het klassement. S. Keur, kortste partij, 13 beurten, W. Rijnberg hoogste serie, 19 caramboles, hoogste gemiddelde van 4.0. J. Burgers-H. Ridderhof 6.66-10, J. Keur-W. Rijnberg 10-7.12, R. Kaat-E. Rijnberg 7.82-10, T. van Poortvliet-W. Vroegop 10-7.87, R. Westdorp-W. Fase 8.21-10, F. Ketting-G. Rijnberg 10-8.48, H. Dijkema-T. van Poortvliet 7.25-10, G. Rijnberg-G. Fase 10-5.75. Stand: 1. T. van Poort vliet 7-65.10, 2. H. Dijkema 6-57.25,3. E. Rijnberg 56.16,4. W. Fase 6-54.27, 5. W. Rijnberg 6-54.10, 6. G. Rijnberg 6-52.41, 7. R. Westdorp 7-51.55, 8. W. Vroe gop 6-50.89, 9. H. Ridderhof 6-50.55, 10. J. Burgers 6-49.98, 11. R. Kaat 6-49,98, 12. J. Keur 5-47.57, 13. F. Ketting 5-44.57, 14. G. Fase 5-43.13, 15. C. Gunter 5- 38.40. Blikschade aan de Ring Op de hoek Voorstraat/Ring bot sten twee auto's tegen elkaar, wat alleen materiele schade oplever de. Mevr. J.H. van D. nam vanaf de Voorstraat de binnenbocht toen ze linksaf de Ring wilde op rijden. Daar kwam net dhr. E.v.d. M. aan, die ruimschoots voor de bocht was gestopt, maar een aan rijding niet meer kon vermijden. Nieuwe zonwering chr. school Na afwijzing van. twee eerdere verzoeken, kan de chr. school nu rekenen op inwilliging van de wens. de luxaflex te vervangen door buitenzonwering. De luxa flex is nu bijna vijftien jaar oud, wat een gangbare afschrijvings termijn is voor schoolmeubilair. De zonwering is inderdaad aan vervanging toe, zo is b en w ge bleken. De tuimelbanden zijn zo danig versleten, dat reparatie - gezien in verhouding tot de leef tijd - onevenredig hoge kosten met zich mee zou brengen. Met buitenzonwering kan de binnen- temperatuur beter geregeld wor den. De gemeenteraad beslist er maandagavond over. Vergroten van woning Dhr. W. Slager wil zijn huis aan de Nieuwstraat vergroten, maar de goothoogte wordt 4.60 m, terwijl volgens het bestemmingsplan maar 3 m is toegestaan. Volgens b en w vindt de uitbreiding plaats omdat dhr. Slager onlangs zijn qua inrichting en oppervlakte ve rouderde bakkerszaak heeft ver groot ten koste van de woning. De overschrijding van de goothoogte vindt aan de achterkant van het perceel plaats, zodat het college geen planologische bezwaren ziet. Daarom wordt aan de gemeente raad voorgesteld, het bestem mingsplan te wijzigen. Naar aanleiding van de recon structie van het Havenplein wil de gemeente een strook grond van he^ waterschap kopen. Het per ceel ligt aan de Koelhuisweg. G.S. van Zeeland hebben een be sluit van b en w goedgekeurd tot verkoop van grond aan dhr. A.M. van Vossen. Diefstalpreventie Dhr. Hamelink, ambtenaar voor koming misdrijven van de rijks politie in Zeeland, heeft dinsdag avond voor de plattelandsvrou wen een lezing over inbraak en diefstalpreventie gehouden. Met toelichting van meegebracht ma teriaal en een film wees hij erop, wat men zelf aan sloten e.d. kan doen om zo goed mogelijke voor zieningen te treffen. Presidente mevr. Weijler bedankte dhr. Ha melink voor de goede uiteenzet ting en de vele praktische tips. Er was goede belangstelling. Men kon zich nog opgeven voor een doemiddag op 26 november, maar daarvoor was de animo nog niet groot. Winkelaktie met grote prijzenpot Vorig jaar was er de winkelactie met het schrappen van kaartjes om dan wel of niet meteen te constateren dat men een prijsje wegsleepte. Voor "Activa" op zich een moeiteloze actie, maar met name bij het jeugdiger publiek niet geweldig op prijs gesteld. Daarom koos men dit jaar toch maar weer voor een traditioneel gebeuren. Dat wil zeggen, bon nen, enveloppen, maar ook een prijzenpot die er niet om liegt. Dat wordt door de deelnemers geza menlijk op tafel gelegd en dat kost de consument geen cent extra. Niemand is van deelname uitge sloten. leder mag zoveel envelop pen (met 10 bonnen) in de bus deponeren als zij of hij zelf wil. Maar nu weer wel een aparte trekking voor de jeugd. Met zeer aantrekkelijke prijzen, die geëta leerd staan bij de firma Pleune, maar waarvan er ook enkele wor den genoemd in de advertentie in dit nummer van "Activa". Voor de ouderen is al eens gewerkt met een briefje van duizend (min een cent), terwijl dan de overige prij zen wat sterk gereduceerd moes ten worden. Nu is het een veel geleidelijker spreiding voor wat de waarde aan prijzen betreft. Maar hef totaal overtreft dat van alle voorgaande acties. Daarom zal het voor het publiek een sti mulans zijn om in de eerste plaats zoveel mogelijk ter plaatse te ko pen voor de komende cadeautijd, vervolgens met name bij winke liers die aan de actie meedoen en die de prijzenpot mogelijk maken en in de derde plaats omdat het toch weer gezellig kan zijn voor de jeugd met de komst van sinter klaas en de muzikale medewer king van "Accelerando". De win kelactie start komende maandag en duurt t/m zaterdag 1 decem ber, Gelijkspel Smash Smash 1 heeft in Bergen op Zoom uit de wedstrijd tegen Markiezaat 1 één punt gesleept. Beide teams waren aan elkaar gewaagd, wat dan ook een 5-5 gelijkspel ople verde. Johan Snoep zorgde voor het grootste aandeel in de score met drie zeges in het enkelspel en winst in het dubbel met Christian Van 't Hof. Het vijfde punt nam Van 't Hof ook voor zijn rekening. Martin vd Klooster stelde teleur met drie verliespartijen, met name omdat hij in de thuiswedstrijd tegen deze tegenstanders goed was voor twee overwinningen. Smash 2 kwam er in de Welle- vaete niet echt aan te pas tegen kampioenskandidaat Back Hands 7. Wim Slager gaf in zijn eerste partij nog wel het goede voor beeld door met 21-14 en 21-13 te zegevieren, maar daar bleef het bij. Ondanks goed spel kwamen de Smashers op de beslissende momenten net iets tekort, wat re sulteerde in een 9-1 nederlaag. De junioren bonden serieus de strijd aan tegen Molenberg 1. Ze won nen met 9-1. De aspiranten heb» ben het kampioenschap al binnen. In een spannende wedstrijd, met vaak een zenuwachtige Smasher achter de tafel, werd de grootste rivaal Deso 4 met 6-4 verslagen. Een duidelijke opluchting voor de Smashers Johan Gunter, Jos IJ zerman en Hans van Dijke. De pupillen verloren met 10-0 van Sios 4. Zaterdag staan drie thuis wedstrijden gepland met de be langrijke wedstrijd voor de junio ren, Smash junioren-Vice Versa 5. Smash 1-Vice Versa 5; Smash Ta- naka 5, TCS 5-Smash aspiranten, TCO 2-Smash pupillen. DOKTER VELDMAN van maandag 19 t/m maandag 26 november. Dokter Noteboom houdt 's middags om half twee spreekuur. De apotheek is gesloten. Advertentie I.M. Medezeggenschapsraad definitief Op 1 februari 1982 is de wet me dezeggenschap onderwijs van kracht geworden. Hierin wordt de medezeggenschap van ouders en personeel geregeld. Vijf novem ber werd het voorlopige karakter van de medezeggenschapsraad opgeheven en werd de nieuwe in stelling definitief. De gekozen ou ders zijn: mw. J. van Hemert-van Eenennaam, dhr. W. Nieuwen- huize, en mw. M. Veldman-Kor- tenhorst. Voor het onderwijzend personeel treden mw. J. den En- gelsman-Brouwer, dhr. J. de Jong en dhr. C. vd Hoek naar voren. De o.k.s. 't Stavertje en o.l.s. De Schalm vormen samen één mede zeggenschapsraad. Naast de me dezeggenschapsraad bestaat nog een ouderraad. Hiervoor hebben zich ongeveer twintig ouders op- gegeven, die daadwerkelijk in de VERVOLG PAG. 15

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1984 | | pagina 9