Zaterdag popfestival in Meulvliet Hulde voor gymleidster S.H.F. A. v.d. Hoek nieuwe voorzitter Rode Kruis 104 jaar Uj BOUMAN POTTER Expo 1984 Zwembad voor Stavenisse Voor 50 mille gestolen bij Muller-Franke MX IA Donderdag 11 oktober 1984 40e Jaargang no. 48 Een stimulans voor de levende muziek op Tholen. Dat is de achtergrond van het eerste Thoolse popfestival dat zaterdagmiddag vanaf vijf vur in Meulvliet wordt georganiseerd. De toegang is gratis en dankzij een dubbel podium wordt er constant muziek gemaakt door negen bands uit Zeeland en West-Brabant. Burgemeester Baerends blijft bestuurslid. A. v.d. Hoek (59) uit Scherpenisse is burgemeester E. Baerends uit Tholen opgevolgd als voorzitter van het Thoolse Rode Kruis. Hij begon in september 1968 met het Rode Kruiswerk, was lang actief als afde lingssecretaris en sinds juni vorig jaar vice-voorzitter. Dhr. Baerends, die tijdens de ledenvergadering in juni zijn terugtreden aankondigde wegens drukke werk zaamheden, blijft wel bestuurslid. Welfarewerk The Flu Eigen repertoire Geen groot zeeschip bij Gorishoek Dhr. J. v.d. Sanden van camping Stavenisse wil aan de Scheldseweg binnen 1 a 2 jaar een zwembad aanleg gen van maximaal twintig meter. Hij deelde dat don derdagavond mee in de Commissie Ruimtelijke Or dening van de Thoolse Gemeenteraad, die geen be zwaren had tegen dat voornemen. De Striene Passagiersschip t Te grootscheeps Nieuwe Supermarkt Doelweg Tholen? Uien en bintje 26 cent per kg DEZE WEEK Belg door arrestatieteam ingerekend Woensdag 1 7 t/m zaterdag 20 oktober dagelijks van 1 4.00 tot 22.00 uur in de hallen aan de Zoekweg in Tholen. Zie voor uitgebreide informatie de speciale Expo-pagina's in deze Eendrachtbode Eendrachtbode Postbus 5 4697 ZG Sint-Annaland Telefoon 01 665-2752. Telex 54520 'Het enige nieuwsblad voor de streek Tholen jen Sint-Philipsland, waarin opgenomen de Thoolse Courant en het Advertentieblad. Verschijnt donderdag Postrekening 1 2 44 07 Bankrekening 30 30 05 556 Abonnement 18,— per halfjaar. Per jaar 34,50 per post 42,70 per jaar. Losse nummers 1 Opgave advertenties voor dinsdag 1 6.00 u. Advertentieprijs 0,33 plus btw per mm. Spierinkjes t/m 20 woorden 7,50 contant Inclusief btw op rekening 9,— Hoofdredakteur G Heijboer Het valt steeds meer op, dat het bedrijfsleven in den lande - niet in gelijke mate op Tholen en St. Philipsland - gas terugneemt als de zomervakantie er is. Weliswaar gespreid, maar daarom niet min der omvangrijk hinderlijk voor hen die ook dan volop actief zijn. De avtiviteit wordt in die periode met name vergroot in de toeris tencentra. Als evenwel de jeugd weer zo ongeveer op school zit, dan wordt in het bedrijfsleven een extra inspanning ontwikkeld. Kranten azen in de september- oktober periode op de twijfelaars, als gold het een verkiezing voor de Tweede Kamer. Drukwerken ko men in veelvouden in de brieven bus, kortom het bedrijfsleven richt zich met extra inspanning op het najaars- en wintergebeuren. Meer dan ooit lijkt men te probe ren met een spierinkje een kabel jauw te vangen. Er wordt veel uit- geveven aan reclame en wie de doublures ziet, vraagt zich af, of er nuchter afgewogen wordt. Pre sentatie is voor ondernemers altijd nodig voor behoud en liefst uit breiding van het marktaandeel. Het vertrouwde, Thoolse be drijfsleven gaat de eigen inwoners en gasten van buiten het eiland een consumentenbeurs bieden om aan de weg te timmeren. Op basis van een bepaald vertrouwen, want die bloedeigen leverancier van el ke dag zit dichterbij de consument dan het postorderbedrijf of de eenmalige elders gevestigde win kelier. Hij kan 't niet wagen de boel te beduvelen. Dat is zijn kracht, maar tegelijkertijd ook de vertrouwensbasis voor de consu ment. Het Thoolse bedrijfsleven is vlakbij en heeft veel te bieden, dat leert ook weer deze Expo 1984. Dichtbij huis kan men nog het beste uit zijn, wanneer men ook de service van die ondernemer incal culeert. De consument heeft ook belang bij een gevarieerd en sterk be drijfsleven dat hem het gehele jaar produkten kan leveren. Het oog wil inderdaad ook wel wat en dan kan men op de expo zeker z'n hart ophalen, maar de realiteit houdt meerderen nuchter staande. De Thoolse ondernemers hebben zich ook in het verleden al van hun goede kant laten zien. Daar om kan de expo Tholen van harte worden aanbevolen. De stand houders zijn immers niet gebaat bij een eenmalige leverantie, maar bij een terugkeer van behoorlijk geholpen klanten. De popgroep The Flu is zaterdag een van de deelnemers aan het regio- rock-festival in Meulvliet te Tholen, v.l.n.r. Chris van Schetsen, Nico Neef, Kees Goedegebuure, Bram Goedegebuure (allen uit St. Annaland) en Rob v.d. Kleijn uit St. Maartensdijk. Initiatiefnemer is voorzitter Henk Nieuwenhuis van de beheerscom missie van Meulvliet en de Gast huiskapel. Bovendien is hij als se cretaris van Uit op Tholen nauw bij de samenstelling van het cul tureel programma betrokken. Zo werden de landelijk bekende Margriet Eshuys Band en Toontje Lager naar Tholen gehaald en i5 december komt de Frank Boeijen Groep. De beheerscommissie wilde ech ter met gemeentelijke subsidie nu Dhr. v.d. Hoek blijft tot de eerst volgende ledenvergadering in het voorjaar van 1985 voorzitter Als het vrijwilligerswerk toeneemt, komt er een bestuursverkiezing nadat de taakverdeling op een rijtje gezet is. Eerst is er echter op donderdag 7 februari 1985 in Haestinge nog een bloedafname-avond. Het Thoolse Rode Kruis maakte ook dankbaar gebruik van een uitnodiging van Martinair aan het Nederlandse Rode Kruis voor een vliegtocht boven de Benelux. Dit jaarlijkse gebeuren trekt vanuit alle afdelingen ruime belangstel ling. J. Groenewege uit St. Maar tensdijk en J. van Dijke uit St. Annaland genoten van het prach tige uitstapje o.l.v. verpleegkun dige H. Moerenhout uit Bergen op Zoom. Een van de taken van het Rode Kruis is het welfarewerk, waarbij vrijwilligsters mensen in hun ei gen huis of in tehuizen opzoeken om gezellig handwerken e.d. te maken. De belangstelling en de mogelijkheden van de deelnemers staan op de voorgrond. Het gaat dan ook niet alleen om het werk stuk van textiel, hout of ander materiaal. Het gezelschap, het praatje is heel belangrijk en vormt een brug met de buitenwereld voor langdurig zieken. De Thool se welfaregroep heeft in enkele kernen nog geen vrijwilligers. Be langstellenden kunnen contact opnemen met mevr. H.C. van Burch-Dorst, Grindweg 45, Tho len, tel. 01660-2399. Mevr. H. Wagemakers-Bartels uit Anna Jacobapolder is zondag in het bejaardentehuis de Vosseme- ren te Nieuw-Vossemeer 104 jaar geworden. Burgemeester A.A. Rijstenbil en zijn echtgenote kwamen haar fe liciteren, evenals een dochter uit Australië. De krasse mevr. Wage- makers geniet gezien haar hoge leeftijd nog een goede gezond heid, maar het lopen valt minder gemakkelijk. eens amateurs uit eigen omgeving de kans bieden om voor een groot publiek te spelen. De oudste van de vier Thoolse groepen is The Flu, die een jaar bestaat en een voortzetting is van de Gollywogs die het twee jaar uithield. Drummer Bram Goede gebuure uit St. Annaland nam destijds het initiatief. Hij vormt al vele jaren samen met accordeonist Hans van Amerongen het BZ- duo, dat op bruiloften en partijen speelt. Bram Goedegebuure wilde zich artistiek meer ontplooien en dat lukte met Adrie van Dijke, Nico Neef( sologitaar), Chris van Schetsen(gitaar) en Kees Goede- gebuure(bas). Ze traden op in bar l'Esperance, het dorpshuis en de laatste twee jaar tijdens de St. Annalandse braderie. De popmuzikanten repeteerden in de voormalige boerenschuur van J. van Luijk en verhuisden na de sloop van dat gebouw naar het dorpshuis. Nu spelen ze elke vrij dagavond in de Wellevaete en tij dens de wintermaanden om de twee weken ook op zaterdag. Adrie van Dijke ging wegens an dere mvzikale opvattingen zijn eigen weg en richtte Track Freeze op, die lichte, swingende muziek speelt. Zijn vervanger is Rob v.d. Kleijn uit St. Maartensdijk, die bij The Flu zang en sologitaar voor zijn rekening neemt. Hij was thuis al muzikaal actief met een akoesti sche gitaar. Rob v.d. Kleijn neemt het belangrijkste deel van de composities voor zijn rekening met Bram Goedegebuure en Nico Neef. The Flu heeft namelijk een geheel eigen repertoire: rustige luistermuziek. De amateurmusici hopen, dat het Thoolse popfesti val een promotie voor de popmu ziek wordt. De beheerscommissie zorgt voor een professionele ge luidsinstallatie met lichtshow. Het programma ziet er als volgt uit: 17.00-18.00 uur Duke Joints, blues uit Beveland 18.00-19.00 uur Tussen Haakjes, nederpop 19.00-20.00 uur Tase Free Jam, rock and roll 20.00-21.00 uur Free Style, Thoolse funk van Martin Fondse e.a. 21.00-22.00 uur Black Page, hard rock uit Oud- en Nieuw-Vosse meer 22.00-23.00 uur The Flu uit St. Annaland, Stallands eigen hoop met Chris van Schetsen e.a. 23.00-24.00 uur Track Freeze uit St. Annaland, licht en swingend met Adrie van Dijke e.a. 24.00-01.00 uur No Deal uit Hoogerheide, new wave 01.00-02.00 uur Vraat en de Jopies uit Bergen op Zoom, eigentijdse, gezellige swingende live show. Het zwembad kwam ter sprake bij de behandeling van het ontwerp- bestemmingsplan kampeerterrei nen Tholen. Dhr. v.d. Sanden en dhr. Quaak, eveneens uit Stave nisse, hadden daartegen bezwaren gemaakt. Hun wensen bleken echter gemakkelijk op te lossen. Op camping Stavenisse was een toiletgebouw dat er al achttien jaar staat, in het bestemmingsplan vergeten. Verder zou de werk plaats moeten opschuiven omdat er op het speelterrein bij de kan tine een zwembad gaat komen. Volgens de burgemeester was dat geen probleem. Ook op de cam ping van dhr. Quaak was een toi- letgebouw niet op de kaart te vin den. Bovendien wilde hij nog een tweede bouwen, waarvoor de rio lering al jaren gelegd is. Ook dat achtte de burgemeester geen pro bleem. Meer moeilijkheden zijn er op Camping de Striene bij Poortvliet. Burgemeester Baerends zei op vragen van raadslid Bijl, dat men daar met de aanleg van waterlei ding enz. bezig is. "Er zal echter nog wel wat gestoeid worden, want 't is nog een groot probleem. We hopen dat er voor de exploi tant en de bewoners een dusdani ge oplossing komt, dat alles in een rustiger vaarwater kan komen", aldus de burgemeester. Dhr. H.W. Meijer uit Scherpenis se had een suggestie gedaan om een oud passagiersschip, voorzien van zwembad, dancing, bar, bios coop, enz. bij Gorishoek af te me ren om als slechtweeraccommo- datie te dienen. Tijdens het spreekrecht verontschuldigde hij zich voor berichten in de P.Z.C. en het B.N. daarover. "Ik wil met perspublicaties niets onder druk zetten, maar ik ben zelf benaderd om informatie omdat 't niet in de stukken zou staan, maar blijkbaar toch wel", zei dhr. Meijer. Hij zag zijn brief als een reactie op een oproep van de burgemeester tij dens de burgeravond voor nieuwe inwoners. "Als burger van Tholen heb ik in positieve zin een bijdra ge aan de discussie over slecht- weeraccommodaties geleverd. Ik wil geen kermis, maar attracties voor toeristen. In mijn kapsalon merk ik zelf als er toeristen op het eiland zijn. Deze voorziening is ook gericht op die doelgroep en als het voor de Thoolse bevolking WONINGINRICHTING i— 1 Molenstraat tel. 01662-2445 Poortvliet Advertentie I.M De kleuters en de kindëren van de lagere school die lid zijn van de gymnastiekvereniging S.H.F. uit Scherpenisse troffen het vrijdag niet. Bruid Rianne Bevelander en bruidegom Piet Goedegebuure trouwens evenmin, want op hun trouwdag regende het een groot deel van de dag. Niettemin was er reden tot feestvreugde en een eerbetoon aan Rianne, die niet alleen zelf actief turnt, maar ook nog leidster is bij S.H.F. In de hal van het Holland Huis was het tenminste droog om met de bruidsmeisjes de ereboog te passeren. nut heeft, is dat een bijkomend effect", aldus dhr. Meijer. De Commissie stelde met mee leven van de Scherpenissenaar op prijs, maar een passagiersschip van 250 m. lang en 30 m hoog achtten de raadsleden toch teveel van het goede. "Een dergelijke grootscheepse amusementsvoor ziening valt uit de toon", zei mevr. Boissevain. "Zo'n grote boot de toneert bij Gorishoek, dat schip gaat het Thoolse landschap nade lig beïnvloeden". Van Belzen vond 't jammer dat Meijer de slechtweeraccommodatie in Nu land niet had gezien. Dat vond hij het prototype voor Tholen. Ook hij was 't daarmee eens. "Zo'n combinatie is beter, maar een passagiersschip is te groot voor Tholen. Dat is op geen enkele manier rendabel te maken". Ook burgemeester vond het niet pas sen. "Als gemeentebestuur zijn we er niet voor, maar ook in de stuurgroep Oosterschelde zou 't niet lukken zo'n plan aangeno men te krijgen. Overigens is 't een interessant idee", aldus de Thool se burgemeester. Dhr. v.d. Velde van de Mikro- markt aan de Botermarkt in Tho len heeft plannen om aan de Doelweg een nieuwe supermarkt te bouwen. "Met 120 m2 is onze ruimte nu te klein, terwijl een verbouwing nogal duur zou uit vallen. Twee van de drie huizen die achter onze winkel aan de Brugstraat staan, vallen onder Monumentenzorg. Aan de Doel weg zullen het nieuwe postkan toor en de bibliotheek mensen aantrekken en ik zit graag dichtbij dat vuur. Gezien de plannen voor woningbouw aan de Doelweg is het echter allemaal onzeker of het kan doorgaan", zei dhr. v.d. Velde desgevraagd. Tijdens de commis sievergadering Ruimtelijke Orde ning van de Thoolse Gemeente raad maakte voorzitter drs. W. Heybroek van .Huis en Heem melding van de plannen voor de nieuwe supermarkt. Hij vond dat b en w dat met de huizen in een totaalvisie hadden moeten opne men. Raadslid Mevr. Boissevain had al bezwaar tegen het verlies aan parkeerplaatsen door de wo ningbouw en de hoogte van de huizen. "En dan nog de Mikro- markt", zei ze. Volgens burge meester Baerends zou er na het bouwen van huizen geen super markt meer bij kunnen aan de Doelweg. "Die trekt nog meer verkeer aan. Dat is op die plaats niet te doen", zei de burgemeester donderdagavond in de Commis sievergadering. Veiling St. Annaland 9 oktober: uien maat 40 opwaarts klasse 2 nl 26,30-26,80, aanvoer 105 ton. Aardappelen bintje 24-26, drie lingen 10-12, riel 80-82, bonken 26-28, gloria 24, gigant 22, eigen heimer 46-52, aanvoer 54 ton. Expo staat voor de deur Bouwplan Doelweg en Vosse- ineersepoort in gevaar SGP had tjokvolle kerk met Oranje-herdenking ■ir Air-conditioning bedrijf in Tholen Voorzitterswisseling Rode Kruis Zeeuwse Kunstkring in de Gasthuiskapel Zwembad op camping Stave nisse Een kanjer in de fuik it Scheidende dirigent Den Toonder bracht Accelerando aan de muziektop Druk bezochte taptoe Oud- Vosssemeer en zaterdagavond om zeven uur naar Euterpe in de Smalstad Toch telefoon in Anna Jaco bapolder Toen kwam de bevrijding (2) De Sint Anthoniusschool uit Oud-Vossemeer presenteert zich Eendrachtbode prijsvraag op de Expo WEEG UW DAGELIJKS GELUK NIET OP EEN GOUDSCHAAL Het Exponummer bestaat uit 20 pagina's Uit de grote doe-het-zelf winkel van bouwbedrijf Muller-Franke aan de Nijverheidsweg in St. Maartensdijk is voor 50.000 gul den nieuwe boorapparatuur en andere gereedschappen meege nomen. Het moet vrijdagavond tussen zeven en tien uur gebeurd zijn. Men verschafte zich toegang door het hangslot van het hek te vernielen en vervolgens een gat te breken in de achterdeur. Zelfs de daar geparkeerde auto van de ei genaar werd meegenomen, maar die is later in Etten Leur onbe heerd en leeg teruggevonden. Blijkbaar was 1 auto niet vol doende om al het materiaal in te laden. De technische recherche van de Rijkspolitie te Middelburg stelde een onderzoek in. De eige naar was verzekerd, wat niet weg neemt dat de ellende bij zoiets al tijd groot is. Een landelijk arrestatieteam van de Rijkspolitie heeft maandag middag omstreeks half zes in een woning aan de Burg. van der Hoevenstraat in Tholen een Belg aangehouden en geboeid afge voerd. Hij wordt verdacht van overvallen, zowel in België als in Nederland. In verband met nader onderzoek zei de politie gisteren geen verdere gegevens te kunnen verstrekken. De arrestatie zorgde bij omwonenden voor enige con sternatie. De Belg zou nog maar korte tijd bij een Thoolse zijn in getrokken.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1984 | | pagina 1