Eerste nederlaag Stavenisse en pak slaag voor S.P.S. 'Met beide benen op de grond' Piet de Rijke ook als assistent-trainer bij RBC: Donderdag 4 oktober 1984 EENDRACHTBODE 15 Het Thoolse afdelingsvoetbal biedt weinig goeds met twee nederlagen voor de standaardploegen. Overigens was de 1-3 overwinning van Dussense Boys het eerste verlies na vijf wedstrijden. SPS liep in de zesde competitiewedstrijd bij koploper Alliance tegen een fikse 6-0 nederlaag aan. "Een persoonlijkheid, een sportman in hart en nie ren!" Veel mensen die Piet de Rijke uit Sint Annaland kennen, zullen kunnen instemmen met deze om schrijving die NOAD-trainer Ko Stoutjesdijk geeft van de 35-jarige hulptrainer van RBC, de eerste-divi- sievoetbalclub uit Roosendaal. Smerdiekenaar Stout jesdijk, van wie misschien net zoveel mensen uit de sportwereld hetzelfde zouden zeggen, speelde aan het eind van de zeventiger jaren twee seizoenen met De Rijke bij Ekeren in België. De Rijke ging terug naar WHS, Stoutjesdijk speelde na het buitenlandse avon tuur weer voor Smerdiek. Wat Ko Stoutjesdijk nadien met NOAD uit Sint Philipsland bereikte mag als be kend worden verondersteld. Maar hoe vergaat het Piet de Rijke? Vuurdoop Leergierig Van voetballer tot trainer Ambitie S.P.S. kreeg de vellen Stavenisse 1 verrast Thol.Boys 3 wint verdiend WHS 3 deelde punten N0AD 2 opnieuw zonder punten WHS 4 haalde het net tegen Smerdiek 3 Noad 3 verslaat Thol.Boys 4 Noad 3 sterker dan Stavenisse 3 WHS 5 zag SPS 3 snel uitlopen Verlies Vosmeer 2 en 3 Vosmeer 4 en 5 zonder punten Vosmeer dames verslaan koploper Piet de Rijke, tweede van rechts, als trainer van R.B.C. in de eerste divisie. Hoofdtrainer Hans Verel was door een meniscus operatie uitgeschakeld. Hij zij hier nog met een gestrekt been. Roosendaal. Een zondagmiddag in september, kwart voor een. De kleine Piet de Rijke staat langs de zijlijn van een glibberig voetbal veld. Er wordt een competitie wedstrijd gespeeld tussen een ploeg van FC Bergen en RBC 3, waarin drie spelers van het C- team uitkomen. De Rijke heeft het C-team van RBC sinds juli onder zijn hoede en houdt de ver richtingen van zijn pupillen goed in de gaten. Hij let trouwens niet alleen op het spel van die drie jongens, hij kijkt tevens naar de kwaliteit van de overige spelers van het derde. De Roosendaalse voetbalvereniging onder de rook van de Philipsfabriek langs snel weg A59 trok De Rijke niet alleen aan om RBC C te trainen (drie avonden in de week) en te bege leiden; hij mag zich ook nog scout noemen. De taak van een scout bestaat uit het opsporen van jong talent. Het oog van de scout be merkt die middag een beloftevolle opkomende verdediger en een doelman waar pit in zit. Die moet maar eéns een keer een oefen wedstrijd van het C-team tussen de palen. Piet de Rijke is assistent-trainer van RBC. Geen geringe prestatie, alhoewel De Rijke, die beschei denheid als eigenschap heeft, de neiging heeft die belangrijke po sitie bij een voetbalclub een beetje te willen bagatelliseren. Nuchter blijven, is zijn advies. "Je moet wel met beide benen op de grond blijven staan, het moet niet in je bol schieten". Stoutjesdijk, die de trainerswereld aardig kent: "Het zegt toch wel wat als je in deze tijd, wanneer de trainers voor het op scheppen liggen, als hulptrainer nemen". Piet de Rijke heeft drukke weken achter de rug. In de eerste weken van het competitievoetbal werd Hans Verèl, de hoofdtrainer van RBC, aan een meniscus geope reerd. De Rijke verving Vervél en met RBC behaalde hij tijdens zijn vuurdoop bij NEC in Nijmegen een 1-0 overwinning. (NEC de gradeerde vorig seizoen uit de ere-divisie en is niet bepaald de minste ploeg in de eerste divisie). De Rijke's carrière in het betaalde voetbal kende dus al vroeg succes. Die (zater)dag zal hem nog lang heugen. Met verbazing vertelt hij over die dag en over de verschil lende niveaus waarop voetbal gespeeld wordt; *"s Ochtends ga je naar die kleine jongens kijken, 's middags speelde hier het C-team en dan zitten die vrouwen ook gezellig op de tribu ne: hartstikke leuk, maar 's avonds word je in Nijmegen afge voerd met overvalwagens van de politie!" De gewelddadige ken nismaking van Piet de Rijke met betaald voetbal. In de ochtendu ren was het nog leuk toen hij ging kijken bij een wedstrijd van zijn zoon, die in een van de jeugd- teams van WHS speelt. Het was 's middags ook gezellig in RBC's sportpark De Luiten, waar zijn C-team voetbalde. Enkele uren daarna zat hij in de dug-out van NEC. waarachter NEC-fans flink tek eer gingen met het hekwerk en spuugden naar De Rijke en zijn spelers. In de slotfase van de wedstrijd scoorde RBC het beslis sende doelpunt. Al bij 0-0 waren de Nijmegenaren geïrriteerd over de ondoordringbaarheid van de Roosendaalse verdediging en het missen van eigen kansen. Niet al leen die fans waren hels, ook bij NEC-spelers en trainer Van der Meent bereikten de emoties bijna het kookpunt. De Rijke: "Zelfs in het spelershome met NEC-spelers en trainer hing er na afloop een agressieve sfeer. Van der Meent zit er natuurlijk voor z'n brood en voor die mannen is het een groot verschil of de bal er in zit of tegen de paal gaat. Dat betekent voor die trainer dat ie het wel of niet goed doet. Nu kan ik van zo'n trainer wel begrijpen dat ie boos is, maar Van der Meent deed din gen die niks meer met coachen te maken hebben". Een poging om na het oversteken van het veld NEC's stadion De G'offert via een andere uitgang te verlaten, werd door boze suppor ters verijdeld. De politie kwam er aan te pas en zorgde er met over valwagens voor dat REC veilig de stad verliet. De Rijke ziet geen overeenkomst tussen de drie voetbalwedstrijden van die zater dag: "Het spel is hetzelfde...". Trainer Hans Verèl was zeer con tent over het op treden van zijn plaatsvervanger. "Dat was natuurlijk meteen een leuk resultaat voor hem. Hij heeft het goed gedaan. De spelers pro beren in het begin altijd een loopje met je te nemen, maar De Rijke heeft zich behoorlijk staan de gehouden. Hij is niet zijn eigen gang gegaan, heeft me steeds ge consulteerd en volledig op de hoogte gehouden". Verèl, 31 jaar en woonachtig in Papendrecht, speelde bij Sparta en was tot dit seizoen trainer van FC Den Piet de Rijke begon zijn voet balloopbaan bij SPS in Poort vliet. Zijn kwaliteiten bleven niet onopgemerkt. RBC, het Belgische Ekeren en WHS in Sint Annaland namen hem op in hun eerste elftal. Twee jaar geleden nam hij samen met laatste man Theo Moerland afscheid van het actieve voet bal. Moerland kon het voet ballen niet laten en trapte een balletje met de Sint Anna- landse reserves mee. Zowel De Rijke als Moerland ambieer den het trainerschap. De Rijk werd hulptrainer onder De Frel bij MOC in Bergen op Zoom. Moerland is nog steeds trainer van NSV in Nispen. In juli ging Piet de Rijke naar RBC. Bosch. Hij is goed te spreken over De Rijke: "Ik ben tevreden dat De Rijke in de organisatie is opgenomen. Hij heeft ambitie om hogerop te ko men. Het is een man die bereid is er veel tijd in te stoppen en niet op zijn horloge kijkt; hij is leergierig en bereid te luisteren. Dat doen ze ook niét allemaal meer. Ik wil hem hier mee laten participeren. Hij kan dan ervaring opdoen en over een jaar heeft hij dan een behoorlijke bagage. De opleiding van de jeugd staat nu echter cen traal". Een onderdeel van die bagage waar Piet de Rijke over een jaar over kan beschikken is het diplo ma Oefenmeester 1. Om de twee of drie weken is de uit Poortvliet afkomstige Sint Annalander voor de trainerscursus twee dagen op' het KNVB-complex in Zeist te vinden. "Dat betekent veel verlof, maar met mijn werk is dat best te rege len. "De Rijke is opzichter bij de Deltadienst van Rijkswaterstaat in Bergen op Zoom en werkt mo menteel aan het Thoolse Gat. Hoewel zijn vrouw en twee kin deren regelmatig meegaan naar wedstrijden, voelde hij zich ten opzichte van hen vooral in de eerste weken van dit voetbalsei zoen wat schuldig: "Opa moest de banden plakken. Ik had er ge woon geen tijd voor. Toch moetje die dingen in de gaten houden". RBC speelt nu voor het tweede seizoen in de eerste divisie. In het seizoen 1983-'84 maakte de Roos endaalse club de grote stap van het amateurvoetbal naar het be taald voetbal. De clubkas kan zich echter geen team van uitsluitend profvoetballers veroorloven; nog niet de helft van RBC verdient het- brood met de profvoetballerij. Die bijzondere situatie droeg er vooral vorig jaar toe bij dat REC het image had van een eerste-divisie- club met een amateurmentaliteit. Het is met name aan Hans Verèl te danken dat RBC dat beeld zo goed als kwijtgeraakt is. Volgens De Rijke is hij een man die op de kleine dingen let. Hij geeft een voorbeeld: RBC speelde tot voor kort in een oranje-wit tenue. Er was nogal wat verschil in de tinten van de kleuren. Het werd tijd voor een nieuw tenue, maar Pu- ma, waarmee RBC een contract heeft, kon geen oranje-witte te nues leveren. RBC speelt nu in schitterende gele voetbalkleding. Het kostte Verèl veel moeite om RBC van clubkleur te laten ve randeren. "Met die gele shirts promoveren we zo naar de ere-di visie", grapte Verèl, die er waarde aan hecht dat de ploeg zich uiter lijk als een geheel presenteert. Piet de Rijke heeft ambitie, maar door zijn bescheidenheid bazuint hij dat niet overal rond. "In de eerste plaats wil ik hier ervaring opdoen, als ik het diploma op zak heb zie ik wel hoe het verder gaat". De Rijke is nuchter en praat niet over later. Die nuchter heid spreekt ook uit een reactie op de overwinning bij NEC: "Je kunt zo'n wedstrijd dan wel winnen, maar een week later kun je net zo gemakkelijk verliezen. En dan sta je weer met beide benen op de grond". Nu is De Rijke ook be paald geen 'springer': in de thuis wedstrijd tegen RKC scoorde RBC het enige doelpunt. Iedereen veerde op en juichte om de on verwachte treffer. Ook Verèl, die voor het eerst na zijn operatie weer langs de lijn in actie was. De Rijke stond rustig op en klapte in zijn handen. De rust zelve. Ko Stoutjesdijk: "Hij kan een enorme discipline opleggen, maar wat hij bijvoorbeeld van een speler vraagt kan hij ook zelf geven." Rust en discipline zijn nauw met elkaar verbonden. Ze kenmerkten Piet ^^<yk^eenpeKoonlMkheid^^ Koude douche Amigos h I In de eerste wedstrijd na de promotie naar de districtsklasse is het eerste he renteam van Amigos door Apollo uit Stampersgat flink met de neus op de feiten gedrukt. De Thoolse ploeg on dervond vrij snel, dat het spelpeil in deze klasse duidelijk hoger ligt. Er wordt ook agressiever gespeeld en het tempo ligt hoger. Door verkeerd passen werd in de eer ste set al snel een 6-0 achterstand op gelopen. Het spel golfde vervolgens wat op en neer, maar Amigos schoot aanvallend en verdedigend te kert: 6-15. Hoewel er in de tweede set van een lichte verbetering sprake was, bleef Anigos te weinig vinnig. Door een te gemakkelijke serve kreeg Apollo alle kansen om gevarieerd aan te vallen, waardoor het blok van Amigos regel matig verschalkt werd. De passing werd wel beter, met name door Johan Everaers, maar de aanval overtuigde niet. Noch Ron Steketee, noch Nico Klippel kregen deze set de bal direct door de Brabantse verdediging. Ook Piet de Kunder bemerkte regelmatig, dat het Apollo-blok stevig in elkaar zat. De opgaande lijn werd in de derde set wel doorgezet en qua volleybal was dit de meest aantrekkelijke set. Amigos stond regelmatig een puntje voor, maar bij de stand 11-10 volgde er een eindsprint van Apollo, dat met 11-15 won. De verdiende 0-3 nederlaag is voor Amigos hopelijk een leerzame les. Amigos heren II zegeviert Het tweede herenteam van Amigos is de competitie maandagavond in Meulvliet goed begonnen met een 3-0 overwinning op Olympus 2. Na een wat moeizame start kwamen de zeven Tholenaren toch op dreef, wat resul teerde in een 15-8 zege in de eerste set. De jeugdige Halsterse ploeg bood echter weinig tegenstand en verloor veel punten door het slecht opvangen van de Amigos-serve. De 15-1 uitslag in de tweede set maakte dat ook dui delijk. Amigos kon tegen deze ploeg nog niet tot goed aanvalsspel komen, maar na de 15-6 winst in de derde set was de 3-0 uitslag bij deze première van het nieuwe seizoen toch welkom. Verrassende winst voor Veronica-he- ren I Zaterdag trad het eerste herenteam van Veronica in sporthal Meulvliet aan voor de eerste competitiewedstrijd in het seizoen 1984-1985 tegen S B.O. uit Langeweg. De Smerdiekenaars zijn letterlijk en figuurlijk "gehandicapt" aan de nieuwe reeks competitiewed strijden begonnen. Liep Danny Pol derman onlangs een zware enkelbles sure op tijdens het Amigostournooi, de daarop volgende dinsdag was er spra ke van een botbreuk bij André van Dam me in de oefenwedstrijd tegen de R.V.V.B.B.V.B. Beide .hoofdaanvallers van Veronica moesten zaterdag noodgedwongen "gegipst" en "bekrukt" de wedstrijd vanaf de tribune bekijken. Een en an der maakte dat er nogal wat omzettin gen in het Veronica-team plaats von den. Co Heijnen en Perry Bakx namen de middenaanval voor hun rekening, terwijl Timo Bocxe en Dick Bentschap Knook als spelverdelers fungeerden. Ko Drogendijk en John Vroegop completeerden het basisteam. De eerste set liet aanvankelijk een ge- lijkopgaande strijd zien. Na 8-8 zag Veronica met typisch listige "Heijnen- balletjes" kans een voorsprong te ne men van 13-9 S.B.O. dreigde nog even terug te komen, maar met een bevrij dend blok trok Veronica de eerste set met 15-12 naar zich toe. De tweede set bleek achteraf bezien de beste. Met gevarieerd aanvalsspel van met name John Vroegop en een zich na een na een zwak begin goed her stelde Ko Droogendijk, werd een 4-0 voorsprong opgebouwd. Goed serve ren van opnieuw Co Heijnen bracht een 11-3 stand op het bord. Op dat moment stokte de Veronicatrein, met name omdat de passes niet goed meer bij de spelverdelers kwamen. Keer op keer ging de service over zonder dat er door de blauwwitten werd gescoord. S.B.O. daarentegen nam hier en daar een puntje meer en kwam zodoende tot 11-7 terug. Tegen het eind van de set stapelde S.B.O. echter fout op fout en met 15-9 leidde Veronica verras send met 2-0. In de derde set moest Veronica een aanvankelijk opgelopen achterstand van 4-1 goedmaken om uiteindelijk een 11-7 voorsprong te nemen. Er sloop was angst in de ploeg die S.B.O. in de gelegenheid stelde dichterbij te komen. Bij 12-11 werd de uit het 2e team afkomstige Henk Nooteboom ingebracht die zich uitstekend van zijn taak kweet. Veronica liep uit naar 14-11. Nadat Co Heijnen zonodig nog een touché moest aangegeven ging de verwachte winst nog bijna verloren. S.B.O. haalde op tot 14-13, maar daar bleef het bij. Veronica pakte de derde set met 15-13 en een niet verwachte 3-0 overwinning. Zaterdag a.s. staat een uitwedstrijd tegen het Roosendaalse Summachia 3 op het programma. Na de winst van zaterdag mag met enig vertrouwen de ontmoeting met dit pas gepromoveerde team tegemoet wor den gezien. Dames le klasse, Veronica I - Block '701 De 3-0 nederlaag die de dames vqn het le damesteam van Veronica opliepen, was volledig te wijten aan de service- opvang. De harde en goed geplaatste services van de Block brachten een zodanige verwarring te weeg, dat er van goed aanvalsspel slechts zo nu en dan sprake kon zijn. De aanvallen die er kwamen, waren echter meestal goed voor een tegenpunt of opslagwisseling en mede door goed aanvalsspel van Ria de Rijke, Carina Stoel en Mariëlle van Schilt werden er toch ook zij het te weinig, tegenpunten gescoord. Aan het begin van de competitie was het duidelijk nog wat wennen voor de Smerdiekers; een nieuw spelsysteem vergt natuurlijk altijd een bepaalde "inspeelperiode". Maar dat zal zeker dik voor elkaar komen in dit seizoen, mede door de nieuwe aanvalskracht Anja van Damme, overgekomen uit het tweede team. Setstanden: 15-8, 15-7, 15-1. Verlies Veronica dames II Het tweede damesteam van Veronica is de competitie maandagavond be gonnen met een 3-0 nederlaag bij Diomedon. In de eerste klas zal men een zware dobber hebben. Feitelijk was de ploeg ook gedegradeerd, maar doordat er een klasse werd opgeheven, bleef Veronica D2 eerste klasser. Naast de vaste kern waren er twee nieuwkomers, die eraan meewerkten, dat het in de laatste set lang gelijk op ging. Ondanks de goede begeleiding van Ko Droogendijk moest Veronica toch het onderspit delven. Ook al had de topselectie van de Scherpenisse-Poortvlietse sport- combinatie afgelopen zaterdag in Roosendaal van doen met de koploper in de afdeling, het was geen voldoende reden om een zo grote nederlaag te moeten slikken. De jeugdige Zeeuwen laten zich nog wat te snel imponeren na achterstand, terwijl hun voetbal talenten volop de evenknie zijn van de topelftallen in deze afde ling. Daarom is er voor de SPS trainer nog volop werk aan de winkel. Vooral om het moreel In een thuiswedstrijd tegen het verrassend sterk spelend Dussense Boys liep sportclub Stavenisse tegen de eerste nederlaag in deze competitie. In de eerste helft zag het daar nog niet naar uit, maar toen na de thee met tien man ver der gespeeld moest worden als gevolg van een beslissing door de zwak leidende arbiter, ging men met 1-3 ten onder. Dussense Boys begon direct na de aftrap al sterk aanvallend te spelen en dat leidde in de 20ste minuut tot een 0-1 voorsprong. Even daarvoor had Paul Oostdijk nog een goede mo-, gelijkheid proberen te benutten, maar de doelman van de gasten dook het leer uit de verste hoek. Toch kwam Stavenisse nog voor rust op gelijke hoogte. Een goede pass van Nico Nooy bereikte Paul Oostdijk, die met een-mooie lob de uitgelopen keeper verraste: 1 -1De tweede helft was nog maar enkele minuten oud, toen René van der Jagt uit het veld werd gestuurd wegens vermeend na trappen. De thuisclub moest toen met 10 man verder, maar het leek toch een gelijkspel in de wacht te slepen. Het ging toch nog fout. Zes minuten voor tijd braken de gasten over links uit en terwijl bij de voorzet de lijnman vlagde voor buitenspel maakte de spits er in die positie 1-2 van. Protesten hielpen niet. De thuisclub poogde in de weinig resterende tijd nog alles of...niets. De Brabanders maakten er in de laatste minuut 1-3 van. De thuisclub had het ge lijke spel volop verdiend, maar soms pakt dat onder zwakke lei ding anders uit, zoals het dit keer in Stavenisse ook gebeurde. DVO 5-9 Chrislandia 5-8 Wandelbos 5-6 Stavenisse 5-6 Dussense B. 4-5 Beek V. 5-5 Terheyden 4-4 VVR 5-4 FC Bergen 5-4 JEKA 5-4 ZPR 3-1 Unitas 5-0. In de uitwedstrijd tegen DSE 2 wist Thol.Boys 3 een 1-3 overwin ning te behalen. Men speelde weer met Leen Ottevanger in de spits en deze keek terug op een goede middag. Nadat hij eerst een fraaie mogelijkheid had gemist, scoorde hij op aangeven van Leen v. As toch 0-1. De Ettense ploeg had wel een veldoverwicht maar kreeg weinig kansen cadeau. De tweede helft was nog niet lang bezig of het was weer Ottevanger, op aangeven van opnieuw Leen v. As, die 0-2 scoorde. Kort hierna scoorde DSE uit een corner tegen. De bezoekers werden even terug gedrongen, waarbij Wim Geluk nog bijna bij zichzelf scoorde, maar de bal ketste via de paal weer terug in de handen van de keeper. Het was toch weer Leen Ottevanger die een opening vond in de DSE verdediging. Op aan geven van Hans v. Daalen werd hij de diepte ingestuurd en zijn voorzet werd door een DSE-ver- dediger ongelukkig in eigen doel geschoten: 1-3. In Roosendaal begonnen de gas ten zeer verrassend, want na de aftrap rukte Han Vroegop vanaf het midden op, plaatste naar Ab- by Hommel, die vervolgens Jo Ridderhof bereikte. Laatstge noemde dribbelde even door om daarna op de vrijstaande Ko Ver- kerke te lepelen, die meteen af rondde: 0-1. DVO 2 leek even verbluft, maar dat duurde niet lang en uit een Roosendaalse aanval kon Johan Heijboer nog wel, maar niet voldoende weg- koppen en meteen was ook Kees Smits gepasseerd. De groen witte doelman had zich in feite bij deze voorzet moeten laten horen, maar verzuimde dat te doen. In die eer ste helft kwam DVO nog op voorsprong, toen Nico Overbeeke uitverdedigde, maar Wim Snoep, die overigens grote inzet toonde, het leer verspeelde en daarvan profiteerde een dankbare DVO spits 2-1. Er kwam nog wel een WHS gelijkmaker in die eerste helft via Leen Goedegebuure, maar die werd om onverklaarbare reden voor de WHS-ers afge keurd, aangezien de arbiter hands meende te constateren. Na de thee kwam dan toch die gelijkmaker, toen Jo Ridderhof een strafschop benutte: 2-2. De partij ging toch veelal gelijk op en dat werd ook in de score uitgedrukt. Bij een uit braak van de thuisclub maakte Johan Heijboer een correcte sli- t sterk te houden. In Roosendaal waren de SPS-ers de eerste helft zelfs iets sterker, maar wisten ze de geschapen kansen niet te be nutten. Tegen de spelverhouding in maakte Alliance in de 42ste \Z* afd. voetbal minuut met een rollertje de ope ningstreffer. Er leek toen overi gens nog geen vuiltje aan de lucht te zijn, maar nadat in de 10e mi nuut na de thee Alliance uit een hoekschop op 2-0 was gekomen was het volledig gebeurd met de ding, maar kreeg toch een vrije trap tegen. Die werd Kees Smits te machtig 3-2. Twee minuten voor tijd kon toch ook de WHS forma tie van Henk Guiljam weer jui chen. Een door Han Vroegop ge nomen hoekschop belandde bij Johan Heijboer, die doorkopte naar Jo Ridderhof en die maakte 3-3. Een voor de gasten plezierige uitslag tegen een partner, die ze ker gelijkwaardig voetbalde. NOAD, dat zaterdag op moest tornen tegen een technisch beter DVO 4, zit in de hoek waar de slagen vallen. Reeds na vijftien minuten spelen was het 0-2 voor de bezoekers. NOAD ging toen beter spelen. Bij een mooie aanval van de thuisclub kreeg een DVO- speler de bal verkeerd op zijn hoofd en gaf zijn eigen doelman het nakijken: 1-2. NOAD kreeg meer kansen en na een half uur wist Wim v.d. Ree dit in een doelpunt uit te drukken. Direct daarna was het echtèr DVO dat er 2-3 van maakte. Nog voor rust wist Arno Dieleman de stand ge lijk te trekken: 3-3. Na de thee een sterk spelend DVO. De conditie van verschil lende NOAD-spelers was niet be paald goed te noemen en zo kon den de bezoekers uitlopen naar 3-6. Bij de thuisclub werd Arno Dieleman gewisseld voor A. Fon- teijne en moest Wim v.d. Ree ge blesseerd het veld verlaten. DVO kreeg nog een penalty te nemen, maar die werd naast geschoten. In een gelijk opgaande partij tus sen WHS 4 en Smerdiek 3 bleef tenslotte de thuisclub net de meerdere in doelpunten. Daar door kwamen de groen witten op 7 punten uit 5 wedstrijden en dat is toch een aardige eerste fase. De score werd door de thuisclub geo pend na een l-2tje waarbij Jan den Engelsman Jzn. afrondde: 1-0. Smerdiek gaf het met stu wende kracht van laatste man Henk Stoutjesdijk zeker niet op. Bij een aanval van de blauwen riep doelman Verhoef, maar ver zuimde in te grijpen en de Smer- diekse spits profiteerde handig: 1-1. Hot werd een afstandsschot van Bram Rijnberg in de uiterste hoek, die de groen witten op dat moment wat tegen de verhouding in, opnieuw op voorsprong bracht: 2-1maar nog voor de thee hadden de gasten de gelijkmaker toch weer in de WHS touwen we ten te jagen. In de tweede helft kwam bij de thuisclub de tevoren geblesseerde Henk Keur voor Iman Fase binnen de lijnen. Eerstgenoemde was nog maar een minuut aktief of hij zakte opnieuw door de knie en moest het veld snel ruimen. Er werd toen een be roep gedaan op Leen van de Oude van WHS 5 om dit gat te dichten. Toevallig stond hij aan de voor bereiding voor het derde WHS doelpunt. Zijn pass bereikte Frank Ketting, die na lange tijd weer eens goed uithaalde en van afstand het Smerdiekse net be reikte. De gasten deden er nog al les aan om het niet onverdiende punt er uit te halen, maar de groen witte defensie hield in die slotfase stand. Voor WHS 4 (oud)-speler Dies den Engelsman waren er bloemen, nu hij vanwege een kniemankement een definitieve punt achter de voetballoopbaan moest zetten. In een dankwoord zei Den Engelsman altijd met ge noegen in het elftal te hebben gespeeld en aan de vriendschap een goede herinnering over te houden maar zich neer te moeten leggen bij het euvel dat hem ver der voetbal belet. In Tholen ontmoetten Thol.Boys 4 en NOAD 3 elkaar. Door een 2-4 overwinning wisten de Fli- planders hun koppositie te hand haven. De Tholenaren gingen al meteen in de aanval, maar het gevaar van de snelle voorhoede werd door de goed keepende Piet Bolier bezworen. In de zestiende minuut kwam het antwoord van NOAD. Jan Kot stormde op het Thoolse doel af en bracht met een schot de stand op 0-1. De opluch ting bij de bezoekers duurde niet lang, want vijf minuten later maakten de Tholenaren gelijk. Verschillende pogingen van NOAD strandden op de paal en de lat, zodat de rust met 1-1 werd bereikt. In de tweede helft werd bij NOAD Ton Buijs gewisseld t Poortvlietse -combinatie. De vechtlust was er compleet uit en vooral door de snelle Van der Tas, die een hattrick maakte werd de SPS defensie telkens weer op snelheid geklopt. De thuisclub ging door de ruimer voorsprong steeds makkelijker voetballen en wist zelfs een 6-0 eindstand te be reiken. Daarmee werd voldoende duidelijk gemaakt, dat het bij SPS in die tweede helft niet ging zoals het zou moeten gaan. Zonder dat dit grote verlies dan ook al een debackle voor komende weken moet betekenen. voor André van Westen. De aan vallen van de Fliplanders lever den geen doelpunten op, maar na achttien minuten spelen waren het de Boys die via*een corner op 2-1 kwamen. Drie minuten later bracht Adrie Kaashoek de bezoe kers al weer langszij. NOAD ging steeds beter voetballen en dit re sulteerde na een half uur in een doelpunt. Uit een voorzet van Kees Filius bracht de erg goed spelende Sjaak Walpot de stand op 2-3. Drie minuten later bouw de NOAD de stand nog verder uit. Door goed voorbereidend werk van Marco van Dijke zorgde Jan Kot voor 2-4. Met nog tien minu ten te spelen werd Kees Filius ge wisseld voor Gerard Noorthoek. De Fliplanders kregen nog tal van kansen maar het bleef 2-4 en dat betekende de vierde overwinning op rij. Ook de vierde keus van NOAD wist beide punten in huis te hou den, door het bezoekende Stave nisse 3 met 2-0 te kloppen. Al vroeg in de wedstrijd bleek, dat Stavenisse niet veel in te brengen had tegen de goed spelende Fli planders. De gasten kwamen maar sporadisch op de helft van de thuisclub, die door kansen van Piet Geluk, Gerard Verkerke en Chiel v.d. Est liet blijken er wel zin in te hebben. Toch duurde het nog een half uur eer Piet Geluk doel trof. Uit een dieptepass over links ging hij goed door en joeg de bal keihard in de linkerbovenhoek. De goed keepende Stavenisse doelman was kansloos. Ook in het volgende kwartier regende het kansen voor het Stavenisse doel, maar door onzorgvuldig afwerken bleef het tot aan de rust 1-0. In de tweede helft hetzelfde spelbeeid. Een aanvallend NOAD 4 dat pas na een kwartier 2-0 kon aanteke nen door een schuiver van Chiel v.d. Est. Stavenisse probeerde nog wel, maar verder dan een af standsschot op het NOAD-doel kwam men niet. Keeper Wage- maker had dan ook niet veel te doen deze middag. Gezien het spelbeeid was de 2-0 stand wat aan de magere kant in deze sport ieve ontmoeting. Het laagste seniorenelftal van de Sint Annalandse voetbalvereni ging kon het vooral door een ge brek aan inzet van een aantal lie den, tegen een vinnig blijvend SPS 3 in de tweede helft niet bol werken. Nadat het de eerste 45 minuten veelal een gelijkopgaan- de strijd werd met aan beide zij den niet zulke geweldige moge lijkheden, maar toch wel een paar kansjes, was het WHS verzet na de thee te gering. In die eerste helft had Adri de Witte de score wel geopend, maar de arbiter keurde het doelpunt af. Hij meende dat De Witte de doelman had geraakt, maar dat gebeurde door een eigen man. Nou ja, in zoiets kan men zich verkijken. Na de thee liepen de gasten op zeker ogenblik en in vrij korte tijd uit tot 0-3, waarbij o.m. werd geprofiteerd van een door Leen van de Oude te zacht terug gespeelde bal. De thuisclub werd te laat wakker om dat doel- puntenverschil nog recht te kun nen breien. Wel werd door Jaap Kodde de eer nog gered uit een pass van de ook weer meespelen de Jan Mosselman. Het bleef bij 1-3 in het voordeel van SPS 3. In de thuiswedstrijd tegen Meto 2 liep de tweede Vosmeer-keus een onverwachte 2-3 nederlaag op. De bezoekers bleken over een jeug dige en snelle ploeg te beschikken, die het de oranje-zwarte verdedi ging menigmaal lastig wist te ma ken. Ze konden daarbij steunen op een uitstekende doelman die diverse mooie reddingen op zijn conto kon bijschrijven. Toch was het de thuisclub die na twintig minuten de score opende door een doelpunt van Frans Havermans. Nog in dezelfde minuut verraste de Meto voorhoede de Vosmeer defensie en de gelijkmaker lag achter doelman Jacky Vaders. Vijf minuten voor rust kwam Vosmeer op achterstand toen- men bij een snelle aanval over rechts uit posi tie werd gespeeld en de Meto midvoor handig afrondde. Na de thee kwamen de Hooger- heidenaren al snel op 1-3 en zaten in wezen op fluweel. Vosmeer moest veelvuldig komen en deed dat ook. Maar het duurde tot twaialf minuten voor het einde eer Frank Timmermans met een ver rassend schot vanaf de rand van het strafschopgebied de achter stand verkleinde. Vosmeer kreeg hierna nog diverse kansen op de gelijkmaker. Jack Mosch zag een lob naast gaan en Koos Capelle leek bij een solo op links te gaan scoren, maar de bal werd door een Meto-verdediger uit de doelmond gehaald. Een snelle uitval van Meto werd door Jacky Vaders goed getimed en door snel uit zijn doel te komen kon hij redding brengen. Twee minuten voor tijd leek er toch nog een gelijkspel in te zitten. Jack Mosch werd in het strafschopgebied onderuit ge haald, maar de Meto-doelman gokte op de juiste hoek bij de wel zuivere maar niet al te harde strafschop van Frans Havermans. Hij stompte de bal tot hoekschop. De tijd was hierna nog te kort om op 3-3 te komen en de eerste ne derlaag was een feit. Ook Vosmeer 3 moest met lege handen huiswaarts keren na een 3-1 verlies bij Cluzona3. Wanneer men vooral in het eerste kwartier de kansen beter had benut had dit niet hoeven te gebeuren, want er waren legio mogelijkheden om afstand te nemen van de Wouwse ploeg. Dit kwam de oranje-zwar ten naderhand duur te staan, want toen Cluzona kort voor rust door een frommelgoal aan de leiding kwam moest Vosmeer in de twee de helft komen. Men deed dit gretig, zodat de thuisclub met twee uitvallen de stand tot 3-0 kon opvoeren. Toen Kees Timmer mans Czn. tien minuten voor het einde tegenscoorde begon men aan een laatste alles-of-niets of fensief. Maar de Cluzona-verde- diging gaf de voorsprong niet meer uit handen. Met 1-3 zag ook Vosmeer 4 de thuiswedstrijd tegen Odio 4 ver loren gaan. Men nam aanvanke lijk de leiding door een fraaie lob van aanvoerder Leen Moerland, maar kort voor rust wikten de Os- sendrechters gelijk te komen. In de tweede helft werd het veld door de gestaag neerplenzende regen steeds gladder, wat hoge eisen stelde aan beide ploegen. Na een kwartier spélen was er een ge vaarlijke aanval van Odio, die in eerste instantie door doelman Jack den Hollander goed uit de hoek werd gestompt. Maar de op nieuw ingeschoten bal verdween via een Vosmeer verdediger toch in het doel. De thuisclub probeer de wel de bakens te verzetten, maar de Odio-defensie gaf niet veel kansen weg. Het meeste ge vaar kwam bij uitvallen nog van de bezoekers, die een vrije trap vanaf de rand van het strafschop gebied na hands van Dirk van Driel rakelings overschoten. Maar op slag van het einde werd bij een snelle aanval over rechts de Vos meer-defensie toch uitgespeeld. Met een derde treffer stelden de gasten de overwinning veilig. Ook Vosmeer 5 deelde in de ne- derlagenreeks van de reserve-elf- tallen en bleef na een bezoek aan MOC 12 met lege handen achter na een 1-0 nederlaag. Het was Vosmeer dat het spel maakte en MOC dat het spel won, want de kansen die de Zeeuwse ploeg kreeg waren een veelvoud van die van de Brabanders. Met name John van Daalen, Hans Buiten huis en Bas van Elzakker hadden voo.r rust geen geluk bij de afwer king. Tot aan de rust bleef het 0-0, maar toen de Bergenaren al snel in de tweede helft een voorsprong namen liet men Vosmeer verder rustig komen. Door een goed sluitende verdediging en de hulp van vrouwe Fortuna bleef de kleinst mogelijke voorsprong voor MOC tot het einde toe behouden. Als enig Vosmeer-elftal wisten de dames zondag twee punten bin nen te halen, door in St.Wille- brord Rood Wit naar een 0-2 ne derlaag te spelen en hen van de koppositie te verdringen. In het veld was de thuisclub beter, maar het was Vosmeer dat na vijf mi nuten aan de leiding kwam door een mooi doelpunt van Helma Verhees-Goedegebuure. Naar mate de wedstrijd vorderde bleek dat met name de Vosmeer defen sie er aan gewend gaat raken niet meer te kunnen beschikken over Rya den Engelsman-Rijnberg. Men ving de talrijke aanvallen van Rood Wit goed op en bleef voorin ook steeds de aandacht vragen van de Willebrordse ver dediging. Tot aan de rust bleef de 0-1 voorsprong gehandhaafd en ook in de tweede helft leek het er lang op dat dit zo zou blijven. Toen het slotoffensief van de thuisclub in alle hevigheid was losgebarsten was het drie minuten voor tijd Vosmeer dat via Marjan Verhoef scoorde en daarmee de zege veilig wist te stellen.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1984 | | pagina 15