Overwinningen van Vosmeer 2 en dames E Veronica heren I aan de leiding Tonny Verjaal en Lian van Poortvliet kampioen >*r Thoolse jachthonden in de prijzen Donderdag 11 oktober 1984 EENDRACHTBODE 19 voetbal programma voetbal uitslagen zaalvoetbal autosport De aanhoudende regen van vrijdag was er debet aan dat zaterdag het volledige programma in het district Zuid I en de afdeling Brabant door de KNVB werd afgelast. Zaterdag bleef het echter goed droog en de Vosmeer elftallen konden hun competitie op zondag dan ook normaal afwerken. Een uitzondering vormde het standaardteam, dat de uitwedstrijd tegen Noord- hoek afgelast zag. Al met al dus weinig voetbal in onze streek. Vosmeer reserves zegevieren Vosmeer 3 verdienstelijk gelijk vV oefenvoetbal Vosmeer verliest oefenduel afd. voetbal Punt voor Vosmeer 5 Vosmeer dames op kop Til atletiek korfbal Eerste overwinning Amigos heren I duiver/rubriek -<u_T Spannend Op diverse banen van de Thoolse tennisparken zijn de afgelopen weken onder wisselende weersomstandigheden de eilandelijke jeugdtenniskampioenschappen t/m 10 en t/m 17 jaar gehouden. 'De titels werden door Tonny Verjaal, Lian van Poortvliet, Arthur Zuurdeeg en Mireille Drenth mee naar huis genomen. Een tennisjeugdgebeuren dat inmiddels voor de vierde keer plaats vond. Meisjes tennis Jongens Tonny Verjaal en Sophie de Kerf clubkampioen Zaterdag 13 okt uur Serooskerke-WHS(Herrebout) 14.30 Veere-Thol.Boys(Eikenhout) 14.30 SNS-NOAD(Meesters) 14.30 Smerdiek-W olph'dijk( V erhoeks) 15.00 Dinteloord 2-Smerdiek 2(Sprong) 14.30 Thol.Boys 2-Seolto 2(vdLinde) WHS 2-Nieuwdorp 2(deVeij) V rederust-SPS(Harbnnk) Stavenisse-JEKA(vAndel) DVO 3-SPS 2(Vervaart) Dinteloord 4-WHS 3(Verhulst) Klundert 4-Thol.Boys 3(Schrauwen) 14.30 NOAD 2-ZPR 2(Hazendonk) WC 2-Stavenisse 2(Kot) Smerdiek 3-DVO 4(vdTak) WHS 4-Chrislandia 3(Arts) Thol.Bpys 4-Smerdiek 4(Schetters) 15.15 NOAD 4-NOAD 3(Valkenburg) 13.15 SPS 3-Stavenisse 3(vdTuin) 13.00 Thol.Boys 5-Dinteloord 5(Stolwerk) 13.15 Zondag 14 okt V osmeer- M OC(Baert) Vosmeer 2-MOC 2(vdHeijden) DOSKO 4-Vosmeer 3(Peeters) Rimboe 2-Vosmeer4(Hopstaken) 14.30 M ETO 6-Vosmeer 5 10.00 RSV-Vosmeer d.(vNispen) 10.00 Dinsdag 16 okt uur zv Vosmeer-Credietbank(Mvl) 21.00 Donderdag 18 okt uur vOpstal4-zvVosmeer2(Halst) 18.30 14.30 15.15 15.15 15.00 12.15 14.00 15.15 13.15 14.30 15.00 uur 14.30 11.30 13.00 4e kl.G: NSV-VES 2-3, Hoeven-RSV 1-1, Kruisland-BSC 1-2, MOC-SVW 0-0, Oudenolen-RCS 1-2. p V Na twee nederlagen wilde het zaal voetbalteam van Vosmeer voorzichtig gaan voetballen. Tegen Cluzona 5 gaf dat een zeer matige eerste helft te zien, waarin C.Schot en H.Jansen scoorden. Vlak voor rust maakte Cluzona 2-1. In de tweede helft was er meer zelfver trouwen en door doelpunten van R.Ravensteijn en D. de Groen werd het 4-1Even kwam Cluzona nog terug en zorgde voor 4-2, maar daarna maakte een rustig spelend Vosmeer het karwei af. Door opnieuw Raven- steijn en F. de Kok werd de eindstand 6-2. Zaalvoetbalclub De Leeuwen uit Scherpenisse begon het nieuwe sei zoen tegen de bestuursgroep van v.v. S.P.S. Het team van S.P.S. begon aan vallend en nam na enkele minuten de leiding. De Leeuwen konden geen greep krijgen op de goed combineren de tegenstander, die tot 3-0 uitliep. Net voor het rustsignaal wist Hans Goud zwaard tegen te scoren (3-1), maar in de tweede helft waren de S.P.S.-ers duidelijk beter in de afwerking. Eind stand: 4-8. Doelpuntenmakers de Leeuwen: Leen Poot, Hans Goud zwaard, Kees Poot en Johan Vriens. Han van Tiggele werd poulewinnaar. De revanche'is op 16 december van 15.00 tot 16.00 uur in Meulviet. Maandagavond speelde het dames team van S.V. l'Esperance uit St. An- naland 2 zaalvoetbalwedstrijden in sporthal Meuvliet. De le wedstrijd tegen de PJZ dames. Door het sterkere spel van l'Esperance werd het een 14-0 zege. Keepster Helinga Westdorp hoefde niet veel in aktie te komen door de schaarse aanvallen van de PJZ da mes. De doelpunten kwamen van: Anja Leinse (8x), Marrie Quist (3x) Hanna Moerland (2x) en Jeanet van Beveren (lx). Ondanks enkele pogin gen gelukte het Maja Vermaas niet te scoren. De 2e wedstrijd ging tegen de Blue Birds dames. In de le helft v/d wedstrijd ging het wat moeizaam tegen de sterk spelende Blue Birds dames. De dames speelden te gehaast en on zuiver maar toch opende de l'Espe rance de score (1-0 Marrie Quist). Na de korte rust wat meer overleg en l'Esperance vergrootte de voorsprong naar 5-0 door doelpunten van Jeanet v. Beveren, Anja Leinse, Hanna Moerland en Marrie Quist. Verdedig ster Maja Vermaas en keepster Helin ga Westdorp onderschepten de aan vallen van de Blue Birds uitstekend zodat de Blue Birds niet konden sco- Het damesteam van de 27 mc Tholen verloor zaterdag een thuiswedstrijd tegen de dames "La Corona" uit Le pelstraat. "La Corona" speelde een goed beheerste eerste helft, waarin zij twee doelpunten scoorden. In de tweede helft waren de dames van de "27 mc" sterker en door goed samen spel scoorden Alma Jeroense voor de 27 mc. De dames van "La Corona" scoorde in de 2e helft nog twee maal, zodat het een overwinning werd voor "La Corona": 4-1. Zaterdag speelde Z.V.V. "Dalem"- Bout tegen het team van Dieleman na een traag begin met veel fouten aan beide zijden, werd de score geopend door Ben Schot. Tot aan de rust ging het spel gelijk op en de stand was 3-2 na nog 2 doelpunten van Tom Schoep. Na de rust werd er met meer inzet gespeeld door beide teams. De eind stand was 9-6, na doelpunten van Ben Schot. Tom Schoep, Piet den Boef(2x), Johan Vos en Peter van As. "Dalem"- Bout is na deze wedstrijd die goed ge leid werd door Rini Potappel, nog steeds ongeslagen. Met een open deurdag voor niet-li- centiehouders is het autocrossseizoen afgesloten in Rilland. Er waren 90 deelnemers, volgens de organisatie een record voor een dergelijk uniek ge beuren. De aspirant crossers hadden geen gemakkelijke sportdag, want re gen en modder waren extra tegen standers voor de dames en heren. Lia Feenstraa (Tholen) won in een Simca de B-finale en veroverde een tweede plaats in de A-finale. Een mooie uitslag voor de Thoolse. Ria van Holstein (Sint-Annaland) boekte tweemaal een tweede plaats in de manches, maar in de finale had ze geen eremetaal. Kampioen Sjacco Bliek uit Scherpenisse stelde zijn Fiat 128 beschikbaar. Sponsor Jaap van As plaatste zich achter het stuur en wist de tweede manche winnend af te sluiten. Zaterdag 27 oktober is er een feest avond met de Thoolse crossgroep 1984 in de schijnwerpers. De uitwedstrijd tegen BSC 3 werd door Vosmeer 2 in een 1-3 over winning omgezet In een niet al te beste wedstrijd kwam de thuisclub al snel op voorsprong en een tweetal mooie kansen voor de be zoekers brachten hierin geen ve randering. Een minuut voor rust was er toch nog de gelijkmaker, toen Frans Havernans met een hard schot de Roosendaalse doel man het nakijken gaf. In de twee de helft ging Vosmeer goed van start. Op aangeven van Anton de Koning wist Fred Hommel de be zoekers op voorsprong te zetten. In de tiende minuut wist spits Anton de Koning door een solo ook de doelnan van BSC te om spelen en tekende de derde treffer voor de oranje-zwarten aan. Vos meer, dat op rozen zat, trok zich wat meer op eigen helft terug. Ondanks een BSC offensief kreeg men bij uitvallen nog wel enkele kansen, maar die werden niet be nut. Al eerder in de week was er een overwinning voor de reserves, toen ze dinsdagavond thuis aan traden tegen de tweede keus van WHS. Het werd een 3-2 eindstand na een snelle en aantrekkelijke wedstrijd. De thuisclub stelde een goede inzet tegenover het tech nisch betere spel van de drie klas sen hoger spelende bezoekers. Hierdoor ontstond een levendige wedstrijd, waarbij Koos Capelle voor Vosmeer de score opende. Na een kwartier spelen kwam de gelijkmaker van de voet van Kees Westdorp. Door een goal van Frank Timmermans ging de thuisclub toch met een voor sprong om de thee. In de tweede helft was het Theo Fase die de groen-witten op gelijke hoogte bracht. Beide ploegen gingen op jacht naar de overwinning, die door een treffer van Anton de Koning bij de thuisclub terecht kwam. Vosmeer kon, in tegenstel ling tot WHS, tevreden zijn met deze opsteker. Een technisch beter Rood Wit 3 slaagde er zondag niet in Vosmeer 3 de punten afhandig te naken. Een doelpuntloos gelijkspel le verde de thuisclub verdiend een punt cp. Doelman Rein Hendrik- se was hier door uitstekend kee perswerk mede debet aan. Vos meer begon aanvallend met een kans voor Jan Geuze, maar hij werd teveel gehinderd om flink te kunnen uithalen. In de vijfde mi nuut een mooie kans voor Rood Wit, maar doelman Hendrikse stopte horizontaal zwevend de harde inzet van de rechtsbuiten. Na een kwartier kreeg de thuis club de mooiste kans in de wed strijd. Peter de Jager kwam on verwacht voor een vrij doel, maar hij schrok daar zo van, dat de bal over werd geschoten. Naarmate de wedstrijd vorderde, kwam Vosmeer steeds meer onder druk te staan. Door goed verdedigings werk hield men de 0 vast. Ook na de rust domineerden de St.Wille- brorders en Vosmeer moest veel vuldig terug op eigen helft. Na een kwartier werd het voor het eerst gevaarlijk voor het doel van de bezoekers. De vrije trap van Kees Timmermans wegens neerleggen van Jos de Wit werd echter gestopt ten koste van een hoekschop. Even later werd De Wit weer ge pakt, maar de vrije trap die door Timmermans leek te worden in gekopt, kon door de doelman De afgelasting van de competitie wedstrijd tegen Noordhoek werd gecompenseerd door een treffen met Lewedorpse Boys. Vosmeer trad tegen de ex-vierdeklasser aan zonder Rien Vaders en Ad van Treyen, maar met Wim Douw in de basis. Vooral in de eerste helft werd er goed gevoetbald, maar evenals in de competitie man keerde het ook nu aan het kunnen scoren. Vijf minuten voor rust klapte de buitenspelval van de bezoekers te laat dicht, de mid- voor van Lewedorpse Boys ver scheen alleen voor doelman Hommel en bracht zijn ploeg op voorsprong. Na de rust kwan Vosmeer slecht op gang en dat resulteerde in een tweede doel punt van de thuisclub. Hierdoor wakker geschud ging Vosmeer meer pressie uitoefenen, wat een doelpunt van Leo Polderman tot gevolg had. Vijf minuten voor tijd leek de gelijkmaker in zicht. Bij de toegekende strafschop vond Ad Verhees echter een uitstekende doelman op zijn pad, die de bal uit de hoek haalde. Ook het slotof- fensief bracht geen verandering meer in de 2-1 stand. worden weggestompt. Aan de an dere kant had Vosmeer geluk, toen een van dichtbij ingeschoten bal door doelman Hendrikse via de lat werd overgetikt. Een moe dige duik op de schoen van een doorgebroken Rood Wit speler vijf minuten later voorkwam eveneens een achterstand. Op slag van het einde leek Vosneer alsnog de volle winst te pakken toen Jos de Wit doorbrak, maar de doel nan redde door uitlopen, ten koste van een hoekschop. Deze werd echter niet meer genomen, zodat de stand 0-0 bleef. Door een 2-2 gelijkspel tegen Halsteren 9 kwam de vijfde Vos meerkeus thuis niet verder dan een punt. Een licht veldoverwicht in de eerste helft kwam tot uit drukking door een treffer van Hans Buitenhuis. Hij nam een hoekschop van Toni Lindhout in eens op de slof en gaf de doelman het nakijken. Tien minuten na de rust was het dezelfde Lindhout die voor 2-0 zorgde. De kans op de overwinning verdween echter binnen enkele minuten. Twee verdedigingsfouten werden door de bezoekers met even zoveel doelpunten afgestraft en met nog een half uur te spelen was het 2-2. Vosmeer deed er alles aan om opnieuw op voorsprong te komen. Vijf minuten voor tijd leek Toni Lindhout er bij een scrimmage voor het Halsterse doel dichtbij te zijn, maar het lukte niet. Het bleef 2-2 in een sportieve wedstrijd on der leiding van invallerscheids- rechter Johan van Daalen. Door een 4-0 overwinning op het bezoekende Kruisland blijven de Vosmeer-dames aan de leiding in hun klasse. Op een goed bespeel baar veld kwam men fanatiek uit de startblokken, met in de eerste minuut al een doelpunt van Anita Goedegebuure. Hoewel wat ver rast door deze vroege treffer wist de Kruislandse verdediging zich goed te herstellen en hield deze stand tot aan de rust vast. In de tweede helft leverden de Vosmeer aanvallen wel kansen maar geen doelpunten op, totdat een in het nauw gebrachte Kruislandse ver dedigster de bal langs haar eigen doelvrouwe schoof. Halverwege wist Helma Verhees-Goedege- buure de score tot 3-0 op te voe ren. In de slotfase van de partij, waar geen hoogstaand voetbal te zien was, bepaalde Helma Hom- mel-Mosch de eindstand op 4-0. Bij een 20 kilometer lange trai ningswedstrijd die het Bergen op Zoomse Spado afgelopen zater dag organiseerde is Wim van Dij- ke uit Sint Maartensdijk als 5e geëindigd met een tijd van 1 uur 10 minuten en 29 seconden. Win naar uit een veld van 80 deelne mers werd John Wissekerke in 1.08.36. De enige wedstrijd die zaterdag ges peeld is, was die van de aspiranten van Emergo. De andere wedstrijden wer den, wederom afgelast. De aspiranten wonnen in Oosterhout van Voltreffers. Emer9o nam voor rust een voorsprong van 0-2. De 0-1 werd gescoord door Marco Suurlant, die onder de korf werd aangespeeld door Arienne van Haaften. Dezelfde Marco Suurlant scoorde ook 0-2 met een doorloopbal, die werd aangegeven door Mare Schreuders. Na rust kreeg Emergo 3 strafworpen mee, jammer genoeg werd er maar 1 benut door Daaf de Rijke. Het laatste doelpunt werd eveneens door Daaf de Rijke ges coord:.0-4. Hopelijk gaan a.s. zaterdag de wed strijden door. Emergo 1 speelt dan in Willemstad om 15.30 uur tegen Vios (W). Emergo 2 blijft dan thuis om 15.30 uur tegen Vriendenschaar, evenals de aspiranten om 10.30 uur tegen Terheijden. De pupillen zijn vrij, misschien dat ze nog een inhaalwed strijd moeten spelen. Amigos heren I 0-3 zege Amigos heren I boekte in Oudenbosch de eerste overwinning tegen Rowi uit Etten Leur: 11-15, 15-17,3-15. Het wat oudere team was bij het in slaan al niet imponerend met een har de aanval, wat meestal duidt op plaatsballen. In de eerste set ging Amigos niet voortvarend van start en hoewel de pass goed bij de spelverde ler Willem Valkier kwam en deze de aanvallers goed bediende, werd er niet gescoord, integendeel, bij 5-1 vroeg Amigos zijn le time out aan, want er werd of uit, in het net of tegen het blok geslagen. Na de spelonderbreking ve randerde dat. Nico Klippel hervond zijn zelfvertrouwen en met enkele fraaie smashes zorgde hij ervoor dat Amigos snel de aansluiting vond en zelfs voor kwam. Het Thoolse blok bleef goed gesloten, waardoor Rowi bijna niet aan de aanval toekwam. Bij 6-12 deden de Brabanders wat terug, maar ze kwamen niet gelijk. Bij lange rally's kwam Amigos vrijwel steeds als overwinnaar te voorschijn met fraaie buiklandingen van Piet Bevelander. Met een snelle aanval van Frank Lief- tink werd het laatste punt gescoord: 11-15. De tweede set was aanvankelijk volle dig voor Amigos, dat uiterst bewege lijk was en ook tactische ballen onder schepte. Met Bert van Luinen in de hoofdrol werd naar een 3-14 voor sprong doorgestoomd. Daarna werden echter door overmoed en later door verkrampt spel, de eerste set points weggegeven. Rowi sloop nader en on danks waarschuwingen moest ook coach Henk Nieuwenhuis met lede ogen toezien hoe 't 14-14 werd. Zelfs 15-15, maar het aangeslagen Amigos slaagde er toch in om de laatste twee punten te maken. Rowi stortte de derde set volledig in. Vooral Ron Steketee speelde erg agressief met als hoogtepunt een fraaie sprong set up, waardoor de Braban ders volledig werden weggespeeld. Piet de Kunder serveerde vervolgens de set en de wedstrijd uit: 2-15 en 0-3. Amigos kan ook verdedigend inzet opbrengen, wat erg belangrijk is voor het teammoraal. Een ploeg kan dan over een dood punt heen komen en de vijandelijke aanvallers mismoedig maken en die onzekerheid bracht Amigos zaterdag bij Rowi aan. Opnieuw winst voor Veronica-Heren I Het eerste herenteam van Veronica uit Sint-Maartensdijk slaagde er zaterdag opnieuw in de volle winst te pakken. In een zoals altijd rumoerige sporthal "De Leede" in Roosendaal werd het Roosendaalse Symmachia 3 verwezen naar de rijen der kanslozen. Met 15-8, 15-7 en nogmaals 15-7 werd een 3-0 overwinning behaald. Daarmee voeg den de Smerdiekenaars 4 punten toe aan het totaal en voert nu trots de ranglijst aan in de heren districtsklasse B. Of deze stand geflatteerd is zal de komende weken moeten blijken. De tegenstanders waartegen tot nu toe werd uitgekomen, blonken in ieder geval niet uit in technisch knap vol leybalspel. Maar uiteindelijk moet je er nog wel van winnen met 3-0 en dat is eerder gezegd dan gedaan. Zoals bekend treedt Veronica voorlopig nog aan zonder de beide geblesseerde hoofdaaanvallers Van Damme en Polderman. Dat betekent dat het team een geheel ander spel moet spelen als waarop in de voorbereidingsperiode is getraind. Het "glanzende" is er wat af. Daarvoor in de plaats is het "werkvol- leybal" gekomen, niet mooi, maar wel effectief. Toch doet de uitslag van za terdag vermoeden dat het gemakkelijk is gegaan. In de eerste en tweede set werd aanvankelijk een ruime voor sprong genomen. Symmachia slaagde er echter telkens in- terug te komen, niet zozeer door eigen aanvalskracht, maar veel meer door fouten in de Ve- ronicaploeg. Zo werd het in de eerste set van 11-3 toch plotsklaps 11-8 en in de tweede set ging het van 6-0 naar 6-7. De derde set heeft Veronica nog een tijdje tegen een achterstand aangeke ken, maar een opnieuw uitstekend in vallende Henk Nooteboom tilde de blauwwitten over het dode punt heen. Zaterdag staat een niet gemakkelijke thmiswedstrijd tegen het uit de pro motieklasse gedegradeerde Symma chia I op het programma. De eerste zware klus in dit nog maar net gestarte seizoen. De wedstrijd vindt plaats in sporthal "Meulvliet" in Tholen en be gint om 15.15 uur. De toegang is gratis. Stand aan de kop in de heren dis trictsklasse B: 1. Veronica 8 pt„ 2. Blauw Wit 6 pt. 3. LMMS 6 pt. 4. Olympus 6 pt., 5. Switch 5 pt. 6. Bermi 5 pt. Winst première Thovo dames Het eerste damesteam van Thovo heeft maandag haar eerste competi tie-wedstrijd gespeeld tegen Meilust uit Bergen op Zoom. De Thovo dames wonnen met 4-1. Setstanden: 14-16-15-6-15-9-15-11-15-11. Dames le kl. Veronica I-Diomedon I De 2-2 einduitslag die de dames van Veronica I overeenkwamen met Dio- medon. was teleurstellend voor beide partijen. Zowel de dames uit Smerdiek als hun tegenstandsters speelden on der hun kunnen in deze rommelige wedstrijd met als set-standen 15-11, 7-15, 15-7 en 6-15. De goede passes en aanvallen van (alwéér!) Ria de Rijke waren niet voldoende om de balans naar de Smerdiekse kant te doen doorslaan. Diomedon zocht de aanval via veel tactische boogballetjes in het centrum bij Veronica en daar had men de handen vol om tot goed tegenspel te komen. Werklust was er wel, maar ook veel onbegrip binnen het veld, wat helaas nogal eens leidde tot onnodig puntenverlies aan de tegenstander. Een tegenstander, die de vorige com petitie trouwens wel op een derde plaats is geëindigd, dus als je daar 2-2 tegen speelt, is dat toch ook niet alleen maar "slecht". Er komt trouwens nog een return en wie weet Veronica Heren 2-Olympus 2: 0-3 Veronica 2 had maandagavond nog slechts twee spelers over van het team van vorig jaar: Henk Noteboom en Tinus Suurland. Wim Poot (na 1 jaar non-actief en de voormalige derde team spelers Kees Kodde, Peter Poot, Piet van Zijst en René Jansen zorgden voor aanvulling, 't Is dan ook niet ver wonderlijk, dat zij nog aan elkaar moeten wennen. Er werd echter hard gewerkt, zodat het al langer samen spelende Olympus goed partij werd gegeven. Als de pass goed verzorgd werd, kon Veronica de Brabanders zelfs de baas blijven, hoewel er een behoorlijk tekort was aan aanvals- Zaterdag 29 september werd te Kloosterzande de najaarsveid- wedstrijd voor jachthonden uit Zeeland georganiseerd. De Thoolse deelnemers behaalden uitstekende prestaties. De jonge duitse staande langhaar "Sprinter v.d. Liniedijk" van Anja Punt uit Oud-Vossemeer werd Jeugdkam pioen van Zeeland. Deze 13 maanden oude hond behaalde de le prijs met de kwalificatie Zeer Goed. In de gebruiksklasse (volwassen honden), behaalde "King" van Cees de Graaf uit Scherpenisse een 2e prijs met Goed. In een an dere groep gebruikshonden werd "Mirza van de Liniedijk" van Jos Kugel ook 2e met een Goed. "Sil- vas v.d. Liniedijk" van dhr. M. Punt werd 3e met Goed. Natasja v.h. Schauws van dhr. M.C. Uyl uit St. Maartensdijk en Waldo van dhr. Vogelaar uit Anna Jacobapolder vielen niet in de prijzen. kracht en goede set ups teveel onge bruikt bleven. Bovendien maakte de beste Halsterse aanvaller dikwijls goed gebruik van het te korte middenblok van Veronica. Alle sets gingen gelijk op, maar Olympus won steeds met iets meer bravour en overtuiging: 12-15, 15-17, 14-16. Veronica miste door blessures de basisspelers Wim van Engelen en Peter v.d. Ree. Mooie wedstrijd Amigos heren II Ondanks de 2-1 nederlaag tegen Tos I speelde Amigos heren II maandag avond in Steenbergen een mooie wed strijd. Er werd zelfs nog naar een vier de set verlangd gezien het fijne spel. Aanvoerder Johan Melse beschikte over acht spelers, zodat er steeds twee moesten toekijken. De spannende strijd ging gelijk op, maar de Nieuw- Vossemeerders waren aanvallend net iets sterker en wonnen de eerste set met 15-13. In de tweede set kwam de pass er bij Amigos aanvankelijk slecht uit. maar de Tholenaren haalden hun achterstand in en namen zelfs een lichte voorsprong. Vaste set-upper Karei Dietvorst kwam nog even in het veld voor Wim Heijboer om de over winning binnen te halen, maar dat lukte net niet: 17-15. In de derde set bleek TOS na de soms lange rally's - die beslist niet allemaal de schoon heidsprijs verdienden - teveel krachten verspeeld te hebben, want het lukte niet meer bij de Nieuw-Vossemeer- ders. Bij Amigos scoorden Ad van Til- borg, Johan Vos, John v.d. Zande (in gevallen voor Jan Loof) en André Pollie er lustig op los en dat bracht de 9-15 setwinst hoewel TOS al flink wat verloren terrein had heroverd. Na twee wedstrijden staan Amigos 2 en TOS 1 gelijk. Programma Meulvliet 14 oktober Zaterdag 15 u. Amigos Hl-Brevok ABC 6 Maandag 21.15 u. Amigos Dl-Ber- mi:VIG 2, Amigos H2-Tobec 3, Ami gos D2-TOS I. Nederlaag Veronica dames 2 Veronica D2 verloor de tweede wed strijd in de le klas van de volleybal competitie met 0-3 van De Schalm. In Meulvliet ging de eerste, opwarmende set na een goed begin met 8-15 verlo ren. Jany Boogaard en Anja van Damme werkten keihard en Deanne Viergever maakte menige set-up pri ma af. De tweede set werd dan ook maar met miniem verschil verloren: 12-15. Veronica kon in de derde set die kwaliteit niet meer opbrengen: 7-15. Kampioenschappen de Reisduif Scher penisse 1984. VIT-Rok 1. J.A. Moerland 919 p.; 2. A. Moerland 878 p.; 3. A. Riedijk 819 p. Mrd-Hok 1. J. Moerland 1258 p.; 2. L. de K. Koolaard 1106 p.; 3. P. Potappel 1048 p. Fond-Hok 1. J. Moerland 868 p.; 2. J. op den Brouw 490 p.; 3. A. Gebraad 364 p. Jong-Hok 1. A. Gebraad 1362 p.; 2. A. Riedijk 1309 p.; 3. P. Bevelander 1264 P- Vit-Duif 1. A. Riedijk 378 p.; 2. J. Moerland 337 p.; 3. A. Moerland 321 P- Mid-Duif 1. D. Uil 506 p.; 2. L. de K-Koolaard 504 p.; 3. A. Riedijk 404 P- Fond-Duif 1. J. Moerland 251 p.; 2. J. op den Brouw 250 p.; 3. J. Moerland 228 p. Jong-Duif 1. J. Moerland 449 p.; 2. A. Gebraad 431 p.; 3. P. Bevelander 418 P- Generaal-Hok 1. J. Moerland 4173 p.; 2. A. Moerland 3358 p.; 3. A. Riedijk 3190 p Natoer-Hok 285 p.; 2. P. Potappel 283 p.; 3. L. de K. Koolaard 282 p. Natoer-Duif 1. L. de K-Koolaard 245 p.; 2. L. de K-Koolaard 224 p.; 3. A. Moerland 216 p. Aangewezen VIT MID-Fond Jonge Duiven 1. J. Moerland 883 p.; 2. D. Uil 74a p.; 3. P. Bevelander 492 p. Aangewezen fond 1. A. Gebraad 331 p.; 2. J. op den Brouw 250 p.; 3. J. Moerland 243 p. Totaal 6472 duiven verzonden, 727 minder dan in 1983. Kampioenschappen 1984 De Trouwe Duif Tholen Generaal: 1. P. Laban 3849 p. 2. L. v.d. Kleyn Jzn. 3003 p. 3. A. Laban Zn. 2922 p. Vit: 1. T. Teunisse 2. A. Korsman 3. P. Laban MIDF: 1. P. Laban 2. T. Teunisse 3. L. v.d. Kleyn Jz. FOND: 1. P. Laban 2. J. Noom 3. L. v.d. Hoofd. JONG: 1. L. v.d. Kleyn Jzn. 2. P. La ban 3. A. Laban zn. NAVL; 1J. Toetenel 2. C. Moeliker 3. L. Hage. Peter Scherpenisse ving bij Moggershil een reusachtige paling, een schier en toönt ter vergelijking een normale paling. Hij heeft zijn hobby verder uitgebouwd met de installatie van een palingrokerij. Bij Moggershul onder Stavenisse heeft Peter Scherpenisse uit St. Annaland in een kleine fuik een paling van 11 ons en een lengte van 80 cm. gevangen. Het gaat om een schier op doortrek naar de Mexi caanse wateren. "Die eten zich hier vol om de oceaan over te ste ken en bij Mexico eieren te leggen. Daar gaan ze dan dood", vertelt Scherpenisse. Vissen is zijn grote hobby en on langs is hij een palingrokerij be gonnen. Hij leerde het roken van Job Bout en kocht in Harderwijk een echte oven. "In Moerdijk koop ik daarvoor Ierse paling, want veertig procent van de Zeeuwse paling is niet vet genoeg. Je moet de paling eerst ontslij- men, de darmen eruit halen, ze spoelen en in de pekel zetten. Ik wil het nog wat groter aanpakken door ook tongen te gaan roken. Die zijn nog lekkerder", aldus Peter Scherpenisse (21), die in de Thoolse vishandel Schot een vaste afnemer heeft gevonden. Hij wil het païingroken ook vol gend jaar op de St. Annalandse braderie tonen om meer mensen met dit ambacht in aanraking te brengen. Voorlopig is het nog hobby voor de avonduren en za terdag, maar in de toekomst ziet Scherpenisse mogelijkheden voor een eigen bedrijfje. Hij werkt in Dordrecht bij een aannemer die gas- en waterleiding aanlegt, maar door een beenope ratie had hij de laatste tijd meer gelegenheid om te vissen. "Ik doe 't nog liever dan voetballen", zegt de oud WHS'er. "Vooral 's nachts vis ik veel op paling, tong, bot, en zeebaars. Dan is 't rustig, maar tegelijk beleef je de spanning: wat heb ik aan de haak?" Met goede kleding en koffie is 't ook bij minder gunstige weer somstandigheden uit te houden. Een lamp helpt een handje bij 't nachtvissen. Nachtelijk vissen tot zes uur in de morgen. "Heel de buurt eet vis van mij", zegt Scherpnisse. De kolossale paling van 11 ons en 80 cm lang gaat hij echter zelf stoven. Er zijn echter nog meer liefhebbers: "In zo'n fuik moetje er op tijd bij zijn, want anders eterfde krabben alles op.". Bij de jeugd t/m 17 jaar waren de jongens gestart in een schema van 16. De eerst geplaatste en verse clubkampioen van Jacoba van Beieren, Tonny Verjaal behaalde de eilandelijke titel tegen zijn clubgenoot Peter Steendijk na een spannende driesetter. Peter Steendijk -al jaren gebrand op een eilandelijke titel- stak zijn aspira ties niet onder stoelen of banken en liep in de finale hard van stapel door de eerste set voor zich op te eisen met 6-1. De tweede set kwam Tonny Verjaal beter in zijn spel en kreeg meer overzicht in eigen kunnen en vat op het spel van zijn tegenstander. Dit nam overigens niet weg dat hij via een tie-break een derde set moest af dwingen. De derde en laatste set moest uiteindelijk de beslissing brengen. Het zag er nu naar uit dat Tonny Verjaal ruimschoots ging winnen, maar Peter Steen dijk vocht zich terug in de wed strijd en kwam terug tot 5-5 en zelfs daarna 40-0 voor, maar kon de game niet pakken, 6-5 voor Tonny Verjaal dus, die daarna de wedstrijd met 7-5 winnend wist af te maken. Alom een spannende finale die uiteindelijk door Tonny Verjaal werd gewonnen. Bij de meisjes t/m 17 jaar werd er in twee poules gespeeld. In poule A werd duidelijk Lian van Poort vliet winnaar. In poule B ging het tussen Xandra Zuurdeeg en Hilde Moerland. Xandra wist in twee sets te winnen. De finaliste van vorig jaar Lian van Poortvliet moest het opnemen tegen Xandra Zuurdeeg. Misschien door het leeftijdsverschil nam Lian van Poortvliet het wat te gemakkelijk op waardoor Xandra in de eerste set nog een tie-break afdwong, die door Lian overigens werd gewon nen. De tweede set verliep nog spannend maar daarin was Lian van Poortvliet duidelijk de meer dere en voor de derde achtereen volgende maal ging de meisjestitel t/m 17 jaar naar T.O.V. uit Oud- Vossemeer. Voor de derde en vierde plaats speelden Hilde Moerland en Ilse Groffen. Hilde Moerland won met 7-5, 6-2. Bij de jongens t/m 10 jaar werd de finale, zoals min of meer ver wacht, tussen Bartjan Moerland en Arthur Zuurdeeg gespeeld. In de eerste set ontliepen beide jeug dige spelers elkaar niet veel. BarU jan nam de leiding maar Arhtur Zuurdeeg wist toch de eerste set te pakken 6-4. In de tweede set wist Bartjan Moerland een voorsprong te nemen van 5 tegen 1, echter Arthur gaf het niet op en bleef terug vechten en won ook de tweede set met 7-5. Beide spelers konden terug zien op een goede wedstrijd. Bij de meisjes t/m 10 jaar werd voor de tweede opeen volgende maal Mireille Drenth van Eegedima eilandelijk kam pioen door van Martine Polder man met 6-3, 6-0 te winnen. Mi reille Drenth anticipeert goed en dwingt vaak de fout bij de tegen stander af, twee eigenschappen die nodig zijn om te kunnen win nen. De eilandelijke kampioen schappen t/m 13 jaar worden verder in de loop van oktober gespeeld, de finales in St. Anna land. Een. internationale finale bij de clubkampioenschappen heren enkel is een niet allerdaagse ge beurtenis. Voor dit duel zorgden Tonny Verjaal uit St. Maartens dijk en Frank Vingerhoets. Tonny Verjaal ging sterk en overtuigend van start en wist de eerste set ruimschoots te winnen. In de tweede set wist Frank Vingerhoets uit België beter vat te krijgen op het spel van Tonny en dwong door de tie-break te winnen een derde set af. In de finaleset herwon Tonny Veijaal zijn zelfvertrou wen en sloot zijn opgelegde favo rieten rol met een prachtige eerste clubtitel af. Voor de derde en vierde plaats werd gespeeld door Tom Moerland en Victor Cras. Tom Moerland wist door geva rieerder en creatiever spel de der de plaats voor zich op te eisen. Bij de uames ging de finale tussen Sophie de Kerf en Coba Sturris. Sophie de Kerf ging fors van start en Coba Sturris (in clubkam pioenschappen altijd sterk voor de dag komend) moest de eerste set aan Sophie laten 6-1. In de tweede set werd de tegenstand groter en bij de stand 3-2 werd er langdurig en met alle inzet van beide kanten om de zesde game gestreden. Het werd echter 4-2 voor Sophie de Kerf die daarna de set afmaakte 6-2. Voor de derde en vierde plaats werd door Cocky Barth en Marian van Oeveren gespeeld. Marian van Oeveren won in een driesetter. Gemengd dubbel. 1. Corry en Victor Cras. 2. Sophie en Vincent de Kerf. Dames dubbel. '1. Coba Sturris en Adrie Muller (vijfde clubtitel). 2. Corry Cras en Cocky Barth. Heren dubbel. 1. Peter Steendijk en Tonny Ver jaal. 2. Jan Leeuwenhaag en Frans de Wit.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1984 | | pagina 19