Stads- en dorpsvernieuwing Geen Zeeuws nee tegen kernenergie De kerk te Kapelle Kinder- en Jeugdtelefoon Zeeland Scouting 75 Jaar Donderdag 8 november 1984 ZEELAND IN DE PEN De provincies krijgen met ingang van komend jaar meer zeg genschap over de stads- en dorpsvernieuwing dan tot nu toe het geval was. Zeeland gaat voor 24 van de dertig gemeenten het rijksgeld besteden. Definitie Fondsen COM MISSICS Ambulancevervoer Bestuurszaken Ruimtelijke orde- ning Informatieblad Statenlid Nieuwkerk (CDA) in Tholen: Statenlid E. Ph. Nieuwkerk uit Poortvliet voelt er niets voor dat de provinciale staten van Zeeland evenals in 1977 neen tegen de bouw van een tweede kernener giecentrale bij Borssele zegt. Nieuwkerk bracht dat maandagavond in Meulvliet naar voren tijdens een bijeenkomst van het CDA Tholen en St. Philipsland. Tariefsverlaging Gebed en onderwijs Onmisbaar PAK EVEN UW ZAKBOEKJE ABDIJ "Tegen de noordmuur van het Mariakoor, die dan .nu trouw- kerk wordt genoemd, staan de twee kapittelbanken die in onze kerk bewaard zijn gebleven. De voorkant laat panelen zien van rijk gesneden gotisch houtsnij werk. Wanneer ge die banken nader bekijkt, zult ge bemerken dat de zittingen in de banken opklapbaar zijn en dat er aan de onderzijde nog een stutje zit, dat een misericorde of zitterke werd genoemd. Die banken hebben vroeger gestaan in het priesterkoor, één bank aan elke zijde naast het altaar. Dat wa ren dan de plaatsen van de ka nunniken van het kapittel. Wanneer zij staande moesten zingen (en dat moesten zij altijd) konden zij op dat zitterke nog enige steun vinden, zodat voor al voor oudere koorheren het lange staan wat gemakkelijker werd gemaakt". Deze omschrijving van de kapit telbanken van de kerk in Kapelle kunnen we vinden in het zojuist verschenen boekje van ds. S.J.M. Hulsbergen: "Kent gij uw kerk? Gedachten bij de symboliek en de resten daarvan, in de hervormde kerk van Kapelle". Toen hij de 20ste april van dit jaar overleed was het boekje, op enkele illus traties na, k1a3r,?Net boekje is ds. Hulsbergen'ten voeten uit: herder en leraar. Leraar in dubbele zin. Wie dit boekje gelezen heeft, zal aan de hand hiervan de kerk van Kapelle voor het eerst of opnieuvy moeten bezoeken. Veel zal ons aan de hand van deze leraar dui delijk worden gemaakt. Maar ook op andere wijze was hij leraar: "in de kerk leren wij onze schuld te belijden. En wie weet dat Onze Lieve Heer rare kostgangers heeft en dat hijzelf één ervan is, zal niet zo spoedig geneigd zijn een ander te verketteren die niet precies denkt als hij". Het boekje is eigenlijk ontstaan toen ds. Hulsbergen ten tijde van de restauratie van de kerk rond 1965 door een ambtenaar van Monumentenzorg over allerlei za ken werd ingelicht. Een aantal hoofdstukjes is eertijds afgedrukt in Kerkvenster, het blad van de Hervormde gemeente van Kapel le. In het 10de hoofdstukje gaat het over de kapitelen van de pila ren. "De pilaren die het kerkgebouw schragen zijn, zoals we reeds hebben gezien, de symbolen van de apostelen. Zij worden immers reeds door Paulus in Gelaten 2:9 vergeleken met steunpilaren. En in de Openba ringen rust de muur van het Nieuwe Jerusalem op twaalf fundamenten, waarop geschre ven staan de namen van de twaalf apostelen des Lams." De uiteinden van de pilaren zijn de kapitelen waarop bladeren zijn gebeiteld en "die bladeren wil den onszeggen dat wij, ook in de kerk, niet los zijn van de wereld rondom ons. Een christendom I EÜWS De stichting "sos telefonische hulpdienst Zeeland" is per 1 september jl. begonnen met een experimenteel projsct onder de naam Kinder- en Jeugdtelefoon Zeeland, Het gaat om telefoni sche hulpverlening aan jonge ren. De dienst heeft hiervoor de beschikking over dertien vrij willigers, De cijfers over de eer ste twee maanden zijn boven verwachting. Er zijn in septem ber en oktober 70 gesprekken gevoerd. Ter vergelijking: in 1 983 kwamen bij de (algemene) telefonische hulpdienst 116 gesprekken over een heel jaar voor van personen van 0 tot 19 jaar. De meeste bellers in de eerste maanden van de kinder- en jeugdtelefoon zitten in de leef tijdscategorie tot 14 jaar. De groep 14- tot 1 9-jarigen is on dervertegenwoordigd. Proble men die aan de orde komen lig gen vooral op het gebied van relaties, op school, thuis (met de ouders) of met leeftijdgeno ten (pesterijen). Ook zijn er veel vragen op het gebied van de sexualiteit. De Kinder- en Jeugdtelefoon Zeeland is te bereiken onder nummer 01180-38080, elke dag van vier uur 's middags tot acht uur 's avonds. De telefonische hulpdienst Zeeland (voor volwassenen) is dag en nacht bereikbaar onder nummer 01180-1 5551 dat zich alleen maar afsluit van de wereld, is het ware niet". Het was een genot ds. Hulsber gen te horen spreken over kerken, kloosters en abdijen, die hij van nabij kende. Hij kende ook het leven van de grot'e kerkvaders zoals Hieronymus, Ambrosius en vooral Augustinus. Over deze kerkvaders kunnen we lezen in het boekje, maar ook over het muurtje rond de kerk, de vaete de toren, de klokken en de toren haan. Als aanbeveling voor het boekje mogen dienen de woorden uit de 'Belijdenissen" van Au gustinus: Neem en lees. Zes gemeenten krijgen het geld rechtstreeks van het rijk. Het zijn Middelburg, Vlissingen, Goes, Tholen, Zierikzee en Ter- neuzen. De wet op de stads- en dorpsver nieuwing stelt zich ten doel: "De stelselmatige inspanning, zowel op stedebouwkundig als op so ciaal, economisch, cultureel en milieuhygiënisch gebied, gericht op behoud, herstel, verbetering, herindeling of sanering van door dichte bebouwing gekenmerkte gedeelten van het gemeentelijk grondgebied". Uit deze nogal omvangrijke omschrijving is op te maken dat het niet alleen gaat om verbetering van woningen, maar ook van de straten, de riolering, de woonbuurt enz. De gemeenten, de provincies en het rijk hebben alledrie een eigen taak in de stads- en dorpsvernieu wing. De gemeenten zijn verplicht een verordening te maken, waarin wordt geregeld hoe particulieren en instellingen subsidie kunnen krijgerr. Per gemeente moet wor den aangegeven hoeveel geld voor woningverbetering beschik baar is in een jaar. Ook moet iedere gemeente een inspraak verordening maken, opdat de be volking weet via welke regels zij bij de stads- en dorpsvernieuwing zeggenschap kunnen doen gel den. De provincies treden op als coördinatoren. De gemeenten moeten aan de provincie ver slag uitbrengen over de activi teiten; dit moet jaarlijks gebeu ren. Andere provinciale taken, zijn het toezicht op de stads- en dorpsvernieuwing in de ge meenten en de verdeling van het rijksgeld aan de gemeenten. Het rijk bepaalt hoeveel geld jaar lijks aan de stads- en dorpsver nieuwing wordt besteed. Ook wordt aangegeven de hoogte van het bedrag per provincie en voor de gemeenten die hun geld rechtstreeks van het rijk ontvan gen. Het rijk bepaalt, zoals gezegd, de hoogte van het bedrag dat jaar lijks in Nederland aan stads- en dorpsvernieuwing kan worden uitgegeven. Het heeft daartoe een fonds, dat vanuit diverse departe mentsbegrotingen wordt gevoed. Voor 1 985 zit er bijna 800 mil joen gulden in het fonds. Zeeland krijgt hiervan ruim 1 5 miljoen, te verdelen over de gemeenten die hun geld rechtstreeks van het rijk krijgen en de provincie. De provincie krijgt zeggenschap over de besteding van het rijks geld dat naar de kleinere ge meenten gaat. Daartoe wordt een verordening stads- en dorpsvernieuwing gemaakt. Leidraad in die verordening is dat iedere gemeente zoveel mo gelijk naar evenredigheid een beroep op het geld kan doen. Een ander belangrijk criterium is, dat moet worden voorkomen dat het rijksgeld teveel wordt versnipperd. Beter is het dan bijvoorbeeld een jaar over te slaan en het volgende jaar dub bel te krijgen om een project in Donderdag 15 november, 19.30 uur vergadert in hotel Terminus te Goes de commissie ambulance vervoer van de provinciale raad voor de volksgezondheid. Er wordt o.a. gesproken over de een keer goed te kunnen aan pakken. Met dit laatste in ge dachten, wordt voorgesteld een knelpuntenpot te maken waar uit speciale projecten kunnen worden gefinancierd. Gedepu teerde staten denken aan een kwart van het jaarlijks uit te keren rijksgeld. De resterende driekwart wordt dan volgens vaste regels over de 24 ge meenten verdeeld. Met de inwerkingtreding van de wet op de stads- en dorpsver nieuwing vervallen 1 9 rijkssubsi dieregelingen. De activiteiten die uit die regelingen werden meebe taald, vallen straks onder de wer king van het fonds. Enkele van de subsidieregelingen zijn de beschikking geldelijke steun stadsvernieuwing, verbete ring van de woonomgeving, res tauratie woonhuismonumenten, verbetering van woonschepen en sanering milieuhinderlijke bedrij ven in de woonomgeving. De nota stads- en dorpsvernieu wing en de verordening provin ciaal stads- en. dorpsvernieu wingsfonds Zeeland zijn samen gevat in een provinciaal informa tieblad. Dit blad is verkrijgbaar bij het bureau voorlichting van de provincie, Sint Pieterstraat 42, 4331 EW Middelburg, telefoon 01 180-31395. De officiële nota's kunnen worden besteld bij het bureau ruimtelijke ordening van de provincie aan hetzelfde adres, onder telefoon nummer 011 8031 567. herziening van het spreidingsplan ambulancevervoer in Zeeland en de voorrangsregeling van ambu lances bij de veerdiensten over de Westerschelde. De statencommissie voor be stuurszaken vergadert vrijdag 1 6 november 9.30 uur in het provin ciehuis. Aan de orde komt o.a. een aantal subsidies: Stichting Overleg Kindercentra Zeeland over 1985, werkzaamheden We vers- en Flaauwersinlaag Schou- wen-Duiveland, project samen werking eerste lijn. Stichting Vliegveld Midden-Zeeland over de jaren 1 984 t/m 1 988 en een verzoek om subsidie voor de werkgroep industriële archeolo gie voor reis- en verblijfskosten correspondentie Ook wordt er gesproken over een boekje voor de schooljeugd over Zeeland in de tweede wereldoor log en het statenvoorstel stads- en dorpsvernieuwing. Tenslotte staan ter discussie een verzoek om een eenmalig waarderings subsidie van de werkgroep Mu ziek van het Koninklijk Zeeuwsch Genootschap der Wetenschappen in verband met de aankoop van een Weense vleugel en een ver zoek om een eenmalig stimule ringssubsidie van de Heemkundi ge Kring Walcheren. Ook op 1 6 november, maar om 1 5.00 uur vergadert in het pro vinciehuis de statencommissie voor ruimtelijke ordening. Evenals de commissie bestuurs zaken bespreekt zij het staten voorstel stads- en dorpsvernieu wing en een subsidie voor de werkzaamheden in de Wevers- en Flaauwersinlaag op Schouwen- Duiveland. Ook komt het provin ciale woonwagenplan ter sprake. Alle vergaderingen zijn openbaar en hebben spreekrecht voor het publiek. Abdijnieuws is de informatierubriek van de provincie Zeeland. Redactie: bureau voorlichting. Sint Pieterstraat 42, 4331 EW Middelburg, telefoon 01180-31392 of 31402 meer bestaat. "Ook als wij neen zeggen, maar de nucleaire ener gie, zoals nu in toenemende mate, elders kopen." Nieuwkerk wees ook op het voor stel van minister van Aardenne om het aantal kerncentrales uit te breiden", als het kabinet met een positief besluit komt, is het een slechte zaak alle middelen aan te wenden om vestiging bij de ander te bevorderen. Als het maar niet bij ons is. Dat duidt niet op bes tuurskracht, nog minder op een constructieve bijdrage. Voor Tho len, St. Philipsland en Noord- Brabant maakt het weinig uit of de nieuwe kerncentrale in Moer dijk of Borssele komt. De afstand naar Doel (België) is ongeveer gelijk en daar staan al vier kern centrales". Het CDA-statenlid maakte met genoegen melding van de tariefs verlaging bij de PZEM, Nog he rinnerend aan de discussie over bonusaandelen noemde hij 't on begrijpelijk, dat met name de VVD zich daarin kon vinden. "Ons standpunt is en was, dat elke gulden winst via tariefsverlaging de afnemers ten goede dienst te komen,. Dat is op het nippertje in drie statenzittingen gelukt", zei Nieuwkerk. o Hij vreesde overigens, dat de PZEM haar huidige positie maar korte tijd kan handhaven omdat de minister van economische za ken op korte termijn een natio naal energiebedrijf wil. In de tweede kamer heeft met name de CDA-fractie zich daartegen verzet en nu komen er 3 tot 5 grote pro- duktiebedrijven boven de 4000 mw (5 x de PZEM). De minister kent provincies bij die reorgani satie een belangrijke rol toe. Houden bij het oude is onmoge- ►lijk, hoe graag velen dat ook zou den wensen. De CDA-fractie wil met spoed overleg met Noord- Brabant en Limburg gelet op de ligging, het koppelnet, de vermo genspositie en gunstige tarieven structuur, zei het Poortvlietse sta tenlid. Advertentie I.M. Die motie werd in 1977 unaniem aanvaard, maar als er vrijdag tij dens het statendebat over de pro vinciale begroting 1985 opnieuw zo'n uitspraak gevraagd wordt, komen er volgens Nieuwkerk VERVOLG VAN PAG 1 over 1984 achteraf zoveel beter zal zijn, dankt men vrijwel geheel aan een toeneming van het prijsver schil tussen conventionele en nu cleaire brandstofkosten. In de begroting voor 1985 van de PZEM wordt een verlies voorzien van 4,6 miljoen; de structurele tariefsverlaging is echterin dit ge val al op het bedrijfsresultaat in mindering gebracht. Het is de be doeling dit verlies ten laste van de algemene reserve te brengen, die daartoe met het verwachte posi tieve resultaat uit 1984 zal worden versterkt. De PZEM heeft over de jaren 1982 en 1983 tariefrestituties aan de verbruikers verleend. Dat deze restituties thans structureel wor den gemaakt, is te danken aan de gunstige verwachtingen aangaan de de bedrijfsresultaten in 1984 van het energiebedrijf, aldus de PZEM. g> overdenking HEERE! maak mij Uw wegen be kend, Leer mij Uw paden. Leid mij in Uw waarheid, en leer mij, want Gij zijt de God mijns heils U verwacht ik den gansen dag. (Psalm 25:4,5). Nadat David zijn ziel tot de Heere heeft opgeheven en Hem heeft aangeroepen om bevrijding en de zekerheid van de verhoring te kennen geeft, is David met zijn gebed niet klaar. Als we licht ont vangen hebben in onze aanvech ting gaan we niet verder alsof er niets is gebeurd. David beleed de dienst aan God niet op te zeggen. twee of meer standpunten. "Dat is een slechte zaak, waarmee een zo belangrijk besluit eerder zal lei den tot het tegenovergestelde dan het beoogde doel. Een wijs besluit zou zijn, te wachten op standpun ten die elders eerst jtog ingeno men moeten worden", aldus Nieuwkerk. "Juist in het zo belangrijke ener giebeleid, waarbij nucleiare cen trales manipulatie en indoctrina tie de weg naar objectiviteit ver sperren is het zaak de weergave van de werkelijkheid na te stre ven, ook al lijkt dat sommigen een fictie. Kernenergie is een mon diale zaak, die ons op nationaal niveau wordt voorgelegd, waarin wij regionaal moeten meespreken en provinciaal dienen te besluiten. Ik hoop, dat de onzekerheid spoedig door besluitvorming is weggenomen". Het Poortvlietse statenlid, dat als lid van de Raad van Bestuur van de PZEM enkele dagen in de Franse opwerkingsfabriek te Cap le Hay is geweest, noemde kerne nergie in Europa zo belangrijk en onmisbaar, dat een weg terug niet Maar daarmee wordt hij niet hoogmoedig en gaat hij niet spre ken van zijn eigen trouw, maar wordt juist zeer ootmoedig en gaat zijn gebed voort om verdieping van het beleven van de bevrijding. Bidden om het wonder van het niet te schande worden tot de bo dem te verstaan. Om zijn leven te leren leven meer en meer tot eer van God. Dan zal blijken dat er nog 'vele diepten maar ook vele hoogten zullen komen. David doet een beroep op God. En vullen we voor David onze ei gen naam in? We gaan bidden om onderwijs. Nooit zijn we immers te oud om te leren. Dat gaat heel in het bijzonder wel op in het Ko ninkrijk Gods. Er zij zoveel wegen en paden die we nog nooit of nauwelijks hebben betreden. Daarom, o Heere maak mij Uw wegen bekend. We kunnen ook zeggen: Toon mij Uw wegen. Dat is: openbaar ze aan mij, zodat ze voor mij opengaan. Zodat ik op de atlas van het Koninkrijk van God de wegen tot u mag vinden. Uw wegen wil ik zien. Uw wegen, omdat mijn wegen niet anders zijn dan een doolhof waarbij de uit gang weer bij mijzelf is en ik doelloos rondzwerf en ronddool. Uw wegen wil ik ook zien omdat wegen die anderen mij wijzen buiten Uw Woord en dwaalwegen zijn, die mij naar de ondergang voeren. Maak mij bekend Uw wegen, dat is de weg van heil, de weg van Uw gebod. Als hier staat Uw wegen bekend maken, dan is daarmee niet bedoeld het gebed alsof God de Heere ons Zijn eeu wige raad wil onthullen. Als we dat willen, is dat meestal om ops aan het gebod van God te kunnen onttrekken, om Gods ja te ont kennen. Hier gaat het om de wil van God die in ons leven tot ons komt. Het is nodig dat we die kennen. Om te kunnen onderscheiden tussen het goede en het kwade. Om te kun nen kiezen, daar waar God voor ons gekozen heeft. Gods wegen, dat is de levensweg, de levenswij ze voor Gods aangezicht. Maak die ons bekend door Uw Woord en Geest, zingen we. Dat is: Leer ons die door door het getuigenis van de Geest dat tot ons komt in de schriften. Leer ons daarin te ontdekken de hoogten van Uw heil, maar ook de diepten van ons onheil. Leer ons daarom ook Uw paden. Het leren hier is van een diepere inhoud dan het bekend maken. Leren is meer dan zien. Het is je oefenen. Het beoefenen van Gods paden. Daar komt het aan op het persoonlijk deel hebben aan het heil. Geef mij uitzicht en door zicht. wo 21 november Dankdag THOLEN za 10 nov MAC auro-oriëntatierit. Zoekweg, 19 u. do 8 nov NCVB, regionale bondsdag, Vlissingen. ma 12 nov aquarium vereniging LABEO, gastspreker Dhr. vd Leest, Meulvliet, 19.30 u. di 13 nov ANIB soosmiddag, Meulvliet wo 14 nov NCVB, mevr. C. Laban over De vrouw op het platteland in Kenia, De Wingerd, 20 u. do 15 nov najaarsvergadering ANBO, Hof van Holland, 14.30 u. vr 16 nov najaarsvergadering Koggedek do 15 nov Natuurvereniging, Microscopie, Oesterschelp, 19.30 u. vr en za 23 en 24 nov vogelten toonstelling café De Kroon 5 dec bejaardensoos, toneelmid dag XYZ Middelburg, Meulvliet. 14 u. POORTVLIET do 8 nov Eben Haezer, bejaar denmiddag, 14.30 u. di 20 nov NCVB-avond Roeme nië, Raed'uus, 19.30 u. ma 26 nov pl. vr. avond slagers- bedrijf, Centrum, 19.30 u. za 24 nov rolleravond wielercom. Tolrust, 19 u. za 8 dec wielercross trimmers en lie. houders, Deestraat. SCHERPENISSE do 8 nov Hoeksteen, bejaarden middag, 14.30 u. di 20 nov pl. vr. huidverzorging, Holland Huis, 20 u. SINT MAARTENSDIJK wo 14 nov poppenrevue Erics poppenfeest, Haestinge, 14 u. wo 14 nov koffie-ochtend pl. vr. mmv Zeeuwse Kruis, Haestinge, 9.30 u. De psalmen zijn geschreven in dichterlijke taal. Daarom kunnen soms met verschillende woorden ook dezelfde betekenissen worden uitgedrukt. Wegen en paden zijn hier dezelfde zaken. Het is het ge bed om te leren handelen naar de wil van God. Dat is niet handelen naar eigen inzichten en op eigen ingevingen. Niet op eigen mening vertrouwen. Maar ons door de mening van God te laten onder wijzen' Het is een typische trek van de tijd waarin we leven dat wij snel met onze eigen mening te koop lopen. Ik meen dat dit ook wel goed is, ik vind dat het zo ook wel kan. Vaak zijn het echter me ningen die aan alle zijden botsen met Gods mening over ons leven. David is ootmoedig. Leer mij Uw paden en: Leid mij iri Uw waar heid. Voor leiden kunnen we ook zeggen: Laat mij betreden, laat za 17 nov open dag LTS, 13.45-16 u. vr en za 23 en 24 nov duiventen- toonstelling, bazar en St. Nico- laasfeest, Haestinge, vr 19 en za 14 u. za 24 nov intocht St Nicolaas, 14 u. di 27 nov pl. vr. dhr. Brugman Ned. Hartst. Haestinge, 19.45 u. wo 5 dec play-back show, oude kleuterschool, 13.30 u. vr 14 dec ontsp. avond Tandje Bij, Smalstad, 20 u. OUD VOSSEMEER vr en za 9 en 10 nov tentoonstel ling Vogelvrienden, Dorpshuis za 10 nov clubwedstrijd 't Schar retje, 12.30 v. za 17 nov tentoonstelling De Zwaluw, café Schetters, 14 u. za 24 nov intocht St Nicolaas, 14 u. za 24 nov optreden poppentheater Roberty, Vossenkuil, 15 u. di 27 nov St Nicolaasavond AVB, Vossenkuil, 20 u. SINT ANNALAND za 10 nov dansavond, Wellevaete, 20 u. SINT PHILIPSLAND vr 9 nov uitwisselingsconcert Ac celerando en Concordia, De Wimpel di 13 nov pl.vr. wolfederatie met dia's wintermode, Druiventros wo 14 nov afdelingsvergadering CNV met afscheid dhr. Reijgers- berg en film za 24 nov Ton Huijsmans gitaar en Carla van Walsum fluit. De Wimpel di 27 nov NCVB mevr. Ooms over Hoe schrijf ik een boek. Ons Dorpshuis, 19.30 u. BERGEN OP ZOOM t/m 25 nov Joska en Liesbeth Toth, expositie schilderijen, Etce tera, 13.30-17 u. za 10 nov dansvoorstelling Jazz Dance Company, Stoelemat, 20.15 u. mij wandelen in Uw waarheid. Paulus zegt dat zo: Zovelen als er door de Geest van God geleid worden, die zijn kinderen Gods. Als we wandelen door de Geest, als we ons laten leiden door het Woord der waarheid dan wande len we als kinderen Gods. Daar is de eigen geest verdreven, die tot leugen leidt, of tot dwaalleer. Uw waarheid Heere. Daarmee is be doeld het getuigenis dat God aan Israël gaf. Geboden en beloften. Niet als een dode letter waarmee we schermen kunnen, maar als een levende werkelijkheid die ons beroert en oproept. Die ons ve roordeelt en de dood voor ogen stelt, maar die ons ook het licht des heils ontvouwt. In het getui genis betoont de Heere ons zijn betrouwbaarheid. Zijn vastheid. Leiden in, dat is als we op wegen gaan, steeds verder op die w'e'g geleid te worden. Steeds meer van tot 3 dec kunstwerken van de maand. Markiezenhof t/m 25 feb aardewerk uit Ghana, oostvleugel M'hof za 10 nov ev. gem. De Schuil plaats, een Billy Graham film, Swaentje, 20 v. di 27 nov en 4-11-18 dec ANWB cursus Pech Onderweg, Streek school West-Brabant, Ringersweg 14, 19.30 u. film-F -F -F film-F -F -F film-F -F -F ROXY 1: Conan De Vernietiger - 16 jr dag 20 u. vr za 19 21.30 u. zo 14,-16.30, 19 21.30 u. ROXY 2: De Versierders Van St. Tropez - 16 jr do, di wo 20 u. vr Scouting Nederland is al een beetje in feeststemming wegens het 75-jarig jubileum dat de orga nisatie in 1985 hoopt te vieren. Alle kaderleden hebben allerhan de zaken ontvangen, en zij gaan langzamerhand het feest voorbe reiden. Scouting Heenetrecht met het clubhuis in de Waag te Tholen, maar bestemd voor het hele ei land, leeft naar haar eerste lus trum toe. Wekelijks zijn de verschillende speltakken druk in de weer met telkens nieuwe activiteiten. De Kabouters en Welpen, die samen een groep vormen, studeerden en werkten enkele weken lang als "weermannetje" en "weervrouw- tje". Allerlei zaken omtrent het klimaat moesten worden uitge- puzzeld en als men geslaagd was, kreeg men een insigne. Nu is er een nieuw thema gestart: „De wereld rond". Zaterdag wer den de spelregels uitgelegd, tickets voor de reis verzameld e.d. De tickets werden o.a. bij J. Reiner- ue senaueu van Gods heil te ont dekken. Steeds verder wegge voerd te worden bij alles wat tot het verderf leidt. Het is gevoerd worden door de Goede Herder Jezus Christus op de smalle weg, naar de engepoort, om in te gaan in het Vaderhuis met de vele wo ningen. Weg bij de brede weg vandaan en van de wijde poort. Niet herwaarts en derwaarts ge leid worden, maar gedreven, geïnspireerd door Gods Geest met lust de wet des Heeren houden. Geleid worden in de Waarheid. En Jezus zelf zegt Uw Woord is de waarheid, nee meer: Ik ben de Waarheid. Nee nog meer: Ik ben de Weg de Waarheid en het Leven. Het is de fontein van heil door God zelf gegeyen. In Hem liggen alle beloften van God ve rankerd. In Hem is Gods Woord van Waarheid een heerlijke wer kelijkheid geworden. za 19 21.30 v. zo 14, 16.30, 19 21.30 u. CINEMACTUEEL 1: The Liqui dator- 16jrdag. 20 u. vr&za 19 21.30 u. zo 14,16.30, 19 21.30 u. CINEMACTUEEL 2: Greystoke (de legende van Tarzan) - 12 jr dag 20 u. vr za 19 21.30 u. zo 14, 16.30, 19 21.30 u. CINEMACTUL 3: do 20 u. The Secrets Policemen's Ball; vr 19 21.30 u. The Meaning Of Life; za 19 21.30 u. Time Bandits; zo 14, 16.30, 19 21.30 u. Life Of Brian; ma 20 u. Jabberwocky; di 20 u. Live At The Hollywood Bowl; wo 20 u. The Holy Grail. man gehaald, hij liet de jeugd zijn drukkerij bewonderen. Verder moest men bij A. de Bruin in de Kerkstraat om een ticket, en mevr. G. van Elsacker verscheen als de rijke dame die haar vliegtuig be schikbaar stelde. Vanaf komende zaterdag gaat men op reis - eerst komt Griekenland aan de beurt. Allerlei zaken rondom dit land worden voor spelletjes gebruikt, en zo reist men de wereld rond. Marga van Huizen maakte er een leuk spel van, maar,.... Ër móét leiding bij. Een leidster gaat binnenkort stoppen, en de kabouters en welpen verwachten dat iemand anders hen iedere za terdagochtend tussen 10.00 uur en 12.00 uur gezelschap wil houden. Inlichtingen bij Edith le Due, Stoofstraat 3, Tholen, tel: 01660-2174. Of nog beter, kom a.s. zaterdag eens een kijkje nemen. U bent meteen enthousiast. De avond begint om 19.45 u. en er zal worden gecollecteerd om de on kosten te bestrijden. Gij zijt de God mijns heils. Want in Uw Woord openbaart U al Uw heil o Heere. door de geslachten heen. Omdat Gij U zo betoonde, daarom wilt U ook nu en kunt U ook nu de God van mijn heil de God van mijn redding zijn. Zoveel anders dan de goden, zoveel an ders dan de vijanden die het op mijn ziel gemunt hebben. Mijn God U verwacht ik de ganse dag. Hier is het verwachten uit het begin weer terug. Uitzien met verlangen, niet maar eens een keer, maar de ganse dag, voort durend de ziel tot de God van alle heil opgeheven. Gods genadige hulp en verlossing verbeiden. Wal een afhankelijkheid spreekt uit dit gebed. Steeds meer vertrouwi David zich aan zijn God toe. Dal is ook nu voor ons het enige hou vast. Dat is de enige weg om in dé Weg te kunnen gaan. Amen. Stavenisse B. den Butter i

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1984 | | pagina 7