sPinr 6 Gouden Flitsen Scheidsrechters griepvaccinatie Griepvaccinatie HUISVUIL Donderdag 15 november 1984 EENDRACHTBODE 19 korfbal Met moeite één punt voor N0AD 2 Smerdiek 3 verslaat WC 3 met 3-0 Inzet en ijver baten Stavenisse 2 niet Beenbreuk zet domper op wedstrijd Thol. Boys 4-Noad 4 Vosmeer 3 aan tegenstander gewaagd Winnende treffer voor Vosmeer 4 onbereikbaar Smerdiek dames houden het net niet lang genoeg vol 1-1 gelijkspel Vosmeer 5 Verlies Tholen 5 Achterhoede Vosmeer dames wijkt niet Vosmeer 4 baas over NOAD 4 met 3-0 WHS klopt Bru: 2-1 PLAATSELIJK NIEUWS SCHERPENISSE donderdag 22 november 1 9.30 uur, praktijk Langeweg Scherpenisse POORTVLIET Vrijdag 23 november 1 9.30 uur Dokter R.H. Padt Praktijk Scholstraat Poortvliet SINT- PHILIPSLAND SLAGERIJ BOSMAN 01677-2573 NIEUW- V0SSEMEER Na twaalf weken cursus in de kantine van sportclub Gastel zijn vrijdag twintig scheidsrechters veldvoetbal geslaagd voor het mondeling examen. Een verte genwoordiger van de KNVB-af- deling Noord-Brabant reikte de diploma's uit aan o.a. M.A. Opree uit St. Maartensdijk en M. Fase uit St. Annaland. Het komende weekeinde beginnen zij met hun nieuwe taak onder begeleiding van een ervaren scheidsrechter. De cursus werd gegeven door de heren W. Bakker uit Prinsenbeek en C.B. Nagtzaam uit Breda. Cursusleider was M. J. Bierkens uit Fijnaart. Emergo I en 2 vriendschappelijk De oefenwedstrijd van Emergo 1 tegen het tweede team werd een leuk en doelpuntrijk gebeuren. Emergo speel de in verband met het wisselen van de spelers onderling drie wedstrijden van 20 minuten. Het veldspel van beide ploegen ging gelijk op, maar Emergo 1 pakte de punten. Dicky van der Lin den scoorde met een doorloopbal en van afstand de eerste twee doelpunten. Hierna bracht Peter Klomps met een doorloopbal de stand op 3-0. In de tweede wedstrijd blonk Van der Lin den wederom uit. Harry Verduit scoorde nog voor de derde wedstrijd via een afstandsschot gevolgd door Maddy Bijl en Marco vd Hoek. Stand 7-0. In de derde wedstrijd kwam het tweede iets terug met doelpunten van Hans de Koning en Wilma Klomps, beide van afstand. Petrina van Zetten en Ineke de Graaf brachten de stand hierna op 9-2. Het derde doelpunt van Emergo 2 nam Rini Klomps voor zijn rekening. De laatste twee doelpunten kwamen van Jaap de Rijke en Dicky van der Linden, waarmee de eind stand 11-3 werd. Alle spelers van Emergo 1 scoorden. Ingrid Pelgrim moest het laten afweten wegens ziekte. Scheidsrechters waren Kees Klomps en Jasper vd Linden. Tijdens de NAKS-dag, zaterdag, speelt het eerste thuis tegen Oranje- Wit om 16.15 u. Het tweede team krijgt om 16.00 uur in Oud Beijerland Korbatje tegenover zich. Het derde speelt thuis tegen BKC om 15.15 u. terwijl de aspiranten om 14.30 u. tegen de Kieviten aantreden. Emergo 2-Kinderdijk In de wedstrijd Emergo, 2-Kinderdijk kwamen de gasten al snel voor te staan met 0-2. Renate Breure scoorde echter van achter de korf, waarna Karin Bout gelijkmaakte. Ruststand 2-3. Na de pauze scoorden Jaap de Rijke (van een kleine afstand) en René van Haaften (afstandsschot), waardoor de stand 4-3 werd. Emergo speelde een rommelige wedstrijd. Kinderdijk maakte hier ge bruik van door nog twee keer te sco ren. De eindstand werd zodoende 4-5 in het voordeel van de gasten. De Emergo-pupillen speelden uit tegen ELKV in Effen-teur. Men kreeg veel kansen en verscheidene strafwor- pen mee. Doelpunten zaten er echter niet in. ELKV scoorde daarentegen drie keer. In de zaalcompetitie is Emergo als volgt ingedeeld: Senioren 1: Albatros 5, Oranje Wit 4, PKC 8, Snel 4, Spido. Senioren 2: Korbatjo 2, Oranje Zwart 4, PKC 15, Scheldevogels 2, Spido 3. Senioren 3: BKC (Ba) 5, Juliana 4, Keep Fit 7, Springfield 4, Zevenber gen 2. Aspiranten 1Juliana, Keep Fit, Scheldevogels, Spido, Springfield. As piranten 2: Kieviten, Spido, Spring field, Terheijden, Vios (W), Voltref fers. NOAD 2 speelde zaterdag een uitwedstrijd bij Kogelvangers 4 in Willemstad. De einduitslag werd 1-1. Vanaf het begin waren de Fliplanders iets sterker, maar veel kansen kreeg men niet. In de 10e minuut werd een doelpunt van Pim Dupon wegens hands afge keurd. Tijdens de eerste helft viel er verder praktisch niets te be leven, afgezien van enkele schoten van Marco den Braber. Ruststand 0-0. Na de thee drong NOAD weer aan, maar met een uitval zorgde de thuisclub voor de openings treffer: 1-0. De gasten gooiden hierna alle remmen los en Kogel vangers kreeg het zwaar te verdu ren. Schoten en kopballen van Jan Kot, Pim Dupon en Cenny Reijn- goudt werden van de lijn gehaald. Kot kwam nog alleen voor de keeper, maar deze redde fraai. In de laatste minuut een corner van Piet Geluk. De bal belandde bij Marco den Braber, die hard op het doel schoot. Het leer stuitte terug en uit de scrimmage scoorde Tonny van de Ree: 1-1. Smerdiek 3 maakte zaterdagmid dag in Halsteren drie doelpunten, die goed waren voor twee wed- strijdpunten. Al doet de uitslag misschien anders vermoeden, van oogstrelend voetbal was geen sprake. WC had de laatste wed strijden vefloren en speelde nu met drie A-junioren, die het de al wat oudere Smerdiekse verdedi gers soms moeilijk maakten. Voor rust kreeg Smerdiek enkele doel kansen, waarvan er een benut werd, toen Kees van den Hoek snel een vrije trap nam en Piet Bazen bediende, die vrij voor de doelman niet faalde, 0-1. Na de thee kwam Kees Zwage- maker in de ploeg voor Huib Knuist. Tot twintig minuten voor het einde bleef het 0-1. Toen gaf Sjaak Moerland een dieptepass op Jaap op den Brouw, die een schot loste op de VVC-doelman. De bal kwam terug in het veld en raakte het hoofd van een verdediger, waarna de bal in eigen doel be landde, 0-2. Enkele minuten later loste Jaap de Rijke een keihard, laag schot van ongeveer dertig meter. De Halsterse keeper was kansloos. Smerdiek won met 3-0. Smerdiek 4 speelde tegen SPS 4 met 2-2 gelijk. Stavenisse 2 kreeg zaterdag het op de tweede plaats staande DVO 4 op bezoek. Een sterke tegenstan der, gezien het grote aantal doel punten op de ranglijst. De thuis ploeg speelde in de eerste helft met hard werken een goede partij. De gasten werden echter sterker, wat ze een kwartier voor rust een doelpunt opleverde, 0-1 Na de thee een goed draaiend DVO dat Stavenisse nog meer in de verdediging drukte. Na vijf minuten een verkeerde uitgooibal van Wim van Houdt. Het leer be landde precies op de voeten van de tegenstander. Die twijfelde niet: 0-2. Hierna een verdedi gingsfoutje van linksback Jan van Beveren, die de bal iets te kort te rugspeelde, 0-3. De gasten gingen steeds gemakkelijker voetballen en voerden de stand op tot 0-5. Leider Rinus van Oeveren was desondanks niet ontevreden over zijn elftal gezien de ijver en inzet waarmee men zich verweerde. De viercje keus van NOAD '67 verwachtte zaterdag toch wel iets meer tegenstand van Thol. Boys 4. Flipland stuitte echter nauwelijks op moeilijkheden en won met een forse 0-11 zege. Al na tien minu ten keken de Tholenaren tegen een achterstand van 0-3 aan, door doelpunten van Wilco van Herk en Chiel Verschoor, die net buiten het strafschopgebied met een prachtig afstandsschot de bal in de uiterste bovenhoek deponeerde. Toen waren de Tholenaren ei genlijk al geslagen en achterin werden behoorlijk grote blunders gemaakt, waarvan de gasten goed profiteerden. Een pechmiddag was het voor Foeke Noorthoek, penningmeester van NOAD, die na een kwartier spelen na een on gelukkige botsing het veld moest "verlaten. Foto's in het ziekenhuis wezen uit dat zijn scheenbeen Was gebroken. Door dit ongeval zal Noorthoek voorlopig niet aan de wedstrijden kunnen deelnemen. Chiel van der Est viel in voor Noorthoek en NOAD liep uit tot 0-6 door doelpunten van Van Herk en Van der Est. Na de rust liepen de Fliplanders verder uit. Door het slechte spel van de Boys liep de stand op tot 0-11. Het was dan ook een doel puntrijke wedstrijd voor NOAD met zes doelpunten van Van Herk, vier van Van der Est en één goal van Verschoor. De blessure yan Noorthoek wierp echter wel een schaduw op de sportieve ont moeting, die uitstekend geleid werd door scheidsrechter Van Gastel. Vosmeer 3 blijft regelmatig een puntje meepakken in de tweede klasse. Dit is dan ook wel nodig, omdat het krachtsverschil tussen de verschillende ploegen gering is en er twee ploegen aan het einde van de rit duikelen. Het werd uit eindelijk een 1-1 gelijkspel en Vosmeer begon met enkele mooie acties van Martin van der Plas. De opkomende rechter-verdediger Peter de Jager rondde een fraaie solo af met een voorzet aan Ron nie Vaders, die de bal op een haar na miste. Doelman Rein Hen- drikse behoedde de thuisclub in de 15e minuut voor een achter stand, door de bal uit de boven hoek te stompen. De opgevangen bal werd in goede schietpositie naast geschoten door de linker spits van Hoeven. Na een half uur redde de Hoeven-doelman bij een inzet van Kees Timmermans Gzn. en aan de andere kant moest doelman Hendrikse handelend optreden bij een aanval over rechts. Kort voor rust leek Hoeven op voorsprong te komen bij een kopbal na een aanval over links, maar Hendrikse haalde tot ieders Noad-penningmeester Foeke Noorhoek kwam zaterdagmiddag slecht weg ongelukkige botsing het veld met een gebroken scheenbeen verlaten. De Tholense Boys zorgde voor een goede begeleiding. verbazing de bal met behulp van aangeslagen en kwam Dosko op- jPINPfr in de wedstrijd Tholense Bovs 4-Noad 4. Na een kwartier moest hij na een ambulance van het Thoolse Rode Kruis bracht hem in het ziekenhuis. de laf uit de rechterbovenhoek.- De kans op een openingstreffer van Vosmeer kwam er in de eerste helft niet. Bij de laatste aanval ontstond een hoekschop, die door Kees Timmermans Gzn. buiten bereik van de Hoeven-doelman richting goal werd gekopt. Een verdediger bracht echter op de lijn redding. In de tweede helft was het al snel 1-0 voor de thuisclub, toen de voor Rien Tholenaar in de ploeg gekomen Jos de Wit op maat aangaf aan Ronnie Vaders. Deze speler bracht zijn ploeg koppend op voorsprong. Dit was het sein voor Hoeven om met veel inzet in het offensief te gaan en de Vos meer-verdediging moest behoor lijk aanpakken. Na een kwartier werd het onverwachts gelijk toen een vrije trap van 35 meter door de Hoeven aanvoerder verrassend hard en zuiver in de Vosmeer bovenhoek werd geschoten. Beide ploegen gingen op zoek naar de volle winst, maar het zat er niet in. De doelverdedigers stonden pal op de diverse schoten die ze kre gen te verwerken. Vlak voor het einde leek Vosmeer alsnog te winnen door een vrije trap van Peter de Jager. Kees Timmermans schoot echter rakelings naast. Voor Vosmeer 4 eindigde de thuiswedstrijd tegen Dosko 6 in een 3-3 gelijkspel. De rood gele bezoekers openden de score met het koelbloedig afstraffen van een misverstand in de Vosmeer-de fensie. Leon Havermans zorgde voor de gelijkmaker, waarna de thuisclub sterker werd en via Frank van der Zande viel de tweede treffer. Een ongelukkig moment in de Vosmeer-defensie leverde de gelijkmaker op. Jos Vaders wilde de bal uit de doel- mond wegkoppen, maar met ef fect verdween die echter in de bovenhoek bij eigen doelman Den Hollander. In de tweede helft leek Vosmeer nieuw op voorsprong. Naarmate de wedstrijd vorderde leek een nederlaag niet te vermijden, maar tien minuten voor het einde zorg de Gerrie Schot voor de gelijk maker. In de slotfase kreeg de thuisclub nog de beste kansen, maar men slaagde er niet in de winnende treffer in het Dosko- doel te krijgen. De Smerdiek dames speelden een thuiswedstrijd tegen koploper Yerseke en verloren met 0-3. Hoewel Smerdiek er alles aan deed om winnend te eindigen, slaagde men daar niet in en moest het elftal haar meerdere erkennen in de sterke tegenstandsters. Tot aan de rust bleef het 0-0 en in de tweede helft handhaafde men het evenwicht tot een kwartier voor het einde. Toen ging conditiever- lies meespelen met het gevolg dat de eerste treffer van Yerseke Smerdiek tegen een 0-1 achter stand deed aankijken. De Thoolse dames gingen hierop meteen in de aanval met het gevolg dat de gas ten teveel bewegingsvrijheid kre gen. Ze profiteerden hiervan, wat nog twee doelpunten opleverde. Desondanks waren de Smerdiek dames niet aangeslagen, aange zien het elftal met hard werken de stand lang in evenwicht hield. Einduitslag: 0-3. openingstreffer kwam op naam van Anita Goedegebuure, die met een harde schuiver in de 10e mi nuut de keepster kansloos liet. Vosmeer drukte door en zes mi nuten later zorgde opnieuw Anita Goedegebuure voor 2-0. Toen vlak voor rust Marjan Verhoef de thuisclub op 3-0 bracht, leek een grote overwinning mogelijk. Zo ver kwam het in de tweede helft echter niet, want Hoeven maakte een tegentreffer en verder dan een schot tegen de lat door Marjan Verhoef kwam de thuisclub niet meer. Vosmeer hield de zaken achterin goed gesloten, waardoor ze zonder problemen de beide punten thuis hielden. Het zag er voor Vosmeer 5 in de thuiswedstrijd tegen SCW 6 lang naar uit dat de ploeg beide punten thuis kon houden. Dit bleek ech ter een ijdele wens. De wedstrijd eindigde in een 1-1 gelijkspel. In een sportieve ontmoeting, die scheidsrechter Johan van Daalen tot tevredenheid van beide par tijen floot, nam de thuisclub in de eerste helft een 1-0 voorsprong toen een hoekschop van Toni Lindhout op rechts ineens in het SC W-doel verdween. Na rust hield Vosmeer de voorsprong lang vast, maar met nog 12 minuten te spelen aarzelde de Vosmeer de fensie en moest doelman Corné de Koning capituleren. In de slotfase streden,beide ploegen om de volle winst maar gescoord werd er niet meer. Tholense Boys 5 verloor de uit wedstrijd tegen Vrederust 3 met 4-0. In de gelijkopgaande eerste helft werd goed gespeeld, maar doelpunten bleven uit. Na rust een fel opdringend Vrederust, dat vier keer scoorde. Een verdiende, maar geflatteerde nederlaag voor de Boys. Y erseke Kruiningen Wemeldinge Krabbendijke Smerdiek Kapelle Apollo 6 600 12 25- 1 75 1 1 11 18- 7 8314 7 9-16 5 302 6 114 6 105 40 13 6 10- 6 3 7-20 2 9-19 I 3-12 De Vosmeer dames zetten de thuiswedstrijd tegen Hoeven om in een 3-0 overwinning. Het was een onvriendelijke wedstrijd, waarin nogal wat overtredingen vielen te noteren. In de beginfase leek Vosmeer de leiding te nemen, toen Anita Verhees doorbrak maar de bal naast schoof. De Vosmeer 4 en NOAD 4 profiteer den donderdagavond van het rus tige herfstweer voor het spelen van een oefenpartij.Onder leiding van scheidsrechter Jan Capelle verliep de ontmoeting praktisch zonder overtredingen. De thuis club, versterkt met de tweede elf talspelers Sjaak Istha en André Havermans en de derde elftalspe lers Rien Wessels en Ardy van der Sande. miste de vaste doelman Jack den Hollander. Zijn plaats werd door Sjaak Hommel Jzn* in genomen. Leon Havermans brak de score voor de Vosmeerders open, waarna Gerrie Schot met twee goals voor een 3-0 ruststand zorgde. Er zit vanzelfsprekend wat rivali teit achter. Vooral voor de trai ners. De Frel was technisch leider van Bru. Engelbert van WHS, nu is het omgekeerd. Beide elftallen hebben geen uitspringende talen ten. Daarom heeft Bruse Boys het moeilijk in de tweede klas en kan WHS amper de derde bijbenen. Hoe gering dat verschil kan zijn, werd dinsdagavond in een oefen partij duidelijk. WHS won na eerst een doelpunt van Leo Mos selman een gelijkmaker van de gasten en een treffer van Nico Hage. Oefenvoetbal Ruime zege Vosmeer tegen Yerse ke Vosmeer heeft dinsdagavond voor een verrassende 5-2 overwinning tegen zaterdag tweede klasser Yerseke gezorgd. In een spranke lende eerste helft zorgde Leo Pol derman voor de openingstreffer. Nummer twee legde hij op maat op het hoofd van Hans Vaders, die maar voor het inknikken had. Henk Potappel en Rien Vaders maakten er voor rust nog 3-0 en 4-0 van. Dit was Yerseke al te gortig. Jan Koster verkleinde de achterstand. In de tweede helft ging het spel beter op en neer met wisselende kansen. Leo Polderman klopte op snelheid de Yerseke-verdediging en maakte 5-1, waarna Koster de nederlaag een wat dragelijker aanzien gaf: 5-2. DAMMEN Nederlaag de Eendracht Het tweede Thoolse Dam team heeft haar tweede wedstrijd voor het Zeeuws Clubkampioenschap le klasse verloren. Tegenstander was Middel- harnis I, dat enkele jaren geleden nog in de hoofdklas uitkwam. Van begin af aan ging de strijd gelijk op en pas op het laatste moment nam Middelharnis een beslissende voorsprong, zodat de eindstand uiteindelijk 7-9 in het na deel van de Thoolse reserves werd. 1. A. Slager-H. Koese 2-0; 2. J. v.d. Velde-C. Spee 1-1, 3. I. v.d. Male-P. Leroy 0-2,4. S. Schot-I. Mackloet 1-1; 5. L. v.d. Velde-A. Knape 1-1; 6. Jac. de Rijke sr.-J. Lodder 1-1; 7. R. Ti- chem-I. Koese 1-1; 8. A. v. Akkeren- W. Vroegindewey 0-2. Vocy de onderlinge competities wer den de volgende partijen gespeeld: A. Boogerd-J. v.d. Velde 0-2; P.C. v.d. Velde-L. Beth 2-0; S. Baerends-A. Schot 2-0; J. Moerland-H. Geluk 1-1; R. Gunter-H. Gunter 1-1; C. v. Splunter-W.A. Boogerd 0-2. Tussenstand na 10 ronden in: gesp. gew. rev. verl. pnt. 1.J. Moerland 8 5 3 0 13 2. A. Boogerd 9 5 2 2 12 3. R. Gunter 9 4 4 1 12 4. A. Slager 6 4 2 0 10 5. C. Droogers 7 3 4 0 10 6. Geluk 742 1 10 7. H. Gunter 8 4 2 2 10 8. P.C. v.d. Velde 73 2 2 8 9. S. Baerends 5 3 11 7 10. A. v. Akkeren 6 2 2 2 6 11. J. v.d. Velde 7223 6 12. S. Schot 8 3 0 5 6 13. W.A. Boogerd 9225 6 14. A. Schot 5 2 12 5 15. J. de Rijke sr. 5 2 12 5 16. Th. v.d. Male 7 2 14 5 17.1. Lindhout 5 113 3 18. L. Beth 8 113 3 19. P. Luten 4 0 13 1 20. C. van Splunter 8 00 8 0 OPEN FLIPLANDSE SCHAAKKAMPIOENSCHAP Uitslagen plus tussenstanden na de tweede speelavond van het open Fli- plands Schaakkampioenschap. Nu er twee avonden gespeeld zijn dus vier partijen (twee per avond) begint er zich een zekere aftekening voor te doen in de ranglijst. Verbazend is het om te zien welk een uitwerking de klok heeft op het algehele spelpeil. Daar men normaal gesproken 90 minuten heeft voor veertig zetten, beschikt men nu slechts over 45 minuten voor dertig zetten. Een veel voorkomend verschijnsel is dan ook, dat partijen op het laatst in een razend tempo moeten worden af gewerkt. En niet zelden gaat daardoor een gunstige stelling nog vaak de mist in. Dit neemt niet weg dat er over het algemeen sprake is van kwalitatief goede partijen. Met nog drie partijen voor de boeg(a.s. donderdag twee en de week daarop nog één met evt. beslissings wedstrijden voor eerste, tweede en derde plaats) is de wedstrijd nog volledig open. Tussenstand na de tweede speelavond 18 punten: H. Jansens, J. Walpot, 16 punten: M. Verkerke, A. Hoofdman, G. Meeuwsen, 15 p.: R.C. Ladan, 14 p.: Mevr. M. Jansens, 12 p.: R. v. Nij- natten, R. v. Loon, H. Nijpels, 11 p.: R. Faasse, R. v.d. Klein, 10 p.: A. Verwijs, H. Cosmann, S. v.d. Velde, 8 p.: L. Vermeij, A. Glimmerveen, P. Reijn- goudt, R. Nijpels, 5 p.: M. Lupker 3e ronde: H. Jansens-R. v. Nijnatten 1-0; J. Walpot-M. Verkerke 1-0; A. Hoofd man-A. Glimmerveen 1-0; R. v. Loon-Mevr. M. Jansens 0-1; G. Meeuwsen-L. Vermeij 1-0; R. Faasse- R. v.d. Klein 1-0; P. Reijngoudt-H. Nijpels 'A-'/S; S. v.d. Velde-H. Cos mann 0-1; R. Nijpels-M. Lupker 1-0. 4e ronde: H. Jansens-J. Walpot 'A-'A, R. v. Nij- natten-M. Verkerke 0-1; Mevr. M. Jansens-A. Hoofdman Vi-'A; R.C. La- dan-R. Faasse 1-0; H. Cosmann-G. Meeuwsen 0-1; A. Glimmerveen-R. v. Loon0-1; H. Nijpels-R. Nijpels 1-0; R. v.d. Klein-P. Reijngoudt 1-0; L. Ver- meij-S. v.d. Velde 0-1. PLAATSELIJK NIEUWS ...PLAATSELIJK NIEUWS, Western in Holland Huis Vrijdagavond om acht uur orga niseert de beheerscommissie van het Holland Huis een filmavond. Op het programma staat de ko mische western The Genius met in de hoofdrol Terence Hill. Alg. Ledenvergadering Oranjevereniging Pr. Willem Alexander op donderdag 15 november in Hotel de Gouden Leeuw, aanvang 20.00 uur. Op komst dringend gewenst. Advertentie I.M. T.C. Zeelands Welvaren Vrijdag is er weer de jaarlijkse bingo- en feestavond van tourclub "Zeelands Welvaren", waarbij ook de prijzen van het klassement seizoen 1984 zullen worden uitge reikt. De aanvang is 8 uur. Onderwijs en bankwezen De Groen van Prinstererschool heeft woensdag 7 november een bezoek gebracht aan de Rabo bank in St. Maartensdijk. De klassen 3 en 4 werden ontvangen door de heren De Waard en Din- gemans. Na een consumptie werd de groep gesplitst. Een deel van de leerlingen keek naar een videop- patiënten dokter Padt Advertentie I.M. rogramma, waarin op een onder houdende manier bankzaken in de denkwereld van kinderen wer den geplaatst. De andere kinderen werden rondgeleid op alle ban- kafdelingen door Coby Giljam, Coby Elenbaas en dhr. J. Kals- beek. Met name de kluis en de kasbox met bankbiljettenteller werden met veel aandacht beke ken. Een aantal leerlingen mocht de kluis en een safeloket open maken waarin een versnapering verborgen zat. Nadat er nog vra gen beantwoord waren, sloot di recteur De Waard de excursie af. Hij vond 't zowel voor de bank als voor de school een leerzame on derbreking van het dagelijks werk. De kinderen werden deze middag meer vertrouwd gemaakt met het bankwezen. Winkelactie voor Groene Kruis De middenstandsvereniging Sa men Sterk organiseert van don derdag 22 november tot en met zaterdag 1 december een winkel actie. Bij de deelnemers krijgt men bij aankoop van artikelen zegels, die in een enveloppe gaan voor de trekking van de prijzen. Dat gebeurt zaterdag 24, woens dag 28 november en zaterdag 1 december bij het oude gemeente huis. De opbrengst is bestemd voor het Groene Kruis, die o.a. een 'papegaai' voor bedlegerige patiënten wil aanschaffen. Sloop pand Noord-/Deestraat B en W willen het al enkele jaren geleden buiten gebruik gestelde pand Noordstraat 27 op korte ter mijn slopen. Na afbraak is terug- bouw van een huis, eventueel met garage, mogelijk. Bij de sloop moeten aan de vrijkomende gevel van het pand Noordstraat 25 nog wel voorzieningen getroffen wor den. De raad stelt daar maandag avond geld voor beschikbaar. Verwarming chr. school Het bestuur van de chr. school heeft de gemeente om medewer king verzocht voor de aanschaf van optimaliseringsapparatuur voor de centrale verwarming. Bij Advertentie I.M. de overige bijzondere en openba re scholen is dat al gebeurd, maar hier is gewacht op het gereed ko men van de verbouwing. De kos ten hebben voor 2/6 betrekking op de kleuter- en 4/6 op de lagere school. Elke derde maandag van de maand, dus nu 19 november a.s., haalt de voetbalvereniging S.P.S. oud papier op. Zet u het gereed a.u.b. Advertentie IM Snelheidscontrole 479 auto's De politie controleerde maandag tussen twee en zeven uur in de Stoofstraat de snelheid van 479 auto's. Negen bestuurders kregen een proces-verbaal, terwijl twee wagens werden gefotografeerd. Tevoren was ook in de Kon. Ju- lianastraat in Tholen gecontro leerd, maar daar werd geen over treding vastgesteld. Fietser tegen auto De bocht in de Zuidstraat werd door fietser M.v.d. K. wat ruim genomen en autobestuurder J.A. de B. uit Stavenisse zat wat mid den op de weg. Een aanrijding was het gevolg. De fiets werd ge heel vernield. De auto liep schade op, maar lichamelijk letsel was er niet. Intocht Sinterklaas De middenstandsvereniging or ganiseert van donderdag 22 no vember tot en met 4 december een winkelactie ter gelegenheid van St. Nicolaas. Bij aankoop van vijf gulden wordt een bon verstrekt, die met naam en adres in de bus bij 't Ouwe Raed'uus gedepo neerd moet worden. Er zijn drie trekkingen: zaterdag 24 novem ber, zaterdag 1 en dinsdag 4 de cember, steeds om 19.30 uur in 't Ouwe Raed'uus. Die laatste dins dagavond zal St. Nicolaas om half zeven een rondgang door het dorp maken met een escorte van tien zwarte Pieten. Daarna zal de goe de Sint de prijzen trekken en bovendien krijgt ieder kind een verrassingspakketje. Gedurende de winkelactie blijven de normale openingstijden gehandhaafd. Meer informatie krijgen de inwo ners maandag of dinsdag via een boekje. 'Monteur' kwam, keek en verdween De beheerster van 'de Rozen- boom' kreeg wat vreemd bezoek. Er stapte iemand binnen, die toen hij de beheerster zag, vertelde dat hij voor reparatie van schrijfma chines kwam. Bij de beheerster was echter nergens een schrijfma chine te vinden. De man vertrok zonder nadere verklaring. Het kenteken van zijn auto werd ge noteerd en de politie probeert via foto's na te gaan of er een over eenkomst is met het signalement van de man. In Brabant blijken er ook dergelijke praktijken voor te komen en als de betrokkene nie mand aantreft, wordt er wat ges tolen. In de aanbieding: DOORREGEN RUNDERLAPPEN c oc 500 gram KATENSPEK 1 oc 1 00 gramftCD LEVERWORST MET TUINKRUIDEN 1 -n 200 gram,4U GARNALENSALADE0 no 1 50 gramJj40 JONGE KAAS on 500 gram4,OU wordt i.p.v. woensdag 21 november op donderdag 22 november opgehaald i.v.m. Dankdag. Advertentie LM. i Advertentie I.M. Mooi uitwisselingsconcert Een bijzonder mooi uitwisselings concert kregen vijftig belangstel lenden vrijdagavond te horen in de Wimpel. Gast was de Konink lijke fanfare Accelerando uit St. Annaland, die eerst acht nummers uitvoerde. Na de pauze was mu ziekvereniging Concordia aan de beurt met tien stukken. Voorzitter W. Quaak sprak in zijn dank woord van een prima geslaagde avond. Ook de trekking van de verloting werd gehouden, waarbij de eerste prijs (een varken) werd gewonnen door A. Quaak, Hen- riëttepolder. 120 Kinderen bij musical Het poppentheater Robhetty heeft woensdagmiddag voor 120 kinderen en enkele ouders de musical 'Wie gaat ermee' opge voerd. Racoon de wasbeer wilde graag uit de dierentuin ontsnap pen, maar beslist niet alleen, sa men met een zebra zocht de beer naar mede-vluchters, maar dat viel niet mee. Ze beleefden allerlei grappige avonturen en de beer vindt een goede partner: een vrouwtjes wasbeer. De musical werd gemaakt m.m.v. het koor van Welberg. Dit plezierige pro gramma in de kleine zaal van De Wimpel georganiseerd door de evenementencommissie. Verkoop Welfare artikelen Zaterdagmiddag om twee uur or ganiseert de afdeling Sint Philip- sland/Anna Jacobapolder van het Ned. Rode Kruis een verkoping van Welfare handwerkartikelen. Men kan terecht in de hal van be jaardencentrum De Rozeboom. Kampioenschap Krabbenkreek Het vis-kampioenschap Krab benkreek is gewonnen door A. Mens van de Eendrachtvissers met 960 p. Tweede werd P. Ker- remans, Eendrachtvissers, 920 p. 3. J. Mathijsse, Eendrachtvissers 850 p. 4. L. Quist, Makreel, 795 p. 5. D. Dam, Eendrachtvissers, 585 p. 6. Jac Disco, Eendrachtv. 540 p. 7. J. Clarijs, Eendrachtv. 495 p. Jeugd: 1. C. Reijngoudt Lzn. Ma kreel, 365 p. 2. G.J. Glasbergen, Makreel. 250 p. 3. P. de Weerd, Vissertjes, 225 p. De Eendracht vissers wonnen het Krabben- kreek-kampioenschap met in to taal 3855 p. Kampioen bij de da mes werd Mw. Disco met 450 p. Kampioenskansen AJP De kansen voor tafeltennisvereni ging AJP om kampioen te worden zijn gestegen met de 3-7 overwin ning van Breda 2. liet eerste team bestaande uit Harry Cosmann, Ad Verhage en Johan Burgers reken de vastberaden af met de Braban ders. Cosmann won drie keer, evenals Verhage, die er echter al les aan moest doen om zijn par tijen in winst om te zetten. Burgers won één en verloor twee keer, terwijl zijn dubbel met Verhage verloren ging in drie games. Des ondanks een prima 3-7 zege van het als tweede geplaatste Breda. AJP 2 verloor met 4-6 van TVP 2 na een spannende wedstrijd. Jan Bolier won drie en Lou Bolier één keer, terwijl hij er twee verloor. Piet Bolier slaagde er niet in zijn spel in winst om te zetten. De dubbel met Jan en Lou Bolier le verde eveneens geen punten op. AJP 3 (dames) verloor met 4-6 van TVP 2. Olga Verschoor speelde sterk en won twee keer. Inge Cos mann trok één partij naar zich toe, terwijl Cora ten Hove het op sco- ringsgebied liet afweten. Nieuwe alarmontvangers Tien jaar geleden is de alarmering van de leden van de vrijwillige brandweer overgegaan op zoge naamd "stil-alarm". Aan de op roep via de sirene kwam hiermee een eind. De alarmontvangers zijn inmiddels toe aan vervanging. De huidige apparaten geven veel sto ring en worden hierdoor kostbaar in onderhoud. De commandant van de regionale brandweerkring Roosendaal adviseert dan ook tot de aanschaf van nieuwe alar montvangers van het merk Moto rola, geleverd door Radio Hol land. De kosten bedragen 1346,96 per stuk. Men heeft er 15 nodig, wat in totaal een bedrag van 20.204,40 inhoudt. Oktober 1934 werden de Thoolse veehouders gewaar schuwd om geen koeien in Friesland aan te kopen, daar in die provincie mond- en klauwzeer heerste. Ook 50 jaar geleden kon het evengoed als tegenwoordig voorkomen, dat een bericht niet juist was' -In een vorige aflevering van Gouden Flitsen meldden we een inbraak bij de firma Pot ter te Poortvliet. Een week la ter werd het gerectificeerd. De redactie kreeg informatie van iemand die niet goed op de hoogte was. Het ging maar om een gerucht dat niet juist bleek te zijn. De redactie heeft het waarschijnlijk niet via de po litie nagetrokken. Notaris D.J. van de Velde verkocht in hotel Ampt te Oud-Vossemeer een woning van dhr. J. Stelwagen aan de Ring. Hoogste bieder werd D.J. Lindhout voor 3925,— maar een directe gunning volgde niet. Të Poortvliet deed de beroepen predikant ds. J. Bus uit Bergschenhoek zijn intrede na in de morgen dienst door ds. J. de Bres uit Sint-Maartensdijk, die de 2 'A jarige Poortvlietse vacature als consulent had vervuld, te zijn bevestigd. Een nieuwe winkelsluitingswet had een zodanige verandering ge bracht in de openingstijden, dat men bijvoorbeeld zater dagsavonds niet meer tot 11.00 uur open mocht zijn, maar slechts tot 8 uur. Meteen werd hierop ingehaakt door een hausse in de nog prille automatenverkoop. Zo wist het bedrijfsleven de nieuwe wet weer voor een deel te om zeilen. In Tholen was er een voorzit terswisseling bij de muziek- ver. "Concordia". De heer G. Amsing trok zich terug en de heer W.L. Klompe werd de nieuwe voorzitter. Op de openbare school te Sint Maartensdijk werd de nieuwe spelling (Marcha'nt) inge voerd, terwijl de landbouw- onderwijzers op Tholen een begin maakten met de win- tercursussen, zoals bedrijfs- controle, economie en wat niet al om de nog niet zo ont wikkelde landbouwers als dat thans het geval is, toch het nodige bij te brengen. In Scherpenisse bedankte de heer M. Hage Jzn. als bes-, tuurslid van de Boerenleen bank, waarna in zijn plaats J. Oudesluijs Jnzn werd geko zen. Woensdag 16 oktober verloste veearts Steendijk een koe van de in de Noordpolder landbouwer G.J. Hoek van een gezond kalf en dat was geen nieuwtje, maar de ande re morgen moest de veearts bij dezelfde koe opnieuw ingrij pen en toen leverde de beval ling een kalf op met 8 poten, maar het was bij de verlossing al dood. Op de kleuterschool te Stave nisse was mej. Pels vertrok ken. In haar plaats kreeg mej. P. Lemsom, die al assistente was de leiding en werd mej. P. Leune de assistente van de toen nog genoemde bewaar school. In Sint Annaland werd een nieuwe zangvereniging opgericht onder de naam "Excelsior" met als voorzitter C. Ridderhof. Vijftig jaar geleden was er de eerste Thoolse voetbalcompe titie. T.V.V.l uit Tholen speelde tegen SVC 1 uit Sint Maartensdijk en won met 3-1. O.V.C. 1 uit Oud-Vossemeer speelde in de zondag-Brabant competitie eveneens de eerste partij en verloor met 5-0 van Hoogerheide. In de laatste oktoberweek was er ook de grote luchtrace London-Melbourne. De KLM was met de Uiver van de partij. Piloten van het toe stel waren Parmentier en Moll, marconist van den Bruggen en mecanicien Prins. Nederland deed ook nog met. een Panderjager mee, met Geyssendorffer en Asjes, marconist Pronk en mecani cien Slot. Nederland had in jdie tijd met Amsterdam-Ba- tavia de langste luchtlijn ter wereld. Nederland juichte na de vlucht. Na het snelle vlieg tuig van Scott en Campbell Black dat geheel op een wed vlucht was gebouwd, werd Nederland met de Uiver toch de moreleVinnaar.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1984 | | pagina 19