Podiumkunsten voor basisscholen Oosterschelde Wetland en bodemsanering Kaay Kunstzinnige vorming en volwassenen educatie Ruimtelijke ordening Donderdag 18 oktober 1984 Onder de titel "Een dorp verder" hebben gedeputeerde staten een nota gepresenteerd, die de weg moet aangeven naar een provinciaal kleine kernenbeleid. COMMISSIES Experiment Schouwen-Duive- land Moeilijke procedures Interdisciplinaire aanpak IX BEROEP Sportvelden Rammegors Ramp voor gemeenschap Gevaarlijke erfenis S TEM MEN VAN LEZERS Geen keus Weg over Oesterdam Schending auteursrecht PAK EVEN UW ZAKBOEKJE ABDIJ Het Zeeuwse steunpunt voor kunstzinnige vorming en volwas seneneducatie heeft de brochure podiumkunsten voor het school jaar 1984/1985 gepresenteerd. Het aanbod is gericht op het kleuter- en lager onderwijs. De brochure is overzichtelijk samen gesteld en leuk geïllustreerd. De brochure biedt de kleuter- en lagere scholen de volgende mo gelijkheden op het gebied van de kunstzinnige vorming: to neel, drama, poppenspel, ma rionettentheater, dans, bewe ging, muziek, muziek maken, audio-visueel en schrijvers op school. Het Zeeuws steunpunt tracht pro- dukties aan te bieden met een professioneel karakter en van een goede kwaliteit. De voorstellingen sluiten zoveel mogelijk aan bij de verschillende leeftijdsgroepen. De brochure noemt twee doel stellingen die aan het programma ten grondslag liggen: ten eerste de confrontatie met kunst, met als doel kinderen gevoelig te maken voor kunstuitingen en ten tweede de vormende werking van kunst voor de maatschappelijke be wustwording en persoonlijke vor ming. Daarnaast is er tegenwoordig weer, meer dan vroeger, plaats voor het esthetisch beleven van kunst; er mag weer genoten wor den van kunst zonder meer. De brochure wijst verder op de mogelijkheden om de kunstzinni ge vorming te integreren in het onderwijs. Om een voorstelling heen kan een hoop gedaan wor den aan voorbereiding en nawerk. Ook is het mogelijk dat een voor stelling, concert of film onderdeel uitmaakt van een projekt. Ideeën voor projecten worden in de brochure aangegeven. Een greep uit het omvangrijke aanbod: meer dan tien verschil lende theatergroepen; een thea terdag met medewerking van het Scapino-ballet; een groot aantal concerten met de mogelijkheid 1 om zelf mee te spelen; clownerie met Leonardo Alalu en Ham en Hoppa; een audiovisueel pro gramma met uitgebreide infor matie over animatiefilms, speel films, videoprogramma's e.d. Ie- IEUWS Het steunpunt voor kunstzinnige vorming en volwasseneneducatie vergadert donderdag 25 oktober, 1 6.00 uur in het gebouw van het steunpunt, Rouaansekaai 43 in Middelburg. Het belangrijkste agendapunt voor deze vergade ring is een notitie over vrouwen vormingswerk. Vrijdag 26 oktober, 15.00 uur vergadert in het provinciehuis, Sint Pieterstraat 42 in Middel burg de statencommissie voor ruimtelijke ordening. Zij be spreekt de korte termijnuitwer king 1984 van de nota bewo- ningspatroon. Beide vergaderingen zijn open baar. De commissie ruimtelijke ordening heeft bovendien spreek recht voor het publiek. zingen en gastdocentschappen van schrijvers. De coördinatie van de aanvra gen ligt in handen van het Zeeuws Steunpunt. Scholen die belangstelling hebben voor de brochure 'podiumkunsten schooljaar 1984-1985' kunnen deze aanvragen bij het Zeeuws Steunpunt voor kunstzinnige vorming en volwasseneneduca tie, Rouaansekaai 43, 4331 HB Middelburg, tel.: 01180- 34880. Welzijnsbeleid kleine kernen "De kleine kern", aldus de no ta, "is een waardevol, maar kwetsbaar element in de Zeeuwse samenleving. Het be houd van de kleine kern in Zeeland verdient aanzienlijke aandacht te verkrijgen, niet al leen op het niveau van de ge meente, maar ook op dat van de provincie. Alleen dan kan het typische karakter van het Zeeuwse platteland behouden blijven". Volgens de nota woont een niet onaanzienlijk deel van de Zeeuw se bevolking in kernen met min der dan 2000 inwoners, om pre cies te zijn: 20,8 procent. 5,8% van de bevolking woont in plaat sen met minder dan 1000 inwo ners en 2,1% in kernen die min der dan 500 inwoners tellen. Van alle steden en dorpen in Zeeland (in totaal 1 1 7) hebben er 20 min der dan 500 inwoners, 39 minder dan 1000 en 77 minder dan 2000 inwoners. Men zou dus kunnen zeggen dat de doorsnee-Zeeuw weliswaar niet in een kleine kern woont, maar dat de doorsnee Zeeuwse kern wel een kleine kern is Om ervaring op te doen met het bevorderen van het woonklimaat in kleine kernen is een experiment gehouden op Schouwen-Duive- land. Het ging om een landelijk experiment, dat ook werd gedaan in Groningen en Friesland. Het doel was om met inschakeling van de bevolking de belangrijkste knelpunten op te sporen en prak tische oplossingen te bedenken. Verder ging het erom voorstellen te doen tot eventuele wijzigingen van bestaande regels en procedu res, teneinde duurzame mogelijk heden te scheppen voor kleine kernen. Bij het Zeeuwse experiment wa ren in eerste instantie 1 1 kleine dorpen betrokken, met elk minder dan 1 300 inwoners. Uiteindelijk werd verdergègaan met twee voorbeelddorpen (Elle- meet en Sirjansland) en werden drie schoolprojecten gestart. Met de nodige ontheffingen vën het ministerie van onderwijs en wetenschappen werd begonnen met een experimentele twee- mans-basisschool in Serooskerke. Ook in Noordwelle kwam (in au gustus 1983) een experimentele basisschool van de grond. Hoewel er de nodige aanlooppro blemen waren ziet het er nu naar uit dat beide scholen voldoende mogelijkheden hebben om ook te kunnen voortbestaan onder de nieuwe wet op het basisonder wijs. Verder is in beide voorbeelddor pen (Sirjansland en Ellemeet) een gezamenlijk woningbouwproject gerealiseerd, dat in augustus 1 983 leidde tot de oplevering van vier huizen (aanvankelijk waren er 10 gepland) In de nota worden diverse problemen gesignaleerd die het project bemoeilijkten. De nota stipt verder verschil lende plannen en ideeën aan waarmee op Schouwen is geëx perimenteerd. Bijvoorbeeld: verbouw van een dorpshuis, winkelvoorzieningen en een postkantoor. In bijna alle gevallen had men te maken met problemen, die vooral zijn terug te voeren tot gebrek aan kennis van finan cieringsregelingen, procedures, normen etc. Verder kon worden geconstateerd dat een eventueel gebrek aan voorzieningen niet zonder meer kan worden toegeschreven aan wetten en regels. Er zijn namelijk nogal wat uitzonderingsbepalin gen waarvan kleine kernen kun nen profiteren. Ook is het zo dat de levensvat baarheid van bepaalde voorzie ningen kan worden vergroot door combinaties (school-dorpshuis, winkel-café, etc.) Gedeputeerde staten onder schrijven de kern van de nota dat er een "interdisciplinaire aanpak" nodig is om de leef baarheid in kleine kernen te be vorderen. Hiermee wordt be doeld dat er op verschillende terreinen van overheidsbeleid zou moeten worden samenge werkt. Het gaat bijvoorbeeld om volkshuisvesting, het econo misch beleid, werkgelegen heidsbeleid, het onderwijs en verkeer en vervoer. Gs kondigen de staten aan dat zij nog zullen komen met een voorstel een ton uit te trekken om een dergelijk beleid moge lijk te maken. Provinciale staten zullen de no ta "Een dorp verder" behande len in hun vergadering van 23 november a s. De commissaris der koningin, in zijn functie van voorzitter van het-college van gedeputeerde staten, houdt dinsdag 23 okto ber, 11.20 uur een AROB-zitting. Behandeld wordt een beroep schrift van een inwoonster van Terneuzen tegen een beschikking van de commissaris over spoeds halve bijstand. Om 11.30 uur die dag behandelt de eerste kamer uit gedeputeerde staten (administratieve geschil len) een beroep van de heren J. Verhage uit Aardenburg en G A. Coppens uit Eede. Het water schap Het Vrije van Sluis heeft de vergunning voor het leggen en hebben van een visboot in een gedeelte van de Grote Gatkreek in Sint Kruis ingetrokken. Daar zijn de heren Verhage en Coppens het niet mee eens. Een van de heren heeft verzocht zijn brief te be schouwen als een verzoek om vernietiging. Hij beroept zich daarbij op art. 22 van de Water staatswet 1900, waarin staat dat besluiten die niet goedgekeurd hoeven worden door gedeputeer de staten kunnen worden vernie tigd als ze in strijd zijn met de wet of het algemeen belang. Als laatste die dag (23-10) is de tweede kamer uit gedeputeerde staten aan de beurt en wel om 11.40 uur. Op de rol staat een beroepschrift dat voortvloeit uit de Algemene Bijstandwet. Een bijstandaanvrager uit Axel heeft een beroep ingediend tegèn de beslissing van zijn gemeentebe stuur. Alle zittingen zijn openbaar en worden gehouden in het provin ciehuis, Sint Pieterstraat 42 in Middelburg. Abdijnieuws is de informatierubriek van de provincie Zeeland. Redactie: bureau voorlichting. Sint Pieterstraat 42, 4331 EW Middelburg, telefoon 01180 31392 of 31402 In "De Eendrachtbode" van 27 sept. stond een kort stukje over een verslag van een commissie vergadering van de statencom missie ruimtelijke ordening. Op zichzelf is het toe te juichen dat ook in ins grootste eilandelijke blad aandacht wordt geschonken aan provinciale zaken, zeker wanneer deze ook met Tholen te maken hebben. Dit artikeltje was echter gebaseerd op een nog niet vastgesteld verslag, m.a.w. het was nog slechts een "klad". Daardoor zouden misverstanden kunnen ontstaan. Die wil ik hiermee voorkomen, c.q. rechtzetten. Wat waren de feiten? In de desbetreffende commissie vergadering kwam o.a. aan de or de een conceptbrief van de Mi nister van Landbouw en Visserij, gericht aan een Internationale Natuurbeschermingsorganisatie in Zwitserland. Deze brief be helsde het verzoek van ons kabi net om de Oosterschelde en het Markiezaatsmeer op te nemen in de lijst van "Wetlands", dus de waterrijke gebieden van interna tionale betekenis. Aangezien het provinciaal bestuur een belangrijke stem heeft in het beleid m.b.t. de Oosterschelde, was het gewenst dat ook de com missie R.O. adviseerde. De algemene tendens in deze ver gadering t.a.v. dit punt was, dat tegen het aanwijzen van de Oos terschelde weinig bezwaar was aan te voeren, aangezien ook thans al voor dit belangrijke na tuurgebied een terughoudend be leid wordt gevoerd door de Stuurgroep. Waarschijnlijk zou de aanwijzing tot "Wetland" hieraan weinig of niets toe of af doen. Meer problemen hadden ver schillende leden met het daarbij betrekken van bepaalde stukken binnendijks gebied, grenzend aan de Oosterschelde. Deze bezwaren waren des te klemmender, omdat niet voldoende duidelijkheid bes tond over de consequenties van een eventuele aanmelding van deze gebieden. In dat kader werd door mij als voorbeeld genoemd het gebied de Pluimpot op Tho len, dat ook op de kaart van aan melding staat. Met instemming van de Stuurgroep Oosterschelde- wordt daar het een en ander gep land op recreatief gebied, nl. een zgn. slechtweervoorziening en de niet beantwoorde vraag was er dus of aanwijzing tot wetland hier roet in het eten zou kunnen gooien. Ik noemde het geplande zwembad en andere sportaccommodaties en tot mijn verbazing was dit in het verslag verworden tot "sportvel den nabij Tholen". Helaas zijn door het slechte weer van de af gelopen weken de Thoolse sport velden thans te betitelen als "wet lands", maar dat gaat weer over. Overigens deed het mij veel ge noegen, dat het natuurgebied Rammegors ook in de lijst van op te nemen gebieden staat. Als daar ook in de toekomst een even te rughoudend beleid als in de Oos- terchelde gevoerd gaat worden, zou mij dat zeer welkom zijn. In elk geval zie ik in de aanmelding een duidelijke erkenning van dit waardevolle gebied. Wanneer zal de gemeente Tholen het in haar gewijzigde bestemmingsplan Bui tengebied als natuurgebied opne men? Ik hoop dat dat nu spoedig gebeurt. In dezelfde ministeriële brief was de motivatie opgenomen voor aanmelding als wetland. Als een e kleuters van de Eben-Haezer- slecht was en de kleintjes kregen school uit Tholen gingen woens- nogal vieze handen van het papier dag 10 oktober uit. Rond 13.00 dat afgaf. Maar dat kon de feest uur stapten zij vergezeld van een vreugde niet verminderen. Na de groot aantal moeders in de bus kerkdienst, waarin het huwelijk naar Breda om daar het huwelijk bij te wonen van hun Juf Anke Nieuwenhuize. Zij is al 6 jaar aan de kleuterschool verbonden en woonachtig in Tholen. Gerrit Al- tena, haar echtgenoot, was zee man en het leek de feestcommissie leuk om dit idee aan te grijpen bij de hele entourage van het gebeu ren. De kleuters werden allemaal in het matrozenpak (dat wil zeg gen, muts en een kraag) gehesen en ook alle liedjes waren in de zeemanssfeer. De kinderen ston den parmantig met hun erebogen gereed toen het bruidspaar arri veerde. Jammer dat het weer wat werd ingezegend door ds. van Vliet, was er een kinderreceptie in Markendael. Er was een grote boot vervaardigd, waar de juf sa men met haar man in moesten stappen. De boot droeg de naam "De nieuwe Altena". Er was voor allemaal een lekker hapje en na tuurlijk limonade en zeer tevre den arriveerde men rond 19.00 uur weer in Tholen. De collega's en bestuursleden bezochten de avondreceptie. De juffrouw, die nu eigenlijk mevrouw is, woont al in Tholen en zij blijft de Eben- Haezerkleuters trouw. van de redenen werd genoemd het grote aantal vissoorten in de Oos terschelde, WAARONDER 6 SOORTEN INKTVISSEN. Inktvissen zijn weekdieren en uit dien hoofde verwant aan schelp dieren en slakken. Het zijn dus geen vissen en ik vond het zacht gezegd verwonderlijk een derge lijke fout in een officiële brief van de minister aan te treffen. Niet alleen dat de heer Braks zelf beter zou moeten weten, maar hij heeft toch in elk geval ook juist op dit gebied een uiterst deskundige staatssecretaris. Ik herinner u aan de zgn. garnalenaffaire, door de heer Ploeg zo doortastend aange pakt. En al zou een black out deze middelbare schoolkennis bij de genoemde heren verdonkere maand hebben, dan nog zouden hun ambtelijke brievenschrijvers zoiets als dit niet moeten hebben laten passeren. In deze zin heb ik tijdens de commissievergadering wat spottende opmerkingen ge maakt, die in het ongecorrigeerde verslag weinig tot hun recht ko men. Enfin, genoeg hierover. Be langrijker is het volgende. In "de Eendrachtbode" van 4 ok tober was opgenomen een verslag van een commissie financiënrver- gadering van de Thoolse gemeen teraad. "Bodemsanering Kaay Tholen ramp voor de gemeen schap" was de titel. Inderdaad een aandacht trekkende kop: het bleek een letterlijk citaat te zijn van een van de commissieleden, de heer Van Damme. (VVD). En de heer Bijl (CDA) liet daar een zeer plastische uitdrukking op volgen, die de mening kan doen postvatten, dat het om een beer put ging. Het gaat echter om het opruimen van een chemische ver vuiling van de grond tussen Kaay en de Vest, die een ongewenst ge volg is van de activiteiten van de gasfabriek en de viszilverfabriek in het verleden. Nader onderzoek heeft uitgewezen, dat behalve de al uitgevoerde gedeeltelijke sane ring van een bepaald gebied, er nog meer nodig is. Gelukkig is de situatie niet zodanig, dat er direct gevaar voor wie dan ook in dit gebied bestaat, maar dat moet ook in de toekomst niet ontstaan. Daarom is het opruimen noodza kelijk. Wat is dan het rampzalige aan deze schoonmaakoperatie? De kosten die hiermee gepaard gaan. Er zijn maar weinig mensen die genoengen beleven aan deze noodzakelijke opschoningen van vervuiling van het milieu, die in het verleden deels door onwe tendheid, deels door onnaden- kendheid zijn ontstaan. Het op ruimen thans kost een veelvoud van wat het in het verleden gekost zou hebben, wanneer er toen zorgvuldiger met afvalstoffen was omgegaan. Dat geeft nog eens weer duidelijk aan hoe belangrijk het voorkómen van milieuvervui ling is. Dat neemt niet weg, dat we verp licht zijn aan onszelf en aan onze nakomelingen deze vaak gevaar lijke erfenis op te ruimen. Sinds "Lekkerkerk" heeft een groots opgezet onderzoekprogramma in alle provincies wel plaatsen opge leverd, waar chemisch afval de grond en het grondwater vervuilt. Zo ook bij de voormalige gasfa briek te Tholen, waar ook stoffen ontdekt werden, die niet van de gasfabriek afkomstig konden zijn. zoals een bepaald oplosmiddel, van de voormalige viszilverfa briek. De gemeente Tholen heeft dit toen voortvarend aangepakt, ook al omdat men haast wilde maken met het aanleggen van de weg langs de Kaay. In elk geval heeft het dagelijks bestuur toen haar taak verstaan en daarmee speelde onze gemeente in Zeeland een voortrekkersrol. Deze gedeeltelijke sanering, die vooruitlopend op de nu geplande is uitgevoerd in 1982, kostte in to taal ruim 524.000,— Tien pro cent hiervan kwam voor rekening van de gemeente, de rest was re kening rijk. Voor de nu geplande sanering geldt een andere rege ling, want behalve de 10% moet de gemeente ook nog een drempel- bijdrage betalen. Officieel be draagt die nog 10,— per inwo ner met een maximum van 200.000,— Thans heeft de mi nister echter aan de Kamer voor gesteld deze drempelbijdrage te verlagen tot 5,— per inwoner met een max. van 100.000,— Aangezien een onderzoekscom missie 3,— had voorgesteld en sommige politieke partijen deze drempel helemaal wilden af schaffen, is het logisch te veron derstellen, dat het in elk geval niet ongunstiger zal worden dan het door de minister voorgestelde. Bovendien werkt het met terug werkende kracht, dus kan Tholen gerust de plannen voortzetten, want dat zal de Rijksbijdrage niet in gevaar brengen. Dit alles in ogenschouw nemend, deed het mij wat komisch en overdreven aan zoals, sommige raadsleden op deze voorstellen reageerden. Ik denk, dat er veel leukere bestemmingen aan zo'n smak geld te geven zijn dan de nu geplande, maar we hebben geen keus. Het kan ons hooguit leren om thans voorzichtiger met onze omgeving om te gaan dan in het verleden gebeurd is. Overigens, het betekent wel, dat er werk verzet moet worden en het lijkt mij, dat raadsleden in dit verband het oog beter op de Thoolse werkgelegenheid konden richten, dan te dramatiseren. In het kader van de werkbezoe ken, die we als fraktie van de Par tij van de Arbeid in de Provinciale Staten van Zeeland regelmatig aan de verschillende regio's bren gen, brachten we eind september een bezoek aan Rijkswaterstaat, werken Oost, om ons te informe ren over de vorderingen van de Oesterdam. In de "Eendrachtbode" van 4 ok tober stond daarvan een verslag, dat echter nog enige vragen heeft opgeroepen bij verschillende le zers. Daarom voor alle duidelijk heid nog even het volgende: Ruim drie jaar geleden beslisten prov. staten dat over de aan te leggen Oesterdam een secundaire weg - dwz. van 7 meter breedte - en een langzaamverkeerweg van 3,5 meter zou worden aangelegd op kosten van de provincie Zee land. Inmiddels is duidelijk ge worden, dat ook voor aanleg van nieuwe wegen minder geld ter beschikking komt. Om nu toch de aanleg van een weg voor autoverkeer over de Oesterdam mogelijk te maken op zo kort mogelijke termijn, zijn er afspraken gemaakt tussen Rijks waterstaat die voor aanleg van de Oesterdam verantwoordelijk is en Provinciale Waterstaat, die dat is voor de aanleg van de weg, die daarover heen komt. De planning is nu als volgt: Rijkswaterstaat legt de voor haar noodzakelijke werkvyeg aan op de plaats, waar de hoofdrijbaan later komt te liggen in tegenstelling tot vorige plannen, waarbij de werk- weg later tot langzaamverkeers- weg kon worden afgebouwd (in de echte betekenis van het woord goedgekeurd door Dr. Dolman). Als alles volgens de plannen ver loopt bij het afmaken van de Stormvloedkering zal de Oester dam eind 1986 als waterkering klaar zijn door de sluiting van de laatste opening in het Tholense Gat. In de tussentijd - op dit ogenblik al - bereidt Prov. Waterstaat het bestek voor om de weg over de dam aan te kunnen leggen. De ondergrond van de werkweg kan daarbij als fundering voor de definitieve weg gebruikt worden, zodat bij het vrijkomen van vol doende geldmiddelen ook binnen afzienbare tijd daarna een goede verbinding tussen Tholen en Zuid-Beveland over de dam tot stand kan worden gebracht. De aansluiting op de Zeeuwse weg op Zuid-Beveland is reeds gepland en in voorbereiding. Voor de aansluiting op Tholen moet nog veel gebeuren: Thans worden de verschillende alterna tieven voorbereid, die waar schijnlijk begin volgend jaar in een hoorzitting op Tholen worden uiteengezet. Hoe ook het uit eindelijke tracé gaat lopen en wanneer dan ook dit in feite is aangelegd, de mogelijkheid om de weg over de Oesterdam te gebrui ken zal er al eerder zijn via een provisorische oplossing. Rijkswaterstaat heeft nl. ook op Tholen in verband met de sluiting van het Tholense Gat een werk weg nodig. Deze zal vanaf het aansluitingspunt van de Oester dam op Tholen aan de binnenzij de van de dijk in westelijke rich ting lopen en aansluiten op de bestaande Veerweg. Dit is inmid dels geregeld in een bestem mingsplan, zodat er wat dat be treft geen belemmeringen meer zijn. De geplande langzaamver keerweg over de Oesterdam zal waarschijnlijk ook een iets minder riante zijn dan oorspronkelijk voorgesteld, maar belangrijker lijkt mij dat er inderdaad een ver binding tot stand wordt gebracht, dan dat we nu op het allerfraaiste gaan zitten wachten, want dan kon het inderdaad wel eens erg lang gaan duren. En daar is nie mand mee gediend. H. Venekamp statenlid P.v.d.A. M.d. R Ondergetekende vernam dat in 'Ons Eiland' dat zogenaamd huis aan huis wordt verspreid, maar wat menige op Tholen wonende kennis toch niet heeft ontvangen, in het laatste nummer twee ge dichten van ondergetekende zijn geplaatst. Dat gebeurde dan Zon der mijn toestemming, aangezien wegens de al jarenlange relatie met de Eendrachtbode. de plaat sing van gedichten van onderge tekende voor Tholen en Sint Phi- lipsland aan de E.B. is voorbe houden. Als vrijwel elke Nederlandse bur ger weet. dat overname van on dertekende artikelen of gedichten niet mag zonder toestemming van de auteur, mag worden veronder steld dat een hoofdredacteur van een blad, c.q. een uitgever daar van niet alleen op de hoogte is, maar dat als basiskennis in zijn bagage heeft. Inmiddels is be trokkene daarvan nu wel uitdruk kelijk op de hoogte gebracht met de waarschuwing dat bij herhaling juridische maatregelen worden genomen. Ondergetekende meende de le zers van de E.B. daarvan op de hoogte te stellen, aangezien over dit gebeuren verwondering werd geuit. En terecht. Met dank. P.M. van Eekelen Bergen op Zoom. THOLEN do 18 okt ANBO mosselmaaltijd, Hof van Holland, 17 u. do 25 okt AN IB soosmiddag, Meulvliet vr 26 okt bingo-dansant fanclub Pinocchio, Meulvliet, 20 u. za 27 okt one-man show Robert Paul, Meulvliet, 20 u. za 20 okt natuurvereniging vogel en plantenexcursie Rammegors, 9.30 u. verzamelen werkhaven dam. wo 7 nov. onderwijsmarkt POORTVLIET wo 24 okt Centrum, info Ned. Spoorwegen, dhr. Vink do 25 okt Markt, ouderenreis Rotterdam, 13.30 u. SINT MAARTENSDIJK di 23 okt Smalstads Mannenkoor in concert, Goes za 27 okt Smalstads Mannenkoor, AVRO Hilversum, Ned. koorfes tival OUD VOSSEMEER vr 19 okt Jong Vosmaer, mare chaussee, Vossenkuil, 19.30 u. vr 19 okt Youth for Christ, open huis bij W. Bevelander, 19.30 v. za 20 okt jubileumviering Krijt op Tijd, café De Hoop, 15.30 u. di 23 okt cursus bloemschikken AVB, Vossenkuil, 20 u. wo 24 okt Bijbelstudie Youth for Christ W. Bevelander, 19.30 u. za 27 okt, 10e clubwedstrijd Scharretje, Schelde Rijnkanaal, 13.30 u. SCHERPENISSE do 25 okt verkoopdag vr. ver. Waakt en Bidt, ver. geb. Kerkstr. za 3 nov. clubkamp. VDH, Lan ge weg, 8.45 u. SINT PHILIPSLAND vr 19 okt jubileumconcert VZOS, De Wimpel, 19.30 u. wo 24 okt. dhr. Heijdermans over suikerziekte za 3 nov comp. wedstrijd De Ma kreel, Schelde Rijnkanaal, 10-13 u. BERGEN OP ZOOM di 23 en 30 okt ANWB cursus Pech Onderweg, Streekschool West-Brabant, Ringersweg 14, 19.30 u. film-F +film+ +film+ ROXY 1: Streets Of Fire - 12 jr. do 14 20 u. vr& za 14, 19 21.30 u. zo 14, 16.30, 19 21.30 u. ma. di wo 20 u. ROXY 2: Beat Street - do, vr, ka zo 14 u. Lassiter - a.l. do, di wo 20 u. vr za 19 21.30 u. zo 16.30, 19 21.30 u. Filmliga - ma 20.30 v. Cinemactueel I: Police Academy - a.l. do 14 20 u. vr za 14, 19 21.30 u. zo 14, 16.30, 19 21.30 u. ma, di wo 20 u. Cinemactueel II: Romancing The Stone - a.l. do 14 20 u. vr za 14, 19 21.30, zo 14, 16.30, 19 21.30 u. ma. di wo 20 v. CINEMACTUEEL III: Against All Odds - a.l. do 14 20 u. vr za 14,19 21.30 u. zo 14,16.30,19 21.30 u. ma. di wo 20 u.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1984 | | pagina 7